The White Star Division - Wisła Kraków

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna
Nazwa użytkownika
Hasło

Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny.

Reklama
Zakłady na Wisłę? Legalni bukmacherzy w Polsce - ranking i recenzje
Wyświetl wyniki ankiety: Podczas okienka transferowego latem 2018 roku Wisła:
wzmocni się 27 22,50%
osłabi 76 63,33%
zmiany kadrowe nie będą odczuwalne 17 14,17%
Głosujących: 120. Nie możesz głosować w tej ankiecie

Odpowiedź

Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
brylant17
Senior Member

Od: 07.2006

Ignoruj użytkownika Pomoc
Stary 03.05.2019, 13:22
LucjuszWielki napisał(a):Wyświetl post
Czyli walka o 3 miejsce od końca...

Nie tak sobie wyobrażałem przyjście Kuby... pół roku i elo 3 2 0, sądziłem, że zostanie dożywotnio.

Za Basha będę ryczeć, za Kubą się potne, natomiast Peszce mówie NARA może nie być go już dziś - strata żadna, możemy grać w dziesięciu, prawie niezauważalne. Niech idzie do Lechii banany prostować i piłki podawać, szkoda, że Lechia wygrała PP :/
Jest na sali lekarz ?
Piggy oddaj hajs
Odpowiedz cytując
rokfor
Socios Wisła Kraków

Od: 08.2004

Stary 03.05.2019, 13:26
Niezłe tu wróżenie z fusów odchodzi. Nikt nic nie wie, nikt nie ma zielonego pojęcia kto zostanie, kto odejdzie, ale wciskacie innym jakieś historyjki o gwiazdach na niebie. Spoko, skoro wam się chce tracić czas na przepowiadanie przyszłości i pierdzielenie o niczym, wasz wybór.
Odpowiedz cytując
Ogryzek
Senior Member

Od: 03.2004
Skąd: Pod koniec VIII wieku powstało państwo Wiślan. Stolicą Wiślan jest Kraków

Stary 03.05.2019, 13:57
Zawsze na rynku jest sporo piłkarzy bez kontraktów, często na zakrętach kariery. Jak się dobrze wybierze to się da przyzwoity skład sklecic. Nie placzcie na zapas.

Nie sądzę żebyśmy mieli skład gorszy od tego jaki mamy. Może nie lepszy, ale gorszy nie będzie.
„Pierwotnie polską barwą narodową był »karmazyn« uważany w średniowieczu za najszlachetniejszy z kolorów. Wykorzystywany był on jako symbol dostojeństwa i bogactwa. Z uwagi na cenę barwnika potrzebnego do uzyskania tego koloru mało kto mógł sobie na niego pozwolić...
Odpowiedz cytując
gizmowisla
Senior Member

Od: 08.2006

Stary 03.05.2019, 14:07
Zaciag hiszpanski nie byl zly, nie byl kosztowny , ....moze jednak sprobuja tej opcji
Odpowiedz cytując
Ogryzek
Senior Member

Stary 03.05.2019, 17:38
gizmowisla napisał(a):Wyświetl post
Zaciag hiszpanski nie byl zly, nie byl kosztowny , ....moze jednak sprobuja tej opcji
Znowu stara śpiewka? Tak był tani że omal nie zbankrutowalilismy. Mam nadzieję ze nie pójdziemy ta drogą. Max 1-2 Iberyjców.
„Pierwotnie polską barwą narodową był »karmazyn« uważany w średniowieczu za najszlachetniejszy z kolorów. Wykorzystywany był on jako symbol dostojeństwa i bogactwa. Z uwagi na cenę barwnika potrzebnego do uzyskania tego koloru mało kto mógł sobie na niego pozwolić...
Odpowiedz cytując
FraMat
Senior Member

Od: 03.2003

Stary 03.05.2019, 18:36
Ogryzek napisał(a):Wyświetl post
Znowu stara śpiewka? Tak był tani że omal nie zbankrutowalilismy. Mam nadzieję ze nie pójdziemy ta drogą. Max 1-2 Iberyjców.
Ja prdl...
Prawie zbankrutowaliśmy przez zaciąg hiszpański a nie przez złodziei w klubie.
Nie przez Sarapatę i jej rozdmuchane zarobki.
Nie przez wyprowadzanie pieniędzy przez kiboli.
Nie przez "zapominanie" o płatnościach na rzecz miasta i mnożenie trenerów oraz zbędnych piłkarzy.

