The White Star Division - Wisła Kraków

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna
Nazwa użytkownika
Hasło

Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny.

-->
Zakłady na Wisłę? Legalni bukmacherzy w Polsce - ranking i recenzje. Sprawdź też STS kod promocyjny.
Odpowiedź

Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
wolfy
Senior Member

Od: 01.2005

Ignoruj użytkownika Pomoc
Stary 06.06.2022, 13:35
santiago_1986 napisał(a):Wyświetl post
Ja pierdziele co takiego jest w Wiśle, że przyciąga takie indywidua jak drobny cwaniak Mereś, kambodżański książę ze szwedzkim pomagierem, a teraz papuga ruskich mafiosów ... w głowie się nie mieści.
Za darmo możesz sobie zrobić rozpoznawalność. Przykładowo, tzw. "dziennikarze" powtórzą każdą plotkę z magla, alternatywnie sami jakąś wymyślą. Patrz na sagę transferową "Basha wraca do Wisły": transfery.info puszczają bąka że jest zainteresowanie, potem że już po badaniach a na końcu że Wisła się jednak rozmyśliła ale może Sosnowiec... Trzy "artykuły" powtórzone przed dziesięć innych portali, w tym czasie głupki przeżywają histerię od "Jak oni mogą?!" po "No! Wystraszyli się reakcji kibiców (w internecie)!". Ale kliknięcia są. Identyczny numer był wcześniej z Makami.
A ludzie wciąż się nabierają.
Już za cztery lata,
Już za cztery lata,
Może będzie Ekstraklasa!
Odpowiedz cytując
Savik
Socios Wisła Kraków

Od: 11.2002

Stary 07.06.2022, 00:37
Ciagle Kuba, Kuba i Kuba. Ja się zastanawiam co robią Panowie K i J. Przecież razem maja więcej udziałów i wpompowali w Wiśle więcej kasy niż on. Po spadku zamilkli na TT, co w ich przypadku jest bardzo dziwne.
Oni w przeciwieństwie do Kuby maja wiedzę jak zarządzać przedsiębiorstwem, bo co by o nich nie powiedzieć każdy z nich odniósł sukces w biznesie. Nie wierze jakoś , ze obaj są tak zaślepieni, ze nie widza błędów i niedociągnięć jakie zostały popełnione przez 3,5 roku. I szczerze mówiąc ja w nich pokładam (może płonna) nadzieje, ze jednak coś się zmieni. Zaraz ktoś napisze, ze klub sportowy to nie forma, ale tak naprawdę to jest firma tylko ma specyficzny rodzaj produktu, który wytwarza. Wiec wiedza zarządcza działa tak samo tu i tu. Wiec szczerze mówiąc ja mam nadzieje, ze ta cisza jest tez wynikiem rozmów tych dwóch Panów z Kuba - na zasadzie Twój projekt autorski nie wypalił, musimy coś zrobić inaczej. Co do trenera ja będąc na ich miejscu tez bym odpuścił, bardziej istotne jest stworzenie /poprawienie struktur klubowych w obszarze sportowym. Zauważcie , ze jeśli chodzi o kwestie medialne, marketingowe, finanse naprawdę dużo się poprawiło, i to nie jest zasługa Kuby - on zajmował się pionem sportowym, który leży. Pion sportowy jest zdominowany przez rodzine i kolegów Kuby ( niektórzy są zasłużonymi piłkarzami Wisły) , ale przede wszystkim jego kumplami. Ja na miejsc u Panów J i K - postawiłbym się teraz i powiedział, chłopie musimy tu ściągnąć profesjonalistów, odpuść. I postawił sprawę jasno, nawet na ostrzu noże - grożąc wycofaniem. Może to co napisałem jest naiwne, ale naprawdę na to liczę. Bo sytuacja właściciel/prezes (dla mnie Dawid o figurant) / piłkarz jest patologiczna i to musiało się tak skończyć niestety …
CZY WYGRYWASZ, CZY NIE !!! ZAWSZE JA KOCHAM CIĘ !!!!
Odpowiedz cytując
_ukoL
Lokalny Patriota

