The White Star Division - Wisła Kraków

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Inne > Hyde Park (moderowane)
Nazwa użytkownika
Hasło

Hyde Park (moderowane) Pokój również moderowany, jednak tu nie trzeba mówić o piłce nożnej i kibicowaniu. Chcecie pogadać o czymś "niepiłkarskim" - wejdźcie tutaj.

-->
Zakłady na Wisłę? Legalni bukmacherzy w Polsce - ranking i recenzje. Sprawdź też STS kod promocyjny.
Odpowiedź

Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
adam_09
Senior Member

Od: 11.2010

Ignoruj użytkownika Pomoc
Stary 29.05.2011, 23:27
Polecałem już wcześniej kobietę do której sam jeżdżę od 4 lat. Nie mniej jednak zgadzam się z przedmówcami. Koszty ubezpieczenia w tym roku poszły w tym roku kosmicznie do góry nawet do 50 % a dodatkowo zmieniły się warunki u niektórych ubezpieczycieli. A co najlepsze ma to iść jeszcze do góry. Ja za swoje płaciłem jeszcze 2 lata temu ok 400 zł. Miałem stłuczkę i zapłaciłem w zeszłym roku ok. 650 za OC. W tym roku myślałem, że skoro nic mi się nie przydarzyło, zniżki urosły zapłacę mniej...kicha zapłaciłem 780 zł za samo OC swojego 17 letniego auta ! Kosmos.
Odpowiedz cytując
Don Donson
Senior Member

Od: 05.2011

Stary 30.05.2011, 01:32
Jako że pracuję w branży ubezpieczeń to powiem tak.
OC jest droższe i będzie coraz bardziej z prostych przyczyn:
- jest to jedyna w ubezpieczeniach komunikacyjnych (a są to jeszcze AC, NNW, Assistance) nierentowna linia biznesu praktycznie u każdego ubezpieczyciela. Spowodowane jest to dużymi sumami gwarancyjnymi na polisach (wymóg UE) oraz rentami z OC dla poszkodowanych które na wiele lat obciążają wynik techniczny ubezpieczycieli.
- dość duży odsetek ludzi, którzy nie kupują ubezpieczenia w ogóle i jeżdżą na fuksa - potem jak coś bo płaci UFG, ale delikwent ma niewesoło. Z tego powodu składki do UFG, które płacą ubezpieczyciele (UFG niejako reasekuruje rynek OC) są coraz wyższe.
- należy pamiętać, że ubezpieczyciele częściowo tłumaczą drogie ceny w/w powodami - prawdziwy powód to zeszłoroczna powódź, która tak naprawdę uderzyła rynek po kieszeni i szuka się sposobów aby to zalać - OC jest niby jednym z nich - ale biorąc pod uwagę samą specyfikę tego ubezpieczenia i faktu, że ubezpieczyciele są praktycznie wyłączeni z oceny ryzyka w tym zakresie nie ma takiej możliwości aby wynik techniczny w ten sposób się poprawił.

W kwesti OC z tzw "Wielkiej Trójki" (PZU SA, WARTA, HESTIA), jak macie szkodę spowodowaną przez klienta z tych firm to bierzcie wszystko co się da (oryginalne cześci - nie bierzcie zamienników, korzystajcie z aut zastępczych, wołajcie assistance o każdej porze dnia i nocy).
Te koszty są do zwrócenia obowiązkowo przez każde centrum likwidacji szkód tych firm.
Mają obowiązek zapłacić Wam brutto (bo płaciliście składkę brutto) z VAT.
Zaniżanie wartości odszkodowania jest spowodowane tzw "amortyzacją" czyli spadkiem wartości pojazdu w czasie, jest jednak na to sposób:

To obowiązek skompensowania szkody w taki sposób aby wartość pojazdu była równa tej sprzed wypadku. Jeżeli tak się nie stanie i coś będą kręcić to trzeba im napisać że życzycie sobie aby założyli Wam części "zużyte w takim samym stopniu" jak były w momencie szkody i niech to zużycie potwierdzi ich rzeczoznawca Wiadomo że to jest niemożliwe i nikt nie znajdzie takich części i jeszcze się pod tym nie podpisze więc zlecą Wam do montażu funkiel nowe oryginały

PS: odwołujcie się od każdego pisma z odmową (zazwyczaj jest bezpodstawna), bo to jest pierwsze sito.
W razie pytań możecie walić na PRV.

