The White Star Division - Wisła Kraków

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna
Nazwa użytkownika
Hasło

Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny.

-->
Zakłady na Wisłę? Legalni bukmacherzy w Polsce - ranking i recenzje. Sprawdź też STS kod promocyjny.
Odpowiedź

Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
rafkur
Socios Wisła Kraków

Od: 10.2007

Ignoruj użytkownika Pomoc
Stary 07.03.2019, 16:11
Flinston napisał(a):Wyświetl post
Oczywiście, świetna atmosfera. Kibice się kłócą i są podzieleni. W klubie też chyba zbyt ciekawej atmosfery nie ma Kuźba out, Głowacki jak na razie też out i urlop, inwestora nie widać. Zarząd dzieli kibiców na lepszych i gorszych. Świetną atmosfere budują na prawde.
Kibice się nie kłócą - owszem paru walnęło focha ale stanowią jakiś ilościowy margines. Cytując klasyka: Nie podoba się ? Wypierd.... ( byle w milczeniu żeby jeszcze bardziej klubu nie obsrywać).

Kuźba to mała strata - od dawna siedział tam chyba "za zasługi" - Głowa od dawna mówił, że nie chce być na świeczniku a był na nim bo nikt o zdrowych zmysłach bez stosunku emocjonalnego by tam nie zasiadł. Teraz jest normalniej więc i Głowa może odsunąć się na drugi plan bo ktoś piśmienny na jego miejsce się pewnie pojawi.

Inwestora na klub oblepiony takim gównem nie znajdzie nikt. Owszem książę z Kambodży może podjechać czy tam podlecieć na smoku przykryty parasolem. Gówno przyschnie i odpadnie to i będzie szansa na kogoś kto faktycznie będzie chciał zainwestować.

Kibice zawsze byli i będą dzieleni na tych złych i dobrych - teraz tylko odwróciły się priorytety - to ci kiedyś źli ( którzy stanowią ogromną większość ) awansowali na dobrych a ci "dobrzy" którzy rozjebali klub jak gnój po polu wrócili do swojej prawdziwej roli - tych złych.
Ostatnio edytowane przez rafkur : 07.03.2019 o godz. 16:14.
Odpowiedz cytując
Wehrmacht
Socios Wisła Kraków

Od: 09.2009

Stary 07.03.2019, 16:45
Oczywiście, świetna atmosfera. Kibice się kłócą i są podzieleni. W klubie też chyba zbyt ciekawej atmosfery nie ma Kuźba out, Głowacki jak na razie też out i urlop, inwestora nie widać. Zarząd dzieli kibiców na lepszych i gorszych. Świetną atmosfere budują na prawde.
Tez podbije poprzednie wypowiedzi, ze glownym argumentem ludzi, ktorzy chcą rekinow na flagach jest jakies niby dzielenie kibicow przez zarzad i ze atmosfera jest ch*jowa. Nie wiem czy to jeszcze megalomania czy juz jakas paranoja, ale te "dzielenie" wyglada mniej wiecej tak: +- 500 osob sie obrazilo na klub, bo przeciez Wisla jest najwazniejsza, ale flagi wazniejsze - a "x" tysięcy odetchneło z ulgą, że ktoś w końcu bierze sie za wprowadzenie normalnosci na stadionie (czyli zakaz eksponowania czegoś co kojarzy się obecnie wszystkim z morderstwami, zlodziejstwem i innymi szlachetnymi cechami "prawdziwych" najwiślackich "kibiców"). Jestesmy wielce podzieleni - 1%vs 99%, masakra. W zyciu tak źle nie było i atmosfery takiej ch*jowej. No dramat.

Powtarzam, mowiac BARDZO, ale to BARDZO ostroznie w kwestii liczb - wiele setek ludzi wrócilo na Wisłe wlasnie dlatego, ze mieli nadzieje, ze tak to będzie wygladało jak teraz, czyli brak zgody na patole na stadionie. To czy zostaną zależy oczywiscie tez od wynikow, jak wszedzie na swiecie sukces buduje, ale rowniez od tego czy w koncu ktos doprowadzi do konca ta kwestie, za ktora sie zarzad wział.

Wiec o ile oczywiscie mozna sie nie zgadzac i miec inne argumenty, to czy mozna przynajmniej skonczyc z taka retoryką prawdy "jedynej" i "objawionej", ze niby jest dramat, bedzie zle, bo ktos jakiejś promilowej grupce ludzi czegoś zakazal, a kazdy kto sie z tym nie zgadza to debil, idiota, janusz i nie wiadomo kto jeszcze?
Odpowiedz cytując
krysztal
Senior Member

Od: 05.2011

Stary 07.03.2019, 16:51
Jak już tak łapiecie za każde słówko Królewskiego to przypomnijcie sobie co mówił o inwestorze po co była na szybko zbierana kasa.Wisła miała złapać oddech przygotować się na zmianą właściciela tak by nie łapać pierwszej lepszej oferty.A kilka osób już sraczki dostaje bo nima inwestora,nima inwestora.....ku..a ludzie...
Odpowiedz cytując
Wojtas
Senior Member

Od: 06.2006

Stary 07.03.2019, 17:01
U nas kibice zawsze byli podzieleni a nie podzielił ich Królewski tylko osoby decyzyjne w 2016 r keidy zerwano zgody z Lechia i Slaskiem.Po tym czasie duzo osob opuscilo mlyn przestalo identyfikować sie z sektorem C i zasiada na D czy E.

