The White Star Division - Wisła Kraków

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna
Nazwa użytkownika
Hasło

Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny.

-->
Zakłady na Wisłę? Legalni bukmacherzy w Polsce - ranking i recenzje. Sprawdź też STS kod promocyjny.
Odpowiedź

Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
Borinho
Senior Member

Od: 03.2003

Ignoruj użytkownika Pomoc
Stary 06.08.2008, 09:21
Przestańcie chrzanić głupoty o Kokoszce , ten chłop nie chciał grać dla Wisły. Zamiast przyjść do klubu wyjebał klub w hu.. , wydał oświadczenie na interii zamiast przyjść pogadać z dyrektorem , trenerem. Na dodatek później mówił w wywiadzie o jakiejś wierności że on zawsze będzie Wiślakiem itd. Ten człowiek miał w głowie po pierwsze pieniądze i karierę którą może zrobić na Zachodzie. Żaden Bednarz czy Mielcarski czy ktoś inny nie mógł go zatrzymać , tyle w temacie !!!!, i nie piszcie o nim, bo nie dobrze się robi ....
Borinho
Odpowiedz cytując
_al3x
Senior Member

Od: 03.2003

Stary 06.08.2008, 09:32
siara napisał(a):Wyświetl post
Pomimo braku transferow oceniam prace Jacka pozytywnie.
Nie było transferowych lapanek typu Władzia czy Kaczorowski....
Cóż...jak nie ma kasy na konkretne wzmocnienia, lepiej grać tym co się ma niż wydawać forsę na byle kogo.....
Wracając do Nei...przyjdzie czy nie, może wzmocni ale sam w pojedynkę Wisły nie zbawi...
trudno sie nie zgodzic z ta opinia martwi mnie tylko jedno ze te polskie szmatlawce wyciagaja takie rzeczy na kilka godzin przed meczem !
Pieniądze są w sieci tylko trzeba wiedzieć jak po nie sięgnąć!!!
Odpowiedz cytując
mcovalski
miszcz ortografji

Od: 04.2004

Stary 06.08.2008, 09:40
grosz napisał(a):Wyświetl post
Tylko że Bednarz nie wygląda na idiote który by to tolerował i firmował własnym nazwiskiem. Jeśli by nic nie mógł zapewne już dwano podałby sie sam do dymisji!

Nie od dziś wiadomo że Kosowski był ulubieńcem Cupiała, a jego odejście w dużej mierze jest spowodowane brakiem umiejetności kalkulacji i zdrowego rozsądku - Profesjonalizu ze strony Bendarza, na jego miejsce sciagnal slabego Lobo, oplacanego jak Gwiazde.
O czym Ty piszesz .
Przecież to Cupiał nie chciał Kosowskiego ( i całe szczęście). To Kosowski podpadł Cupiałowi i winy Bednarza tu nie ma, bo nawet sam Kosa o tym mówił.
Odpowiedz cytując
Zaza
Member

Od: 11.2006

Stary 06.08.2008, 09:45
A najbardziej "podoba" mi się to:
http://www.wislaportal.nazwa.pl/news.php?id=13609
a dokladnie to(wywiad z Grzesiem Mielcarskim):
Cytat:
Ewentualne kupowanie teraz piłkarza o nazwisku Nei ma sens?

- Na Barcelonę nie, zresztą nie mógłby chyba z nią grać, ale na fazę grupową Pucharu UEFA... Może tak. Z drugiej strony 850 tysięcy euro za 28-letniego napastnika, którego trudno będzie drożej sprzedać to duże ryzyko. Nie wiem, czy takie rozwiązanie jest dobre, ale to nie moje pieniądze i nie moja decyzja. Na pewno nie ma sensu wydawać takich pieniędzy tylko po to, by pomógł Wiśle obronić mistrzostwo Polski.
Czyli jesli dziś Nei nie będzie nasz to nigdy ....
Odpowiedz cytując
HEDu
Senior Member

Od: 04.2008

Stary 06.08.2008, 09:55
Badzmy szczerzy, wszyscy żałujemy ze nie ma z nami Kosy, Paulisty, Dudu i nawet Dudki, a jak nie wszyscy to chyba mysla o własnej dupie a nie klubie. Sytuacja kadrowa jest jaka jest.

Kosa > trzeba tłumaczyc ? Nie trzeba.
Paulista > po Brozku i Zienczuku (ktorego dzis nie bedzie) najbardziej bramkostrzelny i najlepiej asystujacy zawodnik (były) Wisły.
Dudu > a nuz by sie przydał na atak, w tej formie lepszy niz Niedzielan, Dawidowski byc moze Małecki, nie wspominajac o Kmieciku
Dudka > na obrone jak znalazł, po tym jak nie ma Głowackiego, na def. pomoc tak samo za Cantoro

Po co było nam puszczać zawodników ? Ok, rozumiem Dudka, bo profity (niewykorzystane oczywiscie), ale reszta ? Ktos tu miesza. Obym sie mylił i dzisiaj Wisła wygra, cofne moje slowa, ze ci zawodnicy wyzej nie byli nam w ogole potrzebni.

I jeszcze cos, czemu nie mamy Peszko, chłop ma szybkosc, dobre podanie, dobry strzał, cholernie mi sie podoba, ale oczywiscie wszyscy go mogli miec tylko nie my, i mamy jakiegos Łobo.
Ostatnio edytowane przez HEDu : 06.08.2008 o godz. 10:03.