Prawie zbankrutowaliśmy przez zaciąg hiszpański...

Rozumiem, że majówka i pijemy.
Ale może zacznijmy pisać jak wytrzeźwiejemy?
To tylko moje zdanie, z którym nikt nie musi się zgadzać

Odpowiedz cytując
Azmo
Junior Member

Od: 09.2013

Stary 03.05.2019, 18:37
Sprowadzenie przyczyn sytuacji finansowej Wisły w okresie "hiszpańskim" tylko do pensji zawodników jest skrajną wybiórczością faktów by zanegować tezę.
Mówiło i pisano, że zarobki zawodników z niższych lig hiszpańskich jest mniejsze od pensji oferowanych na naszym podwórku. Ja absolutnie się zgadzam co do ciekawości tego kierunku, jedyną wątpliwość mam w procesie selekcji konkretnych piłkarzy z racji, że osoby o najlepszym rozeznaniu w tym rejonie już w Wiśle nie pracują.
Odpowiedz cytując
Ogryzek
Senior Member

Stary 03.05.2019, 18:45
FraMat napisał(a):Wyświetl post
Ja prdl...
Prawie zbankrutowaliśmy przez zaciąg hiszpański a nie przez złodziei w klubie.
Nie przez Sarapatę i jej rozdmuchane zarobki.
Nie przez wyprowadzanie pieniędzy przez kiboli.
Nie przez "zapominanie" o płatnościach na rzecz miasta i mnożenie trenerów oraz zbędnych piłkarzy.

Prawie zbankrutowaliśmy przez zaciąg hiszpański...

Rozumiem, że majówka i pijemy.
Ale może zacznijmy pisać jak wytrzeźwiejemy?
Sam wytrzeźwiej zanim zaczniesz się mądrzyć. Wolę mieszankę Polaków, Bałkańców czy Słowaków niż monizm latynoski. Jak byli Iberyjce to taki Kostal nie miał prawa sie pojawić na murawie. O młodych juz nie wspomnę. A zarobilismy na tych latynosach raptem relatywne "grosze" - Carlitos 500 tysiecy i Imaz 100 tysiecy euro i tyle tego było. Troche mało jak na takie "gwiady". A bez zarobku na piłkarzach nie splacimy szybko zadłużenia.

btw
Złodzieje w klubie to jedno, a wskaźnik pensji piłkarzy do przychodów jaki mieliśmy w czasach latynosów był jednym z najgorszych w lidze. Pamięc krótka FraMacie? Pomijam fakt że latynosi zamykali się w swoim kółeczku vs reszta.
(Dla mnie 1-2 max Iberyjców i wytarczy)
Ostatnio edytowane przez Ogryzek : 03.05.2019 o godz. 18:56.
Odpowiedz cytując
FraMat
Senior Member

Od: 03.2003

Stary 03.05.2019, 19:15
Sam wytrzeźwiej zanim zaczniesz się mądrzyć. Wolę mieszankę Polaków, Bałkańców czy Słowaków niż monizm latynoski. Jak byli Iberyjce to taki Kostal nie miał prawa sie pojawić na murawie. O młodych juz nie wspomnę. A zarobilismy na tych latynosach raptem relatywne "grosze" - Carlitos 500 tysiecy i Imaz 100 tysiecy euro i tyle tego było. Troche mało jak na takie "gwiady". A bez zarobku na piłkarzach nie splacimy szybko zadłużenia.
To ja przypomnę, że gdyby nie złodzieje w klubie mieliśmy szansę zarobić na Carltosie i Imazie dużo więcej.
A także na tych, którzy odeszli, bo złodzieje klubowi pieniądze mieli dla siebie, a nie dla piłkarzy.

Przez złodziei znaleźliśmy się pod ścianą i sprzedawaliśmy z lufa pistoletu przy skroni.
Przywoływanie kwot za Carlitosa i Imaza jest w tym kontekście bardzo nieuczciwe.
To tylko moje zdanie, z którym nikt nie musi się zgadzać

Odpowiedz cytując
Azmo
Junior Member

Stary 03.05.2019, 19:19
Dalej manipulujesz faktami. Zarobek był mizerny, ale nie wynikał z małego potencjału sprzedażowego, a z niekompetencji tamtego zarządu. Większość hiszpańskiego zaciągu było piłkarzami ponad przeciętnymi w skali Ekstraklasy.

