The White Star Division - Wisła Kraków

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna
Nazwa użytkownika
Hasło

Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny.

Reklama
Zakłady na Wisłę? Legalni bukmacherzy w Polsce - ranking i recenzje
Wyświetl wyniki ankiety: Podczas okienka transferowego latem 2018 roku Wisła:
wzmocni się 28 22,76%
osłabi 78 63,41%
zmiany kadrowe nie będą odczuwalne 17 13,82%
Głosujących: 123. Nie możesz głosować w tej ankiecie

Odpowiedź

Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
kacpaw91
Senior Member

Od: 05.2011

Ignoruj użytkownika Pomoc
Stary 19.06.2012, 14:17
Merkury napisał(a):Wyświetl post
kacpaw91: Miśkiewicz dzięki tym springom miał szansę na grę bo normalnie podawał bidony w Serie D. Taki utalentowany normalnie jakbym nie wiedział, że AC Milan jest klubem profesjonalnym to bym był wstanie uwierzyć, że sprzątnęliśmy im talent sprzed nosa.
Pareiko też w jego wieku miał podobny epizod. Zobaczymy. Bramkarz to specyficzna pozycja. W tych sparingach zaprezentował się nieźle, znacznie lepiej od normalnego poziomu Jovanicia. W Primaverze swego czasu chyba grał. Tak samo jak Kurto u nas w MESA, a przeszedł do Rody. Miśkiewicz to nie problem, ale pod jednym jedynym warunkiem: jeżeli jego transfer nie oznacza pożegnania się z Pareiką. Jeżeli oznacza to jest źle, bardzo źle. Chociaż akurat w niego wierzę.

borys napisał(a):Wyświetl post
Ciekawe czy Miskiewicz to pozegnanie z Pareiko?

To nie jest bramkarz do ME a na lawce jest Jovanic.
Może Jovanić odejdzie, albo zostanie wypożyczony? Pod koniec tamtego sezonu bodajże coś mówił, że chciałby więcej grać.
Ostatnio edytowane przez kacpaw91 : 19.06.2012 o godz. 14:19.
Odpowiedz cytując
jova
Senior Member

Od: 07.2003

Stary 19.06.2012, 16:47
Po prostu Wiślak napisał(a):Wyświetl post
W tym przypadku: sekretariat klubu. Zwróć się o informację dotyczącą ilości aktualnie zatrudnionych scoutów.
o ja pier...
Jaką fatalną sytuację finansową klubu? Proszę o konkretne dane potwierdzające, że piłkarze sprowadzeni przez Valckxa kosztowali klub więcej niż pozyskali dla niego swoją grą.
zadzwoń sobie do sekretariatu. Może Ci powiedzą.
W przeciwieństwie do Twoich z dupy wyjętych sloganów, informacje o kontraktach piłkarzy, kwotach transferowych i finansach klubu przeciekają do prasy. To nie jest precyzyjne, w pełni wiarygodne źródło, ale lepsze niż Twoje cytaty, których nie da się nigdzie znaleźć i potwierdzić.
Ty nie jesteś żadną wyrocznią, ani osobą kompetentną do określania jakości poziomu zespołu w jakimkolwiek sezonie.
Obawiam się, że możesz nie posiadać kompetencji umożliwiających ocenę moich kompetencji.
W sezonie 08/09 drużyna zbierała ciężką krytykę za poziom i styl gry szczególnie w rundzie wiosennej. Zespół był jeszcze bardziej uzależniony jesienią od postawy jednego Kosowskiego niż teraz od Meliksona.
Wtedy wiosna była zła? Kosowski? O czym Ty chłopie mówisz?
Niech zgadnę - nie bredzisz, tylko ja znów czepiam się słówek.
Powtórzę: Valckx odpowiadał w Krakowie za pion sportowy i sportową odbudowę zniszczonej wcześniej drużyny. Udało mu się to. Dlaczego więc i na jakiej to podstawie oceniany jest przez niektórych przez pryzmat spraw finansowych?
Bo stan finansów klubu to po części konsekwencja jego pracy. To nie są oderwane od siebie zagadnienia. Gospodarowanie powierzonymi mu pieniędzmi i pozyskiwanie funduszy to część jego obowiązków.
Ostatnio edytowane przez jova : 19.06.2012 o godz. 17:11.
Odpowiedz cytując
yoda79
Senior Member

Od: 12.2003

Stary 19.06.2012, 17:02
Po prostu Wiślak popierniczyło Ci się wszystko dokumentnie
Kosowski grał na jesieni 2007, zespół nie był od niego uzalezniony (choc wiadomo, dużo Wiśle wtedy dawał), a wiosna 2009 to ostatnia udana runda Wisły.
Tylko Wisła!
Odpowiedz cytując
kacpaw91
Senior Member

Stary 19.06.2012, 17:14
jova napisał(a):Wyświetl post
Bo stan finansów klubu to po części konsekwencja jego pracy. To nie są oderwane od siebie zagadnienia. Gospodarowanie powierzonymi mu pieniędzmi i pozyskiwanie funduszy to części jego obowiązków.
Trafnie powiedziane. Do tego jeszcze swoje 3 grosze dodaje sprawa niezapełnienia trybun, problemów z pozyskiwaniem sponsorów, za które to sprawy Stan nie był odpowiedzialny. Wynik sportowy jest też pochodną rotacji trenerów, a ten wynik rzutuje w sporym stopniu na finanse. Za to też nie był odpowiedzialny.

4 mln euro wpływów z europucharów pomniejsz o ok. 1.5 mln euro strat związanych z brakiem mistrzostwa i pomniejsz o ok. milion euro strat związanych z frekwencją mniejszą niż zakładana. To już umniejsza znacząco ten sukces finansowy jak i to, że nie sprzedano żadnego piłkarza, a dawniej trzeba było sprzedać, aby dopiąć budżet. Oczywiście, Stan nie jest za to odpowiedzialny bo ktoś mu pozwolił tyle i tyle wydać. Ktoś mu powiedział, że teraz ma być LM, a nie rok w którym buduje drużynę. Jednak to te kalkulacje pozwoliły mu na większe wydatki na pensje niż jakiemukolwiek dyrektorowi sportowemu przed nim. Dlatego krytykowanie Bednarza za zachowawcze podejście do polityki transferowej uważam za nieodpowiednie. Bo czy kiedykolwiek Bednarz mógł tyle? Kalkulacje wzięły w łeb, to widać. Zakładana frekwencja, brak mistrzostwa, a przy tym większe kontrakty i to opłacana kadra 16 zawodników na podobnym poziomie, ale 22 piłkarzy. Stana można skrytykować za brak ściągania perspektywicznych piłkarzy i za ściągnięcie Lameya, Branco, Boukhariego. Wysokie kontrakty dla piłkarzy, którzy od dłuższego czasu nie pokazywali dobrej formy. Można za kosmiczne kwoty wykupu Bitona i Nuneza. Pochwalić trzeba za transfer Meliksona, czy Pareiki. Owszem ktoś go wypatrzył, ale rola dyrektora sportowego polega na ocenie potencjału i zaklepaniu transferu. Analizując stosunek transferów udanych do nieudanych nie powala na kolana. Podobnie jak Bednarz. Jego wizja była bardziej odważna, Bednarza zachowawcza.

