The White Star Division - Wisła Kraków

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna
Nazwa użytkownika
Hasło

Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny.

Reklama
Zakłady na Wisłę? Legalni bukmacherzy w Polsce - ranking i recenzje
Odpowiedź

Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
FraMat
Senior Member

Od: 03.2003

Ignoruj użytkownika Pomoc
Stary 04.11.2017, 19:36
W końcu:

- El Commandante Perez

A Ondraszka sprzedać jak najszybciej, albo oddać za darmo.
Chciałbym obejrzeć jego staty - pewnie same straty, ani jednego celnego podania.

Durny Jakubik (żółte kartki dla wiślaków za nic - Bartkowski i Imaz), Ukradzione 2 gole (Imaz i Carlitos) takich "spalonych" się nie gwiżdże.
Ogółem VAR-srar
To tylko moje zdanie, z którym nikt nie musi się zgadzać

Odpowiedz cytując
Karherop
Socios Wisła Kraków

Od: 02.2006

Stary 04.11.2017, 19:44
Odszczekuje co mówiłem przed meczem na Pereza: hau hau. Zagrał naprawdę dobry mecz. Dobrze mu zrobilo rzucenie na głęboka wode (kontuzja Bashy) Inna sprawa że sandecja okazała się jednak bardzo niewynagajacym rywalem.

Halilovic tez zagrał fajne zawody. Okazuje się że nie jest takim osłabieniem jak niektórzy go widzieli. A jego kreatywnośc w ataku wg mnie jest duzo większa nawet of Brleka. Za rok to będzie kawał piłkarza.

Imaz dobry mecz ale piłkę od Bartoszs spartolil koncertowo. Tak nie można!

Bartkowski wykorzystał szansę i wrócił z niebytu. Ondrasek wprost przeciwnie.

Z Pogonią oczekuję tego samego. Musimy mocno postawić na ofensywę bo naprawdę mamy kim grać z przodu.
Odpowiedz cytując
obikenobi
Senior Member

Od: 02.2013

Stary 04.11.2017, 19:45
FraMat napisał(a):
Ukradzione 2 gole (Imaz i Carlitos) takich "spalonych" się nie gwiżdże.
Gwiżdże się każde. "Promowanie gry ofensywnej" to tylko wytyczna, żeby później kibice nie jebali po sędziach, że nie ma lasera w oczach.

Mało tego, według mnie minimalny spalony Imaza przy bramce na 1:0. Więc w sumie jednego małego spalonego nam puścił, dwa gwizdnął.
Odpowiedz cytując
krzaq12
Senior Member

Od: 05.2015

Stary 04.11.2017, 19:46
Cytat:
Ja liczę przede wszystkim, że zespół zacznie grać coś dobrego w ofensywie, nie możemy wiecznie liczyć na Lopeza.
Musi dojść do tego Wojtkowski, Imaz, Małecki, ewentualnie ktoś z pary Kolar/Balanyuk.

Ostatni cztery spotkania (Jaga,Śląsk, Legia, Lech) pokazały że można zagrać solidnie z tyłu. Straciliśmy tylko 2 bramki. Wcześniej wszyscy skazywali nas na max 1-2 ptk i bagaż kilku bramek.

Kluczem do tego żeby ten zespół osiągnął sukces (osobiście, dla mnie miejsce 1-3) jest poprawienie ofensywy.

Dziś na zero z tyłu, coś strzelić przecież musimy
I stało się. Bardzo dobry mecz w defensywie. Doszła skuteczna ofensywa (Imaz, Perez i Tibor) i mamy przyjemny wynik. Pełna kontrola nad meczem i zasłużone zwycięstwo.

Teraz odpocząć, wylizać rany i wygrać z Pogonią.
Odpowiedz cytując
pepe72
Senior Member

Od: 08.2005

Stary 04.11.2017, 19:55
Karherop napisał(a):Wyświetl post
Potwierdziło sie to co mówiłem z Haliloviciem, ale osobiscie zaskoczylo mnie posadzenie na lawce Wojtkowskiego... logiki w wyborach Kiko brak.

Obym to odszczekal po meczu i Perez z Imazem wiazali dzisiaj noga krawaty.
I jak po meczu?
Odpowiedz cytując
El'kabat
Senior Member

Od: 04.2009

Stary 04.11.2017, 19:58
Brawo za walkę 3 pkt i dalsze ataki przy prowadzeniu.

Kiko ma teraz spory bół głowy co do składu...

