The White Star Division - Wisła Kraków

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna
Nazwa użytkownika
Hasło

Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny.

-->
Zakłady na Wisłę? Legalni bukmacherzy w Polsce - ranking i recenzje. Sprawdź też STS kod promocyjny.
Odpowiedź

Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
sevenheaven
Senior Member

Od: 12.2008

Ignoruj użytkownika Pomoc
Stary 08.05.2022, 11:12
według mnie zostaną młokosy + Sadlok + Uryga nie ma co liczyć na resztę.. zapomnijmy o GIO, MANU, Fernandezie.. może ewentualnie Frydrych zostanie na emeryturke i to wszystko.. trzeba się przyzwyczaic, że gracze pokroju Śpiączki będą u nas mega gwiazdami
Odpowiedz cytując
JacekFan
Senior Member

Od: 09.2004

Stary 08.05.2022, 11:22
One way ticket to Fortuna :( raczej z tego pociagu już nie wysiądziemy.
Odpowiedz cytując
MiroPL
Member

Od: 09.2010

Stary 08.05.2022, 11:24
JacekFan napisał(a):Wyświetl post
One way ticket to Fortuna :( raczej z tego pociagu już nie wysiądziemy.
Szansa jest zawsze ale trzeba pamiętać, czy my jesteśmy gotowi ewentualnie na 1 ligę?
Odpowiedz cytując
markowywislak
Senior Member

Od: 06.2009

Stary 08.05.2022, 11:26
Przepięknie to się oglądało z trybun jak omijali od 60 minuty Penisa w środku,po prostu mu nie podawali a to miał być Melikson Guli buhahaha
Odpowiedz cytując
ArturBarlinek
Socios Wisła Kraków

Od: 10.2011

Stary 08.05.2022, 11:35
Żeby się utrzymać (jakieś szanse są)

4 pkt. (wtedy Zagłębie LUB Śląsk musi mieć 0, Termalica max 5 w 3 meczach)
-wtedy przeskoczymy Zagłębie (bardziej realne) lub Śląsk

6 pkt. (wtedy Zagłębie max 2 pkt z Raków i Lech)
LUB Śląsk 2 pkt/2 mecze
Termalica max 6 w 3 meczach

Sarapata o Głowackim i Brożku: Dziękuję za szacunek do kibiców, wierność barwom, siłę charakteru, wyrozumiałość i klasę. Za stawianie zawsze na pierwszym miejscu dobra klubu. Jesteście Wisłą Kraków. Jej siłą, historią i legendą na zawsze!

Odpowiedz cytując
PAWEŁ
Senior Member

Od: 09.2012

Stary 08.05.2022, 11:36
Ciekawe kto tą czystkę ogarnie? Prezes? Trener? Przecież oni się nadają co najwyżej do tarcia chrzanu.. smutno się człowiekowi robi gdy patrzy na to wszystko. No ale cóż, nie na darmo powiadają :
Lepiej z mądrym zgubić niż z głupim znaleźć( No w tym przypadku głupkami)
Odpowiedz cytując
s1mone
Senior Member

Od: 03.2007

Stary 08.05.2022, 12:03
Brzęczek do momentu meczu z Płockiem (wlacznie) miał drużynę ladnie grajaca i pechową. Teraz nie ma nic. Pytanie ile w tym było oparte na jakosci Luisa. Od dwóch meczy gramy piach i niestety nie widzę większych szans na 6 pkt w dwóch meczach.

Jedyny plus to terminarz Zagłębia i fakt, ze dwa remisy nic im nie dają, muszą ktoryś z tych meczy wygrać. Podobnie ze Śląskiem. I jeszcze ta Termalica.... Przede wszystkim nie widzę szans na 6 punktów przy takiej dyspozycji jak w ostatnich dwóch meczach, mimo że nasi przeciwnicy grają o pietruchę.

1 liga wita...
Odpowiedz cytując
czaro
Senior Member

Od: 11.2004

Stary 08.05.2022, 12:19
sevenheaven napisał(a):Wyświetl post
według mnie zostaną młokosy + Sadlok + Uryga nie ma co liczyć na resztę.. zapomnijmy o GIO, MANU, Fernandezie.. może ewentualnie Frydrych zostanie na emeryturke i to wszystko.. trzeba się przyzwyczaic, że gracze pokroju Śpiączki będą u nas mega gwiazdami
Nie ma szans na Frydrycha, bo on nie taki stary i dziennikarze mówili, że jest bardzo rozczarowany, że Wisła gra jak gra, bo miał ambicję trafić do lepszej drużyny.

