The White Star Division - Wisła Kraków

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna
Nazwa użytkownika
Hasło

Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny.

Reklama
Zakłady na Wisłę? Legalni bukmacherzy w Polsce - ranking i recenzje. Sprawdź też STS kod promocyjny.
Odpowiedź

Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
caucus
Socios Wisła Kraków

Od: 11.2018

Ignoruj użytkownika Pomoc
Stary 06.12.2020, 19:33
Patrzę na tabelę - mamy 2 punkty przewagi nad ostatnim Podbeskidziem. Obyśmy nie skończyli jesieni na samym dnie, bo jest taka możliwość niestety, a niby celem jest awans do ósemki.
Odpowiedz cytując
Konrad.
Socios Wisła Kraków

Od: 07.2003

Stary 06.12.2020, 20:13
Wiesz o tym, że nie ma już "ósemki"?

I nikt nigdy takiego celu niw wyznaczył?

Ani tym bardziej nowemu trenerowi?
Urodzinowa zbiórka na rehabilitację Martynki

https://zrzutka.pl/r64vya
Odpowiedz cytując
caucus
Socios Wisła Kraków

Od: 11.2018

Stary 06.12.2020, 21:47
Źle się wyraziłem, ale:

Dawid Błaszczykowski: - Cel się nie zmienia. Chcielibyśmy bardzo, aby Wisła była w pierwszej "ósemce", co też nie jest łatwe. Mamy świadomość, że liga jest mocno wyrównana. Koronawirus nie pomaga, bo zawsze są problemy z absencjami zawodników. I to we wszystkich klubach. My od początku sezonu takie mieliśmy. Nie wiem czy była taka możliwość, żebyśmy wystąpili w którymś ze spotkań w optymalnym składzie. Wiadomo, że przed nami 19. kolejek, trudnych meczów. Zależy nam bardzo na tym, żeby znaleźć się w pierwszej "ósemce"
Odpowiedz cytując
Karherop
Socios Wisła Kraków

Od: 02.2006

Stary 07.12.2020, 07:53
Fugiel napisał(a):Wyświetl post
Ciekawe jak to jest z tymi trenerami - z jednej strony rozumiem, ze jak ma sie autorytet, to pilkarzom chce sie biegac po boisku - gdy wierza w to, ze to co robia ma sens. Z drugiej nie uwazam, ze starsi gracze moga i chca sie czegos nauczyc. Nauczyc Peter moze ewentualnie Bukse czy Szota

Serio myslicie, ze tacy wyjadacze jak Kuba, Sadlok, Burliga czy Boguski - oni nie wiedza co maja na boisku robic i trzeba ich uczyc czegos ? Ci goscie maja z 1000 meczow w eklapie zagranych - i dopiero teraz Peter im pokazal, przez dwa dni co znaczy pressing, podania, itp?
Jeśli ktoś twierdzi że niczego nie może się nauczyć to powinien już zakończyć karierę.

Poza Kuba, to przecież cała reszta nie ma bladego pojęcia jak wygląda nowoczesne podejście do pilki i gra na wysokim poziomie.

A na potwierdzenie moich słów to już w kulisach było widać jak Hyballa instrukcje Sadloka jak ma zagrywać piłki.

Zresztą, jeśli ktoś się nie będzie chciał rozwijać i dostosować do taktyki Hyballi to najpóźniej w czerwcu ich już w klubie nie będzie. A i sądzę że w styczniu paru piłkarzy może usłyszeć że mogą sobie szukać nowego miejsca.
Odpowiedz cytując
masada
Senior Member

Od: 06.2006

Stary 07.12.2020, 11:36
Ten derbowy remis sprawił, że teraz zdecydowanie broni się ta decyzja, żeby od razu po zwolnieniu Skowronka, a nie w przerwie świątecznej nasz Aragorn przejął drużynę. Bo gdyby były trzy gongi na powitanie, to byłoby mu jednak mimo wszystko o wiele trudniej.

