The White Star Division - Wisła Kraków

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna
Nazwa użytkownika
Hasło

Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny.

Reklama
Zakłady na Wisłę? Legalni bukmacherzy w Polsce - ranking i recenzje. Sprawdź też STS kod promocyjny.
Odpowiedź

Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
Patryko
Senior Member

Od: 12.2002

Ignoruj użytkownika Pomoc
Stary 12.09.2021, 17:22
Na szczęście asekuranctwo i brak większego pomysłu na grę dziś nie były górą. Wisła wyszarpała ten punkt, aczkolwiek z przebiegu gry i ogólnej postawy na boisku tak naprawdę straciła dwa punkty.
Taką Wisłę chcę oglądać - walczącą do końca bez względu na okoliczności.

[25/42]
Odpowiedz cytując
s1mone
Senior Member

Od: 03.2007

Stary 12.09.2021, 17:34
Przed meczem liczyłem na 3 punkty, ale patrząc na przebieg meczu powinniśmy szanować ten punkt. Jak się nie da wygrać to trzeba chociaż zremisować. Lechia bardzo skuteczna, my wybitnie nieskuteczni, co los dziś zabrał odda z nawiązką w przyszłości. Dziś byliśmy lepsi, po prostu długo nie chciało wpaść. Taka jest pilka.
Odpowiedz cytując
czaro
Senior Member

Od: 11.2004

Stary 12.09.2021, 17:38
Sprawiedliwy remis. Od meczu z Legią aż do meczu z Pogonią każdy punkt jest sukcesem, choć apetyty znów rozbudzone.

Pomimo zjazdu z boiska Szota zaliczył bardzo dobry mecz. Kolejny. Frydrych też przypomina dawnego siebie. Sadlok niech siedzi na ławce, dobrze mieć doświadczonego zawodnika w odwodzie. Ciekawe, co będzie z Urygą na wiosnę, kiedy będzie gotów do gry na sto procent. Jeśli Szota utrzyma poziom, będziemy mieć trzech niezłych środkowych obrońców. Można próbować różnych ustawień, zrobi się pole do modyfikacji.

Takiego pola nie ma natomiast z przodu. Nagle to bogactwo nam wyparowało. Hugi co prawda zaliczył wreszcie przyzwoite wejście, ale zgasł Starzyński, Błaszczykowski już po drugiej stronie rzeki, Savić już się nie obudzi. Pomysł z Klimentem na skrzydle chyba jednak nie wypalił. Myślę, że albo gramy dwoma napastnikami w środku (a nie zagramy), albo niech się zmieniają z Forbesem.

Miałem wrażenie, że Kieszek zaczął ten mecz trochę nieporadnie. Później już solidnie.

Zdziwiło mnie zachowanie zawodników Lechii po zdobytej pierwszej bramce, coś dyskutowali, zasłaniali usta.
Ostatnio edytowane przez czaro : 12.09.2021 o godz. 17:40.
Konta "czaro" na innych portalach (w tym tt) nie są moje. Nie odpowiadam za publikowane tam treści.
Odpowiedz cytując
Drozd
Senior Member

Od: 03.2005

Stary 12.09.2021, 18:02
Dobry mecz w wykonaniu zespołu, Lechia miała bardzo dużo szczęścia.

Niestety niewykorzystane okazje lubią się mścić. Gdyby w pierwszej połowie Gruszkowski i Plewka strzelili 200% sytuacje byłyby trzy punkty. Bez skuteczności i pewności pod bramka przeciwnika nie ma co myśleć o wynikach. To że stoper najlepiej potrafi się znaleźć to po prostu kabaret.

