The White Star Division - Wisła Kraków

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna
Nazwa użytkownika
Hasło

Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny.

Reklama
Zakłady na Wisłę? Legalni bukmacherzy w Polsce - ranking i recenzje
Odpowiedź

Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
sandomingo
Senior Member

Od: 03.2005

Ignoruj użytkownika Pomoc
Stary 14.12.2018, 07:26
Osobiście biję się w piersi i przyznaję, że dałem się nabrać jak dziecko.
A może bardziej chciałem w to wierzyć, chciałem wierzyć w ich dobre intencje.
Kupowałem te karnety i wydawało mi się, że to wystarcza.

Kawałek życia idzie się teraz j...ć, starszy syn mi się wczoraj wieczorem rozpłakał jak mu wyjaśniałem sytuację.
No ale nic. Ani ja ich nie rozliczę ani nie dowiem się, jak było naprawdę. Za mało kumaty jestem.

Teraz tylko budowanie od podstaw - po raz kolejny napiszę, że trzeba całkowicie odciąć TS i zgłaszać nową drużynę pod egidą Stowarzyszenia Socios.
A póki co robię sobie odpoczynek od tematu.
#WISŁANIGDYNIEZGINIE
Odpowiedz cytując
it
Senior Member

Od: 02.2005

Stary 14.12.2018, 07:31
Paradoksalnie, ta decyzja potencjalnych inwestorów o wycofaniu się z przejęcia Wisły ma tez pozytywny skutek.
Wygląda na to, że wielu ludzi wreszcie przejrzało na oczy, po ujawnieniu zadłużenia znacznie większego niż to, o którym mówił zarząd.
Fala oburzenia jaka się wylała (słusznego zwykle) nie miałaby miejsca, gdyby inwestorzy się dogadali.
Może jeden z drugim by zwrócił uwagę, że kupują kosmicznie zadłużony klub, że TS z miśkami do tego doprowadził, ale zasadniczo dominowałby radość, a ci z trzeźwymi uwagami byliby wysyłani na druga stronę Błoń.
I układ by sobie trwał, MS by się zabezpieczyła przy sprzedawaniu, by nikomu nie przyszło do głowy wyciągać jej działań, kumateria dalej robiłaby swoje, a ciemny lud zasilałby puszki i inne akcje.

Czy ta utrata wiarygodności pewnego środowiska przełoży się na jakąś rewolucję czy odnowę społeczności kibiców, tego nie wiem i raczej nie jestem dobrej myśli, ale chyba pierwszy raz od dawna jest na to prawdziwa szansa.
Odpowiedz cytując
_ukoL
Lokalny Patriota

Od: 05.2005

Stary 14.12.2018, 07:32
Jestem całkowicie zniesmaczony zaistniałą sytuacją. I podobnie jak kolega wyżej, bije się w pierś, bo dałem się wkręcić jak "pelikan" w wizję zdrowiejącej Wisły pod auspicjami TS-u. Przykre jest to, że taka historia i legenda kończy w ten sposób. No ale jak to mówią, coś się kończy - coś zaczyna. Wrócimy silniejsi. Tylko Wisła.
Lengyel - Magyar két jó barát együtt vív, és issza borát!
Odpowiedz cytując
Proud
Socios Wisła Kraków

Od: 07.2007

Stary 14.12.2018, 07:37
Bardzo smutno.

Mam dziwne uczucie wstydu, jakby to była po części moja wina.
Tak jak niektórzy tu piszą, chciałem wierzyć w dobre intencje. Wierzyć w to, że Wisła powoli wyjdzie na prostą.
Ale z tyłu głowy gdzieś siedziało to, że jednak te wszystkie dziwne "powiązania" nie mogą być przypadkowe. Że Ci wszyscy dziennikarze tak zupełnie się nie mylą. Zwłaszcza rozmowy z ludźmi, którzy nie siedzieli w temacie dawały mi do myślenia. Jak nakreślałem im historię od meczu z Parmą, do dziś, od razu mówili, że to jest grubymi nićmi szyte. WYPIERAŁEM to ze świadomości. Tak chyba działa nasz mózg. Jest mi strasznie przykro.
Wczoraj oglądałem sobie filmiki na youtube'ie i płakałem jak dziecko. Ostatni raz w życiu płakałem po meczu z Apoelem. Ale byłem młodym człowiekiem wtedy...wtedy jednak tliła się nadzieja, że to nic, że Wisła jest nadal Wielka, że po prostu jest. Teraz jedyna nadzieja wiąże się z Socios. Mam nadzieję, że Wisła dzięki temu Stowarzyszeniu nigdy nie zginie, jak wszyscy teraz piszą. Chciałbym w to wierzyć. Człowiek musi mieć COŚ w co wierzy, pomimo realnej oceny sytuacji...