Odpowiedz cytując
Maćko
Urodzony optymista

Od: 07.2005

Stary 06.08.2008, 10:06
Jego mać... Nie mogłem uwierzyć, gdy przeczytałem.
Jacek wykonał kawał dobrej roboty. Jego poprzednicy z pewnością wydaliby grubą kaskę na Iwańskiego(przecież taki cudowny piłkarz), a poskąpili chociażby na dobrego napastnika(Nei - bo tak, jak mówi Mielcarski...) Chyba RN nie pasuje to, że Bednarz chce zbudować jak najsilniejszą Wisłę, nie Wisłę, którą można drożej sprzedać, a sama w sobie jest niedroga w utrzymaniu.
Ja jednak chcę wierzyć, że PS, tak jak zawsze, to pismo zwykłych szmat i nie zaznamy tam rzetelnej informacji.
Tylko czasem te pajace powinny się w łeb puknąć...

E:
Cytat:
I jeszcze cos, czemu nie mamy Peszko, chłop ma szybkosc, dobre podanie, dobry strzał, cholernie mi sie podoba, ale oczywiscie wszyscy go mogli miec tylko nie my, i mamy jakiegos Łobo.
Misiu pysiu kolorowy, teraz wysadziłeś mnie w powietrze... Tak trudno pogodzić się z faktami. Każdy niedawno srał w portki widząc nazwisko reprezentacyjnego pomocnika - Łobodzińskiego, który to był asem w rękawie Leo. Każdy z Was wcześniej czy później chciał go tutaj, a teraz internetowi kibice sukcesu rozpaczają, jakże mi przykro... Co z tego, że Wojtek nie przepracował dwóch okresów przygotowawczych? Co z tego, że miał kontuzje? Co z jego kapitalnych asyst na derbach(ile, ku*wa znaczą dla was derby?), co z zaangażowania jakie wykazuje, byście wreszcie przestali psioczyć? I tak jest zły i najgorszy.
Dajcie chłopakowi grać, a już niedługo będziecie stawiać mu pomniki...
Ostatnio edytowane przez Maćko : 06.08.2008 o godz. 10:10.
Chcesz mieć prawo do komentowania? Rusz dupsko na wyjazd!
Odpowiedz cytując
funkykoval
Socios Wisła Kraków

Od: 05.2005

Stary 06.08.2008, 10:24
Ciekawy jest komentarz na 2 stronie PS niejakiego Artura Szczapanika, który porównał Bednarza do sławnego "majstra Maliniaka" z Czterdziestolatka.....
Przypisanie tego, że Bednarz rozdmu..... w prasie o transferach jest conajmniej żałosne.....
Ze Kalanga czy Smolarek to (tfu)rczość kolegów redaktorów autora.
W pozostałych przypadkach Garguła, Krzynówek, Nei - rozmowy były prowadzone.....
Z próżnego to nawet nie tylko Salomon ale i Szczepanik nie naleje.....
Co do trasferowego ruchu za czasów Bednarza to przy transferowych dokonaniach p. Bednarza zabrakło sprowadzonego Łobodzińskiego. Natomiast te "straszne straty" to Dudu, Paulista, Chiacu, Stolarczyk, Penksa, Radovanovic, Svitlica, Mijajlovic, Thwaite, Burns........- rzeczywiście to przerażające, że pozbywając się tych gości, z których żaden nie stanowił o sile zespołu, a łącznie zarbiali - uśredniając nawet po 80 tys euro rocznie na łeb - circa jakieś 800 tys euro, to rzeczywiście może być dramat.
Odejście Kosy - to przecież rozgrywka Cupiała, Dolha - był praktucznie poza Bednarzem. Błaszcza i Dudkę sprzedano za spore pieniądze. Natomiast zrzucenie odpowiedzialności na głowę Bednarza za casus Kokoszki to już paranoja. Chłopakowi zamieszał w główce mr Benhauer (jak słusznie mawia Prezydent Kaczyński) i jego super zdolny menago - Czaruś "Legia Warszawa" Kucharski. W Regulaminie FIFA pkt 17 mówi wyraźnie, że po upływie 3 lat od daty zawarcia kontraktu jeżeli jest to kontrakt długoterminowy (conajmniej 4,5 laty) można jednostronnie rozwiązać kontrakt. Twierdzenie Kokoszki, że z dniem 1 lipca spełni powyższe wymaganie jest spowodowane albo brakiem umiejętności w liczeniu terminów albo przeświadczeniu, że rok = sezon....... Składając stosowne wypowiedzenie w maju tego roku, Kokoszce brakowało do tych 3 lat miesiąca z hakiem, więc jakakolwiek inna interpretacja tego przepisu byłaby ominięciem przepisów.

- Na Barcelonę nie, zresztą nie mógłby chyba z nią grać, ale na fazę grupową Pucharu UEFA... Może tak. Z drugiej strony 850 tysięcy euro za 28-letniego napastnika, którego trudno będzie drożej sprzedać to duże ryzyko. Nie wiem, czy takie rozwiązanie jest dobre, ale to nie moje pieniądze i nie moja decyzja. Na pewno nie ma sensu wydawać takich pieniędzy tylko po to, by pomógł Wiśle obronić mistrzostwo Polski.

Wypowiedź Grzesia dyskwalifikuje go jako ewentualnego dyrektora sportowego. Wisła nie może być klubem niczym Odra Wodzisław, który tylko i wyłącznie tanio kupuje by drożej sprzedać. Taktyka brania wyłącznie chłopaków z kartą na ręku zakończyła się 8 miejscem przed rokiem i myślę, że Cupiał nie będzie do niej powracał. A może ktoś przypomni osiągnięcia Grzesia w Wiśle - tylko nie piszcie Błaszczykowski, bo tego do Wisły przyprowadził Brzęczek

PS
FBK Kowno - Glasgow Rangers 2:1 - awans do 3 rundy FBK KOwno

Dla mnie porównywalna różnica poziomu, organizacji itd do różnicy pomiędzy Wisłą i Barcą ;-). Tylko jedna niespodzianka na sezon może się zdarzyć ;-)

