The White Star Division - Wisła Kraków

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna
Nazwa użytkownika
Hasło

Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny.

Reklama
Zakłady na Wisłę? Legalni bukmacherzy w Polsce - ranking i recenzje
Odpowiedź

Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
Tonamini
Member

Od: 08.2013

Ignoruj użytkownika Pomoc
Stary 23.07.2018, 21:28
Myślę że wszelkie podpisywania papierków mija się z celem. Duża ilość osób najzwyczajniej w świecie tego nie podpisze, bo A nie będzie chcieć, B nie będzie ich fizycznie w Krakowie (ktoś chcę się zająć wysyłką i składowanie papierków?)

Dla mnie jedyne dobre rozwiązanie jest oparte na serwisie internetowym. Dajmy na to serwis sprawdza czy członek dokonał wpłaty w ostatnich 3 miesiącach:

TAK - Okej głosuj w serwisie/na stronie

NIE - Nie głosujesz

W zależności od ilości przelanych pieniążków tutaj mamy moc / ilość głosu|ów

POTRZEBUJEMY:

Statut - Tak jak pisał poprzednik, możemy wzorować się na Górniku.
Konto w banku
Ustalić wysokość składek - 50/100/200 będzie idealnie. Myślę, że na początek warto sobie odpuścić wszelkie podziały jeśli chodzi o członkostwo, a wraz z czasem powoli wprowadzać pewne przywileje, wraz z dogadaniem się z klubem w sprawie np zniżek.

Pare osób które będą zarządzać kontem, jak i również pełnić funkcję reprezentatywną.

Strona internetowa wraz z serwisem do głosowania (Apka mobilna?), w którym każdy będzie mógł zagłosować, oraz dodać propozycje na co mają pójść pieniądze (np. szkółka, bezpośrednio dla konta Wisły, dług wobec miasta)

Co w następstwie:

Dogadanie się z klubem, gdzie okaże dowód że pieniążki rzeczywiście poszły na konto.

Poza dywagowaniem, czy myślicie że realne jest aby w końcu z samych słów przejść do czynów? Prawda jest taka, że jeśli ktoś się za to porządnie nie weźmie to zawsze będą słowa sprzeciwu, oraz komuś coś będzie nie pasować

Działać nie gadać! Ja się zgłaszam na ochotnika, urodzonym przywódcą nie jestem, ale pomocą służę.
Ostatnio edytowane przez Tonamini : 23.07.2018 o godz. 21:30.
Odpowiedz cytując
czaro
Senior Member

Od: 11.2004

Stary 23.07.2018, 22:35
Wit.Ek. napisał(a):Wyświetl post
Dobra Czaro. Znasz choć jedno Stowarzyszenie, które w tej formie przyjmuje deklaracje i mają one charakter oświadczenia woli? Jeśli tak to proszę link do statutu...
Ja nie będę teraz przeglądał statutów losowych stowarzyszeń, bo mam pracę. Ale wbij w google "deklaracja członkowska w formie elektronicznej" czy coś w tym stylu, od razu wyskakują statuty stowarzyszeń, np. Polskiego Towarzystwa Neurologicznego. To chyba spore stowarzyszenie.

Zadałem pytanie, czy istnieje jakaś przeszkoda formalna, aby deklaracje składać w formie dokumentowej. Jeżeli nie, to po co sobie utrudniać życie.

Jako kibic Wisły i kolega z forum chciałem doradzić, wydaje mi się, że mam do tego kompetencje. A jeżeli ktoś z mojej rady nie skorzysta, to już nie moja wina. To nie ja będę ten statut pisał.
Konta "czaro" na innych portalach (w tym tt) nie są moje. Nie odpowiadam za publikowane tam treści.
Odpowiedz cytując
Wit.Ek.
Rankingowy ekspert

Od: 03.2003

Stary 23.07.2018, 23:03
czaro napisał(a):Wyświetl post
Ja nie będę teraz przeglądał statutów losowych stowarzyszeń, bo mam pracę. Ale wbij w google "deklaracja członkowska w formie elektronicznej" czy coś w tym stylu, od razu wyskakują statuty stowarzyszeń, np. Polskiego Towarzystwa Neurologicznego. To chyba spore stowarzyszenie.

