The White Star Division - Wisła Kraków

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna
Nazwa użytkownika
Hasło

Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny.

Reklama
Zakłady na Wisłę? Legalni bukmacherzy w Polsce - ranking i recenzje. Sprawdź też STS kod promocyjny.
Odpowiedź

Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
Arkadiusz.Czerepach
Senior Member

Od: 11.2016

Ignoruj użytkownika Pomoc
Stary 19.10.2021, 17:25. [XII kolejka] Wisła Kraków - Śląsk Wrocław, 23-10-2021, 20:00

Aktualna tabela:

Zestaw par nadchodzącej kolejki:

A tak to widzi bukmacher (kursy od naszego sponsora z dnia zakładania tematu)

Zapraszam do dyskusji

Odpowiedz cytując
dziki
Senior Member

Od: 12.2002

Stary 19.10.2021, 17:52
Ja stawiam remis. 1-1 po golu Klimenta
Life is short. Wear your passion!
Odpowiedz cytując
Arkadiusz.Czerepach
Senior Member

Stary 19.10.2021, 17:54
zwracam uwage na kursy buka o.O
Odpowiedz cytując
Kac
Senior Member

Od: 06.2004

Stary 19.10.2021, 18:05
dziwne te kursy, ale nie po raz 1 w sezonie, pewnie w dniu meczu zaczna rosnac

ogolnie chcialbym zwyciestwo, nie wazne w jakim stylu
STOP kompleKSom!
Odpowiedz cytując
pepe72
Senior Member

Od: 08.2005

Stary 19.10.2021, 21:28
Miło, że sponsor w nas wierzy.
Punkty by się przydały
Nowe cele Wisły na sezon (2021/22)
1. wyjść na finansową prostą
2. Udowodnić, że trójkąt Dyrektor Sportowy-Trener-Zarząd działa.
3. zdobyć co najmniej 15 (piętnaste!) miejsce
Odpowiedz cytując
Karherop
Socios Wisła Kraków

Od: 02.2006

Stary 19.10.2021, 23:50
Na papierze w tej kolejce powinni wygrać faworyci (top 4 wygra raczej w komplecie), natomiast my wpadamy na Śląsk będący w ewidentnym dołku. My z niego natomiast mozolnie wychodzimy..

Co ciekawe też możemy Śląsk minąć w tabeli po tym spotkaniu.

Jako że ostatnio u siebie przegraliśmy z Pogonią, tak teraz liczę że dla odmiany wygramy. Typuje 3-1 i bramki Forbsa, Starzyńskiego i Klimenta
Odpowiedz cytując
Hermond
Senior Member

Od: 02.2007

Stary 20.10.2021, 12:40
Kolejny mecz zagramy bez El Mahdouijego. Ciekawe czy trener znów zagra ustawieniem z 3 stoperów. Przy naszym kłopocie bogactwa na tej pozycji jest to bardzo kusząca opcja.
Pytanie kto zagra na środku (Plewka czy Frydrych)
Ad augusta per angusta
Odpowiedz cytując
tomasz_19
Senior Member

Od: 07.2006

Stary 20.10.2021, 12:45
do usuniecia
Ostatnio edytowane przez tomasz_19 : 20.10.2021 o godz. 12:47.
Odpowiedz cytując
tomasz_19
Senior Member

Od: 07.2006

Stary 20.10.2021, 12:46
Po co zmieniać skład, który dobrze funkcjonował ? Ja bym jedynie dokonał delikatną korektę. Za Młyńskiego wstawiłbym Gruszkowskiego.
Odpowiedz cytując
Kurz
Senior Member

Od: 11.2006

Stary 20.10.2021, 13:28
Karherop napisał(a):Wyświetl post
Na papierze w tej kolejce powinni wygrać faworyci (top 4 wygra raczej w komplecie), natomiast my wpadamy na Śląsk będący w ewidentnym dołku. My z niego natomiast mozolnie wychodzimy..

Co ciekawe też możemy Śląsk minąć w tabeli po tym spotkaniu.

Jako że ostatnio u siebie przegraliśmy z Pogonią, tak teraz liczę że dla odmiany wygramy. Typuje 3-1 i bramki Forbsa, Starzyńskiego i Klimenta
Jaki dołek? Śląsk zgodnie z oczekiwaniami przegrał z Lechem i Rakowem. Jest słabszy. Obecnie jesteśmy na etapie urealniania jego miejsca w tabeli.

