The White Star Division - Wisła Kraków

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna
Nazwa użytkownika
Hasło

Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny.

Reklama
Zakłady na Wisłę? Legalni bukmacherzy w Polsce - ranking i recenzje
Odpowiedź

Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
szczepans21
Senior Member

Od: 05.2007

Ignoruj użytkownika Pomoc
Stary 02.07.2018, 19:04
czy ktoś ma pierwsze opinie o pracy naszego Treneiro?
Jak oceniają go piłkarze?
Jak warsztat?
Odpowiedz cytując
Karherop
Socios Wisła Kraków

Od: 02.2006

Stary 03.07.2018, 00:20
szczepans21 napisał(a):Wyświetl post
czy ktoś ma pierwsze opinie o pracy naszego Treneiro?
Jak oceniają go piłkarze?
Jak warsztat?
Przygotowania sa ciężkie i nawet na sparingi pilkarze wychodzą po ciężkim porannym treningu. To dobrze rokuje. Jak fizycznie bedziemy dobrze wyglądać to inne rzeczy same przyjdą. Najgorzej jak tego nie ma... to wkradaja się najprostsze błędy. Jak na przykładzie Polski na mundialu.

Paru pilkarzy ewidentnie odzylo jak Kostal, Małecki.
Gdzieś słyszałem że treningi dziela pol na pol Stolar z Sobolem.
Odpowiedz cytując
leszekm
Senior Member

Od: 07.2005

Stary 28.07.2018, 07:15
STOLARCZYK: CHCĘ ZARAZIĆ PIŁKARZY BEZWZGLĘDNOŚCIĄ. NIE LUBIĘ PODEJŚCIA „PRZEANALIZUJEMY PORAŻKĘ I WYCIĄGNIEMY WNIOSKI”

https://www.przegladsportowy.pl/pilk...wywiad/5d5ccen
Odpowiedz cytując
bridgeburner
Senior Member

Od: 06.2009

Stary 28.07.2018, 07:33
Dopiero druga kolejka, przeciwnicy póki co slabsi
Ale muszę przyznać że gra mi się podoba
Nie wierzyłem kompletnie w Macieja a tu proszę, jest wysoki pressing, jest walka
Sa okazję po stałych fragmentach, szybkie kontrataki ale jest też zalążek ataku pozycyjnego
Bez popadania w hurra optymizm ale póki co idzie to w lepszym kierunku niż się spodziewalem
"Czy mogłem sie cofnąć - cofnąć do czego, do kogo, do jakiego mnie ? Nie ma żadnego momentu w przeszłości, który, cudownie zmieniony, odwróciłby bieg mojego życia, żadnej katastrofy, która mi sie przydarzyła, wskutek czego jestem inny, niż byc powinieniem; niczego takiego nie potrafie wskazać"
Odpowiedz cytując
Arkadiusz.Czerepach
Senior Member

Od: 11.2016

Stary 28.07.2018, 09:59
Wygląda na to że Stolar ogarnia. Jeśli tylko Sobol nie będzie mu bruździł z tylniego fotela powinno byc dobrze.
Skład mamy przetrzebiony a gra wygląda o niebo lepiej niż za Carillo , a nawet (co aż ciężko mi przyznać) niż za Kiko

o sprzewdowczyku nie wspominając
Odpowiedz cytując
arti
Guest

Stary 28.07.2018, 10:54
spokojnie Panowie, za nami dwie kolejki u siebie z (moim zdaniem) co najwyżej przeciętniakami. A przed nami zapewne sprzedaż Arsenica i nowy napastnik. po 8-10 kolejkach będzie pora na wnioski i (oby) radość.
Odpowiedz cytując
Arkadiusz.Czerepach
Senior Member

Stary 28.07.2018, 11:37
prawda, jednak zmiana w obrazie gry jest zauważalna
Odpowiedz cytując
wolfy
Senior Member