Wskaźnik był wysoki przez politykę kadrową prowadzącą do zbudowania zdecydowanie za szerokiej kadry, a nie przez wysokość pensji
Odpowiedz cytując
LucjuszWielki
Socios Wisła Kraków

Od: 02.2012

Stary 03.05.2019, 19:30
brylant17 napisał(a):Wyświetl post
Jest na sali lekarz ?
Czyli co walka o pudło z 15 latkiem na stoperze? ?Halo pogotowie prosze przyjechać na TWSD forum.

Odpowiedz cytując
brylant17
Senior Member

Od: 07.2006

Stary 03.05.2019, 20:13
Pieprzysz jak potłuczony było życie przed Basha i będzie po
Piggy oddaj hajs
Odpowiedz cytując
Ogryzek
Senior Member

Stary 03.05.2019, 20:24
FraMat napisał(a):Wyświetl post
To ja przypomnę, że gdyby nie złodzieje w klubie mieliśmy szansę zarobić na Carltosie i Imazie dużo więcej.
A także na tych, którzy odeszli, bo złodzieje klubowi pieniądze mieli dla siebie, a nie dla piłkarzy.

Przez złodziei znaleźliśmy się pod ścianą i sprzedawaliśmy z lufa pistoletu przy skroni.
Przywoływanie kwot za Carlitosa i Imaza jest w tym kontekście bardzo nieuczciwe.
To równie dobrze można napisac że przyzwoitej kwoty za Kostala też żeśmy nie dostali. Mnie nie przekonał ten cały "projekt hiszpański". Za czasów Carillo nasz budżet płcowy był 5 w lidze i zajeliśmy owe 5 miejsce. Żadnej wartości dodanej. Poza tym droga zabawa. Nie urodzilismy nawet pucharów. Nie ma za czym teskinić.

Teraz jest sporo taniej i gdyby nie krótka lawka pewnie gralibysmy w górnej 8.
Poza tym wielka ilość latynosów blokowała szansę gry młodym piłkarzom na których powinnismy zarabiać.
Odpowiedz cytując
Ogryzek
Senior Member

Stary 03.05.2019, 20:30
Azmo napisał(a):Wyświetl post
Dalej manipulujesz faktami. Zarobek był mizerny, ale nie wynikał z małego potencjału sprzedażowego, a z niekompetencji tamtego zarządu. Większość hiszpańskiego zaciągu było piłkarzami ponad przeciętnymi w skali Ekstraklasy.

Wskaźnik był wysoki przez politykę kadrową prowadzącą do zbudowania zdecydowanie za szerokiej kadry, a nie przez wysokość pensji
Taaa ale hiszpańce mieli swoje lata a za starych piłkarzyz polskiej ligi nie płaci się medrku wielkich kwot. Zobacz pierwszą 20 najdroższych piłkarzy z naszej ligi to może ci się w głowie rozjasni. Z naszej ligi zarabia sie statystycznie najwiecej na młodym polskim drewnie. I nie tyle maja znaczenia umiejetności co potencjał który widzą w danym piłkarzu skauci. Przemyśl to.

btw
Fakty są przeciw tobie własnie. Nie musza niczym manipulować - bo niby po co? Gram o jakąś nagrodę czy co? Zobacz - w naszej lidze gra sporo Hiszpanów - na ilu inne kluby zarobiły?
Ostatnio edytowane przez Ogryzek : 03.05.2019 o godz. 20:35.
Odpowiedz cytując
LucjuszWielki
Socios Wisła Kraków

Stary 03.05.2019, 20:35
To równie dobrze można napisac że przyzwoitej kwoty za Kostala też żeśmy nie dostali. Mnie nie przekonał ten cały "projekt hiszpański". Za czasów Carillo nasz budżet płcowy był 5 w lidze i zajeliśmy owe 5 miejsce. Żadnej wartości dodanej. Poza tym droga zabawa. Nie urodzilismy nawet pucharów. Nie ma za czym teskinić.

Teraz jest sporo taniej i gdyby nie krótka lawka pewnie gralibysmy w górnej 8.
Poza tym wielka ilość latynosów blokowała szansę gry młodym piłkarzom na których powinnismy zarabiać.
Mnie przekonał, 5 bo w środku graliśmy Cywką i Mitrovicem, gdyby był Basha byłoby inaczej :/

Odpowiedz cytując
Ogryzek
Senior Member

Stary 03.05.2019, 20:35
Mnie przekonał, 5 bo w środku graliśmy Cywką i Mitrovicem, gdyby był Basha byłoby inaczej :/
Twój problem.