I wole taka atmosfere gdzie widac ze zarzad chce miec tabula rasa i startować z czystą kartą bo widze ze chca dla Wisly dobrze ,niz burdel na kółkach z rekinami,sarapatami i 4 ligą.
Pozatym rekin to tylko symbol bo to nie walka z samą flagą a z całą organizacją.A raczej proba nie dopuszczenia do powtórki z rozrywki.
I tez nie widze podzialu kibiców ,gdzie 99% ludzi chce normalnosci i odsuniecia zła od klubu.
Ostatnio edytowane przez Wojtas : 07.03.2019 o godz. 17:10.
WISŁA KRÓLOWA POLSKI
Odpowiedz cytując
Flinston
Senior Member

Od: 08.2010

Stary 07.03.2019, 17:29
Piękne generalizowanie widze dalej, wrzucanie do jednego wora i zakrzywianie rzeczywistości. Jeżeli pewnej części z was takie zakrzywianie odpowiada to dobrze, jak myślicie że wszystko jest cacy i gra i buczy to super, ja za to widzę że tylko po jednym meczu bez zorganizowanego dopingu oraz flag, dyskusja i przepychanki nie ustają, różni ludzie mają inne opinie, masie osób nie podoba się działanie zarządu względem trybun oraz próba cenzury trybun. Brak transparentności niestety też jest, a miało być inaczej. Wojtas, tak zwane "zło" od klubu które swoją drogą powinno kryć się pod imiona i nazwiskami a nie pod nazwami grup czy innych rzeczy już dawno zostało odsunięte od zarządzania klubem, to co się dzieje teraz to jest próba skasowania ruchu kibicowskiego i wymiana kibiców na "nowy piknikowy angielski model"
Ostatnio edytowane przez Flinston : 07.03.2019 o godz. 17:39.
Odpowiedz cytując
Wehrmacht
Socios Wisła Kraków

Od: 09.2009

Stary 07.03.2019, 17:47
Piękne generalizowanie widze dalej, wrzucanie do jednego wora i zakrzywianie rzeczywistości. Jeżeli pewnej części z was takie zakrzywianie odpowiada to dobrze, jak myślicie że wszystko jest cacy i gra i buczy to super, ja za to widzę że tylko po jednym meczu bez zorganizowanego dopingu oraz flag, dyskusja i przepychanki nie ustają, różni ludzie mają inne opinie, masie osób nie podoba się działanie zarządu względem trybun oraz próba cenzury trybun. Brak transparentności niestety też jest, a miało być inaczej.
Ale to głownie ten promil zainteresowanych (np. non stop Ty) zaczyna te przepychanki, dyskusje, bo czuja sie pokrzywdzeni i chcą by myśleli, ze jest jakis podział wsrod kibiców, czy stan zagrożenia albo wręcz oblęzenia. Gdzie tak naprawde jak mowie - 99% ludzi ma to albo kompletnie w dupie, albo wręcz popiera to co robi zarzad. A moze nawet wsrod tych 99% sa tacy co lekko sie skłaniaja ku niezależności kibicowskiej, ale np. nie zamierzaja umierać za rekina lub robić czegoś wbrew wciąż ledwo zipiącemu klubowi. Takich jak Ty jest myślę, że nawet mniej niż 1% ale dobra zaokrąglmy to w górę. I jak to się mowi, że od mieszania herabata nie stanie się słodsza, tak ciągle opowiadanie o tym niby zagrożeniu jakie teraz jest ze strony zarządu nie sprawi, ze ci wszyscy ludzie zmienią zdanie i nagle zaczną protest przeciwko ledwo co uratowanemu klubowi.

Ja wiem, że przez te lata Twoja czesc kibicow sterowała cała resztą jak chciała i teraz ciezko sie przyzwyczaic, ze wszyscy maja was w dupie, albo są wrecz przeciwko wam, ale no musisz to zrozumieć i zaakceptowac. Naprawde ciaglym wprowadzaniem zamieszania i poczucia nadciagajacego kataklizmu robisz tylko swojemu punktowi widzenia krzywde, nie wiem czemu nie chcesz tego zauwazyc. Im bardziej bedziesz walczył o rekina, tym bardziej wszyscy beda mu przeciwni.
Ostatnio edytowane przez Wehrmacht : 07.03.2019 o godz. 17:50.
Odpowiedz cytując
master17
Senior Member

Od: 05.2008

Stary 07.03.2019, 17:50
Wojtas ogólnie się zgadzam, jak również z tym, że pewien symbol może razić pewne osoby, ale wierz mi, że obecnie są osoby w tym gonie do dogadania. Nawet kilka osób pojawiło się z powrotem "tu i ówdzie" jak zniknęły pewne osoby. Dodatkowo teraz w przypadku przekroczenia ustalonej granicy, te osoby nie będą mieć i tak zbyt dużego pola manewru, bo jednak ludzie nauczeni są doświadczeniem z lat poprzednich. Tutaj potrzeba tylko chęci do rozmowy, pójścia na pewne kompromisy (obie strony) i kontrolować, jak to wszystko się toczy.
Odpowiedz cytując
AgresywnyChomik
Senior Member

Od: 01.2004

Stary 07.03.2019, 18:00
serek.c2 napisał(a):Wyświetl post
Nie wiem, czy chodzi tylko o flagi z rekinami. Różne info się pojawia.