Mi najbardziej w polityce transferowej Stana brakowało ściągania piłkarzy perspektywicznych. Przegraliśmy walkę o Maków i kilku innych piłkarzy. Olkowski, czy Makowie nie kosztowali fortuny - pewnie mniej niż kontrakt Lameya + Nuneza.
Odpowiedz cytując
wiśnia
Senior Member

Od: 04.2008

Stary 19.06.2012, 18:03
Ludzie czekają na transfery, wzmocnienia, a tu masz...jeb...Miśkiewicz. Sukces Bednarza, rozmowy prowadzili 2 miesiące, w koncu udało sie podpisać, hurraa....młody Miśkiewicz ma zastąpić Pareike, bo ten nie chce zgodzic sie na obnizke pensji o 60%, oj nie dobry Łotysz nie dobry chce naciągać Wisłe nadal. Nie to co młodziak on jest zaszczycony gra w Wisle za 2 tysiaki. Czekam tzlko po ile teraz beda karnety.....
AH:"Mnie nie interesuje prawo, mnie interesuje sprawiedliwość.... "
Odpowiedz cytując
Po prostu Wiślak
Senior Member

Od: 02.2008

Stary 19.06.2012, 18:08
Jova napisał(a):
o ja pier...
No właśnie. Cały czas.

Jova napisał(a):
zadzwoń sobie do sekretariatu. Może Ci powiedzą.
W przeciwieństwie do Twoich z dupy wyjętych sloganów, informacje o kontraktach piłkarzy, kwotach transferowych i finansach klubu przeciekają do prasy. To nie jest precyzyjne, w pełni wiarygodne źródło, ale lepsze niż Twoje cytaty, których nie da się nigdzie znaleźć i potwierdzić.
Z dupy wyjęte są najczęściej właśnie rzekome przecieki do prasy. Wedle nich niegdyś negocjowaliśmy nawet ze Stoiczkovem, do Wisły miał przejść Tristan (i to nie ten od Izoldy), bliski tego był Kluivert, a Jirsak był na celowniku APOELU. A teraz interesowaliśmy się Sulerem…

Ot, „nieprecyzyjne przecieki”

Dobrze pokazałeś, w co wierzysz i na czym opierasz swoje przekonania.

Jova napisał(a):
Obawiam się, że możesz nie posiadać kompetencji umożliwiających ocenę moich kompetencji.
Obawiam się, że po tym co piszesz, Twoje kompetencje nie są nieodgadnione nawet dla byle trzylatka.

Jova napisał(a):
Wtedy wiosna była zła? Kosowski? O czym Ty chłopie mówisz?
Niech zgadnę - nie bredzisz, tylko ja znów czepiam się słówek.
Z Kosowskim faktycznie się pomyliłem. Ale reszta się zgadza: w tamtej rundzie drużyna również zbierała rzęsistą krytykę za jakość, styl gry i niektóre wyniki. Najlepszym przykładem mecze z Polonią Bytom (1-1), Bełchatowem (0-0), czy Piastem Gliwice (1-1). A niektóre zwycięstwa, np.: 1-0 z Arką były po przeraźliwie słabych meczach i przy dużym udziale szczęścia.

Jova napisał(a):
Bo stan finansów klubu to po części konsekwencja jego pracy. To nie są oderwane od siebie zagadnienia. Gospodarowanie powierzonymi mu pieniędzmi i pozyskiwanie funduszy to część jego obowiązków.
Więc stan finansów będący konsekwencją jego pracy i spraw za które odpowiadał, to bodajże ponad 10 mln zł od C+ za wygranie ligi (tej sumy dokładnie nie jestem pewien) oraz ok. 4 mln euro z Europejskich pucharów. Ponad 2 mln Euro za sprzedaż Brożków do Turcji. Pozyskanie zawodników, za których możemy zyskać kolejne miliony Euro (Melikson, Genkow, Jovanović, Chavez też może odejść za konkretne pieniądze), oraz innych piłkarzy włącznie z kosztem utrzymania za sumy znacznie mniejsze niż te powyżej.

Który dyrektor sportowy w Polsce w półtora roku szefowania pionem sportowym pozyskał dla klubu więcej pieniędzy?
Ostatnio edytowane przez Po prostu Wiślak : 19.06.2012 o godz. 18:10.
Odpowiedz cytując
jason wiślak
Senior Member

Od: 06.2010

Stary 19.06.2012, 18:09
wiśnia napisał(a):Wyświetl post
Czekam tzlko po ile teraz beda karnety.....
Dokładnie. Ja też. Jeżeli nie zejdą z cen a spadnie jakość zespołu to masakra. Ale cóż robć...? Na mecze trzeba chodzić.
Odpowiedz cytując
milosz
Senior Member

Od: 07.2011

Stary 19.06.2012, 18:15
A myślenie perspektywiczne to niby nie jest broszka sponsora !?

Od pracowników Wisły wymaga sie konkretów, a po Valcksie jest konkret, zmyta plama po Levadii, zamiast tego mieliśmy udana grę w LE. Do realizacji snu o
LM brakło kilku minut w porwaniu sie na nią z … marszu. Jednak mieć pretensje o brak myślenia o tym co będzie za powiedzmy 3,4 lata do Valckx'a znając podejście Pana Cupiała do Wisły, hmm to trzeba mieć jednak złą wolę (a i tak widząc co sie dziej w naszym klubie zaczął budować skauting, jeszcze raz powtórzę krytykom , nie o osobę chodzi, ale całą filozofie działania., jakby zamiast jednego byłego dyr. sp. PSV pojawił sie inny były dyr. sp. np. FC. Porto z podobną filozofią budowy klubu też byłbym rad). A wracając do LM, skoro się nie udało bo na Apoel okazaliśmy sie za słabi to należało, zacząć budować kolejne podejście, takie nie na pół roku, ale właśnie na 2 lub 3 lata, jednocześnie budując trwałe podstawy dla klubu, w tym długofalową politykę transferową, no ale zamiast tego decyzją sponsora, mamy nowe, czyli ..Pan Bednarz ..

Co więc pozostaje, ano czekać, aż się koło obróci ponownie, bo Wisła się nie rozwija tylko kręci w koło właśnie, więc do kolejnego rozdania kadrowego i kolejnej rewolucji, teraz zaś niech się szczęści trenerowi Probierzowi, oraz niech jakimś psim swędem chociaż trafi do nas ktokolwiek co wzmocni pierwszy skład w ofensywie, wiadomo, boczna obrona, zawodnicy środka pola, skrzydłowi..
Nic, czekamy.

