The White Star Division - Wisła Kraków

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna
Nazwa użytkownika
Hasło

Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny.

Reklama
Zakłady na Wisłę? Legalni bukmacherzy w Polsce - ranking i recenzje
Odpowiedź

Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
pasjonat
Member

Od: 08.2010

Ignoruj użytkownika Pomoc
Stary 27.11.2016, 10:50
Może partykularyzm co napiszę, ale drużyna to mogła wczoraj Maćkowi Sadlokowi kołyskę z okazji urodzin syna zrobić...
Odpowiedz cytując
ichigo
Senior Member

Od: 08.2008

Stary 27.11.2016, 11:02
fialo napisał(a):Wyświetl post
9. Gwizdy

Nie wypowiadam się w tematach zgodowych ale jedna rzecz. Sorry, ale ci co gwiżdża to błazny. Nie dotyczy was to, nie macie w 90% przypadków żadnych kontaktów we Wrocławiu czy Gdańsku, ale do gwizdania pierwsi. I to pewnie ci sami którzy rozkręcali potężną gównoburzę po meczu z WKSem w 2012 roku. Rozdwojenie jaźni. Plus to wybija drużynę z uderzenia - idzie akcja i nagle gwizdy. Dajcie sobie siana naprawdę.
Dlaczego w dyskusji o gwizdach każdy argument opiera się na tym, że gwiżdżą "fani Lechii i Śląska"? Jakoś nie słyszałem, żeby ktoś skandował na D czy E nazwy tych klubów, barw też nie uświadczyłem. I podejrzewam, że gdyby "stare" zgody nadal istniały, to reakcja na pozdrawianie nowych "przyjaciół" byłaby podobna.
Ludzie po prostu nie chcą słuchać na meczu u siebie wykrzykiwania nazw klubów, których kibice przy okazji wspólnych meczów w ostatnich latach głośno i wyraznie dawali do zrozumienia, co sądzą na temat Wisły. Normalny człowiek zwyczajnie nie jest w stanie zaakceptować z dnia na dzień takiej zmiany frontu o 180 stopni, od nienawiści do miłości. Skoro samo SKWK twierdziło, że jest to układ ściśle chuligański, to niech taki pozostanie, i niech się dalej rozwija, ale poza stadionem.

Żeby nie było - ja nie gwiżdżę, ale rozumiem ludzi, którzy to robią.
Odpowiedz cytując
KOMINEK
ANAJNARAB

Od: 05.2004

Stary 27.11.2016, 11:53
Ja też o gwizdach macie temat zgodowy i tam zapraszam od teraz posty będą kasowane
Odpowiedz cytując
mitmichael
Socios Wisła Kraków

Od: 11.2008

Stary 27.11.2016, 12:20
Dobrze to w takim razie skoro koniec tematu moze cos ode mnie o meczu. Jak padła bramka na 0-1 to juz sie bałem powtorki z Pogonia bo to był pierwszy celny strzał w meczu. Przy kolejnej akcji Arki prawie Zawał ale w koncu doczekalismy sie jakiejs interwencji Załuski, potem kontra, gol na 1-1, nastepne dwa ciosy i człowiek zaczał spokojniej oddychac. Bardzo podobała mi sie gra Maczynskiego, był wszedzie, łapał co miał łapac, Głowacki to samo, Uryga o dziwo na duzy plus noi drugi raz z rzedu najlepszy zawodnik na boisku i zapewne znowu najlepszy zawodnik kolejki Rafal Boguski z hattrickiem. Mam wrazenie, ze im wieksze i mocniejsze narzekanie na niego to on o dziwo gra lepiej o czym swiadcza dwa ostatnie mecze na Reymonta. I na taka odpowiedz na porazke w Szczecinie czekałem chociaz sam w sercu nie spodziewałem sie, ze az tak wysokiego wyniku doswiadczymy (udało mi sie byc na meczu wiec tym bardziej jestem zadowolony). I w tym momencie człowiek całkiem inaczej bedzie podchodził do srodowego, rewanzowego starcia z Lechem.
Odpowiedz cytując
konvict1993
Member

Od: 09.2016

Stary 27.11.2016, 12:27
A ja pochwalę Denisa Popovicia, nie był tak spektakularny jak Mąka czy Brlek ale to dlatego że w tym meczu miał wykonywać czarną robotę. I wywiązał się z tego zadania. Świadczą o tym najwięcej odbiorów w drużynie-21 i fakt że zagrał piłkę 68 razy. Był dziś pierwszym trybikiem w maszynie. Przypominał Ostoję z tych dobrych meczy.
Odpowiedz cytując
BlurgH
Senior Member

Od: 07.2010

Stary 27.11.2016, 12:39
Kilka obserwacji po wczorajszym meczu ( o części napisano, ale może dodatkowo parę słów ).

