The White Star Division - Wisła Kraków

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna
Nazwa użytkownika
Hasło

Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny.

-->
Zakłady na Wisłę? Legalni bukmacherzy w Polsce - ranking i recenzje. Sprawdź też STS kod promocyjny.
Odpowiedź

Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
SMOKE 8541
Member

Od: 04.2016

Ignoruj użytkownika Pomoc
Stary 29.06.2016, 21:31
crismk Nie kracz bo się jeszcze okaże że te wszystkie dymisje to nie z winy Cupiała czy Gaszyńskiego tylko z powodu przejęcia udziałów Wisły od Cupiała przez Wojciechowskiego
Odpowiedz cytując
SMOKE 8541
Member

Stary 29.06.2016, 21:53
BlurgH Wyobrażam sobie że jeśli stołek po Duninie jest przynętą dla nowego inwestora to w Wiśle jeszcze przed zimą będzie efekt miotły i kilku ludzi ze starej świty pożegna się z Wisłą. Nieważne jak dobrze przez lata służyli ich czas powoli dobiega końca chyba będą mieli na tyle szacunku żeby odejść razem z Cupiałem dzięki któremu przez lata mieli fuchę w Wiśle. Możliwe że nawet jeśli Wisła zostanie w rodzinie to nowa pani vice/prezes otoczy się własną nową świtom w której może nawet zabłyśnie jakaś była gwiazda Wisły tym razem w nowej roli. Nowy prezes nowa świta nowe porządki pożegnanie starej świty to bardzo możliwe
Odpowiedz cytując
Pero
Senior Member

Od: 04.2007

Stary 30.06.2016, 09:11
SMOKE 8541 napisał(a):Wyświetl post
Wyobrażam sobie że jeśli stołek po Duninie jest przynętą dla nowego inwestora to w Wiśle jeszcze przed zimą będzie efekt miotły i kilku ludzi ze starej świty pożegna się z Wisłą. Nieważne jak dobrze przez lata służyli ich czas powoli dobiega końca chyba będą mieli na tyle szacunku żeby odejść razem z Cupiałem dzięki któremu przez lata mieli fuchę w Wiśle.
Hehe. Od 15 lat nie mogą odejść więc nie sądzę. Sytuację niektórych działaczy najlepiej obrazuje ten ironiczny filmik. Stary ale ponadczasowy:
https://www.youtube.com/watch?v=yrc3lFCPbn0

"jak się nie przekręci to nie odejdzie"
Odpowiedz cytując
crismk
Junior Member

Od: 06.2016

Stary 30.06.2016, 15:57
SMOKE 8541 a bys nie chciał Wojciechowskiego?
Odpowiedz cytując
SMOKE 8541
Member

Stary 30.06.2016, 19:27
crismk Się rozumie że ty byś chciał SMOKE woli zagranicznego inwestora nawet tylko na koszulkach od Wojciechowskiego to już nawet opcja zagraniczna wydaje się dużo lepsza
Odpowiedz cytując
SMOKE 8541
Member

Stary 02.07.2016, 21:58
Tak z ciekawości jeśli liga startuje 15tego to możliwe że jeszcze w tym tygodniu poznamy następcę Dunina?
Odpowiedz cytując
Revolver
Senior Member

Od: 05.2012

Stary 03.07.2016, 09:39
Czy ktoś może mi powiedzieć kto w tym momencie teoretycznie pełni rolę p.o. prezesa?
Odpowiedz cytując
Pero
Senior Member

Stary 03.07.2016, 10:25
Revolver napisał(a):Wyświetl post
Czy ktoś może mi powiedzieć kto w tym momencie teoretycznie pełni rolę p.o. prezesa?
Ten obrazek chyba jest odpowiedzią
http://www.wislaportal.pl/photo/mecze/02.07.2016/38.JPG
Odpowiedz cytując
kicur
Senior Member

Od: 06.2015

Stary 03.07.2016, 10:32
Od Haiti po Wodzisław królem skautów Kapka Zdzisław
Odpowiedz cytując
WISŁAZWE
WISŁA KRAKÓW

Od: 06.2008

Stary 03.07.2016, 11:07
Tak z ciekawości jeśli liga startuje 15tego to możliwe że jeszcze w tym tygodniu poznamy następcę Dunina?