Adrianas Mrowieckas zagrał w tym meczu przez 90 minut !!!!!!!!!!
Ostatnio edytowane przez funkykoval : 06.08.2008 o godz. 10:46.
JAZDA, JAZDA, JAZDA BIAŁA GWIAZDA !!!!!!!!!!!!!!!!!!
Odpowiedz cytując
szczaq21
Senior Member

Od: 01.2007

Stary 06.08.2008, 10:25
kacpergawlo napisał(a):Wyświetl post
Się wstrzymajcie z żegnaniem Pana Bednarza co najmniej do jutra. To narazie są brednie PS, a oficjalnie nikt tego nie potwierdził.
Te brednie dzisiaj napisała większośc gazet; PS, Sport, Fakt, SE.
Alemoże jakies transfery sie uda zrobić.
Odpowiedz cytując
arti
Guest

Stary 06.08.2008, 10:25
Maćko napisał(a):Wyświetl post
Jego mać... Nie mogłem uwierzyć, gdy przeczytałem.
Jacek wykonał kawał dobrej roboty. Jego poprzednicy z pewnością wydaliby grubą kaskę na Iwańskiego(przecież taki cudowny piłkarz), a poskąpili chociażby na dobrego napastnika(Nei - bo tak, jak mówi Mielcarski...) Chyba RN nie pasuje to, że Bednarz chce zbudować jak najsilniejszą Wisłę, nie Wisłę, którą można drożej sprzedać, a sama w sobie jest niedroga w utrzymaniu.
Tylko że Bednarz nie kupił ani pomocnika, ani napastnika, ani stopera, ani bramkarza przed LM/PUEFA. Tak jest lepiej Twoim zdaniem niż kupować jakichś Iwańskich itp., którzy są ciency Twoim zdaniem?
Pytanie czy mógł kogoś kupić? Jeśli mógł, a zrobił co zrobił to ja tam za nim płakał nie będę.
Mielcar to kontakty na południu Europy i lepsze funkcjonowanie w polskim środowisku piłkarskim.
Bednarz niby mał te kontakty w Czechach tylko niewiele z tego wynikło.
Odpowiedz cytując
pan Dudi
Senior Member

Od: 01.2006

Stary 06.08.2008, 10:30
HEDu napisał(a):Wyświetl post
Badzmy szczerzy, wszyscy żałujemy ze nie ma z nami Kosy, Paulisty, Dudu i nawet Dudki, a jak nie wszyscy to chyba mysla o własnej dupie a nie klubie. Sytuacja kadrowa jest jaka jest.

Kosa > trzeba tłumaczyc ? Nie trzeba.
Paulista > po Brozku i Zienczuku (ktorego dzis nie bedzie) najbardziej bramkostrzelny i najlepiej asystujacy zawodnik (były) Wisły.
Dudu > a nuz by sie przydał na atak, w tej formie lepszy niz Niedzielan, Dawidowski byc moze Małecki, nie wspominajac o Kmieciku
Dudka > na obrone jak znalazł, po tym jak nie ma Głowackiego, na def. pomoc tak samo za Cantoro

Po co było nam puszczać zawodników ? Ok, rozumiem Dudka, bo profity (niewykorzystane oczywiscie), ale reszta ? Ktos tu miesza. Obym sie mylił i dzisiaj Wisła wygra, cofne moje slowa, ze ci zawodnicy wyzej nie byli nam w ogole potrzebni.

Za to Ty ku*wa myślisz o dupie pana Kosowskiego, Dudki, Paulisty i oczywiście wnosząc po podpisie Frankowskiego. Skąd wiesz ile chciał Paulista? Wydawanie dużej kasy na rezerwowego ma sens? A może nie chciał kontraktu motywacyjnego widząc, że będzie grzał ławę. Dudu? Poważny jesteś chłopie? "W tej formie"? W jakiej formie? Przestań .......ić puste frazesy, a napisz coś konkretnego! Dudka? Ku*wa, gdzie Ty żyjesz? Czym chciałbyś go tu zatrzymać? Przykuć do kaloryfera?! A czemu nie mamy Peszko, to już Ci kolega odpisał wyżej. Poważnie chłopie jesteś dla mnie pokemon numer 1 na tym forum.

Aaaa, no i oczywiście Kosowski- gość sobie dupsko naszym klubem wyciera, ale trzeba tłumaczyć? Nie trzeba.
Powód: Kosowski
Ostatnio edytowane przez pan Dudi : 06.08.2008 o godz. 10:32.
Odpowiedz cytując
PvD
Armia Białej Gwiazdy

Od: 11.2002

Stary 06.08.2008, 10:32
Pablo84 napisał(a):Wyświetl post
Jeśli okazałą by się to prawdą to znaczy, że znów wracają chore czasy.
takie pytanie mi sie nasuwa w kontekście wróżenia przyszłości

a jak skomentujesz za jakiś czas tą decyzję gdyby się okazało, że następca Bednarza zrobi coś lepiej? (zakładając takie same warunki)
powiesz: to była dobra decyzja, widać,że następca "łysego" sobie radzi?
nie chciałbym odp. w stylu nie zrobi bo się nie da przy takich warunkach nic zrobić

ukazanie się artykułu to czyste kurestwo ale czemu się dziwić jeśli sam klub potrafił zwolnić Petrescu na 24H przed meczem stulecia to czego tu oczekiwać.

O czym świadczy pojawienie się takich informacji? Że wewnętrzen rozgrywki i walka o wpływy w Wiśle i u Cupiała zaczyna nabierać tempa.