Ondraszka o.......ic komukolwiek w zimie.
Odpowiedz cytując
wyar
Senior Member

Stary 04.11.2017, 20:06
Karherop napisał(a):Wyświetl post
) Inna sprawa że sandecja okazała się jednak bardzo niewynagajacym rywalem.
A skad ta teza ? Przed meczem z nami jedna z lepszych defensyw w Ekstraklapie...
You'll never know...
Odpowiedz cytując
Patryko
Senior Member

Od: 12.2002

Stary 04.11.2017, 20:10
Cieszy wynik i 3 punkty. Graliśmy z jedną z najsłabszych drużyn w Ekstraklasie i było to widać na boisku, w porównaniu do meczu z Lechem przepaść w ilości wolnego miejsca na rozegranie. Dobry mecz Pereza i Carlitosa.
Odpowiedz cytując
pepe72
Senior Member

Od: 08.2005

Stary 04.11.2017, 20:19
Dobry mecz całej trójki Carlitos-Perez-Imaz. Chciaż ten ostatni powinien mieć co najmniej jednego gola więcej.
I w sumie wyjaśniło się czemu Ondraszek nie gra.
Odpowiedz cytując
Krotochwila
Senior Member

Od: 07.2011

Stary 04.11.2017, 20:20
Ondrasek wykonał przyzwoitą pracę fizyczną w powietrzu. Często schodził do środka i przy rozpoczęciu gry przez obu bramkarzy wykopami, jego centymetry bardzo pomagały wygrać piłkę, którą później Perez lub Halilovic rozgrywali na skrzydła. Biorąc pod uwagę długą przerwę, brak czucia piłki nie dziwi. Wg mnie żadne katastrofa, ot przeciętny występ. Nie wiem czego się niektórzy po nim spodziewali, to jest bardzo średni piłkarz.
vel HatefulRespect
Odpowiedz cytując
Dariook
Socios Wisła Kraków

Od: 07.2009

Stary 04.11.2017, 20:24
Swietny mecz Pereza. Jednak chlop potrafi grac w pilke. Carlitos...hmmm
Uwazalem, ze Pan Pilkarz gra troszke samolubnie, zmieniam zdanie!

Fajny mecz, choc mam wrażenie, ze glownie dzieki wymuszonemu ustawieniu.

Wyróżnienie dla Bartosza. Chlopak musi dostawac wiecej!
Ostatnio edytowane przez Dariook : 04.11.2017 o godz. 20:30.
Wiśle się nie kibicuje. Wisłe się KOCHA.

Cytat:
To może zmieńmy to podejście w tej naszej wiślackiej rodzinie. Łatwo jest bowiem na kogoś wylewać pomyje, ale jak później człowiek się obroni, to smród zostaje.
Radek Sobolewski
Odpowiedz cytując
obikenobi
Senior Member

Stary 04.11.2017, 20:26
wyar napisał(a):
A skad ta teza ?
Jak to skąd? Nie oglądałeś meczu? Napisał, że okazała się niewymagającym rywalem, a nie, że jest nim permanentnie.

Akurat ten mecz Sandecji wybitnie nie wyszedł. Mimo tego, że dawaliśmy im amunicję do ręki w postaci wielu stałych fragmentów (serio, nad tym trochę trzeba popracować, za dużo fauli w niebezpiecznych strefach), to nie potrafili sobie stworzyć niczego. Chociaż oczywiście zasługa w tym naszych piłkarzy.

Dodatkowo ustawienie Perez-Tibor w środku dało nam sporą dawkę kreatywności, dzięki czemu udało się stworzyć kilka fajnych akcji i rozmontować tę ich super-hiper defensywę.

Faktem jest, że dzisiaj poprzeczka była zawieszona nisko, ale nie zmienia to innego faktu, że zagraliśmy dzisiaj jeden z najlepszych, o ile nie najlepszy mecz w sezonie.
Odpowiedz cytując
Karherop
Socios Wisła Kraków

Stary 04.11.2017, 20:27
wyar napisał(a):Wyświetl post
A skad ta teza ? Przed meczem z nami jedna z lepszych defensyw w Ekstraklapie...
Widocznie w tym meczu wszystko wróciło do normy, spodziewanej normy. Być może jednak inne rzeczy u nich nie zagrały. To nie nasz problem.

@pepe72

pisałem te słowa w momencie gdy jeszcze w składzie był awizowany Basha

PS.

