The White Star Division - Wisła Kraków

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna
Nazwa użytkownika
Hasło

Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny.

Reklama
Zakłady na Wisłę? Legalni bukmacherzy w Polsce - ranking i recenzje
Odpowiedź

Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
7 kotów
P.N.R.I.

Od: 11.2002

Ignoruj użytkownika Pomoc
Stary 18.03.2016, 10:45
PiVoSH92 napisał(a):Wyświetl post
Czy to kolejny ślepy trener czy Alan ma na nich wszystkich kwity? Bo ja nie wierzę, że można w nim jeszcze coś widzieć, w chłopie, który od 3 lat gra tak samo... jakby on miał 18-19 lat to może bym wybaczył, ale mając 21 lat i zero umiejętności dogrania do przodu mieć w zasadzie pewny plac w Wiśle Kraków... co tu się odjebuje na bieżąco?!
Mysle, ze odjebuje sie to, ze w Polsce jest 20mln osob ktore mysla o sobie w kategoriach trenera pilkarskiego, a tak naprawde osob ktore moga o sobie tak myslec jest kilkaset. I te osoby widza to czego inni nie widza.

Skoro fachowcy mowia, ze cos w Urydze jest, to tak widocznie jest. Z calym szacunkiem, ale bardziej wierze osadom Smudy, Moskala, Probierza czy Broniszewskiego niz 20-letniego forumowicza ktorego znajomosc pilki noznej zawiera sie w rozumieniu silnika komputerowych managerow.

Uryga predzej czy pozniej odpali. Jak bedzie jebany z trybun wlasnego stadionu albo wyzywany po internetach to moze nie odpalic nigdy.

21 lat to nie dziadek, jeszcze ma czas. Sobolewski tez nie eksplodowal forma w wieku 21 lat.

Ja tam w Alana wierze, a i czas dziala na jego korzysc.
Boia chi molla !
Odpowiedz cytując
nesta
Senior Member

Stary 18.03.2016, 11:00
Problem bardziej leży nawet nie w tym czy Uryga odpali czy nie tylko w tym, że teraz takich zawodników już po prostu nie ma. Nawet jak zacznie grać świetnie w odbiorze i jakimś cudem zyska lepszą zwrotność (tylko, że imo to są geny i tego już nie poprawi znacząco) to wciąż będzie typem def. pomocnika z lat 90. Czyli osłabi drużynę w ofensywie. Teraz def. pomocnik lub generalnie środkowy to ktoś kto ma również wpływ na ofensywę. Nie oczekujemy kreatywności Zidana, ale gry do przodu czy to podaniem czy wyjściem z piłką. Z zachowaniem propocji - styl Krychowiaka - świetny w defensywie, mało kreatywny z przodu, ale potrafi np. rozpędzić się z piłką, wykorzystać warunki fizyczne i pociągnąć zespół do przodu.
Obawiam się, że Uryga jeśli nie ma tego teraz to mieć już nie będzie. W tym wieku poprawia się taktykę, organizację gry, mentalność (choć w mniejszym stopniu). Na technikę był czas za młodu, motorykę i pewne uwarunkowania szybkościowe dała lub nie mamusia z tatusiem.

Dlaczego wciąż jest ciągnięty za uszy przez trenerów? Wcale nie zdziwiłbym się jakby trenerzy mieli może nie nakaz, ale delikatną sugestię z góry, że to jeden z niewielu zawodników, na którym Wisła może zarobić. Więc trzeba go promować, bo kasa w obecnej sytuacji jest w Wiśle bardzo ważna. I fajnie byłoby powtórzyć np. transfer Chrapka.
Odpowiedz cytując
wolfu
Senior Member

Od: 09.2014

Stary 18.03.2016, 11:18
Rustin napisał(a):Wyświetl post
co nie zmienia faktu, że brzmi i wygląda to słabo.
nie rozumiem, miałem wybrać tę drugą formę, bo brzmi i wygląda mniej słabo?
Odpowiedz cytując
mee
Senior Member

Od: 05.2010

Stary 18.03.2016, 11:31
7 kotów napisał(a):Wyświetl post
Mysle, ze odjebuje sie to, ze w Polsce jest 20mln osob ktore mysla o sobie w kategoriach trenera pilkarskiego, a tak naprawde osob ktore moga o sobie tak myslec jest kilkaset. I te osoby widza to czego inni nie widza.

Skoro fachowcy mowia, ze cos w Urydze jest, to tak widocznie jest. Z calym szacunkiem, ale bardziej wierze osadom Smudy, Moskala, Probierza czy Broniszewskiego niz 20-letniego forumowicza ktorego znajomosc pilki noznej zawiera sie w rozumieniu silnika komputerowych managerow.

