The White Star Division - Wisła Kraków

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna
Nazwa użytkownika
Hasło

Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny.

Reklama
Zakłady na Wisłę? Legalni bukmacherzy w Polsce - ranking i recenzje
Odpowiedź

Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
W.S
Senior Member

Od: 12.2004

Ignoruj użytkownika Pomoc
Stary 30.10.2017, 18:37. XV KOLEJKA] WISŁA Kraków - Sandecja Nowy Sącz, 4 Listopada, godz. 18:00

Tekst: obikenobi
Staty: jonaf

Tym oto sposobem dotarliśmy do półmetka fazy zasadniczej. Już wkrótce rozpocznie się seria rewanżowa, ale zanim to nastąpi, pozostał nam jeszcze jeden rywal.
W najbliższą sobotę w ramach 15. kolejki Ekstraklasy o godzinie 18 na stadionie przy Reymonta Wisła Kraków podejmie beniaminka - Sandecję Nowy Sącz.

Pierwsze starcie w Ekstraklasie

Sandecja jest absolutnym beniaminkiem w Ekstraklasie, a to oznacza, że w sobotę w Krakowie dojdzie do historycznego meczu. Po raz pierwszy oba zespoły zmierzą się ze sobą w najwyższej klasie rozgrywkowej. Do tej pory Biała Gwiazda rozegrała z Sączersami dwa oficjalne spotkania. Miało to miejsce w II lidze w sezonie 1986/87. Oba mecze zakończyły się zwycięstwem wiślaków (2:0 u siebie i 3:2 na wyjeździe).

Co słychać u rywala?

Piłkarze z Nowego Sącza przyzwoicie radzą sobie w swoim pierwszym sezonie. Aktualnie Sandecja zajmuje 11. lokatę z dorobkiem 17 punktów (cztery zwycięstwa, pięć remisów, pięć porażek). Historyczne zwycięstwo podopieczni Radosława Mroczkowskiego odnieśli w 4. kolejce, kiedy to dość sensacyjnie pokonali w Białymstoku Jagiellonię 3:1. Ostatni raz jednak Sączersi sięgnęli po pełną pulę 17 września, kiedy to w rozgrywanych w 9. kolejce Derbach Niecieczy (Sandecja mecze domowe rozgrywa na obiekcie Bruk-Betu, bo stadion w Nowym Sączu nie spełnia wymogów) pokonali Termalikę 1:0. Od tamtej pory Mroczkowski i spółka w pięciu spotkaniach zgarnęli trzy punkty.

Na kogo zwrócić uwagę?

W zespole naszych rywali na pierwszy plan wysuwa się Aleksandyr Kolev - najlepszy strzelec zespołu. Na swoim koncie ma już cztery bramki i jedną asystę. Ale być może nie trzeba będzie go pilnować - nie zagrał w ostatnim meczu ze względu na kontuzję. Uważać trzeba będzie na dogrania Tomasza Brzyskiego i Adriana Danka (obaj mają po trzy ostatnie podania). Zwrócić uwagę należy również na Mateusza Cetnarskiego, Wojciecha Trochima czy Filipa Piszczka - wszyscy ci piłkarze mają na koncie po dwa gole, a popularny „Cetnar” zaliczył asystę w poprzednim meczu z Górnikiem. Dwie bramki ma na koncie rówież Bartłomiej Dudzic.