No i coś czego nie mogę pojąć. Dlaczego przy pierwszej straconej bramce Gruszkowski odwrócił się tyłem do strzelającego głową? Przecież to jest k... obrońca. Gdyby się kołek nie odwrócił to bramki by nie było.
Hej Nasz TS !!
Odpowiedz cytując
Szneka
Socios Wisła Kraków

Od: 11.2002

Stary 12.09.2021, 18:31
Najsłabsza drużyna z jaką graliśmy do tej pory. Nawet nie próbowali grać, tylko liczenie na kontry. Dwie bramki mega fartowne, my z kolei na wielkim nie farcie. Mimo kiwek słaby mecz Yeboaha. Liczyłem, że po przerwie Hanousek pójdzie wyżej a na lewą obronę wejdzie Sadlok. na plus dla trenera, że nie ma miejsce nawet na lawie dla Kuveljicia ale na minus dla nas braki na skrzydłach.
Ile pauzy Młyńskiego?
O co chodziło, że szarpany był po meczu nasz kibol z ksywką Góral- aż w tv pokazali
WISEŁKA KRAKÓW TO DUMA WSZYSTKICH POLAKÓW

Odpowiedz cytując
wislak2214
Senior Member

Od: 11.2009

Stary 12.09.2021, 18:33
Szneka napisał(a):Wyświetl post
Najsłabsza drużyna z jaką graliśmy do tej pory. Nawet nie próbowali grać, tylko liczenie na kontry. Dwie bramki mega fartowne, my z kolei na wielkim nie farcie. Mimo kiwek słaby mecz Yeboaha. Liczyłem, że po przerwie Hanousek pójdzie wyżej a na lewą obronę wejdzie Sadlok. na plus dla trenera, że nie ma miejsce nawet na lawie dla Kuveljicia ale na minus dla nas braki na skrzydłach.
Ile pauzy Młyńskiego?
O co chodziło, że szarpany był po meczu nasz kibol z ksywką Góral- aż w tv pokazali
Czy plus za brak Kuveljicia to się dopiero okaże gdyż narazie serbska perła leczy kontuzje.
Odpowiedz cytując
Szneka
Socios Wisła Kraków

Stary 12.09.2021, 18:36
wislak2214 napisał(a):Wyświetl post
Czy plus za brak Kuveljicia to się dopiero okaże gdyż narazie serbska perła leczy kontuzje.
nie wiedziałem .ale mam nadzieję, że za chwilę dołączy do niego kolejny pozorant- Savić. fajnie jakbyśmy obu pozbyli się w zimie
WISEŁKA KRAKÓW TO DUMA WSZYSTKICH POLAKÓW

Odpowiedz cytując
Chorynatrzykolory
Senior Member

Od: 07.2007

Stary 12.09.2021, 19:14
Ile pauzy Młyńskiego?
Byłem na innej trybunie ale wydaje się, że ten facet zajebal koszulkę dziecku ,którą Yeboah rzucił dla dzieciaka.Dziecko miało kartkę zeby Yaw mu dal koszulkę, szarpał się znim chyba ojciec dziecka ,.Jeśli ta koszulka nie trafiła na koniec do dziecka ,osoba ,która ja wyszarpała powinna ponieść konsekwencje na trybunach wiocha znowu na pol Polski widać to było w cplus również jest już nagranie na necie . Powinniśmy eliminować parówy z trybun
Odpowiedz cytując
Wojtas
Senior Member

Od: 06.2006

Stary 12.09.2021, 19:57
Brawa dla druzyny za ambicje .Tak to powinno wygladać.Lechia miała kupe szczescia,my odwrotnie.
Z całego meczu zasluzylismy na 3 pkt,ale mamy wyszarpany 1 ,coz taka piłka,chyba wie to kazdy.
Ale taka Wisłe chce sie ogladac,od meczu w Mielcu wyrazny progres w kazdym elemencie piłkarskim,brawo.
WISŁA KRÓLOWA POLSKI
Odpowiedz cytując
rafkur
Socios Wisła Kraków

Od: 10.2007

Stary 12.09.2021, 20:10
Ile pauzy Młyńskiego?
Tłusta ....a ukradła dziecku koszulkę którą dziecko trzymające flagę Ghany dostało od Yeboaha. Przy okazji ....a sponiewierała to dziecko. Mam nadzieję, że na kolejnym meczu o ile się pojawi dostanie lekcję dobrych manier.
Odpowiedz cytując
Chorynatrzykolory
Senior Member