Od: 01.2005

Stary 28.07.2018, 13:36
arti napisał(a):Wyświetl post
spokojnie Panowie, za nami dwie kolejki u siebie z (moim zdaniem) co najwyżej przeciętniakami. A przed nami zapewne sprzedaż Arsenica i nowy napastnik. po 8-10 kolejkach będzie pora na wnioski i (oby) radość.
Żeby się spokojnie utrzymać wystarczy punktować z przeciętniakami (do których nota bene się zaliczamy). Nie wiem na co liczysz ale porażki z ligowym topem niczego nie zmienią w naszej sytuacji.
D.O.A.
No one likes me, no one likes me, no one likes me
I don't care

Orbit napisał(a):
Mieliśmy inicjatywę, byliśmy w posiadaniu piłki, a czwarta bramka ustawiła praktycznie cały mecz.
Odpowiedz cytując
Kac
Senior Member

Od: 06.2004

Stary 28.07.2018, 13:48
moze Stolar to ten nasz trener na lata, nikt w niego nie wierzyl, dostal szanse w sumie przypadkiem i trzymam kciuki zeby mu sie udalo

z reguly najlepsze rzeczy w zyciu trafiaja sie przypadkiem
STOP kompleKSom!
Odpowiedz cytując
brylant17
Senior Member

Od: 07.2006

Stary 28.07.2018, 14:10
Stolar to taki Magiera tyle,że rzucony od razu na głęboką wodą ja mu życzę powodzenia i jak najlepiej życzę
Piggy oddaj hajs
Odpowiedz cytując
Arek95
Senior Member

Od: 07.2017

Stary 29.07.2018, 09:17
Przede wszystkim Stolarczyk wniósł w naszą grę coś czego się nie widziało... od czasów Kasperczaka?
1. Mega wysoki i agresywny pressing, bo ostatnimi czasy to graliśmy takiego Stojanowa, że nie dało się na to patrzeć. Defensywne nastawienie Carillo i Kiko zapewniły im wypad z klubu, bo ograniczaliśmy się głównie do gry defensywnej (nota bene taki cel był narzucony przez zarząd, który liczył na poukładanie gry w oboronie) i posłania 40m lagi w przód na Carlitosa i niech się dzieje co chce. Rok temu jedyny mecz na tak mega wysokim pressingu i zaciętości zagraliśmy z kur**skiem VARszawskim na wyjeździe i KAŻDY pamięta jak to się wtedy zakończyło.
2. Atak pozycyjny, który kuleje w przypadku Wisły jak i chyba znacznej większości klubów w naszej lidze. Stolar pokazał chłopakom kilka schematów rozprowadzania piłki i wymiany podań i rzeczywiście się to sprawdza. Bardzo podoba mi się współpraca Pietrzak-Małecki na lewym skrzydle. Jak jeden ma piłkę przodem do bramki to drugi w ciemno leci na obieg lub ściąga przeciwnika do środka, żeby ten z piłką mógł do rogu zejść i posłać centrę w pole karne. Szkoda, że na prawej stronie nie ma takiego zawodnika do współpracy z Kubą Bartkowskim. Chłopak ma wrzutkę, umie zagrać kombinacyjnie i marnuje się w pewnej części jego potencjał ofensywny, dlatego też liczę na Kostala lub Bartosza z Wojtkowskim na skrzydle by wyglądało to tak jak po drugiej stronie boiska.
3. Strzały z dystansu! Tutaj pewnie kilka osób mnie zje, że to piszę, ale Panowie... Nie oszukujmy się. Przez ostatnie 2 może 3 lata? Mieliśmy multum sytuacji na 20/30 metrze gdzie rzeczywiście zamiast zaryzykować strzałem i nawet liczyć na kiks na samobój lub rzut rożnym, to gnietliśmy się i kotłowali w polu karnym chcąc strzelić z 2-ego metra na pustaka lub wjechać z piłką do bramki. Po powrocie Tibora chciałbym zobaczyć kilka jego prób, bo ma chłopak strzał z dystansu co pokazał w kilku meczach rok temu. Strzał ma Kort, chyba a'la Carlos bo na C+ tylko mówią o jego strzałach z 30 metra, że umie uderzyć a nie o technice użytkowej i chęci do gry jaką posiada bo na boisku jest dosłownie wszędzie.
Reasumując nasza gra wygląda na prawdę dobrze i oglądając mecz można odnieść wrażenie, że oglądamy zupełnie inną drużynę. Oczywiście jeżeli drużyna dalej będzie realizowała plan Stolarczyka, to możemy być spokojni o pierwszą 8. Tak o pierwszą 8, ponieważ zakładanie walki o puchary tylko mąci naszym w głowach i chyba odcina mózg, bo co się ten temat przejawia w mediach to zawodnicy głupieją i zaczynają nagle przegrywać lub totalnie im nic nie wychodzi w grze czego przykład był rok temu... Ciekawi mnie jeszcze odwieczny problem jakim jest Puchar Polski. Jakie będziemy mieli na niego nastawienie? 1/8 czy może ćwierćfinał lub wyżej? Będziemy grali totalną rezerwą i go zlejemy czy wystawimy 6/7 zawodników z podstawowego zespołu i kilku zmienników na "świeżości"? Dobrze wiemy, że to również dodatkowa kasa dla klubu za coraz to wyższy szczebel i dodatkowa kasa z praw transmisyjnych z Polsatu. Pomijając już wszystko ja życzę trenerowi jak najlepiej bo być może obudził prawdziwego ducha walki u piłkarzy i ma pomysł na drużynę w kontekście długofalowej współpracy z Wisłą.
Odpowiedz cytując
tsw biała gwiazda
Senior Member