Co ma start ligi do wyboru nowego Prezesa? Bo nie rozumiem? ''Bez Prezesa nie śpiewamy"?
W samym sercu trybun, w jego centrum, pojawiło się w piątkowy wieczór słowo pasja. Określenie, które najdobitniej tłumaczy to dlaczego większość z nas pojawia się na Reymonta, choć nie ma wyników, działań marketingowych, czy drużyny, z którą chcielibyśmy w pełni się utożsamiać.

Kraków, 9 marca 2012.

Odpowiedz cytując
Pero
Senior Member

Stary 03.07.2016, 13:09
Przecież to Ty przedstawiałeś Twoje 4 czy 3 opcje prezesa. Nie masz przecieków kiedy któraś wejdzie w życie? Od razu mówię, że ta z Bednarzem źle Ci sie przyśniła
Odpowiedz cytując
SMOKE 8541
Member

Stary 03.07.2016, 19:45
Pero Niestety nie mam takich przywilejów jeśli chodzi o przecieki Tak opcja z Bednarzem to był jedna z 3 jakie typuje.Na pocieszenie opcja Bednarzem odpada pozostają jeszcze 2 opcje WISŁAZWE Tylko się zastanawiam czy w nowy sezon Wisła wchodzi z nowym prezesem czy jak?
Odpowiedz cytując
Pero
Senior Member

Stary 03.07.2016, 23:32
Kolego na dymisje Dunina nikt nie był przygotowany. Nie było żadnego planu B. Teraz wiec trwa mniej czy bardziej intensywne szukanie marionetki. Od tego czy ktoś w to wejdzie czy nie zależy czy wejdziemy z prezesem czy nie. Tutaj nie ma żadnej logiki czy jakiejś koncepcji...

Mam takie wrażenie czy "z" prezesem czy "bez" funkcjonuje to tak samo. Tylko inna osoba pojawia się czasami na konferencjach....
Odpowiedz cytując
radek2323
Senior Member

Stary 04.07.2016, 12:19
Po co nam prezes ? i tak nie bedzie mial nic do powiedzenia szkoda tylko etatu lepiej jakiegos mlodego podpisac ... Boze kiedy to sie skoczy i Wisla wroci tam gdzie jej miejsce.
SERCE W BIELI KREW W BŁĘKICIE WISŁA KRAKÓW PONAD ŻYCIE!!!

Quo vadis Wisło?
Odpowiedz cytując
Coglin
Senior Member

Od: 11.2002

Stary 04.07.2016, 13:16
radek2323 napisał(a):Wyświetl post
Po co nam prezes ? i tak nie bedzie mial nic do powiedzenia szkoda tylko etatu lepiej jakiegos mlodego podpisac ... Boze kiedy to sie skoczy i Wisla wroci tam gdzie jej miejsce.
Skończy się to dopiero z odejściem obecnego właściciela.
Wisła Kraków
Odpowiedz cytując
WISŁAZWE
WISŁA KRAKÓW

Stary 04.07.2016, 13:17
Coglin napisał(a):Wyświetl post
Skończy się to dopiero z odejściem obecnego właściciela.
Chyba już czas?
Mimo wszystko?
W samym sercu trybun, w jego centrum, pojawiło się w piątkowy wieczór słowo pasja. Określenie, które najdobitniej tłumaczy to dlaczego większość z nas pojawia się na Reymonta, choć nie ma wyników, działań marketingowych, czy drużyny, z którą chcielibyśmy w pełni się utożsamiać.

Kraków, 9 marca 2012.

Odpowiedz cytując
Marcinkrakwoj
Socios Wisła Kraków

Od: 11.2007

Stary 04.07.2016, 13:43
jedynym plusem Cupiała jest w tym momencie jest to że jest jej Kibicem i nie tak łatwo mu ją porzucić.
Żaden Wojciechowski czy inna płotka nam tego nie da.

Tylko czy ta teza jest poprawna i na pewno jest plusem?..

