The White Star Division - Wisła Kraków

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna
Nazwa użytkownika
Hasło

Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny.

Reklama
Zakłady na Wisłę? Legalni bukmacherzy w Polsce - ranking i recenzje. Sprawdź też STS kod promocyjny.
Odpowiedź

Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
pepe72
Senior Member

Od: 08.2005

Ignoruj użytkownika Pomoc
Stary 21.03.2021, 16:18
Podbeskidzie, Stal i Craxa nie zdobyły punktów. My mamy +3.
Generalnie, to potrzebujemy napastnika bo bez strzelania goli nie ujedziemy daleko.
Co do karnego to można powiedzieć, że e-klapa oddała nam częściowo to co zabrała wcześniej.

Ciekawe czy się Savić rozkręci.
Nowe cele Wisły na sezon (2021/22)
1. wyjść na finansową prostą
2. zdobyć co najmniej 15 (piętnaste!) miejsce
Odpowiedz cytując
majkelson777
Member

Od: 12.2015

Stary 21.03.2021, 16:29
Czy znajdzie się jedna osoba, która uargumentuje mi sens przedłużenia wygasającego kontraktu Sadloka?
Odpowiedz cytując
Ogryzek
Senior Member

Od: 03.2004
Skąd: Pod koniec VIII wieku powstało państwo Wiślan. Stolicą Wiślan jest Kraków

Stary 21.03.2021, 16:30
Po tym meczu odczułem ulgę że się udało wydrzeć zwycięstwo. Bardzo ważne zwycięstwo. Teraz chwila przerwy i za 2 tygodnie równie ciężki mecz w Bielsku.

btw
Stal przebiegła 121 km w tym meczu, więcej od nas 117.
„Pierwotnie polską barwą narodową był »karmazyn« uważany w średniowieczu za najszlachetniejszy z kolorów. Wykorzystywany był on jako symbol dostojeństwa i bogactwa. Z uwagi na cenę barwnika potrzebnego do uzyskania tego koloru mało kto mógł sobie na niego pozwolić...
Odpowiedz cytując
ashkeczup
Senior Member

Od: 08.2016

Stary 21.03.2021, 16:35
majkelson777 napisał(a):Wyświetl post
Czy znajdzie się jedna osoba, która uargumentuje mi sens przedłużenia wygasającego kontraktu Sadloka?
Ja, co chcesz wiedzieć?
" 'cause aint no such thing as half way crooks" ~PMS
Odpowiedz cytując
w0lno.
Senior Member

Od: 06.2007

Stary 21.03.2021, 16:37
ashkeczup napisał(a):Wyświetl post
Przez większość meczu Wisła śmierdziała ekstraklasą- podanie na 3 metry? Za trudne. Utrzymanie piłki na połowie przeciwnika przez 10 sekund? Panie, tego nie trenowaliśmy. Któryś musiał mieć wczoraj imieniny. Nie zdziwie się, jak Burlidze zaraz COVID wyjdzie pozytywnie, gość był kompletnie niedysponowany. Podobnie zresztą jak Brown Forbes- udało mu się dziś coś oprócz bramki? Podał dziś celnie? Wygrał jakąś główke? Z 11 dobrze zagrał właściwie tylko Mawutor. Zukhow to jakość. Mam nadzieję, że Savić się odblokuje, widać było jakie ciśnienie z niego zeszło.
Burliga na ławkę. Wolę nawet i słabego Szota, ale z perspektywą rozwoju, niż jego. Moim zdaniem jego czas już minął.

Brown Forbes przebiegł 12,04 km (najwięcej ze wszystkich zawodników obydwu drużyn). Na mnie robi to wrażenie. Gość walczył, biegał, starał się w obronie - czyż nie tego wymagają kibice? Do tego strzelił gola, który odmienił losy spotkania. Warto wspomnieć, że ma już na koncie 7 bramek. Jak na nasz stan posiadania, to jest to solidny zawodnik. Transfer na plus.

Mawutor dzik. Na chwilę obecną transfer na plus. Ma wejście do drużyny niczym Żukow. Miejmy nadzieję, że utrzyma dotychczasowy poziom,a nawet, że będzie jeszcze lepiej.