Słabo, ale stabilnie, czyli wynik znów lepszy niż gra

Wiślacy wrócili z tarczą z Poznania, mimo że mogli i powinni iść do Krakowa na piechotę. Tarczę piłkarzom załatwił Carlitos i Michał Buchalik. Mimo tego, że Biała Gwiazda w drugiej połowie została całkowicie stłamszona przez Kolejorza, to udało się jednak wywieźć z trudnego terenu jeden punkt. Jak dobry jest to wynik (abstrahując od tego, co działo się na boisku) niech świadczy fakt, że Lech jest niepokonany u siebie od kwietnia. Co prawda niewiele zabrakło aby wywieźć ze stolicy Wielkopolski wszystkie trzy punkty, ale tutaj wracamy do przebiegu starcia. Podopieczni Ramireza nie powinni zdobyć żadnego punktu, ale jednak wspomniana wyżej dwójka i duża doza szczęścia (czy jak kto woli nieudolność piłkarzy Lecha) zapewniły nam dobry wynik. Teraz przed Białą Gwiazdą mecze z rywalami, których po prostu trzeba ogolić, jeśli myślimy o trzymaniu kontaktu z czołówką albo przynajmniej o pierwszej ósemce.

Zagra, nie zagra?

Wisła nadal bez Frana Veleza, Patryka Małeckiego i Pawła Brożka.

Ponadto przed meczem z Lechem Poznań kontuzji nabawił się Pol Llonch, który ma problemy kulszowo-goleniowe i dziś przejdzie specjalistyczne badania. Pauza czeka także Ivána Gonzáleza, który jutro przejdzie operację kontuzjowanego kolana.

W ekipie gości zabraknie najprawdopodobniej Aleksandra Koleva.
W ekipie Sandecji jest aż czterech zagrożonych: Filip Piszczek, Grzegorz Baran, Bartłomiej Dudzic i Michel Piter-Bućko.

Zapraszamy do dyskusji!
Ostatnio edytowane przez W.S : 30.10.2017 o godz. 18:40.
Odpowiedz cytując
TIR_DO_SŁUBIC
Senior Member

Od: 05.2017

Stary 30.10.2017, 18:38
Trochę za późno z tym meczowym, powinien być już wczoraj, ale i tak dobra robota.

Nie wygramy.
Odpowiedz cytując
mitmichael
Socios Wisła Kraków

Od: 11.2008

Stary 30.10.2017, 18:46
Coraz wiecej kontuzjowanych ale trzeba sobie bez nich radzic. Czas znow powrocic na zwycieska sciezkie
Odpowiedz cytując
obikenobi
Senior Member

Od: 02.2013

Stary 30.10.2017, 19:44
TIR_DO_SŁUBIC napisał(a):
Trochę za późno z tym meczowym, powinien być już wczoraj, ale i tak dobra robota.
Niedziela to dzień Pański, w którym Pan kazał odpoczywać.

Gościu, zmiłuj się, bo to jest już czepianie się, aby się przyczepić. Już niech nikt nie udaje, że te plus minus pięć dni na dyskusję to mało. Mamy też inne zajęcia niż pisanie tematów meczowych.

Co do meczu, to jak zawsze jestem optymistą, tak teraz jestem sceptyczny. Po tym co zobaczyłem w Poznaniu, to przeraża mnie wizja Pereza i Cywki operujących mniej więcej po tej samej stronie. Najgorsze, że nie bardzo mamy alternatywy jeśli idzie o środek pola.

Tak czy srak, trzeba to wygrać, bo się osuwamy w tabeli coraz bardziej.
Odpowiedz cytując
TIR_DO_SŁUBIC
Senior Member

Stary 30.10.2017, 19:46
obikenobi napisał(a):Wyświetl post
Niedziela to dzień Pański, w którym Pan kazał odpoczywać.

Gościu, zmiłuj się, bo to jest już czepianie się, aby się przyczepić. Już niech nikt nie udaje, że te plus minus pięć dni na dyskusję to mało. Mamy też inne zajęcia niż pisanie tematów meczowych.
* trigerred *

obikenobi napisał(a):Wyświetl post
Co do meczu, to jak zawsze jestem optymistą, tak teraz jestem sceptyczny. Po tym co zobaczyłem w Poznaniu, to przeraża mnie wizja Pereza i Cywki operujących mniej więcej po tej samej stronie. Najgorsze, że nie bardzo mamy alternatywy jeśli idzie o środek pola.

