The White Star Division - Wisła Kraków

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna
Nazwa użytkownika
Hasło

Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny.

-->
Zakłady na Wisłę? Legalni bukmacherzy w Polsce - ranking i recenzje. Sprawdź też STS kod promocyjny.
Odpowiedź

Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
wiesniak842
Socios Wisła Kraków

Od: 01.2015

Ignoruj użytkownika Pomoc
Stary 02.03.2022, 12:39
wolfy, ale ja dalej tak pisze i uwazam, ze sie utrzymamy dokladnie z tego samego powodu co zwykle, dzieki innym druzynom
Odpowiedz cytując
MaLk
Socios Wisła Kraków

Od: 08.2016

Stary 02.03.2022, 12:47
KOALIK napisał(a):Wyświetl post
Po raz kolejny widzimy jak ważne z perspektywy czasu było pogonienie Obidzińskiego i wybór tzw. prezesa - prezesika Dawida - Dawidka.
Kij z Obidzińskim, którym moim skromnym zdaniem jest przereklamowany i oferował głównie dalsze cięcie kosztów, dzięki czemu w I lidze bylibyśmy pewnie jeszcze wcześniej.

Pytanie zasadnicze do właścicieli klubu, z Kubą na czele, jest następujące: czy jest w ogóle w stanie schować swoje ambicje i honor do kieszeni i dla dobra klubu odwołać brata z funkcji?

Obecna sytuacja jest taka, że ktoś (inny niż trener) powinien wreszcie, po kilku latach, beknąć za popełnione błędy. Naród domaga się kozła ofiarnego - nawet jeżeli to będzie tylko gest w kierunku kibiców pt. "udajemy, że wyciągamy wnioski z błędów". Wiadomo, że nie będzie to nikt z właścicieli.

W tej chwili są dwie realne kandydatury, które można obciążyć piętnem "złej strategii":
- prezes Zarządu
- dyrektor sportowy.

Dla mnie testem zdolności do zarządzania organizacją będzie to, co się teraz stanie. Czy ktokolwiek, a jeśli tak, to kto poleci.
Odpowiedz cytując
Levis88
Senior Member

Od: 02.2015

Stary 02.03.2022, 12:50
Poleci Wisła do pierwszej ligi.
Odpowiedz cytując
MaLk
Socios Wisła Kraków

Od: 08.2016

Stary 02.03.2022, 12:50
wiesniak842 napisał(a):Wyświetl post
wolfy, ale ja dalej tak pisze i uwazam, ze sie utrzymamy dokladnie z tego samego powodu co zwykle, dzieki innym druzynom
Ciągle jest na to szansa, niby mamy teraz tragiczne mecze, ale do przerwy niby-reprezentacyjnej drużyny walczące o utrzymanie grają też sporo meczów między sobą, więc też ktoś potraci punkty. No chyba że zrobi się spółdzielnia i nagle w każdym meczu będzie padał najgorszy dla nas wynik.
Odpowiedz cytując
Jagul
Senior Member

Od: 06.2007

Stary 02.03.2022, 12:52
MaLk napisał(a):Wyświetl post
Kij z Obidzińskim, którym moim skromnym zdaniem jest przereklamowany i oferował głównie dalsze cięcie kosztów, dzięki czemu w I lidze bylibyśmy pewnie jeszcze wcześniej.

Pytanie zasadnicze do właścicieli klubu, z Kubą na czele, jest następujące: czy jest w ogóle w stanie schować swoje ambicje i honor do kieszeni i dla dobra klubu odwołać brata z funkcji?

Obecna sytuacja jest taka, że ktoś (inny niż trener) powinien wreszcie, po kilku latach, beknąć za popełnione błędy. Naród domaga się kozła ofiarnego - nawet jeżeli to będzie tylko gest w kierunku kibiców pt. "udajemy, że wyciągamy wnioski z błędów". Wiadomo, że nie będzie to nikt z właścicieli.

