The White Star Division - Wisła Kraków

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna
Nazwa użytkownika
Hasło

Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny.

Reklama
Zakłady na Wisłę? Legalni bukmacherzy w Polsce - ranking i recenzje
Odpowiedź

Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
As
Senior Member

Od: 11.2002

Ignoruj użytkownika Pomoc
Stary 12.06.2015, 12:57. Sposoby na podniesienie frekwencji.
Wisla Krakow od czasu ostatniej nieudanej proby wejscia do ligi mistrzow boryka sie z problemami finansowymi ktore skutkuja obnizeniem wartosci sportowej druzyny i spadkiem atrakcyjnosci spotkan rozgrywanych przez Biala Gwiazde. Rezultatem tego jest spadek frekwencji a co to z kolei powoduje brak zainteresowania sponsorow. Zaden sposnor nie kupi na Wisle reklamy za miliony zlotych jesli widzi, ze klub nie cieszy sie zainteresowaniem. Ktos moze powiedziec, ze wiele osob oglada mecze w TV ale wedlug mnie dla sponsorow frekwencja na meczach u siebie jesz niejako papierkiem lakmusowym pokazujacym do ilu ludzi potencjalnie trafi reklama.

Dlatego jestem przekonany, ze skonczyl sie czas krycia sie za czyjimis plecami, liczenia na czyjas inicjatywe "Niech ktos cos" lub na ogatego szejka. To jest ten czas kiedy to wlasnie MY - kibice Wisly Krakow mozemy dzwignac ten klub z kolan i rozpoczac ponowny marsz na szczyt polskiego futbolu. Kazdy z nas powinien zaczac myslec o sobie jako o wspolwlascicielu tego klubu gdyz o swoje dba sie bardziej niz o wspolne. Sprawmy aby haslo "Wisla to my!!!" nie bylo tylko pustym frazesem wzbudzajacym politowanie osob postronnych.

Musimy wspolnymi silami doprowadzic do sytuacji w ktorej 20.000 ludzi to bedzie standardowa frekwencja na Reymonta.

Zalozylem ten temat abysmy dyskutowali tu o sposobach podniesienia frekwencji na naszym stadionie. Co moze zrobic pojedynczy kibic, co moze zrobic fan club i w koncu co powinien zrobic klub. Ponizej wwypisze swoje pomysly jednoczesnie zachecam do dyskusji i podawania swoich pomyslow.
Mam nadzeieje, ze ten temat bedzie zyl i juz wkrotce bedziemy mogli publikowac tutaj opisy udanych inicjatyw.

1. Co moze zrobic pojedynczy kibic?

- Po pierwsze i najwazniejsze kazdy powinien sam kupic bilet na mecz. Liczba osob - w tym moich znajomych - ktorzy kiedys byli na kazdym meczu a teraz ogladaj mecze na sofie jest porazajaca. Rozumiem, ze niektorych nie stac ale wiekszosc stac tylko im sie nie chce. Narzekaja na brak atmosfery zapominajac, ze to ludzie na stadionie ja tworza. Wez odpowiedzialnosc za swoj klub i przyjdz na stadion!

- Po drugie. Kazdy powinien przyprowadzic kogos na mecz! Sprobuj namowic, brata, siostre, Tate, Mame, kuzyna lub kumpla ze szkoly lub z pracy! Nie przejmuj sie tym, ze ktos mowi iz nie lubi pilki noznej, ja osbiscie zaszczepilem Wislackiego bakcyla u dwoch osob ktore nie lubia pilki noznej a ktore chodzily na Wisle przez lata. Jesli trzeba - postaw im bilet i piwo przed meczem - potraktuj to jako inwestycje w "twoj" klub. Uwierzcie mi jedna na dziesiec osob zlapie bakcyla, dodatkowo Ci ktorych przyprowadzicie raz jednorazowo zwieksza frekwencje.

- Po trzecie. Przed meczami dzwoncie do swoich wislackich znajomych, nakrecajcie sie nawzajem na mecz. Ktos moze byc niezdecydowany ale pojdzie jesli "znajomy tez idzie".

