The White Star Division - Wisła Kraków

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna
Nazwa użytkownika
Hasło

Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny.

Reklama
Zakłady na Wisłę? Legalni bukmacherzy w Polsce - ranking i recenzje
Odpowiedź

Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
DeadOrAlive
Senior Member

Od: 03.2007

Ignoruj użytkownika Pomoc
Stary 29.06.2018, 11:35
MackoKurko napisał(a):Wyświetl post
Według sprawozdania finansowego, co do zarządu, to wychodzi ok. 30 tys na osobę na miesiąc, a biorąc pod uwagę, że trzeba wydać sporo na podróże służbowe co mecz + np w przypadku różnych rozmów, to jak to przeliczymy (odliczymy podatki), to wychodzić może nawet <10 tys. na rękę, co jak na tak dużą "firmę" to naprawdę bardzo mało, pytanie jeszcze ile brał z tej kwoty "specjalista" Junco, dlatego krzykacze - nie hałasować bez powodu.
Wynagrodzenie, a zwrot kosztów poniesionych za podróże to dwie różne sprawy
Po co iść na łatwiznę, warto czasem złapać bliznę od życia..

We were the Kings and Queens of promise... !
Odpowiedz cytując
MackoKurko
Junior Member

Od: 05.2018

Stary 29.06.2018, 11:48
DeadOrAlive napisał(a):Wyświetl post
Wynagrodzenie, a zwrot kosztów poniesionych za podróże to dwie różne sprawy
Przecież wziąłem pod uwagę, jeszcze zapomniałem, że do mitycznych kosztów zarządu wlicza się też koszty np. biura i sekretarki , także kasy jest jeszcze mniej.
Odpowiedz cytując
MaLk
Socios Wisła Kraków

Od: 08.2016

Stary 29.06.2018, 13:47
MackoKurko napisał(a):Wyświetl post
Przecież wziąłem pod uwagę, jeszcze zapomniałem, że do mitycznych kosztów zarządu wlicza się też koszty np. biura i sekretarki , także kasy jest jeszcze mniej.
Oczywiście. Tyle że pomiędzy mityczną pozycją "koszty zarządu" w RZiS a informacją ws. wysokości wynagrodzenia wypłaconego zarządowi jest jednak różnica. Kwota, na której bazujemy w tej dyskusji to akurat ten drugi przypadek...
Odpowiedz cytując
Hives4
Banita

Od: 06.2008

Stary 09.07.2018, 10:00
Nowym pracownikiem Wisły już oficjalnie został Łukasz Surma. Będzie pełnił rolę pierwszego szkoleniowca wiślackiej drużyny U-18 w Centralnej Lidze Juniorów, gdzie zastąpi Mariusza Jopa.

http://www.wisla.krakow.pl/pl/aktual...kiej_clj_2312/

Nie, nie będę tutaj pisał o jego przeszłości. Surma po prostu zwyczajnie się nie nadaje na to stanowisko. Chcemy stawiać na młodzież i na nich zarabiać, a zatrudniamy do tego kogoś takiego...

Chodzi mi o ten wywiad ze stycznia:
http://weszlo.com/2018/01/26/marzyle...ic-udowadniac/

Fragmenty, które mnie przerażają:

Cytat:
Teraz jest moda na trenera z laptopem, który ogarnia nowinki jak te kamizelki, których nie akceptujesz. Gdybyś zdecydował się zostać trenerem na wyższym szczeblu – nie zahamuje cię twoje podejście?
Zdaję sobie sprawę, że niektórych rzeczy musiałbym się nauczyć. Ale generalnie jestem pewien, że gdy Orest Lenczyk wchodzi do szatni to nie ma laptopa, drużyna nie ma sporttesterów, a potrafi przygotować zawodnika. Najbardziej utytułowany trener w Polsce, Franz Smuda, z którego wszyscy się śmieją, jednak ma najwięcej mistrzostw bez obliczania wszystkiego na komputerze.
A kiedy miał ostatnie?
Zawsze możemy tak mówić.
Może jego metody były dobre na stare czasy, ale dziś się już nie sprawdzają.
Pewne rzeczy są ponadczasowe, tak jak charyzma trenera. Przy Smudzie stało się jak na baczność. Który trener to ma? Albo to masz, albo tego nie masz. To tak jakbyś był ojcem, którego dzieci nie szanują – co zrobisz, jesteś w dupie. Poza tym nie ma treningu ważniejszego niż gierka. Możesz napchać najwięcej pachołków, napisać największy konspekt, ale gra 4×4 to coś najważniejszego. Trenerowi zostaje potem tylko wybór piłkarzy do swojej koncepcji. Nieraz jakiś trener zrobił rozgrzewkę – super schemat podań, super coś tam. I potem gra 11 na 11 i ci, którzy byli słabi w ćwiczeniach, byli najlepsi w gierce. Cała esencja futbolu jest tutaj.
Rozumiesz dzisiejszych piłkarzy? Michał Probierz w pewnym momencie założył sobie Facebooka, by lepiej zrozumieć ich świat.
Słuszna droga. Ja też często nie rozumiem obecnego pokolenia. W szatni nie wiesz jakim językiem do nich mówić, o jakich zawodnikach porozmawiać. Powiesz Marek Citko, a oni „o co chodzi?”. Podczas obozu w ramach integracji ja bym zrobił kalambury i piwko, bo tak się najlepiej integrowało za moich czasów. A może im by to nie pasowało i woleliby turniej na PlayStation?
Planujesz zrozumieć to pokolenie?
Najpierw to ja siebie muszę zrozumieć. Gdy już będę miał spokój w duszy, będę się zastanawiał. Jak zrozumiem siebie, zrozumiem wszystkich.