Od: 06.2009

Stary 29.07.2018, 12:44
Dotychczasowo gra napawa optymizmem, jednak co w naszej grze najbardziej kuleje to przejście z ataku do obrony. Czasami pomocnikom uda się zatrzymać akcję na połowie przeciwnika, ale w momencie gdy rywal poradzi sobie z naszymi środkowymi pomocnikami, wtedy mamy ogromną dziurę pomiędzy linią obrony i pomocy. Niby w meczu z Miedzią naprawić miał to Plewka, ale strasznie zawiódł mnie swoją grą na alibi. Po wejściu Plewki Basha miał jeszcze większe problemy z odbiorem piłki na 20-30m od naszej bramki.
Odpowiedz cytując
Maciek17
Senior Member

Od: 08.2016

Stary 29.07.2018, 20:26
Powiedział dzisiaj Stolar coś godnego uwagi w tym śmiesznym programiku o ekstraklasie?
Odpowiedz cytując
7 kotów
P.N.R.I.

Od: 11.2002

Stary 29.07.2018, 20:28
Nic.

Lizanie się po fiutach i po cipce (Marciniak)
Boia chi molla !
Odpowiedz cytując
Ogryzek
Senior Member

Od: 03.2004
Skąd: Pod koniec VIII wieku powstało państwo Wiślan. Stolicą Wiślan jest Kraków

Stary 29.07.2018, 21:22
Stolarczyk się fajnie zaprezentował w C+. Nie widać było tremy. Na każde pytanie odpowiedział.
„Pierwotnie polską barwą narodową był »karmazyn« uważany w średniowieczu za najszlachetniejszy z kolorów. Wykorzystywany był on jako symbol dostojeństwa i bogactwa. Z uwagi na cenę barwnika potrzebnego do uzyskania tego koloru mało kto mógł sobie na niego pozwolić...
Odpowiedz cytując
DeadOrAlive
Senior Member

Od: 03.2007

Stary 29.07.2018, 21:59
Bardzo fajnie wypadł!

Widać tez, ze ma dobra opinie wśród kolegow w C+, co może tez działać na nasza korzyść
Po co iść na łatwiznę, warto czasem złapać bliznę od życia..

We were the Kings and Queens of promise... !
Odpowiedz cytując
pepe72
Senior Member

Od: 08.2005

Stary 29.07.2018, 23:24
Arek95 napisał(a):Wyświetl post
Przede wszystkim Stolarczyk wniósł w naszą grę coś czego się nie widziało... od czasów Kasperczaka?
1. Mega wysoki i agresywny pressing, bo ostatnimi czasy to graliśmy takiego Stojanowa, że nie dało się na to patrzeć. ....
Bez jaj. Legię w Warszawie zabiliśmy właśnie pressingiem.
A stojanow mógł wynikać z wielu rzeczy, m.in. z braku wypłat.
Odpowiedz cytując
regan
Senior Member

Od: 05.2004

Stary 29.07.2018, 23:54
pepe72 napisał(a):Wyświetl post
Bez jaj. Legię w Warszawie zabiliśmy właśnie pressingiem.
A stojanow mógł wynikać z wielu rzeczy, m.in. z braku wypłat.
nieprawda.