Zadałem pytanie, czy istnieje jakaś przeszkoda formalna, aby deklaracje składać w formie dokumentowej. Jeżeli nie, to po co sobie utrudniać życie.

Jako kibic Wisły i kolega z forum chciałem doradzić, wydaje mi się, że mam do tego kompetencje. A jeżeli ktoś z mojej rady nie skorzysta, to już nie moja wina. To nie ja będę ten statut pisał.
Faktycznie Czaro wskazane przez Ciebie Towarzystwo Neurologiczne przyjmuje deklaracje w formie elektronicznej. By było jasne. Członkiem kandydat staje się najczęściej po podjęciu uchwały przez Zarząd więc problemem tu jest jedynie to by mieć pewność że to co trafia do Zarządu jest skutecznym i niepodważalnym oświadczeniem woli o chęci przystąpienia do Stowarzyszenia.

Nie obruszaj się bo przecież nie piszę, że głupoty piszesz tylko proszę Cie o wskazanie takiego statutu bo i mnie się wydaje, że mam pewne kompetencje i doświadczenie w temacie stowarzyszeń a mimo to nie spotkałem sie z taką formą składania deklaracji.

Jutro zasięgnę języka w tym temacie i dam znać czego sie dowiedziałem. Nie jestem przeciwnikiem tej formy ale jestem zwolennikiem takich rozwiązań by nikt nam niczego nie mógł zarzucić.
Odpowiedz cytując
czaro
Senior Member

Stary 23.07.2018, 23:08
Spoko, pozdrawiam.
Konta "czaro" na innych portalach (w tym tt) nie są moje. Nie odpowiadam za publikowane tam treści.
Odpowiedz cytując
PSYCHOLTSW
Socios Wisła Kraków

Od: 11.2006

Stary 24.07.2018, 07:06
z tego co wiem, to profil zaufany może założyć każdy kto ma konto w banku i jest to najłatwiejszy sposób (swoją wiedzę opieram np. na usłudze jaką oferuje np. mBank ale przynajmniej kilka banków też to ma). taki profil w zupełności wystarczy do załatwiania różnych spraw urzędowych. także myślę, że taki sposób weryfikacji też byłby pewny i skuteczny, tym bardziej, że wpłaty będą raczej z przelewów bankowych (chociaż mam świadomość, że inne formy wpłaty też będą się zdarzać). dobrze, że dyskutujemy bo można czegoś się dowiedzieć i ewentualnie przemyśleć nowe propozycje ku chwale Wisły
Odpowiedz cytując
Patka
Member

Od: 07.2006

Stary 24.07.2018, 07:32
Profil zaufany jest dobrym sposobem uwierzytelniania, ale obawiam się, że jeżeli miałby być jedynym sposobem - część osób zrezygnuje z przystąpienia do Socios. Założenie profilu zaufanego online oferuje tylko kilka banków (Inteligo, PKO BP, Pekao, mBank, Millenium, BZWBK, ING) - nie każdy ma w nich konto, a nawet jeśli ktoś ma, niekoniecznie będzie chciał się z tym "bawić".
...Noblesse Oblige...

Odpowiedz cytując
PSYCHOLTSW
Socios Wisła Kraków

Od: 11.2006

Stary 24.07.2018, 10:32
@Patka to może być jedna z kilku form. poza tym tam żadnej w zasadzie zabawy nie ma, zajmuje to 2-3 minuty ale oczywiście zgodzę się z Tobą, że nie każdy bank ma to w ofercie...
Odpowiedz cytując
As
Senior Member

Od: 11.2002

Stary 24.07.2018, 10:40
Prosze panstwa, w czym jest problem? Zlozenie deklaracji czlonkowskiej to jest przeciez maks 10 minut roboty dla skladajacego wniosek.

1. Wit.Ek komponuje deklaracje tak by byla zgodna z prawem lub znajdujemy jakis template
2. Deklaracja jest umieszczona na stronie internetowej do sciagniecia w formie PDF.
3. Wypelniasz deklaracje, drukujesz, podpisujesz i wysylasz listem poleconym na adres klubu "Do rak przedstawiciela socios".
4. Zarzad podejmuje uchwale o przyjeciu w poczet czlonkow.
5. Dostajesz potwierdzenie mailem i dane do przelewu bankowego.