Co do Wojciechowskiego itp. - już widzę ten schemat - chłop wchodzi, pompuje przez pół roku trochę kasy, potem jakaś akcja, protest SKWK, bojkot, chłop to rzuca w cholerę, Wisła przestaje istnieć.
Odpowiedz cytując
WISŁAZWE
WISŁA KRAKÓW

Stary 04.07.2016, 13:52
Marcinkrakwoj napisał(a):Wyświetl post
jedynym plusem Cupiała jest w tym momencie jest to że jest jej Kibicem i nie tak łatwo mu ją porzucić.
Żaden Wojciechowski czy inna płotka nam tego nie da.

Tylko czy ta teza jest poprawna i na pewno jest plusem?..

Co do Wojciechowskiego itp. - już widzę ten schemat - chłop wchodzi, pompuje przez pół roku trochę kasy, potem jakaś akcja, protest SKWK, bojkot, chłop to rzuca w cholerę, Wisła przestaje istnieć.
Kibicem i darzy ją miłością?
Czy może jest chorobliwie zazdrosny o swoją zabawkę? Nie chce nikogo z zewnątrz, bo boi się, że ktoś może mieć pomysł, jak zrealizować JEGO marzenie? Nie on sam.. tylko ktoś inny?

Spółka czy sprzedać całość?
Zostawić sobie i czekać? Na co czekać? Aż samo się naprawi?
Aż Żurawski, Kałużny czy Sarnat wznowią karierę i przez sentyment do Wisły zgodzą się grać tutaj za ''czapkę gruszek"?

Kraków, 9 marca 2012.

Odpowiedz cytując
Marcinkrakwoj
Socios Wisła Kraków

Stary 04.07.2016, 13:58
WISŁAZWE napisał(a):Wyświetl post
Kibicem i darzy ją miłością?
Czy może jest chorobliwie zazdrosny o swoją zabawkę? Nie chce nikogo z zewnątrz, bo boi się, że ktoś może mieć pomysł, jak zrealizować JEGO marzenie? Nie on sam.. tylko ktoś inny?

Spółka czy sprzedać całość?
Zostawić sobie i czekać? Na co czekać? Aż samo się naprawi?
Aż Żurawski, Kałużny czy Sarnat wznowią karierę i przez sentyment do Wisły zgodzą się grać tutaj za ''czapkę gruszek"?
Przyznaję Ci rację. A może po prostu na Wiśle kiedyś szły przekręty i boi się wypłynięcia pewnych spraw?
Odpowiedz cytując
BlurgH
Senior Member

Od: 07.2010

Stary 04.07.2016, 15:15
Przyznaję Ci rację. A może po prostu na Wiśle kiedyś szły przekręty i boi się wypłynięcia pewnych spraw?
Albo jedno i drugie. Bądź tu człowieku mądry...
Czesiu... Co ty robisz zarazo
Odpowiedz cytując
funkykoval
Socios Wisła Kraków

Od: 05.2005

Stary 05.07.2016, 09:48
Wg mnie Cupiał chyba przygotowuje się na ewentualność wyjścia Telefoniki z Wisły, ale pod warunkiem, że za akcje dostanie konkretną kasę. Jak wynika z KRS w marcu miało miejsce podwyższenie kapitału w Wisła Kraków SA o kwotę 62.656.300 zł poprzez utworzenie nowych akcji serii D w ilości 626563 po 100 zł każda. Biorąc pod uwagę dosyć niecodzienną wartość, można domniemywać (ale jedynie domniemywać), że akcje te zostały objęte w zamian za wierzytelności TELEFONIKI SA. Nie wiem też czy to jest całość wierzytelności TF SA wobec Wisły Kraków. Można więc domniemywać, że klub został wobec swojego właściciela oddłużony. Oczywiście Cupiał (czyt. TF SA) będzie chciał zbyć akcje co najmniej po ich wartości nominalnej, i tutaj jest największy problem, bo kto da za akcje Wisły Kraków ponad 74 miliony złotych przy aktualnym stanie klubu....
Jednakże odnoszę wrażenie, że spłacenie części (znacznej ) długów zewnętrznych plus prawdopodobnie likwidacja długu wewnętrznego (podwyższenie kapitału z 30 marca 2016r.) plus zaciąg zimowy, który wg mnie miał dać efekt awansu do górnej ósemki i walki o miejsce w pucharach (niestety misja nieudana) miały stanowić podwaliny do sprzedaży klubu.
JAZDA, JAZDA, JAZDA BIAŁA GWIAZDA !!!!!!!!!!!!!!!!!!
Odpowiedz cytując
Pero
Senior Member