Od: 07.2007

Stary 12.09.2021, 20:12
rafkur napisał(a):Wyświetl post
Tłusta ....a ukradła dziecku koszulkę którą dziecko trzymające flagę Ghany dostało od Yeboaha. Przy okazji ....a sponiewierała to dziecko. Mam nadzieję, że na kolejnym meczu o ile się pojawi dostanie lekcję dobrych manier.
Pytanie czemu ludzie na trybunie nie zareagowali? Co za wstyd z gościa, zabrać dziecku koszulkę.. poniżej link https://www.facebook.com/11652316506...9737883743418/
Odpowiedz cytując
wolfy
Senior Member

Od: 01.2005

Stary 12.09.2021, 20:45
Ile pauzy Młyńskiego?
Najsłabsza może nie, ale najbardziej żałosna - to na pewno. Jełopy dwa razy zderzyły się ze sobą konając kilka minut na boisku. Takiego pokazu symulanctwa dawno nie widziałem, dobrze że Frydrych ich pokarał.
Tak naprawdę Wisła wyglądała lepiej, ale brak skuteczności nie pozwolił na więcej niż punkt. Mimo wszystko - wyglądało to o niebo niż nasze ostatnie mecze z Lechią - nie zostaliśmy wypunktowani, nie było bezradności, a ławka pomogła drużynie, nie ją osłabiła.
D.O.A.
No one likes me, no one likes me, no one likes me
I don't care

Orbit napisał(a):
Mieliśmy inicjatywę, byliśmy w posiadaniu piłki, a czwarta bramka ustawiła praktycznie cały mecz.
Odpowiedz cytując
Karherop
Socios Wisła Kraków

Od: 02.2006

Stary 12.09.2021, 21:27
Stelio napisał(a):Wyświetl post
Na razie zapowiada się na klasyczne zesłanie w odmęty środka tabeli i raczej umoszczeniu się tam na dłużej po przyszłotygodniowej porażce w poznaniu
Ok, mamy max 4 miejsce po 7 kolejkach sezonu - źle to nie wygląda, nawet biorąc pod uwagę zaległe mecze to ciągle czub tabeli.

Lechia postawiła autobus na 30 metrze i nawet nie chciała grać w piłkę. 100 kilka podań z 75% skutecznością w 1 połowie mówiło samo za siebie.

Wyszarpany remis w takich okolicznościach smakuje lepiej niż nie jedno zwycięstwo.

A co do meczu w Poznaniu tonie rozumiem dlaczego mamy się poddać przed meczem? Ostatnie 2 spotkaniach to ich 2 remisy, więc i my możemy zagrać "po swojemu" i spróbować również odebrać im punkty.

Hugi za Klimenta na skrzydle, Zukov za Plewke składu i jazda z nimi.
Odpowiedz cytując
Kurz
Senior Member

Od: 11.2006

Stary 12.09.2021, 21:58
Karherop napisał(a):Wyświetl post
Ok, mamy max 4 miejsce po 7 kolejkach sezonu - źle to nie wygląda, nawet biorąc pod uwagę zaległe mecze to ciągle czub tabeli.

Lechia postawiła autobus na 30 metrze i nawet nie chciała grać w piłkę. 100 kilka podań z 75% skutecznością w 1 połowie mówiło samo za siebie.

Wyszarpany remis w takich okolicznościach smakuje lepiej niż nie jedno zwycięstwo.

A co do meczu w Poznaniu tonie rozumiem dlaczego mamy się poddać przed meczem? Ostatnie 2 spotkaniach to ich 2 remisy, więc i my możemy zagrać "po swojemu" i spróbować również odebrać im punkty.