Delgado napisał(a):Wyświetl post
Ani nie to było decydujące, bo byli inni, i WISŁA BY NIE ZGINĘŁA W 2019 DZBANY WBIJCIE SOBIE TO DO ŁBÓW. Ani Kuba nie był odcięty od ekipy NIGDY.
Ciekawy głos. W kontekście zaangażowania SA w TS za rządów trio.
Ostatnio edytowane przez czaro : 08.05.2022 o godz. 12:28.
Konta "czaro" na innych portalach (w tym tt) nie są moje. Nie odpowiadam za publikowane tam treści.
Odpowiedz cytując
ciastek88
Senior Member

Od: 12.2018

Stary 08.05.2022, 13:25
Wydaje się to jest temat TABU na Wiśle ale jestem przekonany , że coś pęknie po meczu z Wartą...

Odpowiedzmy sobie na pytania :

Kto zwalniał Stolarczyka a zatrudniał Skowronka ? Nie był to Obi. Choć pomysł się obronił to sposób w jaki zatrudniono Skowronka daj nam pewne wskazówki.
Kto zwolnił Skowronka i zatrudnił Hyballę po to żeby zamiast go zwolnić kiedy należało to zrobić odwalał szopki z Kmiecikiem ?
Kto zatrudnił Gulę i Pasiecznego po to żeby Gulę zwolnić za późno a Pasiecznego rzucić w ofierze - choć ten drugi swoje dołożył znakomitymi transferami.
Kto był klubie odpowiedzialny za finanse , które zostały naprostowane a kto był odpowiedzialny za stronę sportową , która okazała się kompromitacją ?

Teraz najważniejsze - kto będzie odpowiedzialny za stronę sportową w I lidze i walkę o Ekstraklasę i dlaczego to nie może się udać ?

Spadek Wisły to jedna z największych tego typu kompromitacji od kiedy pamiętam. Jedynie Górnik Zabrze za Alianz może konkurować choć sądzę , że nasz spadek to większy skandal.
Spadają kluby z problemami finansowymi , spadają beniaminki , spadają kluby bez kibiców. Jakim jeb. cudem można było doprowadzić taki klub jak Wisła do spadku przy takiej bazie kibiców, ogólnym hypie wokół klubu, zrzutek, sprzedaży akcji , pomocy kibiców.... k... jak ?
@JustynaKrupa77: Forum @wislakrakowcom to wesołe miejsce czasem. Ja się mogę z niego dowiedzieć od czasu do czasu np. że jestem "zmywaczką do naczyń" albo: "wezcie mi tej idiotki nie przypominajcie , koneser balkanskiej pilki , k... ogladnela pewnie na youtube jakis skrot z derbow belgradu" 🙃
Odpowiedz cytując
czaro
Senior Member

Stary 08.05.2022, 13:35
Anouc nie wrzuca dziś żadnych filmów do losowo wybranych tematów, to ja wrzucę!

https://www.youtube.com/watch?v=ORMZ7x1bWuI

Ten film np. dobrze się zestarzał
Konta "czaro" na innych portalach (w tym tt) nie są moje. Nie odpowiadam za publikowane tam treści.
Odpowiedz cytując
FraMat
Senior Member

Od: 03.2003

Stary 08.05.2022, 13:52
ciastek88 napisał(a):Wyświetl post
... Jakim jeb. cudem można było doprowadzić taki klub jak Wisła do spadku przy takiej bazie kibiców, ogólnym hypie wokół klubu, zrzutek, sprzedaży akcji , pomocy kibiców.... k... jak ?
niekompetencją i kolesiostwem.
Przykre, ale prawdziwe.
Innego wytłumaczenia (poza spółdzielnią) nie ma.

I sądzę, że w tym kierunku pójdą w najbliższym czasie arty w zaprzyjaźnionych mediach. Po to, by kibice uwierzyli w dobry zarząd i złego wilka poza nim.
To tylko moje zdanie, z którym nikt nie musi się zgadzać

Odpowiedz cytując
RAF
Senior Member

Od: 11.2002

Stary 08.05.2022, 13:55
FraMat napisał(a):Wyświetl post
Przykre, ale prawdziwe.