Pomijam fakt że Basha to Albaniec Bałkaniec a nie Hiszpan.
Ostatnio edytowane przez Ogryzek : 03.05.2019 o godz. 20:38.
Odpowiedz cytując
Azmo
Junior Member

Stary 03.05.2019, 20:55
Wiadomo, że nie wszyscy byli sprzedawalni. Ci starsi byli gwarantem solidnego poziomu, który dałoby sie utrzymać prowadząc bardziej racjonalne prowadzenie klubu. Potencjał sprzedażowy był przede wszystkim w:
Carlitosie (były ponoć na stole oferty opiewające na ponad milion euro), Imazie, Llonchu i może Cuescie.

A co maja najdrożsi z E-klasy do tego? Wiadomo, że płaci sie za potencjał. Tylko, że Wisłe na młodych zdolnych co już cos pokazali w seniorskiej piłce nie stać po prostu, a juniorzy w klubie z tamtego okresu szału nie robili. To skąd brać to młode polskie drewno? Można ryzykować i brać tych odrzuconych przez najlepszych, czy sie sprawdza kto to wie. Można też zainwestować w stosunkowo tanich piłkarzy, którzy mogą podnieść od razu poziom przy okazji posiadających potencjał sprzedażowy. Nie mówię, żeby ściągać ich cale wagony, ale odrzucać kierunek sprawdzony w Polsce, bo łączony jest z złym okresem to absurd.
Odpowiedz cytując
LucjuszWielki
Socios Wisła Kraków

Stary 03.05.2019, 21:27
Twój problem.

Pomijam fakt że Basha to Albaniec Bałkaniec a nie Hiszpan.
Nie ma znaczenia, może być nawet mongołem - Basha czy Mitro wchodzi w skład "hiszpańskiego zaciągu" - tutaj nei chodzi o 100% narodowośc, tylko o politykę w tym okresie.

Odpowiedz cytując
Ogryzek
Senior Member

Stary 03.05.2019, 21:29
Nie ma znaczenia, może być nawet mongołem - Basha czy Mitro wchodzi w skład "hiszpańskiego zaciągu" - tutaj nei chodzi o 100% narodowośc, tylko o politykę w tym okresie.
Dla ciebie wchodzi dla mnie nie.
Odpowiedz cytując
Ogryzek
Senior Member

Stary 03.05.2019, 21:31
Azmo napisał(a):Wyświetl post
Wiadomo, że nie wszyscy byli sprzedawalni. Ci starsi byli gwarantem solidnego poziomu, który dałoby sie utrzymać prowadząc bardziej racjonalne prowadzenie klubu. Potencjał sprzedażowy był przede wszystkim w:
Carlitosie (były ponoć na stole oferty opiewające na ponad milion euro), Imazie, Llonchu i może Cuescie.

A co maja najdrożsi z E-klasy do tego? Wiadomo, że płaci sie za potencjał. Tylko, że Wisłe na młodych zdolnych co już cos pokazali w seniorskiej piłce nie stać po prostu, a juniorzy w klubie z tamtego okresu szału nie robili. To skąd brać to młode polskie drewno? Można ryzykować i brać tych odrzuconych przez najlepszych, czy sie sprawdza kto to wie. Można też zainwestować w stosunkowo tanich piłkarzy, którzy mogą podnieść od razu poziom przy okazji posiadających potencjał sprzedażowy. Nie mówię, żeby ściągać ich cale wagony, ale odrzucać kierunek sprawdzony w Polsce, bo łączony jest z złym okresem to absurd.
Ja też nie mówię żeby całkiem rezygnowac - stąd napisałem 1-2 max - chodzi o to żeby to nie była znowu monokultura samych latynosów. 2, niech będzie 3 w zupełności wystarczy.
Odpowiedz cytując
MaLk
Socios Wisła Kraków

Od: 08.2016

Stary 03.05.2019, 22:23
Za czasów Carillo nasz budżet płcowy był 5 w lidze i zajeliśmy owe 5 miejsce. Żadnej wartości dodanej. Poza tym droga zabawa. Nie urodzilismy nawet pucharów. Nie ma za czym teskinić.
Bez odróżnienia budżetu płacowego ogółem od budżetu płacowego na piłkarza ta dyskusja nie ma sensu. U nas w tamtym sezonie problemem był ten pierwszy budżet, nie ten drugi.