To będzie inny mecz niż z Pogonią. I tak naprawdę największą niewiadomą jest jak zagramy. Powrót do tiki-taki czy ligowa szkoła przeszkadzania?

Ale Śląsk to drużyna w naszym zasięgu. Nie tak zabójcza w ataku jak Lech i dużo słabsza w defensywie niż Raków, Pogoń, Lech czy Legia, która w dodatku lubi prowadzić grę (więc same plusy).
Ostatnio edytowane przez Kurz : 20.10.2021 o godz. 15:34.
Odpowiedz cytując
maciekkk
Senior Member

Od: 06.2012

Stary 20.10.2021, 20:08
Grunt to odcięcie od piłki Exposito. W tych meczach, które oglądałem Śląska w tym sezonie, to kawał grajcara. Liczę na lepszą grę niż z Górnikiem i kolejne punkty.
Odpowiedz cytując
fants
Junior Member

Od: 06.2011

Stary 20.10.2021, 22:17
Przede wszystkim musi ktoś dograć piłkę w pole karne, wszystko dobrze funkcjonuje do 40 metra, brakuje ostatniego podania. Mam nadzieję że obudzi się Skvarka, jeśli nie serio pomyślałbym na zagraniu kiedys Yeboahem za Forbsem/Klimentem.
1906-2021
Odpowiedz cytując
Karherop
Socios Wisła Kraków

Stary 21.10.2021, 11:55
Kurz napisał(a):Wyświetl post
Jaki dołek? Śląsk zgodnie z oczekiwaniami przegrał z Lechem i Rakowem. Jest słabszy. Obecnie jesteśmy na etapie urealniania jego miejsca w tabeli.

To będzie inny mecz niż z Pogonią. I tak naprawdę największą niewiadomą jest jak zagramy. Powrót do tiki-taki czy ligowa szkoła przeszkadzania?

Ale Śląsk to drużyna w naszym zasięgu. Nie tak zabójcza w ataku jak Lech i dużo słabsza w defensywie niż Raków, Pogoń, Lech czy Legia, która w dodatku lubi prowadzić grę (więc same plusy).
W naszym przypadku wypadałoby mówić podobnie, rywalizowaliśmy z Lechem (liderem), Pogonią (3 zeszłego sezonu) i z Piastem na wyjeździe (6 drużyna zeszlego sezonu). Jednak retoryka była raczej że mamy ewidentny dół formy.

Myślę że i wynik i styl jaki zaprezentowaliśmy w 2 połowie z Górnikiem powinien dać do myślenia Guli co do podejścia na kolejny mecz.
Odpowiedz cytując
AS82
Senior Member

Od: 07.2005

Stary 21.10.2021, 12:28
To co Frydrych znowu na defensywnym pomocniku ?
"...Jedni Wisłę ukochali w sukcesy bogatą,ci cracovii serce dali za dolę garbatą..."
Odpowiedz cytując
Kurz
Senior Member

Od: 11.2006

Stary 21.10.2021, 15:22
Karherop napisał(a):Wyświetl post
W naszym przypadku wypadałoby mówić podobnie, rywalizowaliśmy z Lechem (liderem), Pogonią (3 zeszłego sezonu) i z Piastem na wyjeździe (6 drużyna zeszlego sezonu). Jednak retoryka była raczej że mamy ewidentny dół formy.

Myślę że i wynik i styl jaki zaprezentowaliśmy w 2 połowie z Górnikiem powinien dać do myślenia Guli co do podejścia na kolejny mecz.
Dokładnie tak. Nie mierzyłbym naszych zwycięstw i porażek, przez pryzmat wahań formy. Gramy z przeciwnikami na różnym poziomie i czasami jest on dla nas za wysoki, a czasami nie. Przy okazji od czasu do czasu robimy sobie krzywdę sami.