Tak czy srak, trzeba to wygrać, bo się osuwamy w tabeli coraz bardziej.
Nie wygramy grając z kontry z Sandecją grającą z kontry.

1:1 i stracony gol po rożnym. Z przodu bez niespodzianki, Carlitos.
Odpowiedz cytując
andrucik
Member

Od: 10.2016

Stary 30.10.2017, 20:08
W ....e dostaniemy i tyle
Odpowiedz cytując
regan
Senior Member

Od: 05.2004

Stary 30.10.2017, 20:30
Temat w poniedzialek? Czy ja śnie?

Powiem krotko. Czas zwyciężać. Trzeba w koncu zaznaczyc swoja pozycje. Za duzo tego ciapciania sie.
Odpowiedz cytując
funkykoval
Socios Wisła Kraków

Od: 05.2005

Stary 30.10.2017, 20:37
NIe wiem co to jest Terragona kolego wiecznie dojeżdżający do SŁubic
JAZDA, JAZDA, JAZDA BIAŁA GWIAZDA !!!!!!!!!!!!!!!!!!
Odpowiedz cytując
El'kabat
Senior Member

Od: 04.2009

Stary 30.10.2017, 20:49
Avatar tira do słubic rozdupcył temat

W....... u siebie z sączersami ? Aż takiego dramatu to chyba nie bedzie...
Odpowiedz cytując
Charlie
Senior Member

Od: 05.2007

Stary 30.10.2017, 21:14
Ten mecz i kolejny trzeba wygrać. W przeciwnym razie sam zacznę się zastanawiać nad przyszłością Kiko, a dodam, że generalnie jestem przeciwny jego zwalnianiu. Jednak jeśli czegoś mamy wymagać to właśnie pokonywania słabszych zespołów u siebie.
kacpaw91 napisał(a):Wyświetl post
Lepiej odpaść z Levadią niż z Podbeskidziem w Pucharze Polski,
Odpowiedz cytując
TIR_DO_SŁUBIC
Senior Member

Stary 30.10.2017, 21:29
funkykoval napisał(a):Wyświetl post
NIe wiem co to jest Terragona kolego wiecznie dojeżdżający do SŁubic
Zadowolony?

Charlie napisał(a):Wyświetl post
Ten mecz i kolejny trzeba wygrać. W przeciwnym razie sam zacznę się zastanawiać nad przyszłością Kiko, a dodam, że generalnie jestem przeciwny jego zwalnianiu. Jednak jeśli czegoś mamy wymagać to właśnie pokonywania słabszych zespołów u siebie.
Szanuję za cierpliwość.
Odpowiedz cytując
GBO
Senior Member

Od: 06.2009

Stary 30.10.2017, 21:30
Bankowo przegramy 0:1. Po samobójczym golu Pereza. Wbije on piłkę do własnej bramki po dośrodkowaniu, którego nie zablokuje Cywka. A wszystko to po kontrze, którą Sandecja wyprowadzi na skutek złego wykonania rzutu rożnego przez Imaza.

Szansę na remis w doliczonym czasie gry zaprzepaści wprowadzony chwilę wcześniej Ze Manuel, który w sytuacji sam na sam z bramkarzem przewróci się na piłce.

Zarząd nie wytrzyma presji troli z forum wislakrakow.com i zwolni Ramireza. W ramach odpowiedzialności odejdzie też Junco. W zimie pożegnamy Imaza, Pereza, Manuela i Cywkę. Carlitos odejdzie do Legii.

Forumowi "kibice" będą mogli ogłosić swój triumf, spuszczając się jednocześnie na klawiaturę, i wyrywać laski opowiadając im jak to ich heroiczne posty, opluwające swoich piłkarzy i trenera swojego ukochanego klubu, uratowały Wisłę przed degradacją do pierwszej ligi.

