The White Star Division - Wisła Kraków

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna
Nazwa użytkownika
Hasło

Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny.

Reklama
Zakłady na Wisłę? Legalni bukmacherzy w Polsce - ranking i recenzje
Odpowiedź

Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
Arkadiusz.Czerepach
Senior Member

Od: 11.2016

Ignoruj użytkownika Pomoc
Stary 27.02.2019, 11:19. [XXIV kolejka] Wisła Kraków - Pogoń Szczecin, niedziela 3 III, godzina 15:30

Aktualna tabela:

Zestaw par nadchodzącej kolejki:

Dotychczasowe mecze h2h

Sześć ostatnich spotkań h2h

Rywal ogólnie:

Rywal na wyjeździe:

Wisła ogólnie:

Wisła u siebie:

A tak to widzi bukmacher (kursy od naszego sponsora z dnia zakładania tematu)

Zapraszam do dyskusji

Odpowiedz cytując
BlurgH
Senior Member

Od: 07.2010

Stary 27.02.2019, 11:22
Gra stopniowo ulega poprawie, remis/fartowna wygrana jak ze Śląskiem.

Parafrazując klasyka:
- Wisła, ja wiem, że nie pobijecie rekordu frekwencji w tej rundzie...

- Że niby My nie pobijemy
Czesiu... Co ty robisz zarazo
Odpowiedz cytując
Karherop
Socios Wisła Kraków

Od: 02.2006

Stary 27.02.2019, 12:22
Rekord frekwencji będzie na derbach, ale na Pogoni w teorii (lepszy termin) powinno być więcej ludzi niż na Śląsku, ale coś klub nie nakręca wyniku więc... pożyjemy zobaczymy.

Każdy punkt trzeba będzie szanować. 3 punkty przedłuża nadzieję na 8. 0 punktów je bardzo stanowczo skróci.

Typuje Optymistyczne 2-1 po golach Drzazgi i Peszki.
Odpowiedz cytując
El'kabat
Senior Member

Od: 04.2009

Stary 27.02.2019, 15:13
Ciężkie terminarz w marcu i różnie może być.

Z Pogonią remisowo 1-1.
Odpowiedz cytując
petred
Socios Wisła Kraków

Od: 07.2008

Stary 27.02.2019, 15:21
Remisy to sobie zostawmy na derby i Legię. Z Pogonią 3 punkty zostaną z nami. Do tego wydaje mi się, że zagramy przyzwoite spotkanie więc wszyscy na stadion!
Odpowiedz cytując
heoij
Senior Member

Od: 12.2009

Stary 27.02.2019, 15:22
Mecz o tzw. 6 punktów z przeciwnikiem pretendującym do grupy mistrzowskiej. Tracimy do Pogoni trzy punkty. Remis nas na pewno nie zadowoli, jeżeli już to tylko ich. Trzeba to po prostu wygrać, nieważne jaką grą czy stylem. Podobnie jak w meczu ze Śląskiem liczę na skromne 1:0 dla nas.

petred napisał(a):Wyświetl post
Remisy to sobie zostawmy na derby
W Derbach tylko zwycięstwo!
Odpowiedz cytując
pepe72
Senior Member

Od: 08.2005

Stary 27.02.2019, 15:37
heoij napisał(a):Wyświetl post
Mecz o tzw. 6 punktów z przeciwnikiem pretendującym do grupy mistrzowskiej. Tracimy do Pogoni trzy punkty. Remis nas na pewno nie zadowoli, jeżeli już to tylko ich. Trzeba to po prostu wygrać, nieważne jaką grą czy stylem. Podobnie jak w meczu ze Śląskiem liczę na skromne 1:0 dla nas.

Dokładnie.
To jest mecz o 6 punktów. Jeśli go nie wygramy to szansa na top8 oddali się do przyszłego sezonu.
Naszą główną szansą jest fakt, że Pogoń gra fatalnie na wyjazdach.
Oraz to, że z każdym meczem nasi lepiej się zgrywają. Poza tym wróci Peszko i chyba jeden z nowych będzie już na ławce.
Nowe cele Wisły na sezon (2019/20)
1. wyjść na finansową prostą
2. pozbyć się gó...a, przez które tonęła od kilku lat
3. zdobyć co najmniej 13 (trzynaste!) miejsce

W tym sezonie spadają 3 drużyny więc, do utrzymania potrzeba 42 punktów w 37 meczach.
Odpowiedz cytując
skarabeus
Banita