PS: nie jestem przeciwko Bednarzowi
Ostatnio edytowane przez PvD : 06.08.2008 o godz. 10:36.
Cytat:
Decydując się na grę w Wiśle i podpisując z nią kontrakt piłkarz powinien automatycznie przyjąć świadomość panujących przy R22 zwyczajów. A jednym z kanonów który powinien przyświecać każdemu wiślakowi jest poszanowanie trójkolorowych barw. Szanować powinien je każdy z nas ( i umieć się z nimi obchodzić) bez względu na to czy w danym momencie owładnął nami strach, panika, euforia, złość czy cokolwiek innego.
Są bowiem pewne granice, których nigdy się nie przekracza.
Odpowiedz cytując
HEDu
Senior Member

Stary 06.08.2008, 10:52
pan Dudi napisał(a):Wyświetl post
Za to Ty ku*wa myślisz o dupie pana Kosowskiego, Dudki, Paulisty i oczywiście wnosząc po podpisie Frankowskiego. Skąd wiesz ile chciał Paulista? Wydawanie dużej kasy na rezerwowego ma sens? A może nie chciał kontraktu motywacyjnego widząc, że będzie grzał ławę. Dudu? Poważny jesteś chłopie? "W tej formie"? W jakiej formie? Przestań .......ić puste frazesy, a napisz coś konkretnego! Dudka? Ku*wa, gdzie Ty żyjesz? Czym chciałbyś go tu zatrzymać? Przykuć do kaloryfera?! A czemu nie mamy Peszko, to już Ci kolega odpisał wyżej. Poważnie chłopie jesteś dla mnie pokemon numer 1 na tym forum.

Aaaa, no i oczywiście Kosowski- gość sobie dupsko naszym klubem wyciera, ale trzeba tłumaczyć? Nie trzeba.
bo nie jestem takim typem kibica jak ty, dla mnie liczy sie wynik sportowy, w Wisle jest parcie na wynik a ci zawodnicy (moze oprocz Dudu) je nam dawali, jesli nie rozumiesz to moze warto do szkoły wrócić, pisząc bzdety "ile chcieli kasy", ale zrozum ze oni byli naszymi piłkarzami i wystarczyło moze troche podwyzszyc pensje, ale wszystkim tu zalezy zeby oszczedzac, ok oszczedzilismy, to moze pozbedziemy sie wszystkich grajkow i grajmy młodą ekstraklasą, bedzie taniej, jesli sie pozbywa takich graczy to chyba trzeba sprowadzic rownorzednych badz lepszych, tego nie ma dlatego nie moge zboleć czemu puscili tylu wartosciowych zawodnikow nie zastepujac ich zadnymi, nie uwazasz moze ze sprowadzenie nowego zawodnika + danie mu pensji jest drozsze niz podniesienie samej pensji zawodnikowi ktorego juz mamy ? tylko po co ? przeciez liczy sie "miłość" do klubu, a to jest mydlenie oczu, tego nie ma w dzisiejszym futbolu, mozesz nie lubic jakiegos zawodnika (tak nie lubie Dudki, poniekąd Kosowskiego za negocjacje z gazetami) ale co ma nasze lubienie zawodnikow jak oni daja nam bramki, sukcesy, wyniki, marzenia

teraz to juz nawet rezerwowych nie mamy, jestes zaslepiony nie wiem czym, nie mamy kadry, nikim nie została zapełniona luka po piłkarzach ktorych mielismy i musimy grac Kowalskim czy graczami ktorych pozycja nie jest ich naturalną

Odpowiedz cytując
PvD
Armia Białej Gwiazdy

Stary 06.08.2008, 10:55
(.....)i i wystarczyło moze troche podwyzszyc pensje,
nie żebym się z Tobą nie zgadzał ale....

"może wystarczyło"? czyli sam nie jesteś pewien?
"trochę" tzn ile wg ciebie jest trochę? i najważniejsze czy trochę więcej dla Wisły jest to tyle samo co ę trochę dla zawodnika?
Cytat:
Decydując się na grę w Wiśle i podpisując z nią kontrakt piłkarz powinien automatycznie przyjąć świadomość panujących przy R22 zwyczajów. A jednym z kanonów który powinien przyświecać każdemu wiślakowi jest poszanowanie trójkolorowych barw. Szanować powinien je każdy z nas ( i umieć się z nimi obchodzić) bez względu na to czy w danym momencie owładnął nami strach, panika, euforia, złość czy cokolwiek innego.
Odpowiedz cytując
Paweł
Senior Member

Od: 10.2007

Stary 06.08.2008, 10:57
PvD napisał(a):Wyświetl post
a jak skomentujesz za jakiś czas tą decyzję gdyby się okazało, że następca Bednarza zrobi coś lepiej? (zakładając takie same warunki)
nie chciałbym odp. w stylu nie zrobi bo się nie da przy takich warunkach nic zrobić
Będzie się można cieszyć, że ma się szczęście, bo akurat wypaliło. Niestety będzie to oznaczać, że klub działa na zasadzie Totolotka - na chybił - trafił, czyli Bednarz out -> zatrudniamy pana X -> może się uda, może nie itd. Nie ma w tym żadnej strategii, tylko liczenie na farta. Farta można mieć, ale na krótką metę.

Nie chcę oceniać Bednarza, bo nie wiem jakie miał warunki pracy, chociaż inni forumowicze też nie wiedzą, a jakoś im to w ocenianiu nie przeszkadza ...

Jeśli Bednarz dostał od Cupiała i RN X kasy i pozwolenie na szukanie zawodników i nikogo za ten X nie załatwił, to znaczy, że jest nieudacznikiem.

Jeśli wszystkie jego pomysły były z góry torpedowane trudno mieć do niego o cokolwiek pretensje.

Nie wiem jaką miał sobodę działania, a to jest podstawa przy jakimkolwiek ocenianiu jego pracy. Z pustego, to i Bednarz nie naleje ...
Odpowiedz cytując
HEDu
Senior Member

Stary 06.08.2008, 10:58
nie żebym się z Tobą nie zgadzał ale....

