The White Star Division - Wisła Kraków

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Jak? Gdzie? Kiedy?
Nazwa użytkownika
Hasło

Jak? Gdzie? Kiedy? Pokój z informacjami na temat cen biletów, sposobu dojazdu do stadionu i tym podobnym. Jeśli szukasz informacji na taki temat - sprawdź najpierw tu. Pokój moderowany.

-->
Zakłady na Wisłę? Legalni bukmacherzy w Polsce - ranking i recenzje. Sprawdź też STS kod promocyjny.
Odpowiedź

Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
michaelm
Socios Wisła Kraków

Od: 03.2015

Ignoruj użytkownika Pomoc
Stary 03.04.2019, 10:47. Gdzie zaparkować?
Witam. Jak w temacie? Gdzie najlepiej zaparkować na czas meczu?
Czy na parkingu przy muzeum Narodowym są wolne miejsca w czasie meczów?
Czy na terenie AGH można wyjeżdżać wszystkimi wyjazdami czy tylko udostępniają ten wjazd naprzeciw stadionu (strasznie ciężko tam potem wyjechać). Może np od ulicy Czarnowiejskiej też wpuszczają?
Ewentualnie jeszcze jakieś inne parkingi max 15 minut pieszo od stadionu na którym na pewno znajdę miejsce powiedzmy 1,5h przed meczem) w cenie max 20zł.
Odpowiedz cytując
ArturBarlinek
Socios Wisła Kraków

Od: 10.2011

Stary 03.04.2019, 11:09
ja parkuję tu:

https://www.google.pl/maps/@50.06711...7i13312!8i6656

do tego parking podziemny ma sporo miejsc:

http://mi.krakow.pl/parkingi/parking-przy-muzeum

na AGH masz wjazd tylko dla pracowników i studentów i gości hotelowych.

do tego w centrum jest w weekend parking darmowy, więc zawsze możesz pokrążyć wokół rynku i tam zostawić, a po meczyku sobie spokojnie wrócić

Sarapata o Głowackim i Brożku: Dziękuję za szacunek do kibiców, wierność barwom, siłę charakteru, wyrozumiałość i klasę. Za stawianie zawsze na pierwszym miejscu dobra klubu. Jesteście Wisłą Kraków. Jej siłą, historią i legendą na zawsze!

Odpowiedz cytując
michaelm
Socios Wisła Kraków

Od: 03.2015

Stary 03.04.2019, 13:49
Na wjeździe do AGH naprzeciw stadionu stoją przy szlabanach panowie i za 10zl można wjechać a po meczu szlabany są podniesione. Tylko że z tego miejsca to wyjazd min 1h trwa. Dlatego pytam czy na innych wyjazdach np. tym przy DS Nawojka na Reymonta albo jeszcze wcześniejszym od strony Alei też stoją panowie i za 10zl można wjechać, bo stamtąd by można szybciej wyjechać po meczu.
A czy w tym miejscu co pokazałeś na mapie przy meczu "30tysiecznym" też są się zaparkować, czy raczej wszystko zajęte?
Odpowiedz cytując
Jagul
Senior Member

Od: 06.2007

Stary 03.04.2019, 14:07
michaelm napisał(a):Wyświetl post
Na wjeździe do AGH naprzeciw stadionu stoją przy szlabanach panowie i za 10zl można wjechać a po meczu szlabany są podniesione. Tylko że z tego miejsca to wyjazd min 1h trwa. Dlatego pytam czy na innych wyjazdach np. tym przy DS Nawojka na Reymonta albo jeszcze wcześniejszym od strony Alei też stoją panowie i za 10zl można wjechać, bo stamtąd by można szybciej wyjechać po meczu.
A czy w tym miejscu co pokazałeś na mapie przy meczu "30tysiecznym" też są się zaparkować, czy raczej wszystko zajęte?
Ja zawsze parkuje na AGH przy Reymonta (drugi wjazd w prawo jadąc od Alei Mickiewicza).
Płatne 10zł.
Praktycznie nigdy nie ma problemu z wyjazdem, bo jest to już na wylocie z Reymonta. Jeszcze nigdy nie zdarzyło się tak żeby brakowało tam miejsca, a parkuje tam już od dobrych kilku lat.
Odpowiedz cytując
darotsok73
Senior Member