Od: 05.2005

Stary 07.06.2022, 08:33
Savik napisał(a):Wyświetl post
Ciągle Kuba, Kuba i Kuba. Ja się zastanawiam co robią Panowie K i J. Przecież razem maja więcej udziałów i wpompowali w Wiśle więcej kasy niż on. Po spadku zamilkli na TT, co w ich przypadku jest bardzo dziwne.
Tak źle i tak źle - moim zdaniem dobrze, że zamilkli na Twitterze, bo już tych wojenek i przepychanek czytać się nie dało. Kolejne wpisy dawały tylko i wyłącznie pożywkę dla dziennikarzy i nie wnosiły nic wartościowego. Są właścicielami, mają co robić, niech działają i efektami pochwalą się na konferencji.
Liga niezwykłych dżentelmenów: Retro Liga

Odpowiedz cytując
Drozd
Senior Member

Od: 03.2005

Stary 07.06.2022, 12:45
Ciagle Kuba, Kuba i Kuba. Ja się zastanawiam co robią Panowie K i J. Przecież razem maja więcej udziałów i wpompowali w Wiśle więcej kasy niż on. Po spadku zamilkli na TT, co w ich przypadku jest bardzo dziwne.
Oni w przeciwieństwie do Kuby maja wiedzę jak zarządzać przedsiębiorstwem, bo co by o nich nie powiedzieć każdy z nich odniósł sukces w biznesie. Nie wierze jakoś , ze obaj są tak zaślepieni, ze nie widza błędów i niedociągnięć jakie zostały popełnione przez 3,5 roku. I szczerze mówiąc ja w nich pokładam (może płonna) nadzieje, ze jednak coś się zmieni. Zaraz ktoś napisze, ze klub sportowy to nie forma, ale tak naprawdę to jest firma tylko ma specyficzny rodzaj produktu, który wytwarza. Wiec wiedza zarządcza działa tak samo tu i tu. Wiec szczerze mówiąc ja mam nadzieje, ze ta cisza jest tez wynikiem rozmów tych dwóch Panów z Kuba - na zasadzie Twój projekt autorski nie wypalił, musimy coś zrobić inaczej. Co do trenera ja będąc na ich miejscu tez bym odpuścił, bardziej istotne jest stworzenie /poprawienie struktur klubowych w obszarze sportowym. Zauważcie , ze jeśli chodzi o kwestie medialne, marketingowe, finanse naprawdę dużo się poprawiło, i to nie jest zasługa Kuby - on zajmował się pionem sportowym, który leży. Pion sportowy jest zdominowany przez rodzine i kolegów Kuby ( niektórzy są zasłużonymi piłkarzami Wisły) , ale przede wszystkim jego kumplami. Ja na miejsc u Panów J i K - postawiłbym się teraz i powiedział, chłopie musimy tu ściągnąć profesjonalistów, odpuść. I postawił sprawę jasno, nawet na ostrzu noże - grożąc wycofaniem. Może to co napisałem jest naiwne, ale naprawdę na to liczę. Bo sytuacja właściciel/prezes (dla mnie Dawid o figurant) / piłkarz jest patologiczna i to musiało się tak skończyć niestety …
Przypuszczam, że wszyscy na to liczą bo na nic innego liczyć nie można. Problem w tym że Kuba zachowuje się czasem jak rozwydrzony dzieciak. Kto wie czy już dawno K i J nie interweniowali ale napotykali na mur.
Hej Nasz TS !!
Odpowiedz cytując
Karherop
Socios Wisła Kraków

Od: 02.2006

Stary 07.06.2022, 12:54
Drozd napisał(a):Wyświetl post
Przypuszczam, że wszyscy na to liczą bo na nic innego liczyć nie można. Problem w tym że Kuba zachowuje się czasem jak rozwydrzony dzieciak. Kto wie czy już dawno K i J nie interweniowali ale napotykali na mur.
Chyba trochę przeceniacie Kubę i jego rolę w dotychczasowym prowadzeniu pionu sportowego. Szczególnie patrząc na wydarzenia z lata 2021.

Rozumiem że jest medialny, łatwo wpaść w spirale nagonki i nadinterpretacji, ale wiele osób madrzejszych od nas przekonywało, że jednym z błędów Kuby nie było to, że się we wszystko wtrącał (jak ten przysłowiowy rozwydrzony dzieciak) ale wręcz przeciwnie - że tego nie robił.