Czytałem i podtrzymuję, że to nie walka o flagę z rekinem. To, że ktoś pisze, że nie przeszkadza mu ta flaga na stadionie nie jest równoznaczne z tym, że o nią walczy. Dla mnie ważniejsze od tego, czy flaga będzie wisieć czy nie jest to, czy konkretne osoby odpowiedzialne za przekręty będą rozliczone. To znaczy, że walczę o flagę?

Krótkowzroczne to co piszesz. Ja chcę ruchu kibicowskiego, flag, opraw, wyjazdów. Nie masz dla mnie miejsca na stadionie?
Mam na nowych, zdrowych zasadach bez strzelania fochow czy zlotowek od biletow.
Malinowy król malowanych róż
Odpowiedz cytując
Flinston
Senior Member

Od: 08.2010

Stary 07.03.2019, 18:10
Wehrmacht napisał(a):Wyświetl post
Ale to głownie ten promil zainteresowanych (np. non stop Ty) zaczyna te przepychanki, dyskusje, bo czuja sie pokrzywdzeni i chcą by myśleli, ze jest jakis podział wsrod kibiców, czy stan zagrożenia albo wręcz oblęzenia. Gdzie tak naprawde jak mowie - 99% ludzi ma to albo kompletnie w dupie, albo wręcz popiera to co robi zarzad. A moze nawet wsrod tych 99% sa tacy co lekko sie skłaniaja ku niezależności kibicowskiej, ale np. nie zamierzaja umierać za rekina lub robić czegoś wbrew wciąż ledwo zipiącemu klubowi. Takich jak Ty jest myślę, że nawet mniej niż 1% ale dobra zaokrąglmy to w górę. I jak to się mowi, że od mieszania herabata nie stanie się słodsza, tak ciągle opowiadanie o tym niby zagrożeniu jakie teraz jest ze strony zarządu nie sprawi, ze ci wszyscy ludzie zmienią zdanie i nagle zaczną protest przeciwko ledwo co uratowanemu klubowi.

Ja wiem, że przez te lata Twoja czesc kibicow sterowała cała resztą jak chciała i teraz ciezko sie przyzwyczaic, ze wszyscy maja was w dupie, albo są wrecz przeciwko wam, ale no musisz to zrozumieć i zaakceptowac. Naprawde ciaglym wprowadzaniem zamieszania i poczucia nadciagajacego kataklizmu robisz tylko swojemu punktowi widzenia krzywde, nie wiem czemu nie chcesz tego zauwazyc. Im bardziej bedziesz walczył o rekina, tym bardziej wszyscy beda mu przeciwni.
Człowieku, o czym ty do mnie tu piszesz w ogóle . Gdzie widziałeś żebym walczył o rekina kłamczuszku? Najśmieszniejsze jest to że cytujesz mój post, w którym klarownie napisałem w czym tkwi problem w działaniu zarządu, a ty odpowiadasz mi jakimś rekinem? Czy ty umiesz czytać ze zrozumieniem? Przeczytaj jeszcze raz to co cytowałeś.
Ostatnio edytowane przez Flinston : 07.03.2019 o godz. 23:38.
Odpowiedz cytując
czaro
Senior Member

Od: 11.2004

Stary 07.03.2019, 18:12
Kłócicie się i kłócicie, ale brak publicznie dostępnych informacji, na podstawie których można sformułować stanowisko.

Nie wiemy, dlaczego odchodzą Głowacki i Kuźba. Głowacki chciał uciec od swojej funkcji już kilka miesięcy temu, a Kuźba też wyrażał już niezadowolenie z tego, że nie wszystkie jego pomysły są realizowane. Jednocześnie trudno uwierzyć w tym przypadku w zbieg okoliczności. Nie wiemy też, które flagi stały się przedmiotem niezgody pomiędzy klubem a UW.

Może więc po prostu poczekajmy, aż sytuacja się wyjaśni.

Do tego czasu brak podstaw, by uznać, że ludzie odbudowujący Wisłę działają na jej niekorzyść, a nawet jeśli odbudowują nieudolnie, to że w ogólnym bilansie Wisła nie wchodzi na plus (raczej wychodzi, skoro jeszcze niedawno klubowi groził upadek). Stąd też:
1) jakieś tarcia w klubie pewnie są, ale jeśli chodzi tylko o to, że zarządzający klubem układają go po swojemu, to ok. Jeśli wymiana kadr (nawet legend, jak Głowacki) ma być ceną za odbudowę Wisły - ok. Jeśli zaś okaże się, że to próba instalacji poprzedniego układu à rebours - to nie ok;
2) ze względu na PR, a może nawet pewną uprzejmość względem nowych zarządzających można sobie flagi z rekinami darować (tak myślę). Jeśli jest problem z wyjazdami albo pozostałymi flagami, to pewnie ten paraliż kibicowski wynika z tego, że nowi zarządzający koncentrują się na czym innym (licencja), są przesadnie ostrożni, wdrażają się w specyfikę klubu. Jeśli przejściowe utrudnienia w zorganizowanym dopingu mają być ceną za odbudowę Wisły - ok. Jeśli zaś okaże się, że mamy do czynienia z dywersją i próbą zniszczenia ruchu kibicowskiego na Wiśle - nie ok.