Powodzenia
PS:(...)Skąd ta lojalność?
Kamil Kosowski: "To jest lojalność wobec herbu, wobec kibiców, nie wobec właściciela."
"de oppresso liber"
Odpowiedz cytując
dj_ibutti
Senior Member

Od: 02.2004

Stary 31.05.2011, 00:08
Ok. Załatwilem. Dzięki za rady. Pojechałem do multiagencji na ul.Pilotów, na przeciwko Krakchemii i mi gość załatwił AVIVE za 556 zł Czyli zaosczędziłem 400 jak nic. Polecam!
KLUB FUTBOLU AMERYKAŃSKIEGO: KRAKÓW TIGERS
Odpowiedz cytując
Prezydentowa
Miodek

Od: 06.2004

Stary 01.06.2011, 06:26
węgorz2 napisał(a):Wyświetl post
jakie auto ,jakie przebiegi robisz ,moze sonda lambda poszla?
Hyundai Elantra, dość rzadkie auto. Przebiegi? Hm, około 18tys.
No i sonda to raczej nie jest, bo pół roku temu była wymieniana
Odpowiedz cytując
adam_09
Senior Member

Stary 01.06.2011, 11:26
nie zmienia to postaci rzeczy, że może być walnięta Mi kiedyś nowy termostat siadł po 2 tygodniach a zanim do tego doszedłem to wymieniłem masę innych rzeczy.
Odpowiedz cytując
dawidTS
Senior Member

Od: 01.2009

Stary 03.06.2011, 11:43
Mam pytanie:

Czy Fiaty Punto z 1997 r. model SX 75 ma wspomaganie kierownicy?
TYLKO CW3L3 NOSZA ZELE !
Odpowiedz cytując
adi23
Senior Member

Od: 12.2008

Stary 03.06.2011, 13:01
na 99% nie ma wspomagania
Odpowiedz cytując
Dziadek
Junior Member

Od: 07.2010

Stary 06.06.2011, 16:24
dawidTS brava z tego rocznika ma wspomaganie i prad w szybach wiec mysle ze punto tez bedzie mialo plus jedna poduszka
Sam se spieprzaj
Odpowiedz cytując
iiYama
Senior Member

Od: 12.2002

Stary 11.06.2011, 13:59
Witam

Ktoś z was jeździł Octavią Tour Combi?

Jakie macie wrażenia? Wiem że to autko z ubogim wyposażeniem w porównaniu z nową Octavią II a jak się sprawdza na trasie?

Dzięki
Ostatnio edytowane przez iiYama : 11.06.2011 o godz. 14:03.
Ave
Wisła
Odpowiedz cytując
picasso
Senior Member

Od: 07.2005

Stary 11.06.2011, 14:54
iiYama napisał(a):Wyświetl post
Witam

Ktoś z was jeździł Octavią Tour Combi?

Jakie macie wrażenia? Wiem że to autko z ubogim wyposażeniem w porównaniu z nową Octavią II a jak się sprawdza na trasie?

Dzięki
1.9 TDI bardzo dobrze.
dziękuję za uwagę
Odpowiedz cytując
iiYama
Senior Member

Od: 12.2002

Stary 11.06.2011, 15:08
picasso napisał(a):Wyświetl post
1.9 TDI bardzo dobrze.
Jak z głośnością w mieście i na trasie ( powyżej 130 )? Jak widoczność z tyłu? Korzystasz z podłokietnika może?