W tej chwili są dwie realne kandydatury, które można obciążyć piętnem "złej strategii":
- prezes Zarządu
- dyrektor sportowy.

Dla mnie testem zdolności do zarządzania organizacją będzie to, co się teraz stanie. Czy ktokolwiek, a jeśli tak, to kto poleci.
Już próbowano Gulę tym obciążyć ale zmiana trenera jak do tej pory nie przyniosła rezultatów.
Zapewne jak ktoś poleci to dyrektor sportowy, czyli nie zmieni się nic. Kółko wzajemnej adoracji pozostanie nienaruszone.
Zwolennik zadłużenia
Sierota po Cupiale
Sekciarz spadkowy
Odpowiedz cytując
PAWEŁ
Senior Member

Od: 09.2012

Stary 02.03.2022, 13:05

Pytanie zasadnicze do właścicieli klubu, z Kubą na czele, jest następujące: czy jest w ogóle w stanie schować swoje ambicje i honor do kieszeni i dla dobra klubu odwołać brata .
Po dawnej akcji z Jakuba biletami mogę z cała stanowczością odpowiedzieć ze NIE!
Odpowiedz cytując
wiśnia
Senior Member

Od: 04.2008

Stary 02.03.2022, 13:16
Jak to powiedział Obidziński: bawią się chłopaki za€ swoje a, że mają mało.... no cóż to będzie I liga.
Ostatnio edytowane przez wiśnia : 02.03.2022 o godz. 13:20.
AH:"Mnie nie interesuje prawo, mnie interesuje sprawiedliwość.... "
Odpowiedz cytując
Elefant
Senior Member

Od: 08.2010

Stary 02.03.2022, 13:24
Systematyzując.

Zadłużenie "na wejściu" które jest kulą u nogi i ogranicza znacznie pole manewru.

Covid i ubytek dochodów z tym związany.

Zbyt ciency w uszach właściciele. Cupiał popełniał błędy ale swoje błędy zalewał ogromnym sosem pieniężnym.

Słabość pionu sportowego - transfery kosmicznego drewna.

Słabość organizacyjna zarządu. Symbolem są problemy z systemem sprzedaży biletów.

Zatrudnienie Guli i pomysł na "krakowską piłkę". Na krakowską piłkę trzeba mieć kasę.

Cieszynka Kuby jako symbol gołym okiem widocznych procesów zgody na brak ambicji, marną pracę na treningach i kiepskie wyniki.

Bardzo średni trener + kiepska praca na treningach (brak wymagań) = zjazd formy praktycznie wszystkich zawodników.

Dramatycznie mało zawodników w jakikolwiek sposób utożsamiających się z Wisłą. Przy czym jak uczy historia, wcale nie muszą to być Polacy.

To jest to co widać z zewnątrz. Co jest w środku - strach pomyśleć.
Odpowiedz cytując
pawlozm
Senior Member

Od: 02.2017

Stary 02.03.2022, 13:26
Ja jeszcze dodam o kadrze, bo nie raz była mowa Polacy, czy obcokrajowcy.
W 20 osobowej kadrze meczowej powinna być proporcja 15 Polaków do 5 obcokrajowców. I KROPKA.
Inaczej NIGDY drużyna nie złapie tożsamości z klubem. Gadanie, że na Polaka trzeba wydać jest PAPLANIEM. Nie można było ściągnąć w tych samych pieniądzach Chrapka za Skvarke? Można było. Drygasa za Fazlagica? Tak. Bilińskiego/Śpiączke za Klimenta? Tak. Pietrzaka za Hanouska? tak. Wolskiego za Fernandeza? Tak. Tomasiewcza ?
I tak można wymieniac....
Z obcokrajowców zostawiłbym Frydrycha, Colleya, Ondraska, Savica, Żukowa. Tyle.
Ostatnio edytowane przez pawlozm : 02.03.2022 o godz. 13:30.
Odpowiedz cytując
PAWEŁ
Senior Member

Od: 09.2012

Stary 02.03.2022, 13:35
Po uj Ondrasek To jakiś przytułek czy co
Odpowiedz cytując
silver03
Senior Member