I sądzę, że w tym kierunku pójdą w najbliższym czasie arty w zaprzyjaźnionych mediach. Po to, by kibice uwierzyli w dobry zarząd i złego wilka poza nim.
FraMat,

I jeżeli kolesiostwo i niekompetencja się nie skończy to po 1 lidze będzie 2 liga a nie Ekstraklasa. I to jest najbardziej przerażajace. Spadek jest częścią sportu i jakoś można by go przeboleć. Problem w tym że jak człowiek patrzy na poczynania zarządu to mam obawy czy leci z nami pilot. Właściciel, brat właściciela prezesem i wujek właściciela trenerem. O ile do kompetencji wujka jakiś większych uwag mieć nie można to nie mogę zrozumieć jak można z brata który, wg mojej wiedzy, nie ma kompetencji do prowadzenia klubu sportowego zrobić prezesa. Dlaczego nie ma profesjonalisty który wie jak prowadzić klub? Dlaczego nie ma, mimo trzech lat, odpowiedniego pionu sportowego? Szanuje trio za to ze wyciągnęli nas z bagna ale, na litość Boską, jak się nie ma o czymś pojęcia to się zatrudnia osoby które mają o tym pojęcie i daje się tym osobom pracować.
Ostatnio edytowane przez RAF : 08.05.2022 o godz. 14:12.
Szostego sierpnia roku panskiego 2003 zdziesiatkowani przez kontuzje i chimery pilkarze Wisly Krakow starli sie z Cypryjczykami w Nikozji. Walczyli jak poeci, walczyli jak prawdziwi Krakowianie. I wywalczyli awans do III rundy el. Champions League....
Odpowiedz cytując
R33
Socios Wisła Kraków

Od: 06.2007

Stary 08.05.2022, 14:00
Proud napisał(a):
Gdyby doszło do sytuacji że mamy szansę w ostatniej kolejce wyprzedzić Zagłębie to myślę że na Warcie byłby prawie komplet widzów. Byłaby szansa. Ale ja nie widzę naszego zwycięstwa w Radomiu bez Poletanovica.
Zależy co rozumiesz poprzez ,,prawie". Jak dla mnie to realne to ok. 25-26k. Na komplety składa się wiele czynników, jeden z nich to atrakcyjny rywal, dobra gra Wisły itp. Tu tego brakuje.

ciastek88 napisał(a):
Jedynie Górnik Zabrze za Alianz może konkurować choć sądzę , że nasz spadek to większy skandal.
To akurat nie ma dużego znaczenia, ale uważam, że bardziej ich. My jakby nie patrzeć jesteśmy drużyną z długami która jeszcze pamięta problemy które mogły doprowadzić do całkowitego upadku i rozpoczęcia od IV ligi. Oni wtedy mieli bardzo mocarstwowe plany i ściągali znane nazwiska. Kasperczak był ich trenerem (jesień 2008 r. czyli jeszcze były w pamięci jego rządy w Wiśle). Kupiono Gorawskiego (ówcześnie niedawny reprezentant Polski), Bonina, Strąka (w miarę solidni ligowcy).

W sumie w kontekście walki o utrzymanie najbardziej szkoda przegranych meczów z bezpośrednimi rywalami (Stal, Zagłębie) gdyż nawet remis nam dawał 1 pkt, a im zabierał 2. Wyglądałoby to teraz inaczej.
Odpowiedz cytując
inspektor erektor
Senior Member

Od: 02.2013

Stary 08.05.2022, 14:38
Cytat:
Jak dobrze patrzę na tabelę to musimy wygrać dwa mecze, a Lubin nie może wygrać ani jednego

10 i pół roku temu (ja pierniczę, jak ten czas leci) Wisła też musiała wygrać oba mecze, a Fulham mogło maksymalnie zremisować jeden z nich. Jak się stało, każdy pamięta.

Pytanie, czy wtedy wyczerpaliśmy limit farta, czy też karma zwróci nam teraz decyzje z meczu z Płockiem, w Gliwicach czy Warszawie.
Powód: popraweczka
Ostatnio edytowane przez inspektor erektor : 08.05.2022 o godz. 14:39.
Odpowiedz cytując
aNouc
Senior Member