Poczekajmy na informacje. Jeśli mamy tu jakichś insiderów, proszę podzielić się wiedzą.
Konta "czaro" na innych portalach (w tym tt) nie są moje. Nie odpowiadam za publikowane tam treści.
Odpowiedz cytując
JacobCFC
Senior Member

Od: 09.2010

Stary 08.03.2019, 01:26
Mam dla was dobrą radę. Skończcie pieprzyc w kółko jedno i to samo. Poszła i formacja o flagach, a wy jak stare baby na bazarze sie przekrzykujecie. W klubie nie jest tak kolorowo jak sie większości wydaje. Flagi sa tylko wierzcholkiem problemów na lini kibice-klub, wiec jeżeli sprawy was nie dotyczą, lub nie macie o nich pojęcia, zakonczcie dyskusje, bo robicie to samo, co zarzucaliscie ultrasom kiedyś- dzielicie kibiców na lepszych i gorszych, kiedy jedyne co dajecie od siebie to bilet/karnet i obecność na stadionie raz na dwa tygodnie. Podoba wam sie to co próbuje sie wprowadzić? Spoko, póki jeszcze jest dobra frekwencja i nie odwiedziła nas żadna mocna ekipa. Predzej czy później hype opadnie, a nasi wybawcy obudzą się z ręką w nocniku, gdy nawet na R22 atmosfera będzie jak na wyjazdach.
Odpowiedz cytując
Coglin
Senior Member

Od: 11.2002

Stary 08.03.2019, 04:43
@JacobCFC: Zaraz dostaniesz kilka wpisów, że jest zajebiście, ludziom odpowiada "spontaniczny" doping jaki był ostatnio i że oderwali cię od koryta dlatego płaczesz.
Poza tym oni nie mają żadnych problemów, a problemy patoli ich nie obchodzą. Najlepiej niech wypierdalają.

Niestety ale części ludzi na Wiśle kompletnie wskazówka przekręciła się w drugą stronę i co by nie zrobił Królewski z ekipą, dla nich będzie święte. Wszyscy inni są oderwaną od koryta patologią.
Wisła Kraków
Odpowiedz cytując
mlodyy76
Socios Wisła Kraków

Od: 12.2018

Stary 08.03.2019, 05:13
Ja mysle że po prostu za dużo gadania na ten temat i robi sie sztuczna polaryzja na tych co są za wsh a "piknikami". A to nie prawda. To ze ktoś nie chce flagi to nie znaczy ze nie chce opraw, dobrego zorganizowanego dopingu itd nie chce patologii a jeśli ktoś uważa że przez ostatnie pare lat jej nie było to jest chyba ślepy. To ze komuś nie przeszkadza flaga nie znaczy ze jest za wpływami wsh, Tylko że wieszanie ich teraz to powiedzenie "nic się nie stało wsh nic sie nie stało" Masa ludzi mówiła o tych patologiach i była "gnojona" efekt był ostatnio widoczny. Po prostu trzeba sie brac za sprawy kibicowskie robić mega doping sportowe oprawy itp. bo to jest siła Wisły Skończcie mówić ze jest walka o jakieś kibicowskie ideały bo ostatnio w przypadku Wisły brzmi to lekko śmiesznie i tyle.
Odpowiedz cytując
Arek95
Senior Member

Od: 07.2017

Stary 08.03.2019, 08:28
czaro napisał(a):Wyświetl post
Nie wiemy, dlaczego odchodzą Głowacki i Kuźba. Głowacki chciał uciec od swojej funkcji już kilka miesięcy temu, a Kuźba też wyrażał już niezadowolenie z tego, że nie wszystkie jego pomysły są realizowane. Jednocześnie trudno uwierzyć w tym przypadku w zbieg okoliczności. Nie wiemy też, które flagi stały się przedmiotem niezgody pomiędzy klubem a UW.
Kuźba rzekomo chciałby mieć swoją agencję menedżerską. Niby scouting mu się znudził i jeżdżenie po 3/4 lidze i szukanie perełek lub do Zabierzowa oglądać CLJ.
Głowa tracił zbyt wiele czasu na sprawy dyrektorskie, a troszkę zaniedbał swoją akademię.
Odpowiedz cytując
MMTS
Socios Wisła Kraków

Od: 11.2006

Stary 08.03.2019, 09:48
Dobra, kurz już opadł. Większość się już wypowiedziała, emocje zrzucone i coraz więcej opinii jest wyważonych. To dobrze, bo może dyskusja będzie na bardziej dorosłym poziomie.
Jako ogół kibiców, czy pikników, czy ultrasów, większość tego co się dzieje na linii klub - kibice (odłam UW, nie wszyscy kibice) wiemy z plotek, domysłów, skrótów na sb i innych twitterów.
Dla osoby, która wspiera klub finansowo kupując karnet czy bilet dla siebie i rodziny, czy kupując kiełbę na stadionie, cała ta sytuacja jest niezrozumiała i to jest naturalne. Jestem już na tyle duży , że widzę analogię obecnej sytuacji do zachowania moich dzieci. Nie dasz nam zagrać, to foch. Zaznaczam, że to spojrzenie z boku, bez pełnej wiedzy.
Dla osób będących UW, kibicowanie Wiśle, wyjazdy, pewien poziom angażowania emocjonalnego, identyfikacja z klubem i niejedna akcja pozastadionowa jest i będzie niedostępne dla wielu zwyklych kibiców. I będzie też niezrozumiała dla nich. Dlatego kompletnie nie ma się co dziwić, ze jedni nie rozumieją drugich i owdrotnie.
Na całe nieszczęście dla UW, są kojarzeni nie przez pryzmat oddania klubowi i tego, że istnieje inny niż rodzinny klimat kibicowania. Są postrzegani przez jeden znaczek rekina i nie zmieni tego obecnie nic.