_______
PS. (Do tekstu poniżej autorstwa użytkownika Merkury) .. Widzisz Merkury mnie to akurat martwi, a mniej bawi, bo chodząc na Wisłę w coś trzeba wierzyć .. Jeśli np. Maor chce odejść to niech u nas jeszcze pogra, wypromuje sie i ..dla nas korzyść podwójna (finansowa i sportowa), to samo dotyczy Genkowa czy Małeckiego. Niech sie starają, niech Probierz pokaże, że błyszczy nie tylko w TV i miał kilka miesięcy dobrej pracy w Jagielloni, ale też z Wisłą potrafi coś wypracować w naszej miernej lidze, bo nie jest to aż takie trudne, niech trafi się jakiś choć przypadkowy udany transfer, nawet "ślepa kura jak dziobie to czasem trafi w ziarno" i pisząc ""ziano" zapewniam Cię że nie mam na myśli Piotra Ćwielonga (choć to może zabrzmi jak ponury żart, ale to jednak jest jakieś rozszerzenie naszej kadry, choć może Boguski nagle ozdrowieje, kurcze w coś wierzyć trzeba, hehe takie czasy, że w Wiśle na cuda trzeba liczyć), .. może wujek Brzęczek ma jakiegoś innego krewnego i zgłosi sie do nas z nowym Błaszczykowskim, jak mam być szczery to tylko na takie transfery liczę, czyli „na prezent dla Wisły od dobrego wujka” i może mnie i mnie podobnych coś mile zaskoczy , może.
Ostatnio edytowane przez milosz : 19.06.2012 o godz. 23:15.
Odpowiedz cytując
krasny
Senior Member

Od: 03.2006

Stary 19.06.2012, 18:19
Ludzie czekają na transfery, wzmocnienia, a tu masz...jeb...Miśkiewicz. Sukces Bednarza, rozmowy prowadzili 2 miesiące, w koncu udało sie podpisać, hurraa....młody Miśkiewicz ma zastąpić Pareike, bo ten nie chce zgodzic sie na obnizke pensji o 60%, oj nie dobry Łotysz nie dobry chce naciągać Wisłe nadal. Nie to co młodziak on jest zaszczycony gra w Wisle za 2 tysiaki. Czekam tzlko po ile teraz beda karnety.....

Jak na krytykującego wszystko kibica Wisły wypadałoby znać narodowość zawodnika, o którym piszesz...

Odpowiedz cytując
Merkury
Senior Member

Od: 06.2011

Stary 19.06.2012, 18:25
Milosz - może się doczekamy kolejnego po Sikorskim znakomitego napastnika Śląska Wrocław - Piotra Ćwielonga, który na dniach ma odejść z klubu - mam nadzieję, że tak znakomity kopacz znajdzie zatrudnienie w Wiśle spełnia bowiem wszelkie kryteria stawiane przez kandydatami do gry w naszym zespole.
Ostatnio edytowane przez Merkury : 19.06.2012 o godz. 18:28.
Odpowiedz cytując
Grantar
Senior Member

Od: 08.2003

Stary 19.06.2012, 18:58
Merkury napisał(a):Wyświetl post
Milosz - może się doczekamy kolejnego po Sikorskim znakomitego napastnika Śląska Wrocław - Piotra Ćwielonga, który na dniach ma odejść z klubu - mam nadzieję, że tak znakomity kopacz znajdzie zatrudnienie w Wiśle spełnia bowiem wszelkie kryteria stawiane przez kandydatami do gry w naszym zespole.
Klub Pomarańczowa Gwiazda działa.
oprócz płaczu za Stanem, i wieszaniu psów na Bednarzu dochodzi jeszcze szydzenie z zawodników którzy okazali się lepsi od "dream teamu" Stana o kilka pozycji.
Odsyłam do tabeli końcowej ekstraklasy.
I zalecam nieco pokory.
Ostatnio edytowane przez Grantar : 19.06.2012 o godz. 19:14.
"W życiu trzeba mieć pasję.... u mnie trafiło na piłkę " - Grantar kibic piknikowy.
Odpowiedz cytując
wiśnia
Senior Member

Od: 04.2008

Stary 19.06.2012, 19:04
krasny napisał(a):Wyświetl post
Jak na krytykującego wszystko kibica Wisły wypadałoby znać narodowość zawodnika, o którym piszesz...

o przepraszam że tak bardzo Cię uraziłem, wymierze sobie na pewno jakąś kare....
AH:"Mnie nie interesuje prawo, mnie interesuje sprawiedliwość.... "
Odpowiedz cytując
Paweł
Senior Member

Od: 10.2007

Stary 19.06.2012, 19:15
Pablo84 napisał(a):
W normalnym klubie za transfery odpowiada dyrektor sportowy.Czasami jest dyrektor finansowy odpowiadający za finanse.Za tych dwóch odpowiada Prezes, czyli za sport i finanse.
Rada nadzorcza z kolei - jak sama nazwa wskazuje- nadzoruje poczynania prezesa przed właścicielem.
Po to jest prezes (a nim jest teraz Bednarz) by nie bylo tylu schodków.Często z danym kopaczem trzeba negocjować konkretnie- głownie z tymi lepszymi a przeciągające rozmowy są skazane na fiasko.
Sęk w tym, że jest ta felerna rada nadzorcza, która jest tak naprawdę Cupiałem.Myślicie, że Cupiał chciałby by w mediach było " Cupiał zablokował transfer XXX") kibice wkońcu by się w....ili i za to co złe obarczali włąsciciela a on przecież tego nie chce.
Nie, nie jest. Bednarz jest wiceprezesem ds. sportowych.

borys napisał(a):Wyświetl post
Logiczne, że kontrakt musi być najpierw negocjowany, żeby Rada Nadzorcza miała co zatwierdzić. - ucialem zbedne

JB jest czlonkiem RN wiec negocjujac, wie ile moze zaproponowac, na ile i wlasciwie tez komu. Wiec sytuacja jest o tyle kuriozalna, ze czlonek RN negocjuje transfer, ktory RN z nim w skladzie moze pozniej odrzucic.

A piszac prosceiej jest tak:

BC: Masz tu Jacku 1000 pln podpisz mi pilkarza.
Jacek znajduje pilkarza, negocjuje... sukces pilkarz zgodzil sie za 1000 pln.
JB: Boguslawie vel Rado Nadzorcza, napewno moge?
BC: Nie, bo mi sie odwidzialo.
Bednarz nie jest w Radzie Nadzorczej.
Odpowiedz cytując
milosz
Senior Member

Stary 19.06.2012, 19:42
Grantar napisał(a):Wyświetl post
Klub Pomarańczowa Gwiazda działa.
Odezwał się przedstawiciel fan-klubu Bednarza, w sumie dobrze że chociaż tych co chcą Wisły nowoczesnej nie odsyłasz na drugą stronę Błoń…

Jestem Kibicem Wisły Kraków i Twoje epitety są dla mnie i mnie podobnych zwyczajnie głupie i obraźliwe.

Obraźliwe, bo to tak jakbyś kwestionował moje przywiązanie do kolorów naszej flagi narodowej, podobnie jest z naszą Białą Gwiazdą.

Głupie bo pisałem to wiele razy i całkiem niedawno ponownie, że nie o narodowość chodzi, ani o osobę Valckx’a .

Więc jeszcze raz:
milosz napisał(a):Wyświetl post
jeszcze raz powtórzę krytykom , nie o osobę chodzi, ale całą filozofie działania., jakby zamiast jednego byłego dyr. sp. PSV pojawił sie inny były dyr. sp., np. FC. Porto z podobną filozofią budowy klubu też byłbym rad
Mógłby być i były dyr. sportowy czołowego klubu z ligi niemieckiej czy francuskiej .., ale zamiast tego mamy Bednarza. Super.
Odpowiedz cytując
Po prostu Wiślak
Senior Member

Od: 02.2008

Stary 19.06.2012, 19:49
oprócz płaczu za Stanem, i wieszaniu psów na Bednarzu dochodzi jeszcze szydzenie z zawodników którzy okazali się lepsi od "dream teamu" Stana o kilka pozycji.
Odsyłam do tabeli końcowej ekstraklasy.
Lepsi? W czym? Drużyna stworzona przez Valckxa zdobyła mistrzostwo rok temu. Gdzie wówczas był Cwielong? Odsyłam do tabeli ekstraklasy.