Żukow - jego obecność na boisku daje +10 skilla naszej drużynie. Oby po przerwie reprezentacyjnej mógł już grać w pierwszym składzie.

Savic - farfocel, ale może w końcu się przełamie. Oby, bo póki co, to taki Wojtkowski mówiący w obcym języku
Odpowiedz cytując
ypeeh
Senior Member

Od: 11.2002

Stary 21.03.2021, 16:43
ypeeh napisał(a):Wyświetl post
Wygrywamy 3:1
Czeu nie postawiłem kasy to ja nie wiem, drugi mecz z rzędu z prawidłowym wynikiem.

Całkiem nienajgorzej się to oglądało. Obrona Lisa klasa światowa, FBF na boisku i w końcu jakoś to wyglądało z przodu. Szot dużo strat i słabych zagrań.

No i Ma Wutor kopyto, trzeba przyznać.
Wisła Kraków & MUFC RULEZ.
Odpowiedz cytując
czaro
Senior Member

Od: 11.2004

Stary 21.03.2021, 16:45
Ja widzę różnicę pomiędzy Savicem a Wojtkowskim. Wielki nie jest i raczej nie będzie, ale jest w tym, co robi pomysł, jest z tego jakiś pożytek.

Forbes jest nam bardzo potrzebny. Dobrze, że nie odszedł. Zdrowy Żukow też.

Słabiutko dziś w obronie.
Konta "czaro" na innych portalach (w tym tt) nie są moje. Nie odpowiadam za publikowane tam treści.
Odpowiedz cytując
enzo
Senior Member

Od: 02.2005

Stary 21.03.2021, 16:49
Dla mnie ciekawą sprawą było to, że Stal o wiele bardziej chciała w meczu z nami grać w piłkę, niż niedawno np. taki Górnik. Jestem zaskoczony, bo powszechnie się przecież uważa, że Ojrzyński to rzeźnik i jego drużyny grają ostro i po chamsku. Tymczasem więcej tu było grania w piłkę niż często w meczach drużyn z górnej połowy tabeli.
Odpowiedz cytując
Heero
Senior Member

Od: 02.2007

Stary 21.03.2021, 17:02
@enzo: duża w tym zasługa sędziego, który każde mocniejsze wejście karał kartką, ustawił też dość wysoki próg gry faul i nie gwizdał zagrań na granicy. Jestem niemal pewny, że przy podobnym sędziowaniu, wygralibyśmy z Górnikiem.
Jestem z Krakowa i jestem z tego dumny!
Odpowiedz cytując
Markus
Senior Member

Stary 21.03.2021, 17:11
majkelson777 napisał(a):Wyświetl post
Ja popieram przedłużenie kontraktu z Sadlokiem. Jak na nasze warunki to solidny lewy obrońca, absolutnie nie wierzę w możliwość zakontraktowania kogoś lepszego. Natomiast na pewno nie widzę sensu przedłużenia kontraktu z Burligą czy Boguskim.
Odpowiedz cytując
bódyń
Senior Member

Stary 21.03.2021, 17:14
Statystyki meczu
Na uwage zasluguje fakt ze Stal przebiegla wiecej km.

Prawica ogłupia
Lewica okrada

Andrzej Du*a
Odpowiedz cytując
Arkadiusz.Czerepach
Senior Member

Od: 11.2016

Stary 21.03.2021, 17:23
panowie uciąłem sobie drzemkę , i przespałem pierwszą połowe , oglądałem dopiero od przerwy

czy ktoś może streścić w miare obiektywnie ?
Odpowiedz cytując
Drozd
Senior Member

Od: 03.2005

Stary 21.03.2021, 17:25
Też uważam że sędzia starał się nie przerywać gry przy każdym krzyknięciu i wywrotce, ale Stal też dużo bardziej niż Górnik myślała o graniu, a nie kopaniu.