Świetnie się oglądało końcówkę meczu gdy atakowaliśmy 5 gości: Imazem, Wojtkowskim , Haliloviciem, Bartoszem i Kolarem. Średnia wieku niespełna 22 lata. Widać, że się chce chłopakom grać i strzelać gole. To przyszłość Wisły.
Ostatnio edytowane przez Karherop : 04.11.2017 o godz. 20:39.
Odpowiedz cytując
Adasss
Senior Member

Od: 11.2002

Stary 04.11.2017, 20:49
Taka ciekawostka, od tej kolejki doszły nowe statystyki pokazywane po meczu - ilość metrów przebiegniętych przez obie drużyny i (najprawdopodobniej) najwięcej biegający w obu zespołach.
Generalnie nasi przebiegli 110,913 km (rywale 113,465). W LM ta statystyka podawana jest już od dłuższego czasu i zwykle rzucam sobie na nią okiem. Te wartości wypadają na tym tle w miarę przyzwoicie.
Oczywiście tak naprawdę nie mówią one wszystkiego o intensywności meczu, bo ważniejsze jest często tak naprawdę to w jakim tempie się biega. Więc ta statystyka coś tam mówi, ale nie wszystko.

A wracając do statystyk indywidualnych to u nas wyszło tak:
Imaz -11,926
Perez - 10,734
Bartkowski - 10,552
Lopez - 9,913

Co do samych wrażeń po meczu - starałem się zwracać uwagę na niebezpieczne straty Pereza i Halilovicia, bo do tej pory to była ich największa bolączka. I trzeba powiedzieć, że jest postęp.
Halilović zaliczył jedną taką na początku meczu, można też mu zarzucić, że jego nie dość że jego gra defensywna jest taka sobie, to jeszcze popełnia faule w niebezpiecznych miejscach. W ofensywie wydaje się, że gra jednak już bardziej odpowiedzialnie, utrzymując przyzwoitą kreatywność. W drugiej połowie jednak chyba sporo mniej aktywny.

Natomiast Perez to chyba największe zaskoczenie meczu. Jedyna pomyłka w drugiej połowie (bodaj już przy 2-0), dobrze się ustawiał, czytał grę, potrafił samym ustawianiem się wygrywać nawet pojedynki główkowe (i to całkiem sporo!). Mniej widoczny w ofensywie, ale po tym jak wypadł w ostatniej chwili Basha (grypa żoładkowa?) takie miał po prostu zadania.

Imaz świetnie pojawiał się we właściwych miejscach. Jeśli coś można mu zarzucić to to, że powinien skończyć ten mecz co najmniej z hattrickiem. Nie najlepiej też wyglądała współpraca w ofensywie z Sadlokiem, ale to można zrzucić w sporej mierze na to, że Imaz w tym spotkaniu spełniał raczej rolę takiego "fałszywego skrzydłowego".

Carlos - wiadomo 8-) , może tylko mały dodatkowy plusik za to, że jakby trochę częściej dostrzegał kolegów.

O tych, na których pewnie wszyscy zwracali większą uwagę:
Bartkowski - spora zasługa przy pierwszej bramce, ale poza tym średnio.
Kolar - niby grał krótko, ale moim zdaniem dało się parę ciekawych rzeczy zauważyć. Czekam teraz na jego dłuższe występy, bo jeśli będzie w stanie grać regularnie na miarę tego pierwszego dobrego wrażenia, to może wreszcie będziemy mieli wartościowego partnera w ataku dla Carlosa.

Reszta powiedzmy w dobrej normie (o ile coś takiego istnieje w przypadku Ondraszka). Jeśli można by się czepiać Sadloka za małą obecność w ofensywie, to brałbym pod uwagę, że mogło to wynikać z założeń.

Jak chodzi o sędziowanie:
Karny - mam mieszane odczucia, z jednej strony trzymanie ewidentne i Arsenić biegł w kierunku rejonu, w który spadała piłka. Inna sprawa, że i tak by jej pewnie nie dogonił. Taki trochę telewizyjny karny, bez VARu rzadko gwizdano takie. Z drugiej strony może to oduczy to zawodników popełniania takich fauli (o ile VAR się utrzyma, i przyjmie się konsekwentne wyłapywanie tego typu przewinień).
Spalone - oba, o ile były to tak na 20-30 cm. Znowu nazwałbym je "spalonymi z VARu", bez niego często takie były puszczane, zwłaszcza w tak dynamicznej sytuacji jak przy tym drugim.
Generalnie pytanie brzmi czy wszystkie te interwencje są zgodne z ideą VARu. Miał on z założenia naprawiać ewidentne pomyłki sędziowskie (czyli coś w stylu gola Siemaszki z końcówki zeszłego sezonu), a zaczyna ingerować w sytuacje, które zawsze były i będą bardzo trudne do oceny "na żywo", bez powtórek.
Odpowiedz cytując
Adasss
Senior Member

