The White Star Division - Wisła Kraków

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna
Nazwa użytkownika
Hasło

Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny.

Reklama
Zakłady na Wisłę? Legalni bukmacherzy w Polsce - ranking i recenzje
Odpowiedź

Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
Karherop
Socios Wisła Kraków

Od: 02.2006

Ignoruj użytkownika Pomoc
Stary 26.04.2019, 10:09
Szneka napisał(a):Wyświetl post
Czemu Plewka nie grał?
Jakiś wirus go dopadł i w ostatniej chwili nie wsiadł do autobusu do Sosnowca
Odpowiedz cytując
wolfy
Senior Member

Od: 01.2005

Stary 26.04.2019, 11:48
Od kilku spotkań bardzo irytuje mnie Kolar. Niedokładny, non stop pretensje, głupie faule. Od Niego jako ogranego zawodnika mamy prawo coś wymagać.Pietrzak na prawej stronie przyzwoicie. Młodzież?- ktoś pisał, że nie ma co oceniać na podstawie Sosnowca. Uważam, że młodzież dała radę. Hoyo może być pewnym punktem , Szot w destrukcji lepszy niż Plewka.
Czemu Plewka nie grał?
Chciałbym zauważyć że to po stracie Szota (o ile pamiętam) poszła kontra po której straciliśmy bramkę, więc nie wiem skąd taka opinia. Zwłaszcza że nasz środek pola nie istniał...
D.O.A.
No one likes me, no one likes me, no one likes me
I don't care

Orbit napisał(a):
Mieliśmy inicjatywę, byliśmy w posiadaniu piłki, a czwarta bramka ustawiła praktycznie cały mecz.
Odpowiedz cytując
Szneka
Socios Wisła Kraków

Od: 11.2002

Stary 26.04.2019, 12:40
Tak po Jego stracie. Ale sporo ataków rozbił. Plewka ofensywnie lepszy ale defensywnie lepiej zagrał Szot. fakt faktem, ze z beznadziejnie słabym rywalem
WISEŁKA KRAKÓW TO DUMA WSZYSTKICH POLAKÓW

Odpowiedz cytując
Szneka
Socios Wisła Kraków

Stary 26.04.2019, 12:41
Olaf Nowak pokazał się wczoraj całkiem ciekawie. Dlaczego zrezygnowaliśmy z Niego? Nie pisze że to mega talent ale wyglądał wczoraj solidnie. Widziałem Go również wcześniej w kilku meczach i prezentował się solidnie.

Odpowiedz cytując
pepe72
Senior Member

Od: 08.2005

Stary 26.04.2019, 13:08
Do krytykujących Lisa "za całokształt".

Dajcie sobie siana. W tym meczu (wg Weszło) był najlepszy. Więc nie ma co go w każdym temacie meczowym krytykować!
Nowe cele Wisły na sezon (2019/20)
1. wyjść na finansową prostą
2. pozbyć się gó...a, przez które tonęła od kilku lat
3. zdobyć co najmniej 13 (trzynaste!) miejsce

W tym sezonie spadają 3 drużyny więc, do utrzymania potrzeba 42 punktów w 37 meczach.
Odpowiedz cytując
Karherop
Socios Wisła Kraków

Stary 26.04.2019, 13:47
Olaf Nowak pokazał się wczoraj całkiem ciekawie. Dlaczego zrezygnowaliśmy z Niego? Nie pisze że to mega talent ale wyglądał wczoraj solidnie. Widziałem Go również wcześniej w kilku meczach i prezentował się solidnie.
Nie znam powodów, ale trzeba pochwalić za zachowanie po bramce
Odpowiedz cytując
wolfy
Senior Member

Stary 26.04.2019, 13:54
Tak po Jego stracie. Ale sporo ataków rozbił. Plewka ofensywnie lepszy ale defensywnie lepiej zagrał Szot. fakt faktem, ze z beznadziejnie słabym rywalem
Ja mam o tyle problem że defensywnie nasz środek pola nie istniał. Piłkarze Zagłębia wbiegali nim jak chcieli, również w pierwszej połowie.
Nie mam pretensji do Szota ale jego gra defensywna to było zwykle stanie przed stoperami i próby wybijania piłek. Nie twórzmy mitów.

Trzeba to potraktować w kategorii doświadczenia dla tych zawodników, ale będzie to miało sens jeśli rzeczywiście zostaną w Wiśle (nawet na wypożyczeniach) na przyszły sezon i będą grali (gdziekolwiek).
D.O.A.
I don't care

Orbit napisał(a):
Mieliśmy inicjatywę, byliśmy w posiadaniu piłki, a czwarta bramka ustawiła praktycznie cały mecz.
Odpowiedz cytując
mr_kwolf
Senior Member

Od: 04.2006

Stary 26.04.2019, 13:54
Nikt z niego nie zrezygnował. On odszedł od nas, w zamierzchłych, ciemnych czasach, jak młodzi byli traktowani po macoszemu i inne kluby, szczególnie właśnie Zagłębie Lubin zabrało paru zdolnych dzieciaków. To jeden z tych wypadków.
"Nieważne, czy Wisła bedzie wtedy mistrzem Polski, czy ekipą I, II czy III ligową. Swe ostatnie mecze w karierze chcę rozegrać z Białą Gwiazdą na piersi."
Odpowiedz cytując
Szneka
Socios Wisła Kraków

Stary 26.04.2019, 14:12
Kto jeszcze oprócz Nowaka wtedy odszedł? Adam Buksa?