Od: 04.2005

Stary 08.05.2022, 14:41
Cytat:
Gracze "Białej Gwiazdy" w tym sezonie - zamiast wysłuchania paru słów trudnej prawdy pod swoim adresem po porażkach - byli zamykani pod kloszem. W tych bezstresowych warunkach piłkarze funkcjonowali też po najbardziej kompromitujących porażkach. Jeden z ludzi dobrze znających klub zwrócił nam niedawno uwagę, jak łatwo drużynie Wisły przyszło "prześliźnięcie się" po pogromach w Poznaniu czy ze Śląskiem Wrocław u siebie (0-5). Swego czasu, gdy drużyna Macieja Stolarczyka przegrała kompromitująco w Warszawie 0-7, to w klubie atmosfera zrobiła się tak gęsta, że można było siekierę w powietrzu zawiesić. Jean Carlos Silva po tamtej porażce mówił obrazowo, że "zespół sięgnął dna". Tymczasem drużyna Adriana Guli jesienią zaliczyła aż dwie bardzo podobne kompromitacje, a żadnego mentalnego trzęsienia ziemi w klubie nie było. Ot, wszystko toczyło się dalej swoim rytmem.
- Justyna Krupa | Interia.pl
Odpowiedz cytując
R33
Socios Wisła Kraków

Stary 08.05.2022, 14:50
Jeszcze uzupełnię poprzedniego posta gdyż tak sobie wczoraj już po powrocie przeanalizowałem spokojnie tabele (bo zaraz po meczu nie byłe w stanie) i szczerze mówiąc to się dziwie (fora i TT już piszą o spadku) bo albo czegoś nie rozumiem, albo tak na prawdę wiele się nie zmieniło. Dużo będzie zależało od Lecha i Rakowa bo jak obaj będą do końca tak samo punktować (przy założeniu, że Raków nie przegra z Zagłębiem w przedostatniej kolejce) to Lech będzie chciał za wszelką cenę wygrać gdyż zwycięstwo w przypadku remisu Rakowa do im mistrza. No chyba, że Raków szybko wyjdzie na prowadzenie w ostatniej kolejce to mogą opaść z sił (vide w 2010 r. jak Wisła grała z Odrą to jak już było wiadomo, że Lech wygra z ,,nomen omen" Zagłębiem to już opadli z sił i ledwo był remis). Minus jest taki, że obaj idą serią zwycięstw w 3 meczach, a wiadomo, że każda seria się kończy tak więc nie wiadomo jak długo to wytrzymają. Bez porażki Raków ciśnie jeszcze od ostatniej kolejki w tamtym roku (czyli od 13 spotkań), Amica od 7 meczów, od meczu z ... Rakowem. Wiadomo co się stanie jak Zagłębie w którymś z tych meczów ,,zainkasuje" 3 punkty. Aczkolwiek wychodzi na to, że dużo jeszcze od nas zależy gdyż 2 zwycięstwa dają duże szanse (Zagłębie może wtedy 2 razy zremisować).

Właśnie największy minus to te 2 zwycięstwa, gdyż u nas jakości nie ma. Do braku Fernandeza, doszedł brak Poleanovićia. Natomiast tutaj może szczęście się w końcu na naszą ,,szalę" przechyli bo ogólnie sytuacje mamy (choć z Jagą mniej), 3 gole takiemu Płockowi wbiliśmy. Wczoraj jak patrzyłem to Kliment coś tam ,,szarpał" to może on coś podratuje naszych atak i trochę wniesie tej jakości o ile będzie grał (tak wiem jak brzmi opieranie wiary na Klimencie ) Liga jest jaka jest, dla mnie nietrudno sobie wyobrazić 2 porażki Zagłębia, remis BRAMKOWY w Radomiu, oraz 0:0 u siebie w ostatniej kolejce. Niestety.

Wiadomo, że dochodzą jeszcze inne drużyny które mogą namieszać, ale jakoś nie wydaje mi się, że w przypadku naszych 4-6 punktów Nieciecza i Łeczna nas wyprzedzą ostatecznie (po tej kolejce Nieciecza jeszcze może i dziwić mnie to nie będzie). Dodatkowo dochodzą jeszcze Jagiellonia, Stal i Śląsk którzy pewni utrzymania nie są. Dwóch ostatnich gra za tydzień między sobą.