Od: 02.2008

Stary 04.04.2019, 13:55
Jeśli jadę autem to parkuję w okolicach Kauflandu, czy to pod ich kurnikiem, czy pod sp. hotelem , ale tam już trzeba wybulić 15 zł.
Jeśli ktoś nie rozumie, w jakim klubie gra i dla kogo, to niech stąd lepiej odejdzie i nie zawraca głowy - mówi ostro były piłkarz "Białej Gwiazdy", MAREK MOTYKA
Odpowiedz cytując
Karherop
Socios Wisła Kraków

Od: 02.2006

Stary 04.04.2019, 14:00
michaelm napisał(a):Wyświetl post
Witam. Jak w temacie? Gdzie najlepiej zaparkować na czas meczu?
Czy na parkingu przy muzeum Narodowym są wolne miejsca w czasie meczów?
Czy na terenie AGH można wyjeżdżać wszystkimi wyjazdami czy tylko udostępniają ten wjazd naprzeciw stadionu (strasznie ciężko tam potem wyjechać). Może np od ulicy Czarnowiejskiej też wpuszczają?
Ewentualnie jeszcze jakieś inne parkingi max 15 minut pieszo od stadionu na którym na pewno znajdę miejsce powiedzmy 1,5h przed meczem) w cenie max 20zł.
Na 1,5h przed meczem poza hitowymi meczami zawsze znajdziesz miejsce. 1h-45 min przed się robi ciężko
A płatne przy muzeum to już na 1000%
Odpowiedz cytując
mariusz92abg
Socios Wisła Kraków

Od: 07.2008

Stary 09.03.2020, 19:34
Witajcie! Może znajdzie się ktoś zorientowany w temacie, kto będzie znał odpowiedź na moje pytanie. Od 2 lat z przyjaciółmi jeździmy na niemal na każdy domowy mecz Wisełki. Zawsze parkowaliśmy w zaułku nieopodal knajpy "Błonia Bistro". Aktualnie jest tam już zamknięty wjazd na plac budowy jakiegoś bloku. Nigdy nie mieliśmy problemów z policją aż do ostatniego meczu z Lechem. Po meczu, za wycieraczką mojego auta i tych którzy tam zaparkowali pojawiła się kartka z wezwaniem do wstawienia się na komendę w celu złożenia wyjaśnień. Dodam, że nie stanąłem na trawie ani nie zablokowałem przejścia czy przejazdu. Rozumiem, że już tam nie wolno parkować i mogę spodziewać się mandatu. Tylko skąd tak z dnia na dzień ta akcja z kartkami za szybą. Wcześniej nie było problemów z zostawianiem auta w tamtym miejscu...
Odpowiedz cytując
LanceTS
Senior Member

Od: 07.2009

Stary 09.03.2020, 20:27
PRzecież to stara akcja. Pozwalają przez parę miesięcy parkować, gdzieś gdzie np. jest zakaz, a potem w czasie jednego meczu (najczęsciej hitowego) robią nalot i kazdemu mandat. Kiedyś potrafili postawić znaki w niektórych miejscach, gdzie ludzie zawsze parkowali.
Odpowiedz cytując
Slash
Senior Member