Dodatkowo "dream team" Stana wyszedł z grupy LE. Ćwielong też?

Ćwielong dostatecznie dobitnie pokazał jakim jest piłkarzem choćby z Lewadią.

I nikt nie broni Valckxa dlatego, że jest Holendrem, czy obcokrajowcem. Ale dlatego, że był skuteczny w tym, co robił i miał profesjonalną, nowoczesną wizję budowy klubu.
Odpowiedz cytując
serek.c2
Socios Wisła Kraków

Od: 03.2004

Stary 19.06.2012, 20:10
Tzn. jaka była ta wizja? Wypożyczanie zawodników, których potem nie jesteśmy w stanie kupić albo podpisywanie kontraktów z dziadkami, których potem nie można sprzedać? Po dwóch latach działania Stana nie ma nawet kogo sprzedać za porządne pieniądze. "Wielki" sukces w Europie nie pozwolił wykreować choćby jednego zawodnika...
Odpowiedz cytując
Grantar
Senior Member

Stary 19.06.2012, 20:29
Odezwał się przedstawiciel fan-klubu Bednarza, w sumie dobrze że chociaż tych co chcą Wisły nowoczesnej nie odsyłasz na drugą stronę Błoń…
Jestem Kibicem Wisły Kraków i Twoje epitety są dla mnie i mnie podobnych zwyczajnie głupie i obraźliwe.
Obraźliwe, bo to tak jakbyś kwestionował moje przywiązanie do kolorów naszej flagi narodowej, podobnie jest z naszą Białą Gwiazdą.
Wyluzuj.
Pokaż w moim tekście jakiś epitet. ( na marginesie poczytaj swoje)
A gdzie ja kwestionuje twoje przywiązanie do flagi narodowej ? No zastanów się spokojnie.
Już prędzej można by się doszukać kwestionowania przywiązania do Białej Gwiazdy ale nic takiego nie miałem na myśli - to nadinterpretacja. Jeśli ciebie to obraża to przepraszam.

pisałem to wiele razy i całkiem niedawno ponownie, że nie o narodowość chodzi, ani o osobę Valckx’a . Mógłby być i były dyr. sportowy czołowego klubu z ligi niemieckiej czy francuskiej .., ale zamiast tego mamy Bednarza. Super.
To jednak w Polsce nie ma ludzi znających się na zarządzaniu klubem.
Czołowy twój argument: sukces w pucharach:
1. Jakim cudem mieliśmy sukcesy za Kasperczaka ?
2. Jak to się stało, że taki sam sukces w pucharach 2011/2012 był udziałem Legii, której dyrektorem sportowym był chyba Jóźwiak ?
Moim zdaniem upraszczasz rzeczywistość i idealizujesz ostatnie dwa lata.
A że jest takich jak ty wielu pozwoliłem sobie nazwać to "klubem pamarańczowej gwiazdy" co jest z pewnością mniej złośliwe niż twoje (wcześniejsze !) określenia w stylu fan-klub Bednarza.
Ostatnio edytowane przez Grantar : 19.06.2012 o godz. 20:50.
"W życiu trzeba mieć pasję.... u mnie trafiło na piłkę " - Grantar kibic piknikowy.
Odpowiedz cytując
rafkur
Socios Wisła Kraków

Od: 10.2007

Stary 19.06.2012, 20:40
Dawno nie wchodziłem na forum - wchodzę i co widzę - Pepe umie grać w piłkę wg niektórych. Nara - za tydzień sprawdzę co słychać w temacie.
Odpowiedz cytując
Grantar
Senior Member

Stary 19.06.2012, 20:47
Lepsi? W czym? Drużyna stworzona przez Valckxa zdobyła mistrzostwo rok temu. Gdzie wówczas był Ćwielong? Odsyłam do tabeli ekstraklasy.
Przecież wy kpicie z Ćwielonga jako kandydata do transferu dzisiaj więc jaki sens ma twoja "riposta"odnosząca się do poprzedniego roku ? Ćwielong jest Mistrzem Polski 2012 i byłym zawodnikiem Wisły, a wy piszecie o nim jakby naszym asiorom mógł tylko buty czyścić.

Oczywiście, że nikt nie chce kupić teraz Ćwielonga do Wisły. Macie na forum dziką radość wymyślając takie złośliwe brednie ?
I nikt nie broni Valckxa dlatego, że jest Holendrem, czy obcokrajowcem. Ale dlatego, że był skuteczny w tym, co robił i miał profesjonalną, nowoczesną wizję budowy klubu.
A gdzie ja napisałem że bronicie Stana za jego narodowość ? Bronicie bo uważacie że jest dobrym fachowcem i się sprawdził w Wiśle.
Co do tego pierwszego nigdy tego nie negowałem.
Co do drugiego nie do końca się zgadzam, ale to nie znaczy że nie można "dobrego" kontynuować. To "know-how" Stana nie jest objęte chyba patentem na wyłączność.
Odpowiedz cytując
cfa
Senior Member

Od: 08.2009

Stary 19.06.2012, 21:27
No i w końcu transfer i znów niezadowolenie. Kurto odszedł to przyszedł Miśkiewicz, trochę negocjację długo trwały, ale Jacek chyba przez 2 miesiące był pod wodą i nie miał jak potwierdzić transferu. Generalnie powinniśmy się cieszyć bo jak na razie przetestowano chyba tylko 2 bramkarzy, nie pamiętam czy był na testach jakiś goalkeeper z Bałkanów czy nie.
Spokojnie, zaraz przyjdzie Sikorski i już problem z atakiem rozwiązany xD zacznie się szukanie lewego obrońcy i może gdzieś w między nurkowaniu podpisze się kontrakt z którymś z młodych testowanych. Przypominam, że okienko otwiera się 1 lipca i mało kto teraz transfery przeprowadza. Jeśli chodzi o naszą ekstraklasę to chyba tylko wolni zawodnicy na tą chwilę podpisują kontrakty (Zahorski, Saganowski, Pazdan). Ja liczę, że nasz super dyrektor tfu viceprezes zaskoczy nas in plus 1 lipca.
No i polecam mimo wszystko czasem spojrzeć na to co się dzieje przez różowe okulary
Odpowiedz cytując
s1mone
Senior Member

Od: 03.2007

Stary 19.06.2012, 21:34
Po prostu Wiślak :

Chyba z konia spadłeś. Słyszałeś o czymś takim jak pensje? wyjściówki? Znamienny jest fakt, że Bednarz ogłosił (moim zdaniem niepotrzebnie), że Wisła ma problemy z płynnością finansową. Co z tych 10 milionów za mistrzostwo, jeśli wydano je w całości na za wysokie kontrakty zawodników?

Fakty są bezsprzeczne, Holender złożył dobry piłkarsko zespół, który zaistniał w Europie. Zdobył jedno mistrzostwo Polski i jedno przerżnął. Niestety zespół mimo niezłej jakości i paru znanych nazwisk został zbudowany na krótką metę. Jedyni podpisani zawodnicy, którzy wnieśli jakość do gry drużyny i można ich odsprzedać z zyskiem zostali pozyskani w pierwszym okienku. Niestety letnie okienko to już głównie niewypały.