Mam nadzieję, że za kilka(naście?) lat, będziemy wspominać ten czas jako zły czas, w wciąż pięknej i TRWAJĄCEJ (!!!) historii naszego ukochanego KLUBU.
Zlekceważą twój głos
Którym wróżysz im los
Od jakiego ich nic nie wyzwoli
Bo zabije ich las
Rąk co klaszczą na czas
W marsza rytm co śmierć niosąc nie boli

Patrz jak piją i żrą
Twoją żywią się krwią
I żonglują słowami twych pieśni
Lecz nic nie śni im się
A najlepiej wiesz że
Nie istnieje wszak to co się nie śni.

Jacek Kaczmarski
Odpowiedz cytując
wiesniak842
Socios Wisła Kraków

Od: 01.2015

Stary 14.12.2018, 07:41
Czy klub juz oglosil oficjalna upadłość czy cos mnie ominelo?
"Poszliśmy za głosem serca i wybraliśmy to co dla nas istotne
Nie jak większość na Wschodzie, to co było modne"
Odpowiedz cytując
!!IRIVER!!
Senior Member

Od: 08.2007

Stary 14.12.2018, 07:42
I teraz przeczytajcie sobie pierwszych 10-15 stron tego tematu...
Co za kontrast, co za rollercoaster. Masakra. :(
Odpowiedz cytując
masada
Senior Member

Od: 06.2006

Stary 14.12.2018, 08:05
A ja wciąż mam nadzieję, że ogłoszenie tej decyzji o rezygnacji z przejęcia to strategia negocjacyjna i podbicie stawki.
Upadek spółki nikomu nie jest na rękę (poza oczywistymi wrogami).
Potencjalni inwestorzy do wczoraj byli postawieni w sytuacji: dejcie, bo bogaci jesteście to wszystko pospłacacie i będzie fajnie. Teraz widać, że aż tyle to dać nie chcą, więc czas na ruch pozostałych graczy, którzy wiele mogą tu jeszcze zmienić: miasta, spółka Ekstraklasa, PZPN etc, wreszcie postawiony już zupełnie pod ścianą TS, gdzie jeśli faktycznie pojawiały się jakieś inne opcje oddania klubu, poza oddaniem za złotówkę, to zaraz szybko będą nieaktualne

PS. Wisła nigdy nie zginie, niezależnie od tego jak, ale wyjdziemy z tego zakrętu, pamiętaj o tym pasiasty trollu.
Odpowiedz cytując
GregorTS
Senior Member

Od: 11.2002

Stary 14.12.2018, 08:13
Grawitacja dziala. Co ma upaśc musi upaść. Koniec .......etów. Koniec farmazonów. Król jest nagi. Król okazał się być złodziejem wlasnego skarbca. Klub upada. Karawana jedzie dalej. Patologia zostaje. Nie zmienia się nic....to co mialo nam się przydażyć najelpsze już za nami. Dziekuje Cupiałowi za to czego byłem świadkiem. A że plebs głupi...taka jego rola. Że dal się zatraszyć - tak samo. Cała społeczność Wiślacka dała się wykolegować może z 100 osobowej organizacji...

P.S Niech nikt sie nie łudzi że problem patologii sharksow zalatwi sie w IV lidze - bynajmniej - bedzie jeszcze gorzej.
"W Wiśle Kraków nikt i nic nie jest ważniejszy niż klub"
Odpowiedz cytując
krasny
Senior Member

Od: 03.2006

Stary 14.12.2018, 08:26
GregorTS napisał(a):Wyświetl post
Grawitacja dziala. Co ma upaśc musi upaść. Koniec .......etów. Koniec farmazonów. Król jest nagi. Król okazał się być złodziejem wlasnego skarbca. Klub upada. Karawana jedzie dalej. Patologia zostaje. Nie zmienia się nic....to co mialo nam się przydażyć najelpsze już za nami. Dziekuje Cupiałowi za to czego byłem świadkiem. A że plebs głupi...taka jego rola. Że dal się zatraszyć - tak samo. Cała społeczność Wiślacka dała się wykolegować może z 100 osobowej organizacji...

P.S Niech nikt sie nie łudzi że problem patologii sharksow zalatwi sie w IV lidze - bynajmniej - bedzie jeszcze gorzej.
Sad but true.