Odpowiedz cytując
Karherop
Socios Wisła Kraków

Stary 26.04.2019, 14:17
wolfy napisał(a):Wyświetl post
Ja mam o tyle problem że defensywnie nasz środek pola nie istniał. Piłkarze Zagłębia wbiegali nim jak chcieli, również w pierwszej połowie.
Nie mam pretensji do Szota ale jego gra defensywna to było zwykle stanie przed stoperami i próby wybijania piłek. Nie twórzmy mitów.

Trzeba to potraktować w kategorii doświadczenia dla tych zawodników, ale będzie to miało sens jeśli rzeczywiście zostaną w Wiśle (nawet na wypożyczeniach) na przyszły sezon i będą grali (gdziekolwiek).
Problem był głębiej i to całego zespołu, choćby dlatego że nasza obrona w pewnym momencie stała cały czas na 16 metrze.. a Lis tak się uparł na długie piłki że na początku drugiej połowy że każda akcja to był przechwyt rywali. Zaglebie oddało 10 strzałów w 6 minut. Nie da bronić w ten sposób, ale z dwójki Szot Boguski większe pretensje można mieć do tego drugiego. Wydawało się wielokrotnie że Szot jest zupełnie sam w srodku i w przeciwieństwie do Boguskiego robił od niego więcej w defensywie.

Zresztą gruby włożyć wczoraj Bashe koło Szota i Wasyla obok Hoyo to obraz gdy mogłyby być zupełnie inny.

Kto jeszcze oprócz Nowaka wtedy odszedł? Adam Buksa?
Buksa u nas bardzo krótko trenował, wyjechał na pół roku do Hiszpanii i potem wrócił już do Lechii
Odpowiedz cytując
xanti1906
Senior Member

Od: 07.2010

Stary 26.04.2019, 14:23
Karherop napisał(a):Wyświetl post

Buksa u nas bardzo krótko trenował, wyjechał na pół roku do Hiszpanii i potem wrócił już do Lechii
Chyba do Włoch. Pamiętam jak mówiło się o nim, że wyrośnie grajek z niego, no ale czasy były inne i pozwolono mu wyjechać.
Odpowiedz cytując
s1mone
Senior Member

Od: 03.2007

Stary 27.04.2019, 00:39
Nasza obrona stała na 16 metrze, bo pomoc nie potrafiła się utrzymać przy piłce. Boguski to nie jest zawodnik pod walkę w środku pola. Tym bardziej Szot. Nie wiem jak można oceniać, że zagrał lepiej niż tydzień temu. On po prostu wspomagał defensywę jak tylko mógł, ale nic wielkiego z tego nie wynikało. Ani nie notował jakieś wielkiej ilości przechwytów, ani nie jeździł na tyłku w stylu Pola Lloncha, piłką nic nie grał - generalnie jak można było się spodziewać po nieopierzonym stoperze grającym w seniorskiej drużynie na nie swojej pozycji grał w piłka parzy. Uciekał od gry i nic dziwnego. Lis walił długie piły nie dlatego, że się uparł tylko dlatego, że nie za bardzo miał kto rozgrywać. Przez jakiś czas to działało. Potem przestało.

Środek pomocy to serce drużyny, jak jest grany przez dwóch gości, którzy nie czują takiej gry - w dodatku jednego juniora i jednego gościa po kontuzji to nie ma się co spodziewać, że nie oddamy pola. Przegraliśmy w środku z kretesem, a że bronimy słabo nawet w pierwszym składzie na murawie to Zagłębie miało autostradę do bramki.

Jeżeli mam się dopatrywać jakichś pozytywów wśród juniorów to właśnie Hoyo i zmiennicy skrzydłowi. Ewentualnie Grabowski. Na pewno nie Szot, który po prostu pozorował grę (nie ze swojej winy).

Jeśli wyjdziemy na Śląska z dwoma nominalnymi środkowymi pomocnikami to mamy spore szanse na wygraną, nawet z juniorami w składzie.
Odpowiedz cytując
Karherop
Socios Wisła Kraków

Stary 27.04.2019, 18:15
Trochę się mylisz w swoim wywodzie : Szot całe życie grał na pozycji defensywnego pomocnika, a dopiero od roku cofnięto go na środek obrony. Tak mówił w jednym wywiadzie
Odpowiedz cytując
wolfy
Senior Member

Stary 27.04.2019, 21:48
Karherop napisał(a):Wyświetl post
Trochę się mylisz w swoim wywodzie : Szot całe życie grał na pozycji defensywnego pomocnika, a dopiero od roku cofnięto go na środek obrony. Tak mówił w jednym wywiadzie
W porządku, ale w meczu z Zagłębiem nasz środek pola nie istniał, Szot miał paskudną stratę po której padł gol i generalnie nie zasłużył na jakieś specjalne pochwały. Na krytykę też, bo skład był jaki był, ale to tyle.
D.O.A.
I don't care

Orbit napisał(a):
Odpowiedz cytując
Dzimi
Senior Member

Od: 05.2004

Stary 27.04.2019, 21:49
Harcownik napisał(a):Wyświetl post
Możecie mnie wyśmiać, ale popatrzyłem w parametry fizyczne Hoyo i jestem znokautowany - 15 lat i 189 cm / 75 kg? Na czym on się tak "wyhodował"? Spodziewałem się, że w tym wieku będzie miał 170 z hakiem.
Kontynuując, to za 3 lata gość będzie miał 210cm wzrostu i będzie musiał przejść do sekcji koszykarskiej
Odpowiedz cytując
morganfield
Senior Member

Od: 03.2010

Stary 27.04.2019, 22:33
Pierwsza bramka kontratak po stracie Brożka, druga atak pozycyjny Sosnowca i wcześniejsze nieudolne wybicie Peszki.
Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna

Odpowiedź
Narzędzia tematu
Tryby wyświetlania

Zasady wysyłania postów