Podejrzewam, że jeśli praca Stana by się kalkulowała pod względem finansowym to nikt by nie zatrudniał Bednarza. Jeśli próbujesz obronić teorię w której BC zabiera wszystkie zarobione pieniądze do TF to znaczy, że masz problemy z logicznym myśleniem. Jeśliby tak było to po co miałby zarzynać tę kurę znoszącą złote jajka?;p Pieniądze zarobione na MP zostały przeznaczone w całości na pensje piłkarzy, ot cała tajemnica. W dodatku nie tylko one, podejrzewam, że ponad 95% bieżących wydatków Wisły to pensje (nie licząc transferów). Kontrakty były podpisywane przez SV i to on jest głównym winowajcą pierwszego w historii Cupiałowej Wisły kryzysu finansowego i spóźniania pensji. Dostał kasę na wyższe cele niż większość poprzednich dyrektorów, wydał ją na piłkarzy, którzy wedle jego opinii mieli nam zapewnić odpowiednią jakość do gry na dwóch frontach jednocześnie i się przeliczył. Wisła nie wyrobiła na lukratywne kontrakty swoich piłkarzy.

Do zbudowanej przez Valcxa drużyny można mieć jakieś tam własne zastrzeżenia pod względem sportowym, ale ogólnie ciężko mówić, że sprowadzał kiepskich grajków. To byłaby brednia i zauważ, że nikt nie sili się na bronienie tej karkołomnej tezy.

Popatrz na szerszy obraz. Poza aspektem finansowym, który został niestety publicznie ogłoszony - fakt jest taki, że po Stanie ostał się nam jeden Melikson, jeden Genkow i garść emerytów. To są główne zarzuty stawiane Stanowi - przepłacanie piłkarzy oraz zbudowanie zespołu 'na teraz' bez żadnych perspektyw. Jeśli chociaż ten zespół byłby w stanie zdobyć to drugie mistrzostwo to pewnie nikt by nie miał pretensji... A tak, to co, mamy chwalić? ;P To, że po sezonie musimy budować drużynę od nowa, zamiast posiadać trzon zespołu do którego wystarczyłoby dokoptować dwóch - trzech dających jakość piłkarzy?

Bez przesady. I nie napinaj się tak, bo Ci żyłka pęknie.
Ostatnio edytowane przez s1mone : 19.06.2012 o godz. 21:45.
Odpowiedz cytując
milosz
Senior Member

Stary 19.06.2012, 22:24
Pokaż w moim tekście jakiś epitet.
Określenie że jestem miłośnikiem „pomarańczowej gwiazdy” jest epitetem (zbędnym i fałszywym) , bo kwestionujesz przywiązanie do Gwiazdy Białej czyli do Wisły Kraków (barwy naszej flagi państwowej /narodowej/ są dla mnie tak samo istotne i przykład ten miał Ci to uświadomić, jakie nonsensy pod cudzym adresem piszesz), po prostu tego nie rób i zamiast pouczać, zajmij się swoim zachowaniem na forum. Napisałem też że narodowość w kontekście dyr. sp.nie ma znaczenia liczy się filozofia zarządzania, tej Bednarza zwolennikiem nie jestem.

co jest z pewnością mniej złośliwe niż twoje (wcześniejsze !) określenia w stylu fan-klub Bednarza.
Bronisz J.B. na każdym kroku jak „Wielki” Fidel socjalizmu na Kubie, więc jest u mnie tylko opis rzeczywistości, Ja i mnie podobni nie bronią Valckxa ze względu na jego narodowość, tylko ze względu na filozofię zarządzania klubem i realne pozytywne efekty, bez ich idealizacji.

Czołowy twój argument: sukces w pucharach:
1. Jakim cudem mieliśmy sukcesy za Kasperczaka ?
2. Jak to się stało, że taki sam sukces w pucharach 2011/2012 był udziałem Legii, której dyrektorem sportowym był chyba Jóźwiak ?
Moim zdaniem upraszczasz rzeczywistość i idealizujesz ostatnie dwa lata.
Kasperczak dostał ekipę po Smudzie, były uzupełnienia, roszady w ustawieniu na boisku i sukces. Za Valckxa budowano wszystko niemal od zera, w pół roku MP i dalej udana gra w pucharach po kompromitacjach z Levadią i Karabachem. Za Kasperczak były też wpadki z Valerengą i D. Tbiliisi, mam jakoś przekonanie że teraz by takich sytuacji nie było, ale to też właściwa praca trenera, tamta ekipa nie wykorzystała wszystkich swoich szans , szkoda …
Legia to już inne czasy i zespół budowany też przez kilka lat, upraszczasz sytuacje i niepotrzebnie deprecjonujesz ostatnie 2 lata.
To jednak w Polsce nie ma ludzi znających się na zarządzaniu klubem.
Czy w Polsce są ludzie umiejący dobrze zarządzać klubem ..hmm .. jakoś mamy z tym problem, nie tylko w kontekście polityki transferowej, piłka nożna na zachodzie wygląda jakby trochę inaczej ..ale rozumiem że lepiej się izolować na zachodnie wzorce i wielką Wisłę zbuduje nam .. Bednarz, okay w takim razie szkoda czasu na dalszą polemikę .. powodzenia.

s1mone napisał(a):Wyświetl post
Poza aspektem finansowym, który został niestety publicznie ogłoszony - fakt jest taki, że po Stanie ostał się nam jeden Melikson, jeden Genkow i garść emerytów. To są główne zarzuty stawiane Stanowi - przepłacanie piłkarzy oraz zbudowanie zespołu 'na teraz' bez żadnych perspektyw. Jeśli chociaż ten zespół byłby w stanie zdobyć to drugie mistrzostwo to pewnie nikt by nie miał pretensji... A tak, to co, mamy chwalić? ;P To, że po sezonie musimy budować drużynę od nowa, zamiast posiadać trzon zespołu do którego wystarczyłoby dokoptować dwóch - trzech dających jakość piłkarzy?
Aspekt finansowy to realne korzyści z gry w pucharach i w oficjalny raport o tzw. "wielkiej zapaści" po tzw. "wielkiej wyprzedaży" , MP2011 i wspomnianych pucharach wierzą tylko ci co chcą wierzyć.

Piszesz że zostają tylko Melikson , Genkow, Ja bym jeszcze dopisał młodego Jovanovicia i mamy komplet, jedynych trzech (!) transferów Valckxa, za które trzeba było zapłacić innym klubom, a były one autorstwa Stana. Jak dla mnie całkiem nieźle (z wypożyczeniami i piłkarzami z kartą w ręku (opłaty za podpis, pensje) bywało już różnie i dobrze i źle, ale sukces czyli MP i grę wiosną w pucharach taniej zrobić było raczej niezbyt łatwo, Śląskowi Wrocław w pucharach sie nie udało i pewnie dlatego jest MP, Legii zaś się udało częściowo, ale mają budżet większy od naszego i MP w ostatnich 2 latach nie mają), wolę to co zostało (tych 3 za których trzeba było płacić innym klubom) niż za 750 tyś Jirsak na 5 lat i ..nic (no dobrze było z nim kilka miłych momentów, ale nic więcej).