Wiadomo dużo w tym opisie ,,pobożnych życzeń" i czynników które mogą jak najbardziej nie wypalić, ale wierzyć trzeba bo szanse jednak są.
Odpowiedz cytując
Gunner1906
Senior Member

Od: 05.2013

Stary 08.05.2022, 15:07
Wygrana Lechii ze Stalą sprawiła że jeśli wygramy z Radomiakiem to na pewno nie spadniemy przed ostatnią kolejką będąc dalej w grze, bo Stał gra ze Śląskiem w następnej kolejce i ktoś zgubi punkty.
Odpowiedz cytując
RAF
Senior Member

Od: 11.2002

Stary 08.05.2022, 15:12
R33 napisał(a):Wyświetl post
Jeszcze uzupełnię poprzedniego posta gdyż tak sobie wczoraj już po powrocie przeanalizowałem spokojnie tabele (bo zaraz po meczu nie byłe w stanie) i szczerze mówiąc to się dziwie (fora i TT już piszą o spadku) bo albo czegoś nie rozumiem, albo tak na prawdę wiele się nie zmieniło. Dużo będzie zależało od Lecha i Rakowa bo jak obaj będą do końca tak samo punktować (przy założeniu, że Raków nie przegra z Zagłębiem w przedostatniej kolejce) to Lech będzie chciał za wszelką cenę wygrać gdyż zwycięstwo w przypadku remisu Rakowa do im mistrza. No chyba, że Raków szybko wyjdzie na prowadzenie w ostatniej kolejce to mogą opaść z sił (vide w 2010 r. jak Wisła grała z Odrą to jak już było wiadomo, że Lech wygra z ,,nomen omen" Zagłębiem to już opadli z sił i ledwo był remis). Minus jest taki, że obaj idą serią zwycięstw w 3 meczach, a wiadomo, że każda seria się kończy tak więc nie wiadomo jak długo to wytrzymają. Bez porażki Raków ciśnie jeszcze od ostatniej kolejki w tamtym roku (czyli od 13 spotkań), Amica od 7 meczów, od meczu z ... Rakowem. Wiadomo co się stanie jak Zagłębie w którymś z tych meczów ,,zainkasuje" 3 punkty. Aczkolwiek wychodzi na to, że dużo jeszcze od nas zależy gdyż 2 zwycięstwa dają duże szanse (Zagłębie może wtedy 2 razy zremisować).

Właśnie największy minus to te 2 zwycięstwa, gdyż u nas jakości nie ma. Do braku Fernandeza, doszedł brak Poleanovićia. Natomiast tutaj może szczęście się w końcu na naszą ,,szalę" przechyli bo ogólnie sytuacje mamy (choć z Jagą mniej), 3 gole takiemu Płockowi wbiliśmy. Wczoraj jak patrzyłem to Kliment coś tam ,,szarpał" to może on coś podratuje naszych atak i trochę wniesie tej jakości o ile będzie grał (tak wiem jak brzmi opieranie wiary na Klimencie ) Liga jest jaka jest, dla mnie nietrudno sobie wyobrazić 2 porażki Zagłębia, remis BRAMKOWY w Radomiu, oraz 0:0 u siebie w ostatniej kolejce. Niestety.

Wiadomo, że dochodzą jeszcze inne drużyny które mogą namieszać, ale jakoś nie wydaje mi się, że w przypadku naszych 4-6 punktów Nieciecza i Łeczna nas wyprzedzą ostatecznie (po tej kolejce Nieciecza jeszcze może i dziwić mnie to nie będzie). Dodatkowo dochodzą jeszcze Jagiellonia, Stal i Śląsk którzy pewni utrzymania nie są. Dwóch ostatnich gra za tydzień między sobą.

Wiadomo dużo w tym opisie ,,pobożnych życzeń" i czynników które mogą jak najbardziej nie wypalić, ale wierzyć trzeba bo szanse jednak są.
Jestem w stanie uwierzyć w dwie porażki Zagłębia ale po tym co zobaczyłem wczoraj nie wierze w nasze 4-6 punktów. Ja wiem ze to jest piłka i sport ale zespół który walczy o utrzymanie tak słabą Jagiellonię po prostu MUSI pokonać. Myśmy wczoraj stworzyli raptem jedną setkę (po rzucie wolnym) a tak nie byliśmy się w stanie przebić (z wyjątkiem końcówki drugiej połowy) pod ich bramkę. Broniłem się przed tym stwierdzeniem ale jesteśmy mega słabi piłkarsko i mentalnie. Człowiek się łudził i wyrzucał tą myśl z głowy ale ta drużyna to jest środek tabeli 1. ligi.

Pobożne życzenia to jest to ze Cupiał i Tele-Fonika jak zobaczą co się stało/dzieje to zainterweniują, przejmą Klub i pomogą. I nie, nie jestem dzieckiem sukcesów Wisły za czasów Tele-Foniki. Teraz tylko chodzi o to żeby nowy właściciel uchronił Klub od upadku do którego Wisła, w mojej ocenie, pod obecnym kierownictwem zmierza.