Od: 05.2005

Stary 02.03.2022, 13:59
Cytat:

Nie zgodzę się, trzeba pamiętać że za Obidzińskim stał Leśniodorski, który bardziej ogarnia tę zabawę niż nasi obecni władcy.
Odpowiedz cytując
robert777
Senior Member

Od: 11.2013

Stary 02.03.2022, 14:07
wiesniak842 napisał(a):Wyświetl post
a może tym razem inna drużyna utrzyma się tylko dlatego że my jesteśmy tacy hoojowi?
Odpowiedz cytując
Elendil
Senior Member

Od: 01.2005

Stary 02.03.2022, 14:13
Dlaczego? Bo odpadliśmy z Apoelem. Potem już tylko równa pochyła i jechanie na oparach. Opary w zasadzie skończyły się pod koniec 2018, ale jakimś cudem udało się wlać kilka litrów benzyny.

Myślę, że wciąż za dużo kibiców żyje czasami Cupiałowymi. Pomyślcie, że to, dajmy na to Górnik Łęczna ma 40 milionów długu w 2018. Czy oczekiwalibyście po nim, że się podniesie i będzie grać w Ekstraklasie?

To super, że sekcję piłki nożnej udało się na Wiśle uratować, ale z długami i bez solidnych fundamentów czego można było oczekiwać? Chyba cudu. Sami wiecie, jak wyglądało zarządzanie za Cupiała, ale że przynajmniej była kasa na zawodników, to grali.

Jasne, mógłby nami zarządzać lepszy prezes, być na stanowisku lepszy dyrektor sportowy, ale to wciąż nie byłaby żadna gwarancja sukcesu.
Odpowiedz cytując
aNouc
Senior Member

Od: 04.2005

Stary 02.03.2022, 14:25
Czy takie kluby jak: Radomiak, Górnik Łęczna, Jagiellonia, Petrochemia Płock, Śląsk, Warta, Piast, Stal, Termalika, czy Zagłębie Lubin dysponują większymi pieniędzmi od Wisły Kraków? Wątpię.. czy większość z tych klubów płaci swoim piłkarzom więcej niż Wisła? Też wątpię..

I to jest właśnie cały problem.. finansowo jest OK, na tle połowy ligi wyglądamy bardzo dobrze, z innymi jesteśmy prawie na równi, natomiast sportowo nic nie trybi.

Podsumowując: Wisła przy takim zapleczu kibicowskim, przy takiej ilości sponsorów, przy takich zarobkach z dnia meczowego (Wisła po jednym meczu potrafi zarobić więcej niż część klubów ekstraklasy w po 4 meczach), przy takich zarobkach ze sklepu klubowego (inne kluby w miesiąc nie sprzedadzą takiej ilości towaru ile Wisła sprzedaje w 2 dni), przy wyprzedaniu wszystkich skyboxów, przy takim wsparciu Socios Wisła, nie ma prawa spaść z Ekstraklasy. A jednak są problemy..
Ostatnio edytowane przez aNouc : 02.03.2022 o godz. 14:32.
Odpowiedz cytując
bridgeburner
Senior Member