Od: 11.2002

Stary 04.11.2017, 20:54
obikenobi napisał(a):Wyświetl post
... Mało tego, według mnie minimalny spalony Imaza przy bramce na 1:0. Więc w sumie jednego małego spalonego nam puścił, dwa gwizdnął.
Przyglądałem się temu, i jak dla mnie Imaz nie złamał linii spalonego wyznaczonej w tym wypadku przez piłkę.
Odpowiedz cytując
wyar
Senior Member

Stary 04.11.2017, 20:55
Jak to skąd? Nie oglądałeś meczu? Napisał, że okazała się niewymagającym rywalem, a nie, że jest nim permanentnie.

Akurat ten mecz Sandecji wybitnie nie wyszedł. Mimo tego, że dawaliśmy im amunicję do ręki w postaci wielu stałych fragmentów (serio, nad tym trochę trzeba popracować, za dużo fauli w niebezpiecznych strefach), to nie potrafili sobie stworzyć niczego. Chociaż oczywiście zasługa w tym naszych piłkarzy.

Dodatkowo ustawienie Perez-Tibor w środku dało nam sporą dawkę kreatywności, dzięki czemu udało się stworzyć kilka fajnych akcji i rozmontować tę ich super-hiper defensywę.

Faktem jest, że dzisiaj poprzeczka była zawieszona nisko, ale nie zmienia to innego faktu, że zagraliśmy dzisiaj jeden z najlepszych, o ile nie najlepszy mecz w sezonie.
Bzdury,Sandecja stwarzala sobie okazje,ale albo dobrze grala nasza obrona,albo Sandecji brakowalo po prostu jakosci w wykonczeniu,widac to chocby po liczbach. Teza o wybitnie slabej Sandecji,jak piszesz,to brednie. To Wisla grala momentami b.dobrze,momentami dobrze,a momentami poprawnie,w defensywie zrobilismy spory postep od poczatu sezonu,ostatnie kilka meczow to male zdobycze bramkowe rywali,bo my gramy coraz lepiej w grze obronnej. Ale to nie zonacza,ze rywale graja beznadziejne mecze. Sandecja z meczem,co jej wybitnie nie wyszedl ? Wolne zarty...
You'll never know...
Odpowiedz cytując
obikenobi
Senior Member

Stary 04.11.2017, 21:11
wyar napisał(a):
Bzdury,Sandecja stwarzala sobie okazje,ale albo dobrze grala nasza obrona,albo Sandecji brakowalo po prostu jakosci w wykonczeniu,widac to chocby po liczbach. Teza o wybitnie slabej Sandecji,jak piszesz,to brednie. To Wisla grala momentami b.dobrze,momentami dobrze,a momentami poprawnie,w defensywie zrobilismy spory postep od poczatu sezonu,ostatnie kilka meczow to male zdobycze bramkowe rywali,bo my gramy coraz lepiej w grze obronnej. Ale to nie zonacza,ze rywale graja beznadziejne mecze. Sandecja z meczem,co jej wybitnie nie wyszedl ? Wolne zarty...
Co ty gościu .......isz?

1. Jakie okazje? Oni oddali trzy celne strzały: dwa z dystansu (z czego tylko jeden mógł zaskoczyć Buchalika), jeden z wolnego. Dobra gra w defensywie o której mówisz przejawiała się w tym, że właśnie nie dopuściliśmy do tego, żeby pod naszą bramką było groźnie. I jakie to liczby świadczą o tym, że zabrakło im wykończenia? Połowa z ich strzałów leciała Panu Bogu w okno.

2. Naucz się czytać ze zrozumieniem, napisałem "Chociaż oczywiście zasługa w tym naszych piłkarzy", a Ty chyba próbujesz mi wmówić, że szerzę teorię o tym, że Sandecja zagrała słabo sama z siebie i tylko dzięki temu wygraliśmy. Parę postów wcześniej napisałem o najpewniejszym zwycięstwie, a w cytowanym, że zagraliśmy najlepszy mecz w sezonie. Ty chyba szukasz kłótni dla kłótni, nawet jak ktoś się z Tobą zgadza.