Kiedyś napisałem na tym forum, że w każdym biznesie liczy się Klient. I zysk. A Wisła czy tego chcemy czy nie, oprócz ładunku emocjonalnego, jest też biznesem. Zwłaszcza spólka akcyjna. I patrząc oczami zarządzających (2 z 4 to menadżerowie, potem kibice) wystarczy zrobić krótką analizę:

kto jest lepszym targetem biznesowym? Ultras który kupi tani bilet z FC czy ojciec , który zabierze dwójkę dzieci, kupi bilet po normalnej cenie i do tego popcorn, kiełbasę i 2 cole? I zamówi 3 koszulki orginalne po 200 pln/szt?

Otwórzcie oczy i przestańcie kierować się wyłącznie emocjami. Miłość do klubu, sprawa bezcenna i unikatowa. Niemniej jednak, jeśli obie grupy chcą się dogadać, niech UW przedstawi plan wsparcia zarządu w kwetiach marketingowo-promocyjnych, weźmie aktywny udział w sprzedaży pamiątek ze 100% przekazaniem kwot na rzecz klubu (np. organizując sklepiki w dzielnicach wspierających Wisłę), a wtedy Klub zobaczy w nich partnera nowoczesnego, a nie obrażonego dzieciaka...
Odpowiedz cytując
JacobCFC
Senior Member

Stary 08.03.2019, 10:37
MMTS napisał(a):Wyświetl post

kto jest lepszym targetem biznesowym? Ultras który kupi tani bilet z FC czy ojciec , który zabierze dwójkę dzieci, kupi bilet po normalnej cenie i do tego popcorn, kiełbasę i 2 cole? I zamówi 3 koszulki orginalne po 200 pln/szt?
Tylko weź pod uwagę, że przy słabszej grze, czy ewentualnym spadku, to ultras zostanie przy klubie, a ojciec zabierze dzieci do kina, bo patrzy on na klub nie przez pryzmat oddania barwom, a rozrywki.

Otwórzcie oczy i przestańcie kierować się wyłącznie emocjami. Miłość do klubu, sprawa bezcenna i unikatowa. Niemniej jednak, jeśli obie grupy chcą się dogadać, niech UW przedstawi plan wsparcia zarządu w kwetiach marketingowo-promocyjnych, weźmie aktywny udział w sprzedaży pamiątek ze 100% przekazaniem kwot na rzecz klubu (np. organizując sklepiki w dzielnicach wspierających Wisłę), a wtedy Klub zobaczy w nich partnera nowoczesnego, a nie obrażonego dzieciaka...
Nie mogą tego zrobić, jeżeli są ignorowani przez klub. Czy zarządzający, nie uważają się za poważnych managerów? Jeżeli tak, to nie unikali by dyskusji i nie przyjmuje argumentu, że nie chcą rozmawiać z bandytami.
Odpowiedz cytując
serek.c2
Socios Wisła Kraków

Od: 03.2004

Stary 08.03.2019, 10:39
Kiedyś napisałem na tym forum, że w każdym biznesie liczy się Klient. I zysk. A Wisła czy tego chcemy czy nie, oprócz ładunku emocjonalnego, jest też biznesem. Zwłaszcza spólka akcyjna. I patrząc oczami zarządzających (2 z 4 to menadżerowie, potem kibice) wystarczy zrobić krótką analizę:

Ile ja już razy słyszałem o targetach, o biznesie w odniesieniu do klubu piłkarskiego... Tak jak Ty podchodzą do tego zarządzający obecnie klubem. I pewnie spokojnie zbudowaliby porządny, samofinansujący się klub na takich biznesowych zasadach - gdyby tylko mieli pieniądze

Żeby to działało w dłuższej perspektywie, trzeba bardzo mocnej drużyny, z nazwiskami. W klubie musiałby być świetnie działający dział marketingu, ze sporym budżetem. Potrzebowalibyśmy sklepu na wzór Legii - z porządnej jakości gadżetami (to są miliony zł na wejście...). Stadion powinien żyć, zarabiać na siebie i na klub - do tego potrzebne są spore remonty, bo teraz nawet głupiej kiełbasy nie ugrillujesz. A to tak tylko w skrócie...

Bez tego to, co obserwujemy teraz, to pospolite ruszenie, moda na pomoc Wiśle, nie dotrwa nawet do końca tego roku. A na strefę spadkową i kopanie się po czole oraz zimną kiełbę "target" się nie wybierze.
Odpowiedz cytując
tas de fleia
Senior Member

Od: 02.2008

Stary 08.03.2019, 10:46
Ile ja już razy słyszałem o targetach, o biznesie w odniesieniu do klubu piłkarskiego... Tak jak Ty podchodzą do tego zarządzający obecnie klubem. I pewnie spokojnie zbudowaliby porządny, samofinansujący się klub na takich biznesowych zasadach - gdyby tylko mieli pieniądze

Żeby to działało w dłuższej perspektywie, trzeba bardzo mocnej drużyny, z nazwiskami. W klubie musiałby być świetnie działający dział marketingu, ze sporym budżetem. Potrzebowalibyśmy sklepu na wzór Legii - z porządnej jakości gadżetami (to są miliony zł na wejście...). Stadion powinien żyć, zarabiać na siebie i na klub - do tego potrzebne są spore remonty, bo teraz nawet głupiej kiełbasy nie ugrillujesz. A to tak tylko w skrócie...