- Po czwarte. Ten punkt akurat nie poprawi faktycznej frekwencji ale pomoze klubowym finansom. Wielu z nas wyemigrowalo - Ci ktorzy maja Wisle w sercu i mieszkaja za granica powinni mimo to kupowac bilety lub karnety. Potraktujcie to jak cegielke na rzecz klubu. Kazdy z nas - nie tylko Boguslaw Cupial - moze byc mecenasem tego klubu. Karnet na runde kosztuje okolo 100zl - dla tych mieszkajacych w Anglii, w Irlandii czy niemczech to jest zaledwie dwie, trzy godziny pracy. Pamietajcie nie przestaliscie byc Wislakami mimo emigracji!

2. Co moga zrobic Fancluby?

Przyznam, ze nie dzialalem nigdy w fanclubie wiec nie znam specyfiki mam jednak jeden pomysl.

- Marketing Wisly kuleje na maksa, klub nie ma promuje meczy, slysze ze praktycznie nie widac plakatow promujacych mecze.
Uwazam, ze jest to cos co fancluby moglby wziac na swoje barki. Mozecie tworzyc wlasne plakaty i rozwieszac je w swoich miejscowosciach w dwoch tygodniach poprzedzajacych kazdy mecz. Plakaty tworzone przez fankluby moglyby nie tylko promowac sam mecz ale rowniez zachecac ludzi do wstapienia do fanklubu, informowac o wspolnym transporcie.

- Drugi pomysl to wspolny transport! Wynajecie Busa lub autokaru w przeliczeniu na osobe nie jest drogie a moze zwiekszyc frekwencje z waszych miast. Zakladam, ze sporo osob nie jezdzi na Wisle bo chcialoby napic sie piwa a musza prowadzic. Gdyby fankluby organizowaly swoje autobusy to ten problem zostalby rozwiazany.

2. Co moze zrobic klub?

Tutaj wachlarz mozliwosci jest ogromny i zalezy tylko i wylacznie od klubu. Mam kilka pomyslow ktore mysle sa bardzo latwe do zrealizowania.

- Po pierwsze klub powinien stworzyc promocje nagradzajace tych ktorzy regularnie chodza na mecze oraz tych ktorzy przyprowadzaja nowych na stadion. powinien niejako wziac patronat nad punktem 1.
a) Kibic ktory nie opuscil meczu w rundzie otrzymuje znizke na karnet lub bilety w nastepnej rundzie.
b) Bonus dla ludzi, ktorzy namowia jednego, trzech, pieciu i dziesieciu znajomych na wyrobienie KK i kupno karnetu. Przykladowo, jesli namowisz jedna osobe do wyrobienia KK i kupna karnetu twoj karnet jest tanszy o 10%, jesli namowisz 5 osob to otrzymujesz karnet na runde jesli 10 to na sezon. Nie trzeba namowic tych osob w jedna runde, moze byc sezon lub dwa. Podobny system lecz z innymi benefitami moglby dzialac w przypadku biletow, znizki w Wislackim swiecie, darmowa kielbasa na stadionie.

- Po drugie - Promocja na starym miescie! Krakow odwiedzaja miliony ludzi, wielu z nich chetnie podczas wizyty obejrzaloby z ciekawosci mecz ligi polskiej. Klub absolutnie powinien promowac sie na rynku i starym miescie w ogole.
a) Namiot na Rynku (lub okolicach w zaleznosci od pozwolenia z miasta) - klub powinien postawic na rynku namiot promocyjny http://www.9bkpanc.wp.mil.pl/plik/im...a/swieto35.jpg w polaczony z systemem biletowym w ktorym turysci Polscy i zagraniczni mogliby wyrobic sobie KK, kupic bilet oraz zasiegnac informacji nt. lokalizacji stadionu, godzinie meczu itd. Jestem wiecej niz pewien, ze przy tej ilosci Anglikow, Irlandczykow i innych Szkotow odwiedzajacych nasze miasto na kazdym meczu mielibysmy kilkudziesieciu jesli nie kilkuset widzow.

b) Ulotki w Hotelach i Hostelach - jesli moga sie reklamowac wycieczki do Aushwitz lub do wieliczki to nie widze problemu aby reklamowal sie mecz Wisly.

c) Klub powinien wystapic do miasta o zgode na spozywanie alkoholu w pare godzin przed meczem. Teren wokol stadionu staje sie terenem wydzielonam na ktorym mozna napic sie po ludzku piwa. Robi sie tak np podczas sylwestra na rynku lub podczas Coke festival. Uwazam, ze mecz na wisle to nie samo 90 minut, to takze mozliwosc spotkania sie ze znajomymi pogadania i napicie sie wspolnie piwa. W tym momencie Policja czycha na kazdego kto trzyma piwo w rece. Atmosfera przed meczem jest czynnikiem wplywajacym na frekwencje.