3. To że Sandecja jest obecnie słaba, to fakt. Ostatni raz wygrali 17 września, a dzisiaj nie potrafili nawiązać z nami walki. Jeżeli szukasz naszego zwycięstwa po dobrej grze mimo także niezłej gry rywala, to odsyłam do meczu ze Śląskiem. WKS miał stuprocentowe sytuacje, a my z kolei nie mieliśmy ich tyle co dzisiaj, a jednak wygraliśmy. W kontekście tamtego meczu twierdzenie, że Sandecja nie zagrała złego meczu jest co najmniej śmieszne
Odpowiedz cytując
wyar
Senior Member

Stary 04.11.2017, 21:39
Co ty gościu .......isz?

1. Jakie okazje? Oni oddali trzy celne strzały: dwa z dystansu (z czego tylko jeden mógł zaskoczyć Buchalika), jeden z wolnego. Dobra gra w defensywie o której mówisz przejawiała się w tym, że właśnie nie dopuściliśmy do tego, żeby pod naszą bramką było groźnie. I jakie to liczby świadczą o tym, że zabrakło im wykończenia? Połowa z ich strzałów leciała Panu Bogu w okno.

2. Naucz się czytać ze zrozumieniem, napisałem "Chociaż oczywiście zasługa w tym naszych piłkarzy", a Ty chyba próbujesz mi wmówić, że szerzę teorię o tym, że Sandecja zagrała słabo sama z siebie i tylko dzięki temu wygraliśmy. Parę postów wcześniej napisałem o najpewniejszym zwycięstwie, a w cytowanym, że zagraliśmy najlepszy mecz w sezonie. Ty chyba szukasz kłótni dla kłótni, nawet jak ktoś się z Tobą zgadza.

3. To że Sandecja jest obecnie słaba, to fakt. Ostatni raz wygrali 17 września, a dzisiaj nie potrafili nawiązać z nami walki. Jeżeli szukasz naszego zwycięstwa po dobrej grze mimo także niezłej gry rywala, to odsyłam do meczu ze Śląskiem. WKS miał stuprocentowe sytuacje, a my z kolei nie mieliśmy ich tyle co dzisiaj, a jednak wygraliśmy. W kontekście tamtego meczu twierdzenie, że Sandecja nie zagrała złego meczu jest co najmniej śmieszne
ad.) 1 Pierwsza sprawa - liczba celnych strzalow nie mowi o tym,czy ktos gra slabo. To jedna z rzeczy ktore sie ocenia,znam druzyny,ktore oddaja tyle celnych strzalow,i wygrywaja mecz 3:0,zobacz,ile w tym meczu celnych strzalo oddala Wisla.
ad.2) Niczego nie usiluje Ci wmowic,polemizujesz tu sam ze soba. To,ze napisalem o dobrej grze Wisly (fazami,jak i w innych meczach),to nie jest polemika z Twoimi stwierdzniami o dobrej grze naszych,ktore oczywiscie zauwazylem. Ja dyskutuje z teza,ze mecz Sandecji "wybitnie nie wyszedl" -- dla mnie stwierdzenie "wybitnie nie wyszedl"to brednie,i to podtrzymuje. Wybitnie jakby nie wyszedl,to nie byloby akcji,strzalow itd.,itp. golym okiem bylo widac,ze Sandecji brakowalo wykonczenia i jakosci,ale tez trudno napisac,ze pilkarze przeszli obok meczu,czy ze nie starali sie i nie stwarzali zadnego zagrozenia,bo tak po prostu nie bylo.
3) Dodatkowo z poczatku napisales,ze chodzi o ten mecz,a teraz w tym poscie podajesz juz argumenty o tym,ze Sandecja nie wygrala w lidze od wrzesnia. Czyli najpierw :

Akurat ten mecz Sandecji wybitnie nie wyszedł..
a pozniej odwolujesz sie do ich wczesniejszych meczow.Takze tego,ten,no,zdecyduj sie.

Jeszcze raz : nigdzie nie napisalem,ze podwazam Twoje zdanie o meczu z pozycji Wisly. Napisalem tylko,ze tak kolega Karherop,jak i Ty (i nie tylko Wy) postawiliscie kontrowersyjna teze o tym,ze Sandecja grala b. slabo (okreslenie wybitnie to tylko uwydatnia) - tymczasem moim zdaniem tak nie bylo. nawet jak na standardy tej ligi,bo w tym sezonie widzialem wiele slabszych meczow,ktore nawet my rozegralismy jako zespol. Dzisiaj Nowy Sacz nie mial wykonczenia akcji,a nasze gole to 2 rzuty karne i jedna akcja z - moim zdaniem - minimalnym spalonym.