Mała dygresja, żeby tak grać, jak w poprzednim meczu, nie potrzebujemy Guli. Wszyscy chyba zdajemy sobie sprawę co jest najefektywniejsze w ekstraklasie. Sam jednak jestem ciekaw na co zdecyduje się trener.
Odpowiedz cytując
Karherop
Socios Wisła Kraków

Stary 21.10.2021, 22:46
Kurz napisał(a):Wyświetl post
Mała dygresja, żeby tak grać, jak w poprzednim meczu, nie potrzebujemy Guli. Wszyscy chyba zdajemy sobie sprawę co jest najefektywniejsze w ekstraklasie. Sam jednak jestem ciekaw na co zdecyduje się trener.
I tak i nie, bo i kto odpowiada za rozwój danych zawodników jak nie Gula? Wystarczy wspomnieć rządy Skowronka gdy przez pół roku wydawało się że wszyscy są z formą w lesie i żaden piłkarz nie idzie do przodu (może poza Plewka, ale on się wyrobił na wypożyczeniu).

Efekt mógłby być tego taki że taki mecz jak w Zabrzu można nawet przerżnąć, grając na zabicie meczu
Odpowiedz cytując
AS82
Senior Member

Od: 07.2005

Stary 21.10.2021, 23:21
Jeszcze jedno pytanie : Yaw czy Piotruś ?
Pewnei Yaw ,ale Piotruś był najlepszy w Zabrzu
"...Jedni Wisłę ukochali w sukcesy bogatą,ci cracovii serce dali za dolę garbatą..."
Odpowiedz cytując
skarabeus
Senior Member

Od: 02.2019

Stary 21.10.2021, 23:33
Obaj AS ;-)
Odpowiedz cytując
pawlozm
Senior Member

Od: 02.2017

Stary 22.10.2021, 13:06
Ciekawy mecz się zapowiada. Liczę, że 3 punkty mimo wszystko zostaną w Krakowie.
Co do składu, ja bym chciał tak:
Biegański - Gruszkowski, Serafin Szota, Uryga, Hanousek - Frydrych - Yeboah, Żukow, Skvarka, Starzyński - Forbes.

Może być jednak kilka zmian w stosunku do powyższej 11: przykładowo Sadlok za Serafina, lub Serafin na prawej za Gruszkowskiego, a Sadlok na środku. Może Frydrych na środku z Urygą, a na def pom Plewka.
Z przodu też wiele opcji. Młyński za kogoś ze skrzydłowych, Kliment za Forbesa. Trener ma wiele opcji, a co cieszy, z ławki wchodzą wartościowi zawodnicy.
Odpowiedz cytując
Arkadiusz.Czerepach
Senior Member

Stary 22.10.2021, 14:57
fajna jedenstka , praktycznie nikogo z epoki szrotu (do momentu tej zmiany z sadlokiem) no i pozwalajaca grac juz z wahadlowymi , tak wiem ze proby grania tym od czasow wdowczyka konczyly sie fiaskiem , ale to juz jest od kilku lat standard w europie i przed tym nie uciekniemy
Odpowiedz cytując
gizmowisla
Senior Member

Od: 08.2006

Stary 22.10.2021, 17:13
Ciekawe jak nasz mudżin by dal rade w srodku zamiast Skwarka ?.?.. mogloby byc gorzej ? Po prostu juz kombinuje jak moge zeby ktos kreatywny byl za napastnikiem , bo wrzutki od def pom na afere do FBF juz nic nie daja
Ostatnio edytowane przez gizmowisla : 22.10.2021 o godz. 17:38.
Odpowiedz cytując
FraMat
Senior Member

Od: 03.2003

Stary 22.10.2021, 18:57
Nasza mudźina gra trochę zbyt egoistycznie, jak na kreatywnego, podającego kolegom. Czasami to daje efekty. Częściej nie daje.
Nie wiem czy tak mu każe grać trener?
Jeśli tak, jest rozgrzeszony.

Bardziej niż YY widziałbym tam Klimenta, ale pewnie tylko tak mi się wydaje i po prostu środek wymaga porządnych zmian w nowym okienku.

A El Mahdioui nie może grać wyżej i nie defensywnie?
To tylko moje zdanie, z którym nikt nie musi się zgadzać

Odpowiedz cytując
Arkadiusz.Czerepach
Senior Member

Stary 22.10.2021, 19:14
na razie to chyba nie może grać wcale
Odpowiedz cytując
FraMat
Senior Member

Od: 03.2003

Stary 22.10.2021, 19:27
Arkadiusz.Czerepach napisał(a):Wyświetl post
na razie to chyba nie może grać wcale
to wszyscy wiemy, interesuje mnie szersza kwestia
To tylko moje zdanie, z którym nikt nie musi się zgadzać