Od: 12.2003

Stary 10.03.2020, 08:43
mariusz92abg napisał(a):Wyświetl post
Witajcie! Może znajdzie się ktoś zorientowany w temacie, kto będzie znał odpowiedź na moje pytanie. Od 2 lat z przyjaciółmi jeździmy na niemal na każdy domowy mecz Wisełki. Zawsze parkowaliśmy w zaułku nieopodal knajpy "Błonia Bistro". Aktualnie jest tam już zamknięty wjazd na plac budowy jakiegoś bloku. Nigdy nie mieliśmy problemów z policją aż do ostatniego meczu z Lechem. Po meczu, za wycieraczką mojego auta i tych którzy tam zaparkowali pojawiła się kartka z wezwaniem do wstawienia się na komendę w celu złożenia wyjaśnień. Dodam, że nie stanąłem na trawie ani nie zablokowałem przejścia czy przejazdu. Rozumiem, że już tam nie wolno parkować i mogę spodziewać się mandatu. Tylko skąd tak z dnia na dzień ta akcja z kartkami za szybą. Wcześniej nie było problemów z zostawianiem auta w tamtym miejscu...
A tam nie ma zakazu ruchu? Nie wiem z czym Kolego masz problem - nie patrzysz na znaki, miej pretensje do siebie. To że udało ci się nie dostać mandatu przez jakiś czas to o niczym nie świadczy.

W ogóle wnerwia mnie ten parkingowy bangladesz podczas meczu u nas, sam parkuję pod Biprostalem, kosztuje to 12 złotych za mecz i nie mam problemu z dojściem na stadion pewnie niecały kilometr, i to z małymi dziećmi. Niektórzy to by na murawę wjechali ehh
Nie pozdrawiaj antypolskich ruchów.
Odpowiedz cytując
nowak
Member

Od: 12.2008

Stary 10.03.2020, 11:16
Najlepsza jest 3 maja zmiana organizacji ruchu miała być na czas przebudowy Królewskiej . Przebudowa dawno skończona a przy błoniach nadal burdel
Odpowiedz cytując
luke1906
Senior Member

Od: 11.2002

Stary 10.03.2020, 11:31
To zobaczcie co się dzieje przy Kijowskiej, ludzie na bezczela wjeżdzają za żywopłot i na chodniku parkują.
No paranoja.
the future's uncertain
and the end is always near
Odpowiedz cytując
mariusz92abg
Socios Wisła Kraków

Stary 10.03.2020, 19:27
Slash napisał(a):Wyświetl post
A tam nie ma zakazu ruchu? Nie wiem z czym Kolego masz problem - nie patrzysz na znaki, miej pretensje do siebie. To że udało ci się nie dostać mandatu przez jakiś czas to o niczym nie świadczy.

W ogóle wnerwia mnie ten parkingowy bangladesz podczas meczu u nas, sam parkuję pod Biprostalem, kosztuje to 12 złotych za mecz i nie mam problemu z dojściem na stadion pewnie niecały kilometr, i to z małymi dziećmi. Niektórzy to by na murawę wjechali ehh
Nie mam żadnego problemu ani nie mam do nikogo pretensji. Po prostu pytam. Chyba źle zrozumiałeś mój wcześniejszy wpis.

Nie widziałem tam żadnego znaku o zakazie ruchu ani parkowania. Gdybym taki zobaczył, nigdy bym tam nie zostawił samochodu. Przed meczem z W. Płock zatrzymaliśmy się, jak zwykle, w tym samym miejscu. Obok siedzieli policjanci w radiowozie i nie było żadnej reakcji z ich strony. Żadnego upomnienia, że nie wolno w tamtym miejscu parkować ani żadnego mandatu po meczu. Stąd moje pytanie na forum.