Zespół na teraz czyli na MP i grę w pucharach to tradycyjna krótkoterminowa polityka Sz. Pana Cupiała więc krytyka pod niewłaściwym adresem.
Ostatnio edytowane przez milosz : 19.06.2012 o godz. 23:19.
Odpowiedz cytując
wolfy
Senior Member

Od: 01.2005

Stary 19.06.2012, 23:00
Przecież wy kpicie z Ćwielonga jako kandydata do transferu dzisiaj więc jaki sens ma twoja "riposta"odnosząca się do poprzedniego roku ?
Oglądałeś jakieś mecze Śląska, czy po prostu rozpaczliwie bronisz Bednarza bez względu na fakty?
Ćwielong rozegrał 16 meczy, strzelił jedną bramkę w lidze.

Nie będę Ci tłumaczył dlaczego sama przynależność do składu który osiągnął jakiś sukces nic nie mówi o klasie sportowej zawodnika. Fakt, że tego nie wiesz oznacza po prostu, że pomyliłeś fora: twoim jest "Bravo Sport". Jesteś na forum od 2003 roku, powinieneś już coś chyba kojarzyć...

Mógłbym podać tysiąc nazwisk - często wielokrotnych - mistrzów Polski z Wisłą Kraków którzy nadawali się do tarcia chrzanu. Było ich, oj było. Podam jedno - Sergio Branco.
Nic, tak mnie swoją ignorancją podjudziłeś, że rzucę jeszcze kilku: Ikeanacho, Temple Omeonu, Ekwueme, Kwiek, Gołoś, Vidlićka ( vel "Vlastic-Plastic").

Morał? Nie znasz się na piłce/nie oglądasz meczy/nie interesują cię one - nie zabieraj głosu, a już na pewno: nie traktuj innych protekcjonalnie.

Chyba że pokażesz mi te mecze w których Ćwielong prowadził Śląsk do zwycięstwa. Ja takich nie pamiętam, ale też nie oglądałem wszystkich. Kelemen, Mila, Madej, Elsner, Kaźmierczak - tak, oni kreowali grę, oni dawali punkty. Ćwielong!? Gwiazda Śląska, jak nic.

Przestańmy może kreować wirtualna rzeczywistość, OK? Ćwielong od opuszczenia Wisły nie poczynił jakichś wielkich postępów, choć występował często. Jego ewentualny powrót będzie świadczył tylko o naszym upadku sportowym: to nie on się poprawił, tylko my idziemy na dno.
Ostatnio edytowane przez wolfy : 19.06.2012 o godz. 23:17.
D.O.A.
No one likes me, no one likes me, no one likes me
I don't care

Orbit napisał(a):
Mieliśmy inicjatywę, byliśmy w posiadaniu piłki, a czwarta bramka ustawiła praktycznie cały mecz.
Odpowiedz cytując
kacpaw91
Senior Member

Stary 19.06.2012, 23:25
Kasperczak dostał ekipę po Smudzie, były uzupełnienia, roszady w ustawieniu na boisku i sukces. Za Valckxa budowano wszystko niemal od zera, w pół roku MP i dalej udana gra w pucharach po kompromitacjach z Levadią i Karabachem. Za Kasperczak były też wpadki z Valerengą i D. Tbiliisi, mam jakoś przekonanie że teraz by takich sytuacji nie było, ale to też właściwa praca trenera, tamta ekipa nie wykorzystała wszystkich swoich szans , szkoda …
Dostał nie dostał, tamta Wisła była znacznie lepsza od obecnej. Jedyni zawodnicy z tego składu, którzy by się do niej załapali to Pareiko i Melikson.

No, a za kompromitację nie uważasz porażki z Górnikiem Zabrze, Koroną, Jagiellonią, a wcześniej z Lechią, Cracovią? Do tej przegraliśmy z Ruchem, czy Polonią. Zremisowaliśmy masę spotkań. To jest kompromitacja na całego i to piłkarzami, którzy zarabiali znacznie więcej niż piłkarze Ruchu, Górnika, Korony, Jagiellonii, Lechii, Cracovii. Porażka z Levadią była jedna, porażki i remisy w lidze ze słabymi drużynami to nie był wyczyn jednorazowy.

Legia to już inne czasy i zespół budowany też przez kilka lat, upraszczasz sytuacje i niepotrzebnie deprecjonujesz ostatnie 2 lata.
Czy w Polsce są ludzie umiejący dobrze zarządzać klubem ..hmm .. jakoś mamy z tym problem, nie tylko w kontekście polityki transferowej, piłka nożna na zachodzie wygląda jakby trochę inaczej ..ale rozumiem że lepiej się izolować na zachodnie wzorce i wielką Wisłę zbuduje nam .. Bednarz, okay w takim razie szkoda czasu na dalszą polemikę .. powodzenia.
Tak, kilka lat. Maciek Skorża przyszedł w podobnym okresie co Stan i Maaskant. Ljuboja przed ostatnim sezonem dopiero, Żewłakow również, jak i Kuciak. Wolski i Żyro dołączyli do pierwszej drużyny też w tym okresie. Tak, drużyna budowana przez kilka lat...

Aspekt finansowy to realne korzyści z gry w pucharach i w oficjalny raport o tzw. "wielkiej zapaści" po tzw. "wielkiej wyprzedaży" , MP2011 i wspomnianych pucharach wierzą tylko ci co chcą wierzyć.
To teraz odejmij straty związane z 7-mym miejscem w lidze w stosunku do wywalczenia zakładanego mistrzostwa (~1.5 mln euro), straty związane z frekwencją niższą niż zakładana (~1 mln euro). Pamiętaj o wyższych kontraktach i o tym, że "więcej niż kontrakt juniorski" (ponad 100 tys. euro) miało teraz nie 16, ale 22 piłkarzy. Zauważ, że w poprzednich sezonach kogoś musieliśmy sprzedawać, aby dopinać budżet (proponuję przejrzeć sprawozdanie finansowe za rok 2009 i zapoznać się z liczbami). To, że Ty w to nie wierzysz nie oznacza, że Ci, którzy wierzą, że faktycznie jakieś problemy nie mają do tego podstaw.

Piszesz że zostają tylko Melikson , Genkow, Ja bym jeszcze dopisał młodego Jovanovicia i mamy komplet, jedynych trzech (!) transferów Valckxa, za które trzeba było zapłacić innym klubom, a były one autorstwa Stana. Jak dla mnie całkiem nieźle (z wypożyczeniami i piłkarzami z kartą w ręku (opłaty za podpis, pensje) bywało już różnie i dobrze i źle, ale sukces czyli MP i grę wiosną w pucharach taniej zrobić było raczej niezbyt łatwo, Śląskowi Wrocław w pucharach sie nie udało i pewnie dlatego jest MP, Legii zaś się udało częściowo, ale mają budżet większy od naszego i MP w ostatnich 2 latach nie mają), wolę to co zostało (tych 3 za których trzeba było płacić innym klubom) niż za 750 tyś Jirsak na 5 lat i ..nic (no dobrze było z nim kilka miłych momentów, ale nic więcej).
Genkov? Napastnik, który strzela 7 bramek na sezon? Gratuluję poczucia humoru. Paweł Brożek tyle strzelał w najgorszym swoim sezonie. A tutaj są osoby, które zapierają się rękami i nogami, aby nie wrócił.
Jovanović? A co on pokazał?
Melikson? Od prawie roku NIE POKAZAŁ NIC. Owszem potencjał i umiejętności ma naprawdę niezłe, ale po ostatnim sezonie jak ktoś da 1.5 mln euro za niego to będzie adekwatna suma co do wartości.