To sa z grubsza moje pomysly, mam nadzieje ze dodacie swoje i zaczniemy pomalu je wdrazac.
Czas wziac odpowiedzialnosc za klub.
Odpowiedz cytując
krzaq12
Senior Member

Od: 05.2015

Stary 12.06.2015, 13:33
Pomysły, które przedstawiłeś są bardzo ciekawe i co ważniejsze, przynajmniej w moim mniemaniu możliwe do spełnienia. Chciałbym się jedynie odnieść do kwestii spożywania alkoholu, bo tutaj robi się problem jedno z niewielu miejsc blisko stadionu to ,,Bar u Wiślaków". Tam w wiślackiej atmosferze można wypić piwko. Jest tylko jeden problem-zmieści się tam max 100 osób plus 200-300 osób w ogródku-tylko w przypadku ładnej pogody. Słyszałem że ma powstać restauracja na stadionie, co powinno przynajmniej częściowo rozwiązać ten problem. Wiadomo restauracja na stadionie sprawi że będzie on dodatkowo żył, nieco dłużej niż te 2 godziny meczowe.

Odnośnie promocji meczu można robić coś na wzór Lechii-sprzedając bilet np nr 1000, 2000, 3000 na mecz itd. można dorzucać jakiś drobny upominek typu-kalendarz, smyczke itp.
Wydaje się że ,,wyspy klubowe" w miastach gdzie jest mnóstwo kibiców Wisły np. Skawina, Wadowice, Kalwaria, Sucha itp. odgrywają ważną rolę.
I teraz może trochę głupi pomysł, tzn śmieszny jeżeli mecz jest powiedzmy w sobote i wtedy są imieniny np. Kasi i Marysi to wszystkie babeczki o tym imieniu dostają bilet za złotówkę lub np. 5zł.
Odpowiedz cytując
WISŁAZWE
WISŁA KRAKÓW

Od: 06.2008

Stary 12.06.2015, 13:45
Tak jak już pisałem w innym temacie, liczę na to, że nawet na tym forum znajdą się osoby które mają kilka pomysłów jak pomóc klubowi w poprawie frekwencji. I tutaj jest również piłeczka po stronie mediów, aby pokazać szerszej opinii że kibice Wisły mają pomysły na poprawę frekwencji, mają chęci. Bo Wisła to więcej niż pięć liter.
Ale póki co w gazetach czy na stronach internetowych, można przeczytać tylko negatywny ''PR'' dotyczący klubu.

Jeżeli chcecie drodzy dziennikarze dobrze pisać o Wiśle to nadarza się do tego okazja.

Ja ponowie swoje pytania z innego tematu:

- Dlaczego klub nie organizuje już autobusów po meczach o godzinie 20:30, czy koszty wynajęcia były zbyt duże? Straty po przejeździe na odcinku Reymonta - Nowa Huta były tak duże? ( do obsługi takich linii raczej MPK nie wysłało nowoczesnych Solarisów)

- Czy nie ma możliwości zapytania ZiKT o wzmocnienie linii 139, 501 w godzinach wieczornych po meczu?

Zakup wirtualnego biletu:

Czy klub (pion marketingowy, którym zarządza UFA (sic!) nie myślał nad wirtualnym udostępnieniem do sprzedaży np sektora B - który jest otwierany od święta? Zakupiony bilet na ten sektor nie upoważniałby do wstępu na mecz, ale wspomagałby finansową Wisły. Koszt takiego biletu wynosiłby np 15 złotych - dla każdego, kto w danym dniu nie może pojawić się na R22 a che finansowo wesprzeć klub. Dodatkowo nie blokujemy miejsca na innym sektorze.

Program lojalnościowy dla stałych Kibiców.

Stworzenie programu lojalnościowego dla swoich kibiców, również chyba nie jest tak ciężkie do zrealizowania. Zbieranie punktów za chodzenie na mecze - być może dla mnie zdecydowanych większy bodziec do pojawiania się na meczu. Punkty można by wymienić na jakiś gadżet, darmowy bilet w następnym sezonie, itd..