Od: 02.2019

Stary 27.02.2019, 17:06
Spokojnie panowie.
To nie jest mecz o byc lub nie byc w 8.
Powiem wiecej. Nie zdziwi mnie porazka w tym meczu a ostatecznie bycie w 8.
Odpowiedz cytując
Lonia
Junior Member

Od: 08.2018

Stary 27.02.2019, 17:47
skarabeus napisał(a):Wyświetl post
Spokojnie panowie.
Z czego to wnosisz?chyba jedyny argument to to,że to nasza ekstraklasa.
Przegrywając z Pogonią i patrząc na terminarz to raczej przyklepujemy miejsca 9-12 w tym sezonie.
1.wyjazd do Kielc gdzie nam od dawna nie idzie
2.derby-forma żydków-no comments
3.legła wprawdzie w dołku ale piłkarsko nas obecnie bezdyskusyjnie przewyższją
4.Sosnowiec -teoretycznie najłatwiejszy mecz ale jednak wyjazd z ekipą która walczy o utrzymanie.
5.Gliwice - spójrz w tabelę
6.Lubin -być może mecz o wszystko w kwestii podziału tabeli

No ni chu... wychodzi,że mecz z Pogonią jest dla nas super-mega ważny i zwycięstwo jest więc niezbędne do grania w górnej 8-ce.
Odpowiedz cytując
petred
Socios Wisła Kraków

Od: 07.2008

Stary 27.02.2019, 18:16
heoij napisał(a):Wyświetl post

Jasne, że fajne by było wygrać derby ale zdecydowanie łatwiej będzie o 3 punkty z Pogonią. Obym się mylił
Odpowiedz cytując
Wojtas
Senior Member

Od: 06.2006

Stary 27.02.2019, 18:30
Mecz o 6 pkt,obecność obowiązkowa.
WISŁA KRÓLOWA POLSKI
Odpowiedz cytując
skarabeus
Banita

Stary 27.02.2019, 18:36
Lonia.
Uwazam, ze miejsca 1-7 sa juz "rozdane".
Piast w gazie. Bedzie zbieral punkty.
sasiadka w gazie. Tez bedzie zbierac punkty.
Lech sie obudzil i juz bedzie mial z gorki.
Legla tak zle grac nie bedzie caly czas a i strata za duza.
Pogon - niestety, fakty sa takie, ze jestesmy daleko za Pogonia jesli chodzi o jakosc gry i kadre (glownie mi chodzi o glebie).

Wiec o 8 miejsce powalczymy z Korona i KGHM.

Oczywiscie, ze dobrze byloby zdobyc punkty na Pogoni. Ale jak sie tak nie stanie, nie bedzie to oznaczac konca naszej walki o osemke.

Wyjsciowo:
Korona 36
Wisla 32
KGHM 30

24 kolejka
Wisla- Pogon
KGHM - Lechia
Zaglebie - Korona

25 kolejka!!!!!
Korona- Wisla
Pogon- KGHM

26 kolejka
Derby

KGHM- Arka
Jagiellonia - Korona

27 kolejka
Wisla- Legla
Wisla Plock - KGHM
Korona - Lech

28 kolejka
Zaglebie - Wisla
KGHM - Gornik

Cracovia - Korona

29 kolejka !!!!

Wisla - Piast
Korona - KGHM

30 kolejka !!!!

KGHM - Wisla
Piast - Korona

Korona nas wyprzedza o 4 pkt, ale jak widac po meczu z nami ma hardcore. Wiec masz jeszcze jeden "latwy" mecz, ktory my rowniez bedziemy miec (Sosnowiec).
Pozniej az do ostatniej kolejki bedzie grac z druzynami, ktore sa w gazie lub czubie tabeli. Watpie zeby nalapali duzo punktow. Moze z KGHMem cos ujada u siebie.

Po przerwie na repre kiedy wierze, ze nasza gra bedzie wygladac lepiej mamy Legla (raczej w plecy), Sosnowiec, Piast i KGHM. Umiarkowanie mozna powiedziec, ze jesli mamy awansowac to 7 pkt musi byc.
Do repry sa 3 najblizsze mecze i dla mnie 4 pkt bedzie bardzo ok. Tj. wygrac trzeba z Korona za wszelka cene i urwac pkt w ktoryms z dwoch pozostalych spotkan. 11 pkt razem.