I wydaje mi się że rozmowa o różnych scenariuszach Lecha I Rakowa jest obecnie bezprzedmiotowa. Ona miałaby sens wtedy i tylko wtedy jakbyśmy wygrali wczorajszy mecz.
Ostatnio edytowane przez RAF : 08.05.2022 o godz. 15:16.
Szostego sierpnia roku panskiego 2003 zdziesiatkowani przez kontuzje i chimery pilkarze Wisly Krakow starli sie z Cypryjczykami w Nikozji. Walczyli jak poeci, walczyli jak prawdziwi Krakowianie. I wywalczyli awans do III rundy el. Champions League....
Odpowiedz cytując
czaro
Senior Member

Stary 08.05.2022, 15:54
FraMat napisał(a):Wyświetl post
Przykre, ale prawdziwe.

Temu służyły te apele o lepsze sędziowanie w ostatnim tygodniu, to mało mnie tu nie zjedliście, jak to napisałem.
Odpowiedz cytując
czaro
Senior Member

Stary 08.05.2022, 15:57
RAF napisał(a):Wyświetl post
Pobożne życzenia to jest to ze Cupiał i Tele-Fonika jak zobaczą co się stało/dzieje to zainterweniują, przejmą Klub i pomogą.
No właśnie, pobożne. To trochę jak z ateistami, którzy zaczynają się modlić w czarnej godzinie. Nie wydarzy się.
Odpowiedz cytując
MaLk
Socios Wisła Kraków

Od: 08.2016

Stary 08.05.2022, 16:28
czaro napisał(a):Wyświetl post
Temu służyły te apele o lepsze sędziowanie w ostatnim tygodniu, to mało mnie tu nie zjedliście, jak to napisałem.
Ja bym po prostu odróżnił:
- naszą mizerię we władzach i fatalną politykę sportową,
- naszą mizerię piłkarską i fatalną ambicję w walce o utrzymanie,
- nie nasze błędy sędziowskie.

Wystąpienie jednego nie usprawiedliwia ani nie niweluje drugiego, każdy trzeba piętnować.

Paradoksalnie, każdy z tych elementów, gdyby występował samodzielnie, dawał nam szanse na jakieś sensowne utrzymanie. Razem tworzą combo, którego - na tę chwilę - nie jesteśmy w stanie przeskoczyć.

Oczywiście, że praprzyczyną sytuacji jest na tę chwilę pierwszy punkt i na koniec sezonu to ten punkt trzeba rozliczyć (jakoś... ale jak?) w pierwszej kolejności i najdokładniej.

Ale czy to powód do tego, żeby ignorować pozostałe? Czy to, że organizacyjnie jesteśmy niżej niż Mielec to powód, żeby udawać, że zasługujemy na dymanie przez sędziów, milczeć kiedy plują nam w twarz i pozbawiać się ostatniej szansy na utrzymanie? Nagłośnienie sprawy, abstrahując od tego, że daje trio okazję do przekierowania (na chwilę, tylko na chwilę) uwagi na kogoś innego, było o tyle ważne, że dawało szanse na to, żeby ostatnie, decydujące mecze rozgrywać w tym "komforcie", że sędziowie będą wiedzieli, że powinni sędziować w miarę uczciwie, bo zrobi się jeszcze większa chryja. Dać sobie szansę na uczciwą walkę do końca.

Reszta w nogach kopaczy i tego czy potrafią pokonać uwarunkowania punktu drugiego.
Odpowiedz cytując
czaro
Senior Member

Stary 08.05.2022, 17:22
Nie należy tego ignorować, ale - jak pisałem - po pierwsze, klub zajął się tym tematem, przede wszystkim po to, aby odciągnąć uwagę od błędów w zarządzaniu i polityce sportowej; a po drugie, w sposób nieudolny.
Odpowiedz cytując
Patryko
Senior Member

Od: 12.2002

Stary 08.05.2022, 17:47
Co do sędziowania, to moim zdaniem jest to walka z wiatrakami. Przypomnę sytuację z wczoraj: 46 minuta, Gruszkowski walczy z piłkarzem Jagi przy ich linii bramkowej, piłkarz Jagi dotyka ostatni piłkę, sędzia stojący 2-3 metry od całego zdarzenia wskazuje na wznowienie gry od bramki. Najazd kamery na Gruchę, który ma oczy jak spodki i tylko wykrzykuje "ja .......ę".