Uryga predzej czy pozniej odpali. Jak bedzie jebany z trybun wlasnego stadionu albo wyzywany po internetach to moze nie odpalic nigdy.

21 lat to nie dziadek, jeszcze ma czas. Sobolewski tez nie eksplodowal forma w wieku 21 lat.

Ale tu chodzi o predyspozycje piłkarskie. W jego wieku to Sobol biegał jak łania z piłką po boisku. Przepaść. Lepsza technika, strzał z OBU nóg, inteligencja, intensywność. Dzisiaj ma 39 lat i pewnie Urydze dałby radę. O czym my mówimy.
A co do meczu liczę na jakieś 3:1
Odpowiedz cytując
PiVoSH92
Senior Member

Od: 06.2014

Stary 18.03.2016, 11:41
7 kotów napisał(a):Wyświetl post

Ja nie mówię, że on nie ma talentu. Może i ma, ale od 3 lat się nie rozwija, czy to wizualnie (jego gra w....ia, patrzenie na nią boli) czy to w statystykach - te ma dość słabe niestety, i to cały czas, nie tylko w kilku ostatnich meczach. Moim zdaniem to kwestia psychiki, ale to jest chyba najważniejszy aspekt piłkarza na tym poziomie - ambicją, zaangażowaniem i W....IENIEM (czy on wygląda, jakby był zły?) można spokojnie utrzymać się na poziomie E-Klapy, czego dowodem jest pół Podpiździa czy Łęcznej. Z resztą - Burliga, też drewniany, też niespecjalnie dynamiczny, ale zapierdalacz, wiecznie w....iony osiąga na tym poziomie b. dobre rezultaty.
Odpowiedz cytując
Krotochwila
Senior Member

Od: 07.2011

Stary 18.03.2016, 11:54
mee napisał(a):Wyświetl post
Ale tu chodzi o predyspozycje piłkarskie. W jego wieku to Sobol biegał jak łania z piłką po boisku. Przepaść. Lepsza technika, strzał z OBU nóg, inteligencja, intensywność. Dzisiaj ma 39 lat i pewnie Urydze dałby radę. O czym my mówimy.
Często jest tak, że młody piłkarz potrzebuje jednego przełomowego spotkania, czasami nawet jednego gola, właściwego trenera albo partnera na boisku i nagle w "cudowny" sposób winduje się na poziom wyżej. Albo zmiany pozycji. Wielu już było takich, którzy potrzebowali takiego języczka spustowego.I być może Uryga się jeszcze tego nie doczekał. Żeby daleko nie szukać - spójrzcie na Mączyńskiego i to to z nim zrobił Nawałka.

Ja mam od długiego czasu nieodparte wrażenie, że babole Alana i jego nerwowe zachowanie na boisku mają źródło w sferze mentalnej a nie piłkarskiej. Panicznie boi się popełnić błąd i to karze mu unikać wszelkiego ryzyka (vide wyłącznie bezpieczniejsze z natury podania do tyłu) lub każe być gdzieś poza grą. Byle poza odpowiedzialnością. A jak ktoś nie ma na tak odpowiedzialnej pozycji pewności siebie, to błędy będzie popełniał właśnie przez spętane strachem nogi.Taki paradoks. Każdy kto uprawiał jakiś sport drużynowy zna ten typ.

Reasumując, sam się na niego regularnie w......m, ale sądzę, że ma duży potencjał.
vel HatefulRespect
Odpowiedz cytując
7 kotów
P.N.R.I.

Stary 18.03.2016, 12:21
Ja sie na pilce noznej nie znam, mnie sie moze mecz podobac albo i nie. Gdzies podobno istnieje software analizujacy gre danych pilkarzy / koszykarzy itd ktory wylicza w sobie tylko znany sposob kto jest najbardziej zajebistym kozakiem w danej klasie.
Chyba w Mijdtylland (czy jak sie to pisze) z tego korzystaja, i cale NBA.
Nie wiem, moze ktos przeanalizowal gre Urygi tym magicznym programem i mu wyszlo to czego zwykly smiertelnik nie widzi a co ma wielki wplyw na gre.
Ja tez bym wolal zeby Alan gral jak Vieira czy Toure, ale mamy to co mamy i trzeba na chlopaka chuchac i dmuchac a nie jebac go od paralitykow i niedojd.
Chociazby z tego powodu ze jest nasz, wlasny, a nie przybleda jak Lobodzinski czy Jankowski.
Boia chi molla !
Odpowiedz cytując
Robbie92
Senior Member

Od: 04.2009

Stary 18.03.2016, 13:23
Liczę dziś na dokładne wrzuty w pole karne, Małecki jak i Jovic (Boguski na Termalice nie wrzucał) muszą to dokładnie robić! Wolski, Ondrasek, Brożek, ktoś się napałęta i powinien zrobić co trzeba.. Byle do 20:30!

