The White Star Division - Wisła Kraków

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna
Nazwa użytkownika
Hasło

Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny.

-->
Zakłady na Wisłę? Legalni bukmacherzy w Polsce - ranking i recenzje. Sprawdź też STS kod promocyjny.
Odpowiedź

Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
Arkadiusz.Czerepach
Senior Member

Od: 11.2016

Ignoruj użytkownika Pomoc
Stary 31.01.2022, 21:05. Kadra Polski z perspektywy Wiślaka
Zakładam ten temat z dwóch powodów:

1. aby w wiślackim gronie móc sobie pogadać o piłce repry
2. może między innymi dzięki osobie nowego selekcjonera znowu nadejdą czasy gdy jacyś Wiślacy trafiają do kadry
3. aby ogólnie rozruszać troche to forum , a inne działy poza tym tutaj w którym piszemy są całkowicie martwe
Odpowiedz cytując
Arkadiusz.Czerepach
Senior Member

Stary 31.01.2022, 21:08
no tak na początek , przyznam że z rozrzewnieniem wspominam czasy gdy trzon naszej repry to byli nasi
Majdan, Głowacki , Baszczyński, Błaszczykowski, Brozek, Żurawski

osobiście wiąże z osobą Michniewicza spore nadzieje , jako że z ogromnym powodzeniem prowadził kadre u-21 co pozwala z optymizmem patrzyć na perspektywę skutecznego zbudowania nowej, młodej kadry , po zakończeniu kariery przez sędziwych Lewego , Glika etc

i tutaj pytanie do siedzących głębiej w temacie , przewijali się tam w tej u-21 jacyś nasi (wiślaccy) młodzi gniewni ?
Odpowiedz cytując
majkelson777
Senior Member

Od: 12.2015

Stary 31.01.2022, 21:39
Jakub Bartosz przez pewien czas był podstawowym piłkarzem u Michniewicza. Zagrał cztery mecze w latach 2017-2018.
Niestety jak to w przypadku tego piłkarza kontuzja zaprzepaściła wszystko i do młodzieżówki już nie wrócił. Na samym turnieju zastąpił go Karol Fila.

Co do ulubionej kadry to mam podobne odczucia do Ciebie. Mundial w Niemczech to turniej po którym mam największą zadrę i niedosyt, bo drużyna oparta w dużej mierze na Wiśle nie wykorzystała szansy jaka się moim zdaniem pojawiła po wylosowaniu Kostaryki i Ekwadoru. Z tej grupy powinniśmy wyjść.
Odpowiedz cytując
R33
Socios Wisła Kraków

Od: 06.2007

Stary 31.01.2022, 22:13
Arkadiusz.Czerepach napisał(a):
no tak na początek , przyznam że z rozrzewnieniem wspominam czasy gdy trzon naszej repry to byli nasi
Majdan, Głowacki , Baszczyński, Błaszczykowski, Brozek, Żurawski
To coś fałszywe masz te wspomnienia bo akurat Majdan od czasu przyjścia do Wisły nie był już powoływany do kadry.

Natomiast sporo nazwisk możesz tu dorzucić: Kosowski, Szymkowiak, Frankowski, Kłos, Kałużny, Dudka itp. Oczywiście mam tu na myśli piłkarz którzy będąc u nas w klubie co najmniej te 10 meczów w kadrze zagrali.

majkelson777 napisał(a):
Co do ulubionej kadry to mam podobne odczucia do Ciebie. Mundial w Niemczech to turniej po którym mam największą zadrę i niedosyt, bo drużyna oparta w dużej mierze na Wiśle nie wykorzystała szansy jaka się moim zdaniem pojawiła po wylosowaniu Kostaryki i Ekwadoru. Z tej grupy powinniśmy wyjść.