Wystarczy tylko trochę ruszyć głową i do tego podnieść dupcie z ciepłego krzesełka i wyjść do ludzi - kibiców.

--------------------

Co do pomysłów wyżej.
FC organizują już plakaty zachęcające do udziału w spotkaniach, mają zagwarantowane tańsze wejściówki na stadion. Co prawda akcje w FC odżyły dopiero teraz, więc na efekty trzeba troszkę poczekać - ale cieszy powrót zorganizowanych FC.

Bardzo dobry pomysł ze stoiskiem w centrum miasta. Osobiście popieram taką formę, jednak nie wiem jak to finansowo nam wyjdzie. Brakuje również klubowych wysepek w Galeriach. Obowiązkowo w GK i Nowej Hucie w Czyżynach czy M1 - gdzie można by zakupić bilet na mecz czy jakieś gadżety. Tak, tak - można bilet kupić przez Internet ale może nie każdy taką formę preferuje.

Zniesienie KK!
W samym sercu trybun, w jego centrum, pojawiło się w piątkowy wieczór słowo pasja. Określenie, które najdobitniej tłumaczy to dlaczego większość z nas pojawia się na Reymonta, choć nie ma wyników, działań marketingowych, czy drużyny, z którą chcielibyśmy w pełni się utożsamiać.

Kraków, 9 marca 2012.

Odpowiedz cytując
As
Senior Member

Stary 12.06.2015, 13:55
krzaq12 napisał(a):Wyświetl post
I teraz może trochę głupi pomysł, tzn śmieszny jeżeli mecz jest powiedzmy w sobote i wtedy są imieniny np. Kasi i Marysi to wszystkie babeczki o tym imieniu dostają bilet za złotówkę lub np. 5zł.
Co do pozwolenia na alkohol to chodzilo mi o teren od powiedzmy Karlika az do Blon. Z 10 lat temu ludzie pili pod instytutem fizyki nawet 4 - 5 godzin przed meczem i de facto mecz byl doskonalym powodem do spotkania ze znajomymi.

Pomysl z imieninami/urodzinami rewelacyjny. Dodatkowo jesli masz juz karnet to mozesz przyprowadzic znajomego za darmo.
Odpowiedz cytując
heoij
Senior Member

Od: 12.2009

Stary 12.06.2015, 13:56
Zniesienie Kart Kibica to powinien być główny postulat do klubu, sam mam kilku znajomych (nie są kibicami, bardziej fani piłki) których chcę zabrać na Wisłę a którzy nie mają KK i nie chce im się stać w kolejkach i rezygnują z wyjazdu na mecz, a nie będą przyjeżdżać kilka godzin wcześniej albo specjalnie w inny dzień żeby ją wyrobić.

Licznik sprzedanych biletów na stronie z biletami- niektórzy nie musieliby specjalnie tracić czasu i ich liczyć
Ostatnio edytowane przez heoij : 28.01.2019 o godz. 17:55.
Odpowiedz cytując
KOMINEK
ANAJNARAB

Od: 05.2004

Stary 12.06.2015, 14:01
1. Możliwość zakupu karnetu typu open. Kupujesz karnet za określona kwotę a do 24 h przed meczem przez stronę określasz który sektor i które krzesełko chcesz zajmować. Od jakiegoś czasu prowadzę różne towarzystwo na mecze jedni chcą być na C drudzy na pikniki więc nie kupuję karnetu bo nie wiem gdzie będę siedział. Kupiłbym karnet z wielką chęcią gdybym w ten sposób mógł określać miejsce.

2. Mieszkamy w różnych miejscowościach często małych gdzie nie ma fanklubów . Klub mógłby się dogadać z pewnymi ludźmi na wieszanie w tych miejscowościach plakatów zachęcających na przyjście. Stworzenie sieci ,,ambasadorów " klubu to samo dotyczy uczelni, dużych zakładów pracy. a w zamian za takie ambasadorowanie dać możliwość zrobienia zdjęcia ulubionym piłkarzem.