Po 0-5 w Poznaniu i 0-5 że Śląskiem powinno parę osób polecieć na pysk, a u nas sielanka. Ile to osób mówiło że u nas są cieplarniane warunki i niestety również to nas wywaliło z ligi. Może zabrakło wtedy by ktoś wpadł do szatni i rozgonił towarzystwo?
Odpowiedz cytując
Drozd
Senior Member

Stary 07.06.2022, 13:06
Zarzut jest zawsze za przekroczenie lub niedopełnienie obowiązków. Kuba z racji doświadczenie odpowiadał za pion sportowy on proponował kogo zatrudnić on odpowiada za rozliczenia z wykonania zadań. On w głównej mierze odpowiada za spadek, czy w wyniku wpieprzania się czy nie wpieprzania to drugorzędne.
Hej Nasz TS !!
Odpowiedz cytując
Karherop
Socios Wisła Kraków

Stary 07.06.2022, 13:43
Drozd napisał(a):Wyświetl post
Zarzut jest zawsze za przekroczenie lub niedopełnienie obowiązków. Kuba z racji doświadczenie odpowiadał za pion sportowy on proponował kogo zatrudnić on odpowiada za rozliczenia z wykonania zadań. On w głównej mierze odpowiada za spadek, czy w wyniku wpieprzania się czy nie wpieprzania to drugorzędne.
Ok, to już jest bardziej merytoryczny argument.
Odpowiedz cytując
nero
Hanys

Od: 12.2003

Stary 07.06.2022, 14:27
Po pierwsze - wcale nie wiadomo czy J i K myślą tak jak napisałeś, może wcale nie mają odmiennego zdania od Kuby i np. nie uważają rodziny i kolegów Kuby za amatorów
Po drugie - niewykluczone, że ich wiedza o sporcie jest jeszcze gorsza niż Kuby i gdy wywalczą u Kuby, że to oni mogą zająć się działem sportowym będzie jeszcze gorzej, może mają tego świadomość, dlatego nie zamierzają stawiać się Kubie
Po trzecie - jeżeli ktoś zagrozi odejściem to pomyślałeś, że Kuba po prostu wyciągnie milion złoty i spłaci tego co chce odejść?

Idziecie złą drogą. Z jakiś powodów uznaliście, że skoro dwójka Panów poradziła sobie przy swoich obowiązkach również będą zajebiście przy obowiązkach sportowych, a wcale tak nie musi być. Może się okazać, że Kuba jest od nich w tym 100 razy lepszy. Wiem, ze nie chodzi o to, że ta dwójka sama podejmie decyzje sportowe, ma sobie dobrać specjalistów, profesjonalistów itd. ale co jeżeli ich wiedza, umiejętności w tym zakresie są bardzo słabe i dobiorą profesjonalistów jeszcze gorszych od tych, których wybierał Kuba? Życie nie jest tak proste jak tu się wielu wydaje, to trochę tak, jakby kazać najlepszemu ginekologowi operować nogę, no bo przecież jest świetny, poradzi sobie spokojnie z nogą, a tak nie jest okaże się, ze przeciętny lekarz od nóg będzie lepszy od świetnego specjalisty od cipek
MECZE, BRAMKI, SKRÓTY WISŁY Z 20 LAT.

Ponad 1000 GB - coś potrzeba pisz na PW lub e-mail [email protected]
Odpowiedz cytując
For_FuN_
Senior Member

Od: 08.2004

Stary 07.06.2022, 16:41
Ja się zastanawiam co robią Panowie K i J. Przecież razem maja więcej udziałów i wpompowali w Wiśle więcej kasy niż on. Po spadku zamilkli na TT, co w ich przypadku jest bardzo dziwne.
Oni w przeciwieństwie do Kuby maja wiedzę jak zarządzać przedsiębiorstwem, bo co by o nich nie powiedzieć każdy z nich odniósł sukces w biznesie.
Zdanie potwierdzające że dobry PR to podstawa w dzisiejszym świecie. Potter nie odniósł żadnego sukcesu, a jest zaledwie twórcą startupu jakich wiele w Polsce.
Odpowiedz cytując
KOALIK
Senior Member

Od: 02.2004

Stary 07.06.2022, 17:04
A na początku kreował się na wielkiego zbawcę, wizjonera, który ma plan, pomysł i przede wszystkim możliwości, aby znacząco wzmocnić Wisłę.