Hugi za Klimenta na skrzydle, Zukov za Plewke składu i jazda z nimi.
Pewnie 2 na 10 spotkań jesteśmy w stanie z nimi wygrać, szczególnie jeśli ułożą się po naszej myśli (czego sobie i nam wszystkim życzę), ale Lech jest zdecydowanym faworytem i chyba obecnie najlepszym miernikiem naszych możliwości.
Odpowiedz cytując
Markus
Senior Member

Stary 12.09.2021, 22:01
Mieliśmy w meczu z Lechią duże problemy z trzech powodów:
- znacznie gorsze i wolniejsze reakcje zawodników niż w meczu z Legią. Tym razem zdecydowanie gorzej wyglądała koncentracja oraz dynamika każdego z wiślaków, co natychmiast znajdowało odbicie w duża wolniejszym operowaniu piłką i pozwalało Lechii nadążać w obronie. Jedynie w kilku momentach Wiślacy próbowali grać na jeden kontakt i wtedy od razu było groźnie pod bramką rywali.
- bardzo słaba postawa środka pola. Tutaj w mojej ocenie fatalnie grał Skvarka oraz Plewka. Dopiero wejście Żukova odrobinę poprawiło sytuację.
- złe decyzje taktyczne Guli i zbyt pasywne reagowanie ma wydarzenia na boisku. Kliment w roli lewego pomocnika okazał się nietrafionym pomysłem. Rozumiem, że nasz trener próbuje znaleźć sposób, by razem mogli grać Czech z Forbsem - i bardzo dobrze, bo obaj należą do zawodników, od których możemy wymagać najwięcej - ale to ustawienie się nie sprawdza. Kliment nie ma nawyków skrajnego pomocnika, nie gubi krycia. Sprawę tą należało skorygować znacznie wcześniej niż dopiero w ostatnich kwadransach meczu. Również Skvarka stanowczo za długo przebywał na boisku.

Ponadto słaby mecz zaliczył Gruszkowski, który powinien lepiej ustawiać się w obronie. Popełniał też sporo błędów technicznych. Tradycyjnie prawie każde jego dośrodkowanie z prawej nogi było złe i nie trafiało do kolegów. Na razie w tym elemencie nie robi postępów.

Najlepszy w naszej drużynie tym razem był Frydrych. Rozgrywał on też najlepszy mecz w sezonie nie tylko dlatego, że strzelił dwie bramki. Podobać się mogła gra Szoty: mało błędów, sporo dobrych interwencji. Znów pokazał, że potrafi ładnie wyprowadzać piłkę, mocnym i celnym podaniem po ziemi. Widać, że robi postępy, kto wie czy obecnie nie największe ze wszystkich naszych młodzieżowców. Mimo przestojów tradycyjnie Yeboah udowadniał, iż potrafi zrobić różnice w ofensywie.

Z Lechem musimy zagrać z większą koncentracją niż dzisiaj, na takim samym zaangażowaniu jak z Legią.
Ostatnio edytowane przez Markus : 12.09.2021 o godz. 22:05.
Odpowiedz cytując
Drozd
Senior Member

Stary 12.09.2021, 22:25
Bez przesady...

ZAANGAŻOWANIE BYŁO OK. Różnica taka że mieliśmy dzisiaj wyjątkowego pecha. Najpierw dostaliśmy bramke po pierwszej stracie. Ten do którego szła piłka na skrzydło nie ma prawa dać się wyprzedzić. Strzał, farfocel, spada na głowę przeciwnika. Było to do uratowania gdyby Gruszkowski nie wymiękł jak nastolatka. Obracać się dupą do strzału głowa to jest kryminał. Sami mamy dwie super patelnie jedną po pięcie chyba Forbesa, a drugą Plewki i nic. Do kompletu jeszcze bramka do szatni. No można się załamać.

Lechia nie robiła sztycha a wygrywała 2:0. Całą drugą połowę grali tak ordynarnie na czas, że jak czarny pokazał 5 min doliczone to mnie pusty śmiech ogarnął. Całe szczęście, że się udało wyrównać.