W momencie rozgrywania tego mundialu tylko 4 piłkarzy grało wtedy w Wiśle: Baszczyński, Sobolewski, Dudka, Brożek. Chyba, że masz na myśli eliminacje i ew. ex-piłkarzy to faktycznie rację masz.
Odpowiedz cytując
Arkadiusz.Czerepach
Senior Member

Stary 31.01.2022, 22:14
starość nie radość
Odpowiedz cytując
skarabeus
Senior Member

Od: 02.2019

Stary 31.01.2022, 22:41
Dla mnie osoba nowego selekcjonera to jest jakies nieporozumienie. Totalne.
Odpowiedz cytując
czaro
Senior Member

Od: 11.2004

Stary 01.02.2022, 00:48
Michniewicz jako selekcjoner to wstyd. Nie dlatego, że posądzany, bo posądzana jest połowa jego pokolenia i wszyscy starsi, ale dlatego, że jest procederu symbolem.

Dodatkowo dołujące jest to, że profesjonalizm i transparentność w PZPN jest mniej więcej na stałym poziomie (raz lepiej, raz gorzej), zmienia się tylko styl zewnętrzny. Obecnie jesteśmy na etapie powrotu do stylistyki Grzegorza Laty.

Całkowicie uwikłani w to wszystko towarzysko i zawodowo są dziennikarze z weszło i kanałem sportowym na czele. Tak nielubiany tu Jadczak, oczywiście w swoim stylu jeźdźca bez głowy, ale jednak, zachował się najodważniej i najuczciwiej.

Co do wspomnień z Wiślaków w reprezentacji, to w moich wspomnieniach nigdy na serio z Wiślaków nie korzystano. A to dlatego, że obowiązywał (fałszywy) dogmat zawodników grających za granicą jako lepszych, a to dlatego, że selekcjoner był uparty. Kiedy jednak dostawali szansę, na ogół robili swoje. Szanse dostawali na ogół jako byli wiślacy. Pamiętam, że tak było za Janasa - ilekroć wpuszczał na boisko Żurawskiego, Frankowskiego, Kosowskiego, Szymkowiaka, robili swoje. Na ogół wolał jednak Kukiełkę (chociaż to w sumie też nasz były as hehe) i Rasiaka.

Głowacki miał do kadry jakiegoś wyjątkowego pecha, jeśli dobrze pamiętam.
Konta "czaro" na innych portalach (w tym tt) nie są moje. Nie odpowiadam za publikowane tam treści.
Odpowiedz cytując
R33
Socios Wisła Kraków

Od: 06.2007

Stary 01.02.2022, 00:59
Nastepny ze słabymi wspomnieniami. Reprezentacja z wiosny 2003 r. to praktycznie sama Wisła. Na kadrę bardzo często jeździli wtedy: Głowacki, Baszczyński, Kosowski, Szymkowiak, Kuźba, Żurawski. Nawet Jop i Stolarczyk mieli swoje epizody.

Wiosna 2004 r. podobnie - Głowacki, Baszczyński, Kłos, Kukiełka, Szymkowiak, Żurawski, Gorawski.

Tak jeszcze co do ,,nie stawiania" i ,,robienia swojego" to akurat na Żurawskiego stawiano konsekwentnie mimo iż początkowo nie był tak skuteczny jak w klubie.
Ostatnio edytowane przez R33 : 01.02.2022 o godz. 01:12.
Odpowiedz cytując
czaro
Senior Member

Stary 01.02.2022, 01:28
Pewnie masz rację! Dlatego zaznaczyłem, że to wspomnienia
Z Żurawskim, że grał kojarzyłem i w mojej narracji był wyjątkiem od reguły.
Konta "czaro" na innych portalach (w tym tt) nie są moje. Nie odpowiadam za publikowane tam treści.
Odpowiedz cytując
AS82
Senior Member

Od: 07.2005

Stary 01.02.2022, 05:35
Dla mnie krytykowanie Michniewicza teraz , za to co robił18 lat temu jest trochę nielogiczne i niekonsekwentne. Gość od tego czasu prowadził kilka klubów , w tym ostatnio Mistrza Polski , Legie z która grał w pucharach europejskich , jakoś wtedy nikt nawet się nie zająknął ,że podobno sprzedawał mecze.
wódka, parówki,chrzan i żarówki
Odpowiedz cytując
skarabeus
Senior Member