Troszku więcej szczegółów napisz jeśli masz chwilę
Ave
Wisła
Odpowiedz cytując
picasso
Senior Member

Stary 11.06.2011, 15:23
iiYama napisał(a):Wyświetl post
Jak z głośnością w mieście i na trasie ( powyżej 130 )? Jak widoczność z tyłu? Korzystasz z podłokietnika może?

Troszku więcej szczegółów napisz jeśli masz chwilę
hmmmm powiem szczerze,ze nie zwracam uwagi an takie rzeczy.dla mnie najważniejsze sa :spalanie,dynamika i trwałość.widoczność do tylu nie interesuje mnie w ogóle bo korzystam z lusterek.taki nawyk z jazdy dużymi samochodami.co do głośnosci.nowe octavie sa niewątpliwie lepiej wyciszone,ale z drugiej strony jeśli chcesz kupic idealny samochód to chyba trzeba rozgladac się co najmniej dwie półki wyżej.wg mnie najpierw nakreśl sobie priorytety czego oczekujesz os samochodu,a póxneij dobieraj sobei do tego konkretny model.i jeszcze jedno przy TDI trzeba liczyc się z tym,że należy dolewac olej.te silniki tak mają i juz.
dziękuję za uwagę
Odpowiedz cytując
julo
Senior Member

Od: 03.2004

Stary 18.06.2011, 10:22
Z tym dolewaniem oleju do TDI to nie do końca tak..
Co prawda instrukcja obsługi przewiduje dosyć spore dolewki ale ja miałem już 3 silniki TDI i tylko w jednym byłem zmuszony dolewać olej, miał ponad 300tys km.

W dwóch pozostałych nie dolewam nic. Ludzie myślą też że silnik żre olej, a najczęściej to są jakieś drobne wycieki, olej sie gdzieś poci itp. Warto zajrzeć.

A wracając do spalania, właśnie zrobiłem 600km przez całą Polskę i spalanie w 1.9 TDI (130KM, 6 -biegów) wyszło mi średnio 5,3L/100km, średnia prędkość ok. 86km/godz., czas jazdy 7 godzin. Auto załadowane na maxa - pełne obciążenie.
Odpowiedz cytując
ja_ka_
WISŁA KRAKÓW

Od: 05.2004

Stary 18.06.2011, 10:42
julo napisał(a):Wyświetl post
Z tym dolewaniem oleju do TDI to nie do końca tak..
Co prawda instrukcja obsługi przewiduje dosyć spore dolewki ale ja miałem już 3 silniki TDI i tylko w jednym byłem zmuszony dolewać olej, miał ponad 300tys km.

W dwóch pozostałych nie dolewam nic. Ludzie myślą też że silnik żre olej, a najczęściej to są jakieś drobne wycieki, olej sie gdzieś poci itp. Warto zajrzeć.

A wracając do spalania, właśnie zrobiłem 600km przez całą Polskę i spalanie w 1.9 TDI (130KM, 6 -biegów) wyszło mi średnio 5,3L/100km, średnia prędkość ok. 86km/godz., czas jazdy 7 godzin. Auto załadowane na maxa - pełne obciążenie.
Podłączę się: Astra H 1,7 CDTI, sprawdzam olej co kilka tyg, za miesiąc czeka mnie wymiana (wymieniam co rok ok 15tys km) i nie zdarzyło mi się dolewać, poziom ciągle ten sam (auto z 04 r. mam go 2 lata).