Jedyne co jest do natychmiastowej poprawy to rożne, bo bramki Frydrycha nie zmieniają wrażenia, że zagrożenia po rożnych nie ma żadnego. To i skuteczność, a będzie dobrze.
Hej Nasz TS !!
Odpowiedz cytując
FraMat
Senior Member

Od: 03.2003

Stary 12.09.2021, 22:25
tym razem najbardziej podobało mi się "zapieprzanie"

A tak na poważnie - cała druga połowa to była jazda z pianą na pyskach z naszej strony.
Nikt się nie obijał, wszyscy pracowali, z lepszym, lub gorszym skutkiem, ale znalazło to odzwierciedlenie także w statystykach.
Tym razem co prawda nie było 117 km, ale za to olbrzymia przewaga w liczbie podań, strzałów, sytuacji, rożnych...
No i widać było cały czas dążenie do zdobycia kolejnego gola.
Sędzia mógł spokojnie doliczyć 10 min - po pięć zmian z każdej strony - to co najmniej 5 minut do doliczenia. Kilkukrotne "leżakowanie" pajaców z Gdańska na boisku, to kolejne przynajmniej 5 minut.

Zdaje się, że naszym nowym nabytkom podoba się atmosfera na stadionie i są w stanie w takiej sytuacji dać z wątroby więcej niż można byłoby się spodziewać.

Nie jestem przekonany co do interwencji Kieszka, ale to nie młody Biegański, więc rozumiem, że nikt z "ekspertów" nie będzie się nad nim znęcał.
To tylko moje zdanie, z którym nikt nie musi się zgadzać

Odpowiedz cytując
Drozd
Senior Member

Stary 12.09.2021, 22:48
Kieszek był spóźniony, mam wrażenie ze przez ten cyrk który odstawili Pietrzak i ten co strzelał. Prawie się pobili... Gadali machali rękami nagle jeden podbiegł o kopnął . Jakby od niechcenia ale wyszedł mu strzał idealny, spadający z góry pod poprzeczkę. Nawet gdyby Kieszek zebrał się szybciej to miałby ciężko to wybić.

Inna sprawa co musiałby zrobić Frydrych żeby nie było faulu po tym jak tamten kopnął piłkę i na niego wpadł. Miał mu się odsunąć z drogi? Bo ruchu w jego stronę nie wykonał żadnego. W koszykówce to jest faul ofensywny...
Hej Nasz TS !!
Odpowiedz cytując
pepe72
Senior Member

Od: 08.2005

Stary 12.09.2021, 22:54
Pierwsze 15-20 minut 2 połowy to miałem wrażenie, że mecz siadł.

Dodatkowo przy pierwszej bramce brakło krycia (chyba Plewka). I niestety zamiast napastników strzelał stoper

Ale generalnie ze stadionu wychodziłem szczęśliwy. Gol w ostatniej akcji meczu ...

Na twitterze ktoś wrzucił tego screena. C+ przygotował sobie grafikę przed końcem meczu

https://pbs.twimg.com/media/E_F-hq0XEAM4sTn?format=jpg

Nowe cele Wisły na sezon (2021/22)
1. wyjść na finansową prostą
2. Udowodnić, że trójkąt Dyrektor Sportowy-Trener-Zarząd działa.
3. zdobyć co najmniej 15 (piętnaste!) miejsce
Odpowiedz cytując
s1mone
Senior Member

Od: 03.2007

Stary 12.09.2021, 23:37
Po dokładniejszej analizie :

1 gol dla Lechii - rykoszet w niegroźnej sytuacji. Kieszek raczej bez szans przy dobitce.
2 gol dla Lechii - moim zdaniem tu już ewidentnie Kieszek się nie popisał. Podobny gol jak wpuszczony przez Biegańskiego, co go wtedy pół forum linczowało. Strzał blisko środka bramki. Na usprawiedliwienie Kieszka, że tak jak wtedy Biegański późno zobaczył piłkę, ale i tak po prostu za słabo wyskoczył - piłka była w jego zasięgu. Powinien się lepiej zachować. Żeby nie było, że jakoś mocno objeżdżam Kieszka to dodam, że świetnie obronił strzał Gajosa.