Świnie nie odejdą od koryta tak długo jak bedzie można jeszcze cokolwiek ukraść.
Ostatnio edytowane przez krasny : 14.12.2018 o godz. 08:35.

Odpowiedz cytując
grosz
Senior Member

Od: 05.2007

Stary 14.12.2018, 08:31
Panowie zapamiętajcie nazwiska piłkarzy z sezonu 2018/2019 bo im należy się prawdziwy szacunek, za to że ich najbardziej zwodzono, oszukiwano, oni mają swoje rodziny i zobowiązania, mimo to zachowali się godnie, powyżej oczekiwań.
Teraz już wiecie dlaczego Głowę wzięto na dyrektora, i jak bardzo go wykorzystano.
Ci bandyci nie mają skrupułów.

Jeśli nowa Wisła to tylko z Socios i prokuratorem.
Odpowiedz cytując
macyo
Kangoo supersonic

Od: 08.2003

Stary 14.12.2018, 08:35
Osoby będące właścicielami, czy też zarządcami dużych firm, przeważnie mają głowę na karku. Majątek buduje się przez dobre inwestycje i oglądanie złotówki z każdej ze stron, a nie szastaniem pieniędzmi na lewo czy prawo.

Wcale nie zdziwiłoby mnie porozumienie owych firm, by poczekać, aż spółka upadnie.

Władowanie XX milionów na dzień dobry, by dalej być na minusie, to niezbyt dobry pomysł.
W dodatku trzeba by uzgodnić wspólny mianownik z obecnym zarządem, co (zapewne) byłoby dalekie od rozwiązania optymalnego.

Mając kapitał i rzeszę kibiców, pragnących odzyskać swój klub (w ogóle, jak i z rąk TS) oraz zdesperowanego prezydenta miasta (stadion-widmo) ma się dogodną drogę, by stać się jeźdźcem na białym koniu, który postawi klub na nowych, solidnych fundamentach, na swoich warunkach, bez obciążenia starymi sprawami.

Droga od niższej ligi do ekstraklasy może być tańsza, niż uratowanie stanu obecnego...

A, że dużo firm/osób nie dostanie zaległych pieniędzy?
To wina poprzednich właścicieli, nie nowych.
Business is business.

I tak wszyscy kibice jedliby z ręki, za nowy start i nowe nadzieje.

Win-win. Wejście smoka.

Oczywiście jest to tylko i wyłącznie wizja/koncepcja.

Niemniej jednak, jako osoba zarządzająca firmą i obracająca konkretnymi pieniędzmi, zrobiłbym właśnie tak.

W międzyczasie prokuratura i policja powinna skutecznie zaangażować tych, co by mogli bruździć.

Może ktoś ważny, od owych czterech firm przeczyta ten post i zakiełkuje w nim ta sama myśl.

To takie moje życzenie pod choinkę.

Pozdrawiam wszystkich.
Kangoo + Uniden Pro 520XL + Sirio AS 1000.
Odpowiedz cytując
DysoN
Senior Member

Od: 07.2004

Stary 14.12.2018, 08:41
GregorTS napisał(a):Wyświetl post
Podzielam niestety Twoj pesymizm. Grupa kibiców, sympatyków czy jak to zwał (mniejsza z tym) która pozostanie przy klubie i bedzie sklonna przejawic jakakolwiek inicjatywe bedzie sie wywodziła z obecnego, pewnie przetasowanego, układu.
Nie było innej alternatywnej organizacji na Wiśle wzgledem SKWK. To samo w sobie nie jest złe ale tylko pod warunkiem że taka ogranizacja działa tak jak powinna. Niestety pod płaszczykiem haseł "Cała Wisła Zawsze Razem" robiono mniejsze i wieksze wały i teraz pozostała już tylko spalona ziemia. Stan taki trwał lata i teraz nie ma z czego zbudować alternatywy. Życzę dobrze ruchowi Socios jednak pozostaje wobec tego sceptyczny. Spodziewam się że ruch zostanie opanowany wkrótce przez ludzi "z kontaktami" którzy jak farbowane lisy zmienią tylko szyld ale filozofii działania już nie. Jasne, trzeba będzie wyciszyć pare spraw, z kilkoma ludzmi się pożegnać albo przesiąść na tylne siedzienie, jednak wdg mnie sytuacja będzie równać do obecnego modelu :(