Od: 06.2009

Stary 02.03.2022, 14:32
Nie mogę już czytać tego powtarzania o długach
Ok mogą powodować że nie mamy drużyny na 4-5 miejsce
Ale nie kvrwa że w 5 meczach strzelamy 2 gole, z czego jednego który nie powinien zostać uznany a drugiego z 3 ligowcem
Nie ma żadnego usprawiedliwienia dla nasze sytuacji sportowej
Budżet płacowy mamy na pierwszą połowę tabeli
Natomiast mam wrażenie że nikt tu nie wyciąga wniosków, brakuje nam siły, agresji ,charakteru i polskości w szatni to ściągamy kolejnego Serba w osobie Poletanovica który jest kolejną wersja Kulevica i Fazlagica
Brakowało napastnika bo byli sami defensywni to ściągnięto Ondraska, najbardziej defensywnego z nich wszystkich
Podwójny cyrk z FBF to jest kompromitacja zarzadzajacych
Coś u góry nie działa, skoro nie sprawdza się 5 trenerów a ci sami piłkarze co u nas kopia się po czole w innych drużynach potrafią być czołowymi zawodnikami (Abramowicz, Janicki, Mak!)
"Czy mogłem sie cofnąć - cofnąć do czego, do kogo, do jakiego mnie ? Nie ma żadnego momentu w przeszłości, który, cudownie zmieniony, odwróciłby bieg mojego życia, żadnej katastrofy, która mi sie przydarzyła, wskutek czego jestem inny, niż byc powinieniem; niczego takiego nie potrafie wskazać"
Odpowiedz cytując
Szneka
Socios Wisła Kraków

Od: 11.2002

Stary 02.03.2022, 14:33
aNouc napisał(a):Wyświetl post
Czy takie kluby jak: Radomiak, Górnik Łęczna, Jagiellonia, Petrochemia Płock, Śląsk, Warta, Piast, Stal, Termalika, czy Zagłębie Lubin dysponują większymi pieniędzmi od Wisły Kraków? Wątpię.. czy większość z tych klubów płaci swoim piłkarzom więcej od kwot, jakie płaci Wisła? Też wątpię..

I to jest właśnie cały problem.. finansowo jest OK, na tle połowy ligi wyglądamy bardzo dobrze, natomiast sportowo nic nie trybi.
dodam jeszcze, że wystarczyłoby żebyśmy grali o miejsca 3-6 a na meczach byłoby około 20 koła ludzi. Frekwencja nieosiągalna dla całej ligi poza Legią Lechem może Górnikiem i Pogonią. Mając tylu ludzi na trybunach kasy w klubie na pewno by nie brakowało.
WISEŁKA KRAKÓW TO DUMA WSZYSTKICH POLAKÓW

Odpowiedz cytując
bódyń
Senior Member

Od: 08.2005

Stary 02.03.2022, 14:37
Glownym problmem jest jakosc transferow. Skutecznosc jest niska.

Kuriozalne to kupowanie/pozyczanie napastnikow. Ostatni napastnik to byl Turgaman. Uratowal nam lige.
Ale oprocz slabych byly dwa wyjatkowe: Fatos Beqiraj i Zan Medved. To juz szczyt takich nieudacznikow sciagnac.

Trenerzy tez podobnie. Z tym ze Hyballa wywalil poza skale antytrenera.

Pozostaje miec mala nadzieje ze nowy Elvis bedzie chociaz taki jak turgaman i uratujemy lige. Inaczje z Klimentem i Skwavka do I ligi.
Prawica ogłupia
Lewica okrada

Andrzej Du*a
Odpowiedz cytując
kbr
Senior Member

Od: 08.2015

Stary 02.03.2022, 15:56
Wiele razy pisałem, że nasza sytuacja do złudzenia przypomina mi to co działo się z Widzewem 20 lat temu. Dokładnie ten sam proces. Najpierw lata sukcesów , ale z przepłacanymi piłkarzami. Potem wzrost długów, ale jakoś trzymali się czołówce dzięki niezłemu potencjałowi zgromadzonych wcześniej piłkarzy. Z czasem ci zaczęli odchodzić na psi grosz (Citko, Siadaczka, Łapiński, Szymkowiak, Wichniarek ect), a zastępowano ich coraz słabszymi. Z rundy na rundę popadali w przeciętność. W końcowej fazie co okienko transferowe wymieniali niemal cała drużynę, ściągając głównie słabych obcokrajowców.