Powstaje konflikt zdań na tym forum apropo Urygi, tak to nasz chłopak jak wspomniał użytkownik "7 kotów", a z drugiej strony ostatnie słabe występy.. Pamiętajmy on ma dopiero 22 lata! Rozegrał już ponad 60 meczów w polskiej lidze w tym wieku..
Najlepszym wyjściem z tego wydaje się wypożyczenie do I ligi, gdzie powinien nabrać większej waleczności itp.. Racja to nasz wychowanek ale no przykro mi bardzo, irytujące jest to że chłop prawie 190cm przegrywa główki!!

mee napisał(a):Wyświetl post
Sprawdziłem temat, w wieku 22 lat (sezon 97/98) Sobolewski miał rozegrane w całej karierze 17meczów i jeden gol. Oczywiście nie wiem czy 17meczów po 15minut czy po 90minut
http://www.90minut.pl/kariera.php?id=1955
Ostatnio edytowane przez Robbie92 : 18.03.2016 o godz. 13:29.
B.Cupiał o Danie Petrescu: "On jako trener Wisły w 2006 r. bardzo mi się podobał. Zdarzyło się, że kiedy grali słabiej, Petrescu zebrał ich o 6 rano i zamiast na boisko zaprowadził do jednej z naszych fabryk, żeby zobaczyli, jak ciężko ludzie pracują. To ja już wtedy wiedziałem, że to koniec. Wkrótce zaczęli grać przeciw niemu i musiałem go zwolnić. Niestety."

Odpowiedz cytując
lorddavy
Senior Member

Od: 08.2006

Stary 18.03.2016, 13:46
Robbie92 napisał(a):Wyświetl post

Sprawdziłem temat, w wieku 22 lat (sezon 97/98) Sobolewski miał rozegrane w całej karierze 17meczów i jeden gol. Oczywiście nie wiem czy 17meczów po 15minut czy po 90minut
http://www.90minut.pl/kariera.php?id=1955
Tu masz dokładną statystykę:
http://www.90minut.pl/wystepy.php?id=1955&id_sezon=51

Podsumowując Sobolewski w obecnym wieku Urygi debiutował w Ekstraklasie. Porównywanie ich wypada na korzyść tego drugiego. Chociaż w obecnym sezonie delikatnie mówiąc Uryga nie przekonuje to robienie na tym forum z niego mega paralityka jest słabe. Ilość błędów jakie popełnił jest porównywalna z Głowackim. I nie piszę tego bo jestem jego jakimś zwolennikiem, w tym sezonie również mnie irytuje.
Odpowiedz cytując
Wojtas
Senior Member

Od: 06.2006

Stary 18.03.2016, 13:49
Mam nadzieje ze dzis kazdy wybiera sie na R22 ,pomoc jest im teraz potrzebna.

Natomiast to kto zagra ,...niech zagra nawet pan magazynier,byle dal z siebie 200% i walczyl jak kiedys Sobolewski.

A wygrac ,poprostu dzis trzeba.
WISŁA KRÓLOWA POLSKI
Odpowiedz cytując
Rustin
Senior Member

Od: 07.2008

Stary 18.03.2016, 13:51
wolfu napisał(a):Wyświetl post
nie rozumiem, miałem wybrać tę drugą formę, bo brzmi i wygląda mniej słabo?
Po prostu w mojej opinii forma "meczy" jest słaba jak zawodnik z numerem 8 i nigdy nie słyszałem na żywo jak ktoś jej używa, ale skoro według specjalistów jest poprawna, to zajmę się lepiej przygotowaniem koszulki na mecz

Co do Urygi, to chciałbym, żeby w końcu strzelił bramkę. Kto wie, może właśnie tego potrzebuje, skoro opowiadał o blokadzie psychicznej. Na ten moment to nie jest nawet poziom I ligi, bo wygląda gorzej od Popovicia. Jeśli strzeli (tak, teoretycznie jest szansa na taki cud) bramkę i się nie odblokuje, to jak dla mnie nic już mu nie pomoże.
Wisła ponad wszystko
Odpowiedz cytując
AntyMod
Senior Member