Chodził po mediach, dużo opowiadał, a co z tego wyszło?

Wielkie nic.

Przede wszystkim, dzięki Wiśle znacząco wzmocnił się medialnie.

Wisła na tym nie zyskała. Jarek zaprezentował festiwal niezrealizowanych obietnic i pytanie brzmi: po co mu Wisła w dzisiejszej sytuacji, skoro po trzech latach z jego obecności kompletnie nic nie wynika.

Pytanie kolejne brzmi: czy rzeczywiście na samym początku nie wiedział co mówi, czy miał plan i został zablokowany przez Jakuba, beton TS-u i całą resztę.
Ostatnio edytowane przez KOALIK : 07.06.2022 o godz. 17:07.
Odpowiedz cytując
R33
Socios Wisła Kraków

Od: 06.2007

Stary 07.06.2022, 18:05
KOALIK napisał(a):
Wisła na tym nie zyskała. Jarek zaprezentował festiwal niezrealizowanych obietnic i pytanie brzmi: po co mu Wisła w dzisiejszej sytuacji, skoro po trzech latach z jego obecności kompletnie nic nie wynika.

Któryś z dziennikarzy, bodajże Krzysztof Stanowski wypowiadał się raz odnośnie właścicieli, że piłka po prostu wciąga i dlatego ciężko się z nią pożegnać.
Odpowiedz cytując
Arkadiusz.Czerepach
Senior Member

Od: 11.2016

Stary 07.06.2022, 23:38
tymczasem Wieczysta awansowała do 3 ligi , i tym samym różnica mmiędzy nami a nimi zmalała do 2 poziomów rozgrywkowych z 5 które nas dzieliły gdy wszedł tam Kwiecien
Odpowiedz cytując
sandomingo
Senior Member

Stary 07.06.2022, 23:58
Wieczysta jeszcze nie awansowała. Rodzina Witkowskich przed nimi
Odpowiedz cytując
Arkadiusz.Czerepach
Senior Member

Od: 11.2016

Stary 08.06.2022, 07:40
a fakt , zapomnialem o tym barażu
Odpowiedz cytując
Karherop
Socios Wisła Kraków

Stary 09.06.2022, 12:26
R33 napisał(a):Wyświetl post
Któryś z dziennikarzy, bodajże Krzysztof Stanowski wypowiadał się raz odnośnie właścicieli, że piłka po prostu wciąga i dlatego ciężko się z nią pożegnać.
Po tym jak Leśny oddał Legię czy Cupial pozbył się Wisły już żadne rozwiązanie nie powinno nas zdziwić. Nawet irracjonalne scenariusz mogą się zrealizować.

Jako że mówi się o sporych zmianach to wcale mnie nie zdziwi jak Jazdzynski lub Królewski odsprzeda swoje udziały np Nowak Mosty.

Najgorsze z mojej perspektywy byłoby odejście Jazdzynskiego z układu właścicielskiego lub Balazinskiego z zarządu.
Odpowiedz cytując
czaro
Senior Member

Od: 11.2004

Stary 09.06.2022, 20:45
Byłem dziś w aptece Słoneczna i tak sobie pomyślałem o Kwietniu i tej rzekomej oferty dla Imaza w okręgówce opiewającej na 120 tys. zł miesięcznie. Może dobrze, że on nie przejął Wisły, bo to taki wczesny Cupiał dla ubogich.
Konta "czaro" na innych portalach (w tym tt) nie są moje. Nie odpowiadam za publikowane tam treści.
Odpowiedz cytując
azor
Senior Member

Od: 03.2008

Stary 09.06.2022, 20:51
Cały urok Wieczystej na tym polega, a w skali jego portfela to wciąż śrubki.