Slash napisał(a):Wyświetl post
To że udało ci się nie dostać mandatu przez jakiś czas to o niczym nie świadczy.
Od 2 lat parkowaliśmy w tamtym miejscu Mamy wykupione karnety, nasza ekipa jest na każdym domowym meczu Wisły i nawet jak był komplet na Derbach czy meczu z Legią, nie było problemów ale zostawmy to. W czwartek wybieram się na komendę, zasięgnę informacji u źródła

Też mnie wnerwia ten bangladesz ale niestety możemy sobie tylko ponarzekać. Jak miejsca brakuje to ludzie szukają gdzie się tylko da. Na mecze jeździmy przez Piastowską. Kiedyś wzdłuż tej ulicy był długi pas po parkowania. Dziś już go nie ma bo zrobili chyba ścieżkę rowerową w jego miejscu. Tak samo jak na 3 Maja: Kiedyś parkowały wzdłuż niej samochody. Aktualnie nie ma takiej możliwości.
Miejsc do parkowania ubywa i jak jest duże zainteresowanie meczem, robi się problem. Dużo ludzi, tak jak ja i moi przyjaciele, przyjeżdża spoza Krakowa. Dla nas nie jest problemem być w Krakowie godzinę z hakiem przed meczem (mamy kilka fajnych miejsc na posiadówy) ale pozostali którzy przyjeżdżają później mają już problem.
Odpowiedz cytując
Slash
Senior Member

Od: 12.2003

Stary 11.03.2020, 09:45
^^Dzięki za wyjaśnienie, no offence - post nie był personalny

Ogólnie chyba mówimy o tym miejscu:

https://www.google.pl/maps/@50.06183...7i13312!8i6656. Na street view widać że jest zakaz ruchu jeśli ustawimy widok od strony stadionu, ale na zdjęciu od strony pętli już zakazu nie ma - i bądź tu człowieku mądry. Jeśli nie było zakazu to sam jestem ciekawy o co kaman.

A likwidacja parkowania wzdłuż al. 3 maja to głupota niestety - nikomu ono tam nie przeszkadzało, nie blokowało chodnika czy drogi rowerowej. Chodzi raczej o zapełnianie parkingu pod Muzeum.
Nie pozdrawiaj antypolskich ruchów.
Odpowiedz cytując
mariusz92abg
Socios Wisła Kraków

Stary 14.03.2020, 00:31
Dokładnie o to miejsce mi chodzi! Niby jest tam jednokierunkowa ale w dniu meczu można tamtędy jechać pod prąd. Przynajmniej aż pod stadion. Problem w tym, że jadąc od pętli tramwajowej, jak wspomniałeś, nie widać dobrze tego znaku zakazu. Ja dopiero teraz na street view zwróciłem na niego uwagę :/
Taka mała ciekawostka: Na street view zdjęcia miejsca o którym rozmawiamy są robione w lipcu 2017 ale jak się wejdzie w link od Ciebie i podciągnie widok pod sam wjazd na teren o którym rozmawiamy, zostanie wczytane zdjęcie z... maja 2014 Bardzo się tam pozmieniało przez 6 lat.

Byłem na komendzie i dowiedziałem się, że staliśmy na terenie drogi wewnętrznej do prywatnej posesji. chodzi o budynki które są tam budowane (bloki? hotel?) Nie ważne, że staliśmy na poboczu za siatkami i nie blokowaliśmy nikomu przejazdu. Ważne, że nie mieliśmy pisemnego pozwolenia od zarządcy terenu na postój w tamtym miejscu. Ktoś zadzwonił i zgłosił, policja przyjechała i pospisywała wszystkich. Czyli jednym słowem: zakaz ruchu, nie dotyczący mających pozwolenie [...], czyli to co napisane było na tabliczce pod znakiem, którego nie widzieliśmy xD Sprawa wyjaśniona.

Dowiedziałem się też, że policja dotychczas przymykała oko na parkowanie w tamtym obszarze ale ostatnimi czasy to się zmieniło i mają tam coraz częściej robić naloty. Myślę, że ma to związek ze zbliżającym się wielkimi krokami zakończeniem budowy tamtych budynków. Odradzam dalsze parkowanie w tamtym miejscu.
Powód: Literówki
Ostatnio edytowane przez mariusz92abg : 14.03.2020 o godz. 00:33.
Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Jak? Gdzie? Kiedy?

Odpowiedź
Narzędzia tematu
Tryby wyświetlania

Zasady wysyłania postów