Stary 01.02.2022, 08:28
I w tej Legii sobie nie poradzil z malymi gwiazdkami. Rozumiem, ma poradzic sobie z silnymi osobowosciami zawodnikow, ktorzy juz cos osiagneli w pilce

aha

Najgorzej bedzie, jak w Rosji bedzie dramatyczny mecz i minimalna porazka. Kuleszy przyjdzie do glowy zostawic michniewicza na kolejne eliminacje.
Odpowiedz cytując
Arkadiusz.Czerepach
Senior Member

Stary 01.02.2022, 09:16
ja wlasnie uwazam ze to dobre rozwiazanie , bo kto ma odmlodzic skutecznie kadre , jak nie twórca sukcesów u21 ?
Odpowiedz cytując
Drozd
Senior Member

Od: 03.2005

Stary 01.02.2022, 12:22
Bez przesady z tymi sukcesami. Gdyby weszli na igrzyska to byłby sukces.

A teraz? Moim zdaniem największy zysk ma LEGIA i to mogła być przyczyna decydująca.

Boje się że o ile w Rosji jakimś cudem może się udać to z Michniewiczem nie mamy szans ani z Czechami ani ze Szwecją.
Hej Nasz TS !!
Odpowiedz cytując
robert777
Senior Member

Od: 11.2013

Stary 01.02.2022, 14:12
Rusowie będą cisnąć, Czesław postawi autobus, pójdą dwie kontry, Lewy zawsze coś wciśnie. Z Czechami/Szwecją już gorzej bo u siebie, trudno cały czas trzymać autobus.
Odpowiedz cytując
wolfy
Senior Member

Od: 01.2005

Stary 01.02.2022, 15:23
Niestety, z dwojga złego lepszy jednak "711 zgłoś się" od Nawałki AD 2022. Nie chodzi nawet o taktykę, przygotowanie etc. chociaż tutaj też Czesław jest zdecydowanie górą, tylko o to że Nawałka w pewnym momencie stracił kontakt z rzeczywistością. Szanse z Rosjanami widzę 60/40 dla nich, nie potrzebujemy jeszcze dodatkowego obciachu z mierzeniem szafek i piłowaniem rogów od stołu.
Już za cztery lata,
Już za cztery lata,
Może będzie Ekstraklasa!
Odpowiedz cytując
Karherop
Socios Wisła Kraków

Od: 02.2006

Stary 01.02.2022, 15:46
Kadra w kontekście Wisły to temat martwy. Pewnie Kuba zostanie powołany na mecz pożegnalny (albo te 5 min pożegnalne) przynajmniej byłoby miło.

Jeśli doczekamy się 1-2 reprezentantów (chociaż po debiucie) w przeciągu najbliższych 3 lat to będę bardzo zaskoczony.

Na pewno z polskim trenerem jest to bardziej prawdopodobne niż z Sousa.

A co do Michniewicza? Ni grzeje mnie to, ni ziębi. Michniewicz, Wdowczyk czy Smuda, wszyscy byli jednakowo umoczeni. Jedni złapani, inni nie, korupcja była wszędzie. Trochę jak doping w sportach siłowych. Smuda nigdy nie był złapany, ale ile jego spotkań było ustawionych? Nikt by tego nie zliczył. Oczywiście nigdy o niczym nie wiedział.

Trochę wody jeszcze minie zanim wydobędziemy się z tego bagna.

Już dawno w przestrzeni publicznej nie ma mowy o żadnej moralności. Kłamstwa, oszustwa, oczernianie, robienie sobie pożywki dla sensacji. Później taki Jadczak wychodzi na bohatera bo broni "prawdy".