Brzmi znajomo? Jeżeli jakimś cudem się utrzymamy (w co nie wierzę), to polecimy za rok. Po prostu nie da się tak funkcjonować na dłuższą metę. Nie da się być słabą drużyną i w końcu nie spaść z ligi.
Odpowiedz cytując
Karherop
Socios Wisła Kraków

Od: 02.2006

Stary 02.03.2022, 15:57
pomeran napisał(a):Wyświetl post
Jakich to ciekawych zawodników ściągneliśmy ? Litości. Polityka transferowa Burdenskich późnej Korony.
Nie będę tu wymieniał nazwisk, bo wystarczy sobie samemu sprawdzić. Nawet największy szrot jaki ściągaliśmy (Abramowicz, Janicki, Silva) odpalił w innych klubach, w poukładanych zespołach.
Odpowiedz cytując
Szneka
Socios Wisła Kraków

Od: 11.2002

Stary 02.03.2022, 16:01
Karherop napisał(a):Wyświetl post
Nie będę tu wymieniał nazwisk, bo wystarczy sobie samemu sprawdzić. Nawet największy szrot jaki ściągaliśmy (Abramowicz, Janicki, Silva) odpalił w innych klubach, w poukładanych zespołach.
to, że oni odpalą nie było pewne. Mi najbardziej szkoda Bartkowskiego. Bardzo solidny zawodnik, na którym można było budować drużynę.w tej chwili czołowy prawy obrońca naszej ligi- jak nie najlepszy
Powód: .
Ostatnio edytowane przez Szneka : 02.03.2022 o godz. 16:02.
WISEŁKA KRAKÓW TO DUMA WSZYSTKICH POLAKÓW

Odpowiedz cytując
wiesniak842
Socios Wisła Kraków

Od: 01.2015

Stary 02.03.2022, 16:14
robert777 napisał(a):Wyświetl post
a może tym razem inna drużyna utrzyma się tylko dlatego że my jesteśmy tacy hoojowi?
Oczywiscie moze tak byc, bo dlaczego nie? Ja tylko o swoich przewidywaniach pisze, nie jestem wrozka i nie wiem co bedzie
Odpowiedz cytując
Karherop
Socios Wisła Kraków

Stary 02.03.2022, 16:15
Szneka napisał(a):Wyświetl post
to, że oni odpalą nie było pewne. Mi najbardziej szkoda Bartkowskiego. Bardzo solidny zawodnik, na którym można było budować drużynę.w tej chwili czołowy prawy obrońca naszej ligi- jak nie najlepszy
Bartkowskiego nie można liczyć, bo przyszedł przed trio, a jego odpalenie nie było związane z decyzjami sportowymi.
Odpowiedz cytując
kopaczoholik
Senior Member

Od: 07.2009

Stary 02.03.2022, 17:27
Na wstępie chciałbym zwrócić uwagę, że nie żyjemy na garnuszku miasta zaś obecni właściciele uratowali nas przed upadkiem i wyprowadzają na finansową prostą. I to jakby na tyle pozytywów ale jakby nie spojrzeć najważniejszy pozytyw

Dla mnie pion sportowy to jakaś totalna amatorka i kpina z ludzi.
Za obecną sytuację powinna polecieć głowa prezesa i dyrektora sportowego (którego bujanie w obłokach mam nadzieje, że jest dalej w sieci). Dyrektor sportowy tłumaczył, że nie stać nas na Polaków bo są za drodzy, a jednocześnie sprowadził kontener przepłaconego szrotu.
Według mnie zaczeliśmy rozwijać się wstecznie, a jak w ramach procesu, po odejściu Obodzińkiego... Miał chłop wiedzę, podejście biznesowe i trzymał ręke na pulsie... Wyleciał za to, że nie załatwił sprawy Buksy, ale nie zrobił tego też nasz prezes Błaszczykowski... Faktem jest, że załatwił sprawę stadionu oraz sponsora Orlen. Ale ogólnie jakoś to z nim utożsamiam upadek sportowy choć może błędnie.

