The White Star Division - Wisła Kraków

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna
Nazwa użytkownika
Hasło

Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny.

Reklama
Zakłady na Wisłę? Legalni bukmacherzy w Polsce - ranking i recenzje
Odpowiedź

Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
funkykoval
Socios Wisła Kraków

Od: 05.2005

Ignoruj użytkownika Pomoc
Stary 05.07.2018, 15:13
Piperzyć sparingi, żeby w meczy ze śledziami jebnął 1-2 bramki i Kolar się przestawi ....
JAZDA, JAZDA, JAZDA BIAŁA GWIAZDA !!!!!!!!!!!!!!!!!!
Odpowiedz cytując
Kamil_mchw
Senior Member

Od: 09.2005

Stary 07.07.2018, 19:52
Oglądaliście mecz z Monaco? Ja niestety nie miałem okazji...
Jak wyglądała gra Wisły? Coś się wyróżniał? Jak młodzi?
Odpowiedz cytując
bridgeburner
Senior Member

Od: 06.2009

Stary 07.07.2018, 20:25
Mecz miał tempo wieczornej przebiezki po parku to ciężko coś konkretnego powiedzieć
Małecki trochę ładnych piłek podogrywal dołem, ładnie poklepali z Pietrzakiem przy bramkowej akcji,
Z tyłu raczej pewnie to wyglądało, w ataku będziemy się męczyć strasznie w tym sezonie
Kostal bezbarwny, Mały jak to on na jedną dobra decyzję 4 piłki wystrzelił w trybuny, i mam tu na myśli wyższe rzędy raczej
Kolar to mi takiego brazylijskiego ananasa Beto przypomina, co w 10 meczach chyba strzału nie był w stanie oddac
Z mlodych Śliwa miał ładna akcje, Plewka wygląda solidnie, z naszą bryndza w pomocy może się przebić do kadry meczowej, reszta bezbarwna
Ostatnio edytowane przez bridgeburner : 07.07.2018 o godz. 20:49.
"Czy mogłem sie cofnąć - cofnąć do czego, do kogo, do jakiego mnie ? Nie ma żadnego momentu w przeszłości, który, cudownie zmieniony, odwróciłby bieg mojego życia, żadnej katastrofy, która mi sie przydarzyła, wskutek czego jestem inny, niż byc powinieniem; niczego takiego nie potrafie wskazać"
Odpowiedz cytując
silver03
Senior Member

Stary 07.07.2018, 20:40
W ataku mamy tylko Ondraska, Kolar człowiek widmo.
Odpowiedz cytując
sandomingo
Senior Member

Od: 03.2005

Stary 07.07.2018, 20:45
Kolar, podobnie jak Ondraszek to jest tzw. napastnik defensywny.
Odpowiedz cytując
Dzimi
Senior Member

Od: 05.2004

Stary 07.07.2018, 22:48
Dziwnie to powiedzieć, ale podobał mi się Pietrzak w tym meczu. Technika i dynamika.
Odpowiedz cytując
regan
Senior Member

Od: 05.2004

Stary 07.07.2018, 23:11
Dzimi napisał(a):Wyświetl post
Dziwnie to powiedzieć, ale podobał mi się Pietrzak w tym meczu. Technika i dynamika.
on zawsze miał potencjał tylko nie wykorzystywał. Brakowało mu obycia odwagi i szlifu. Zobaczymy co dalej
łukasza
Odpowiedz cytując
Hives4
Banita

Od: 06.2008

Stary 08.07.2018, 11:23
2018-06-23 MKS Babia Góra - Wisła Kraków 0:9 (0:4)
2018-06-27 Wisła Kraków - Raków Częstochowa 3:1 (2:1)
2018-06-30 Wisła Kraków - MFK Karviná 2:3 (0:1)
2018-07-04 Wisła Kraków - Puszcza Niepołomice 1:0 (0:0)
2018-07-07 Wisła Kraków - AS Monaco 1:1 (1:0)
2018-07-14 Wisła Kraków - MŠK Žilina

Za nami 5 z 6 spotkań sparingowych, więc można wysnuć już jakieś wnioski.

Bramka

Buchalik - 180 minut
Lis - 180 minut
Chorążka - 0 minut

Widać, że Buchal i Lis walczą do końca o nr 1, a Chorążka wypadł z gry.