A tak? Mamy teraz do rozegrania dwa fajne mecze i paradoksalnie na dużym komforcie, bo przecież nikt przy zdrowych zmysłach nie oczekuje w nich jakichkolwiek punktów (a jak sobie zagrają bez spiętych dup i na fantazji to te punkty jakieś mogą cudem wpaść, co dodatkowo zbudowałoby atmosferę przed zimowymi przygotowaniami)
Lech meczem z nami będzie kończył niespełna trzytygodniowy maraton, w którym spotkanie z nami będzie siódmym z rzędu granym co trzy dni. Czy aby na pewno nie możemy ich tam walnąć?
Odpowiedz cytując
Heero
Senior Member

Od: 02.2007

Stary 07.12.2020, 12:23
Skoro Lech przed Podbeskidziem wystawił kilku rezerwowych na Benfikę, to przed meczem z nami na Rangersów wyjdą drużyną z CLJ awansu i tak nie będzie, a 600k euro odbiją sobie transferem
Jestem z Krakowa i jestem z tego dumny!
Odpowiedz cytując
masada
Senior Member

Od: 06.2006

Stary 07.12.2020, 12:34
Aha, tylko że z Rangersami gra w tym tygodniu, przed meczem z nami gra zaległy mecz z Pogonią, który im przełożyli przed ostatnia rundą eliminacji do LE ;p
Odpowiedz cytując
Heero
Senior Member

Od: 02.2007

Stary 07.12.2020, 12:48
To przepraszam, nie śledzę terminarza kuchenek na bieżąco
Jestem z Krakowa i jestem z tego dumny!
Odpowiedz cytując
silver03
Senior Member

Od: 05.2005

Stary 08.12.2020, 07:32
Troszkę się tu zgadzam ze Stanowskim, że w pewnych aspektach Hyballa może mieć ciężej niż w "normalnej" szatni.

https://youtu.be/EgDxzSC6lns?t=422
Odpowiedz cytując
enzo
Senior Member

Od: 02.2005

Stary 08.12.2020, 18:32
https://gazetakrakowska.pl/wisla-kra...ar/c2-15335880

I ważna informacja zaplątana w treści:
Dodajmy, że Peter Hyballa nie czeka na zimowe przygotowania, tylko od razu wziął ostro piłkarzy do pracy. Dochodzą do nas sygnały, że niektórzy tak ciężko nie pracowali od bardzo dawna... Jak usłyszeliśmy od jednego zawodników, Niemiec powiedział do piłkarzy krótko i jasno: - Nie musicie mnie kochać, ale mamy jasny cel, a ja mam was tak przygotować, żebyście fizycznie zniszczyli rywali w tej lidze...
Odpowiedz cytując
skarabeus
Senior Member

Od: 02.2019

Stary 08.12.2020, 18:39
Juz goscia kocham.
Odpowiedz cytując
wiesniak842
Socios Wisła Kraków

Od: 01.2015

Stary 08.12.2020, 18:41
Milosc miloscia, ciekawe kiedy pilkarzyki go pogonia
Odpowiedz cytując
Kac
Senior Member

Od: 06.2004

Stary 08.12.2020, 18:53
no nie wiem, trio musialo siegnac do kieszeni zeby go zatrudnic wiec watpie ze beda sluchac placzow kilku "gwiazdorow" co im sie podobaly dni wolne u Skowronka

to nie miliarderzy jak Cupial ze moga przepalac hajs bo ktos sie obrazil
STOP kompleKSom!
Odpowiedz cytując
PAWEŁ
Senior Member

Od: 09.2012

Stary 08.12.2020, 19:17
Kac napisał(a):Wyświetl post
no nie wiem, trio musialo siegnac do kieszeni zeby go zatrudnic wiec watpie ze beda sluchac placzow kilku "gwiazdorow" co im sie podobaly dni wolne u Skowronka

to nie miliarderzy jak Cupial ze moga przepalac hajs bo ktos sie obrazil
Gdyby Cupiał wytrzymał ciśnienie zostawił Petrescu a pogonił gwiazdeczki bylibyśmy w zupełnie innym miejscu.
Odpowiedz cytując
maciekkk
Senior Member

Od: 06.2012

Stary 08.12.2020, 19:21
Na youtube jest filmik z naszym nowym trenerem od przygotowania fizycznego oraz Hyballą, jak ktoś zna język w którym rozmawiają to może streścić jakieś najważniejsze kwestie, myślę, że mogłoby to być ciekawe.