Nie wydaje mi się, żeby w przypadku Wisły działał podobną strategią.
Odpowiedz cytując
czaro
Senior Member

Stary 09.06.2022, 20:59
No może tu popełniam błąd, że projektuję zachowanie w Wieczystej na ewentualne zachowanie w Wiśle. Ale nie jestem tego taki pewien.

Jeśli ktoś traktuje klub piłkarski, nawet tak mały jak ta Wieczysta jak zwykłą zabawkę, która za kilka lat pójdzie w kąt i nic po wydanych pieniądzach nie zostanie, to znaczy, że nie szanuje czyjejś historii i pasji, a także pieniędzy, które wydaje.

Może się starzeję, ale na kluby piłkarskie, inwestycje, pieniądze patrzę trochę inaczej, społecznie. Wydaje mi się, że ludzie rozumni i przyzwoici uwzględniają ten społeczny aspekt w swojej działalności, nawet prywatnej. Jeśli prywatni inwestorzy tego nie robią, to nie są rozumni albo przyzwoici.

I to by wyszło, gdyby Kwiecień był w Wiśle.
Konta "czaro" na innych portalach (w tym tt) nie są moje. Nie odpowiadam za publikowane tam treści.
Odpowiedz cytując
azor
Senior Member

Od: 03.2008

Stary 09.06.2022, 21:07
Wieczysta to zabawka, Wisła to przedsięwzięcie. Nie mam pojęcia co ma w głowie Kwiecień - ale wydaje mi się, że na Wisłę był po prostu za krótki w uszach, a na palenie hajsu w Wieczystej może sobie pozwolić.

W temat romantyzmu piłki nożnej nie wchodzę - myślałem, że już nikt się nie łudzi, że istnieje.
Odpowiedz cytując
nero
Hanys

Od: 12.2003

Stary 09.06.2022, 21:41
czaro napisał(a):Wyświetl post
No może tu popełniam błąd, że projektuję zachowanie w Wieczystej na ewentualne zachowanie w Wiśle. Ale nie jestem tego taki pewien.

Jeśli ktoś traktuje klub piłkarski, nawet tak mały jak ta Wieczysta jak zwykłą zabawkę, która za kilka lat pójdzie w kąt i nic po wydanych pieniądzach nie zostanie, to znaczy, że nie szanuje czyjejś historii i pasji, a także pieniędzy, które wydaje.

Może się starzeję, ale na kluby piłkarskie, inwestycje, pieniądze patrzę trochę inaczej, społecznie. Wydaje mi się, że ludzie rozumni i przyzwoici uwzględniają ten społeczny aspekt w swojej działalności, nawet prywatnej. Jeśli prywatni inwestorzy tego nie robią, to nie są rozumni albo przyzwoici.

I to by wyszło, gdyby Kwiecień był w Wiśle.
To, że Kwietnia stać na 120 tysięcy miesięcznie nie oznacza, że nie buduje w Wieczystej coś bardziej trwałego niż Cupiał w Wiśle. Bo jakby wyplucie 120 tysięcy nie oznacza, że gość się bawi. Nie jestem mocno w temacie, ale raczej wszystko wskazuje, że buduje w Wieczystej fundamenty. Jest druga drużyna, juniorzy, infrastruktura się poprawia? Gdyby chodziło o przejście jak najszybciej z okręgówki do 1 ligi to tych rzeczy by nie było.
MECZE, BRAMKI, SKRÓTY WISŁY Z 20 LAT.

Ponad 1000 GB - coś potrzeba pisz na PW lub e-mail [email protected]
Odpowiedz cytując
czaro
Senior Member

Stary 09.06.2022, 22:06
Przepłacanie piłkarzy i kominy płacowe w okręgówce to jest budowanie drużyny od fundamentów?
Odpowiedz cytując
Merkury
Senior Member

Od: 06.2011

Stary 09.06.2022, 22:11
Wieczysta z Kwietniem idzie do przodu my za Trio w dół. Ciekawe czym to się skończy.
Odpowiedz cytując
czaro
Senior Member

Stary 09.06.2022, 22:19
Dziękuję, że odniosłeś się do wątku i możemy prowadzić rozmowę.
Odpowiedz cytując
krysztal
Senior Member