Przeprowadzimy kolejną kadrową rewolucję. Zakontraktujemy kilku ligowych wyjadaczy, co to wiedzą na czym polega gra w eklapie. Oczywiście tych z kartą na ręku i na kontrakcie mniejszym niż mogła dać połowa ligi. Na wiosnę Brożek z Boguskim, pod wodzą Sobolewskiego i Kmiecika, wprowadzą nas do pucharów.

Wspomnicie moje słowa.
Odpowiedz cytując
d
Senior Member

Od: 12.2004

Stary 30.10.2017, 21:55
Dzięki za to powyżej, mocny kandydat do posta roku. Piękne wypunktowanie schizofrenii wszechobecnej ostatnio na tym forum.

W temacie - remis albo skromna, wyszarpana wygrana, raczej 2-1 niż 1-0.
Odpowiedz cytując
crux.a
Senior Member

Od: 02.2011

Stary 30.10.2017, 22:03
Liczę na to, że na ławce pojawi się wreszcie Kolar i może go zobaczymy w paru akcjach. Liczę na lepszą niż dotąd grę Imaza i Pereza. Wyobrażam sobie, że na środku zagramy z Bashą, Perezem i Wojtkowskim. Liczę na skromne 1-0 do przerwy i skromne 2-0 na koniec.

GBO, mistrzu, większość ironistów na forum może Ci co najwyżej czyścić klawiaturę! Pojechałeś po bandzie, w dodatku mądrze. Hats off!
Odpowiedz cytując
Karherop
Socios Wisła Kraków

Od: 02.2006

Stary 30.10.2017, 22:44
GBO napisał(a):Wyświetl post
Bankowo przegramy 0:1. Po samobójczym golu Pereza. Wbije on piłkę do własnej bramki po dośrodkowaniu, którego nie zablokuje Cywka. A wszystko to po kontrze, którą Sandecja wyprowadzi na skutek złego wykonania rzutu rożnego przez Imaza.
Niemożliwe. Perez nie nadazy za kontra po rzucie rożnym.

Reszta historii całkiem realna.

A poważniej:
W obliczu najnowszych kontuzji, niestety znowu będzie klejenie z tego co jest i spodziewam się sporego chaosu na boisku. Mam złe przeczucia, że nasi lekceważa Sandencje, tak jak i lekceważy ją 90% forum.

A jak tego nie wygramy to spadniemy w okolice 10 miejsca. Nie spodziewam sie spacerku w tym meczu. Typuje wynik 3-2
Odpowiedz cytując
wiesniak842
Socios Wisła Kraków

Od: 01.2015

Stary 30.10.2017, 23:11
GBO napisał(a):Wyświetl post

Szansę na remis w doliczonym czasie gry zaprzepaści wprowadzony chwilę wcześniej Ze Manuel, który w sytuacji sam na sam z bramkarzem przewróci się na piłce.

Zarząd nie wytrzyma presji troli z forum wislakrakow.com i zwolni Ramireza. W ramach odpowiedzialności odejdzie też Junco. W zimie pożegnamy Imaza, Pereza, Manuela i Cywkę. Carlitos odejdzie do Legii.

Forumowi "kibice" będą mogli ogłosić swój triumf, spuszczając się jednocześnie na klawiaturę, i wyrywać laski opowiadając im jak to ich heroiczne posty, opluwające swoich piłkarzy i trenera swojego ukochanego klubu, uratowały Wisłę przed degradacją do pierwszej ligi.

Przeprowadzimy kolejną kadrową rewolucję. Zakontraktujemy kilku ligowych wyjadaczy, co to wiedzą na czym polega gra w eklapie. Oczywiście tych z kartą na ręku i na kontrakcie mniejszym niż mogła dać połowa ligi. Na wiosnę Brożek z Boguskim, pod wodzą Sobolewskiego i Kmiecika, wprowadzą nas do pucharów.