3. treningi z zawodnikami którzy z jakiś przyczyn nie grają w okolicznych klubach. Młodzi za pokopanie z takim Głową daliby się zabić

4. Obniżyć ceny biletów na na grę w grupach w tym roku był zabójcza

5. Wysyłanie maili do konkretnych kibiców zachęcające do kupna karnetu
Ostatnio edytowane przez KOMINEK : 12.06.2015 o godz. 14:09.
Odpowiedz cytując
As
Senior Member

Stary 12.06.2015, 14:04
hubert.fan napisał(a):Wyświetl post
Zniesienie Kart Kibica to powinien być główny postulat do klubu, sam mam kilku znajomych których chcę zabrać na Wisłę a którzy nie mają KK i nie chce im się stać w kolejkach i rezygnują z wyjazdu na mecz a nie będą przyjeżdżać kilka godzin wcześniej.

Licznik sprzedanych biletów na stronie z biletami- niektórzy nie musieliby specjalnie tracić czasu i ich liczyć
Karty Kibica to jest chyba wymog ustawy o imprezach masowych, tutaj raczej dyskutujemy o tym co mozna zrobic we wlasnym ogrodku w krotkim okresie czasu.

Licznik jest OK, mylse ze dzialalby motywujaco.
Odpowiedz cytując
WISŁAZWE
WISŁA KRAKÓW

Stary 12.06.2015, 14:06
As napisał(a):Wyświetl post
Karty Kibica to jest chyba wymog ustawy o imprezach masowych, tutaj raczej dyskutujemy o tym co mozna zrobic we wlasnym ogrodku w krotkim okresie czasu.

Licznik jest OK, mylse ze dzialalby motywujaco.

Troszkę się chyba nie przygotowałeś do tematu.
M.in Legia, Piast, Śląsk - nie mają wymogu KK.
W samym sercu trybun, w jego centrum, pojawiło się w piątkowy wieczór słowo pasja. Określenie, które najdobitniej tłumaczy to dlaczego większość z nas pojawia się na Reymonta, choć nie ma wyników, działań marketingowych, czy drużyny, z którą chcielibyśmy w pełni się utożsamiać.

Kraków, 9 marca 2012.

Odpowiedz cytując
As
Senior Member

Stary 12.06.2015, 14:11
WISŁAZWE napisał(a):Wyświetl post
Troszkę się chyba nie przygotowałeś do tematu.
M.in Legia, Piast, Śląsk - nie mają wymogu KK.
OK czyli KK do kosza.
Odpowiedz cytując
Gwiaździsty
Senior Member

Od: 04.2006

Stary 12.06.2015, 14:14
Tak jak wyżej napisał Kominek, dla posiadacza karnetu możliwość przebukowania miejsca. Sam miałem kilka razy odwiedziny rodziny, która chciała iśc na mecz ale pod warunkiem, ze będziemy siedzieć obok siebie. I niestety nici z tego wyszły, bo miejsca obok były zajęte. A tu wystarczyłoby podejście do okienka zwolnienie mojego miejsca na karnecie i możliwość przełożenia go do innego sektora. Prosta sprawa ale jak widać istnieje problem z tym.
Koniecznie musi być widać Wisłę na mieście. Czyli możliowść zakupu biletów w centrum miasta, w Nowej Hucie, Podgórzu, np. w Galeriach handlowych. Tak jest w innych miastach w Europie, dlaczego tego nbie ma być u nas.
Odpowiedz cytując
heoij
Senior Member

Od: 12.2009

Stary 12.06.2015, 14:15
Losowanie nagród/ gadżetów w przerwie meczu wśród kibiców zasiadających na stadionie (sektor, miejsce) i odbiór nagrody na murawie
Odpowiedz cytując
KOMINEK
ANAJNARAB

Stary 12.06.2015, 14:24
poszedł mail do naszego marketingu żeby sobie weszli na ten temat - może coś wprowadzą.
Odpowiedz cytując
szprotson
Socios Wisła Kraków

Od: 06.2005

Stary 12.06.2015, 14:30
We Wrocławiu jak masz bilet to komunikacja na stadion i ze stadionu za free

no i przede wszystkiemu podstawowa pierwsza prawda objawiona - zmniejszyc stadion...
cały nasz chuligański trud tobie ukochana ojczyzno