Nieźle wszedł Kuvelić jak na taką długą przerwę jak nabierze pewności może być z niego pożytek, Savić wreszcie strzelił mam wrażenie, że teraz zacznie rządzić...
Hej Nasz TS !!
Odpowiedz cytując
konrad
Member

Stary 21.03.2021, 17:25. Ręka? Karny!
Karny w Gdańsku został niesłusznie podyktowany, ponieważ:
"Nie ma przewinienia, kiedy piłka dotyka ręki piłkarza bezpośrednio zagranej od przeciwnika stojącego w bardzo bliskiej odległości"

Dzisiaj był karny ponieważ:
"Przewinienie występuje, kiedy piłka odbije się od ręki, która nienaturalnie powiększy obrys ciała zawodnika"

Z dedykacją dla użytkownika @Drozd
https://www.youtube.com/watch?v=3_4fPmNr_BM&t=25s

1. Przewinienie (ręką lub ramieniem, nawet przypadkowym):
- piłka, po obiciu się.od ręki zawodnika drużyny atakującej wpadnie do bramki
- zawodnik, od którego ręki odbiła się piłka strzeli gola, lub stworzy sytuację bramkową dla kolegi z drużyny
- piłka odbije się od ręki, która nienaturalnie powiększy obrys ciała zawodnika
- piłka odbije się.od ręki podniesionej przez piłkarza powyżej barku - z jednym wyjątkiem - kiedy piłkarz sam ją sobie przypadkowo nastrzeli

2. Nie ma przewinienia, kiedy
- piłka dotyka ręki piłkarza bezpośrednio po odbiciu się od jego głowy, nogi, lub korpusu
- piłka dotyka ręki piłkarza bezpośrednio zagranej od przeciwnika stojącego w bardzo bliskiej odległości
- piłka dotyka ręki ułożonej naturalnie niepowiększającej obrysu ciała zawodnika
- gracz walcząc o piłkę upada na murawę i piłka dotyka jego ręki, którą podpiera się.w naturalny sposób

(jednak przewinienie zostanie odgwizdane, jeśli piłka dotknie ręki zawodnika wykonującego tzw. paradę obronną, czyli nie walczy o piłkę - rzucając się - próbuje zablokować.strzał)
Tylko Wisła.
Warszawa da się lubić, Warszawa da się lubić, tu trzy punkty można zdobyć, tutaj Legię można ubić.
Odpowiedz cytując
pepe72
Senior Member

Stary 21.03.2021, 17:27
Karny był ale korner, po którym doszło do dotknięcia ręką był wątpliwy.
Nowe cele Wisły na sezon (2021/22)
1. wyjść na finansową prostą
2. zdobyć co najmniej 15 (piętnaste!) miejsce
Odpowiedz cytując
AgresywnyChomik
Senior Member

Od: 01.2004

Stary 21.03.2021, 17:32
Arkadiusz.Czerepach napisał(a):Wyświetl post
panowie uciąłem sobie drzemkę , i przespałem pierwszą połowe , oglądałem dopiero od przerwy

czy ktoś może streścić w miare obiektywnie ?

Stal w pierwszej polowie powiedzialbym minimalnie lepsza dopiero jakby w koncowce Wisla miala wiecej sily.

Burliga slabiutki, Plewka w sumie nie wiem dlaczego zszedl (chyba ze cos przegapilem) moze trener chcial zobaczyc Zukova z Mawutorem, sprawdzil dzos 3 rozne ustawienia na srodku pomocy:

Mawutor Plewka
Zukow Mawutor
Zukov Kuveljic

W sumie to zazdroszcze ze sie przespales.
Ostatnio edytowane przez AgresywnyChomik : 21.03.2021 o godz. 17:38.
Malinowy król malowanych róż
Odpowiedz cytując
Drozd
Senior Member

Stary 21.03.2021, 17:41
konrad napisał(a):Wyświetl post
Karny w Gdańsku został niesłusznie podyktowany, ponieważ:
"Nie ma przewinienia, kiedy piłka dotyka ręki piłkarza bezpośrednio zagranej od przeciwnika stojącego w bardzo bliskiej odległości"

Dzisiaj był karny ponieważ:
"Przewinienie występuje, kiedy piłka odbije się od ręki, która nienaturalnie powiększy obrys ciała zawodnika"
Bardzo mi miło.

A co w sytuacji kiedy.

Piłka bezpośrednio zagrana od przeciwnika stojącego w bardzo bliskiej odległości, dotyka ręki, która nienaturalnie powiększy obrys ciała zawodnika.