Wspomnicie moje słowa.
Smichy chichy a duzo z tego sie sprawdzi, gdyz: Carliots zostanie sprzedany predzej czy pozniej, Kiko i Junco zakoncza kariere w Wisle predzej czy pozniej, rewolucje kadrowe tez nasz czekaja, predzej czy pozniej. Reasumujac mialo byc smiesznie a bedzie jak zawsze
PS Sobol z Kmiecikiem, jak lubiaca sie powtarzac historia pokazala, tez calkiem mozliwa opcja, predzej czy pozniej
Ostatnio edytowane przez wiesniak842 : 30.10.2017 o godz. 23:13.
"Poszliśmy za głosem serca i wybraliśmy to co dla nas istotne
Nie jak większość na Wschodzie, to co było modne"
Odpowiedz cytując
Arkadiusz.Czerepach
Senior Member

Od: 11.2016

Stary 30.10.2017, 23:40
jedziemy z tymi przydupasami żydów !
Odpowiedz cytując
brylant17
Senior Member

Od: 07.2006

Stary 31.10.2017, 07:52
Zaczynają się mecze w których zwycięstwa są obowiązkowe, także bez pitolenia i jedziemy z nimi
Piggy oddaj hajs
Odpowiedz cytując
pawlozm
Senior Member

Od: 02.2017

Stary 31.10.2017, 08:04
Szkoda Ivana bo Cywka jest po prostu kiepski na prawej obronie. Juz nie wiem czy on by nie był lepszy na skrzydle.
Ale niestety wyjedziemy w obronie pewnie tak jak poprzednio.
Zatem mam nadzieje, ze przy Carlitosie zagra ktoś z Bałaniuk/Kolar/Zdenek, a za Pereza Wojtkowski.
Buchalik
Cywka Głowacki Arsenic Sadlok
Basha

Boguski Wojtkowski Imaz
Bałaniuk Carlitos
Odpowiedz cytując
fansorina
Senior Member

Od: 06.2013

Stary 31.10.2017, 08:21
Skoro Cywka jest bez formy to może czas na Bartkowskiego? Czy coś ryzykujemy?
Za Pereza któryś z napastników i jazda z nimi!
Odpowiedz cytując
Szneka
Socios Wisła Kraków

Od: 11.2002

Stary 31.10.2017, 08:30
Sadlok na środek. Na lewo Pietrzak a Arsenicia zostawić na prawej.
Skrzydła Bartosz Wojtkowski aby zabiegać Sandecję
WISEŁKA KRAKÓW TO DUMA WSZYSTKICH POLAKÓW

Odpowiedz cytując
funkykoval
Socios Wisła Kraków

Stary 31.10.2017, 08:40
Bartkowski to przynajmniej nominalny prawy obrońca i powinien dostać szansę z Sandecją. Gorzej z środkiem pola, gdzie brak Llonch i Veleza będzie bardziej widoczny. Jeżeli obok Bashy zagra Perez to w defensywie znowu będzie dramat. Wg mnie możnaby spróbować zestawieniem: Buchalik - Sadlok, Arsenić, Głowacki, Bartkowski/Bartosz - Cywka, Basha, Wojtkowski, Carlitos, Boguski - Balanyuk. Zmiany: Pietrzak, Bartosz, Imaz. Perezów i Manueli nie chcę widzieć nawet na ławce.
Dalej nie wiadomo co z Ondraszkiem i Kolarem ? To jakiś dramat...
Odpowiedz cytując
czaro
Senior Member

Od: 11.2004

Stary 31.10.2017, 09:07
Bartkowski to przynajmniej nominalny prawy obrońca i powinien dostać szansę z Sandecją. Gorzej z środkiem pola, gdzie brak Llonch i Veleza będzie bardziej widoczny. Jeżeli obok Bashy zagra Perez to w defensywie znowu będzie dramat. Wg mnie możnaby spróbować zestawieniem: Buchalik - Sadlok, Arsenić, Głowacki, Bartkowski/Bartosz - Cywka, Basha, Wojtkowski, Carlitos, Boguski - Balanyuk. Zmiany: Pietrzak, Bartosz, Imaz. Perezów i Manueli nie chcę widzieć nawet na ławce.
Według Ciebie można by i według mnie można by, a grać i tak będą pewnie Perez, ze Manuel i Imaz (z czego ten ostatni jedyny rokuje).
Konta "czaro" na innych portalach (w tym tt) nie są moje. Nie odpowiadam za publikowane tam treści.
Odpowiedz cytując
Karherop
Socios Wisła Kraków