1. Panie Rafale -po raz kolejny szczekałem pod stołem...
2. Dajmy grać młodszym bramkarzom...
3. Jeśli Brlek i Mączyński utrzymają taką formę do końca roku, to może się okazać, że za chwilę ich w klubie nie będzie...
Czesiu... Co ty robisz zarazo
Odpowiedz cytując
piotek
Senior Member

Od: 06.2009

Stary 27.11.2016, 12:44
konvict1993 napisał(a):Wyświetl post
A ja pochwalę Denisa Popovicia, nie był tak spektakularny jak Mąka czy Brlek ale to dlatego że w tym meczu miał wykonywać czarną robotę. I wywiązał się z tego zadania. Świadczą o tym najwięcej odbiorów w drużynie-21 i fakt że zagrał piłkę 68 razy. Był dziś pierwszym trybikiem w maszynie. Przypominał Ostoję z tych dobrych meczy.
Wydaje mi się tylko, że to właśnie Popoviciowi uciekł Warcholak, gdy straciliśmy bramkę.
Odpowiedz cytując
mitmichael
Socios Wisła Kraków

Od: 11.2008

Stary 27.11.2016, 12:49
No własnie o Brleku zapomniałem. Długo trzeba było czekac az sie chlop rozkreci
Odpowiedz cytując
Ma_niek
Senior Member

Od: 04.2008

Stary 27.11.2016, 12:54
Dlatego bierzemy takich Brlekow zeby na nich zarobic jak odejda. Wiec niech gra jak najlepiej.
Odpowiedz cytując
kasiarz
Member

Od: 09.2006

Stary 27.11.2016, 14:32
A mnie się zmiany średnio podobały.
Gdy wygrywamy 3-4 bramkami po 60 minutach to powinni wchodzić przede wszystkim młodzi , a nie Mójty , nawet na przełamanie.
Powód: przecinki
Ostatnio edytowane przez kasiarz : 27.11.2016 o godz. 14:33.
Odpowiedz cytując
piotek
Senior Member

Stary 27.11.2016, 14:43
kasiarz napisał(a):Wyświetl post
A mnie się zmiany średnio podobały.
Gdy wygrywamy 3-4 bramkami po 60 minutach to powinni wchodzić przede wszystkim młodzi , a nie Mójty , nawet na przełamanie.
Mójtą wyjdziemy najprawdopodobniej w środę z Lechem wszedł też przecież Bartosz. Liczyłem za to, że zamiast Zachary wejdzie Drzazga.
Odpowiedz cytując
Davss875
Senior Member

Od: 07.2009

Stary 27.11.2016, 15:23
Ja mam po meczu zastrzeżenia do Załuski I Popovicia przy bramce dla śledzi! Popović nie potrzebnie zagrał ręką, a Załuska w 2 kolejnym meczu nawet nie podejmuje próby obrony tego strzału. Człowieku Ty jesteś bramkarzem i masz się rzucać, a nie stać w miejscu! i nie kiwać się!!! Dryblingi to Ty zostaw zawodnikom z pola! Jaki jest sens trzymania 3 bramkarzy skoro reprezentują podobny poziom! W styczniu rozwiązał bym kontrakt z Załuską i oczywiście z Mójtą! Co do Urygi to nie rozumiem po co on próbuje wyprowadzać piłkę. Nie baw się w to, bo tego nie umiesz, od razu podawaj piłkę do innego piłkarza!
Tak się zastanawiam kto jeszcze by mógł zagrać zamiast Mójty na lewej obronie w meczu z Lechem? Ten człowiek kompletnie nie ma kondycji. On się nie nadaje do Ekstraklasy. 3 liga max
Odpowiedz cytując
Siemion
Senior Member

Od: 11.2010

Stary 27.11.2016, 15:40
Tomek Cywka może zagrać na lewym boku. Jak dla mnie bardziej solidny i zdeterminowany.
Odpowiedz cytując
piotek
Senior Member

Stary 27.11.2016, 16:34
Też bym wolał Cywkę, ale zmiana Sadloka na Mójtę świadczy raczej o innych zamiarach Sobola i Kmiecika. Zresztą Tomek miał ostatnio jakiś uraz, więc wystawienie go też byłoby ryzykowne.