Generalnie Lechia nic prawie nie tworzyła, obydwie bramki z tzw niczego. To już raczej akcja z Gajosem była efektem jakieś składniejszej akcji niż te bramkowe.

U nas niestety zawodziła skuteczność. Patelnia Plewki to musiał być gol. No ale niestety Patryk przyłożył prosto w ramię/bok bramkarza i piłka się od niego odbiła (bo Alomerović nie miał żadnych szans na jakąkolwiek interwencję przy strzale z takiej odległości).

Do tego jeszcze conajmniej 2-3 dogodne sytuacje na strzelenie gola zmarnowane.

Pierwszy gol Frydrycha to było pokłosie naszej dobrej gry. Za dużo razy strzelaliśmy z pola karnego, żeby nic nie wpadło i w końcu komuś wyszedł wyśmienity strzał. Druga bramka to już był atak na aferę - ale trzeba docenić dokładność centry Hugiego i wykończenie Michała.

Brawo za walkę do końca. Moim zdaniem w przekroju meczu byliśmy drużyną lepszą.

Tylko sam nie wiem czy nasi gracze 'zapieprzali' w tym meczu, bo patrząc na brak skuteczności to problemy z koncentracją były spore
Ostatnio edytowane przez s1mone : 12.09.2021 o godz. 23:40.
Odpowiedz cytując
ciastek88
Senior Member

Od: 12.2018

Stary 13.09.2021, 00:08
W meczu mieliśmy sporo pecha i niedokładności przy sytuacjach bramkowych, Lechii za to praktycznie wszystko wpadło do sieci. Patrząc na statystyki i heatmapę to przewaga Wisły w tym meczu była na każdym polu.

Wiadomo , że większa radość przy remisie jest tych , którzy wyrównali w ostatniej akcji meczu ale obiektywnie Lechia powinna dzisiaj wracać do Gdańska bez choćby 1 pkt.

Lechii życzę żeby każdy ich rywal w tym sezonie prowadząc w meczu z nimi na pół godziny przed końcem meczu, odgrywał taki sam teatrzyk błazenady i żenady jak oni dzisiaj.
Odpowiedz cytując
1q2
Socios Wisła Kraków

Od: 02.2005

Stary 13.09.2021, 00:13
Weszło dobrze podsumowało. Przegrywaliśmy jak graliśmy dobrze, zremisowaliśmy grając lipę. Mam nadzieje że mentalni bardzo ważny punkt, bo czekają nas teraz ciekawe konfrontacje.
94 - Allah Akbar!!
Odpowiedz cytując
pepe72
Senior Member

Stary 13.09.2021, 00:20
Kurz napisał(a):Wyświetl post
Pewnie 2 na 10 spotkań jesteśmy w stanie z nimi wygrać, szczególnie jeśli ułożą się po naszej myśli (czego sobie i nam wszystkim życzę), ale Lech jest zdecydowanym faworytem i chyba obecnie najlepszym miernikiem naszych możliwości.
Faworytem owszem jest. Ale w Częstochowie miał duże problemy więc jak będzie działać nasz atak to nie musi być tak źle.
Odpowiedz cytując
kasiarz
Member

Od: 09.2006

Stary 13.09.2021, 07:02
Ale zwróćcie uwagę , że 2 nasza bramka to duży błąd obrońcy Lechii. Frydrych był za nim, nie nabiegał a i tak go ominął i dołożył głowę.
Odpowiedz cytując
krysztal
Senior Member

Od: 05.2011

Stary 13.09.2021, 07:14
Większość bramek w polskiej lidze pada po błędach obrońców więc gdzie tu jakaś ciekawostka?
Odpowiedz cytując
Karherop
Socios Wisła Kraków

Od: 02.2006

Stary 13.09.2021, 08:16
Kurz napisał(a):Wyświetl post
Wygrana może sprawić że obrośniemy w piórka, natomiast porażka nie będzie o niczym wielkim świadczyć. Niejako "wkalkulowana". Na pewno jednak jeśli piłkarze Lecha się nie zepna i nie potraktują nas poważnie to możemy sprawić niespodzianke. Na nasze nieszczęście Skorza potrafi rozpracowywać rywali i na pewno zwróci uwagę na nasze wyprowadzanie piłki, długie rozgrywanie akcji, oczywiście o ile pozwoli nam układać mecz pod swoje dyktando i karcić kontrami.