Sam dawno faktycznie nie widziałem tak mocnego pressingu Wisły wysoko pod polem karnym rywala. Na tą lige to jest klucz do dobrych wyników.
łukasza
Odpowiedz cytując
pepe72
Senior Member

Stary 30.07.2018, 01:27
@regan - nie zgodzę się z tobą ale mniejsza o to dlaczego dobrze grają. Miejmy nadzieję, że wytrzymają kondycyjnie. Kto teraz dba o przygotowanie siłowe?

A tu jeszcze o trenerze:
https://twitter.com/K_Stanowski/stat...54801085816832
Stano napisał(a):
Ma Maciej Stolarczyk naturalną charyzmę. To duży atut. Wiadomo, że na koniec będzie decydować fachowość oraz fart, ale na dzień dobry nikt mu na głowę nie wejdzie.
Odpowiedz cytując
roztropny
Member

Od: 01.2018

Stary 30.07.2018, 07:22
Na razie nie ma co się cieszyć tym pressingiem.Może okazać się,że po prostu mamy dobre przygotowanie kondycyjne na początku sezonu ,a za kilkanaście kolejek nie będzie już sił na bieganie,i na forum będa domysły,że pewnie klub nie płaci,bo piłkarze nie biegają.Myślę,że realnie pracę trenera jak i nasze przygotowanie do sezonu, będzie można ocenić w okolicach 10 kolejki.
Odpowiedz cytując
Arkadiusz.Czerepach
Senior Member

Stary 30.07.2018, 07:30
nie uważam żeby przebiegniete przez nas w pierwszych kolejkach dystanse i uzyskiwane prędkości , były zbyt wyczerpujące zawodowego sportowca w kwiecie wieku i żeby groziły jakims tąpnieciem formy

moim zdaniem jest prosta korelacja :

będzie płacone = będzie biegane
Odpowiedz cytując
Arked
Senior Member

Od: 01.2003

Stary 30.07.2018, 10:04
A jak będzie płacone ale nie będzie formy na bieganie to nie będzie biegane. Nie ma tak prostych korelacji. To jest sport i zmiennych wpływających na wyniki jest bardzo dużo. Motywacja i cechy wolicjonalne to tylko mała część równania.
(...) MY KIBICE POMOŻEMY!!! (...)
Odpowiedz cytując
Arkadiusz.Czerepach
Senior Member

Stary 30.07.2018, 21:57
Arked napisał(a):Wyświetl post
A jak będzie płacone ale nie będzie formy na bieganie to nie będzie biegane. Nie ma tak prostych korelacji. To jest sport i zmiennych wpływających na wyniki jest bardzo dużo. Motywacja i cechy wolicjonalne to tylko mała część równania.
w ekstraklasie zdecydowanie największa

a co do formy to masz racje, aczkolwiek tak jak napisałem , nie uważam aby te 2 mecze były rozegrane w takim tempie żebyśmy mieli to jakoś odpokutować w dalszej części sezonu
Odpowiedz cytując
Arked
Senior Member

Od: 01.2003

Stary 31.07.2018, 06:30
Nie. Moim zdaniem zdecydowanie nie. Kibice lubują się w przywiązywaniu szczególnej uwagi do motywacji, "jeżdżenia na dupie", "walczeniu, bieganiu i staraniu się" itd. ale to jest bolesne spłycenie tematu związane po prostu z jego niezrozumieniem. Bierze się to stąd, że drużyna kiepsko przygotowana fizycznie lub taktycznie, czyli stłamszona oraz wolniejsza w każdym aspekcie od przeciwnika lub zagubiona na boisku, może rzeczywiście wyglądać jakby nie chciało jej się grać. W rzeczywistości to rzadko kiedy jednak leży u sedna problemu.
(...) MY KIBICE POMOŻEMY!!! (...)
Odpowiedz cytując
Arkadiusz.Czerepach
Senior Member