Tak długo, jak w naszej lidze sędziować będą miernoty, tak długo ewidentne błędy wypaczające wyniki spotkań będą się przydarzać nagminnie. Kary za rażące błędy są śmieszne, więc presji na sędziach, żeby dobrze wykonywali swoją pracę, nie ma żadnej.

[26/42]
Odpowiedz cytując
Wojtas
Senior Member

Od: 06.2006

Stary 08.05.2022, 20:30
RAF napisał(a):Wyświetl post
Broniłem się przed tym stwierdzeniem ale jesteśmy mega słabi piłkarsko i mentalnie. Człowiek się łudził i wyrzucał tą myśl z głowy ale ta drużyna to jest środek tabeli 1. ligi.

Pobożne życzenia to jest to ze Cupiał i Tele-Fonika jak zobaczą co się stało/dzieje to zainterweniują, przejmą Klub i pomogą. I nie, nie jestem dzieckiem sukcesów Wisły za czasów Tele-Foniki. Teraz tylko chodzi o to żeby nowy właściciel uchronił Klub od upadku do którego Wisła, w mojej ocenie, pod obecnym kierownictwem zmierza.

.

Alez to ze nie mozemy wygrac meczu u siebie z Płockiem,Jagiellonią czy Gornikiem Łeczna to jest poprstu na dzis obraz Wisły ktora jako zespoł jest gdzies własnie w srodku tabeli 1 ligi.
Wczorajszy mecz mi to uzmysłowił jak slabi pilkarsko i mentalnie jestesmy.
Nasze miejsce w tabeli TO NIE PRZYPADEK ,to nie wzielo sie z kosmosu ,albo ze ktos tak wydrukował.To poprpstu obraz Wisly ktora jest za słaba na Ekstraklase.
Bylo po sprzedaniu Yeboaha i El -Mahdioiego szukac na gwałt wzmocnień,to szukano i znaleziono Ondraska i kołka Fazlagica za 500 tys euro.
Strasznie to przykre ale od wczoraj juz nie mam złudzen ze gramy w 1 lidze.
Ostatnio edytowane przez Wojtas : 08.05.2022 o godz. 20:34.
WISŁA KRÓLOWA POLSKI
Odpowiedz cytując
ciacho
Senior Member

Stary 08.05.2022, 21:03
Pozostając jeszcze w sferze wiary w utrzymanie to dobrze, że Lech wyprzedził Raków. Zakładając że w następnej kolejce Lech wygrywa, Raków ogrywa Zagłębie, to w ostatniej kolejce z Zagłębiem Lech będzie gryzł trawę, bo wygrana da im mistrzostwo. Oczywiście my musimy wygrać oba mecze
Odpowiedz cytując
ciastek88
Senior Member

Od: 12.2018

Stary 08.05.2022, 21:28
ciacho napisał(a):Wyświetl post
Pozostając jeszcze w sferze wiary w utrzymanie to dobrze, że Lech wyprzedził Raków. Zakładając że w następnej kolejce Lech wygrywa, Raków ogrywa Zagłębie, to w ostatniej kolejce z Zagłębiem Lech będzie gryzł trawę, bo wygrana da im mistrzostwo. Oczywiście my musimy wygrać oba mecze
po remisie z Piastem też gryźliby trawę w ostatniej kolejce przy założeniu , że i Raków i Lech zdobywają w kolejny weekend po 3 pkt. Niestety Piast dzisiaj traci szanse na puchary a gra za tydzień w Niecieczy będą już na wakacjach. Dodajmy , że jak za tydzień Raków zremisuje z Lubinem a Lech wygra to Lech ma mistrza przed ostatnią kolejką.... a to bardzo źle wróży dla nas.
Ostatnio edytowane przez ciastek88 : 08.05.2022 o godz. 21:32.
@JustynaKrupa77: Forum @wislakrakowcom to wesołe miejsce czasem. Ja się mogę z niego dowiedzieć od czasu do czasu np. że jestem "zmywaczką do naczyń" albo: "wezcie mi tej idiotki nie przypominajcie , koneser balkanskiej pilki , k... ogladnela pewnie na youtube jakis skrot z derbow belgradu" 🙃
Odpowiedz cytując
rasel1906
Senior Member

Od: 07.2007

Stary 08.05.2022, 21:31
A według mnie to niezbyt dobrze bo jeśli Takowa zgubi punkty a Lech wyga to zapewnia sobie mistrzostwo i ostatni mecz oddają kretom. Dobrze że Mielec przegrał bo w przypadku naszej wygranej w Radomiu niezależnie od wyników innych meczów przedłużamy sobie nadzieję do meczu z Wartą...
Odpowiedz cytując
LucjuszWielki
Socios Wisła Kraków