Niemniej jednak w kontekście wczorajszego meczu i formy Lecha szykuje się nam, imho, przedwczesny finał.
Odpowiedz cytując
JrQ-
Senior Member

Od: 10.2006

Stary 27.11.2016, 17:48
Festence napisał(a):Wyświetl post

Jedynie co nie pasuje, to Załuska. W następnym meczu numer z ręcznikiem w bramce może nie przejść. Gość jest na poziomie Buchalika - co nie leci w niego, to gol. Nie wiem, czy obroniłby strzał na bramkę dla Arki, ale fakt, że gość nawet nie podjął próby obrony jest imo skandaliczny.
Przecież gdyby nie obronił sam na sam to prawdopodobnie bylibyśmy w dupie.

heoij napisał(a):Wyświetl post
Coś mi się wydaje, że znudzi się im to gwizdanie. Może nie w tym sezonie, ale z czasem gwiżdżących będzie coraz mniej i w końcu zrozumieją, że szkodzą Wiśle. Bo tylko w jedności siła. Cała Wisła zawsze razem!
No tak, bo nie przyjdą....
Ostatnio edytowane przez JrQ- : 27.11.2016 o godz. 17:54.
Odpowiedz cytując
Dzimi
Senior Member

Od: 05.2004

Stary 27.11.2016, 20:08
Ile punktów mieliśmy w tamtym sezonie po 17 kolejkach?
Odpowiedz cytując
luke1906
Senior Member

Od: 11.2002

Stary 27.11.2016, 20:17
24 punkty, 5 zwycięstw, 9 remisów, 3 porażki, bramki 28-16, 4 miejsce
the future's uncertain
and the end is always near
Odpowiedz cytując
WISŁAZWE
WISŁA KRAKÓW

Od: 06.2008

Stary 27.11.2016, 20:19
luke1906 napisał(a):Wyświetl post
24 punkty, 5 zwycięstw, 9 remisów, 3 porażki, bramki 28-16, 4 miejsce

9 miejsce.
23 punkty
W samym sercu trybun, w jego centrum, pojawiło się w piątkowy wieczór słowo pasja. Określenie, które najdobitniej tłumaczy to dlaczego większość z nas pojawia się na Reymonta, choć nie ma wyników, działań marketingowych, czy drużyny, z którą chcielibyśmy w pełni się utożsamiać.

Kraków, 9 marca 2012.

Odpowiedz cytując
luke1906
Senior Member

Od: 11.2002

Stary 27.11.2016, 20:23
Możliwe, 90minut chyba zapomina o ujemnych punktach
the future's uncertain
and the end is always near
Odpowiedz cytując
piotek
Senior Member

Stary 27.11.2016, 20:48
Jeżeli chcemy porównać jedynie poziom sportowy, to wliczanie minusowego punktu jest bez sensu.
Odpowiedz cytując
krzaq12
Senior Member

Od: 05.2015

Stary 28.11.2016, 08:17
Jak pisałem w tamtym sezonie żeby dać Brlekowi jeszcze kilka miesięcy to byłem atakowany wpisami ,,to drugi Uryga", ,,On jest cienki" itp. Chłopak potrzebował czasu, by nabrać pewność i zaaklimatyzować się w nowym otoczeniu.

Coś mi mówi, że Zachara po przepracowaniu pełnego okresu przygotowawczego będzie w stanie dołożyć kilka bramek i asyst.