KGHM ma 3 latwe mecze i... nas ;-)

Tak wiec reasumujac... musimy wygrac mecze z Korona i KGHM, zbierac punkty tam gdzie sie da, nie tracic ich tam gdzie nie powinnismy i moze sie uda.
Odpowiedz cytując
AntyMod
Senior Member

Od: 05.2012

Stary 27.02.2019, 23:01
remis 0-0 bedzie sporym sukcesem
Odpowiedz cytując
s1mone
Senior Member

Od: 03.2007

Stary 27.02.2019, 23:03
Łatwe mecze w ekstraklasie?

Jestem przekonany, że można przegrać z Pogonią i być w ósemce.

Tak samo jestem przekonany, że w trudnym terminarzu można zdobyć więcej punktów niż w łatwych meczach. Wystarczy spojrzeć na nasze wyniki z poprzedniej rundy... Im trudniejszy przeciwnik, tym lepsze wyniki. A u siebie z Zagłębiem Sosnowiec w papę.

To jest ekstraklasa, tego nie ogarniesz
Odpowiedz cytując
Bielau
Senior Member

Od: 03.2010

Stary 28.02.2019, 08:54
Zgadzam się ze Skarabeusem. Według mnie z pierwszej 8 jeśli ma ktoś wypaść, to będzie to Korona. Jeśli oglądał ktoś ich mecze, to zarówno ostatnio z Pogonią, jak i w szczególności z Lechią na wielkim farcie ugrali te dwa remisy. Nie grają nic szczególnego (oczywiście my też nie, Pogoń zdecydowanie będzie punktować.

Już prędzej z 8 wypadnie Lech, niż Pogoń. Dlatego również uważam, że decydujący to będzie bezpośredni mecz z Koroną, a nie najbliższy z Pogonią.
Odpowiedz cytując
tas de fleia
Senior Member

Od: 02.2008

Stary 28.02.2019, 09:07
Problem w tym, że gramy z koroną na tym zadupiu a nie u nas. Nigdy tam grać nie umieliśmy i idzie nam to jak po grudzie.
Odpowiedz cytując
sandomingo
Senior Member

Od: 03.2005

Stary 28.02.2019, 09:24
Obstawiam remis, bohaterem meczu Lis - skoro ostatnio wpuścił farfocla teraz uratuje punkt.
Odpowiedz cytując
skarabeus
Banita

Stary 28.02.2019, 09:27
Simone,

uczepiles sie mnie jak rzep psiego ogona ;-)
Do takich dyskusji cos trzeba zakladac. Nikt z nas wrozem nie jest, ale swoja opinie mozna przedstawic.
Moim zdaniem Korona ma najtrudniejszy kalendarz z trzech druzyn, ktore moim zdaniem beda walczyc do konca o 8 miejsce.
Oczywiscie, to tylko Ekstraklasa i Korona moze wygrac z kims z topu ligi. Niewykluczone. Ale mam nadzieje, ze nie wygra ;-) bo jesli wygra, to nie widze nas w 8.

tas de fleia,
wiem, ze tam nigdy nam sie nie gralo latwo i przyjemnie, nawet kiedy mielismy duzo mocniejszy zespol. Ale jesli mamy grac w top8 to gdzies te punkty trzeba zbierac i tam tez trzeba bedzie. Jak nie wygramy to zagramy w dolnej 8. Proste i logiczne ;-)
Odpowiedz cytując
szym_ek
Socios Wisła Kraków

Od: 05.2007

Stary 28.02.2019, 09:37
Przypominam też, że ten "łatwy" mecz gramy w Sosnowcu. Zagłębie nie jest takie słąbe u siebie - to na wyjazdach mają oszałamiający wynik 0 zwycięstw, 3 remisy i 9 porażek

Na szczęście Pogoń też na wyjazdach jest kiepska więc wypatruje szanse na zwycięstwo.

Jeśli chodzi o skład to bym dał Drzazgę do przodu a Wojtkowskiego w środku przed Plewką i Bashą.
Odpowiedz cytując
skarabeus
Banita

Stary 28.02.2019, 09:40
szymek,

jesli Wisla ma aspiracje na gre w top8 i ma tam grac to akurat mecz z latarnia ligi powinien byc meczem nalezacym do tych "latwych". Ja wiem, ze dla nas nie ma meczow latwych, to byl skrot myslowy. To jest po prostu mecz, w ktorym nie ma innej opcji jak 3 pkt , bo jak nie tam to gdzie?
Odpowiedz cytując
darotsok73
Senior Member