Odpowiedz cytując
obikenobi
Senior Member

Od: 02.2013

Stary 22.10.2021, 23:10
FraMat napisał(a):
A El Mahdioui nie może grać wyżej i nie defensywnie?
O ile dobrze pamiętam, to jeden z dziennikarzy właśnie o to zapytał Gulę przed jednym z meczów. Trener krótko stwierdził, że nie. Nie pamiętam już tylko, czy to jakoś argumentował, musiałbym poszukać.

grizmowisla napisał(a):
Ciekawe jak nasz mudżin by dal rade w srodku zamiast Skwarka ?.?.. mogloby byc gorzej ? Po prostu juz kombinuje jak moge zeby ktos kreatywny byl za napastnikiem , bo wrzutki od def pom na afere do FBF juz nic nie daja
Imo kiepski pomysł. Yaw to jeden z nielicznych (jedyny?) piłkarzy, który potrafi wygrać pojedynek. Wrzucenie go w tłok do środka pola, gdzie nie będzie pewnie miał się też jak rozpędzić, co jest jego dużą przewagę, odbierze mu mnóstwo atutów. Niech stara się robić przewagę na boku. Osobiście Klimenta bym spróbował jakbyśmy już mieli Skvarkę sadzać.
Ostatnio edytowane przez obikenobi : 22.10.2021 o godz. 23:17.
Odpowiedz cytując
Karherop
Socios Wisła Kraków

Stary 22.10.2021, 23:59
Kliment miałby biegać do obrony i rozgrywać piłki ze swojej połowy? Jeśli nie ma Mahdiouiego to odrzucenie Skvarki będzie samobójstwem. Ani Zukov, ani Kuveljic, ani też Frydrych nie są graczami typu box to box jakich potrzebuje Gula. Tylko (przeciętny) Skvarka i może (kiedyś?) Plewka aspirują do tego grona.

Z dzisiejszej konfy wynika że zarówno Uryga, jak i Starzyński wywalczyli sobie 1 skład. To optymistyczne, bo ich forma na pewno będzie szła w górę i w przyszłości (bliskiej?) to będą filary od których będzie się zaczynało układanie składu.

Co do samego meczu bardzo mocno liczę na kolejny dobry występ Biegańskiego. Ten chłopak tego potrzebuje by ugruntować swoją pozycję. Kieszek na dziś mocno rozczarował. Nie wiem czy bardziej błędami, czy postawa po nich.
Ostatnio edytowane przez Karherop : 23.10.2021 o godz. 08:59.
Odpowiedz cytując
Arkadiusz.Czerepach
Senior Member

Stary 23.10.2021, 01:40
juz zukov to bardziej box to box niz skvarka , jakos nie przypominam sobei za duzo skvarki w okolicach naszego "boxa"
Odpowiedz cytując
Arek95
Senior Member

Od: 07.2017

Stary 23.10.2021, 10:19
Biegański - Uryga, Frydrych, Szota - Hanousek, Żukow, Skvarka, Gruszkowski - Starzyński, Forbes, Yeboah

Skvarka potrzebny do rozegrania pod nieobecność Aschrafa, niestety ale oprócz tychże dwóch panów to NIKT nie potrafi dobrze rozgrywać piłki. Z Biegańskim czuję podobną historię jak z Lisem kilka lat temu. Czyli przychodzi młody który miał być jedynie uzupełnieniem, a po paru latach odchodzi bardzo solidny jak na naszą ligę bramkarz i właśnie nim trzeba grać a nie Kieszkiem który przyjechał odcinać kupony...
Odpowiedz cytując
Arkadiusz.Czerepach
Senior Member

Stary 23.10.2021, 10:47
oj lepiej bedzie kolego , Bieganski jest wielkim talentem co widac od debiutu , a Lis był tylko w miare solidny na tle Buchala a i to nie zawsze
Odpowiedz cytując
Książę Palownik
Senior Member

Od: 12.2006

Stary 23.10.2021, 12:32
W środku zagrają zapewne Frydrych-Żukov-Skvarka.
Mam nadzieję, że Kuvelijć nie powącha nawet murawy. Nie daj Bóg aby Guli wpadło do głowy wystawić go w wyjściowej jedenastce na pozycji nr 6 lub 8. Mamy wtedy przegraną jak w banku.
Demokracja: mówisz co chcesz, robisz co ci każą.
Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna

Odpowiedź
Narzędzia tematu
Tryby wyświetlania

Zasady wysyłania postów