The White Star Division - Wisła Kraków

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna
Nazwa użytkownika
Hasło

Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny.

Reklama
Zakłady na Wisłę? Legalni bukmacherzy w Polsce - ranking i recenzje. Sprawdź też STS kod promocyjny.
Wyświetl wyniki ankiety: Podczas okienka transferowego latem 2018 roku Wisła:
wzmocni się 33 24,09%
osłabi 82 59,85%
zmiany kadrowe nie będą odczuwalne 22 16,06%
Głosujących: 137. Nie możesz głosować w tej ankiecie

Odpowiedź

Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
czera84
Senior Member

Od: 06.2010

Ignoruj użytkownika Pomoc
Stary 14.06.2010, 21:47
morgenes napisał(a):Wyświetl post
A skąd przepuszczenie, że ktoś z tej dwójki przyjdzie? Bo ja mam nadzieję, że jednak nie. Glik dla mnie to porażka, a Sadlok pokazał co potrafi w konfrontacji z europejską piłką... Nie wart swojej ceny.
Ja też mam nadzieje ,że nie bo to jednak piłkarze na przyszłość,chociaż przed Glikiem nie widzę super przyszłości,ale Sadlok trochę jednak za drogi.Taki Marcelo drugi by się przydał.
Odpowiedz cytując
polska.mysl.szkoleniowa
Senior Member

Od: 03.2009

Stary 14.06.2010, 21:54
A skąd przepuszczenie, że ktoś z tej dwójki przyjdzie? Bo ja mam nadzieję, że jednak nie. Glik dla mnie to porażka, a Sadlok pokazał co potrafi w konfrontacji z europejską piłką... Nie wart swojej ceny.
Nie to, co Głowacki - ten, był przez lata ostoją defensywy Biało-czerwonych, co?
Odpowiedz cytując
willow
a.k.a. morgenes

Od: 11.2002

Stary 14.06.2010, 22:15
polska.mysl.szkoleniowa napisał(a):Wyświetl post
Nie to, co Głowacki - ten, był przez lata ostoją defensywy Biało-czerwonych, co?
O czym Ty piszesz człowieku... Sadlok Głowackiemu może korki wkręcać co najwyżej.
"Gdy wracam do domu i się zamyśle, myślę o Wiśle..."
K.I.Gałczyński

"I skończył się mecz w Londynie i tak i to jest prawda!!!..."
Odpowiedz cytując
gigant
Joker the Great

Od: 06.2003

Stary 14.06.2010, 22:20
Czytanie ze zrozumieniem i wyczucie ironii, to podstawa w tym topiku.
90minut.pl o tabeli 2005/2006 napisał(a):
"Lech Poznań nie wystąpił o licencję na przyszły sezon i został przesunięty na ostatnie miejsce w tabeli. W przyszłym sezonie pod nazwą Lech Poznań występować będzie Amica Wronki."
Odpowiedz cytując
rw88
Senior Member

Od: 01.2010

Stary 14.06.2010, 22:26
O czym Ty piszesz człowieku... Sadlok Głowackiemu może korki wkręcać co najwyżej.
Głowacki na poziomie międzynarodowym delikatnie mówiąc też nie spisywał się rewelacyjnie. Druga sprawa to to, że Sadlok jest 10 lat młodszy i nie wydaje mi się, żeby był mniej utalentowany od Głowy. Kwestia taka, czy Wisła chce piłkarza na teraz ale nie na lata, czy takiego może nie na teraz, ale na lata.
Odpowiedz cytując
grzesiek632
Senior Member

Od: 06.2008

Stary 14.06.2010, 22:36
http://www.gazetakrakowska.pl/sport/...emao,id,t.html

w tym artykule jest tylko jedno ciekawe zdanie:

Co prawda wczoraj już oficjalnie klub potwierdził, że z Krakowem żegna się Arkadiusz Głowacki (do przeprowadzenia trans- feru potrzebne są już tylko testy medyczne w Turcji), ale w jego miejsce jeszcze w tym tygodniu ma pojawić się następca.

- Bierzemy pod uwagę zarówno piłkarzy zagranicznych, jak i krajowych - mówi dyrektor wykonawczy Wisły, Jakub Jarosz. Ci krajowi to Kamil Glik i Maciej Sadlok. Nie są oni jednak na szczycie listy życzeń "Białej Gwiazdy", gdy chodzi o pozycję stopera. Transfer jednego z tych dwóch graczy wejdzie w życie dopiero wtedy, gdy nie uda się zakontraktować piłkarza zagranicznego.

Fajnie by było gdyby to się okazało prawda. Doszedłem do wniosku ( jaki i spora cześć forum ) że polskich piłkarzy nie ma co sprowadzać. Zagrają tacy raz na rok dobry mecz w Polskiej Ekstraklasie i uważają się za gwiazdy światowego formatu..
"Wisła to nasz nałóg, to nasza heroina
i gdyby nie ONA - świat mógłby się zatrzymać.."

Odpowiedz cytując
willow
a.k.a. morgenes

Stary 14.06.2010, 22:37
Przypomnijcie sobie Głowę na mundialu. Najlepszy na boisku. Potem pech i brak powołań. Najbardziej niedoceniany zawodnik w polskiej kadrze. Takie jest moje zdanie.
K.I.Gałczyński

Odpowiedz cytując
rabi86
Socios Wisła Kraków

Od: 08.2006

Stary 14.06.2010, 22:40
Czyli twierdzisz, że Głowacki był ostoją reprezentacji. Śmieszy mnie wyciąganie wniosków co do piłkarzy Polskich po meczu z Hiszpanią. To tak jakbyście oczekiwali zwycięstwa, albo równej gry Wisły z Barceloną. Głowackiego pewnie by Hiszpanie tak samo wkręcali. Trochę obiektywizmu by się przydało.
Odpowiedz cytując
WalkerLukeTS
Member

Stary 14.06.2010, 22:48
Kończcie kłótnie bo to niczemu nie służy.