I jeszcze najlepszy kawałek:

Cytat:
Po przegranym sobotnim meczu do wtorku człowiekowi nic nie się chce robić. Żałuję też, że nie jestem biegły z obsługi komputera. Żona wypomina mi, że nie potrafię opłacić przez internet rachunków. Nawet próbowałem się zapisać na lekcje indywidualne.

Chcemy stawiać na młodych, a jako trenera zatrudniamy gościa, który pod względem treningu zatrzymał się w czasach Lenczyka, a jego największym trenerskim idolem jest Smuda.

Brawo zarząd, najlepszy wybór z możliwych!
Odpowiedz cytując
South
Senior Member

Od: 03.2006

Stary 09.07.2018, 10:20
Jak mnie zazwyczaj irytujesz swoimi postami, tak muszę ci przyznać racje. Strzał w kolano . A dla mnie kibica, który zostal wychowany wiadomo w jakim przekonaniu do Surmy - strzał w pysk.

I jeszcze kokos na dokładkę.
Odpowiedz cytując
Hives4
Banita

Stary 09.07.2018, 10:58
Ja Kokoszkę przeżyję, a Surmie jestem w stanie nie wypominać przeszłości. Ale ten facet się zwyczajnie nie nadaje:
- preferuje trening w stylu Lenczyka
- jego idolem jest Smuda
- nie ogarnia komputera
- nie rozumie młodzieży

Jak taki facet ma szkolić młodych? Ani ich nie rozumie ani nie podąża za współczesnymi formami treningu.

Przecież Wisła chce zarabiać na juniorach. Szkolić ich, wprowadzać do drużyny i sprzedawać. On ma to robić?...
Odpowiedz cytując
wściekłe pięści węża
Senior Member

Od: 02.2011

Stary 09.07.2018, 11:12
Totalnie absurdalne ruchy. Ciekawe, czy Surma i Kokoszka to pomysły Głowy, czy wzięli się za sprawą kogoś innego. Chyba z dwojga złego wolałbym tę drugą opcję. Dramat.
Odpowiedz cytując
Maciek17
Senior Member

Od: 08.2016

Stary 09.07.2018, 11:17
Bardzo dużo racji, bądźmy realistami.
Wg mnie fakty przytoczone przez @Hives4 odnośnie stylu bycia są w kontekście trenowania młodzieży gorsze niż to, że koleś 20 lat temu jako młokos rzucił koszulką. Specjalista od w gruncie rzeczy podobnych "akcji protestacyjnych" zdaje się będzie naszym nominalnym lewoskrzydłowym w tym sezonie.

Mimo wszystko życzę powodzenia i zamknięcia ust wszystkim nieprzekonanym.
Odpowiedz cytując
ociec Ciemka
Senior Member

Od: 11.2002

Stary 09.07.2018, 12:42
Ja rozumiem, że tłumy potencjalnych trenerów, gotowych przymknąć oko na brak punktualnej wypłaty stoją przed siedzibą klubu?

Teraz są specjalne okoliczności i wiślakiem nie jest ten, co pyszczy o swojej wiślackości, tylko ten, co Wiśle pomaga.
Panie, co wszystko wiedzą, w skrócie wszystkowiedźmy..
Odpowiedz cytując
maciekkk
Senior Member

Od: 06.2012

Stary 09.07.2018, 12:46
Ok, ale był w CLj trenerem Jop. Nie trzeba było robić tam miejsca dla Surmy.
Odpowiedz cytując
ociec Ciemka
Senior Member