Od: 02.2008

Stary 28.02.2019, 09:50
Mecz z niezłą PO-gonią, bezwzględnie 3 punkty muszą być, nie będzie ?- to nie ma i docelowo nie będzie nas w grupie mistrzowskiej. Owszem liga buraczana ale my jesteśmy sportowo SŁABI, super że wogóle istniejemy i gramy. Ja to rozumiem i szanuję . Sukcesy Janusze niekoniecznie to zaakceptują.
Jeśli ktoś nie rozumie, w jakim klubie gra i dla kogo, to niech stąd lepiej odejdzie i nie zawraca głowy - mówi ostro były piłkarz "Białej Gwiazdy", MAREK MOTYKA
Odpowiedz cytując
szym_ek
Socios Wisła Kraków

Od: 05.2007

Stary 28.02.2019, 09:56
szymek,

jesli Wisla ma aspiracje na gre w top8 i ma tam grac to akurat mecz z latarnia ligi powinien byc meczem nalezacym do tych "latwych". Ja wiem, ze dla nas nie ma meczow latwych, to byl skrot myslowy. To jest po prostu mecz, w ktorym nie ma innej opcji jak 3 pkt , bo jak nie tam to gdzie?
aspiracje a możliwości to dwie różne rzeczy

W tej chwili dla Wisły nie ma żadnego "łatwego" meczu. I moim zdaniem również w Sosnowcu będzie ciężko. Co nie zmienia faktu, że możemy stamtąd wyjechać z trzema punktami
Odpowiedz cytując
kbr
Senior Member

Od: 08.2015

Stary 28.02.2019, 10:25
Po tym co zagraliśmy w pierwszych trzech meczach trudno być optymistą. A biorąc pod uwagę nasz terminarz wydaje mi się, że nie awansujemy do grupy mistrzowskiej. Jeżeli chcemy o tym marzyć, to trzeba bezwzględnie wygrać z Pogonią. Ale nawet przy zdobyciu trzech punktów w niedzielę nasz awans uznałbym za niespodziankę.
Odpowiedz cytując
pepe72
Senior Member

Stary 28.02.2019, 10:27
Spokojnie panowie.
Pogoń (d) - 8
Korona (w) - 6
Craxa (d) - 7
Legia (d) - 2
Z.Sosnowiec (w) - 16
Piast (d) - 4
Z.Lubin (w) - 10

jak dostaniemy od Pogoni, a mimo to wejdziemy do top8 to będzie to raczej w kategorii cudu, a nie zdziwienia. Zwłaszcza, że do 8 miejsca mamy już 3 punkty straty.

W tym sezonie spadają 3 drużyny więc, do utrzymania potrzeba 42 punktów w 37 meczach.
Odpowiedz cytując
pepe72
Senior Member

Stary 28.02.2019, 10:29
Bielau napisał(a):Wyświetl post
Zgadzam się ze Skarabeusem. Według mnie z pierwszej 8 jeśli ma ktoś wypaść, to będzie to Korona. Jeśli oglądał ktoś ich mecze, to zarówno ostatnio z Pogonią, jak i w szczególności z Lechią na wielkim farcie ugrali te dwa remisy. Nie grają nic szczególnego (oczywiście my też nie, Pogoń zdecydowanie będzie punktować.

Już prędzej z 8 wypadnie Lech, niż Pogoń. Dlatego również uważam, że decydujący to będzie bezpośredni mecz z Koroną, a nie najbliższy z Pogonią.
Patrząc na grę to najszybciej z top8 wyleci Amica. Ale będziemy mądrzejsi po weekendzie.

Odpowiedz cytując
Arkadiusz.Czerepach
Senior Member

Od: 11.2016

Stary 28.02.2019, 12:47
Lonia.
Uwazam, ze miejsca 1-7 sa juz "rozdane".
Piast w gazie. Bedzie zbieral punkty.
sasiadka w gazie. Tez bedzie zbierac punkty.
Lech sie obudzil i juz bedzie mial z gorki.
Legla tak zle grac nie bedzie caly czas a i strata za duza.
Pogon - niestety, fakty sa takie, ze jestesmy daleko za Pogonia jesli chodzi o jakosc gry i kadre (glownie mi chodzi o glebie).

Wiec o 8 miejsce powalczymy z Korona i KGHM.

Oczywiscie, ze dobrze byloby zdobyc punkty na Pogoni. Ale jak sie tak nie stanie, nie bedzie to oznaczac konca naszej walki o osemke.