Bez tego to, co obserwujemy teraz, to pospolite ruszenie, moda na pomoc Wiśle, nie dotrwa nawet do końca tego roku. A na strefę spadkową i kopanie się po czole oraz zimną kiełbę "target" się nie wybierze.
Tez tak myślę, że do utrzymania klubu w taki sposób potrzebny jest wysoki poziom sportowy. A'propos tego ciekaw jestem wypowiedzi Leśnodorskiego, o tym, że to nie problem taki klub utrzymać. Czy to było takie .......olo medialne i podtrzymywanie na duchu, czy może mamy mylne wrażenie?
Odpowiedz cytując
serek.c2
Socios Wisła Kraków

Stary 08.03.2019, 10:51
Nie problem - i dlatego w całej Polsce jest problem
Odpowiedz cytując
No_look_Pass
Member

Od: 10.2009

Stary 08.03.2019, 10:58
JacobCFC napisał(a):Wyświetl post
Tylko weź pod uwagę, że przy słabszej grze, czy ewentualnym spadku, to ultras zostanie przy klubie, a ojciec zabierze dzieci do kina, bo patrzy on na klub nie przez pryzmat oddania barwom, a rozrywki.
O którym ultrasie mówisz? Jednym z tych, który miał gdzieś kupowanie karnetów podczas wielkiej akcji? W sytuacji, gdzie wstrętne i nielojalne pikniki kupowały karnety na inne sektory, a na C wielka olewka? Dziękuję za takich ultrasów.

W ogóle temat dyskusji od początku zrobił się niepoważny. Chyba ultraski nigdy się nie nauczą, jak ważny jest wizerunek, bo to nim kieruje się przeciętny człowiek który zostawia najwięcej forsy na stadionie (i przed telewizorem) a ultras to zawsze dla klubu zło konieczne. Konieczne, bo pokrzyczy w sposób zorganizowany, zło, bo nigdy nie oprze się temu, żeby wulgarnie zwyzywać innych, odpalić racę narażając klub na straty czy zrobi oprawę, w której gloryfikuje mordy.

Fakty są takie, że prawdziwi kibice Wisły w niedzielę pokazali, że życie bez ultrasów jest możliwe i wcale nie gorsze. Gdzieś przeczytałem, że stadion Wisły wreszcie nie wyglądał jak jarmark, bez flag i transparentów. Podpisuję się pod tym, po co to komu? Potrzebne piłkarzom czy telewizji? Ani trochę. Chodzi tylko o to, by się pokazać.
Dlaczego UW nie może powiedzieć o które flagi chodzi? Bo jest oczywiste, o które. I jeżeli komuś się wydaje, że można symbole rekinów normalnie pokazywać na stadionie, niech wejdzie do Auschwitz ze swastyką i powie, że to nic takiego. To jest dokładnie ten sam poziom absurdu, symbole morderców klubu nie będą przez nikogo normalnego nigdy mile widziane na stadionie.

I rozczula mnie to, że jak klub będzie gorzej grał, to się pikniki zawiną i tylko ultrasi klubowi zostaną. Bzdura. W tak niesprzyjającej aurze, w dość konkretnym zimnie, które zawsze zmniejsza stadionową frekwencję, przy tak beznadziejnej grze klubu, kilkanaście tysięcy osób na stadionie to wynik znakomity, a jest powodowany mobilizacją dla ratunku klubu. I pikniki się zawiną nie przez złą grę, tylko jak zobaczą pozdrowienia do więzienia czy symbole rekina. Nikt normalny tego nie chce, władze Wisły o tym wiedzą i dlatego nie chcą tych symboli.

W tym momencie dopatrywanie się jakichkolwiek okoliczności łagodzących dla primadonn z UW jest bezcelowe. Rozkapryszone kibolki najpierw niechętnie ruszyły po karnety, teraz się obraziły, że nikt nie chce widzieć symboli grabarzy Wisły na trybunach. A jeszcze dodać do tego trzeba, że od dawna ich doping był beznadziejny, notoryczne wjazdy na sąsiadkę i bluzgi zamiast wspieranie klubu, od lat była to równia pochyła.
Ultrasi nie są Wiśle do niczego potrzebni w tym momencie. Mogą nawet nie przychodzić, ich bilety to i tak taniocha, ponieważ bieda umysłowa koreluje z materialną, to nie mogliby sobie pozwolić na lepsze miejscówki.
Odpowiedz cytując
Griszka30KR
Senior Member

Od: 06.2005

Stary 08.03.2019, 11:01
Problem to serwery.Mam kupić dwóm znajomym bilety na derby (na Ich kontach)bo są w trasie i lipa....
Bednarz=Landryna=......
Odpowiedz cytując
funkykoval
Socios Wisła Kraków

Od: 05.2005

Stary 08.03.2019, 11:02
Swoim postem równasz poziomem do kolegi abcabc .... tylko z drugiej strony......

Zawsze jest jakiś środek, gdzie spotykają się normalni ludzie i trzeba mieć nadzieję, że taki środek się znajdzie....
JAZDA, JAZDA, JAZDA BIAŁA GWIAZDA !!!!!!!!!!!!!!!!!!
Odpowiedz cytując
MMTS
Socios Wisła Kraków

Od: 11.2006

Stary 08.03.2019, 11:03
ok, "target" się nie wybierze ze względu na słabe wyniki. Taka jest teoria.
Zobaczcie, jaką bazę startową ma Wisła. Pomimo, że wyniki były jakie były, otoczka była jaka była, a na stadion chodziło 11-12 tys. 3cia siła w lidze. A marketingowo uważam że 2ga po legii. Ile z tego było UW?
Nie wierzę więc, że odpowiednie zbalansowanie relacji, bez względu na sukces sportowy, nie nakręci koniunktury na Wisłę i nie podniesie zysków.