Od: 11.2002

Stary 09.07.2018, 13:00
Może ambicje Jopa są większe? Nie wiem. Wiem to, co wszyscy. Klub nie ma kasy, a ten kto chce pomóc jest po prostu mile widziany kimkolwiek by wcześniej nie był. Więc w dzisiejszej sytuacji ani do Surmy ani do Kokoszki żadnych ans mieć nie będę, przeciwnie - będę im wdzięczny jeśli swoją robotę wykonają dobrze.
Panie, co wszystko wiedzą, w skrócie wszystkowiedźmy..
Odpowiedz cytując
serek.c2
Socios Wisła Kraków

Od: 03.2004

Stary 09.07.2018, 13:02
Może i masz rację...
Odpowiedz cytując
wiesniak842
Socios Wisła Kraków

Od: 01.2015

Stary 09.07.2018, 13:21
ociec Ciemka napisał(a):Wyświetl post
Może ambicje Jopa są większe? Nie wiem. Wiem to, co wszyscy. Klub nie ma kasy, a ten kto chce pomóc jest po prostu mile widziany kimkolwiek by wcześniej nie był. Więc w dzisiejszej sytuacji ani do Surmy ani do Kokoszki żadnych ans mieć nie będę, przeciwnie - będę im wdzięczny jeśli swoją robotę wykonają dobrze.
Brawo!!! Dodalbym jeszcze fakt, ze takie decyzje akceptuja Glowa, Sobol, Kmiecik i inni, pomijajac juz nasze kibicowskie nastroje czy wplyw zarządu na taki wybor. Malo tego, smiem twierdzic, ze propozycja o zatrudnieniu Surmy/Kokoszki wyszla z kregu panow wyzej przeze mnie wymienionych.
"Poszliśmy za głosem serca i wybraliśmy to co dla nas istotne
Nie jak większość na Wschodzie, to co było modne"
Odpowiedz cytując
Ogryzek
Senior Member

Skąd: Pod koniec VIII wieku powstało państwo Wiślan. Stolicą Wiślan jest Kraków

Stary 09.07.2018, 13:23
Może w ten sposób Surma i Kokoszka chcą odkupić swoje winy?
„Pierwotnie polską barwą narodową był »karmazyn« uważany w średniowieczu za najszlachetniejszy z kolorów. Wykorzystywany był on jako symbol dostojeństwa i bogactwa. Z uwagi na cenę barwnika potrzebnego do uzyskania tego koloru mało kto mógł sobie na niego pozwolić...
Odpowiedz cytując
silver03
Senior Member

Od: 05.2005

Stary 09.07.2018, 13:27
Nie bądźmy naiwni, po prostu nigdzie indziej roboty nie znajdą...
Odpowiedz cytując
Hives4
Banita

Stary 09.07.2018, 13:50
Czasami mam wrażenie, że nawet jakby Sarapata przykucnęła na środku murawy, zrobiła dwójkę, a następnie cyknęła zdjęcie efektu swej pracy i uchwaliła je jako nowy herb to znaleźliby się ludzie, którzy by tłumaczyli na forum, że takie teraz czasy, na to nas stać, nie ma co wybrzydzać, Głowa i Sobol nie oponują, a tak w ogóle to zamknij ryja i kup karnet.
Odpowiedz cytując
Don Donson
Senior Member

Od: 05.2011

Stary 09.07.2018, 13:57
Ci co mieli karnety kupić to już je kupili.
Demokracja polega na tym, że nawet największe oszołomy mają zwolenników.
Klub niech się zajmie oczyszczaniem atmosfery wokół siebie.

Z tego co słyszałem to w klubie pojawiło się trochę osób, które tam w imię kompetencji nie pracują, ale to tylko gminna wieść.

Jeżeli jest grupa ludzi, która znalazła sobie sposób na życie to gratuluję - można i tak.
Wszystkich do jednego gara nie mam zamiaru wrzucać.

Ja niestety mam obawę, że specjalistów od zarządzania tam dyplomowanych nie ma.
Ot spróbujmy, zobaczymy co wyjdzie.
PS:(...)Skąd ta lojalność?
Kamil Kosowski: "To jest lojalność wobec herbu, wobec kibiców, nie wobec właściciela."
"de oppresso liber"
Odpowiedz cytując
Snow
Ave Wisła!

