The White Star Division - Wisła Kraków

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna
Nazwa użytkownika
Hasło

Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny.

Reklama
Zakłady na Wisłę? Legalni bukmacherzy w Polsce - ranking i recenzje. Sprawdź też STS kod promocyjny.
Wyświetl wyniki ankiety: Podczas okienka transferowego latem 2018 roku Wisła:
wzmocni się 33 24,09%
osłabi 82 59,85%
zmiany kadrowe nie będą odczuwalne 22 16,06%
Głosujących: 137. Nie możesz głosować w tej ankiecie

Odpowiedź

Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
pawlozm
Senior Member

Od: 02.2017

Ignoruj użytkownika Pomoc
Stary 15.01.2021, 11:53
Ja to widzę tak:

ŚO - Klemenz - out teraz albo czerwiec, Hoyo - na wypożyczenie. Zostaje 4: Frydrych, Adi, Szota, Hall.
W czerwcu możę Hoyo wrócić z wypożyczenia, ograny w I, czy II lidze Wtedy można nie przedłużyć Adiemu.

LO - Sadlok - kontrakt do czerwca. Teraz zostanie, w czerwcu pewnie w zależności od gry i zadowolenia Hyballi przedłużą mu lub nie. Abramowicza bym z marszu odpalił, ale ma do 2022 kontrakt, a czy uda się go sprzedać gdzieś? Pewnie zostanie. Więc na tę rundę mamy dwójkę, choć słyszy się o szukani wzmocnien - zapewne w czerwcu kogoś z tej dwójki pożegnamy.

PO - Szot - pierwszy skład, oczywiście przy założeniu, że nie obniży lotów i dalej będzie sie tak rozwijał.
Dwójce Burliga, Niepsuj w czerwcu kończy się kontrakt, zapewne 1 z nich będą chcieli odpalić jużteraz, a drugi po wygaśnieciu odejdzie. Nie wierzę, że któremuś przedłużą. Zostaje Gruszkowski - ta sama sytuacja ja kz Hoyo, najlepiej aby poszedł na wypożyczenie do I lub II ligi i grał, zbierał cenne minuty. Po powrocie walka o skład. Przykład Plewki pokazał, że to dobra opcja ograć się w dorosłej piłce najpierw lige lub 2 niżej
Odpowiedz cytując
tomasz_19
Senior Member

Od: 07.2006

Stary 15.01.2021, 12:54
Przecież Klemenz w meczu z Lechem zagrał jeden z najlepszych meczów u nas.
Chyba, że podczas przygotowań trener doszedł do wniosku że nic z niego nie będzie
In Hyballa we trust.
Odpowiedz cytując
sandomingo
Senior Member

Od: 03.2005

Stary 15.01.2021, 13:18
tomasz_19 napisał(a):Wyświetl post
Przecież Klemenz w meczu z Lechem zagrał jeden z najlepszych meczów u nas.
Nie mam pojęcia na co stać nasz nowy nabytek.
Natomiast co do Klemenza - gdyby Lis w Poznaniu miał dwie nieco słabsze interwencje, to występ Lukasa byłby zupełnie inaczej oceniany.
Odpowiedz cytując
pawlozm
Senior Member

Stary 15.01.2021, 13:23
Jeśli ktoś chce zostawić Klemenza to ja nie mam pytań.
Odpowiedz cytując
skarabeus
Senior Member

Od: 02.2019

Stary 15.01.2021, 13:46
Dla tych co krytykuja Halla przypominam wypowiedzi po zatrudnieniu Mehremicia. "Niewypal, co rok inny klub, parodysta do pary z Fatosem" etc.
A okazal sie Mehremic mocnym punktem, szczegolnie przy Frydrychu.
Wiec wstrzymajcie paluchy i poczekajcie na to co gosc pokaze.

Mlynski dogadany od lipca. Teraz beda z Arka gadac o odstepnym.
Odpowiedz cytując
zibi7
Member

Od: 01.2013

Stary 15.01.2021, 15:51
Jakby Mehremić okazał się mocnym punktem, to nie było by teraz transferu Halla.