Mecz b. dobry, oby równie dobry był ten środowy.
Odpowiedz cytując
elliot_ness
Senior Member

Od: 01.2005

Stary 28.11.2016, 09:26
Dziwnym zbiegiem okoliczności jest fakt że forma Boguskiego przychodzi zawsze z końcem kontraktu. Może by tak dla korzysci Rafala i Wisły było podpisywanie umowy zlecenia odnawianej z końcem każdego miesiąca .
Odpowiedz cytując
Ogryzek
Senior Member

Od: 03.2004
Skąd: Pod koniec VIII wieku powstało państwo Wiślan. Stolicą Wiślan jest Kraków

Stary 28.11.2016, 13:37
Niestety nie byłem na meczu ani go nie widziałem (wyjazd) - ale żałuję. Piękny wynik. Oby tak dalej
„Pierwotnie polską barwą narodową był »karmazyn« uważany w średniowieczu za najszlachetniejszy z kolorów. Wykorzystywany był on jako symbol dostojeństwa i bogactwa. Z uwagi na cenę barwnika potrzebnego do uzyskania tego koloru mało kto mógł sobie na niego pozwolić...
Odpowiedz cytując
wolfy
Senior Member

Od: 01.2005

Stary 28.11.2016, 13:55
elliot_ness napisał(a):Wyświetl post
Dziwnym zbiegiem okoliczności jest fakt że forma Boguskiego przychodzi zawsze z końcem kontraktu. Może by tak dla korzysci Rafala i Wisły było podpisywanie umowy zlecenia odnawianej z końcem każdego miesiąca .
A może byście tak wreszcie się od niego odwalili (delikatnie rzecz ujmując)? Cała drużyna miała wahania formy.
D.O.A.
No one likes me, no one likes me, no one likes me
I don't care

Orbit napisał(a):
Mieliśmy inicjatywę, byliśmy w posiadaniu piłki, a czwarta bramka ustawiła praktycznie cały mecz.
Odpowiedz cytując
Kemot22
Junior Member

Od: 07.2015

Stary 28.11.2016, 15:47
Podstawą wygranej była zmiana ustawienia na 4-5-1 bo mamy silny środek pola. W Szczecinie popełniono błąd taktyczny grając 4-4-2 mając tak osłabiony skład i nie zagęszczając środka pola przez co Pogoń szybko przechodziła pod naszą bramkę. Do 4ki środkowych powinnien był dolączyć Cywka lub ktoś z Kujawa/Żemło. Oby więcej takich wpadek trenerskich nie było. Patrząc jak łatwo tracimy bramki ze stałych fragmentów to Kujawa lub Żemło są potrzebni do walki w powietrzu, czas zacząć dawać im szansę.
Odpowiedz cytując
MaLk
Socios Wisła Kraków

Od: 08.2016

Stary 28.11.2016, 21:22
Kemot22 napisał(a):Wyświetl post
Podstawą wygranej była zmiana ustawienia na 4-5-1 bo mamy silny środek pola. W Szczecinie popełniono błąd taktyczny grając 4-4-2 mając tak osłabiony skład i nie zagęszczając środka pola przez co Pogoń szybko przechodziła pod naszą bramkę.
W Szczecinie zagraliśmy takim samym systemem i takim samym środkiem pola jak z Arką...

Problemem były boki, zarówno w pomocy, jak i w obronie.
Odpowiedz cytując
Rustin
Senior Member

Od: 07.2008

Stary 29.11.2016, 09:01
elliot_ness napisał(a):Wyświetl post
Zwróciliśmy uwagę z kolegą na to samo. Nawet jeśli to przypadek, to dobrze, że raz (czy obecnie dwa) razy na dłuższy czas Rafał błyśnie. Co do jego obrońców, to cieszcie się tą wielką chwilą, bo w ostatnich latach jest ich bardzo mało. Tak czy inaczej brawo Rafał, bo dwa hattricki w 3 meczach to wyczyn.
Wisła ponad wszystko
Odpowiedz cytując
Herbi1303
Senior Member

Od: 05.2009

Stary 29.11.2016, 11:15
fialo napisał(a):Wyświetl post
Kilka lużnych wniosków po meczu:

1. Wpływ Małeckiego, Jovicia i Sadloka na grę.

Większość akcji w tym sezonie ciągniemy bokami, najbardziej jest to widoczne kiedy próbujemy się przebić jedną ze stron, jak nie wychodzi to cierpliwie zmieniamy i do skutku. I to jest bardzo dobre. Bo w końcu przeciwnik nie przesunie i zostawi trochę miejsca, jak szparka wczoraj. I do tego trzeba mieć ludzi. Różnica pomiędzy w/w a zastępcami jest kolosalna, chyba największa pomiędzy Sadlokiem i Mójtą. I dlatego tak martwi mnie absencja Maćka w PP. Mam nadzieję, że jednak zagra Cywka, a nie ten paraolimpijczyk AM, bo inaczej to ciężko widzę ten mecz. Szczególnie, że ten ananas coś przebąkiwał o swoim uczuciu do Kuchenkorza..