https://www.youtube.com/watch?v=Ip2rI_-WqYo
Odpowiedz cytując
sanderuss
Socios Wisła Kraków

Od: 08.2006

Stary 08.12.2020, 20:22
wiesniak842 napisał(a):Wyświetl post
Milosc miloscia, ciekawe kiedy pilkarzyki go pogonia
Wez przestan, juz czytalem wywiad z Gruszkowskim ktory powiedzial o roznicach w podejsciu trenerow i na znachorze z Radzionkowa mimowolnie nie zostawil suchej nitki Juz pisalem ze tylko ciezka praca moze przeistoczyc footballowe beztalencie w footballowego przecietniaka i tego sie bede trzymal!
Odpowiedz cytując
Tantal
Senior Member

Od: 09.2018

Stary 08.12.2020, 20:56
No , chyba rzeczywiście od czasów Petrescu nie było tu takiego kto miałby tak wysoko postawioną poprzeczkę pod kątem ciężkiej pracy i zaje... chania przeciwnika. Zobaczymy co z tego wyjdzie, ale samo zatrudnienie asystenta od przygotowania fizycznego speca z zachodniej ligi to jest świeży powiew w naszej lidze.
Odpowiedz cytując
R33
Socios Wisła Kraków

Od: 06.2007

Stary 08.12.2020, 21:09
Z tego co dało się słyszeć u Probierza i Smudy też były ciężkie treningi.
Odpowiedz cytując
Drozd
Senior Member

Od: 03.2005

Stary 08.12.2020, 21:32
Co innego bieganie w kółko, a co innego trening z piłką. Taki sam szok był za Maaskanta kiedy zaczęli zdychać na gierce...
Hej Nasz TS !!
Odpowiedz cytując
Karherop
Socios Wisła Kraków

Stary 08.12.2020, 22:29
PAWEŁ napisał(a):Wyświetl post
Gdyby Cupiał wytrzymał ciśnienie zostawił Petrescu a pogonił gwiazdeczki bylibyśmy w zupełnie innym miejscu.
Nie byłoby naszych występów w grupie puefa, Kuba nie odszedłby do BVB, nie dorobił się majątku, nie kupił Wisły, bylibyśmy w IV lidze?

A tak na serio. Zgadzam się w całej rozciągłości.

Piłkarze Hyballi nie wyrzuca, bo co jak co, ale Kuba w szatni wie jak wyglada trening w Niemczech i że przede wszystkim solidny trening doprowadzi nas do sukcesów. Nie powtórzy się sytuacja z Petrescu, choć nie zdziwię się jeśli na dobre wyniki trochę poczekamy.
Ostatnio edytowane przez Karherop : 08.12.2020 o godz. 22:31.
Odpowiedz cytując
sanderuss
Socios Wisła Kraków

Od: 08.2006

Stary 09.12.2020, 07:59
Karherop napisał(a):Wyświetl post
Nie byłoby naszych występów w grupie puefa.
Oczywiscie ze by nie bylo bo po co jak bysmy grali w LM
Odpowiedz cytując
FraMat
Senior Member

Od: 03.2003

Stary 09.12.2020, 09:08
sanderuss napisał(a):Wyświetl post
Oczywiscie ze by nie bylo bo po co jak bysmy grali w LM
Jest jeden problem: wtedy marzenka wyciągnęłaby jeszcze więcej kasy
To tylko moje zdanie, z którym nikt nie musi się zgadzać

Odpowiedz cytując
krysztal
Senior Member

Od: 05.2011

Stary 09.12.2020, 09:53
Jak się nie obrócisz-dupa z tyłu...
Odpowiedz cytując
sandomingo
Senior Member

Od: 03.2005

Stary 09.12.2020, 10:56
Jeżeli okaże się, że faktycznie to w przygotowaniu fizycznym (a ściślej motorycznym w połączeniu ze stricte piłkarskim) tkwi tak ogromna rezerwa w naszej drużynie - to pokaże jak ciepłą posadką jest bycie zawodowym piłkarzem w naszej ekstraklapie.
Oby się.Hyballi udało - bo potencjalnych hamulcowych w drużynie jest sporo. Sam autorytet Kuby tutaj nie wystarczy. Pozostaje mieć nadzieję, że uda mu się zmobilizować młodych (Lis, Szot, Plewka, Gruszkowski, w dalszej kolejności Hoyo i Buksa) no i zaciąg zagraniczny, być może jeszcze nie zepsuty (Savic, Yeboah, Kuveljic, Frydrych, Mehremic, Żukow).
Odpowiedz cytując
krysztal
Senior Member