Tyle, po co komplikowac?
Odpowiedz cytując
serek.c2
Socios Wisła Kraków

Od: 03.2004

Stary 24.07.2018, 10:42
Chodzi raczej o to, że wielu "socios" odpadnie, bo nie będzie się chciało "wypełnić, wydrukować, podpisać i wysłać"
Odpowiedz cytując
As
Senior Member

Stary 24.07.2018, 10:50
No jesli komus nie bedzie sie chailo wypelnic krotkiej deklaracji i wyslac listu to moze lepiej zeby sobie dal spokoj i nie zawracal d#py.
Nie traktujmy ludzi jak niedorozwiniete dzieci - albo ktos chce byc Socio albo nie.
Odpowiedz cytując
silver03
Senior Member

Od: 05.2005

Stary 24.07.2018, 10:50
Mogliby to zrobić równie dobrze na odpowiednim stanowisku przed meczem. Pożyczyć od klubu pięterko nad strefą sprzedaży biletów, tam zazwyczaj mało osób się kręci. Wcześniej przygotować ulotki informacyjne, formularze i tyle, niech składają na miejscu w dniu meczu.
Ostatnio edytowane przez silver03 : 24.07.2018 o godz. 10:55.
Odpowiedz cytując
Booze1988
Socios Wisła Kraków

Od: 05.2018

Stary 24.07.2018, 10:51
serek.c2 napisał(a):Wyświetl post
Chodzi raczej o to, że wielu "socios" odpadnie, bo nie będzie się chciało "wypełnić, wydrukować, podpisać i wysłać"
No ok, ale jak ktoś ma problem, żeby poświęcić 10 minut życia na coś takiego, to powinien poważnie rozważyć sens swojego uczestnictwa w jakimkolwiek stowarzyszeniu.
Odpowiedz cytując
!!IRIVER!!
Senior Member

Od: 08.2007

Stary 24.07.2018, 10:51
Argument z dupy. Równie dobrze nie będą robić co miesiąc przelewu bo to też strata czasu.

Inna rzecz, że uproszczenie procedury wejścia do socios powinno być priorytetem.
Odpowiedz cytując
serek.c2
Socios Wisła Kraków

Stary 24.07.2018, 10:55
No cóż, akurat w tej kwestii mam jakieś swoje doświadczenia - i uwierzcie, że to nie jest argument "z dupy"
Odpowiedz cytując
As
Senior Member

Stary 24.07.2018, 10:59
!!IRIVER!! napisał(a):Wyświetl post
Argument z dupy. Równie dobrze nie będą robić co miesiąc przelewu bo to też strata czasu.

Inna rzecz, że uproszczenie procedury wejścia do socios powinno być priorytetem.
Prosciej niz to co napisalem chyba sie nie da - przynajmniej dla ludzi, ktorzy mieszkaja daleko i nie bywaja na meczach.
Dla tych co sa na miejscu mozna zorganizowac zapisy stacjonarne.
Odpowiedz cytując
serek.c2
Socios Wisła Kraków

Stary 24.07.2018, 10:59
Spróbujemy ogarnąć to tak, by było jak najprościej.
Odpowiedz cytując
silver03
Senior Member

Od: 05.2005

Stary 24.07.2018, 11:12
Uważam, że na początku powinniśmy się skupić na uformowaniu socios z osób zdeklarowanych na forum. Nam najmniej będzie się nie chcieć ściągnąć, wypełnić i wysłać formularza. W naszym gronie najmniej będziemy wystawieni na publiczny ostrzał, że coś jest niedopracowane, będziemy mogli spokojnie coś dopracować na żywca. Następnie część pieniędzy z pierwszej składki zainwestujmy w promocję socios w szerokim gronie kibiców. Ulotki, strona www, media społecznościowe, żeby ludzie złapali bakcyla, że jest to coś fajnego i przede wszystkim pewnego/uczciwego. Na koniec tak jak wcześniej pisałem, stoisko przed każdym meczem, gdzie będzie można taki formularz wziąć, wypełnić, zostawić... a w domu zrobić przelew.
Odpowiedz cytując
Wit.Ek.
Rankingowy ekspert