No i tutaj zadziwia mnie krytyka Kirma. Owszem, na jego grę sam nie mogę patrzyć. Jednak jego osiągnięcia indywidualne są najlepsze z drużyny (nie licząc napastników). W sumie to nie zdziwię się jak wpłynie za niego oferta.

Zespół na teraz czyli na MP i grę w pucharach to tradycyjna krótkoterminowa polityka Sz. Pana Cupiała więc krytyka pod niewłaściwym adresem.
Po poprzednich sezonach zawsze było "zabezpieczenie" w postaci zawodników, których można wytransferować. Zawsze byli jacyś piłkarze, na których można było oprzeć Wisłę. Teraz musimy budować od nowa, a robiliśmy to poprzednio 2 lata temu.
Odpowiedz cytując
milosz
Senior Member

Stary 20.06.2012, 00:08
kacpaw91
No to mnie rozbawiłeś po co Ty tu piszesz .. kolejny dłuuuugi post o niczym ….

- „Dostał nie dostał” , owszem dostał po co głupiutko kłamać, ekipa ta wcześniej za Smudy wygrywała z Interem 1-0, a później grała jeszcze lepiej i nie była budowana w pół roku niemal od zera.

- Porównywanie porażek w lidze o których za 2 lata nikt nie będzie pamiętał z kompromitacjami w pucharach, o której do dziś pamięta cała piłkarska Polska, to już szczyt nonsensów.
- rozumiem że jesteś księgowym Wisły i znasz dokładnie wszystkie dane , pogratulować. Ja ich nie znam i nikt mi nie powie że lepiej jest odpaść z Levadią niż grać wiosną ze Standardem.

- Genkow był kontuzjowany jesienią i grał Biton czyżbyś o tym nie widział ! Jovanović jest młodym obrońcą, więc wszystko co dobre jeszcze przed nim. Melikson „Od prawie roku NIE POKAZAŁ NIC”, był jesienią kontuzjowany, czyżbyś tego nie wiedział ! , a to nic to np. bramka wiosną w derbach z Cracovia nooo dla Ciebie to nic, dla mnie nie nic i bardzo mnie ucieszyła. Lepszy Jirsak, dziękuje dobranoc. Zaś piłkarza sprzedaje się po dobrym sezonie, a nie po słabszym całej drużyny, rozumiem że w tym sezonie błyszczeli inni np. Małecki, a zwłaszcza .. Garguła bo ten jest od Bednarza.

- zarówno Meliksona jak i Genkowa sprzedać można więc po co zakłamujesz rzeczywistość.

Powtórzę , za politykę doraźności odpowiada właściciel i naiwnością jest tego nie dostrzegać.
Odpowiedz cytując
kacpaw91
Senior Member

Stary 20.06.2012, 02:16
kacpaw91
No to mnie rozbawiłeś po co Ty tu piszesz .. kolejny dłuuuugi post o niczym ….
Przez grzeczność nie będę komentował twoich postów...

- „Dostał nie dostał” , owszem dostał po co głupiutko kłamać, ekipa ta wcześniej za Smudy wygrywała z Interem 1-0, a później grała jeszcze lepiej i nie była budowana w pół roku niemal od zera.
Gdzie tu widzisz kłamstwo? "Dostał nie dostał [co to za różnica]". W takim to znaczeniu te słowa zostały napisane. Nie ma tu nigdzie powiedziane, że "dostał", nie ma, że "nie dostał". Może jednak jesteś purystą językowym. Jeżeli popełniłem błąd to przepraszam, na usprawiedliwienie dodam, że nie jestem humanistą.

- Porównywanie porażek w lidze o których za 2 lata nikt nie będzie pamiętał z kompromitacjami w pucharach, o której do dziś pamięta cała piłkarska Polska, to już szczyt nonsensów.
Jest jeden, a nawet więcej klubów, które nam to wypomną. Chyba wiesz o kibicach jakich klubów mówię... Lepiej odpaść z Levadią niż z Podbeskidziem w Pucharze Polski, albo przegrać Derby. Nawet słynny Celtic odpadł z Artmedią.

- rozumiem że jesteś księgowym Wisły i znasz dokładnie wszystkie dane , pogratulować. Ja ich nie znam i nikt mi nie powie że lepiej jest odpaść z Levadią niż grać wiosną ze Standardem.
Zależy jakim kosztem. Widzę, że wy znacie liczby skoro zarzucacie naiwność tym, którzy wierzą, że faktycznie coś jest na rzeczy bazując na przewijających się liczbach. Na piłce w Polsce się zarabia, tak? Proszę o kalkulację twoją dlaczego Tobie się to nie zgadza. Ja przynajmniej przed tym wyrobieniem sobie poglądu spojrzałem w sprawozdanie finansowe 2009 i porównałem z liczbami przewijającymi się przy okazji różnych informacji, a także zauważyłem niskie współczynniki w niektórych ważnych kolumnach wymienione przez firmę, która robiła audyt klubów Ekstraklasy. Co ciekawe już w zimie coś mi zaczęło się zdawać podejrzane, że możemy sobie pozwolić na taki luksus, iż nikogo nie sprzedajemy płacąc przy tym większe sumy na kontrakty. Liczby mi się nie zgadzały, ot co. A to chyba było przed słynnymi artykułami?

- Genkow był kontuzjowany jesienią i grał Biton czyżbyś o tym nie widział ! Jovanović jest młodym obrońcą, więc wszystko co dobre jeszcze przed nim. Melikson „Od prawie roku NIE POKAZAŁ NIC”, był jesienią kontuzjowany, czyżbyś tego nie wiedział ! , a to nic to np. bramka wiosną w derbach z Cracovia nooo dla Ciebie to nic, dla mnie nie nic i bardzo mnie ucieszyła. Lepszy Jirsak, dziękuje dobranoc. Zaś piłkarza sprzedaje się po dobrym sezonie, a nie po słabszym całej drużyny, rozumiem że w tym sezonie błyszczeli inni np. Małecki, a zwłaszcza .. Garguła bo ten jest od Bednarza.
Jovanović na razie nie pokazał nic szczególnego. Tak samo wszystko przed Czekajem, Urygą, Chrapkiem, Nalepą. Ooo i... Sikorskim! Przecież on młody, bo prawda jest taka, iż tylko rok starszy. Jesienią był Maor kontuzjowany, a nie wiosną. Statystyki za rundę wiosenną gorsze od Kirma. Swoją drogą Kirm to istny fenomen, ale to temat na inną dyskusję. Wypominanie Garguły, Kirma, Diaza, czy Niedzielana Bednarzowi jest niesmaczne. Chociaż jestem za tym, aby sympatyczny Łukasz "przepraszał" kibiców innych klubów niż nasz i rozwiązał kontrakt.

- zarówno Meliksona jak i Genkowa sprzedać można więc po co zakłamujesz rzeczywistość.
Nie zakłamuję. Za Genkova weźmiemy góra 1 mln euro, za Meliksona aktualnie góra 2 mln euro. W przyszłym okienku będą mieli 29 lat, a pokażą się tylko w potężnej T-Mobile Ekstraklasie. No po tym będą warci po 4 mln euro każdy... Oczywiście jakby ktoś teraz zaproponował za Jankowskiego 1.5 mln euro to wszyscy mówiliby o astronomicznych kwotach za zawodników...