Odpowiedz cytując
Marcinnno
Senior Member

Od: 10.2007

Stary 12.06.2015, 14:53
Brawo dla tego co założył ten temat. Świetny pomysł. Na pewno znajdzie się ktoś bardziej kreatywny od naszego marketingu.. Specjalne zniżki dla kibiców Śląska, Lechii Gdańsk na mecze u nas. Należało by jednak w jakiś sposób zweryfikować to, skoro Śląsk nie ma kart kibica.
Ostatnio edytowane przez Marcinnno : 12.06.2015 o godz. 14:59.
Odpowiedz cytując
Lukasz
Senior Member

Od: 08.2010

Stary 12.06.2015, 15:01
KOMINEK napisał(a):Wyświetl post
poszedł mail do naszego marketingu żeby sobie weszli na ten temat - może coś wprowadzą.
A'propos.
Wiadomo jak wyszedł temat praktyk w dziale marketingu?

Chodzi mi o ten wątek:
http://www.wisla.krakow.pl/pl/aktual..._wisle_krakow/
JM:"Życie jest jak rower - nie kręcisz nie jedziesz" TF: "Dziś Wisła Kraków ma zapewnione optymalne warunki prowadzenia działalności sportowej."
"... jakieś dziwne wizje zagłady (..) Nie wiem czym to jest spowodowane, nie wnikam w to, ale trochę mnie to niepokoi"
TS: Zajmujemy się sportem, nie sprawiedliwością, ani praworządnością.(..) Towarzystwo Sportowe „Wisła” Kraków informuje, iż od godziny 16.00 nie jest już właścicielem piłkarskiej spółki Wisła Kraków SA
Odpowiedz cytując
szprotson
Socios Wisła Kraków

Od: 06.2005

Stary 12.06.2015, 15:02
Zapewne się ktos znajdzie

Pytanie zasadnicze jest takie : czy ONI z tego skorzystają chociaż w minimalnym stopniu czy nikt meila wysłanego przez Kominka nie przeczyta.

A dlaczego go mogą nie przeczytac? Kolega za czasów maskanta stazował w Wiśle i siedział własnie w odbieraniu meili. Na niektore odpisywał, na niektóre nie - nikt go nie sprawdzał i nie kontrolował a to co podawał dalej zależało tylko i wyłacznie od niego. A że jest fanem eLki to ochoty do pracy jakos wielkiej nie miał ....
I teraz wczujta się w bywalca ZK który pisze list do klubu (a takich były bardzo duzo) a tu w imieniu klubu odpisuje mu fan Legii
Na szczęście nie tylko u Nas takie jaja bo w Legii marketingiem swego czasu rządzili fani Widzewa
cały nasz chuligański trud tobie ukochana ojczyzno

Odpowiedz cytując
mari339
Socios Wisła Kraków

Od: 12.2007

Stary 12.06.2015, 15:06
Dobrym pomysłem byłoby wysłanie e-maila do osób które w tym sezonie były na chociaż jednym meczu. Coś w stylu "Dziękujemy za Twoje wsparcie! Liczymy że w następnym sezonie również się pojawisz!" Szczególnie, że e-maile można wysyłać za darmo. Niby mała rzecz ale jednak pokazuje że klubowi zależy na każdym kibicu.
Odpowiedz cytując
As
Senior Member

Stary 12.06.2015, 15:19
mari339 napisał(a):Wyświetl post
Dobrym pomysłem byłoby wysłanie e-maila do osób które w tym sezonie były na chociaż jednym meczu. Coś w stylu "Dziękujemy za Twoje wsparcie! Liczymy że w następnym sezonie również się pojawisz!" Szczególnie, że e-maile można wysyłać za darmo. Niby mała rzecz ale jednak pokazuje że klubowi zależy na każdym kibicu.
Dokladnie, zapomnialem o tym w trzecim punkcie.