Obecny skład to jest skandal. przepłacani nic nie grający obcokrajowcy, wymieszani z młodymi polakami, którzy grają jeszcze gorzej... Kolejna kompromitacją w Pucharze Polski po Błękitnich Stargard (II liga) KSZO Ostrowiec (III liga) i teraz Olimpia Grudziądz (III liga). Uważam, że za ten ostatni mecz piłkarze powinni zostać ukarani finansowo... a Skvarka, Kliment i Młyński odesłani dodatkowo do rezerw, a że ich nie mamy tym lepiej...
Ostatnio edytowane przez kopaczoholik : 02.03.2022 o godz. 17:33.
Odpowiedz cytując
aNouc
Senior Member

Stary 02.03.2022, 17:50
Kolejny kamyczek do ogródka, czyli - po raz ostatni NAPASTNIK Wisły strzelił gola 29 sierpnia 2021 roku. 6 miesięcy temu.
Odpowiedz cytując
tedyy
Senior Member

Od: 08.2008

Stary 02.03.2022, 18:08

- prezes Zarządu
- dyrektor sportowy.

Brakuje mi tu odpowiedzialnego za dział skautingu
Odpowiedz cytując
Elendil
Senior Member

Od: 01.2005

Stary 02.03.2022, 19:22
Niezależnie, czy spadniemy czy się utrzymamy, mam nadzieję że rządzący mają nauczkę, że ilość < jakość. Co nam po 30 piłkarzach (prawie trzy jedenastki...) skoro dalej nie mamy napastnika czy prawoskrzydłowego? Czy jakbyśmy dobili do 40 to udało by się takich znaleźć? Chyba każdy wie, czy lepiej mieć 18 dobrych graczy, czy 30 słabych, a finansowo to wychodzi podobnie...
Odpowiedz cytując
aNouc
Senior Member

Stary 02.03.2022, 19:27
Zacna masakracja Wisły w wykonaniu Bartka i Grześka, polecam:
https://www.soundcloud.com/podcast-t...aj-wislaku-175
Odpowiedz cytując
Arkadiusz.Czerepach
Senior Member

Od: 11.2016

Stary 02.03.2022, 20:24
a ja czekam na jakieś potwierdzenie tego uratowania finansów wisły , inne niż np wywiad z czlonkiem trio ktory mowi ze zostaly uratowane
Odpowiedz cytując
Karherop
Socios Wisła Kraków

Stary 02.03.2022, 20:27
Elendil napisał(a):Wyświetl post
Niezależnie, czy spadniemy czy się utrzymamy, mam nadzieję że rządzący mają nauczkę, że ilość < jakość. Co nam po 30 piłkarzach (prawie trzy jedenastki...) skoro dalej nie mamy napastnika czy prawoskrzydłowego? Czy jakbyśmy dobili do 40 to udało by się takich znaleźć? Chyba każdy wie, czy lepiej mieć 18 dobrych graczy, czy 30 słabych, a finansowo to wychodzi podobnie...
I tutaj trzeba oddać że 1 liga rozwiązuje problemy. Zgodnie z przepisami PZPN do 10 lipca (jeśli zostaniemy zdegradowani) możemy rozwiązać kontrakt z dowolnym piłkarzem, wypłacając mu tylko 1 pensje i nie posiadając żadnych zaległości. Można się pozbyć w zasadzie wszystkich przeciętnych zawodników obciążających budżet, a spieniężyć lub grać tymi którzy są coś warci.

Ten przepis sprawia że na pewno nie upadniemy. Skrzynie się paru chłopaków z Garbarnii, byłych wychowanków Wisły którzy całkiem nieźle się prezentują.

Gorzej pewnie z umową Orlenu. Reszta sponsorów pewnie zostanie.
Odpowiedz cytując
sandomingo
Senior Member

Od: 03.2005

Stary 02.03.2022, 20:41
Jesteś pewny tego przepisu? Bo to faktycznie pozwala klubowi nie upaść
A czy to działa tylko w jedną stronę? Tzn. czy sam.spadek nie jest przesłanką do rozwiązania umowy przez piłkarza?
Co do Garbarni- tam mamy dwóch fajnych naszych młodych na wypozeczniu
Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna

Odpowiedź
Narzędzia tematu
Tryby wyświetlania

Zasady wysyłania postów