Wyjsciowo:
Korona 36
Wisla 32
KGHM 30

24 kolejka
Wisla- Pogon
KGHM - Lechia
Zaglebie - Korona

25 kolejka!!!!!
Korona- Wisla
Pogon- KGHM

26 kolejka
Derby

KGHM- Arka
Jagiellonia - Korona

27 kolejka
Wisla- Legla
Wisla Plock - KGHM
Korona - Lech

28 kolejka
Zaglebie - Wisla
KGHM - Gornik

Cracovia - Korona

29 kolejka !!!!

Wisla - Piast
Korona - KGHM

30 kolejka !!!!

KGHM - Wisla
Piast - Korona

Korona nas wyprzedza o 4 pkt, ale jak widac po meczu z nami ma hardcore. Wiec masz jeszcze jeden "latwy" mecz, ktory my rowniez bedziemy miec (Sosnowiec).
Pozniej az do ostatniej kolejki bedzie grac z druzynami, ktore sa w gazie lub czubie tabeli. Watpie zeby nalapali duzo punktow. Moze z KGHMem cos ujada u siebie.

Po przerwie na repre kiedy wierze, ze nasza gra bedzie wygladac lepiej mamy Legla (raczej w plecy), Sosnowiec, Piast i KGHM. Umiarkowanie mozna powiedziec, ze jesli mamy awansowac to 7 pkt musi byc.
Do repry sa 3 najblizsze mecze i dla mnie 4 pkt bedzie bardzo ok. Tj. wygrac trzeba z Korona za wszelka cene i urwac pkt w ktoryms z dwoch pozostalych spotkan. 11 pkt razem.

KGHM ma 3 latwe mecze i... nas ;-)

Tak wiec reasumujac... musimy wygrac mecze z Korona i KGHM, zbierac punkty tam gdzie sie da, nie tracic ich tam gdzie nie powinnismy i moze sie uda.

za dużo zmiennych w tej analizie że by się spełniło
Odpowiedz cytując
skarabeus
Banita

Stary 28.02.2019, 13:29
A ile jeszcze jest zmiennych, ktorych sie nie bierze pod uwage. Np plaga kontuzji w ktorejs druzynie.
Odpowiedz cytując
Karherop
Socios Wisła Kraków

Od: 02.2006

Stary 28.02.2019, 14:20
pepe72 napisał(a):Wyświetl post
Patrząc na grę to najszybciej z top8 wyleci Amica. Ale będziemy mądrzejsi po weekendzie.
To jest polską liga i jeśli jutro ktoś z czwórki Korona, Pogoń, Piast, Cracovia nagle zacznie się kopać po czole to nie będzie to nic dziwnego. Ba, będzie to wręcz normalne

Lech się przepchnie do 8, choćby kolanem.

Jeśli kogoś mamy wyrzucić z 8 to musimy z nim w tej rundzie koniecznie wygrać. A tak się składa że poza Jaga, Lechia, Lechem gramy z całą pozostała 5. Do tego 10. Zagłębie Lublin wciąż z szansami na awans.

Nie ma co, "wymarzony" terminarz.
Odpowiedz cytując
wolfy
Senior Member

Od: 01.2005

Stary 28.02.2019, 16:09
Jeżeli chcemy awansować do ósemki to u siebie musimy punktować, najlepiej wygrywając. Termimarz mamy trudny, a liczenie na trzy punkty w Kielcach że tak niby łatwiej - no nie. Nie będzie łatwiej, dla nich to jak derby.

Średnio widzę ósemkę ale brak trzech punktów z Pogonią praktycznie przesądzi sprawę.

Zresztą, to co chcemy jest bez znaczenia, w niedzielę zobaczymy co jesteśmy w stanie zrobić.
D.O.A.
No one likes me, no one likes me, no one likes me
I don't care

Orbit napisał(a):
Mieliśmy inicjatywę, byliśmy w posiadaniu piłki, a czwarta bramka ustawiła praktycznie cały mecz.
Odpowiedz cytując
s1mone
Senior Member

Od: 03.2007

Stary 28.02.2019, 17:18
Skarabeus : zupełny przypadek, dopiero jak mi zwróciłeś uwagę to powiązałem oba tematy.

Ja w ekstraklasie już wszystko niemal widziałem, łącznie z obecną passą 7 zwycięstw u sONsiadki. Już mnie chyba nic nie zdzwi.
Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna

Odpowiedź
Narzędzia tematu
Tryby wyświetlania

Zasady wysyłania postów