Od: 02.2006

Stary 31.10.2017, 09:15
Jak nie wiadomo? Mają Ci codziennie wysyłać wiadomość PW że żyją i mają się dobrze?

http://www.wislaportal.pl/33446,Powr...zjowanych.html
wrócili do treningów 28 września

Problemem nie są ich kontuzje ale że nie ma dla nich miejsca w kadrze, bo przecież Kiko nie postawi największych gwiazd zespołu (Prezeza, Ze) na trybunach.
Odpowiedz cytując
FraMat
Senior Member

Od: 03.2003

Stary 31.10.2017, 11:24
Najbardziej obawiam się zlekceważenia rywala z naszej trony
i
spięcia pośladów przez Sandecję z ich strony.

Piłkarze i sztab też wiedzą, że na razie skończyła się walka z czołówką i "teraz już tylko z górki".
Obyśmy nie rozwalili się na pierwszym zjeździe.
To tylko moje zdanie, z którym nikt nie musi się zgadzać

Odpowiedz cytując
pan_premier
Senior Member

Od: 01.2003

Stary 31.10.2017, 11:37
Dla Sandecji jesteśmy chyba kosą nr 1 patrząc po ich mobilizacji więc pewnie będą cisnąć do piłkarzy o mecz sezonu.
A nie do wszystkich pewnie trzeba, bo niektórzy to przecież starzy znajomi z drugiej strony Błoń.

Liczę że Baran się przypali i nie dokończy meczu.
Ci kibice potrafią uczynić niesamowity kocioł rytmicznie uderzając nogami - informuje Wojciech Łobodziński, który grał na tym obiekcie z reprezentacją Polski.
Odpowiedz cytując
funkykoval
Socios Wisła Kraków

Stary 31.10.2017, 11:52
@Karherop
28 września powoli wracali do treningów z drużyną - mamy 31 października, to już nie powoli tylko ślamazarnie, bo ani Ondraszek ani Kolar nawet chyba nigdy na ławce się nie znaleźli w tym czasie, a kontuzji doznał Brożek czyli rozumiem, że są w słabszej dyspozycji od Balanyuka, Pereza czy Ze Manuela ? Chyba się nie da
Odpowiedz cytując
wiesniak842
Socios Wisła Kraków

Od: 01.2015

Stary 31.10.2017, 12:05
Te kontuzje i urazy to w klubie jakas dziwna tajemnica poliszynela. Nie wiadomo czy ktos zjebal przygotowania od strony fizycznej czy moze mamy takiego pecha? Co powoduje, ze po kontuzjach pilkarze tak dlugo do siebie dochodza? Llonch dopiero co sie wyleczyl, ponoc doszedl do siebie i znowu kontuzja. Troche to niepokojace. Boze uchowaj Carlitosa
"Poszliśmy za głosem serca i wybraliśmy to co dla nas istotne
Nie jak większość na Wschodzie, to co było modne"
Odpowiedz cytując
TIR_DO_SŁUBIC
Senior Member

Stary 31.10.2017, 12:58
Odpowiedz cytując
FraMat
Senior Member

Od: 03.2003

Stary 31.10.2017, 13:47
A nie przychodzi nam czasem do głowy, że w związku z kiepskimi raczej finansami niektóre "kontuzje", albo ślamazarne z ich wychodzenie mogą być po to, żeby to ZUS płacił?
To tylko moje zdanie, z którym nikt nie musi się zgadzać

Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna

Odpowiedź
Narzędzia tematu
Tryby wyświetlania

Zasady wysyłania postów