Nasz budżet nie jest aż tak okazały by pozwolić sobie na komfort posiadania 3 lewostronnych środkowych obrońców (Mehremić, Sadlok i teraz Hall), mając w odwodzie jeszcze 4 prawostronnych środkowych obrońców (Frydrych, Klemenz, Szota, Hoyo), zwłaszcza jeśli popatrzymy na brak jakości na pozostałych pozycjach, które wymagają wzmocnienia.

Najwyraźniej Hyballa szybko dostrzegł mankamenty Mehremicia (niepewność, panikowanie, niecelne podania, zwłaszcza przerzuty i na koniec to jeżdżenie na wślizgach z łapami do góry) i zdecydował się zastąpić go Hallem.
Odpowiedz cytując
skarabeus
Senior Member

Stary 15.01.2021, 16:33
Zapominasz ze np w opinii Hyballi nadaje sie tylko Mehremic i Frydrych na srodek pola. Stad transfer Halla. Radzilbym nie robic zalozen, bo Hyballa ma troche inne niz ekstraklasowo-kopaczowe spojrzenie na pilke, ktore rowniez na tym forum w wiekszosci przewaza.

Natomiast Mehremic jesli przez cala runde popelnil 3 bledy to bylo wszystko. Jak na druzyne, ktora skupiala sie na przeszkadzaniu a nie grze do przodu to niezly wynik. Do tego jest silny fizycznie, szybki, dobrze gra glowa i bardzo dobrze wyprowadza pilke. Porownujac Klemenza do niego to Lukas ma tylko sile i gre glowa, no i moze ustawianie.

Poza tym wszyscy traktuje Szota jako pelnowartosciowego zawodnika pierwszego zespolu, a skad u was takie przekonanie, ze on sie nadaje do gry?

Co do budzetu. Nie wiem jaki jest nasz budzet, wedle ostatnich danych to okolo 17 mln zl na pensje. Do czuba ligi sporo brakuje. Ja natomiast wierze, ze ludzie, ktorzy cos w zyciu osiagneli, jakies biznesy im wyszly, potrafia liczyc, dodawac, mnozyc i dzielic i kontraktuja tylko za tyle za ile maja.
Odpowiedz cytując
zibi7
Member

Od: 01.2013

Stary 15.01.2021, 17:03
Długość kontraktu Halla sugeruje, że nie przyszedł on tu tylko zabezpieczać dobrze odsadzoną sztukowo pozycję, tylko przyszedł na niej grać w dłuższej perspektywie i to za konkretnego zawodnika, którym w tym wypadku jest Mehremić.
Odpowiedz cytując
skarabeus
Senior Member

Stary 15.01.2021, 17:44
Zakladajac ze masz racje, to w lipcu mamy Halla i Frydrycha na srodek plus dwoch mlodych (Szota i Hoyo). Serio uwazasz, ze nie bedzie 3 "doroslego" obroncy?

Imho Mehremic zostanie, chyba ze pojawi sie lepsza opcja od niego w oczach Hyballi. Ale wtedy tez bedzie Frydrych, Hall, ktos za Mehremicia, mlodzi.

Poza tym moze jest oferta na kogos, albo ktos zglosil juz po grudniowych treningach ze chce odejsc. Wiec poczekajmy zamiast ferowac wyroki, bo w tym wiedziemy prym a pozniej jak tu odszczekac zeby nie wyjsc na idiote.
Odpowiedz cytując
Karherop
Socios Wisła Kraków

Od: 02.2006

Stary 15.01.2021, 21:03
Dobry transfer Wisły, więc w temacie cisza Witamy w Wiśle Młynek.
Odpowiedz cytując
skarabeus
Senior Member

Stary 15.01.2021, 21:42
Karherop,

o 13 cos pisalem ze Mlynski podpisany ;-)
Odpowiedz cytując
Ogryzek
Senior Member

Od: 03.2004
Skąd: Pod koniec VIII wieku powstało państwo Wiślan. Stolicą Wiślan jest Kraków

Stary 16.01.2021, 16:15
https://mjakmalopolska.pl/klemenz-je...AzXXHXgO_0yo44
„Pierwotnie polską barwą narodową był »karmazyn« uważany w średniowieczu za najszlachetniejszy z kolorów. Wykorzystywany był on jako symbol dostojeństwa i bogactwa. Z uwagi na cenę barwnika potrzebnego do uzyskania tego koloru mało kto mógł sobie na niego pozwolić...
Odpowiedz cytując
LucjuszWielki
Socios Wisła Kraków