Majle powinny isc przed kazdym meczem w formie programu meczowego, informacji o promocjach lub atrakcjach. Np jesli gramy z malo popularnym przeciwnikiem promocja w majlu moglaby informowac o Akcji "#1wszyraz" na Wisle i mozliwosci wprowadzenia znajomego za darmo lub ze znizka

Jak sie tak dobrze skupic to mozliwosci jest setki na poprawienie frekwencji i to przy zerowych lub minimalnych nakladach.
Odpowiedz cytując
krzaq12
Senior Member

Stary 12.06.2015, 15:23
Cytat:
Pytanie zasadnicze jest takie : czy ONI z tego skorzystają chociaż w minimalnym stopniu czy nikt meila wysłanego przez Kominka nie przeczyta.
Może właśnie dlatego należy sobie dać czas powiedzmy do końca tego lub przyszłego tygodnia, spisać wszystkie ciekawe pomysły, apele kibiców i spróbować przekazać komuś z klubu, mógłby to zrobić ktoś decyzyjny z tego portalu, ktoś kto jest w miarę blisko klubu, wtedy można byłoby mieć pewność że ktoś to zauważy.

Te kilka godzin rozmowy, w której pojawia się wiele ciekawych pomysłów najdobitniej pokazuje dlaczego wciąż nie mamy sponsora-bo mamy jakieś UFO, które nie podchodzi poważnie do tego wszystkiego, a wystarczyło zatrudnić 2-3 kompetentne i kreatywne osoby z tego forum i już marketing wyglądałby inaczej.

Pokażmy że nam zależy!!!
Odpowiedz cytując
KOMINEK
ANAJNARAB

Stary 12.06.2015, 15:28
a czy Gaszyński i podawał kiedyś maila kontaktowego do niego bo coś takiego chodzi mi po głowie
Odpowiedz cytując
krzaq12
Senior Member

Stary 12.06.2015, 15:30
Cytat:
a czy Gaszyński i podawał kiedyś maila kontaktowego do niego bo coś takiego chodzi mi po głowie
wspominał coś ale nie pamiętam czy to był mail do niego czy ogólnie na marketing
Odpowiedz cytując
WISŁAZWE
WISŁA KRAKÓW

Stary 12.06.2015, 15:54
Hmm, to nie miało być tak, że majl miał zostać stworzony właśnie na potrzeby pomysłów czy coś takiego. Ale temat upadł i nic takiego dalej nie było. Przynajmniej ja tak pamiętam.

Kraków, 9 marca 2012.

Odpowiedz cytując
krzaq12
Senior Member

Stary 12.06.2015, 15:58
Cytat:
Hmm, to nie miało być tak, że majl miał zostać stworzony właśnie na potrzeby pomysłów czy coś takiego. Ale temat upadł i nic takiego dalej nie było. Przynajmniej ja tak pamiętam.
Jeżeli upada temat odnośnie stworzenia 1 konta mailowego (tak ważnego) które trwa 5-10 min to ręce opadają ;(
Odpowiedz cytując
KOMINEK
ANAJNARAB

Stary 12.06.2015, 16:00
No to jest następny postulat stworzenie konta gdzie można podsyłać pomysły związane z klubem.
Odpowiedz cytując
krzaq12
Senior Member

Stary 12.06.2015, 16:11
Kolejnym pomysłem niech będzie promocja cenowa dla osób które kupują pojedynczy bilet w pierwszym dniu sprzedaży (rabat wedle uznania-najlepszy efekt można uzyskać w przypadku droższych biletów po np.55 zł i cena biletu w ciągu pierwszych 24 godzin sprzedaży mogłaby wynosić 45 zł)
Odpowiedz cytując
siemstein
Senior Member

Od: 05.2007

Stary 12.06.2015, 16:27
Ja tylko nie rozumiem. Skoro w przeciągu godziny padło tutaj tyle, według mnie realnych pomysłów, bez zbytniego obciążenia budżetu, albo i takie, które mogłyby podreperować ten budżet(oczywiście kwestia policzenia), to kim są ludzie, którzy pracują w marketingu Wisły? Tępakami, którzy na tak oczywiste rzeczy wpaść nie mogą?
Odpowiedz cytując
dostuffca
Senior Member

Stary 12.06.2015, 16:53
1. Możliwość zakupu karnetu typu open. Kupujesz karnet za określona kwotę a do 24 h przed meczem przez stronę określasz który sektor i które krzesełko chcesz zajmować. Od jakiegoś czasu prowadzę różne towarzystwo na mecze jedni chcą być na C drudzy na pikniki więc nie kupuję karnetu bo nie wiem gdzie będę siedział. Kupiłbym karnet z wielką chęcią gdybym w ten sposób mógł określać miejsce
Advocem: Open to problem i dla kibica (trzeba pamiętać by wybrać) i dla klubu (bo nie masz przypisanego miejsca żadnego).