"może wystarczyło"? czyli sam nie jesteś pewien?
"trochę" tzn ile wg ciebie jest trochę? i najważniejsze czy trochę więcej dla Wisły jest to tyle samo co ę trochę dla zawodnika?
nie jestem pewien, tak jak nikt nie jest pewien, ani nie wiemy czy oni chcieli 300 k za sezon czy chcieli 220 (a dawali 200), nic nie wiemy, moze nawet gra była o 10 k euro za sezon, nikt tego nie wie, ani kibice, ani gazety, tylko piłkarze i zarząd, a my mozemy gdybac, wiec nie ma sensu dyskusja ze np Kosowski z Paulistą sie tak cenili ze Wisła Kraków Mistrz Polski nie mogła dac im tyle ile chcieli (bo nie wiemy ile chcieli) i tyle

tak samo z Bednarzem, nie wiemy czy dostał kase od Cupiała czy po prostu leciał w kulki na małe bramki, obijał sie i załatwiał jakichs piłkarzy do dupy, albo za drogich (nie wiemy ile miał do dyspozycji kasy) albo za słąbych (bo sam jest słabym dyr. sportowym / skautem). Wiemy tyle ile nam gazety przyniosa i tyle ile sie sami domyslimy, a to moga byc wszystko bajeczki.
Ostatnio edytowane przez HEDu : 06.08.2008 o godz. 11:00.

Odpowiedz cytując
sandomingo
Senior Member

Od: 03.2005

Stary 06.08.2008, 11:02
Jeżeli te doniesienia się potwierdzą (choć mamy kolejny dowód na to, że warszawskie pismaki opłacane niemiecką kasą zrobią wszystko, żeby zaszkodzić Wisełce - termin ukazania się tych artykułów oczywiście nieprzypadkowy) to będzie przykład - nie pierwszy niestety - zupełnej chaotyczności działań Cupiała.
Zwalniamy dyrektora sportowego mniej więcej w połowie okienka transferowego. Świetny moment, nie ma co. Nie ma to jak konsekwentne realizowanie przyjętej strategii...
Oczywiście wyniki działań Bednarza nie są oszałamiające - boli zwłaszcza brak jakichkolwiek działań celem chociażby próby budowy skautingu w naszym klubie - to jednak twarde wprowadzanie polityki podpisywania kontraktów motywacyjnych zasługuje na uznanie. Przede wszystkim to nie wiadomo jaką swobodą działania dysponował/dysponuje Bednarz.
Mielcarski - gość wie w co się pakuje, nie chce mi się wierzyć w jakąkolwiek samodzielność jego czy kogokolwiek innego. Z resztą mam takie wrażenie że najładniej o skautingu i profesjonalnej polityce transferowej to mówi w TV. Jak mu RN nie pozwoli na zatrudnienie kilku-kilkunastu skautów to i tak nic nie zrobi.
Pożyjemy, zobaczymy. Teraz trzeba koniecznie przejść ten Beitar bo inaczej wojna domowa w naszym klubie rozgorzeje na dobre i znowu trzeba będzie budować na zgliszczach.
Odpowiedz cytując
PvD
Armia Białej Gwiazdy

Stary 06.08.2008, 11:06
nie jestem pewien, tak jak nikt nie jest pewien, ani nie wiemy czy oni chcieli 300 k za sezon czy chcieli 220 (a dawali 200), nic nie wiemy, moze nawet gra była o 10 k euro za sezon, nikt tego nie wie, ani kibice, ani gazety, tylko piłkarze i zarząd, a my mozemy gdybac, wiec nie ma sensu dyskusja ze np Kosowski z Paulistą sie tak cenili ze Wisła Kraków Mistrz Polski nie mogła dac im tyle ile chcieli (bo nie wiemy ile chcieli) i tyle
no właśnie nikt nie jest pewien ale wszyscy osądzają tych z "lewa i prawa oraz centrum"

niestety jest tak że osoby które mówią,że być może zawodnicy chcieli za dużo dopuszczają możliwość, że być może też wina leży po stronie klubu, jednak sporadycznie można zauważyć sytuację w drugą stronę. Większośc zawsze twierdzi, że to klub za mało daje nie dopuszczając że wina mogła leżeć po stronie zawodnika.

Cytat:
a my mozemy gdybac, wiec nie ma sensu dyskusja ze np Kosowski z Paulistą sie tak cenili ze Wisła Kraków Mistrz Polski nie mogła dac im tyle ile chcieli (bo nie wiemy ile chcieli) i tyle
no to skąd twierdzenia wystarczyło może trochę podnieść? a może też przyjąć wariant a może było trochę obniżyć (żądania)?

chyba, że wszystkie osądy są tylko i wynikiem gdybania to ok, tylko trzeba zaznaczyć, że wyroki na podstawie gdybania mogę rozmijać się zupełnie z rzeczywistością a to może oznaczać, że są niesprawiedliwe i powodują złudny obraz rzeczywistości.

To, że brakuje teraz rezerw to rzecz oczywista tylko jest pytanie czy tylko wina jest jednej strony?

PS: Są ludzie na Wiśle, którzy orientują sie i mają wiedzę, kto ile chciał i za co.
Powód: iterówki
Ostatnio edytowane przez PvD : 06.08.2008 o godz. 11:10.
Cytat:
Odpowiedz cytując
Maćko
Urodzony optymista

Od: 07.2005

Stary 06.08.2008, 11:06
bo nie jestem takim typem kibica jak ty, dla mnie liczy sie wynik sportowy(...)
I niech mnie jeszcze raz ktoś zapyta, dlaczego jest JA i TY, a nie MY...
Chcesz mieć prawo do komentowania? Rusz dupsko na wyjazd!
Odpowiedz cytując
emjot
Senior Member

Stary 06.08.2008, 11:14
Paweł napisał(a):Wyświetl post
Będzie się można cieszyć, że ma się szczęście, bo akurat wypaliło. Niestety będzie to oznaczać, że klub działa na zasadzie Totolotka - na chybił - trafił, czyli Bednarz out -> zatrudniamy pana X -> może się uda, może nie itd. Nie ma w tym żadnej strategii, tylko liczenie na farta. Farta można mieć, ale na krótką metę.