Od: 09.2003

Stary 09.07.2018, 14:07
Czy moglby ktos permanentnie zbanowac tego dzbana Hives4?
Ten czlowiek to spamer wszystkich mozliwych stron wislackich oraz autor paszkwili i wysrywow na "trybunie" Weszlo.

http://weszlo.com/uzytkownicy/rb9thebestintheworld/
Odpowiedz cytując
Hives4
Banita

Stary 09.07.2018, 14:21
I to może jeszcze ja upusciłem cię przy porodzie? Tak w ogóle to gratuluję, jesteś zwolennikiem wolności słowa na poziomie faszysty Jest taki znaczek "ignoruj" obok każdego nicku. Wciśnij obok mojego, weź leki i idź na spacer.
Odpowiedz cytując
brylant17
Senior Member

Od: 07.2006

Stary 09.07.2018, 14:59
Ogryzek napisał(a):Wyświetl post
Może w ten sposób Surma i Kokoszka chcą odkupić swoje winy?
Wypożyczmy Mączyńskiego niech też odkupi winy
Piggy oddaj hajs
Odpowiedz cytując
_ukoL
Lokalny Patriota

Od: 05.2005

Stary 09.07.2018, 15:08
brylant17 napisał(a):Wyświetl post
To nie jest głupie, ale tylko w pakiecie z Carlitosem! Niech się ogrywają.
Lengyel - Magyar két jó barát együtt vív, és issza borát!
Odpowiedz cytując
Ogryzek
Senior Member

Skąd: Pod koniec VIII wieku powstało państwo Wiślan. Stolicą Wiślan jest Kraków

Stary 09.07.2018, 15:29
brylant17 napisał(a):Wyświetl post
Owszem, jak bedzie dopłacał do gry w Wiśle. Przecież brakuje nam defensywnego pomocnika, czyż nie?
„Pierwotnie polską barwą narodową był »karmazyn« uważany w średniowieczu za najszlachetniejszy z kolorów. Wykorzystywany był on jako symbol dostojeństwa i bogactwa. Z uwagi na cenę barwnika potrzebnego do uzyskania tego koloru mało kto mógł sobie na niego pozwolić...
Odpowiedz cytując
raindog
Senior Member

Od: 02.2008

Stary 09.07.2018, 15:55
Z tym Surmą, w takiej sytuacji... Mam wrażenie, że ktoś celowo gra nam na nerwach. Rozumiem, że nie ma kasy, ale już chyba lepiej było brać kogoś po ASP na staż.
Odpowiedz cytując
Wojtas
Socios Wisła Kraków

Od: 06.2006

Stary 09.07.2018, 16:06
A moze tak juz jechać na bandzie i dawać Surmę na srodek pomocy ,mam wrazenie ze w naszej sytacjii kadrowej byłby tam ciagle najlepszy;
WISŁA KRÓLOWA POLSKI
Odpowiedz cytując
Adrio
Socios Wisła Kraków

Od: 12.2010

Stary 09.07.2018, 16:57
Teraz pierwsza drużyna ma trenera i aż 3 asystentów plus CLJ gdzie trenerem został Surma to daje w sumie 5 osób gdzie mieliśmy ciąć wydatki na pensje...

Jeżeli Sobol tak się chciał szkolić to mógł iść do CLJ która teraz będzie bardziej prestiżowa i tam podnosić swoje kwalifikacje i pokazać co potrafi, była by to wymiana z Jopem który by znów nabierał doświadczenia, jeżeli tak to można nazwać, przy Stolarczyku....

Co do Kokoszki to nie mam pojęcia po co go chcą kontraktować, jeżeli mamy stawiać na młodych to stawiajmy a nie bierzmy gościa który za rok czy dwa skończy karierę i od którego, powiedzmy sobie szczerze, młodzi za dużo się nie nauczą.
Odpowiedz cytując
czaro
Senior Member

Od: 11.2004

Stary 09.07.2018, 18:23
No, ja zatrudnienia Surmy też nie łapię. Mam dużo dobrej woli, ale tego nie rozumiem. No, ale może za chwilę usłyszymy, że Surma się dokształca, a Wisła na jego rozwoju korzysta - pytanie, czy on jest na jakimś kursie?
Konta "czaro" na innych portalach (w tym tt) nie są moje. Nie odpowiadam za publikowane tam treści.
Odpowiedz cytując
Hives4
Banita

Stary 09.07.2018, 18:51
Zrobił kurs UEFA B i UEFA A, mówił o tym w wywiadzie, który wrzuciłem. Swoją drogą, ciekawe jak to zrobił z taką obsługą komputera, na tych kursach niezłe wałki muszą być, jak na studiach humanistycznych
Odpowiedz cytując
czaro
Senior Member

Od: 11.2004

Stary 09.07.2018, 19:24
Czyli, pozostawiając na uboczu historię, taki całkiem z kosmosu nie jest.
Konta "czaro" na innych portalach (w tym tt) nie są moje. Nie odpowiadam za publikowane tam treści.
Odpowiedz cytując
Hives4
Banita

Stary 09.07.2018, 19:31
Czyli, pozostawiając na uboczu takie bzdety, bez tej licencji nie miałby uprawnień do pracy z U-18, więc jego brak kompetencji wynikający z wywiadu nadal jest aktualny.
Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna

Odpowiedź
Narzędzia tematu
Tryby wyświetlania

Zasady wysyłania postów