Od: 05.2011

Stary 09.12.2020, 12:08
enzo napisał(a):

Dodajmy, że Peter Hyballa nie czeka na zimowe przygotowania, tylko od razu wziął ostro piłkarzy do pracy. Dochodzą do nas sygnały, że niektórzy tak ciężko nie pracowali od bardzo dawna... Jak usłyszeliśmy od jednego zawodników, Niemiec powiedział do piłkarzy krótko i jasno: - Nie musicie mnie kochać, ale mamy jasny cel, a ja mam was tak przygotować, żebyście fizycznie zniszczyli rywali w tej lidze...

Jak dostaną w ....ę kilka razy to zaczną się sypać jak domy w Gruzji.Obstawiamy kto się pierwszy ponadrywa?
Bardziej chyba chodzi o odsianie "plew od ziarna".Jedno jest pewne będzie to procentowało u młodych zawodników którzy będą mogli nadrobic trochę zaległości przed wyjazdem do lepszego klubu na zachodzie.Starsi na bank będą sie buntować
Powód: Kontynuacja
Ostatnio edytowane przez krysztal : 09.12.2020 o godz. 12:17.
Odpowiedz cytując
Jaroo1
Senior Member

Od: 03.2009

Stary 09.12.2020, 12:09
Serio myslicie, że od strony psychologicznej więcej w klubie zdziała Hyballa niż Kuba? Wiem, że Kuba to nie trener ale silą rzeczy ten człowiek ma taki autorytet, posłuch i szacunek, że chyba żaden normalny piłkarz nie olewał go i jeśli ktoś mial na tyle sumienie nagięte żeby wyłozyć lachę na Kubę, nie przykladać się do treningów, grać na zwolnienie trenera itp to autorytet Hyballi czyli zupełnie anonimowego człowieka dla nas, może coś tu zmienić?

Jak ma zaskoczyć to zaskoczy, ale nie upatrywalbym tutaj szansy w tym, że Hyballa odmieni ich wszystkich jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki. Raczej ewentualnie licze na taki efekt jak za początków Stolarczyka, czyli taki team spirit i po prostu zapierdalamy bo tak trzeba, pytanie tylko czy to bedzie trwało 5 meczów, rundę czy ze 3 sezony. Raczej wątpie w wielkie zmiany na stałe, a nawet jak bedą to kolejny problem w tej lidze czyli po 1, góra 2 sezonach szybka sprzedaż zawodnika i od nowa szukanie zastępcy godnego, póxniej danie mu czasu na aklimatyzację itd a jak już się ogarnie to za rok go nie ma. No i to pokazuje, że mamy zajebisty problem i chyba jedyna droa to szkolenie młodzieży, ogrywanie ich na wypozyczeniach w niższych ligach, później chwila na zgranie z pierwsza drużyną, aklimatyzacja tutaj jest niepotrzebna i też niestety szybki transfer ale już za spora kasę. Wtedy bedąc uczciwym można za tę kasę kupować jakichś lepszych zawodników, którzy z miejsca będą objawieniem ligi.
Wlasnie taką drogą poszła Legia i jak kogoś ściagają to czesto taki gościu coś wnosi do zespołu. Lech też jest na takim kursie i zaczęli dorabiać się kasy na mlodych to mogą sobie pozwolić na sciągnięcie lepszych graczy z zgaranicy.
W tej lidze inaczej się nie da. Bez zaplecza, dorabiania sie na mlodych i kupowania wartościowych piłkarzy z zagranicy (czyli za około 1 mln euro) to można tak liczyć z roku na rok na cud...
Taka strategia na nasza lige wystarcza, w Europie wiadomo, że i tak długofalowo nic to nie da, i tutaj już by trzeba mieć konkretna paczkę a nie takie prztykanie i co roku sprzedawanie dobrych i ogrywanie nowych. Ale raz na jakiś czas się trafi taki sezon konia i mozna w Europie się pokazać jak Legia swego czasu i Lech w tym roku (chociaz w grupie nic nie pokazali)
młode pokolenie - stare przekonania
Odpowiedz cytując
Ogryzek
Senior Member