Nie chcę oceniać Bednarza, bo nie wiem jakie miał warunki pracy, chociaż inni forumowicze też nie wiedzą, a jakoś im to w ocenianiu nie przeszkadza ...

Jeśli Bednarz dostał od Cupiała i RN X kasy i pozwolenie na szukanie zawodników i nikogo za ten X nie załatwił, to znaczy, że jest nieudacznikiem.

Jeśli wszystkie jego pomysły były z góry torpedowane trudno mieć do niego o cokolwiek pretensje.

Nie wiem jaką miał sobodę działania, a to jest podstawa przy jakimkolwiek ocenianiu jego pracy. Z pustego, to i Bednarz nie naleje ...
PN lub GK nie pamiętam
Rada Nadzorcza Wisły odrzuciła ostatnich 20 słownie
dwadzieścia propozycji transferowych dyrektora sportowego Wisły Jacka B
nie zgadzając się na
a) kwotę transferu
b) pensje piłkarzy

jest to jakiś obraz pracy JB, wyrywkowy bo wyrywkowy
ale wskazuje to na to że za bardzo pola manewru
i kasy nie miał
więc....
Jurowicz-Talik-Lechowicz-Szumilas-Kaczor-J.Krupa-Brzycki-Legutko-J.Wapiennik-W. Stopa-Michel-Sawicki-S.Wójcik-Świder-Snopkowski-Adamek
Odpowiedz cytując
PvD
Armia Białej Gwiazdy

Stary 06.08.2008, 11:18
eye63 napisał(a):Wyświetl post
Nie no ok - niech zwolnią Bednarza, ale niech powiedzą jasno przy zwalnianiu, że gość miał X kasy na transfery, ale nie potrafił jej spożytkować.

Każde inne tłumaczenie, będzie oznaczać jedynie tyle, że znalazł się kolejny kozioł ofiarny.
nawet jak Ci podadzą takie info to jak to zweryfikujesz?

Oczekujesz wyjścia prezesa (ciekawym kiedy on poleci) czy RN która powie: "Rozstajemy się z Jackiem Bedanrzem w zgodzie jednak pomimo kwot, które właściciel przeznaczył na wzmocnienia (np. Dudki) nie potrafił nalezycie wywiązać się ze swojej pracy" ?

Nigdy tego nie zweryfikujesz bo to może być prawda jak również zagranie pod publikę typu "patrzcie on miał kasę a g...o zrobił"

Potem będą oczekiwania od Bednarza żeby powiedziałjak naprawdę było i ile mial kasy to jego odpowiedz widzę tak. "Jestem profesjonalistą . Mimo, że już nie pracuje w Wiśle nie mogę ujawniać takich szczegółów jak kwoty. To tajemnica spółki."

emjot napisał(a):Wyświetl post
więc....
gdybam:

Że wewnętrzne rozgrywki i walka o wpływy w Wiśle i u Cupiała zaczyna nabierać tempa.?
Cytat:
Odpowiedz cytując
1q2
Socios Wisła Kraków

Od: 02.2005

Stary 06.08.2008, 11:19
Najgorsze jest to ze my sobie mozemy tylko gdybac i wierzyc badz nie, takim lub innym gazetom.
Nie wiemy ile chcial jeden czy drugi, by pozostac ,kto byl badziej sklony do kompromisu, na jakich kwotach negocjacje sie rozbijaly itp.

To samo sie tyczy Bednarza - samo info wydaje sie byc w miare wiarygodne i nieprzypadkowe, natomiast czy to sluszne posuniecie , tego nie wiemy.

Jesli mial kase i wolna reke i w zasadzie nie zrobil nic by przed dzisiejszym meczem Skorza mial jakiekolwiek pole manewru, to ok.
Jesli jednak jej nie mial badz mial wirtualnie a realnie to wszystko bylo blokowane przez RN, czyli defakto Cupiala , to mamy doczynienia z kolejna paranoja = koles wylatuje bo nie ma magicznych zdolnosci pozyskiwania wartosciowych grajkow za free, z niskim i do tego 'motywacyjnym' kontraktem.

Coz, jeszcze tylko brakuje bysmy dzis odpadli i polecial Skorza a znow zrobimy koleczko, jak co rok od lat 4.

gdybam:

Że wewnętrzne rozgrywki i walka o wpływy w Wiśle i u Cupiała zaczyna nabierać tempa.?
A wydawalo sie, ze w tej kwestii choc przez chwile > niz rok , bedzie spokoj.
Ostatnio edytowane przez 1q2 : 06.08.2008 o godz. 11:22.
94 - Allah Akbar!!
Odpowiedz cytując
Pablo84
Senior Member

Od: 03.2004

Stary 06.08.2008, 11:52
takie pytanie mi sie nasuwa w kontekście wróżenia przyszłości

PS: nie jestem przeciwko Bednarzowi
Uważam, że w profesjonalnie zarządzanym klubie musi być jakaś stabilizacja i zaufanie do swoich pracowników, więc nawet jak Mielcarski ściągnął by kogoś zza granicy, będe miał to w dupie, bo to - tak jak to wcześniej nazwałęś- to tylko odremontowanie fasady budynku, a nie wzmocnienie fundamentów, remont wewnątrz.
Byłbym o wiele szczęśliwszy, nawet gdyby nie było tych transferów, ale mielibyśmy w zarządzie mądrych ludzi z jakąś wizją, a nie podejrzanych dziadów, którzy (podejrzewam) za komuny z niejednego pieca chleb jedli.