Powtórzę , za politykę doraźności odpowiada właściciel i naiwnością jest tego nie dostrzegać.
Ano, odpowiada, odpowiada. Tyczy się to każdego naszego dyrektora sportowego bez wyjątku. W tym jednym się zgadzamy.
Ostatnio edytowane przez kacpaw91 : 20.06.2012 o godz. 02:19.
Odpowiedz cytując
milosz
Senior Member

Stary 20.06.2012, 03:41
kacpaw91 napisał(a):Wyświetl post
Przez grzeczność nie będę komentował twoich postów...
Czyli nie wiesz co to grzeczność, bo bez przerwy je komentujesz.

- Owszem dostał Kasperczak ekipę po Smudzie z kluczowymi piłkarzami (już o tym pisałem, ileż można to samo w kółko .., Stan zaś miał zbudować drużynę niemal od zera w pół roku), wystarczy porównać kadrę i czołowe jej postacie. więc jak sugerujesz inną możliwość to piszesz nieprawdę z premedytacją.

- Piszesz: „ Lepiej odpaść z Levadią niż z Podbeskidziem w Pucharze Polski”, no sorry ale to demagogia i całkowita bzdura. Levadie będziemy pamiętać całe lata, a mecze z Podbeskidziem w PP są w historii Wisły ważne jak zeszłoroczny śnieg …Sprawdź sobie z kim odpadała Wisła w PP w poprzednich latach.. niemal nikt tego dziś nie pamięta. Levadię można tylko porównywać z meczami w LE .

- Co do finansów to uwzględniają one sprawę Mandziary czy nie uwzględniają ..i tak można bez końca. . Powtórzę, nie uwierzę że po najlepszym sezonie w pucharach od 9 lat mamy finansową zapaść i że lepiej było jak odpadaliśmy z Levadią, bo wówczas piłkarze też nie grali za czapkę gruszek.

- Jovanovic jest młody i jego ocena teraz jest przedwczesna , również jego skreślanie. Napisałeś wcześniej, że Melikson nie pokazał nic od roku, podobnie jak Genkow, problem w tym że byli jesienią kontuzjowani, a wiosną i tak należeli do najlepszych w drużynie. Rozumiem że błyszczał Garguła, bo jest od Bednarza ..znowu to samo ..ileż można .. Wypominanie Bednarzowi np.. Garguły jest właściwe, choćby Ja mogę to robić bo uważałem że jest to piłkarz przereklamowany i to nie ten rozmiar kapelusza aby grać w Wiśle Kraków (choć życzyłem sobie aby mnie mile zaskoczył), to samo dotyczy innych wymienionych „sukcesów” Bednarza ..broń sobie J.B., ale gość nie ma żadnego immunitetu i zasługuje za nieudaczna politykę transferową na krytykę, słowem im szybciej wyleci z Wisły tym lepiej dla niej.

- Zakłamujesz rzeczywistość, bo Melikson kosztował 700 tyś, Genkow 500 tyś, (np. „genialny” Jacuś kupił dla Wisły Jirsaka za 750 tysięcy i po 5 latach , bye i tyle , a pożytek sportowy bardzo symboliczny, lepiej aby nie wydawał już takiej kasy), a ich wartość rynkowa dziś jest w sposób naturalny zaniżona. Nie wiem ile możemy zarobić na każdym z nich, ale cieszę że to nie Ty będziesz dokonywał tych transferów, bo takich piłkarzy , co znowu powtórzę, sprzedaje się po udanych sezonach, a nie po tych gorszych, to ile jest teraz wart np. Małecki !?, …a ile Garguła może, że do niego wrócę .., bo ..Jirsaka już sprzedać nie możemy ..to rzecz jasna pisze juz dla żartu bo na poważnie fanów J.B. brać nie wypada. W sumie może lepiej że zbyt wielkiej kasy wydawać sie teraz nie będzie, mniejsze szkody dla Wisły.

_______
Co do przyszłości to byle przetrwać rundę jesienna w czołówce tabeli i ..nowa rewolucja Sz. Pana Cupiała w Wiśle, może tym razem z jakąś długofalową strategią.
Ostatnio edytowane przez milosz : 20.06.2012 o godz. 03:46.
Odpowiedz cytując
Grantar
Senior Member

Stary 20.06.2012, 07:58
....
Nie zauważyłeś ze od paru tygodni piszesz to samo. Twoi adwersarze także.
Nie obraź się ale ty masz fobię Bednarza.
Według mnie on się zna na zarządzaniu klubem nieco lepiej niż my wszyscy na forum, nawet TY.
Jeśli ja niepokoje się o Wisłę to dlatego że podejrzewam iż Bednarz jest efektem złej sytuacji w klubie (zwłaszcza finansowej) a nie przyczyną.
Sam zresztą w niektórych postach to przyznajesz a piszesz w każdym poście jakby ci kiełbasę z bigosu wyjadł albo jeszcze co gorsze.
Powtórzę, nie uwierzę że po najlepszym sezonie w pucharach od 9 lat mamy finansową zapaść ...
[....]
W sumie może lepiej że zbyt wielkiej kasy wydawać się teraz nie będzie, mniejsze szkody dla Wisły.
W jednym poście piszesz różne rzeczy.
Ale i tak wracamy do meritum: aktualnych "możliwości" Wisły.

Co do przyszłości to byle przetrwać rundę jesienna w czołówce tabeli i ..nowa rewolucja Sz. Pana Cupiała w Wiśle, może tym razem z jakąś długofalową strategią.
A może długofalowa strategia to Probierz + Bednarz ... + akcja "O" (szczędzamy)
Nie to żebym straszył ... ale na to na razie wygląda.
Więc jeśli " przetrwamy rundę jesienna w czołówce tabeli" aktualny układ zadomowi się na dłużej.
Tak czy siak tej czołówce na jesieni kibicować będziemy razem :-O !!!
Jest to dla mnie zaskoczeniem w kontekście dna i dziadostwa o którym ciągle piszesz.
Ostatnio edytowane przez Grantar : 20.06.2012 o godz. 08:19.
Odpowiedz cytując
duch1989
Member

Od: 05.2009

Stary 20.06.2012, 08:10
Jest zatrważająca tendencja co do poziomu jaki prezentuje to forum, ten temat. Jest z nim zupełnie tak jak z grą Wisły: ile razy myślę że gorzej już być nie może, tyle razy jestem negatywnie zaskoczony.

Na jaką cholerę potrzebne są wam te wycieczki osobiste? Tęsknie za czasami kiedy można tu było prowadzić merytoryczną dyskusję. W tym momencie 90% postów w tych samych 90% dotyczy refleksji na temat stanu umysłu innego użytkownika.

Nie sądziłem że kiedyś to powiem, ale więcej ciekawych tresci do poczytania jest w temacie o transferowym science-fiction...
Odpowiedz cytując
Grantar
Senior Member

Stary 20.06.2012, 08:21
duch1989 napisał(a):Wyświetl post
..
1. Masz racje.
2. Poczułem się winny - usunąłem 1 post !!!
2. Sorki ale ... nie wyłamałeś się .....
Ostatnio edytowane przez Grantar : 20.06.2012 o godz. 08:25.
Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna

Odpowiedź
Narzędzia tematu
Tryby wyświetlania

Zasady wysyłania postów