No i oczywiście, "drobny" niuans taki, jak to, że za czasów Carrillo, to akurat nasz budżet płacowy był raczej wirtualny, nie realny, więc używanie go jako bazy porównania do klubów, które płaciły faktycznie i terminowo jest fajną zabawą, ale tylko statystyczną.
Odpowiedz cytując
Ogryzek
Senior Member

Stary 03.05.2019, 22:26
MaLk napisał(a):Wyświetl post
Bez odróżnienia budżetu płacowego ogółem od budżetu płacowego na piłkarza ta dyskusja nie ma sensu. U nas w tamtym sezonie problemem był ten pierwszy budżet, nie ten drugi.

No i oczywiście, "drobny" niuans taki, jak to, że za czasów Carrillo, to akurat nasz budżet płacowy był raczej wirtualny, nie realny, więc używanie go jako bazy porównania do klubów, które płaciły faktycznie i terminowo jest fajną zabawą, ale tylko statystyczną.
Ale płatności po nim zostały realne - nie ma znaczenia czy mieliśmy w tamtym okresie na ten wielki budżet płacowy rzeczywiste pieniądze bo na końcu i tak musieliśmy z nich wyskoczyć.
Odpowiedz cytując
MaLk
Socios Wisła Kraków

Od: 08.2016

Stary 03.05.2019, 22:45
Ale płatności po nim zostały realne - nie ma znaczenia czy mieliśmy w tamtym okresie na ten wielki budżet płacowy rzeczywiste pieniądze bo na końcu i tak musieliśmy z nich wyskoczyć.
Po nim - tak. Konkretnie - po zakończeniu grania o jak najwyższe miejsce w lidze, które to granie (i trenowanie przez Carrillo) odbywało się już wtedy w dużej części "na kredyt", z gratisową możliwością obserwowania jak się bawi "zarząd". Cholera wie czy gdyby w trakcie grania płacono (w miarę) terminowo, miejsce nie byłoby wyższe, przypomnę, że właściwie jeden(!) lepszy mecz mógł nam dać puchary.
A kadra nie była jeszcze zredukowana do tych, którzy jakoby mieli się akceptować możliwości opóźnień w wypłatach. Inna sprawa, że ta ostatnia selekcja, jak pokazały późniejsze wydarzenia, faktycznie została wykonana dobrze, aż szkoda, że zamiast opóźnień pojawiło się niepłacenie wcale...
Odpowiedz cytując
siedzenaganku2
Senior Member

Od: 06.2015

Stary 04.05.2019, 04:37
Savicevic to drugi Brlek. 1 mln euro na pewno juz jest warty
Odpowiedz cytując
Arkadiusz.Czerepach
Senior Member

Od: 11.2016

Stary 04.05.2019, 10:01
Chłopie co ty porównujesz , inna klasa wogle

Brlek przy Vukanie to poziom Urygi

fajnie że Ogryzek napisał swojego ostatniego posta, bo jest racjonalny nareszcie

wkurza mnie na tym forum taka zerojedynkowość

kierunek Hipszanski -OK
monokultura - nie OK

i tyle w temacie
Odpowiedz cytując
Charlie
Senior Member

Od: 05.2007

Stary 04.05.2019, 10:06
Przecież Brlek to była dziesiątka, a Vukan to szóstka/ósemka. Jaki jest sens porównywania ich... ?
kacpaw91 napisał(a):Wyświetl post
Lepiej odpaść z Levadią niż z Podbeskidziem w Pucharze Polski,
Odpowiedz cytując
Ma_niek
Senior Member

Od: 04.2008

Stary 04.05.2019, 10:07
Haha dobre Niech ten Vukan zrobi takie liczby u nas jak Brlek.I przestanie w kazdym meczu probowac zaliczyc asyste dla przeciwnikow.
Odpowiedz cytując
ciacho
Senior Member

Od: 06.2007

Stary 04.05.2019, 10:12
Dokładnie. Do przodu gra fajnie. Ale wczoraj to chyba ze 4 bardzo niebezpieczne straty.
Odpowiedz cytując
Karherop
Socios Wisła Kraków

Od: 02.2006

Stary 04.05.2019, 11:08
Chyba już nie pamiętacie jak Belek wyglądał przez pierwsze pół roku u nas. Plewka teraz już wygląda lepiej niż on wtedy.
Odpowiedz cytując
Arkadiusz.Czerepach
Senior Member

Od: 11.2016

Stary 04.05.2019, 12:10
Brlek 10 ? dobre
Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna

Odpowiedź
Narzędzia tematu
Tryby wyświetlania