Nie jest tak,ze chcialbym sie za wszelka cene poklocic. Pisze,ze gralismy niezly mecz,ale wciaz sporo brakuje i wciaz moze byc znacznie lepiej,bo potencjal jest duzo wiekszy. Natomiast protestuje,kiedy ktos pisze tezy z kosmosu. Jesli odbierasz to personalnie - Twoja sprawa.
You'll never know...
Odpowiedz cytując
MaLk
Socios Wisła Kraków

Od: 08.2016

Stary 04.11.2017, 21:47
Napisalem tylko,ze tak kolega Karherop,jak i Ty (i nie tylko Wy) postawiliscie kontrowersyjna teze o tym,ze Sandecja grala b. slabo (okreslenie wybitnie to tylko uwydatnia) - tymczasem moim zdaniem tak nie bylo. nawet jak na standardy tej ligi,bo w tym sezonie widzialem wiele slabszych meczow,ktore nawet my rozegralismy jako zespol.
Nie było w tej tezie niczego kontrowersyjnego, Sandecja grała dzisiaj bardzo słabo.

Zupełnie czym innym jest:
- dlaczego zagrała tak słabo i jaki był na to wpływ bardzo dobrej postawy Wisły (gra się tak, jak przeciwnik pozwala),
- że nawet grając słabo meczu wcale nie trzeba przegrać, a czasem można i wygrać (wystarczy przywołać nasz poprzedni mecz).

Sandecja grała dzisiaj tak, że właściwie tylko raz, przez jakąś minutę miałem wątpliwości czy my ten mecz wygramy - gdzieś tak koło 30 minuty Sandecja przycisnęła i zacząłem się zastanawiać czy "Kiko time" nie zyskuje nowego znaczenia, ale po chwili chaosu sytuacja została opanowana i nawet kiedy Sandecja dochodziła w okolice naszej bramki, miałem przeświadczenie, że dzisiaj krzywdy nie są w stanie nam zrobić.
Odpowiedz cytując
X-Ray
Senior Member

Od: 10.2010

Stary 04.11.2017, 22:04
W Lidze+ pokazali sytuacje kontrowersyjne z dzisiejszego meczu:

- Bramka na 1:0 została strzelona ze spalonego.
- Bramki Carlitosa i Imaza słusznie nie uznane.

To tyle odnośnie tego, że nas ktoś przekręcić chciał.
Wiślacki kumplu, wpadnij na mój profil na Twitterze - TUTAJ.

Cytat:
Jak wy będziecie mieć moje lata, to będziecie o kiju srać chodzić.
Odpowiedz cytując
IncognitoTSW
Socios Wisła Kraków

Od: 08.2008

Stary 04.11.2017, 22:08
pepe72 napisał(a):Wyświetl post
Dobry mecz całej trójki Carlitos-Perez-Imaz. Chciaż ten ostatni powinien mieć co najmniej jednego gola więcej.
I w sumie wyjaśniło się czemu Ondraszek nie gra.
Gość miał praktycznie 3 miesiące przerwy od gry, niesprawiedliwe jest ocenianie go po jednym meczu. Po takiej przerwie należy go ostrożnie doprowadzić do formy.
Odpowiedz cytując
Karherop
Socios Wisła Kraków

X-Ray napisał(a):Wyświetl post
W Lidze+ pokazali sytuacje kontrowersyjne z dzisiejszego meczu:

- Bramka na 1:0 została strzelona ze spalonego.
- Bramki Carlitosa i Imaza słusznie nie uznane.

To tyle odnośnie tego, że nas ktoś przekręcić chciał.
Wspomnij też co mówili "eksperci" w kwestii Carlitosa:
Dębiński : "Carlitos jeszcze jest w zasięgu polskich klubów"

A spalone Imaza i Carlitosa były o 2 czy 5 cm?