Dotychczas we wszystkich spotkaniach chcieliśmy grać "to samo". Najgorzej to wyglądało chyba z Termalika i przez sporą część meczu z Rakowem. W teorii mecz na terenie Lecha to drugi najtrudniejszy wyjazd w sezonie.
Odpowiedz cytując
rafkur
Socios Wisła Kraków

Od: 10.2007

Stary 13.09.2021, 08:35
Ja tylko przypominam jakie były płacze niektórych po wtopie w Mielcu. Od meczu z Legią mieliśmy wtopić wszystko aż do Pogoni xDD

Trochę dystansu. Widać że idzie w dobrą stronę chociaż oczywiście jeszcze nie raz pewnie dostaniemy po dupie.
Wczoraj podobało mi się że widziałem prawdziwy zespół walczący do końca. Mimo sporego pecha i dziwnego wolnego którego nie było strzelonego przez nie tego co miał strzelać wyrwaliśmy ten punkt.
Odpowiedz cytując
sandomingo
Senior Member

Stary 13.09.2021, 08:41
Pierwszy raz po dłuższym czasie spora grupa zawodników Wisły wyjechała na zgrupowania reprezentacji: Gruszkowski, Plewka, Żukow, Yeboah, Młyński. To jest 5 zawodników rozważanych do gry w pierwszym składzie.
Dla zgrywającej się i ciągle budującej drużyny jaką jest obecnie Wisła to jednak problem i kto wie, czy ta mniejsza niż w meczu z Legią ogólna dynamika akcji nie była tym spowodowana, przynajmniej w jakiejś części.

Pomimo irytującej czasem nieskuteczności to jest to drużyna, na grę której chce się.patrzeć, w przeciwieństwie do naszego wczorajszego rywala. W siedmiu meczach tego sezonu to Wisła już dwukrotnie ratowała wynik w doliczonym czasie gry a jeszcze ani razu nie straciła punktów w takich okolicznościach. To też odróżnia ten sezon od poprzednich.
Odpowiedz cytując
maciekkk
Senior Member

Od: 06.2012

Stary 13.09.2021, 09:22
Niestety próby wyprowadzania piłki od bramkarza krótkimi podaniami czasami kończy się tak jak w meczu z Lechią. Ale skuteczne jej wyprowadzanie w taki sposób buduje pewność siebie zawodników i tworzy przewagę psychiczną nad rywalem. Coś za coś, jeśli chcemy zrobić krok do przodu w rozwoju zawodników, sposobu gry zespołu, to jest to słuszna droga, którą trzeba podążać. Grunt to nie załamywać się po kilku takich błędach, trzeba próbować robić to dalej tylko lepiej i szybciej.
Co by nie mówić to po tych kilku meczach tego sezonu, widać jakiś sposób i plan naszej gry.
Odpowiedz cytując
pepe72
Senior Member

Stary 13.09.2021, 09:36
kasiarz napisał(a):Wyświetl post
Ale zwróćcie uwagę , że 2 nasza bramka to duży błąd obrońcy Lechii. Frydrych był za nim, nie nabiegał a i tak go ominął i dołożył głowę.
Tak jak pierwsza bramka dla Lechii - został niepilnowany Kubicki w polu karnym.
W C+ robili analizę naszej pierwszej bramki i mieli zastrzeżenia do kogoś z Lechii, że nie próbował atakować Frydrycha.
A jak oglądałem Raków z Lechem to zostawienie Amarala samego w polu karnym skończyło się golem dla Lecha.
Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna

Odpowiedź
Narzędzia tematu
Tryby wyświetlania

Zasady wysyłania postów