Od: 02.2012

Stary 16.01.2021, 19:53
Abstrahując o meczu w poznaniu odejście Klemenza jest dużym błędem. Wielu patrzy prymitywnie przez pryzmat gry na śmeisznej pozycji i parze z Janickim to raz, dwa słabszy od Adiego na 100% nie jest, charakter ma odpowiedni na grę u nas. Klemenz to dobry człowiek i ma wartości, którymi cechowali się prawdziwi Wiślacy od początku istnienia klubu - wiadomo to nei gra, ale umiejętności ma wystarczające na obrońce nr 2.

Abramowicz kulawy zostaje a solidnego Klemenza żegnamy, chyba Kuba go nie lubi - nie ma innego racjonalnego wytłumaczenia. Ten Tim to lewy obrońca tak? Jeśli tak to wywaliłbym z buta abramowicza... kaleke.

Odpowiedz cytując
Levis88
Senior Member

Od: 02.2015

Stary 16.01.2021, 20:21
Klemenz nie potrafi prosto kopnąć piłki.
Odpowiedz cytując
Karherop
Socios Wisła Kraków

Od: 02.2006

Stary 16.01.2021, 21:51
Jak Lucjusz mowi że na 100% to musi być na 100%. Przeliczone 5 razy.

A na poważnie:
Jak mamy zatrudniać tylko dobrych ludzi to ewidentnie powinnismy zalozyc fundację a nie klub piłkarski.

Klemenz nie nadaje się do drużyny grającej intensywna, szybka kombinacyjną piłkę. Na obronę Częstochowy (jak w Poznaniu) się nadaje, ale pewnego poziomu nigdy nie przeskoczy.
Odpowiedz cytując
s1mone
Senior Member

Od: 03.2007

Stary 17.01.2021, 20:02
Cytat:
Klemenz nie nadaje się do drużyny grającej intensywna, szybka kombinacyjną piłkę. Na obronę Częstochowy (jak w Poznaniu) się nadaje, ale pewnego poziomu nigdy nie przeskoczy.
O tototototototo.

Klemenz przede wszystkim nie umie grać w piłkę.

Jego zalety ograniczają się do destrukcji, przy czym przy jego warunkach fizycznych wcale nie jest powietrznym dominatorem ala Głowacki. Dość często przegrywa główki jak na swoje rozmiary.
Do tego jest klockowaty, ma problemy z koordynacją ruchową i zwrotnością.

To może być całkiem przyzwoity obrońca dla klubu grającego defensywnie i z kontry. Potrafi się wyróżniać w meczach, w których drużyna się długo broni całym zespołem. Nie można mu odmówić woli walki, siły czy determinacji. Dobrze też się ustawia w obronie, gdy drużyna broni głęboko. Nie nadaje się do gry wysoko przy kole środkowym i prowadzeniu gry. Jak go ustawiał Stolar na boku obrony czy w środku pomocy to nie było gry piłką z tej strony. Ja to widziałem po 15 minutach pierwszego meczu na innej pozycji niż stoper. Do teraz nie rozumiem co nasz trener wtedy ćpał, że ponawiał podobny manewr w paru spotkaniach. Jakoś dziwnie się to zbiegło z naszą rekordową serią porażek i sensacyjnym łomotem od krawaciarzy. Jak Stolara bardzo ceniłem i podobała mi się jego filozofia gry tak z Klemenzem to on chyba na piwo chodził, bo innego powodu wstawiania go do składu na pozycje wymagające operowania piłką nie znam.

Moim zdaniem rozstanie z nim to jest dobry ruch i mam nadzieję, że nie jest to fake news.