Od: 02.2012

Stary 08.05.2022, 21:59
DOBRA bo widze, że dumacie miesiącami, a za uj prostej rzeczy nie wykminicie

PROSTA KALKULACJA, TYLKO dwie wygrane ratują nas przed spadkiem... Szkoda, że z Jagą nie wykorzystaliśmy szansy własnego boiska, choć z przebiegu meczu nie ma nawet nad czym gdybać bo graliśmy jakby była to ostatnia kolejka i pewny środek tabeli... Bez zaangazowania, bez wiary, bez złości sportowej... dopiero ostatnie 20 minut zaczęli grać tak jak powinni przez cały mecz :/ To wszystko nie napawa optymizmem przed kolejnymi meczami. Jedyna szansa w tym, że Radomiak nie gra już o nic, tak jak Warta... choć Radomiak będzie starał się zrehabilitować za blamaż z lubinem :/

Tak wygląda tabela przy naszych dwóch wygranych, czy jest to realne?

12. Stal Mielec 40
13. Jagiellonia Biały 38
14. Śląsk Wrocław 38
15. Wisła Kraków 37
16. Bruk-Bet Terma 37
17. Zagłębie Lubin 37
18. Górnik Łęczna 31

STAL. +4pkt
Stal Mielec - Śląsk Wrocław. X
Wisła Płock- Stal Mielec. 2

JAGIELLONIA. +2pkt
Jagiellonia Białystok - Legia Warszawa. X
Górnik Łęczna - Jagiellonia Białystok. X

ZAGLEBIE. +2pkt
Zagłębie Lubin - Raków Częstochowa X
Lech Poznań - Zagłębie Lubin. X

SLASKA +4pkt
Stal Mielec - Śląsk Wrocław. X
Śląsk Wrocław - Górnik Zabrze 1

TERMALICA +7pkt
Górnik Łęczna - Bruk-Bet Termalica 2
Bruk-Bet Termalica - Piast Gliwice 1
Pogoń Szczecin - Bruk-Bet Termalica X

ŁECZNA +4pkt
Górnik Łęczna - Bruk-Bet Termalica 2
Górnik Zabrze - Górnik Łęczna X
Górnik Łęczna - Jagiellonia Białystok 1
Ostatnio edytowane przez LucjuszWielki : 08.05.2022 o godz. 22:02.

Odpowiedz cytując
rasel1906
Senior Member

Od: 07.2007

Stary 08.05.2022, 23:48
Nie ratuja nas przed spadkiem: jeśli w następnej kolejce Zagłębie urwie remis a Lech wygra to ma mistrza i w ostatnim meczu może nie mieć motywacji..a Zagłębie gra o wszystko..
4 kluczowe mecze to:
Dwa nasze
Zagłębie- Raków i zwycięstwo Rakowa bo wtedy Lech gra o pełną pulę w ostatnim meczu. Zagłębie rozbiło Radomiaka i na pewno nabrali pewności
I jutro Łęczna z Termalica brak zwycięstwa Termalici.
Jakąś opcja jest to że Stał nie zdobędzie już punktu ale to tylko wishful thinking.
Ale w sumie to wszystko to można rozbić o kant dupy biorąc pod uwagę nasza forme to że przez kilkanaście spotkań wygraliśmy 1 więc czemu niby teraz mamy wygrać dwa z rzędu?
Ostatnio edytowane przez rasel1906 : 09.05.2022 o godz. 00:06.
Odpowiedz cytując
SlawekS
Senior Member

Od: 07.2003

Stary 09.05.2022, 02:33
Jaga murowała bramkę przez prawie cały mecz a my mając taki skład jaki mamy waliliśmy w ten mur głową. Nie było pomysłu jak ich napocząć. My potrzebujemy kilku dobrych sytuacji żeby strzelić gola nie mając egzekutora w składzie.
Ani Radomiak ani Warta nie będą mieli powodu by murować bramkę. Liczę na otwarty mecz taki jak z Płockiem. Wtedy pojawi się więcej szans na gole i może coś wpadnie. Oczywiście może wpaść w jedną i w drugą stronę.
Jeśli sędziowie nas nie przekręcą i do tego będzie trochę fartu to są szanse na zwycięstwa.
Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna

Odpowiedź
Narzędzia tematu
Tryby wyświetlania

Zasady wysyłania postów