Obrona

Bartkowski - 225 minut
Korczyk - 65 minut
Wasilewski - 225 minut
Grabowski - 225 minut
Pietrzak - 225 minut
Sadlok - 225 minut
Bartosz - 225 minut
Kokoszka - 135 minut
Velez - 0 minut
Arsenic - 0 minut
Palcic - 0 minut
Świątko - 0 minut

Zacznijmy od boków obrony. O prawą stronę boiska walczą Bartkowski i Bartosz, a o lewą stronę walczy Pietrzak z Grabowskim. Cała czwórka grała po tyle samo minut. Sadlok i Wasilewski są szykowani na środek obrony. Opcją rezerwową na środek będzie Kokoszka, jeśli podpisze kontrakt. Próbowani na środku obrony byli też Basha i Laskoś, ale widocznie zrezygnowano z tych eksperymentów. Epizody dostał też Korczyk na boku obrony i pomocy, ale wypadł z gry. Velez i Arsenic są podobno kontuzjowani. Nie ma jednak wątpliwości, że nie ma co liczyć na Veleza w nowym sezonie. Być może Arsenic zostanie, ale to też raczej mała szansa. Natomiast Palcic to inwalida, Stolarczyk wróży mu dłuższy odpoczynek od piłki. Na tę chwilę pewny środek obrony to Sadlok i Wasilewski, a o boki obrony toczy się równa walka.

Pomoc

Basha - 185 minut
Laskoś - 225 minut
Plewka - 225 minut
Kostal - 225 minut
Małecki - 239 minut
Halilović - 90 minut
Śliwa - 221 minut
Wojtkowski - 204 minut
Boguski - 225 minut
Kort - 180 minut
Grym - 118 minut
Imaz - 65 minut

W pomocy wygląda na to, że nadal liczymy, że Basha nie ucieknie z klubu. Regularnie grali Małecki i Boguski, więc prawdopodobnie będziemy ich regularnie oglądać. Nowi zawodnicy Kort i Grym również włączyli się do walki o skład. Widać, że klub nadal wierzy w Kostala. Wojtkowski powinien pojawiać się regularnie na boisku. Martwi mała ilość minut Halilovica. Imaz prawdopodobnie zaraz ucieknie z klubu, ale i zagrał tylko symbolicznie. Cieszy i dziwi, że młodzi Plewka, Śliwa i Laskoś regularnie grają w sparingach, więc Stolarczyk chyba da im dużo szans w sezonie. I pokazuje to też, że raczej nie spodziewamy się już wzmocnień. Wygląda, ze sezon zaczniemy trójką w pomocy i dwoma ofensywnymi, czyli Basha, Kort i Wojtkowski oraz Boguski i Małecki. Jak Basha odejdzie to wskoczy Grym. Na Imaza nie ma co liczyć, a Halilovic raczej dojdzie później, bo nie jest zgrany. Młodzi z ławki.

Napad

Ondrasek - 225 minut
Kolar - 135 minut

Bieda w napadzie. Najwięcej pograł Ondrasek, trochę mniej Kolar. Z przodu próbowani byli też Boguski i Wojtkowski, ale to nieudane eksperymenty. Obecnie Ondrasek i Kolar walczą o jedno miejsce w składzie, bo będziemy grać jednym napastnikiem.

Przewidywany skład na pierwszą kolejkę:

Buchalik
Bartkowski - Wasilewski - Sadlok - Pietrzak
Halilovic - Kort - Grym
Małecki - Ondrasek - Boguski

Ławka: Lis, Kokoszka, Grabowski, Bartosz, Kostal, Wojtkowski, Kolar
Odpowiedz cytując
Toeju
Socios Wisła Kraków

Od: 04.2017

Stary 08.07.2018, 13:48
No i ni jak Twoje podsumowanie nie trzyma się kupy.
Halilović, który jest kontuzjowany, ręka na temblaku.. sam napisałeś że dojdzie później, w trakcie sezonu, a wystawiasz go w 1 składzie na 1 kolejkę, brak konsekwencji i zero logiki.

Jeżeli chodzi o bramkę, to jak wspomniałeś o bluzę z numerem 1 rywalizuje Buchal z Lisem, moim zdaniem Lis powinien zająć miejsce w 1 składzie, lepiej prezentuje się w sparingach.