IncognitoTSW napisał(a):Wyświetl post
Gość miał praktycznie 3 miesiące przerwy od gry, niesprawiedliwe jest ocenianie go po jednym meczu. Po takiej przerwie należy go ostrożnie doprowadzić do formy.
Spoko. A on kiedyś grał inaczej?
Odpowiedz cytując
obikenobi
Senior Member

wyar napisał(a):
ad.) 1 Pierwsza sprawa - liczba celnych strzalow nie mowi o tym,czy ktos gra slabo. To jedna z rzeczy ktore sie ocenia,znam druzyny,ktore oddaja tyle celnych strzalow,i wygrywaja mecz 3:0,zobacz,ile w tym meczu celnych strzalo oddala Wisla.
Ale mówi trochę o tym, czy ktoś tworzy sobie sytuacje. Jeżeli oddają dwa groźne, celne strzały, to ciężko powiedzieć, że zabrakło im tylko wykończenia. Nie dogadamy się, bo po prostu Ty twierdzisz, że Sandecja stwarzała zagrożenie, a ja uważam, że w zasadzie żadnego. Dołączając kiepską grę w obronie, to wysuwam tezę, że to był ich zły mecz.

Cytat:
3) Dodatkowo z poczatku napisales,ze chodzi o ten mecz,a teraz w tym poscie podajesz juz argumenty o tym,ze Sandecja nie wygrala w lidze od wrzesnia. Czyli najpierw :
Tu przyznaję, punkt dla Ciebie. Zabrakło mi konsekwencji.
I spoko, nie odbieram tego personalnie, tylko jako zwykłą dyskusję. Ja uważam, że z kosmosu jest teza, że teza o złej grze rywala jest z kosmosu

Jeżeli chcesz jeszcze pogadać, to zapraszam na priv, żeby już nie rozwalać tematu, ode mnie tutaj to tyle.
Pozdrawiam cieplutko.
Odpowiedz cytując
wyar
Senior Member

Stary 04.11.2017, 22:10
MaLk napisał(a):Wyświetl post
Nie było w tej tezie niczego kontrowersyjnego, Sandecja grała dzisiaj bardzo słabo.

Zupełnie czym innym jest:
- dlaczego zagrała tak słabo i jaki był na to wpływ bardzo dobrej postawy Wisły (gra się tak, jak przeciwnik pozwala),
- że nawet grając słabo meczu wcale nie trzeba przegrać, a czasem można i wygrać (wystarczy przywołać nasz poprzedni mecz).

Sandecja grała dzisiaj tak, że właściwie tylko raz, przez jakąś minutę miałem wątpliwości czy my ten mecz wygramy - gdzieś tak koło 30 minuty Sandecja przycisnęła i zacząłem się zastanawiać czy "Kiko time" nie zyskuje nowego znaczenia, ale po chwili chaosu sytuacja została opanowana i nawet kiedy Sandecja dochodziła w okolice naszej bramki, miałem przeświadczenie, że dzisiaj krzywdy nie są w stanie nam zrobić.
Nastepny...

Kolego,piszesz we WLASNYM POSCIE,ze Sandecja przycisnela,a pozniej piszesz,ze druzyna zagrala b. slabo... Czyli b.slabo grajaca druzyna potrafi na boisku przycisnac ? Jak druzyna gra b. slabo,,nie slabo,a b. slabo,a koledzy napisali,ze rozgrywa mecz wybitnie slaby,to nie istnieje na boisku. A wiec teza kontrowersyjna,a Twoj post idiotyczny,bo piszesz pozniej oczywistosci,a ja takze napisalem,ze problem Sandecji dzisiaj to po prostu skutecznosc (brak Koleva) i juz sporo b. dobrych fragmentow Wisly. Ale to nie oznacza,ze Nowy Sacz gral slabo,nawet wg standardow tej naszej buraczanej ligi. Brak skutecznosci i wykonczenia akcji nie zawsze oznacza wybitnie slaba,czy bardzo slaba gre. To oczywiste dla kogos,kto odrobine zna sie na pilce,i nie oglada ja po kilku glebszych...

tak to juz jest,ze ktos czasem musi napisac cos na trzezwo,sorry.
You'll never know...
Odpowiedz cytując
obikenobi
Senior Member

Stary 04.11.2017, 22:14
SPALONE:
Carlitos na 3:0

Imaz na 3:0

Gol Imaza na 1:0
Odpowiedz cytując
TIR_DO_SŁUBIC
Senior Member

Od: 05.2017

Stary 04.11.2017, 22:20
Liniowy źle ustawiony przy golu Imaza, nie dziwię się że puścił akcję.