Serek, skoro rozumiesz prawidła wokół jakich funkcjonuje biznes, a zwłaszcza specyficzny biznes piłkarski, Socios nie jest anonimowe w relacjach z klubem i pewnie UW również , to może niech Socios podejmie się próby mediacji? Nie mówię, że przywrócenia znaku rekina, żubra czy czego tam jeszcze, ale moze po prostu rozmowy, żeby te relacje były poprawne i rozsądne? I nie mów, ile to razy słyszałeś, bo Socios powininno być 150% obektywne i aktywne, pomimo głębokiej różnorodności wewnątrz. Niestety. jak to mówią, szlachectwo zobowiązuje.

Wiem, że to ryzykowne dla Socios, ponieważ wielu członków łączy UW z Sharskami i mogłoby się obrazić, ale czemu nie opracować jakiejś stategii działania, poddać pod głosowanie i pomóc?

To, że jako społeczeństwo zmieniamy się w kierunku modeli zachodnich (stą dążenie do kopiowania modeli angielskich, gdzie na stadionei flag nie ma ale tłuką się wszyscy w ciemnych zaułkach), nie oznacza że edukacji nie wymagają obie strony. I ta biznesowa. I ta kibicowska. I tylko ktoś rozsądny może te strony uczyć, jak razem zrobić dobry klub w Polsce.

Stadion bez zorganizowanego dopingu jest jak choinka bez światełek. Niby ładnie, ale wieczorem straszy.
Odpowiedz cytując
tas de fleia
Senior Member

Od: 02.2008

Stary 08.03.2019, 11:04
Ale ile jest klubów pokroju Wisły w Polsce? 2? 4? Przecież nie chodziło mu zapewne o koronę kielce czy Piasta Gliwice
Odpowiedz cytując
JacobCFC
Senior Member

Stary 08.03.2019, 11:23
To tak:

No_look_Pass napisał(a):Wyświetl post
O którym ultrasie mówisz? Jednym z tych, który miał gdzieś kupowanie karnetów podczas wielkiej akcji? W sytuacji, gdzie wstrętne i nielojalne pikniki kupowały karnety na inne sektory, a na C wielka olewka? Dziękuję za takich ultrasów.
Na sektorze C większość karnetów jakie schodzi to karnety z fanclubów,a że panował kompletny chaos to jak karnety miały się sprzedawać?
Czy ja gdzieś napisałem ironicznie o piknikach? Szydzisz w co drugim słowie, ale przecież to strona którą wyśmiewasz jest amebą umysłową

W ogóle temat dyskusji od początku zrobił się niepoważny. Chyba ultraski nigdy się nie nauczą, jak ważny jest wizerunek, bo to nim kieruje się przeciętny człowiek który zostawia najwięcej forsy na stadionie (i przed telewizorem) a ultras to zawsze dla klubu zło konieczne. Konieczne, bo pokrzyczy w sposób zorganizowany, zło, bo nigdy nie oprze się temu, żeby wulgarnie zwyzywać innych, odpalić racę narażając klub na straty czy zrobi oprawę, w której gloryfikuje mordy.
To wyjaśnij dlaczego, oprawy meczowe cieszą się takim zainteresowaniem zwykłych kibiców, którym podczas prezentacji telefony same wypadają z kieszeni? Przecież to zło konieczne

Fakty są takie, że prawdziwi kibice Wisły w niedzielę pokazali, że życie bez ultrasów jest możliwe i wcale nie gorsze. Gdzieś przeczytałem, że stadion Wisły wreszcie nie wyglądał jak jarmark, bez flag i transparentów. Podpisuję się pod tym, po co to komu? Potrzebne piłkarzom czy telewizji? Ani trochę. Chodzi tylko o to, by się pokazać.
Dlaczego UW nie może powiedzieć o które flagi chodzi? Bo jest oczywiste, o które. I jeżeli komuś się wydaje, że można symbole rekinów normalnie pokazywać na stadionie, niech wejdzie do Auschwitz ze swastyką i powie, że to nic takiego. To jest dokładnie ten sam poziom absurdu, symbole morderców klubu nie będą przez nikogo normalnego nigdy mile widziane na stadionie.
Co takiego fajnego było w atmosferze? Przekrzykiwanie się raz po raz pijanych kibiców, czy bluzgi? Bluzganie Ci nie przeszkadzało? Przecież chcesz kultury na stadionie.
Z Auschwitz odleciałeś kompletnie... Może poczytaj trochę książek, zanim zaczniesz coś takiego pisać.
CO do symboli rekina. Zauważ, że większość kibiców nie ma nawet pojęcia, jak wygląda prawidłowy herb, myśląc, że jest to ten SA. Czy to nie hipokryzja?

A jeszcze dodać do tego trzeba, że od dawna ich doping był beznadziejny, notoryczne wjazdy na sąsiadkę i bluzgi zamiast wspieranie klubu, od lat była to równia pochyła.
Ultrasi nie są Wiśle do niczego potrzebni w tym momencie. Mogą nawet nie przychodzić, ich bilety to i tak taniocha, ponieważ bieda umysłowa koreluje z materialną, to nie mogliby sobie pozwolić na lepsze miejscówki.
Rozumiem, że bluzgi z innych sektorów niż C Ci nie przeszkadzają i są ok? Bo na Pogoni było ich więcej, niż na każdym normalnym meczu z dopingiem z prawdziwego zdarzenia.