Pozostałe formacje.. trudno ocenić, Stolarczyk testuje, być może najbliższy sparing powie nam coś więcej i przybliży nas do wyjściowej jedenastki, no ale nie ma co gdybać
Odpowiedz cytując
Hives4
Banita

Stary 08.07.2018, 13:57
Cytat:
Halilović, który jest kontuzjowany, ręka na temblaku.. sam napisałeś że dojdzie później, w trakcie sezonu, a wystawiasz go w 1 składzie na 1 kolejkę, brak konsekwencji i zero logiki.

Po prostu liczę, że się do tego czasu wyliże. Przecież wiadomo, że to tylko skład podglądowy Dotychczasowe sparingi pokazały tylko, że:
- nie dokonano jeszcze wyboru pierwszego bramkarza
- Sadlok przejdzie na środek i toczy się walka o boki obrony
- środek pomocy to jedna wielka niewiadoma
- nie mamy napastnika i jak nikt nie dojdzie to będzie duży problem z wyborem
- jest szansa, że młodzi będą dostawać dużo szans w trakcie sezonu

Cytat:
Stolarczyk testuje, być może najbliższy sparing powie nam coś więcej i przybliży nas do wyjściowej jedenastki, no ale nie ma co gdybać

Na plus u Stolarczyka jest to, że w sparingach dużo rotuje i na ma jeszcze ustalonej jedenastki. Dzięki temu walka o skład ciągle się toczy i może zwiastuje to, że będzie rotacja w trakcie sezonu, a grać będą najlepsi w danym momencie, a nie non stop ci sami. Na to liczę. No i plus za ten cyrk z pucharem. Cyrk cyrkiem, ale myślę, że podbudowało to zespół psychicznie. Mimo, że pewnie sami się z tego śmiali to mogło im to dodać trochę pewności siebie
Odpowiedz cytując
swiety37
Senior Member

Od: 06.2010

Stary 09.07.2018, 07:17
Nie oglądałem wcześniejszych sparingów, więc moja opinie jest wyłącznie na podstawie meczu z Monaco.

Kolar z Monaco ze dwa razy fajnie się pokazał, ale zabrakło podań od Kostala. Ale ogólnie to niewidoczny. Ondrasek więcej zamieszania robił no i widać, że z Kortem coś próbują grać.

Środek pola jakbyśmy mieli: Halilovic (grający tak jak wiosną), Basha i Wojtkowski/Kort to nie było by źle.

Martwi trochę, że Boguski wygląda bardzo słabo. Małecki odżył.

Poza tym Pietrzak >>> Grabowski. Bartosz też raczej prawej obrony nie zbawi. Kokoszka dosyć przyzwoicie.

Lis to obecnie poziom zbliżony do Buchalika, ale w przeciwieństwie do Michała: jeszcze może się rozwinąć.
Słabo wypadła nasza młodzież. Może na tle ekstraklasy coś więcej nam dadzą, bo z Monaco wyglądali jak dzieci we mgle.
Odpowiedz cytując
funkykoval
Socios Wisła Kraków

Stary 09.07.2018, 10:25
Plewka i Laskoś nie pokazali się ze słabej strony - grali całkiem przyzwoicie i można mieć nadzieję, że właśnie w środku pola rozwiną się, ewentualnie trafią na wypożyczenie do któregoś z I ligowych klubów (chociażby Garbarni)...
W tym sezonie jedyne czego oczekuję to spokojne utrzymanie się i wygranej z cyraniewiczowią (copy right ba 7kotów)
JAZDA, JAZDA, JAZDA BIAŁA GWIAZDA !!!!!!!!!!!!!!!!!!
Odpowiedz cytując
IncognitoTSW
Socios Wisła Kraków

Od: 08.2008

Stary 09.07.2018, 11:12
Tak naprawdę to brakuje nam napastnika ofenzynwego, bo mamy dwóch defenzywnych a oprócz tego to można przyzwoity skład sklecić
Odpowiedz cytując
sandomingo
Senior Member

Od: 03.2005

Stary 09.07.2018, 11:34
funkykoval napisał(a):Wyświetl post
Plewka i Laskoś nie pokazali się ze słabej strony - grali całkiem przyzwoicie i można mieć nadzieję, że właśnie w środku pola rozwiną się, ewentualnie trafią na wypożyczenie do któregoś z I ligowych klubów (chociażby Garbarni)...
Zgadza się, nie wyglądali tak źle. Natomiast dla nich koniecznością jest wypożyczenie i regularna gra. Garbarnia wydaje się idealnym kierunkiem.