Jedyna pozytywna, w mojej opinii, alternatywa to przejecie klubu w 4 lidze przez podmiot który zdecydowanie zmieni model zarządzania klubem i totalnie odetnie skompromitowane towarzystwo od funkcjonowania klubu. SKWK niech sobie ogranizuje wyjazdy na Clepardie itp ale to wszystko na co poiwnni miec wplyw. Niemniej jednak fantazjowanie o zdyscyplinowanym, i zdeterminowanym wlascicielu zapewniajacemu bieżace finansowanie klubu przez kilka najblizszych lat ciezko mi przychodzi...
DysoN
Odpowiedz cytując
FraMat
Senior Member

Od: 03.2003

Stary 14.12.2018, 08:43
masada napisał(a):Wyświetl post
A ja wciąż mam nadzieję, że ogłoszenie tej decyzji o rezygnacji z przejęcia to strategia negocjacyjna i podbicie stawki.
Być może.

Co nie zmienia faktu, że od lat Wisłę toczył robak, a szczyt tego przyszedł po odejściu Cupiała. Że mieliśmy do czynienia z najbardziej nieudolnym zarządem w polskiej piłce nożnej. Słowo "nieudolny" tylko po to, żeby nie narazić się na pozew przygotowany przez Sarapatę.
To tylko moje zdanie, z którym nikt nie musi się zgadzać

Odpowiedz cytując
grzechu1991
Socios Wisła Kraków

Od: 09.2008

Stary 14.12.2018, 08:43
Pozwolę sobie na takie małe podsumowanie z mojej strony, być może nieobiektywne, być może głupie. Po przejęciu klubu przez Meresińskiego zapaliła mi się lampka ostrzegawcza. Jak tak ogromna spółka jak Telefonika mogła oddać klub człowiekowi, który fałszował świadectwa maturalne. Żeby to odkryć nie trzeba było zespołu prawników (który TF na pewno posiada), tylko prostego sprawdzenia dokumentacji w KRSie. Dlaczego tego nie zrobiono? Nie jestem w stanie odpowiedzieć na to pytanie. I potem pojawił się TS, który w glorii zwycięzcy przejął SA w celu jej dalszej sprzedaży, co potwierdził bodajże Szymański. Powołali w tym celu zarząd składający się z nikomu nieznanej radcy prawnej i dresiarza, którego przebrali w garnitur (można zobaczyć profil na fejsbuku). Ten zarząd przez 2 lata rzekomo szukał inwestorów, mamiąc oczy kibiców, że jest coraz lepiej, wychodzimy na prostą. Pojawiały się sygnały to potwierdzające jak umowa z LV Bet. Kibice w to wierzyli, sam zresztą wierzyłem. Jak wywalili Kiko, byłem pewny że jest to ruch przemyślany a na Carillo pieniądze w budżecie są odłożone. Wierzyłem w Bragiela, wierzyłem w grę o puchary. Tymczasem co się okazało Zarząd opierał budżet na wirtualnych przychodach, w międzyczasie wypłacając sobie ogromne wynagrodzenie. Nie wiadomo co działo się z pieniędzmi zbieranymi przez Kibiców. Kadra była rozdmuchana do granic możliwości mimo że nie było na to pieniędzy. Sarpata z Dukatem wpadli na pomysł wyrolowania miasta, które tym razem się postawiło. I tak powoli toczyliśmy się ku upadkowi, cały czas słysząc, że jest lepiej.

I teraz konkluzja, jeżeli spadniemy do 4 ligi i uwolnimy się od raka w postaci Sarapat, Dukatów, Miśków i będziemy budować klub w oparciu o ludzi którym zależy i mają pieniądze (vide Kwiecień) i w oparciu o kibiców, którym równie zależy, lecz takich pieniędzy nie mają (socios) to wszystko będzie ok. Natomiast jeżeli spadniemy do 4 ligi i do władzy dojdą kumaci, którzy "robią dla Wisły więcej niż jesteśmy sobie w stanie wyobrazić, ale co Wy dam pikniki wiecie" to będziemy dalej staczać się w przepaść, firmując nazwą klubu interesy cholernych gangsterów. Pytanie, czy pozostali Kibice są się w stanie zjednoczyć i temu sprzeciwić?
Odpowiedz cytując
Snow
Ave Wisła!

Od: 09.2003

Stary 14.12.2018, 09:01
Trzeba powiedziec, ze moze im sie udac rzecz nieslychana.

Doprowadzic do bankructwa SA i zniszczyc TS...

Nie oszukujmy sie Towarzystwo Sportowe w tej chwili ma taka opinie jaka ma i o ile nigdy tam sie finansowo nie przelewalo to zawsze byly argumenty o historii, o ilus tam sekcjach, medalach, wychowywaniu wislackich pokolen itd.