Bo moim zdaniem karny. I tak można było interpretować sytuację w Gdańsku. Jak już wspominałem karnego nie powinno być z innych powodów.
Hej Nasz TS !!
Odpowiedz cytując
Cycu
Senior Member

Od: 09.2019

Stary 21.03.2021, 17:42
Ja też nie rozumiem dlaczego Plewka zszedł? Wcale nie grał źle.

Typowy mecz na remis, mało akcji, błędy po obu stronach, gdyby nie ten karny, który ustawił dalszy przebieg meczu to nie wygralibyśmy tego.
Gegenpressing!
Odpowiedz cytując
ashkeczup
Senior Member

Stary 21.03.2021, 17:44
w0lno. napisał(a):Wyświetl post
Burliga na ławkę. Wolę nawet i słabego Szota, ale z perspektywą rozwoju, niż jego. Moim zdaniem jego czas już minął.

Brown Forbes przebiegł 12,04 km (najwięcej ze wszystkich zawodników obydwu drużyn). Na mnie robi to wrażenie. Gość walczył, biegał, starał się w obronie - czyż nie tego wymagają kibice? Do tego strzelił gola, który odmienił losy spotkania. Warto wspomnieć, że ma już na koncie 7 bramek. Jak na nasz stan posiadania, to jest to solidny zawodnik. Transfer na plus.

Mawutor dzik. Na chwilę obecną transfer na plus. Ma wejście do drużyny niczym Żukow. Miejmy nadzieję, że utrzyma dotychczasowy poziom,a nawet, że będzie jeszcze lepiej.

Żukow - jego obecność na boisku daje +10 skilla naszej drużynie. Oby po przerwie reprezentacyjnej mógł już grać w pierwszym składzie.

Savic - farfocel, ale może w końcu się przełamie. Oby, bo póki co, to taki Wojtkowski mówiący w obcym języku
Nie oceniaj ogólnej postawy, tylko dzisiejszy mecz. Burliga koślawy jest od zawsze, poważnie, nie mam pojęcia jak piłkarz może tak krzywo biegać, ale solidnym ligowcem jest na pewno, nie ma się co na nim wyżywać.

Nie odbieram Forbsowi tego, że biegał, ale wyłączająć bramkę nie zrobił nic, ale to nic dobrego. Przed oczami mam sytuacje, idziemy z dobrym atakiem, Forbes w środku, po lewej stronie autostrada, a ten podaje prosto do przeciwnika. Nie wymagam wielkich rzeczy, ale trudność tego podania to jakieś 3/10.

Savić bywa irytujący, potrafi przyspieszyć, ale często niepotrzebnie trzyma piłkę. Z drugiej strony może by tego nie robił, gdyby miał napastnika, który częściej rusza w uliczki, a to przecież nie charakterystyka Brown Forbesa.

Cycu

A kto Twoim zdaniem zagrał lepiej? Plewka czy Zhukov?
Odpowiedz cytując
piotek
Senior Member

Od: 06.2009

Stary 21.03.2021, 17:45
AgresywnyChomik napisał(a):Wyświetl post
Stal w pierwszej polowie powiedzialbym minimalnie lepsza dopiero jakby w koncowce Wisla miala wiecej sily.

Burliga slabiutki, Plewka w sumie nie wiem dlaczego zszedl (chyba ze cos przegapilem) moze trener chcial zobaczyc Zukova z Mawutorem, sprawdzil dzos 3 rozne ustawienia na srodku pomocy:

Mawutor Plewka
Zukow Mawutor
Zukov Kuveljic

W sumie to zazdroszcze ze sie przespales.
Plewka grał z urazem stopy
Odpowiedz cytując
czaro
Senior Member

Od: 11.2004

Stary 21.03.2021, 17:49
Plewka grał dziś z lekkim urazem. Jego zejście kalkulowało się z zejściem Burligi i zmianą młodzieżowca z Plewki na Szotę.

Sadlok do przedłużenia.