Bo w Wiśle nie mają większych szans nawet na 18tkę meczową, chyba że posypią się kontuzje.
Odpowiedz cytując
bridgeburner
Senior Member

Stary 09.07.2018, 12:31
Garbarnia w 1 lidze to jest dla nas sportowo jak zwycięski los na loterii
Laskos, Chorazka, Plewka i Grabowski mogliby się ogrywać w na dobrym poziomie i to jeszcze na naszym stadionie
Co rundę 5 chłopaków powinno do nich być wypożyczonych
Byle tylko tę sytuację właściwie wykorzystac
"Czy mogłem sie cofnąć - cofnąć do czego, do kogo, do jakiego mnie ? Nie ma żadnego momentu w przeszłości, który, cudownie zmieniony, odwróciłby bieg mojego życia, żadnej katastrofy, która mi sie przydarzyła, wskutek czego jestem inny, niż byc powinieniem; niczego takiego nie potrafie wskazać"
Odpowiedz cytując
zim zum
Senior Member

Od: 04.2004

Stary 09.07.2018, 12:40
bridgeburner napisał(a):Wyświetl post
Laskos, Chorazka, Plewka i Grabowski mogliby się ogrywać w na dobrym poziomie i to jeszcze na naszym stadionie
Wszystko fajnie, tylko kto u nas zagra ?
Odpowiedz cytując
fansorina
Senior Member

Od: 06.2013

Stary 09.07.2018, 13:05
Nie ździwiłbym się jakby Grabowski i Plewka wyszli w pierwszym składzie na Arkę, ich wypożyczenie myślę, że jest wykluczone.
Odpowiedz cytując
bridgeburner
Senior Member

Stary 09.07.2018, 13:24
Może Plewka się załapie na ławkę, w pierwszym meczu, jak nie wyzdrowieja Tibor, Velez i Arsenic
W pomocy zagra Basha i Kort a na 10 i skrzydłach 3 z 4 Imaz/Boguski/ Wojtkowski/Malecki
Dla takich piłkarzy ważniejsze jest granie co tydzień niż wejście raz na miesiąc na pół godziny w ekstraklasie
Poza tym wypożyczyć ich można np w sierpniu, jak już wszyscy wyzdrowieja
Ostatnio edytowane przez bridgeburner : 09.07.2018 o godz. 13:27.
Odpowiedz cytując
Hives4
Banita

Stary 09.07.2018, 13:49
Do usunięcia
Odpowiedz cytując
Arked
Senior Member

Od: 01.2003

Stary 14.07.2018, 10:25
Dzisiejszy mecz powinien chyba już być miarodajny i powiedzieć coś więcej na temat tego w jakiej formacji i w jakim składzie będziemy grali na początku sezonu. Czy może się mylę i to kolejny "trening"?

Skąd przekonanie, że oni nadają się do 1. ligi i ktoś chciałby ich wystawiać w pierwszym składzie?
(...) MY KIBICE POMOŻEMY!!! (...)
Odpowiedz cytując
silver03
Senior Member

Stary 14.07.2018, 19:53
Oglądał ktoś, są jakieś postępy?
Odpowiedz cytując
wolfy
Senior Member

Od: 01.2005

Stary 14.07.2018, 19:55
Ja piłem, ale chętnie bym się dowiedział jak to wyglądało.
D.O.A.
No one likes me, no one likes me, no one likes me
I don't care

Orbit napisał(a):
Mieliśmy inicjatywę, byliśmy w posiadaniu piłki, a czwarta bramka ustawiła praktycznie cały mecz.
Odpowiedz cytując
bridgeburner
Senior Member

Stary 14.07.2018, 20:08
Arked napisał(a):Wyświetl post
Dzisiejszy mecz powinien chyba już być miarodajny i powiedzieć coś więcej na temat tego w jakiej formacji i w jakim składzie będziemy grali na początku sezonu. Czy może się mylę i to kolejny "trening"?

Skąd przekonanie, że oni nadają się do 1. ligi i ktoś chciałby ich wystawiać w pierwszym składzie?
Plewka i Grabowski z obserwacji sparingów, pamietajmy ze Garbarnia wchodzi z piłkarzami poziomu II ligowego, z tego co sie orientuje wielkiej wymiany składu nie robią
Chorążka to przyznaje, troche zyczeniowe myslenie
Odpowiedz cytując
PvD
Armia Białej Gwiazdy

Od: 11.2002

Stary 14.07.2018, 20:12
Nie traktujmy Garbarni jako naszego bezinteresownego sprzymierzeńca

Prezes Siedlarz to sprytny zarządca, który bezinteresownie nic dla Wisły nie zrobi a trener Hajdo to sympatyk Cracovii, który marzy by ją prowadzić w Ekstraklasie.