Stary 05.07.2016, 10:03
funkykoval napisał(a):Wyświetl post
Wg mnie Cupiał chyba przygotowuje się na ewentualność wyjścia Telefoniki z Wisły, ale pod warunkiem, że za akcje dostanie konkretną kasę. Jak wynika z KRS w marcu miało miejsce podwyższenie kapitału w Wisła Kraków SA o kwotę 62.656.300 zł poprzez utworzenie nowych akcji serii D w ilości 626563 po 100 zł każda.
Jak dla mnie wyciągasz za daleko idące wnioski. Podwyższenie kapitału nastąpiło na etapie kompletowania dokumentacji licencyjnej tak aby poprawić ocenę wypłacalności spółki. Było też sposobem na znalezienie środków na spłatę wierzytelności jakie spółka miała obowiązek uregulować żeby dostać licencję (chyba trzeba wyczyścić płatności do czerwca żeby dostać licencje).
Zapewne pogłowiło się nad tym kilku księgowych ale nie wydaje mi się żeby miało to jakiś związek ze sprzedażą....
Odpowiedz cytując
maxusk
Junior Member

Od: 03.2014

Stary 05.07.2016, 11:13
Gdyby podniesienie kapitału spółki miało związek ze sprzedażą to nowe akcje obejmowałby podmiot wchodzący do spółki. W tym przypadku, chodzi raczej zamianę długu wewnętrznego ( jeszcze nie dawno banki uzależniały udzielenie kredytu TF od spłaty długu przez Wisłę), na akcje. Operacja taka, była zapewne celowa dla TF a na działalność Wisły nie miała większego wpływu.
Odpowiedz cytując
Ogryzek
Senior Member

Od: 03.2004
Skąd: Pod koniec VIII wieku powstało państwo Wiślan. Stolicą Wiślan jest Kraków

Stary 05.07.2016, 11:56
funkykoval napisał(a):Wyświetl post
Wg mnie Cupiał chyba przygotowuje się na ewentualność wyjścia Telefoniki z Wisły, ale pod warunkiem, że za akcje dostanie konkretną kasę. Jak wynika z KRS w marcu miało miejsce podwyższenie kapitału w Wisła Kraków SA o kwotę 62.656.300 zł poprzez utworzenie nowych akcji serii D w ilości 626563 po 100 zł każda. Biorąc pod uwagę dosyć niecodzienną wartość, można domniemywać (ale jedynie domniemywać), że akcje te zostały objęte w zamian za wierzytelności TELEFONIKI SA. Nie wiem też czy to jest całość wierzytelności TF SA wobec Wisły Kraków. Można więc domniemywać, że klub został wobec swojego właściciela oddłużony. Oczywiście Cupiał (czyt. TF SA) będzie chciał zbyć akcje co najmniej po ich wartości nominalnej, i tutaj jest największy problem, bo kto da za akcje Wisły Kraków ponad 74 miliony złotych przy aktualnym stanie klubu....
Jednakże odnoszę wrażenie, że spłacenie części (znacznej ) długów zewnętrznych plus prawdopodobnie likwidacja długu wewnętrznego (podwyższenie kapitału z 30 marca 2016r.) plus zaciąg zimowy, który wg mnie miał dać efekt awansu do górnej ósemki i walki o miejsce w pucharach (niestety misja nieudana) miały stanowić podwaliny do sprzedaży klubu.
Jeśli faktycznie nastąpiła konwersja długu Wisły za akcje to świetna wiadomość. (Pisałem o tym wielokrotnie że za pomocą tego mechanizmu Legia wyszła na prostą). Znaczy to że Cupiał nie chce "zlikwidować" Wisły ale, albo sprzedać albo dalej w nią inwestować. Oba rozwiązania są mimo wszystko optymistyczne. Bez pozbycia się tego niespłacalnego balastu nigdy się nie rozwiniemy.
„Pierwotnie polską barwą narodową był »karmazyn« uważany w średniowieczu za najszlachetniejszy z kolorów. Wykorzystywany był on jako symbol dostojeństwa i bogactwa. Z uwagi na cenę barwnika potrzebnego do uzyskania tego koloru mało kto mógł sobie na niego pozwolić...
Odpowiedz cytując
Marcinkrakwoj
Socios Wisła Kraków