Teraz? Szkoda slow.
Odpowiedz cytując
MB1906
Senior Member

Od: 05.2017

Stary 14.12.2018, 09:12
Witam, w rzeczywistości Snow pozno alw w koncu.

Ja mam tylko nadzieję, ze Kwiecień moze zechce budowac od zera.
Odpowiedz cytując
mr_kwolf
Senior Member

Od: 04.2006

Stary 14.12.2018, 09:13
MB1906 napisał(a):Wyświetl post
Witam, w rzeczywistości Snow pozno alw w koncu.

Ja mam tylko nadzieję, ze Kwiecień moze zechce budowac od zera.
Niestety na Kwietnia bym nie liczył. Jak wtopi tyle kasy teraz w spółce to pewnie odpuści budowy od zera.
"Nieważne, czy Wisła bedzie wtedy mistrzem Polski, czy ekipą I, II czy III ligową. Swe ostatnie mecze w karierze chcę rozegrać z Białą Gwiazdą na piersi."
Odpowiedz cytując
szorstki
Senior Member

Od: 11.2002

Stary 14.12.2018, 09:15
macyo napisał(a):Wyświetl post
Wcale nie zdziwiłoby mnie porozumienie owych firm, by poczekać, aż spółka upadnie.
(...)
Droga od niższej ligi do ekstraklasy może być tańsza, niż uratowanie stanu obecnego...
Podobne myśli mnie te z dopadły w czasie nocnych rozmyślań. Chłopcy umieją z pewnością w "dwa dodać dwa", więc mogli tak przeliczyć ryzyko. Jeśli prawdą jest te 80 mln to z punktu widzenia biznesu nie ma to teraz żadnego sensu. Ile lat musiałaby to spółka spłacać ? 10? 20 ? 20 lat musiałby być zysk 4 mln, czyli coś co się nigdy nie zdarzyło. Do tego jeszcze doliczyć bieżące utrzymanie i łożenie na klub. Czyli 20 lat dziadowania w lidze i wydatek ponad 100 mln.
A ile może kosztować droga z dna ? Przy szczęściu i dobrym zarządzaniu 5-6 lat. I pewnie 1/5 tej kwoty.

Ważne jest teraz KTO to zacznie.
Kibic z sektora A wizytówką klubu
Odpowiedz cytując
MB1906
Senior Member

Stary 14.12.2018, 09:16
Tak, ale patrz on chcial "wtopic" jeszcze wiecej.
Odpowiedz cytując
adfurle
Member

Od: 09.2018

Stary 14.12.2018, 09:18
Taki syf wiadomo przez kogo zrobiony, a te tępe pały na czacie po nocy dalej bronią miśka. Dobry misiek i zły zielak. Teraz ktoś od tych tępych pał forumowych to samo wypisuje na wislaportal. Leżą całymi dniami na shoutboxie i uprawiają propagandę dobrego TSu. Jeden z drugim przez 2 lata sączyli kłamstwa o tym, e to jakoby TS uratował Wisłę przed Meresiem i bankrutem z Niemiec. Całowali całymi dniami tyłek Piggy. Pomogli umrzeć Wiśle.
Odpowiedz cytując
mr_kwolf
Senior Member

Od: 04.2006

Stary 14.12.2018, 09:21
MB1906 napisał(a):Wyświetl post
Tak, ale patrz on chcial "wtopic" jeszcze wiecej.
Teoretycznie tak, ale praktycznie tutaj była/jest większa szansa na odzyskanie kasy.

Dodam, że dużym problemem jest brak czasu. Gdyby było go więcej, moglby Kwiecień z Włodarskim próbować negocjować cześć długów na zasadzie "albo się zrzekniesz części zobowiązań albo nie bierzemy tego i kasa przypadnie". Myślę że taki Carillo, Wdowczyk czy miasto mógłby to rozważyć. A tak to nie ma czasu na takie gierki.
Ostatnio edytowane przez mr_kwolf : 14.12.2018 o godz. 09:25.
"Nieważne, czy Wisła bedzie wtedy mistrzem Polski, czy ekipą I, II czy III ligową. Swe ostatnie mecze w karierze chcę rozegrać z Białą Gwiazdą na piersi."
Odpowiedz cytując
Pero
Senior Member

Od: 04.2007

Stary 14.12.2018, 09:26
Sytuacja klubu jest zła to wiadomo.
W swoim żadnym poście na tym forum nie pochwalałem zarządu z TS ani działań Junco. A Orędowników mieli wielu. Nie jestem biegły w obsłudze forum ale gdyby wyfilitrować posty typu "Brawo Zarząd" było ich całe mnóstwo. Obstawiam że pewnie przez tych najbardziej zagorzałych krytyków teraz.