2. Frekwencja

Sorry, ale jeżeli walczymy o przetrwanie klubu, to frekwencja jest kluczowa. Nie doraźne akcje. Frekwencja na kaźdym meczu. Czy frekwencja wczoraj była ok i czy każdy zrobił tyle ile mógł w tym temacie? Niech sobie każdy odpowie.

3. Fart

Gdyby parch Zjawiński aka Ryan Gosling trafił na 0-2 mogło być pozamiatane. Ale nie trafił. W końcu trochę farta.

4. Skuteczność

Ostatnio jesteśmy bardzo skuteczni. Ciężko przypomnieć mi sobie jakąś zmarnowaną setkę w ostatnich meczach. Na początku sezonu tego nie było. Ciekaw jestem jaki jest średni współćzynik expected goals dla 5 poprzednich meczów.

5. Paweł Brożek

Wczoraj było nawet ok, ale dalej nie mogę się pozbyć wrażenia że to już jest druga strona rzeki.

6. Bramkarz

Przydałoby się w końcu wystawić jakiegoś. Chorążka?

7. Peter Brlek

Bardzo dobry mecz. Bardzo dobrego zawodnika. Chyba w końcu coś mu się przestawiło w głowie i gra na miarę dużych możliwości i już nikt nie nazwie go chorwackim Urygą. Plus system 4-5-1 z naszym składem jest znacznie lepszy niz 4-4-2. Środek pola wygląda baaardzo solidnie

8. Sobolewski

A może to wypali? Tylko niech szybko robi licencję, bo o Kmieciku i jego umiejętnościach trenerskich dużo słyszałem i niestety nic dobrego. Plus występy na konferencjach. Język mocno Smudowy niestety.

9. Gwizdy

Nie wypowiadam się w tematach zgodowych ale jedna rzecz. Sorry, ale ci co gwiżdża to błazny. Nie dotyczy was to, nie macie w 90% przypadków żadnych kontaktów we Wrocławiu czy Gdańsku, ale do gwizdania pierwsi. I to pewnie ci sami którzy rozkręcali potężną gównoburzę po meczu z WKSem w 2012 roku. Rozdwojenie jaźni. Plus to wybija drużynę z uderzenia - idzie akcja i nagle gwizdy. Dajcie sobie siana naprawdę.

10. Wszyscy na Amicę

Ten mecz jest bardzo, bardzo istotny. Może uda się z pomocą kibiców prześlizgnąć do następnej rundy? Musi się udać, nawet z Mójtą na LO!
2 setki zostały zmarnowane choćby w meczu z Łęczną w identyczny sposób przez Brozia i Zahare, w tym meczu jak 100% sytuację można zaliczyć sytuację gdzie Bartosz był za szybki i zamiast do pustej bramki wybił nad nią. Cóż zdarza się, zagrali naprawdę bardzo dobry mecz i wierzę, że każdy mecz do końca roku zagrają w taki sam sposób.
Odpowiedz cytując
konvict1993
Member

Od: 09.2016

Stary 03.12.2016, 11:21
piotek napisał(a):Wyświetl post
Wydaje mi się tylko, że to właśnie Popoviciowi uciekł Warcholak, gdy straciliśmy bramkę.
Ja tam widzę przegrany główkowy pojedynek Brleka. Ale każdy może mieć swoje zdanie
Odpowiedz cytując
morganfield
Senior Member

Od: 03.2010

Stary 03.12.2016, 12:36
A praprzyczyną, coś na co zwraca uwagę Adam Nawałka, była strata Małeckiego. Podobnie było z Łęczną.
Inna sprawa, że nie pierwszy raz źle się organizujemy przy wyrzucie z autu.
Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna

Odpowiedź
Narzędzia tematu
Tryby wyświetlania

Zasady wysyłania postów