Stary 05.07.2016, 12:18
na marginesie - dziwie się, że jeszcze nikt tu nie policzył ile kasy dostaniemy za Mąkę i Guzmicsa na euro?

takie moje wyliczenia:
Guzmics - 105307 euro (dwa tygodnie przed turniejem, od 10 lipca do 26.06 plus jeden dzień) * 3397€
Mąka i Stępiński (idealne się uzupełniają na 100% wypłaty) - 35 dni (do 30.06 plus jeden dzień) * 3397€ - 118895€

RAZEM: 224202€ * powiedzmy że euro spadnie do 4,40 - 986 488 zł 80 groszy.

z czego pewnie 80 groszy zostanie zainwestowane w jakąś sensowną rzecz - np. długopis?
Odpowiedz cytując
funkykoval
Socios Wisła Kraków

Od: 05.2005

Stary 05.07.2016, 12:28
maxusk napisał(a):Wyświetl post
Gdyby podniesienie kapitału spółki miało związek ze sprzedażą to nowe akcje obejmowałby podmiot wchodzący do spółki. W tym przypadku, chodzi raczej zamianę długu wewnętrznego ( jeszcze nie dawno banki uzależniały udzielenie kredytu TF od spłaty długu przez Wisłę), na akcje. Operacja taka, była zapewne celowa dla TF a na działalność Wisły nie miała większego wpływu.
To właśnie napisałem - nowe akcje zostały (prawdopodobnie) objęte w zamian za wierzytelności TF SA, a taka czynność powoduje, że z przejęciem klubu nie jest związane przejęcie zadłużenia wobec Telefoniki, wobec czego taka sytuacja jest czystsza z punktu widzenia ewentualnego nabywcy klubu.

Pero napisał(a):Wyświetl post
Jak dla mnie wyciągasz za daleko idące wnioski. Podwyższenie kapitału nastąpiło na etapie kompletowania dokumentacji licencyjnej tak aby poprawić ocenę wypłacalności spółki. Było też sposobem na znalezienie środków na spłatę wierzytelności jakie spółka miała obowiązek uregulować żeby dostać licencję (chyba trzeba wyczyścić płatności do czerwca żeby dostać licencje).
Zapewne pogłowiło się nad tym kilku księgowych ale nie wydaje mi się żeby miało to jakiś związek ze sprzedażą....
To nie wnioski a jedynie pewne hipotezy oparte na częściowo znanych faktach.
Co do Twojej hipotezy, to pragnę zauważyć, że do wniosku licencyjnego nie była konieczna spłata wszystkich zobowiązań, które (poza zobowiązaniami wobec telefoniki) były szacowane na 16-18 mln zł tylko spłacono część z tych zobowiązań. Łączna kwota podwyższenia to ponad 62 mln zł - coś w okolicach naszego mitami obrosłego długu wobec Telefoniki (jego wartość oscylowała w prasie od 60 do 100 mln zł w różnym czasie). Nie sądzę, aby Telefonika wyłożyła 62 mln zł na podwyższenie kapitału zakładowego Wisły, tylko po prostu skonwersowała swoje wierzytelności na kapitał zakładowy.
Łatwiej jest sprzedać akcje klubu nawet poniżej ceny nominalnej akcji niż sprzedać wierzytelność wobec klubu (której wysokość znacząco przekraczała zarówno możliwości finansowe klubu jak i kapitał zakładowy), nie licząc się z jego upadłością.
Jeżeli faktycznie podwyższenie kapitału z 30 marca 2016 nastąpiło w zamian za wierzytelności Telefoniki, to mamy do czynienia z wyczyszczeniem sytuacji finansowej klubu w znaczącym stopniu, i ułatwieniem ewentualnej sprzedaży całości czy części akcji klubu. Z naciskiem na słowo "jeżeli" bo ja ostatniej zmiany statutu spółki nie widziałem. Powtarzam powyższy wywód opiera się na domniemaniu, ale jak wskazał Ogryzek w taki właśnie sposób rozpoczęto przygotowania w sprzedaży klubu w Legii przez ITI.
JAZDA, JAZDA, JAZDA BIAŁA GWIAZDA !!!!!!!!!!!!!!!!!!
Odpowiedz cytując
gdsmk
Senior Member

Od: 07.2003

Stary 05.07.2016, 12:52
Szczerze mówiąc, czy to robi jakąś różnicę?