Od: 03.2003

Stary 24.07.2018, 11:48
Rozmawiałem z prawnikiem i doradcą, którzy na co dzień zajmuja się wyłącznie kwestiami prawnymi organizacji społecznych a także rozmawiałem radcą prawnym departamentu w jednym z Ministerstw, które się zajmuje stowarzyszeniami a także panią w MOWIS, która na co dzień zajmuje się nadzorowaniem formalno prawnym nad stowarzyszeniami.

1. Pierwszy prawnik powiedział, że jest to jak najbardziej możliwe i nie widział żadnych problemów
2. Doradca specjalizujący się kwestiach prawnych stowarzyszeń zwrócił uwagę na fakt, że wiele samorządów powiatowych, które tak jak pani w MOWIS nadzorują stowarzyszenia kręcą nosem z bardzo różnych powodów.
3. Pani w Ministerstwie powiedziała, że to ciekawe rozwiązanie ale zanim coś powie to wolałaby sprawdzić czy to możliwe i pod jakimi warunkami bo to nowość...
4. Pani w MOWIS powiedziała, że to możliwe ale nie wiadomo co powie Sąd...

Reasumując uważam, że powinniśmy dopuścić formę dokumentową składania deklaracji tj. poprzez mail, formularz internetowy, skan itp pod warunkiem wprowadzenia wpisowego, które dokonywane byłoby z konta osoby, która składa deklaracje.
Takie rozwiązanie sprawia, że bardzo łatwo będzie nam obronić zarzut, że "ja takiej deklaracji nie wysyłałem" no bo skoro ktoś zrobił przelew bankowy i autoryzował go to w takiej sytuacji uwiarygodnił, że on to on...
Po otrzymaniu przelewu bankowego i wpłynięciu deklaracji Zarząd podejmowałby uchwałę o przyjęciu osoby w poczet członków
Odpowiedz cytując
rav
Socios Wisła Kraków

Stary 24.07.2018, 12:18
Wit.Ek. napisał(a):Wyświetl post
Reasumując uważam, że powinniśmy dopuścić formę dokumentową składania deklaracji tj. poprzez mail, formularz internetowy, skan itp pod warunkiem wprowadzenia wpisowego, które dokonywane byłoby z konta osoby, która składa deklaracje.
Takie rozwiązanie sprawia, że bardzo łatwo będzie nam obronić zarzut, że "ja takiej deklaracji nie wysyłałem" no bo skoro ktoś zrobił przelew bankowy i autoryzował go to w takiej sytuacji uwiarygodnił, że on to on...
Po otrzymaniu przelewu bankowego i wpłynięciu deklaracji Zarząd podejmowałby uchwałę o przyjęciu osoby w poczet członków
Brawo, o takim samym rozwiązaniu myślałem.
Odpowiedz cytując
Adasss
Senior Member

Stary 24.07.2018, 13:25
Wątpię, żeby dało się wykorzystać "profil zaufany". To nie jest żadna usługa bankowa, tylko rządowa. Banki jedynie pośredniczą w jego zakładaniu. Równie dobrze można pójść do urzędu i tam sobie taki profil założyć. Służy do załatwiania spraw urzędowych i nie widzę, aby na stronach Ministerstwa Cyfryzacji było cokolwiek o możliwości wykorzystania go przez podmioty zewnętrzne.
W sumie to trochę zdziwiłem się, że tak mało o nim wiecie. Sam używam go już prawie od 3 lat.
Odpowiedz cytując
czaro
Senior Member

Stary 24.07.2018, 14:52
Forma dokumentowa, o której mówimy to e-mail albo formularz na stronie.
Odpowiedz cytując
Blaszczu16
Koneser

Od: 07.2009

Stary 26.07.2018, 14:01
Temat nadal aktualny? Kiedy można się spodziewać czegoś konkretnego?
Odpowiedz cytując
rav
Socios Wisła Kraków