1) Co nie jest problem żadnym i nie wiem dlaczego nie ma takiej możliwości to karnet przypisany do miejsca i sektora, ale z możliwością jego zmiany - np. na te 24h przed meczem. W ramach dostępności mozesz się przenieść na inny sektor za free lub za dopłatą, jeżeli sektor który wykupiłeś jest tańszy (czyli - karnetowiczz z C dopłaca do każdego przeniesienia, środek E, może się przenieść za darmo).

Na tę chwilę mam karnet. Za rok będę miał karnet też. Ale już za dwa lata będę chciał brać syna. Z synem jednak na rodzinny. Więc nie będę miał karnetu, bo i nie na każdy mecz pewno będę go brał. A tak to bym się mógł przenieść i mieć pewność, że jak nagle frekwencja skoczy to nie będę miał problemu z zakupu.

Zarówno przy wprowadzeniu pierwszej wersji systemu sprzedaży przez net, jak i wersji 2.0 pytałem czy to rozważali / wprowadzą i 2x dotałem informację, że nie ma tego w planach. Może w końcu. To nie jest trudne.

2) możliwość przekazania biletu z karnetu innemu posiadaczowi KK (lub w przypadku ich zniesienia osobie zarejestrowanej w systemie esprzedaży). Dlaczego jak nie mogę przyjść to miejsce musi się marnować? Jak mógłbym go komuś za free przekazać to i tak mają zapłacone, a może ten ktoś na stadionie coś kupi. A i mi się bilet nie zmarnuje. I zwiększa motywację do zakupu karnetu jak się nie wie czy będize się w Krk (w tym roku udało się być na prawie wszystkich meczach, w zeszłym przez robotę nie byłem na połowie )

3) Już nieco dalej - możliwość zwrotu pojedyńczego biletu (np 3x na rundę) w przypadku zakupu karnetu. Nie możesz przyjść, zwracasz bilet, dostajesz dajmy na to 50-75%. To by zwiększyło motywację jeszcze bardzie.

Odpowiedz cytując
Marcinnno
Senior Member

Od: 10.2007

Stary 12.06.2015, 17:03
miał być stworzony z tego co pamiętam. Ja napisałem raz kiedyś jedną propozycje do niego, ale bez odzewu
Odpowiedz cytując
letischoo
Member

Od: 11.2010

Stary 12.06.2015, 17:13
WISŁAZWE napisał(a):Wyświetl post
Upadł na tym, że RG na spotkaniu z kibicami powiedział że taki mail zostanie stworzony a... lud zapomniał ot historyja
Odpowiedz cytując
WISŁAZWE
WISŁA KRAKÓW

Stary 12.06.2015, 17:23
letischoo napisał(a):Wyświetl post
Upadł na tym, że RG na spotkaniu z kibicami powiedział że taki mail zostanie stworzony a... lud zapomniał ot historyja

Ale sobie przypomniał. Jak to mówią lepiej późno niż wcale
Myślę, że byłoby to bardzo dobrym posunięciem.

Z tego co tutaj czytam, żadna z osób się do wypowiadających nie wymaga od Wisły podgrzewanego miejsca, popcornu, coli i kocyka jakby nie daj Boże było zimno. Raczej są to postulaty, uwagi, sugestię osób, które na Wiśle są już od X lat i widzą co się dookoła nich dzieje. Zwyczajnie widzą więcej niż m.in Pan Jankowski i cały pion marketingowy, który mecze ogląda (o ile ogląda) z loży VIP.

Poruszone są tutaj rzeczy, które są do zrealizowania i nie bardzo obciążające nasz budżet. Z drugiej strony tyle już było prób (nieudanych) reanimacji działu marketingu, że nie sposób tego zliczyć, więc dlaczego by nie spróbować wcielić w życie któregoś z pomysłów?

Czy ktoś się orientuje, czy będzie może jakieś spotkanie Gaszyńskiego z Kibicami? Miało być po sezonie zasadniczym po czym jednak okazało się, że będzie po zakończeniu całego sezonu.

Kraków, 9 marca 2012.

Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna

Odpowiedź
Narzędzia tematu
Tryby wyświetlania

Zasady wysyłania postów