Do tego bliski jej współpracownik, który jest cały czas w dobrej symbiozie z Pasami.

Ogrywanie Kiebzaka i Gawle w minionym sezonie to nie przypadek. Mieszkanie testowanych w Garbarni na Wielickiej w internacie Pasów pewnie też nie.

Młody z Wisły musi być dużo lepszy niż z Cracovii, by Hajdo na niego się zdecydował.

Takie są fakty.
Cytat:
Decydując się na grę w Wiśle i podpisując z nią kontrakt piłkarz powinien automatycznie przyjąć świadomość panujących przy R22 zwyczajów. A jednym z kanonów który powinien przyświecać każdemu wiślakowi jest poszanowanie trójkolorowych barw. Szanować powinien je każdy z nas ( i umieć się z nimi obchodzić) bez względu na to czy w danym momencie owładnął nami strach, panika, euforia, złość czy cokolwiek innego.
Są bowiem pewne granice, których nigdy się nie przekracza.
Odpowiedz cytując
Elendil
Senior Member

Stary 14.07.2018, 22:37
ja rozumiem, że w klubie się z finansami nie przelewa, delikatnie mówiąc, ale ciekaw jestem czy mają zamiar kogoś jednak do ataku sprowadzić. Bo na chwilę obecną to bramki chyba zdobywać będziemy tylko ze stałych fragmentów.

Ech, jak sobie człowiek przypomni poprzedni sezon, gdzie Carlitos nam sam mecze wygrywał...
Odpowiedz cytując
wolfy
Senior Member

Stary 14.07.2018, 22:40
Elendil napisał(a):Wyświetl post
ja rozumiem, że w klubie się z finansami nie przelewa, delikatnie mówiąc, ale ciekaw jestem czy mają zamiar kogoś jednak do ataku sprowadzić. Bo na chwilę obecną to bramki chyba zdobywać będziemy tylko ze stałych fragmentów.

Ech, jak sobie człowiek przypomni poprzedni sezon, gdzie Carlitos nam sam mecze wygrywał...
Podejrzewam że nie. Radzimy sobie z tymco mamy.
D.O.A.
No one likes me, no one likes me, no one likes me
I don't care

Orbit napisał(a):
Mieliśmy inicjatywę, byliśmy w posiadaniu piłki, a czwarta bramka ustawiła praktycznie cały mecz.
Odpowiedz cytując
leszekpw
Senior Member

Od: 05.2007

Stary 14.07.2018, 22:43
Niestety nie ma co ukrywać, ale w tym sezonie będziemy się "ekscytować" walką o utrzymanie. Piszę to na 100% poważnie. Oby się udało.
Odpowiedz cytując
Elendil
Senior Member

Stary 14.07.2018, 22:44
Ondrasek ma kontrakt do końca tego sezonu czy jeszcze dłużej?

Cieszy, że w końcu wystąpił Imaz. Arsenić i Halilović kontuzje, tak? A coś wiadomo o Bashy i Velezie?

No i wygląda na to, że Lis jest numerem jeden na bramce.
Odpowiedz cytując
serek.c2
Socios Wisła Kraków

Od: 03.2004

Stary 14.07.2018, 22:45
Do końca tego roku.
Odpowiedz cytując
bridgeburner
Senior Member

Stary 14.07.2018, 22:54
leszekpw napisał(a):Wyświetl post
Niestety nie ma co ukrywać, ale w tym sezonie będziemy się "ekscytować" walką o utrzymanie. Piszę to na 100% poważnie. Oby się udało.
w ofensywie mamy bombowa odpowiedz na madryckie BBC czyli nasz magiczny tercet B(oguski) O(ndrasek) M(alecki)
wiec tu chyba wszyscy sa swiadomi co nas czeka w nadchodzacym sezonie
cel na najblizsze 2 lata to spokojne utzrymanie i wypromowanie ze 2 zawodików, ktorych mozna spieniezyc
Najwazniejsze jest wyjscie z długow
Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna

Odpowiedź
Narzędzia tematu
Tryby wyświetlania

Zasady wysyłania postów