Stary 26.07.2018, 14:22
Temat jak najbardziej aktualny.
Odpowiedz cytując
Blaszczu16
Koneser

Od: 07.2009

Stary 26.07.2018, 14:33
To póki nie ma nic sformalizowanego, to proponowałbym już od sierpnia wpłacać 50-100 zł SKWK bądź na plakat. Już mamy prawie 200 osób zdeklarowanych, więc aby nie czekać na formalności to można działać.
Odpowiedz cytując
Karherop
Socios Wisła Kraków

Od: 02.2006

Stary 26.07.2018, 16:53
Jeśli ktos liczy ew uczestników to ja również deklaruje że w ramach socios 3 stowy rocznie mógłbym się dorzucić.
Odpowiedz cytując
rav
Socios Wisła Kraków

Stary 26.07.2018, 18:32
Karherop napisał(a):Wyświetl post
Jeśli ktos liczy ew uczestników to ja również deklaruje że w ramach socios 3 stowy rocznie mógłbym się dorzucić.
Zdecydowanie dobry pomysł

Socios na pewno nie zostaną sformalizowani w przeciągu tygodnia - dwóch, więc do końca akcji #ReymonTTa22 i SKWK wspierajcie je na całego.

Mogę natomiast napisać, że odbyły się pierwsze spotkania zmierzające ku założenia takiego stowarzyszenia. Co oczywiste idea socios nie jest wymysłem tylko wiślackiego Twittera czy osób na tym forum i z kilkoma osobami, które miały takie pomysły już rozmawialiśmy i wypracowujemy wspólną koncepcję.

Rozmawialiśmy też z władzami klubu, które bardzo pozytywnie podchodzą do tej inicjatywy i zadeklarowały szeroką współpracę.

Tak więc dzieje się. Stopniowo będziemy rozszerzać grono osób, które prosić będziemy o pomoc, także z tego forum, bo jak można się domyśleć obszarów działania jest kilka: kwestie prawne, marketingowe, informatyczne czy z zakresu księgowości. A nie we wszystkim czujemy się mocni. Zatem spodziewajcie się kolejnych aktualizacji, dyskutujcie na temat socios i wspierajcie trwające akcje.

Karherop napisał(a):Wyświetl post
Dopisz się proszę tutaj: www.wislakrakow.com/forum/showthread.php?t=9984
Ostatnio edytowane przez rav : 26.07.2018 o godz. 18:35.
Odpowiedz cytując
7 kotów
P.N.R.I.

Stary 27.07.2018, 09:50
Co w wypadku - teoretycznej - zmiany wlascicielskiej, gdy nowym wladzom kompletnie nie bedzie zalezalo na wspolpracy z jakimikolwiek grupami ? Bo beda np chcieli pokazac ze sie kompletnie odcinaja od srodowiska kibicow ?
Boia chi molla !
Odpowiedz cytując
serek.c2
Socios Wisła Kraków

Stary 27.07.2018, 10:03
Myślisz, że jakikolwiek właściciel będzie narzekał na systematyczny wpływ środków?

Nawet jeśli, możemy wspierać wtedy - przykładowo - Akademię, która jest pod skrzydłami TS-u.
Odpowiedz cytując
7 kotów
P.N.R.I.

Stary 27.07.2018, 10:09
Myślisz, że jakikolwiek właściciel będzie narzekał na systematyczny wpływ środków?

Nawet jeśli, możemy wspierać wtedy - przykładowo - Akademię, która jest pod skrzydłami TS-u.
Mowimy o wplywach w wysokosci 20 - 40 tys miesiecznie (200 osb x 100zl lub 200zl) I o ile taki datek na akademie ma jakis tam jeszcze sens, to kategoriach budzetu klubu pilkarskeigo to kropelka.
Boia chi molla !
Odpowiedz cytując
serek.c2
Socios Wisła Kraków

Stary 27.07.2018, 10:11
Zakładamy, że kropelka to będzie na samym początku - w niedługim czasie (przynajmniej wg mnie) uda się rocznie osiągnąć 5-10% obecnego budżetu SA.
Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna

Odpowiedź
Narzędzia tematu
Tryby wyświetlania

Zasady wysyłania postów