A człowiek stoi z boku, patrzy się na to wszystko i aż serce się kraje
Ostatnio edytowane przez Pablo84 : 06.08.2008 o godz. 11:55.
Odpowiedz cytując
eye63
Senior Member

Od: 06.2007

Stary 06.08.2008, 12:15
nawet jak Ci podadzą takie info to jak to zweryfikujesz?

Oczekujesz wyjścia prezesa (ciekawym kiedy on poleci) czy RN która powie: "Rozstajemy się z Jackiem Bedanrzem w zgodzie jednak pomimo kwot, które właściciel przeznaczył na wzmocnienia (np. Dudki) nie potrafił nalezycie wywiązać się ze swojej pracy" ?

Nigdy tego nie zweryfikujesz bo to może być prawda jak również zagranie pod publikę typu "patrzcie on miał kasę a g...o zrobił"

Potem będą oczekiwania od Bednarza żeby powiedziałjak naprawdę było i ile mial kasy to jego odpowiedz widzę tak. "Jestem profesjonalistą . Mimo, że już nie pracuje w Wiśle nie mogę ujawniać takich szczegółów jak kwoty. To tajemnica spółki."
A czepiasz się . Nie miałem prawa na chwilę zatopić się w marzeniach i naiwnie pomyśleć, że klub postąpi profesjonalnie i w jakikolwiek racjonalny sposób uzasadni zwolnienie swojego pracownika? Dodatkowo takiego, który przynajmniej częściowo zdobył zaufanie kibiców?

W sumie to rzeczywiście g... wiadomo. Ale podejrzewam, że jeśli poleci Bednarz, to z Neim już definitywnie się pożegnamy, zresztą jak prawdopodobnie z innymi wzmocnieniami. (Uwaga, znowu mam złudne nadzieje, że ktoś je planował).

Pablo84 napisał(a):Wyświetl post
Byłbym o wiele szczęśliwszy, nawet gdyby nie było tych transferów, ale mielibyśmy w zarządzie mądrych ludzi z jakąś wizją, a nie podejrzanych dziadów, którzy (podejrzewam) za komuny z niejednego pieca chleb jedli.

A człowiek stoi z boku, patrzy się na to wszystko i aż serce się kraje
Niestety, taki los. PZPN się trzyma stołków, u nas dziady się trzymają stołków. Jak się okazuje, trzeba poczekać jeszcze kilka grubych lat, aż to wszystko powymiera...
Ostatnio edytowane przez eye63 : 06.08.2008 o godz. 12:19.
Odpowiedz cytując
WHITE*STAR
Senior Member

Od: 07.2007

Stary 06.08.2008, 12:20
Bednarz mimo wszystko zrobił kilka fajnych kroków. Wprowadził kontrakty motywacyjne, ściągnął Łobodzińskiego za "marne" 400 tys €, sprowadził Niedzielana, zyskaliśmy Ćwielonga za długi. Mi się podobało to, że nie ściągał pierwszych lepszych zawodników typu Chiacu, Radovanović, Varga, Barreto, Svitlica i wielu innych. Gdyby miał więcej do powiedzenia, czyli sam decydował o transferach i kontraktach to może by było u nas jeszcze paru innych grajków. Szkoda, że o tym wszystkim dowiadujemy się w okienku transferowym. Natomiast za czasów Mielcarskiego pamiętam, że przyszedł do nas Błaszczykowski, choć Kuby nie chciał Grzegorz, a obecny trener Wagner Liczka. Kogo Mielcarski i za ile do nas sprowadził? Wie ktoś?
Odpowiedz cytując
HerbacianyOgrod
Member

Od: 07.2008

Stary 06.08.2008, 12:32
Nuclear napisał(a):Wyświetl post
Ja czytałem w jednej gazecie że Skorża ma od Cupiała 3 lata na zakwalifikowanie się do L.M. Więc zostały mu jeszcze 2 podejścia, bo mam nadzeje ze to prawda.
Niech zgadne... Czytałeś to w przeglądzie, w fakcie, czy supereXpresie

A jeśli chodzi o p. Bednarza to nie ukrywam ciesze się

Dodaj ten baner do podpisu! Promuj dotacje na SKWK!
Odpowiedz cytując
1q2
Socios Wisła Kraków

Od: 02.2005

Stary 06.08.2008, 12:39
WHITE*STAR napisał(a):Wyświetl post
Bednarz mimo wszystko zrobił kilka fajnych kroków. Wprowadził kontrakty motywacyjne, ściągnął Łobodzińskiego za "marne" 400 tys €, sprowadził Niedzielana, zyskaliśmy Ćwielonga za długi. Mi się podobało to, że nie ściągał pierwszych lepszych zawodników typu Chiacu, Radovanović, Varga, Barreto, Svitlica i wielu innych. Gdyby miał więcej do powiedzenia, czyli sam decydował o transferach i kontraktach to może by było u nas jeszcze paru innych grajków. Szkoda, że o tym wszystkim dowiadujemy się w okienku transferowym. Natomiast za czasów Mielcarskiego pamiętam, że przyszedł do nas Błaszczykowski, choć Kuby nie chciał Grzegorz, a obecny trener Wagner Liczka. Kogo Mielcarski i za ile do nas sprowadził? Wie ktoś?
No, z tym to bym grubo polemizowal.
'marne' 400 tys euro, czyli ponad 1 mln zlotych -a jak narazie Łobo, to nieudolna podrobka Kosy -ktory wirtuozem tez nie byl.
Cwielong - nie sprawdzil sie
Niedzielan - to samo
Wiec nie wiem czym oni sie tak na prawde roznia od Radovanoviczow i Chiacow.