Od: 03.2004
Skąd: Pod koniec VIII wieku powstało państwo Wiślan. Stolicą Wiślan jest Kraków

Stary 09.12.2020, 13:26
enzo napisał(a):Wyświetl post

Przygotowanie fizyczne to podstawa. Ta sama gra na szybszych obrotach zmienia kompletnie jakość tej gry. Jak się patrzy na grę jak nawet najlepsze zespoły grały 30 lat temu a dziś, to widać olbrzymią różnicę. Cieszy mnie to, bo lubię szybką grę. Nic mnie tak nie wkurza jak bezproduktywne klepania w wolnym tempie piłki, zwłaszcza w poprzek boiska. Ale to samo klepanie w szybszym tempie już jest inną grą.

Mam nadzieję że na wiosnę będziemy wyglądali tak jak powinniśmy wyglądać
„Pierwotnie polską barwą narodową był »karmazyn« uważany w średniowieczu za najszlachetniejszy z kolorów. Wykorzystywany był on jako symbol dostojeństwa i bogactwa. Z uwagi na cenę barwnika potrzebnego do uzyskania tego koloru mało kto mógł sobie na niego pozwolić...
Odpowiedz cytując
Tantal
Senior Member

Od: 09.2018

Stary 09.12.2020, 13:33
Edit z mojej strony - miałem na myśli że u nas nie było takiego od czasów Maaskanta, a nie Petrescu. Jeden kij, dawno nie było w Wiśle fizycznej miotły z zachodu, na całą polską ligę to po prostu rzadkość.

Jaroo1 - to nie chodzi o to, że ktoś olewa treningi od strony mentalnej. To przecież trenerzy (główny razem z fizycznym) ustalają obciążenia, plany na sezon, mikrocykle etc. Co z tego że dajesz z siebie maxa na treningu, jeśli sam trening był źle przygotowany? Będziesz biegał dookoła swojego domu po trawniku, bo na zajęciach były za małe obciążenia?
Odpowiedz cytując
Patryko
Senior Member

Od: 12.2002

Stary 09.12.2020, 13:46
Teraz pytanie: na jak długo starczy naszym profesjonalnym zawodnikom zapału do morderczych treningów z Hyballą? Oby to nie była kolejna ofiara własnej etyki pracy, która została z Wisły wywieziona na taczkach przez piłkarzy.

[23/42]
Odpowiedz cytując
Karherop
Socios Wisła Kraków

Stary 09.12.2020, 14:03
krysztal napisał(a):Wyświetl post
Jak dostaną w ....ę kilka razy to zaczną się sypać jak domy w Gruzji.Obstawiamy kto się pierwszy ponadrywa?
Bardziej chyba chodzi o odsianie "plew od ziarna".Jedno jest pewne będzie to procentowało u młodych zawodników którzy będą mogli nadrobic trochę zaległości przed wyjazdem do lepszego klubu na zachodzie.Starsi na bank będą sie buntować
"Starsi się będą buntować" - czyli kto konkretnie? Kuba który sam sprowadził trenera i zaakceptowal jego metody?
Czy może Janicki, Sadlok, Boguski, Burliga którym się kończą kontrakty za kilka miesięcy?

A może Fatos się będzie buntował czy inni piłkarze którzy dopiero co przyszli do klubu?

W tej drużynie nikt poza Kuba i kiedyś Boguskim nie osiągnęli sukcesów (nie mówię nowych). To zupełnie inna sytuacja niż była za Petrescu, gdy dostał zmanierowana sukcesami drużynę. Gdzie 3/4 kadry stanowiła starszyzna, gdzie nie mieliśmy co okno całej plejady nowych zawodników.

Myślę że przekaz od Kuby do zawodników będzie też jasny: tak się trenuje na zachodzie. Albo chcecie coś osiągnąć w piłce, albo odpuszczacie i spróbujecie swoich sil w innych klubach.
Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna

Odpowiedź
Narzędzia tematu
Tryby wyświetlania

Zasady wysyłania postów