Ja się tylko cieszę że nikt nie wpadł na pomysł Probierza w kadrze. A akurat Kulesza mógł wpaść na ten pomysł.
Odpowiedz cytując
KOALIK
Senior Member

Od: 02.2004

Stary 01.02.2022, 16:35
Przecież Jakub miał już pożegnanie za Jurka.
Odpowiedz cytując
kacpaw91
Senior Member

Od: 05.2011

Stary 01.02.2022, 16:37
KOALIK napisał(a):Wyświetl post
Przecież Jakub miał już pożegnanie za Jurka.
Nie miał. Miał ostatni mecz, bo nikt go potem nie powołał, ale nie było to symboliczne pożegnanie. Zresztą Jakub takiego nie chce z tego co zrozumiałem. On kiedyś powiedział coś w stylu, że on nigdy się nie podda z myślą o grze w kadrze : )
Odpowiedz cytując
azor
Senior Member

Od: 03.2008

Stary 01.02.2022, 17:53
ciekawa teoria z weszło i ks - zwłaszcza w kontekście, że oni najbardziej jechali po Kuleszy przyprawiając mu łatkę discopolowca

3,2,1 czekam na hasło, że Stanowski przypierdzielał się do słowika, ale do Cześka to już nie, bo ziomek, ojciec chrzestny (o ironio) młodego

Michniewicz moim zdaniem jest trenerem średnim - ani to wizjoner, ani Tadek Pawłowski - ot może się udać dokładnie tak samo jak z Nawałką. Osobiście cicho liczyłem na Urbana - może i na polu klubowym większych sukcesów nie ma(choć i tak większe od Czesława), ale jakoś charakterologicznie pasuje na selekcjonera.

Pożyjemy zobaczymy - zero emocji.
Odpowiedz cytując
lazy
Senior Member

Od: 10.2003

Stary 01.02.2022, 19:36
W tym wyborze selekcjonera najsmutniejsze jest to jacy kandydaci byli rozpatrywani.
Mam wrażenie że to takie bieda-wybory. Nie dało się znaleźć nikogo z europejskiego topu? Tylko paru smętnych trenerów z ekstraklasy i byli piłkarze z "nazwiskami"?
c.d.n.
Odpowiedz cytując
FraMat
Senior Member

Od: 03.2003

Stary 01.02.2022, 19:49
Jaki trener z europejskiego topu przyjdzie na 2 miesiące, żeby zepsuć sobie opinię? Bo ryzyko odpadnięcia jest bardzo wysokie.
To tylko moje zdanie, z którym nikt nie musi się zgadzać

Odpowiedz cytując
skarabeus
Senior Member

Stary 01.02.2022, 20:04
Ja gdybym byl prezesem PZPNu to byl zaprosil tylko dwoch panow na rozmowe - Papszuna i Magiere i przekonywal ich do dlugofalowego planu na reprezentacje, bez wzgledu na wynik barazy.
Odpowiedz cytując
wolfy
Senior Member

Od: 01.2005

Stary 01.02.2022, 20:42
skarabeus napisał(a):Wyświetl post
Ja gdybym byl prezesem PZPNu to byl zaprosil tylko dwoch panow na rozmowe - Papszuna i Magiere i przekonywal ich do dlugofalowego planu na reprezentacje, bez wzgledu na wynik barazy.
Ale wcześniej musieliby ich czymś odurzyć żeby w takie brednie uwierzyli

Nie ma czegoś takiego jak "długofalowa budowa" w seniorskiej reprezentacji, zwłaszcza w krajach na poziomie Polski gdzie to co będziesz grał jest wypadkową tego kto gra w klubie, kto ma kontuzje i ilu masz piłkarzy na daną pozycję których nie jest wstyd pokazać.

Było już budowanie z Sousą: wyniki słabe, czas zmarnowany, nic z tego nie zostanie.

Takie tam komunały na poziomie komentarzy z Onetu.

Selekcjoner ma pewien czas, cele minimum do zrealizowania i musi lepić z tego co akurat ma pod ręką. Jak nie ma lewego wahadłowego to go nie ma i go nie ściągnie jak w klubie, najwyżej będzie mieć kulawą lewą stronę albo zmieni taktykę.