Aktywność swoją znacznie zmniejszył też Czerepech który jeszcze niedawno pisał "że ten zarząd jest najlepszym co mogło nam się trafić".

Mimo swojej dezaprobaty dla działań zarządu, śmiania się z lizodup*w którzy na TT chwalili zarząd i klub byle tylko dostać zaproszenie na TweetUp to bardzo daleki jestem od wysuwania oskarżeń o "wyprowadzanie" pieniędzy.
Ktoś rzucił i nagle wszyscy podłapali i piszą.

Nie wierzą że gdyby tak było to do zarządu niedawno wszedłby Daniel Gołda. Poważny gość na dorobku. Za dużo miałby do stracenia....

Poza tym jednym z większych błędów TS-u (a może celowym działaniem) było to że nie zrobiono Bilansu otwarcia. Należało pokazać jasno z jakiego pułapu zaczynamy....
Odpowiedz cytując
MB1906
Senior Member

Stary 14.12.2018, 09:37
@mr_kwolf(sorki, nie wiem dlaczego na kompie jak cytuje nie mam cytowanego tekstu)

Mysle, ze Pan Kwiecien, od poczatku zdawal sobie sprawe, ze wchodzi w sponsoring a nie inwestycje.
Ja ciagle mam nadzieje, ze jednak wezmie to od zera bo jego zaangazowanie grubo przekroczylo podejscie biznesowe. Za co naleza mu sie slowa podziekowania.

Czas oczywiscie dzialal na niekorzy czworki.

Zastanawia mnie jedno, czy Kwiecien, Zietkowie probowali rozmawiac juz wczesniej a jesli to czy byli odsylani z tekstem "Wisla nie jest na sprzedaz".
Odpowiedz cytując
tas de fleia
Senior Member

Od: 02.2008

Stary 14.12.2018, 09:39
Pero napisał(a):Wyświetl post
Sytuacja klubu jest zła to wiadomo.
W swoim żadnym poście na tym forum nie pochwalałem zarządu z TS ani działań Junco. A Orędowników mieli wielu. Nie jestem biegły w obsłudze forum ale gdyby wyfilitrować posty typu "Brawo Zarząd" było ich całe mnóstwo. Obstawiam że pewnie przez tych najbardziej zagorzałych krytyków teraz.

Aktywność swoją znacznie zmniejszył też Czerepech który jeszcze niedawno pisał "że ten zarząd jest najlepszym co mogło nam się trafić".

Mimo swojej dezaprobaty dla działań zarządu, śmiania się z lizodup*w którzy na TT chwalili zarząd i klub byle tylko dostać zaproszenie na TweetUp to bardzo daleki jestem od wysuwania oskarżeń o "wyprowadzanie" pieniędzy.
Ktoś rzucił i nagle wszyscy podłapali i piszą.

Nie wierzą że gdyby tak było to do zarządu niedawno wszedłby Daniel Gołda. Poważny gość na dorobku. Za dużo miałby do stracenia....

Poza tym jednym z większych błędów TS-u (a może celowym działaniem) było to że nie zrobiono Bilansu otwarcia. Należało pokazać jasno z jakiego pułapu zaczynamy....
No i popatrz jak łatwo wtedy można by było rozliczyć Zarząd. A tak zawsze można powiedzieć, że przecież zadłużeni byliśmy już wcześniej. Z ogólników można się wybronić, ze szczegółów znacznie trudniej.
Odpowiedz cytując
Marcinnno
Senior Member

Od: 10.2007

Stary 14.12.2018, 09:39
UWAGA!

Pan Damian Dukat, szanowny prezes miał zajebiste kompetencje do pełnienia tej funkcji.