Ja spałem dwa razy: i na pierwszej, i drugiej połowie. Pozdrawiam, Czerepachu
Konta "czaro" na innych portalach (w tym tt) nie są moje. Nie odpowiadam za publikowane tam treści.
Odpowiedz cytując
sevenheaven
Senior Member

Od: 12.2008

Stary 21.03.2021, 17:49
Hyballa juz powiedział, że Plewka cały tydzień miał problem ze stopą dlatego go zmienił

na +
podobają mi się reakcje na przebieg meczu Hyballi, prawie zawsze ściąga słabe ogniwo prawidłowo
gol Savicia mam nadzieję, że chłopak się odblokuje
powrót naszego wieżowca chyba już nie ma śladu po kontuzji
parada Lisa

na -
Burliga bardzo słaby mecz

Biję się lekko w pierś, marzyłem o sprzedaży Forbesa, a teraz nie wyobrażam sobie składu bez niego.. nie jest to zawodnik marzeń, ale haruje jak wół i czasem strzeli jakiegoś farfocla, przy 2 rundach nawet zakręciłby się przy 15-20 golach co jest bardzo dobrym wynikiem
Odpowiedz cytując
konrad
Member

Stary 21.03.2021, 17:55
Drozd napisał(a):Wyświetl post
Bardzo mi miło.

A co w sytuacji kiedy.

Piłka bezpośrednio zagrana od przeciwnika stojącego w bardzo bliskiej odległości, dotyka ręki, która nienaturalnie powiększy obrys ciała zawodnika.

Bo moim zdaniem karny. I tak można było interpretować sytuację w Gdańsku. Jak już wspominałem karnego nie powinno być z innych powodów.
Jakie znaczenie ma pozycja ciała nastrzelonego, skoro najpierw rozpatruje się odległość strzału (bo występuje on wcześniej od zdarzenia ręki)?
Tylko Wisła.
Warszawa da się lubić, Warszawa da się lubić, tu trzy punkty można zdobyć, tutaj Legię można ubić.
Odpowiedz cytując
Cycu
Senior Member

Od: 09.2019

Stary 21.03.2021, 17:55
ashkeczup napisał(a):Wyświetl post
A kto Twoim zdaniem zagrał lepiej? Plewka czy Zhukov?
Szczerze? Nie odczułem jakieś wyraźnej zmiany na plus przy zmianie. Plewka strzelił pierwszego gola w meczu, ale przez Burligę, który dośrodkowując był na spalonym nie został uznany, natomiast Żukow wyprowadził piłkę z której Savić w końcówce podwyższył na 3:1. I tak jak napisałem powyżej, gdyby nie karny (przełomowy moment) po którym Stal musiała się otworzyć i poszła kontra to mecz zakończyłby się remisem. Ogólnie mecz był wyrównany.

Wynik nie odzwierciedla przebiegu meczu.
Ostatnio edytowane przez Cycu : 21.03.2021 o godz. 18:17.
Gegenpressing!
Odpowiedz cytując
FraMat
Senior Member

Od: 03.2003

Stary 21.03.2021, 17:59
czaro napisał(a):Wyświetl post
Ja spałem dwa razy: i na pierwszej, i drugiej połowie. Pozdrawiam, Czerepachu
Może nasi piłkarze też spali?
Grali dzisiaj strasznie niemrawo, oczywiście porównując do rywala.
Dystans (w km): 117.82-121.57
Sprinty: 104-110
Sprint dystans (w km): 1.84-1.98
Szybki bieg dystans (w km): 7.41-8.66

W każdym z tych elementów byliśmy słabsi.
Jakaś niżowa atmosfera?
To tylko moje zdanie, z którym nikt nie musi się zgadzać

Odpowiedz cytując
Drozd
Senior Member

Stary 21.03.2021, 18:14
Jakie znaczenie ma pozycja ciała nastrzelonego, skoro najpierw rozpatruje się odległość strzału (bo występuje on wcześniej od zdarzenia ręki)?
Rozumiem że nastrzelony to znaczy nie mający zamiaru zagrać ręka. Mimo to uważam, że jeżeli obrońca do bronienia wykorzysta rękę, mimo że jest trafiony z bliskiej odległości powinna być gwizdana ręka jeżeli nie jest wzdłuż ciała. Bo tu nie pozycja ciała tylko pozycja ręki jest ważna, czy dzięki tej ręce powierzchnia broniona jest większa niż gdyby ręka była tak jak to dawniej mówiono. Przy ciele.
Hej Nasz TS !!
Odpowiedz cytując
konrad
Member