Wracając do Halla : podpisanie go wcale nie świadczy, że musi grać. Został ściągnięty by powalczyć o miejsce w składzie z Fredrychem i Mehremiciem jak i młodymi Hojo czy Szotą. Nikt mu nie zapewni placu za to, że podpisał dwuletni kontrakt. W szczególności patrząc na jego dotychczasową karierę daleko mu od statutu gwiazdy na warunki ekstraklasy.
Ostatnio edytowane przez s1mone : 17.01.2021 o godz. 20:21.
Odpowiedz cytując
forthy
Senior Member

Od: 08.2011

Stary 17.01.2021, 22:18
LucjuszWielki napisał(a):Wyświetl post

Abramowicz kulawy zostaje a solidnego Klemenza żegnamy, chyba Kuba go nie lubi - nie ma innego racjonalnego wytłumaczenia.
Co Ty masz za fetysz z Klemenzem, że skamlesz za takim nieudacznikiem w kolejnych tematach? Jeden z najgorszych zawodników w historii Wisły. Upośledzony w ofensywie i popełniający babol za babolem w obronie. 2-3 mecze mu w Wiśle wyszły, a raczej stojącemu za nim bramkarzowi.

Bardzo dobrze, że odchodzi, wolałbym juniorów zamiast niego w drużynie.
Odpowiedz cytując
Qadou
Senior Member

Od: 01.2015

Stary 17.01.2021, 23:40
Też uważam że Klemenz powinien zostać u nas i niekoniecznie musi grać zawsze w 1 skladzie ale jako stoper nr 3 i przede wszystkim jako zadaniowiec by się nam przydał, cechy wolincjonalne oraz jego siła i twarda gra w pewnych meczach sie napewno przyda a i też nie mamy 2 obrońcy o takiej charakterystyce "skały"jak on tylko raczej szczupłych i chudych stoperów których łatwo przestawić.
Odpowiedz cytując
Qadou
Senior Member

Od: 01.2015

Stary 17.01.2021, 23:56
Jeszcze bym dodał że Klemenz gra pewnie i wywiązuje się bardzo dobrze ze swoich zadań wtedy jak obok niego gra stoper o całkiem innej charakterystyce który go uzupełnia czyli szybki, zwrotny i dobrze wyprowadzający piłkę
Odpowiedz cytując
pawlozm
Senior Member

Stary 18.01.2021, 08:21
Dajcie spokój. Klemenz jest zwyczajnie SŁABY. Tyle. Jest nowy trener z zespołem już dłuższy czas, swoją ocenę musiał wydać skoro jest temat, że Klemenz odchodzi - oznacza to, że trener go nie widzi. Kropka.
Odpowiedz cytując
ABG Bochnia
Member

Od: 07.2014

Stary 18.01.2021, 12:53
w temacie obrońcy to może namówić Pazdana? pewnie będzie chciał wrócić do kraju, a kończy mu się kontrakt:
https://www.transfermarkt.pl/michal-.../spieler/54512

Już naprawdę wolę jego niż jakieś wynalazki z luksemburga

jakby Wuja został dyrektorem sportowym to do wyciągnięcia jest też Reca
https://www.transfermarkt.pl/arkadiu...spieler/268178
Odpowiedz cytując
bódyń
Senior Member

Od: 08.2005

Stary 18.01.2021, 13:09
Klemenz zagral przez 1.5 roku moze 5-6 meczy dobrych. Na poczatku tragedia bo wustawiany yl jako pomocnik defensywny. Pomogl utrzymac sie w lidze bo gral poprawnie gdy walczylismy o utrzymanie.
Ja nie mam zalu, ze odchodzi. Zycze mu powodzenia.

Wielu ocenia bo dobrze zagral ostatni mecz. Torche za malo aby zostal.
Prawica ogłupia
Lewica okrada

Andrzej Du*a
Odpowiedz cytując
sandomingo
Senior Member

Od: 03.2005

Stary 18.01.2021, 13:34
Gdyby nie życiówka Lisa to byłoby tematu mitycznego "ostatniego dobrego meczu" Klemenza.
Dziękujemy za wszystko i powodzenia! Budapeszt fajne miejsce do życia.
Odpowiedz cytując
LucjuszWielki
Socios Wisła Kraków

Od: 02.2012

Stary 18.01.2021, 15:08
forthy napisał(a):Wyświetl post
Co Ty masz za fetysz z Klemenzem, że skamlesz za takim nieudacznikiem w kolejnych tematach? Jeden z najgorszych zawodników w historii Wisły. Upośledzony w ofensywie i popełniający babol za babolem w obronie. 2-3 mecze mu w Wiśle wyszły, a raczej stojącemu za nim bramkarzowi.