Według jego profulu ukończył : licencjat Wyższa Szkoła Zarządzania i Bankowości w Krakowie. Tyle. Pracował przez kilka lat w banku. Później był menadżerem sławnej siłowni, potem prezesem SKWK, a potem cudownie Wiceprezesem. Pytanie mam od czasu pracy w banku nie pracował w żadnej firmie. Z czego się utrzymywał, po pracy w siłowni? Czy prezes SKWK to stanowisko wynagradzane?
Odpowiedz cytując
Hives4
Banita

Od: 06.2008

Stary 14.12.2018, 09:42
Osobiście bardzo popieram Socios, ale nie wypatrujcie w nich zbawiciela. Pamiętajcie, że tam większość może zdobyć każdy jak w TSie. Przejmą klub, zrobią dwa-trzy awanse i do głosu znowu zaczną dochodzić "kumaci". A jak ktoś będzie miał inne zdanie to mu przypadkiem w nocy spłonie samochód. I karuzela będzie kręcić się od nowa. Jedyne rozwiązanie to jeden prywatny właściciel, który będzie mógł robić co zechce i nie będzie układał się z kibolami. Ktoś w stylu Cupiała z czasów, gdy ten rękami Bednarza walczył z rekinami. Albo nawet ktoś w rodzaju Filipiaka, który ignoruje kiboli. Czy nawet Osucha, który szedł z kibolami na noże aż do likwidacji klubu. Tylko, że jak ktoś taki się pojawi (Kwiecień? ktoś inny?) to środowisko kibicowskie, w realu i tutaj na forum musi stać za nim murem pamiętając, że lepszy jeden właściciel, który popełnia błędy, ale jest uczciwy niż klub w rękach kibiców co w krótkiej perspektywie oznacza mafię u sterów.

I krótki cytat z innej strony (tylko urywek, nie mój):
"Tak jak sobie wyobrażałem i pisałem jakiś czas temu, że rzucanie nożem w głowę piłkarza nie było wybrykiem bezmózga tylko formą "negocjacji" z nowym, kasiastym właścicielem.
Że później kombinowano na różne sposoby jak tu wziąć ten haracz: dola od biletu bezpośrednio do kiboli "na oprawę", rozmaite pomysły jakie by tu usługi oferować klubowi (np. pomnik Reymana)..."

Nauczka dla was na przyszłość - kto akceptuje lub choćby przymyka oko na gangsterów w środowisku kibicowskim, ten przykłada rękę do upadku klubu w przyszłości.

A wystarczyło dać zakaz stadionowy Miśkowi po tej aferze z rzuceniem nożem i stać po stronie Cupiała/Bednarza później. Ale jak taki Wolfy i reszta klaszczą swoimi waginami, gdy bandyci rzucają race na stadion będąc poza stadionem to forum i większość kibiców bierze ich stronę to szczerze - dostaliśmy to na co zapracowaliśmy.
Odpowiedz cytując
!!IRIVER!!
Senior Member

Od: 08.2007

Stary 14.12.2018, 09:43
Marcinnno napisał(a):Wyświetl post
UWAGA!

Pan Damian Dukat, szanowny prezes miał zajebiste kompetencje do pełnienia tej funkcji.

Według jego profulu ukończył : licencjat Wyższa Szkoła Zarządzania i Bankowości w Krakowie. Tyle. Pracował przez kilka lat w banku. Później był menadżerem sławnej siłowni, potem prezesem SKWK, a potem cudownie Wiceprezesem. Pytanie mam od czasu pracy w banku nie pracował w żadnej firmie. Z czego się utrzymywał, po pracy w siłowni? Czy prezes SKWK to stanowisko wynagradzane?
Nic się nie martw, jest pewno miejsce z którego przypuszczalnie czerpie kasę
Odpowiedz cytując
Marcinnno
Senior Member

Od: 10.2007

Stary 14.12.2018, 09:47
Ananasy z przeszłości :