Od: 05.2012

Stary 18.03.2016, 13:55
Alan Uryga nie tylko nie powinien grac w Wisle, ten chlopak wogole nie powinien grac w pilke - byc moze ten chlopak nie powinien wogole uprawiac sportu - bo z niego taki pilkarz zawodowy jak ze mnie kosmonauta
Odpowiedz cytując
Griszka30KR
Senior Member

Od: 06.2005

Stary 18.03.2016, 14:05
AntyMod napisał(a):Wyświetl post
Alan Uryga nie tylko nie powinien grac w Wisle, ten chlopak wogole nie powinien grac w pilke - byc moze ten chlopak nie powinien wogole uprawiac sportu - bo z niego taki pilkarz zawodowy jak ze mnie kosmonauta
Weź przestan,bo jak czytam takie teksty to zaczynam wierzyc ,ze piszesz z kosmosu....
Bednarz=Landryna=......
Odpowiedz cytując
wiesniak842
Socios Wisła Kraków

Od: 01.2015

Stary 18.03.2016, 14:11
W takim razie witam i pozdrawiam z przestrzeni kosmicznej. wiesniak
Uryga to pilkarski paralityk.
Powód: jzs
Ostatnio edytowane przez wiesniak842 : 18.03.2016 o godz. 14:13.
Odpowiedz cytując
Prezydentowa
Miodek

Od: 06.2004

Stary 18.03.2016, 14:38
Zgadzam się, że PÓKI CO Uryga jest paralitykiem To nie oznacza, że będzie zawsze, ale jeśli nie pójdzie np. na wypożyczenie, gdzie nabierze pewności siebie i umiejętności jakiegokolwiek rozegrania piłki, to paralitykiem pozostanie i skończy jak Polski Stiwen Dżerard, Daniel Brud albo inne jemu podobne tuzy, które było do ekstralkasowych składów wciskane na siłę, zupełnie się do tego nie nadając.
Odpowiedz cytując
Szajba_
Senior Member

Od: 08.2013

Stary 18.03.2016, 14:50
jakie wypozyczenie? Jemu sie kontrakt konczy po tym sezonie
Odpowiedz cytując
Prezydentowa
Miodek

Od: 06.2004

Stary 18.03.2016, 15:16
Szajba_ napisał(a):Wyświetl post
jakie wypozyczenie? Jemu sie kontrakt konczy po tym sezonie
No i co z tego? Założysz się, że mu przełużą?
Poza tym mówię o tym już nawet abstrahując od jego...kariery w Wiśle. Po prostu, jako piłkarz. Jeśli nie pogra w niższej lidze teraz, to zniknie.
Odpowiedz cytując
Revolver
Senior Member

Od: 05.2012

Stary 18.03.2016, 17:10
Prezydentowa napisał(a):Wyświetl post
Zgadzam się, że PÓKI CO Uryga jest paralitykiem To nie oznacza, że będzie zawsze, ale jeśli nie pójdzie np. na wypożyczenie, gdzie nabierze pewności siebie i umiejętności jakiegokolwiek rozegrania piłki, to paralitykiem pozostanie i skończy jak Polski Stiwen Dżerard, Daniel Brud albo inne jemu podobne tuzy, które było do ekstralkasowych składów wciskane na siłę, zupełnie się do tego nie nadając.
Poważnie...? Cały "problem" z Alanem polega na tym, że - pomimo relatywnie młodego wieku - ma już prawie 70 rozegranych spotkań w E-klasie! Jeżeli to nie wystarczyło, żeby nabrał pewności, to wypożyczenie na rok do jakiegoś Chrobrego Głogów też mu w tym raczej nie pomoże. On nie ma (już) 18 lat, żeby nagle miał eksplodować talentem i geniuszem.

Ktoś powie, że Uryga regularnie gra w kadrze Dorny, OK, ale ktokolwiek widział któryś z ostatnich meczów U-21 doskonale wie, jaka tragiczna jest to kopanina, więc to żaden argument.