Bardzo dobrze, że odchodzi, wolałbym juniorów zamiast niego w drużynie.
Uważam, że jest w uj solidny jak na nasze możliwości, a to że grał razem z Janickim nie oznacza, że babole puszczał.

Jeszcze nie widziałem słowa krytyki nt Czecha, który przy bramkach przegrywał pozycję czy to główkową czy był nawijany jak dwa ostatnie gole w sparingu.

Czech jest Dobry, Hebert bardzo dobry, Klemenz solidny, a Janicki słaby - tak to widzę.

Jednym z najgorszych był: Fredriksen, Branco i Anal Uryna - jeśli chodzi o obrońców, ktoś jeszcze? Czekaja nei wstawiam bo dopóki nie potłukł się to jako tako wyglądał, na bank lepiej od Uryny.

Odpowiedz cytując
Patryko
Senior Member

Od: 12.2002

Stary 18.01.2021, 15:18
Nie rozumiem rozczulania się nad Klemenzem, który w ciągu swojego pobytu w Wiśle zagrał kilka przyzwoitych spotkań, natomiast do spółki z Janickim zawalił mnóstwo meczów.
Może i jest silny, może i ma wolę walki, ale nie potrafi grać w piłkę, jest totalnie surowy technicznie. Jest po prostu za słaby na ekstraklasę, gdzie trzeba jednak czegoś więcej niż czystej siły fizycznej.

[22/42]
Odpowiedz cytując
skarabeus
Senior Member

Stary 18.01.2021, 15:53
Jesli Wisla ma sie rozwijac to tacy zawodnicy jak Klemenz musza byc zastepowani lepszymi.

Do wziecia Furman. Nie wiem ile sobie zyczy, ale do takiej gry jak chce Hyballa zawodnik ideolo.
Odpowiedz cytując
sovinho_02
Senior Member

Od: 05.2010

Stary 18.01.2021, 16:06
Broń Boże furman. Już wolę żeby boguś grał. Umiejętności ok ale charakter i zachowanie dno. Na pewno każdy kto był na ostatnim meczu Wisła Kraków - Wisla Płock wie o co chodzi.
Odpowiedz cytując
Ogryzek
Senior Member

Od: 03.2004
Skąd: Pod koniec VIII wieku powstało państwo Wiślan. Stolicą Wiślan jest Kraków

Stary 18.01.2021, 16:57
skarabeus napisał(a):Wyświetl post
Jesli Wisla ma sie rozwijac to tacy zawodnicy jak Klemenz musza byc zastepowani lepszymi.

Do wziecia Furman. Nie wiem ile sobie zyczy, ale do takiej gry jak chce Hyballa zawodnik ideolo.
To znaczy Furman dużo biega i broni? Bo z tego co widziałem w kilku meczach to gra obronna na poziome Stilica - czyli dno. Z tym bieganiem nie jestem pewien, ale też nie odniosłem wrażenia że biega dużo, ale mogę się mylić. Za to ma świetne podanie i stałe fragmenty gry, ale wg mnie to zawodnik jednowymiarowy - tylko do ataku.
„Pierwotnie polską barwą narodową był »karmazyn« uważany w średniowieczu za najszlachetniejszy z kolorów. Wykorzystywany był on jako symbol dostojeństwa i bogactwa. Z uwagi na cenę barwnika potrzebnego do uzyskania tego koloru mało kto mógł sobie na niego pozwolić...
Odpowiedz cytując
rafkur
Socios Wisła Kraków

Od: 10.2007

Stary 18.01.2021, 17:25
Dajmy spokój z Furmanem. Chłopa już poważna piłka zweryfikowała. Tak, wiem ani liga nie jest poważna ani Wisła potęgą ale chyba chcemy iść do przodu ? Człowiek ma już swoje lata, coś tam potrafi ale lepszy nie będzie a za frytki grał nie będzie. W dodatku jemu się wydaje że jest prawie jak trener a ja już widzę jak Hyballa pyta się go co ma robić Też wolę już Boguskiego!
Ostatnio edytowane przez rafkur : 18.01.2021 o godz. 22:10.
Odpowiedz cytując
crux.a
Senior Member

Od: 02.2011

Stary 18.01.2021, 18:14
LucjuszWielki napisał(a):Wyświetl post
Anal Uryna
to nie jest forum dla poważnych ludzi
Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna

Odpowiedź