Aktualna postawa klubu według Piotrka Wawro nie prowadzi do niczego dobrego, a jego zdaniem problem tkwi w osobie prezesa.- Prezes Bednarz nie zna tego środowiska nie rozumie go, a w swojej bezczelności zaszedł tak daleko, że wolał pójść z kibicami na wojnę, niż z nimi współpracować. Jeśli to się nie zmieni, to Wisła stanie się zaściankowym klubem. Co to za klub, który ma na stadionie w tym momencie pięć tysięcy ludzi na stadionie. Gdybyśmy grali w Tarnowie, to sądzę, że na nasze mecze chodziłoby kilkanaście tysięcy ludzi. Pod warunkiem, że prezesem nie byłby Jacek Bednarz.-mówi były prezes SKWK. Sam jako osoba znająca się na prowadzeniu biznesu wie, jak daleko posunęły się problemy Wisły.- Cięcie kosztów nie idzie w parze ze zwiększaniem przychodów. Jest coraz mniej reklamodawców, frekwencje mamy najgorszą od lat, nie ma zysków z gry w europejskich pucharach. Tak się nie da rządzić. Można zwalniać szeregowych pracowników, którzy zarabiali po trzy tysiące złotych, tylko to do niczego nie prowadzi. Lepiej nie podpisywać kontraktu ze słabym trenerem, który w czasach kryzysu w Wiśle zarabia sześćdziesiąt tysięcy złotych, a dodatkowo za każdy punkt dostaje premię w wysokości pięciu tysięcy złotych. Tylko za co? Smuda był dobrym trenerem kilkanaście lat temu, ale potem osiadł na laurach. Trenowanie „na nos” jest kompromitowaniem klubu. Wisła jest jednym z nielicznych klubów w Europie, która nie posiada trenera przygotowania fizycznego, nie monitoruje treningów. Za wszystko u nas odpowiada Franciszek Smuda. W innych zespołach od tego są sztaby ludzi. Dziwimy się potem, że kolejna wiosna wygląda tak samo. W zimie zabija zawodników jakimiś chorymi treningami, a potem ci piłkarze odzyskują świeżość wtedy kiedy się kończy liga. Potem ten sam trener tłumaczy wyniki kontuzjami. Tylko, że część z nich to kontuzje mięśniowe, czyli pośrednio wynikające ze złego przygotowania. Poza Legią i po części Lechem wszystkie inne zespoły z czołówki nie mają wielkich piłkarzy i są na naszym poziomie. Ale są lepiej przygotowane. Prywatnie niezmiernie irytuje mnie fakt, że Franciszek Smuda uważa się za przyjaciela Bogusława Cupiała i wszem i wobec to ogłasza. Biorąc pod uwagę to ile zarobił w kadrze i wcześniej, na jego miejscu mieniąc się jego przyjacielem w obecnej sytuacji finansowej klubu prowadziłbym Wisłę za przysłowiową złotówkę.
Odpowiedz cytując
No_look_Pass
Member

Od: 10.2009

Stary 14.12.2018, 09:48
Jak czytam niektóre komentarze, to tylko jedno słowo ciśnie mi się na usta. Frajerzy, kompletni frajerzy.

Jakiekolwiek próby zrzucania choćby części odpowiedzialności z TSu są działaniem na szkodę tego klubu tu i teraz. Sarapata firmowała cały proceder swoją twarzą (pewnie dlatego, że jako niewielki promil sharksów ma wyższe wykształcenie i potrafi po polsku złożyć ze dwa zdania), ale to nie jest tylko jej wina. To wina TSu. Jakiekolwiek przekonywanie, że klub upadł już wcześniej, że Cupiał zostawił w fatalnej sytuacji po prostu jest nieprawdą. Cupiał zostawił kilkanaście milionów długu, ale też wszystkich pospłacanych piłkarzy, których potem mogliśmy sprzedać (co uczyniliśmy) i na nich zarobić. Mogliśmy żyć skromniej, mogliśmy próbować wychodzić na prostą, zamiast tego była hulaj dusza, oprócz rozbuchanej kadry, to jeszcze nepotyzm w strukturach, nie do końca jasne powiązania biznesowe i kontakty z przestępcami.

Ale tu nie tylko o to chodzi. Jakiekolwiek krytyczne głosy wobec zarządu były słuszne i teraz mamy tego potwierdzenie. Atakowanie Stanowskiego, Jadczaka, Majchrowskiego czy Bednarza za to, że mówili prawdę, jest jak spuszczenie łomotu lekarzowi za to, że nam powiedział, że mamy raka.
Przestańcie, jeśli kiedyś jeszcze chcecie ten klub zobaczyć wśród żywych. Konstruktywnej krytyki trzeba słuchać, a nie z miejsca wypierać, bo w oblężonej Wiślackiej twierdzy wszyscy chcieli dla nas źle.
Źle dla nas chcieli Ci, co sobie mordy wytarli miłością do klubu i tylko oni. Oni są temu winni.

Nie chcę ich widzieć, ani TSu, ani Sharksów, ani żadnych innych dresiarzy w strukturach po spadku do IV ligi. Dopóki oni tam będą, grosza nie dam na powstanie tego klubu z martwych, bo to palenie pieniędzmi w kominku.
Odpowiedz cytując
sedonh
Banita

Od: 03.2015

Stary 14.12.2018, 09:50
Gdzie jestes wolfy, gdzie jestes czerepach, gdzie sie schowaliscie, gdzie wasze mądrości? Dlaczego nagle zamilkły własciwie wszystkie podnózki tsu?
Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna

Odpowiedź
Narzędzia tematu
Tryby wyświetlania

Zasady wysyłania postów