WIEM, byłoby mega, gdyby jakiś wychowanek znaczył dużo dla pierwszej drużyny, ale ku*wa - Alan jest i będzie co najwyżej pomiędzy kaleką, a słabym rzemieślnikiem. Nic więcej.
Odpowiedz cytując
arti
Guest

Stary 18.03.2016, 18:24
AntyMod napisał(a):Wyświetl post
A moim zdaniem jak zaczynał grać w wieku 17 to fajnie wyglądał i widziałem duży potencjał, a potem więzadła i jeszcze coś i coś się z nim stało. Może na stoperze wyglądało to trochę lepiej... może. Jak Wisła z nim nie przedłuży to dla mnie niestety żadna strata.
Strąk mi się przypomniał (choć to jak się wydaje zupełnie inna historia).
Ostatnio edytowane przez arti : 18.03.2016 o godz. 18:26.
Odpowiedz cytując
wolfu
Senior Member

Stary 18.03.2016, 18:36
Wychodzimy tym samym składem. Jeśli zagramy tak samo jak z Termalicą - przegramy
Odpowiedz cytując
brylant17
Senior Member

Od: 07.2006

Stary 18.03.2016, 20:16
Powinieneś dostać bana za głupotę
Piggy oddaj hajs
Odpowiedz cytując
KotWButach
Socios Wisła Kraków

Od: 05.2015

Stary 18.03.2016, 20:19
Już dawno piłkarzy schodzących na przerwę nie zegnali kib ice na stojąco. Fakt pomogła czerwień z początku meczu. Jest dobrze!!!!
ZAWSZE WIERNE ZACHODNIE PODKARPACIE
WISŁA FC CHICAGO
Odpowiedz cytując
Markus
Senior Member

Stary 18.03.2016, 20:23
Niewątpliwie Wdowczykowi udało się odmienić tą drużynę. Za to należą mu się brawa i pochwały.

Ogromną rolę w tej przemianie odgrywa też Wolski. To obecnie piłkarz kluczowy. Oby udało się go latem wykupić - również dlatego, że za 2-3 lata będzie można zarobić na nim wielkie pieniądze.
Odpowiedz cytując
wolfu
Senior Member

Stary 18.03.2016, 20:24
brylant17 napisał(a):Wyświetl post
Powinieneś dostać bana za głupotę
Przepraszam.
Odpowiedz cytując
Raul
Junior Member

Od: 06.2010

Stary 18.03.2016, 20:26
Brawo Wdowczyk!, Brawo Wisełka!
Jeszcze 2 mecze i będzie pierwsza 8. Z tą grą to i 7egia by wpier.... dostała.
Piękny piąteczek.
Odpowiedz cytując
RLY
Senior Member

Stary 18.03.2016, 20:28
Szkoda, że dopiero teraz mamy trenera, który jest charyzmatyczny (za późno o jakieś 2 kolejki).Potrafi to coś zaszczepić drużynie nie miał tego Kaziu , i pseudo trener Pawłowski.
Odpowiedz cytując
amauri1990
Senior Member

Od: 08.2007

Stary 18.03.2016, 20:30
Jeszcze żeby inni zagrali pod nas... Jestem przeciwnikiem Wdowczyka w Wiśle ale takiej "miotły" widocznie piłkarze potrzebowali. To jak odmienił Wisłę to coś niesamowitego. Jazda Jazda Jazda Biała Gwiazda!
Odpowiedz cytując
mitmichael
Socios Wisła Kraków

Od: 11.2008

Stary 18.03.2016, 21:17
I Jagiellonia zdemolowana. Teraz 2 tygodnie przerwy, moze zaczna grac jeszcze lepiej. Przynajmniej beda mieli wiecej czasu by wchłonac to co im Wdowczyk załozy.
Odpowiedz cytując
chimba
Senior Member

Od: 08.2006

Stary 18.03.2016, 21:25
Gratulacje dla calej druzyny, piekna gra. Najlepsi Wolski, Brozek, Sadlok,Boguski i Glowacki. Jazda, jazda Biala Gwiazda!
Odpowiedz cytując
Viper
Senior Member

Od: 06.2013

Stary 18.03.2016, 21:30
Czy mi się wydaje czy Mały zaczyna znów błyszczeć?. Wraca do defensywy i pomaga rozgrywać piłke w Niecieczy bramka i dwie asysty. Dziś dwie asysty drugiego stopnia. Wpierw na 11 m zamiast samolubnie strzelać, zagrywa do Brożka który trafia w Drągowskiego ale piłkę przejmuje Brożek i strzela do pustej. Potem genialne zagranie do Jovica, który asystuje Boguskiemu.

To jest jakby inna drużyna, wychodzi z wiarą w siebie i chce wygrywać. Za Moskala czy Pawłowskiego to Boguski w ogóle by do tej piłki nie wystartował, nie było by czerwieni i gry w przewadze. Takiego czegoś nie dostaje się za darmo, nawet czerwień dla przeciwnika trzeba wywalczyć.
Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna

Odpowiedź
Narzędzia tematu
Tryby wyświetlania

Zasady wysyłania postów