To stan o tych co pisales - na dzis dzien.Oczywiscie moze sie to jeszcze zmienic ale jak narazie dyskredytowanie Mielcara a wywyzszanie Bednarza ,wd mnie jest kompletnie nie na miejscu - bo sprowadzenie jak narazie 1 gracza ktory dopiero rokuje dobrze na przyszlosc -Jirsaka to nie jest jakis wielki powod do dumy.

ps. post z gatunku 'no offence' - nic do 'Lysego' nie mam ,z niewielkimi pieniedzmi to trza miec kupe szczescia.
Ostatnio edytowane przez 1q2 : 06.08.2008 o godz. 12:43.
94 - Allah Akbar!!
Odpowiedz cytując
WHITE*STAR
Senior Member

Stary 06.08.2008, 13:01
1q2 napisał(a):Wyświetl post
No, z tym to bym grubo polemizowal.
'marne' 400 tys euro, czyli ponad 1 mln zlotych -a jak narazie Łobo, to nieudolna podrobka Kosy -ktory wirtuozem tez nie byl.
Cwielong - nie sprawdzil sie
Niedzielan - to samo
Wiec nie wiem czym oni sie tak na prawde roznia od Radovanoviczow i Chiacow.

To stan o tych co pisales - na dzis dzien.Oczywiscie moze sie to jeszcze zmienic ale jak narazie dyskredytowanie Mielcara a wywyzszanie Bednarza ,wd mnie jest kompletnie nie na miejscu - bo sprowadzenie jak narazie 1 gracza ktory dopiero rokuje dobrze na przyszlosc -Jirsaka to nie jest jakis wielki powod do dumy.

ps. post z gatunku 'no offence' - nic do 'Lysego' nie mam ,z niewielkimi pieniedzmi to trza miec kupe szczescia.
Ale na pewno wiesz ile trzeba by było dać za Łobodzińskiego gdyby nie ta klauzura w jego umowie. Niedzielan natomiast grał nieźle dopóki nie skosił go brutalnie obecny reprezentant Danch. Ćwielong nie kosztował nic, a Ruch oddać nam kasy za długi nie mógł, tak więc i to dobre. Jirsak jak sam napisałeś, Junior Diaz wciąż robi postępy, a wcale dużo nie kosztował (Choć akurat tego nie popieram), Cebanu też dość nieźle sie zapowiada. Może nie jest z Bednarza żaden geniusz, ale lepszego w ostatnich latach nie mieliśmy. Podoba mi się przede wszystkim to, że ten dyrektor sportowy nie poluję na posadę trenera tak jak to było choćby z Nawałką.
Odpowiedz cytując
Raporter
Senior Member

Od: 08.2008

Stary 06.08.2008, 13:27
M89 napisał(a):Wyświetl post
Tak na marginesie, podawanie takiego newsa w dzień meczu ważnego dla całej polskiej piłki to kurewstwo wyższej rangi.
diaspora w Fakcie? wszystko możliwe...

Cytat:

Oto powrót złotoustego kadzieja. No proszę trzeba zrobić komuś loda w RN? Grzesiu pobiegnie pierwszy... Jemu się tylko nie podobało że nie jest najważniejszy. Bo jakby mógł rządzić to by nawet 200tys Euro mu na transfery wystarczyło.

Panom z inteligencja poniżej 100 na ważne stanowiska dziękujemy. Jak był taki kochany czemu nie został scoutem Wisły? Nie wchodzi się 2 razy do tej samej rzeki.
Mielcarski i te jego orginalne na siłę pomysły. Piłka nożna nie jest tak skomplikowana jak nauka, tu rządzą w miarę proste mechanizmy. Kupujesz dobrych zawodników, zdobywasz mistrza, sponsorów itp. Wg. pana grzesia klasa sportowa się nie liczy. Trzeba kupować żeby sprzedawać, nawet największy szajs się przyda.

Tak zapamiętałem dyrektora Mielcarza.

Cała ta akcja jest tylko dlatego że BEDNARZ DOGADAŁ JUŻ SZCZEGÓŁY umowy. TERAZ TRZEBA INNYMI SPOSOBAMI DROGI TRANSFER WY.......IĆ, ŻEBY DO NIEGO NIE DOSZŁO. Bo po co wydawać 850 tys?
Jestem pewien że Nei zaakceptował warunki Wisły, że CSKA też. NIE MA GO TU BO RN po prostu nie ma zamiaru uwolnić gotówki. A głupio im teraz powiedzieć CSKA że cała zabawa to miała być szopka i że to ktoś inny miał kupić NEIA. To są te same ruchy co za JAROSZA MIELCARSKIEGO i JJ.
Ostatnio edytowane przez Raporter : 06.08.2008 o godz. 13:37.
Odpowiedz cytując
WHITE*STAR
Senior Member

Stary 06.08.2008, 13:35
M89 napisał(a):Wyświetl post
Tak na marginesie, podawanie takiego newsa w dzień meczu ważnego dla całej polskiej piłki to kurewstwo wyższej rangi.
News został podane przez kochający Wisłę Przegląd Sportowy...
Odpowiedz cytując
Raporter
Senior Member

Od: 08.2008

Stary 06.08.2008, 13:40
Jestem pewien że zmiana Bednarza to po prostu storpedowanie już dogadanego transferu Neia.
Niech nie wciskają. Rada kazała czekać z transferami aż piłkarze stanieją czyli pod koniec okienka.
Niestety przyszedł Beitar którego dzisiaj .......niemy i mam nadzieję że poleci PILCH a w jego miejsce do RN wejdzie Bednarz.

To potwierdza słowa właściciela Groclinu, że Cupiał już nie planuje żadnych inwestycji w Wisełkę. Drzymała skubany miał rację. Bo uważam i pewnie wielu z was że buble Grzesia Mielcarskiego bardziej obciążyły nasz budżet niż trasfer takiego Nei.
Ostatnio edytowane przez Raporter : 06.08.2008 o godz. 13:43.
Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna

Odpowiedź
Narzędzia tematu
Tryby wyświetlania

Zasady wysyłania postów