Stary 21.03.2021, 18:30
Rozumiem że nastrzelony to znaczy nie mający zamiaru zagrać ręka. Mimo to uważam, że jeżeli obrońca do bronienia wykorzysta rękę, mimo że jest trafiony z bliskiej odległości powinna być gwizdana ręka jeżeli nie jest wzdłuż ciała. Bo tu nie pozycja ciała tylko pozycja ręki jest ważna, czy dzięki tej ręce powierzchnia broniona jest większa niż gdyby ręka była tak jak to dawniej mówiono. Przy ciele.
Pierwszeństwo bierze tutaj bierze zawsze odległość od nastrzelonego (bo z strzał z 50 cm daje zerowe szanse na reakcję, refleks człowieka jest wolniejszy, więc ruch nie jest zamierzony) - zastosowanie ma ty zasada:
"piłka dotyka ręki piłkarza bezpośrednio zagranej od przeciwnika stojącego w bardzo bliskiej odległości" - nie było karnego w Gdańsku
Tylko Wisła.
Odpowiedz cytując
ashkeczup
Senior Member

Stary 21.03.2021, 18:31
Cycu napisał(a):Wyświetl post
Szczerze? Nie odczułem jakieś wyraźnej zmiany na plus przy zmianie. Plewka strzelił pierwszego gola w meczu, ale przez Burligę, który dośrodkowując był na spalonym nie został uznany, natomiast Żukow wyprowadził piłkę z której Savić w końcówce podwyższył na 3:1. I tak jak napisałem powyżej, gdyby nie karny (przełomowy moment) po którym Stal musiała się otworzyć i poszła kontra to mecz zakończyłby się remisem. Ogólnie mecz był wyrównany.

Wynik nie odzwierciedla przebiegu meczu.
Nie no, tej bramki nie ma, a i asysty nie liczę, to Savić zrobił bramkę.

Plewka grał dobry mecz? Przeciętny.

Drużynie szło? Fatalnie.

Burliga zagrał sabotaż? Oj tak.

Zukhov jest lepszym piłkarzem od Plewki? Zdecydowanie.

Tej zmiany pewnie by nie było, albo przynajmniej nie tak wcześnie gdybyśmy prowadzili, albo chociaż nasza gra pozwalałaby myśleć o korzystnym wyniku. W pełni rozumiem decyzje Hyballi. Nie rozpatrywałbym jej jako wędki. Muwatora nie mógł ściągnąć, grał dobry mecz, Savić jest lepszy do przodu więc padło na Plewkę.

Generalnie od powrotu z wypożyczenia radzi sobie całkiem nieźle, jeszcze rok będzie młodzieżowcem, więc raczej trybuny mu nie grożą.
Odpowiedz cytując
Drozd
Senior Member

Stary 21.03.2021, 18:38
Pierwszeństwo bierze tutaj bierze zawsze odległość od nastrzelonego (bo z strzał z 50 cm daje zerowe szanse na reakcję, refleks człowieka jest wolniejszy, więc ruch nie jest zamierzony) - zastosowanie ma ty zasada:
"piłka dotyka ręki piłkarza bezpośrednio zagranej od przeciwnika stojącego w bardzo bliskiej odległości" - nie było karnego w Gdańsku
Też uważam, że nie było. Jednak zwróć uwagę, że taka interpretacja prowadzi do tego, że przy walce o górną piłkę gdzie odległości siłą rzeczy są niewielkie można by strzały głowa blokować rękami, a przecież jest oczywiste ze to nie o to chodzi.
Hej Nasz TS !!
Odpowiedz cytując
konrad
Member

Stary 21.03.2021, 18:49
Też uważam, że nie było. Jednak zwróć uwagę, że taka interpretacja prowadzi do tego, że przy walce o górną piłkę gdzie odległości siłą rzeczy są niewielkie można by strzały głowa blokować rękami, a przecież jest oczywiste ze to nie o to chodzi.
Pozostałbym przy rozstrzygnięciu, że nie było karnego w Gdańsku, a dziś był. Według zasad obie decyzje mogły być podjęte bez zbędnego wysiłku, jednak w Gdańsku sędzia nie podołał.
Tylko Wisła.
Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna

Odpowiedź
Narzędzia tematu
Tryby wyświetlania

Zasady wysyłania postów