Od: 05.2011

Stary 09.06.2022, 22:27
Mnie też takie pajacowanie śmieszy.Tylko że gdzieś mi się obiło o uszy że tam w akademii ćwiczy 200 dzieciaków(może mylę kluby i chodziło o kogoś innego)Przepalanie kasy na gwiazdorski skład w regionalnych ligach wygląda mało poważnie ale reszta przemian które zachodzą w Wieczystej już na zabawę nie wygląda
Odpowiedz cytując
Stelio
Senior Member

Od: 09.2013

Stary 09.06.2022, 22:58
Kwiecień robiąc finansowe eldorado w 4 lidze i zatrudniając w klubie byłych ekstraklasowców po batutą byłego jakby nie patrzeć selekcjonera, osiąga to co zapewne chciał takimi działaniami osiągnąć tzn. jest o nim i o Wieczystej głośno w mediach. A jakie ma długofalowe plany względem tego klubu? W wywiadach jego "rzecznicy" w postaci Ajwena czy Peszki zapewniają, że jak najbardziej poważne, i IMO super, że w Krk pod kątem piłkarskim będzie się działo najwięcej w PL, że powstaje taki "family friendly" klub w którego koszulce będzie można na luzie pomykać po mieście . A kto wie, jak nasze ananasy dalej będą tak skutecznie budować drużynę sukcesu, to za 5 lat ekstraklasę w Krakowie będzie można oglądać u sąsiadki i na czyżynach.
Odpowiedz cytując
czaro
Senior Member

Stary 09.06.2022, 23:01
krysztal napisał(a):Wyświetl post
Mnie też takie pajacowanie śmieszy.Tylko że gdzieś mi się obiło o uszy że tam w akademii ćwiczy 200 dzieciaków(może mylę kluby i chodziło o kogoś innego)Przepalanie kasy na gwiazdorski skład w regionalnych ligach wygląda mało poważnie ale reszta przemian które zachodzą w Wieczystej już na zabawę nie wygląda
Ok, w takim razie pewnie przesadzam.
Odpowiedz cytując
Elendil
Senior Member

Stary 09.06.2022, 23:41
Stelio napisał(a):Wyświetl post
za 5 lat ekstraklasę w Krakowie będzie można oglądać u sąsiadki i na czyżynach.
Jakiś nowy klub na Czyżynach? Bo Wieczysta to osiedle, cóż, Wieczysta Zaraz przy Olszy. W sumie taka okolica i rodzinna atmosfera wokół klubu, że może Misiek niedługo do nich dołączy.

A co do samego klubu - zawsze mieli bardzo dobrych trampkarzy i juniorów, ścisła topka jeżeli chodzi o Kraków. Tyle czy jednak osiedlowy klub bez bazy kibicowskiej ani historii w w wyższych ligach w ogóle może przebić się do Ekstraklasy? Moim zdaniem wyżej niż Puszcza nie podskoczą.
Odpowiedz cytując
Jaroo1
Senior Member

Od: 03.2009

Stary 10.06.2022, 07:37
Jak już ktoś zauważył Wieczysta głośnymi transferami, przepłącaniem piłkarzy itp buduje sobie marketing. Może nie jest rozsądne takie wydawanie kasy na prawo i lewo ale dzięki temu wchodzą z buta w polskie realia. Gdyby ściągano tam no nameów to o tym klubie byłoby cicho. Dzięki obecnej polityce dzisiaj już każdy kto się trochę piłką interesuje wie co to jest Wieczysta.
Także jakiś pomysł w tym jest.

Cytat:
Tyle czy jednak osiedlowy klub bez bazy kibicowskiej ani historii w w wyższych ligach w ogóle może przebić się do Ekstraklasy?
A taki klub Termalica Nieciecza Ci coś mówi? Historię to oni mają bo w tym roku mieli stulecie klubu aczkolwiek Wieczysta tylko 20 lat młodsza. A tak to wszystko przemawia za Wieczystą w takim starciu, tzn na pewno potencjał większy ma niż klub ze wsi 700 osobowej. Nawet stadionu nie muszą budować na ekstraklasę czy 1 ligę, wystarczy że sobie wynajmą na Kałuży lub Reymonta.
Także mają tutaj dowolność wyboru i idealne warunki do rozwoju.
Żeby wskoczyć do ekstraklasy wiele nie trzeba, tzn wystarczy kasa i mieć w miarę głowę na karku. Już nie raz mieliśmy przykłady tego jak malutki klub, bez żadnego tak na prawdę potencjału robi wyniki ponad stan - Groclin, Bełchatów, a teraz Termalica.