O ile jeszcze we Włoszech czy Hiszpanii jest w czym wybierać i są pewne podstawy taktyczne wpajane młodym zawodnikom - u nas nie ma o tym mowy. Selekcjoner ma kilka zgrupowań i meczy towarzyskich żeby jakoś piłkarzy poustawiać i jedziemy z tematem.
Ostatnio edytowane przez wolfy : 01.02.2022 o godz. 20:51.
Już za cztery lata,
Już za cztery lata,
Może będzie Ekstraklasa!
Odpowiedz cytując
czaro
Senior Member

Stary 01.02.2022, 20:57
FraMat napisał(a):Wyświetl post
Jaki trener z europejskiego topu przyjdzie na 2 miesiące, żeby zepsuć sobie opinię? Bo ryzyko odpadnięcia jest bardzo wysokie.
Ja bym wziął Skorżę albo Urbana.
Odpowiedz cytując
Arkadiusz.Czerepach
Senior Member

Stary 01.02.2022, 22:05
z byłych wiślaków patrząc na kariere Adama to i Olka pewnie niestety w kadrze ujrzymy

a z młodzieży to chyba największe szanse ma Gruszkowski
Odpowiedz cytując
skarabeus
Senior Member

Stary 01.02.2022, 23:39
wolfy

mi chodzilo o to, ze przegrane baraze nie bylyby dla takiego trenera koncem pracy tylko poczatkiem. Nie da sie przygotowac druzyny w 3 dni zgrupowania. To jest proste i logiczne dla kazdego.
Mozna grac w tym meczu na 100 proc ale szanse na awans sa znikome. Dlatego ja bym wzial trenera, ktory ma jakies osiagniecia i nie jest umoczony w tym calym ....idolku.

I Magiera i Papszun to przedstawiciele nowoczesnej pilki, rozumiejacy zmiany w pilce i nadazajacy za nimi. Michniewicz imho takim trenerem nie jest, poza tym jest umoczony po pachy w aferze korupcyjnej.

O ile ktos w klubie moze go zatrudniac - jego sprawa, o tyle w reprezentacji takich ludzi byc nie powinno.

Poza tym sie zgadzam. Trener do reprezentacji przychodzi i ma osiagnac okreslone cel w eliminacjach. Nie osiagnie - zazwyczaj zmiana. Dlugofalowy plan z reprezentacja nie oznacza jednak tego, ze nie mozna jak za czasow Leo organizowac zgrupowan kadry b, gdzie przyjezdzaly mlode lebki i lapaly troche swiatowej pilki, pokazywano im standardy i czego sie od nich oczekuje etc. Tutaj szczegolnie Magiera by pasowal do takiej roli.
Odpowiedz cytując
gizmowisla
Senior Member

Od: 08.2006

Stary 02.02.2022, 00:10
wielkie halo - a skonczy sie po jednym meczu i po ptokach , dla mnie to nawet Smuda moze byc tym tlem dla obrazajacego sie i machajacego rekami Lewego (bo u Kacapow to nam karnego nie dadza)
Odpowiedz cytując
Karherop
Socios Wisła Kraków

Od: 02.2006

Stary 02.02.2022, 08:35
lazy napisał(a):Wyświetl post
W tym wyborze selekcjonera najsmutniejsze jest to jacy kandydaci byli rozpatrywani.
Mam wrażenie że to takie bieda-wybory. Nie dało się znaleźć nikogo z europejskiego topu? Tylko paru smętnych trenerów z ekstraklasy i byli piłkarze z "nazwiskami"?
Albo dziadki po 70, albo goście Ala Szewczenka którzy chcą po 2-3 mln euro za rok.

Za kilkanascie jednostek treningowych na rok. Czy warto?
Odpowiedz cytując
skarabeus
Senior Member

Stary 02.02.2022, 10:35
Ilu trenerow zrobiloby za roznice miedzy 2-3 mln a pensja polskiego trenera kursy doskonalajace? Lub ilu trenerow mozna by zatrudnic w szkolkach ?
Odpowiedz cytując
Arkadiusz.Czerepach
Senior Member

Stary 02.02.2022, 10:39
trener typu szewczenko to kasa w błoto
Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna

Odpowiedź
Narzędzia tematu
Tryby wyświetlania