Przed marcem, ew. nabywca kupował klub taniej, ale z zadłużeniem.

Teraz będzie musiał kupić klub bez zadłużenia, ale dużo drożej.

No chyba, że w obu przypadkach Cupiał będzie mega dobrodziejem i albo umorzy dług (chyba, że tu tkwi haczyk i to księgowo jest nie do zrobienia) albo sprzeda akcje za bezcen

W przypadku Legii piszą tak: http://www.przegladsportowy.pl/pilka...965,1,721.html
Ostatnio edytowane przez gdsmk : 05.07.2016 o godz. 12:55.
Odpowiedz cytując
Pero
Senior Member

Stary 05.07.2016, 14:20
@ogryzek i @funkykoval może faktycznie wasze hipotezy są trafne. Miałoby to jakiś sens.

@gdsmk wydaje mi się, że jednak różnica jest. Choćby taka że podczas rozmów z zainteresowanym przewija się tylko wątek negocjacyjny o cenę za udziały. Potencjalny inwestor nie ma z tyłu głowy jeszcze długu wobec TFK.
Odpowiedz cytując
Lukasz
Senior Member

Od: 08.2010

Stary 06.07.2016, 10:29
Pero napisał(a):Wyświetl post
@gdsmk wydaje mi się, że jednak różnica jest. Choćby taka że podczas rozmów z zainteresowanym przewija się tylko wątek negocjacyjny o cenę za udziały. Potencjalny inwestor nie ma z tyłu głowy jeszcze długu wobec TFK.
Albo przy rozmowach z bankami czy współinwestorami.
IMO Zamiana dlugu na akcje to świetna wiadomosc. W końcu coś do przodu.
JM:"Życie jest jak rower - nie kręcisz nie jedziesz" TF: "Dziś Wisła Kraków ma zapewnione optymalne warunki prowadzenia działalności sportowej."
"... jakieś dziwne wizje zagłady (..) Nie wiem czym to jest spowodowane, nie wnikam w to, ale trochę mnie to niepokoi"
TS: Zajmujemy się sportem, nie sprawiedliwością, ani praworządnością.(..) Towarzystwo Sportowe „Wisła” Kraków informuje, iż od godziny 16.00 nie jest już właścicielem piłkarskiej spółki Wisła Kraków SA
Odpowiedz cytując
bódyń
Senior Member

Od: 08.2005

Stary 06.07.2016, 10:54
na marginesie - dziwie się, że jeszcze nikt tu nie policzył ile kasy dostaniemy za Mąkę i Guzmicsa na euro?

takie moje wyliczenia:
Guzmics - 105307 euro (dwa tygodnie przed turniejem, od 10 lipca do 26.06 plus jeden dzień) * 3397€
Mąka i Stępiński (idealne się uzupełniają na 100% wypłaty) - 35 dni (do 30.06 plus jeden dzień) * 3397€ - 118895€

RAZEM: 224202€ * powiedzmy że euro spadnie do 4,40 - 986 488 zł 80 groszy.

z czego pewnie 80 groszy zostanie zainwestowane w jakąś sensowną rzecz - np. długopis?
Za kazdy dzien jest 7000E
Dlaczego liczysz Mąke i Stępińskiego? Zespól dostaje cała kwotę jesli zawodnik gral 2 sezony wcześniejsze w danym klubie. Ostatni sezon jest liczony za 2/3 (Mąka) a jeszcze wczesniejszy 1/3(Stępinski). Co do Guzmica to gra u nas od 10 IX 2014 i nie wiem jak go liczyc.
Prawica ogłupia
Lewica okrada

Andrzej Du*a
Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna

Odpowiedź
Narzędzia tematu
Tryby wyświetlania

Zasady wysyłania postów