Niezły mecz, ciekawa gra, widać było że jest pomysł. Chciałbym aby to był efekt jakiegoś progresu, nie tylko słabej dyspozycji Sandecji. Zobaczymy jak to będzie wyglądać na wiosnę. To będzie odpowiedź na pytanie o warsztat trenera.
Odpowiedz cytując
MaLk
Socios Wisła Kraków

Od: 08.2016

Stary 04.11.2017, 22:32
Kolego,piszesz we WLASNYM POSCIE,ze Sandecja przycisnela,a pozniej piszesz,ze druzyna zagrala b. slabo... Czyli b.slabo grajaca druzyna potrafi na boisku przycisnac ?
Tak, przez chwilę... a poza tym grała bardzo słabo.

Widzę, że Kolega postanowił na siłę mieć rację nie mając racji, ale cóż, niektórzy tak mają

Dla ułatwienia dodam, że słabo, bardzo słabo i wybitnie słabo nie wyczerpują niezwykle bogatej w języku polskim możliwości skalowania, jest jeszcze katastrofalnie słabo, tragicznie słabo etc.

Cytat:
tak to juz jest,ze ktos czasem musi napisac cos na trzezwo,sorry.
Może się więc napij, bo sprawiasz wrażenie gościa na wku...e spowodowanym braku promili we krwi.

Nie mam pojęcia jaki masz interes w podważaniu tezy o tym, że Sandecja zagrała dzisiaj bardzo słabo, to naprawdę nie umniejsza bardzo dobrej (wybitnie dobrej czy jak to sobie sam określisz) gry Wisły dzisiaj. Sandecja dzisiaj, parafrazując Smudę, ch**a grała, a my ich opi***oliliśmy.

No chyba że chcesz za wszelką cenę wykorzystać ten jeden mecz jako potwierdzenie słuszności obrony Kiko, tylko że wtedy niczym nie będziesz się różnił od swoich adwersarzy, którzy za wszelką cenę wykorzystywali każdy gorszy mecz i każdą gorszą decyzję Kiko do tego, żeby udowodnić, że jest słaby. Dla mnie to śmieszne, jedna i druga postawa. Ocenia się długoterminowo i całościowo.
Ostatnio edytowane przez MaLk : 04.11.2017 o godz. 22:38.
Odpowiedz cytując
Dzimi
Senior Member

Od: 05.2004

Stary 04.11.2017, 22:41
SPALONE:
Carlitos na 3:0

Imaz na 3:0

Gol Imaza na 1:0
W futbolu zawsze było tak, że 10 cm spalone o pół długości buta się nie gwiżdże. Dopiero te półmetrowe i metrowe.

Moim zdaniem aby zmniejszyć VAR jako możliwość manipulacji (to nie jest ok że sędzia sam decyduje czy sytuację zostawia czy ogląda) należy wprowadzić jedną zasadniczą zmianę - o tym czy sędzia używa VAR decyduje nie sędzie ale trenerzy drużyn. Każda drużyna może zażądać weryfikacji VAR 5 razy w ciągu jednej połowy - wnioskuje trener drużyny. Jak trener mówi - VAR, to jest weryfikacja VAR.

Czyli np Wisła strzela gol po którym sędziowie gwiżdżą spalony i nie uznają bramki - Kiko zgłasza analizę VAR
Wisła strzela gola ze spalonego, gol uznany, trener drużyny przeciwnej zgłasza weryfikację VAR.
J
Ostatnio edytowane przez Dzimi : 04.11.2017 o godz. 22:49.
Odpowiedz cytując
Karherop
Socios Wisła Kraków

Stary 04.11.2017, 22:45
MaLk, dlaczego nie dopuszczasz opcji że sandencja zagrala dzisiaj bardzo slabo, a jednocześnie my zagraliśmy dobry mecz? Przecież jedno nie wyklucza drugiego. Można rozgrywać dobre spotkanie i przegrać, natomiast o sandecji raczej dzisiaj nikt tak nie napisze.

W mojej opinii nt dobrego wystepu Pereza doceniam jego postawę, ale jednoczesnie pamiętajmy że walczył dzisiaj z Cetnarskim a nie np z Jevticiem. Dzisiaj spisał się wzorcowo, ale to kolejne mecze z trudniejszymi rywalami (Zagłębie, Górnik) pokażą jaki naprawdę jest jego poziom.
Odpowiedz cytując
rafalek
Senior Member

Od: 11.2007

Stary 04.11.2017, 22:46
Nie w przypadku VAR. Tu nawet jak jest 1 cm ma zostać odgwizdany.
Косово је СРБИЈА!!
Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna

Odpowiedź
Narzędzia tematu
Tryby wyświetlania

Zasady wysyłania postów