Stary 31.07.2018, 09:53
to co piszesz to prawda, jednak ma zastosowanie w normalnych , profesjonalnych ligach , w naszych realiach , drużyna u progu bankructwa jest o jeden mecz od pucharów , a ligowy hegemon wyciagajacy od rywali najlepszych graczy z ligi , na dziendobry obskakuje 3x w....... (superpuchar, 1 kolejka , początkowa runda eliminacji LM)

przykładów na podwórkowoość naszej ligi można zresztą mnożyć

zresztą "chcenie sie" czy "staranie" , posrednio ma wpływ przecież na to co piszesz -> zaangażowanie w treningi podczas okresu przygotowawczego etc
Odpowiedz cytując
Arkadiusz.Czerepach
Senior Member

Stary 02.08.2018, 11:32
https://www.youtube.com/watch?v=1wQ0jb6gWVw

sporo można wywnioskować po reakcji na pytania, jak dla mnie , super gość !

a zaraz zabieram sie do odsluchu:
http://weszlo.fm/audycje/tego-sluchaj-wislaku-21/
Odpowiedz cytując
Żuraw91
Member

Od: 07.2018

Stary 02.08.2018, 14:13
"Maciej Stolarczyk zapowiedział na antenie weszło prace nad systemem z trójką stoperów. Fajnie, bo myślę, że aktualnie Wisła ma takie możliwości. Arsenić - Wasilewski - Sadlok, dwóch dobrze wyprowadzających piłkę+Bartkowski i Pietrzak na wahadłach. To by mogło się udać."

Wezwijcie egzorcystę zanim będzie za późno! Trójgłowy demon obrony opętał kolejnego trenera w Polsce. Nawałka był nie do odratowania, Legii nikomu nie szkoda, ale w Wiśle mamy już wystarczająco dużo problemów, by dokładać do nich opętanie! Trójgłowy demon obrony brzmi kusząco - jest uznawany za modny, nowoczesny i lepszy. Jednak po początkowej euforii, niczym po narkotykach, pozostaje jedynie depresja, zniszczenie i konieczność odbudowy. Nie stać nas na regularne tracenie punktów przez ten system, więc koniec tej pisaniny - dzwońce po egzorcystę!!!
Odpowiedz cytując
pepe72
Senior Member

Stary 02.08.2018, 14:20
Ludzie, linkujcie źródła, z których bierzecie takie rewelacje. Twitter jest taki sobie.

Poza tym Wasyl jest chyba trochę za wolny na 3 stoperów z tyłu.
Odpowiedz cytując
kornd
Senior Member

Od: 11.2008

Stary 02.08.2018, 14:29
Cytat:
"Maciej Stolarczyk zapowiedział na antenie weszło prace nad systemem z trójką stoperów. Fajnie, bo myślę, że aktualnie Wisła ma takie możliwości. Arsenić - Wasilewski - Sadlok, dwóch dobrze wyprowadzających piłkę+Bartkowski i Pietrzak na wahadłach. To by mogło się udać."

Wezwijcie egzorcystę zanim będzie za późno! Trójgłowy demon obrony opętał kolejnego trenera w Polsce. Nawałka był nie do odratowania, Legii nikomu nie szkoda, ale w Wiśle mamy już wystarczająco dużo problemów, by dokładać do nich opętanie! Trójgłowy demon obrony brzmi kusząco - jest uznawany za modny, nowoczesny i lepszy. Jednak po początkowej euforii, niczym po narkotykach, pozostaje jedynie depresja, zniszczenie i konieczność odbudowy. Nie stać nas na regularne tracenie punktów przez ten system, więc koniec tej pisaniny - dzwońce po egzorcystę!!!
Stefek Majewski lubi to. Znaczy 3-5-2.
nędzne polaczki."śmiecie ludzkie". "was powinno się jebać, tak się powinno was jebać, jak tylko was może jebać PIS"

Odpowiedz cytując
Żuraw91
Member

Od: 07.2018

Stary 02.08.2018, 14:31
Cytat:
Ludzie, linkujcie źródła, z których bierzecie takie rewelacje.

Eee? Po pierwsze, w moim poście jest info, że to z audycji Weszło. Po drugie, jeden post wyżej Czerepach wstawił link do tej audycji
Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna

Odpowiedź
Narzędzia tematu
Tryby wyświetlania

Zasady wysyłania postów