A spalanie, w zeszły weekend 700 km 4,5 l/100 z tym że w 2 osoby, bagażnik pełen. No ale raczej delikatnie.
Odpowiedz cytując
Faitmen
Senior Member

Od: 06.2010

Stary 19.06.2011, 12:18
http://otomoto.pl/peugeot-407-2-0-hd...C19369199.html co sądzicie o tym samochodzie... chodzi glownie o ekonomię jazdy i awaryjnosc... czy nie trzeba bedzie na niego wydawac grubej kasy po kilku miesiacach jazdy
Odpowiedz cytując
węgorz2
Senior Member

Od: 03.2007

Stary 19.06.2011, 12:40
zna ktos komis W NAWOJOWEJ GORZE? nie wiecie czy sprowadzaja auta czy rozbitki i robia je u siebie ?moze ktos tam mieszka w poblizu?
podobno tak jest w CZERNICHOWIE W KOMISIE ze klepia w warsztacie z tylu komisu
Odpowiedz cytując
wisłaWieczysta
Senior Member

Od: 03.2008

Stary 19.06.2011, 13:33
Faitmen napisał(a):Wyświetl post
http://otomoto.pl/peugeot-407-2-0-hd...C19369199.html co sądzicie o tym samochodzie... chodzi glownie o ekonomię jazdy i awaryjnosc... czy nie trzeba bedzie na niego wydawac grubej kasy po kilku miesiacach jazdy

jeśli chodzi o tego peugeota to miał go mój ojciec przez 4 lata. jeśli chodzi o ekonomie, komfort jazdy i dynamikę to jest bardzo ok. natomiast jeśli chodzi o jego awaryjność i koszty z tym związane to jest masakra. jak się zepsuł komputer pokładowy to jego wymiana kosztuje parę tysięcy złotych, nie mówiąc już o problemach z nadwoziem...
Odpowiedz cytując
picasso
Senior Member

Stary 19.06.2011, 14:42
mojemu wujkowi za komputer do polo powiedzieli 5 ty zł.to jest po prostu drogi element bez względu na markę samochodu.
dziękuję za uwagę
Odpowiedz cytując
miba
Senior Member

Od: 11.2002

Stary 21.06.2011, 10:24
Panie i Panowie, nie chce ktoś korekty lakieru jutro machąć? (pytam o jutro, bo jedno autko wysypało a w inne dni też oczywiście da radę)

takiej jak tu:
http://forum.kosmetykaaut.pl/viewtop...r=asc&start=15
tu:
http://forum.kosmetykaaut.pl/viewtop...=107122#107122
czy tu:
http://forum.kosmetykaaut.pl/viewtop...=106360#106360
lub tu:
http://forum.kosmetykaaut.pl/viewtop...=108400#108400

?
Odpowiedz cytując
adam_09
Senior Member

Stary 21.06.2011, 10:48
a w jakiej to cenie ?
Odpowiedz cytując
miba
Senior Member

Stary 23.06.2011, 13:22
Zależy od samochodu wszystko, bo na niektórych to i kilkadziesiąt godzin pracy jest, żeby osiągnąć zamierzony efekt.

A jakie autko?
Odpowiedz cytując
wiertar
Senior Member

Od: 07.2006

Stary 23.06.2011, 14:13
np. alfa Romero 156 Sportwagon
Jechałeś gdzieś kiedyś na 90 minut Po klimat trybun na wyjazdach byłeś ilu dobra oprawa i ekipa w dobrym stylu, tygiel emocji choć pełno s****ysynów, chce abyś zdech i choć wynik w plecy, śpiewasz dalej zdarte gardło cię leczy, to niby parę liter, parę piłkarzy wiesz niby w polskiej lidze nic się nie zdarzy wiesz, ale gdy płona race śpiewają trybuny znowu wygramy nie ważne u nas czy u nich, poczucie dumy gdy tamci mówią o nas to dla tych co zarywaja życie na stadionach...
Odpowiedz cytując
miba
Senior Member

Stary 24.06.2011, 09:20
jak nie widze auta i lakieru to 400zl
wiecej mozna powiedziec po ogledzinach na zywo - wiadomo, efekt nie jest chwilowy, tylko raczej dlugo, dlugoterminowy, taka 'diamentowa ochrona' tylko bez otoczki marketingowej, ktora kosztuje 2000zl...
Odpowiedz cytując
kriz69
Senior Member

Od: 10.2007

Stary 28.06.2011, 10:19
moze ktos napisac gdzie jest w Krakowie lub w okolcach duzy wybor uzywanych opon
Odpowiedz cytując
Kocur
semper fi

Od: 09.2003

Stary 28.06.2011, 22:04
No to pojeździłem ...