Także przecież jeśli tam będzie kasa ładowana w miarę, to odpady, które się nie załapią na Legię czy Lecha, Raków czy też Pogoń - powiedzmy, ze to są teraz takie kluby bogate/z potencjałem do rozwijania się - z chęcią pójdą do Krakowa i Wieczystej i spokojnie mogą grać o miejsca 3-5 w ekstraklasie.
A też nie jest łatwo do tych klubów trafić bo konkurencja mimo wszystko jest duża. Rynek się zglobalizował i napływ lepszych lub gorszych kopaczy jest ogromny. A z tego można sobie wyławiać np odpady z tych 4 czołowych klubów albo takich Poletanoviców itp za słabych na czołowe polskie kluby ale myślę, że chętnie przygarniętych do wszystkich innych drużyn z ekstraklasy.

Także tak na prawdę nie potrzeba ogromnej kasy jako tako. Transfery w Polsce głównie sa bezgotówkowe a na pensje to też jeśli się nie ściąga nie wiadomo kogo to można spokojnie pakę na 5 miejsce w ekstraklasie robić za normalny pieniądz.
młode pokolenie - stare przekonania
Odpowiedz cytując
Elendil
Senior Member

Stary 10.06.2022, 12:34
Jaroo1 napisał(a):Wyświetl post
można spokojnie pakę na 5 miejsce w ekstraklasie robić za normalny pieniądz.
szkoda, że w tym sezonie taka Legia, Wisła, Termalica czy Łęczna o tym nie wiedziały... Wystarczyło brać rezerowych z Lecha czy Rakowa i cyk, piąte miejsce w ekstraklasie!

Oczywiście jak Kwiecień będzie dalej sypał kasą, to może i kiedyś awansują do ekstraklasy, ale raczej tylko po to, żeby bardzo szybko się z nią pożegnać. To nie ten kapelusz. Raczej podążą drogą Puszczy i Garbarni, czyli 1-2 liga (co jak na osiedlowy klub w Krakowie i tak jest sukcesem i to sporym)
Odpowiedz cytując
Jaroo1
Senior Member

Od: 03.2009

Stary 10.06.2022, 13:04
Cytat:
szkoda, że w tym sezonie taka Legia, Wisła, Termalica czy Łęczna o tym nie wiedziały... Wystarczyło brać rezerowych z Lecha czy Rakowa i cyk, piąte miejsce w ekstraklasie!

Oczywiście jak Kwiecień będzie dalej sypał kasą, to może i kiedyś awansują do ekstraklasy, ale raczej tylko po to, żeby bardzo szybko się z nią pożegnać. To nie ten kapelusz. Raczej podążą drogą Puszczy i Garbarni, czyli 1-2 liga (co jak na osiedlowy klub w Krakowie i tak jest sukcesem i to sporym)
No a kto gra w tych slabszych klubach z poza top 4? Przecież to sa odgrzewane kotlety typu Furman, Rzeźniczak, Paixao, którzy gdzies się sprawdzili, gdzieś się nie sprawdzili i tak sobie lawirują miedzy Śląskami, Lechiami itp

Ja oczywiście to uprościłem i piłka jest bardziej skomplikowana niż "wystarczy brać odpady z Legii czy Lecha żeby mieć top 5" ale o to mi chodzi - i tak jest jak mowie - że bez mega inwestycji, mega budżetów, mega kontraktów, jakiegoś mega skautingu można sobie w Polsce o to miejsce 5 w lidze się pobić. Na chwilę obecną Legia ma budżet duży, Lech ma budzet, kase i pomysł, a Pogoń i Raków mają pomysł i ambicje. Reszta drużyn to jest taki balast dorzucony do tej ligi.
młode pokolenie - stare przekonania
Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna

Odpowiedź
Narzędzia tematu
Tryby wyświetlania

Zasady wysyłania postów