Biedę umysłową, pokazałeś tylko Ty swoim postem. Ktoś Cię obraził? Zwyzywał? Czy po prostu brak Ci słownictwa, żeby porozmawiać na poziomie?
Odpowiedz cytując
SONNE
Socios Wisła Kraków

Od: 10.2007

Stary 08.03.2019, 11:44
No_look_Pass ja prawie zawsze kupuję karnet na C ( czasami na sektor rodzinny ) głównie dlatego, że wtedy jest mniejsza szansa spotkania takiego buraka jak ty.
Odpowiedz cytując
maciekkk
Senior Member

Od: 06.2012

Stary 08.03.2019, 11:52
Nikt nie ma nic do normalnych opraw i flag bez zakazanych i kontrowersyjnych znaków i napisów. Ale jeśli normalny doping i oprawy mają być kompromisem z wiadomymi flagami to należy się na to nie zgadzać.

I ciekawe, czy jeśli doszłoby jednak do pogrzebu Wisełki, to czy tym osobom, które tak zaciekle bronią tych flag, było chociaż głupio, że poszło o parę flag. Czasem honor (nie wiem czy to dobre słowo) warto schować do kieszeni w imię większych wartości (miłości do Wisły, której nie potrafię utożsamić z flagami).
Odpowiedz cytując
serek.c2
Socios Wisła Kraków

Stary 08.03.2019, 12:18
Mogą nawet nie przychodzić, ich bilety to i tak taniocha, ponieważ bieda umysłowa koreluje z materialną, to nie mogliby sobie pozwolić na lepsze miejscówki.
Ależ Ty musisz być bogaty materialnie, a szczególnie umysłowo...

ok, "target" się nie wybierze ze względu na słabe wyniki. Taka jest teoria.
Zobaczcie, jaką bazę startową ma Wisła. Pomimo, że wyniki były jakie były, otoczka była jaka była, a na stadion chodziło 11-12 tys. 3cia siła w lidze. A marketingowo uważam że 2ga po legii. Ile z tego było UW?
Nie wierzę więc, że odpowiednie zbalansowanie relacji, bez względu na sukces sportowy, nie nakręci koniunktury na Wisłę i nie podniesie zysków.
Wiesz, ilu ludzi z tych 11-12 tysięcy, to osoby, którzy dawniej kibicowały z sektora C (albo z dziesiątki)? Masa moich znajomych i ja sam nie bywam już na tym sektorze, co nie znaczy, że teraz jestem 100% piknik Te 10-11 tys to są Ci najwierniejsi, którzy są zawsze. Walczyć trzeba o tych, co przychodzą, jak jest lepiej. I tu niestety nie widzę szans ich przyciągnięcia bez odpowiedniego poziomu sportowego.

Serek, skoro rozumiesz prawidła wokół jakich funkcjonuje biznes, a zwłaszcza specyficzny biznes piłkarski, Socios nie jest anonimowe w relacjach z klubem i pewnie UW również , to może niech Socios podejmie się próby mediacji? Nie mówię, że przywrócenia znaku rekina, żubra czy czego tam jeszcze, ale moze po prostu rozmowy, żeby te relacje były poprawne i rozsądne? I nie mów, ile to razy słyszałeś, bo Socios powininno być 150% obektywne i aktywne, pomimo głębokiej różnorodności wewnątrz. Niestety. jak to mówią, szlachectwo zobowiązuje.

Wiem, że to ryzykowne dla Socios, ponieważ wielu członków łączy UW z Sharskami i mogłoby się obrazić, ale czemu nie opracować jakiejś stategii działania, poddać pod głosowanie i pomóc?
Jako stowarzyszenie obiecaliśmy, że nie będziemy zajmować się sprawami kibicowskimi. Co nie znaczy, że nie zależy nam na ruchu kibicowskim na Wiśle. To nie jest tak, że temat olaliśmy. Poruszyliśmy go na spotkaniu z jedną z trzech osób zarządzających obecnie klubem. Klub przedstawił swoje argumenty, my wyraziliśmy swoje obawy. Ja sam kilka razy namawiałem na spotkanie z grupami kibicowskimi i szczerą rozmowę. Co z tym klub zrobi, nie wiem.

To, że jako społeczeństwo zmieniamy się w kierunku modeli zachodnich (stą dążenie do kopiowania modeli angielskich, gdzie na stadionei flag nie ma ale tłuką się wszyscy w ciemnych zaułkach), nie oznacza że edukacji nie wymagają obie strony. I ta biznesowa. I ta kibicowska. I tylko ktoś rozsądny może te strony uczyć, jak razem zrobić dobry klub w Polsce.

Stadion bez zorganizowanego dopingu jest jak choinka bez światełek. Niby ładnie, ale wieczorem straszy.
Żeby tylko jeszcze strony chciały słuchać...
Odpowiedz cytując
Gero
Senior Member

Od: 02.2003

Stary 08.03.2019, 12:21
a zasłońcie tego rekina Białą Gwiazdą i po problemie.... no chyba, że rekin ważniejszy.
Pokażcie ze jesteście ponad to.

jeden z drugim się przegadują jak baby na jarmarku. żenada
Odpowiedz cytując
Levis88
Senior Member

Od: 02.2015

Stary 08.03.2019, 12:35
Jasne że ważniejszy. Na jednym z wyjazdów jak brakło miejsca na flagi to flagę WSH skrócili o herb TS a rekin został.
Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna

Odpowiedź
Narzędzia tematu
Tryby wyświetlania

Zasady wysyłania postów