Check engine i zero mocy - dopiero od 2500 w górę nagle się włącza turbo ...

- Wężyki podciśnienia
- EGR
- Kolektor

i kij wie co jeszcze do sprawdzenia - wizyta u mechera już zaklepana
MOMENT OF TERROR IS THE BEGINNING OF LIFE
Odpowiedz cytując
MatMario
Senior Member

Od: 05.2004

Stary 28.06.2011, 22:20
EGR to sam sprawdzisz. Odłącz go po prostu i zobacz jak jedzie. Jak tak samo to masz ślad. Kolejna rzecz to maskę do góry i dodawaj gazu, może gdzieś dmucha przez wąż z doładowaniem bo pękł?

Tak czy tak powodzenia i oby jakaś pierdoła.
jackass: -Sęk w tym, że jak my im sprzedajemy bilety, to bierzemy pełną odpowiedzialność za nich.
Press: -Czyli to klub dystrybuowałby bilety na mecze wyjazdowe?
jackass: -I tak to musimy robić,zawsze tak jest.
Press: -Przed konfliktem SKWK się tym zajmowało?
jackass: -Tak, oni to robili.
Odpowiedz cytując
wiertar
Senior Member

Od: 07.2006

Stary 28.06.2011, 22:22
podpiełeś pod kompa
Jechałeś gdzieś kiedyś na 90 minut Po klimat trybun na wyjazdach byłeś ilu dobra oprawa i ekipa w dobrym stylu, tygiel emocji choć pełno s****ysynów, chce abyś zdech i choć wynik w plecy, śpiewasz dalej zdarte gardło cię leczy, to niby parę liter, parę piłkarzy wiesz niby w polskiej lidze nic się nie zdarzy wiesz, ale gdy płona race śpiewają trybuny znowu wygramy nie ważne u nas czy u nich, poczucie dumy gdy tamci mówią o nas to dla tych co zarywaja życie na stadionach...
Odpowiedz cytując
Kocur
semper fi

Od: 09.2003

Stary 28.06.2011, 22:30
Komp będzie u mechanika znajomego w piątek to się okaże.

Nie mam kompletnie czasu nawet przy samym EGR grzebać żeby go odpiąć na chwilę.
Wężyki mogły strzelić ale czemu jak depnę to moc wraca ...

okaże się za kilka dni.
Ostatnio edytowane przez Kocur : 28.06.2011 o godz. 22:55.
MOMENT OF TERROR IS THE BEGINNING OF LIFE
Odpowiedz cytując
pietras1234
Senior Member

Od: 01.2005

Stary 29.06.2011, 15:59
Panowie, nie doktoryzować się, bo jak check zaświecił to będzie dane jak na tacy na kompie.

Chociaż EGR to dobry trop...
"Ten febrisan Cię tak rozp...?"
Odpowiedz cytując
Dziadek
Junior Member

Od: 07.2010

Stary 29.06.2011, 16:47
kriz69 róg kamienskiego i heltmana lub nastepna kurde nie pameitam ktora z tych małych...
ale jadac od BP przy wielickiej w strone Bonarki bedziesz mial po prawej rece wulkanizatora maja duzy wybor i calkiem zdrowe oponki sam bralem u nich R14
Sam se spieprzaj
Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Inne > Hyde Park (moderowane)

Odpowiedź
Narzędzia tematu
Tryby wyświetlania

Zasady wysyłania postów