Właśnie przeczytałem na stronce MFK Koszyce że z klubu odchodzi Marko Milinkovic...i tak sobie pomyslalem ze może do nas,ale...parę linijek nizej jest zdanie:
Čo sa týka spojenia Milinkovič a FC Barcelona, tak je na takom istom bode, ako na začiatku - nik nás nekontaktoval,“ podotkol Blažej Podolák. I tak sobie pomyslalem,że skoro nawet takie plotki krązą wokół tego pilkarza to musiałoby się stać coś cudownego zeby przyszedl
Odpowiedz cytując
Ogryzek
Senior Member

Od: 03.2004
Skąd: Pod koniec VIII wieku powstało państwo Wiślan. Stolicą Wiślan jest Kraków

Stary 14.06.2010, 23:09
Tak tak - pokazał też nie raz w reprezentacji Arek jak był wkręcany, a o samobójach nie wspomnę.

Arek kiedyś też zaczynał karierę i też nie wszystko na początku potrafił. Ludzie - Sobolewski jak pisał "mędrzec" Pablo84 też nie był "czekoladą" od samego początku a "gównem" jak teraz Sadlok. (Cytat z "przemądrej" wypowiedzi Pablo84)

Marcelo miał się uczyć lata przy Cleberze a zaraz po sprzedaniu naszego (wydawało się niezastąpionego weterana) wykorzystał swoją szansę. Sadlok też swoją wykorzysta.

Mnie też szkoda że Arek odchodzi (10 lat) cała epoka, ale czas płynie nieubłaganie. Sadlok podoła wyzwaniu

grzesiek632 napisał(a):Wyświetl post
http://www.gazetakrakowska.pl/sport/...emao,id,t.html

w tym artykule jest tylko jedno ciekawe zdanie:

Co prawda wczoraj już oficjalnie klub potwierdził, że z Krakowem żegna się Arkadiusz Głowacki (do przeprowadzenia trans- feru potrzebne są już tylko testy medyczne w Turcji), ale w jego miejsce jeszcze w tym tygodniu ma pojawić się następca.

- Bierzemy pod uwagę zarówno piłkarzy zagranicznych, jak i krajowych - mówi dyrektor wykonawczy Wisły, Jakub Jarosz. Ci krajowi to Kamil Glik i Maciej Sadlok. Nie są oni jednak na szczycie listy życzeń "Białej Gwiazdy", gdy chodzi o pozycję stopera Transfer jednego z tych dwóch graczy wejdzie w życie dopiero wtedy, gdy nie uda się zakontraktować piłkarza zagranicznego.

Fajnie by było gdyby to się okazało prawda. Doszedłem do wniosku ( jaki i spora cześć forum ) że polskich piłkarzy nie ma co sprowadzać. Zagrają tacy raz na rok dobry mecz w Polskiej Ekstraklasie i uważają się za gwiazdy światowego formatu..
Znowu widzę paszporty a nie gra.... A Jirsak, Kirm czy legendarny Hristov ile tych meczy mieli dobrych?

Sadlok na ich tle to mistrz równej gry
Ostatnio edytowane przez Ogryzek : 14.06.2010 o godz. 23:17.
„Pierwotnie polską barwą narodową był »karmazyn« uważany w średniowieczu za najszlachetniejszy z kolorów. Wykorzystywany był on jako symbol dostojeństwa i bogactwa. Z uwagi na cenę barwnika potrzebnego do uzyskania tego koloru mało kto mógł sobie na niego pozwolić...
Odpowiedz cytując
Wasiu
Senior Member

Od: 04.2003

Stary 14.06.2010, 23:15
WalkerLukeTS napisał(a):Wyświetl post
Kończcie kłótnie bo to niczemu nie służy.

Właśnie przeczytałem na stronce MFK Koszyce że z klubu odchodzi Marko Milinkovic...i tak sobie pomyslalem ze może do nas,ale...parę linijek nizej jest zdanie:
Čo sa týka spojenia Milinkovič a FC Barcelona, tak je na takom istom bode, ako na začiatku - nik nás nekontaktoval,“ podotkol Blažej Podolák. I tak sobie pomyslalem,że skoro nawet takie plotki krązą wokół tego pilkarza to musiałoby się stać coś cudownego zeby przyszedl
Wg mnie ich prezes mowil, ze nowi pilkarze beda dochodzic w zaleznosci od tego kto odejdzie. Najwiekszym zainteresowaniem ciesza sie Novak, Milinkovic i Kolbas. Pytale kluby ze Slowacji - Slovan, Zilinia i Trnava. A co do zainteresowania Milinkovicia Barcelona to nikt nie kontaktowal.

Bez jaj, nie wierze, ze Barca sciaga zawodnikaz ligi slowackiej.

A co do tej rewelacji z krakowskiej, ze najpierw zagraniczni pozniej ewentualnie Glik czy Sadlok to chyba ich wlasna interpretacje. Na filmiku video takie slowa nie padly, chociaz filmik pewnie wszystkiego nie obrazuje.
Ostatnio edytowane przez Wasiu : 14.06.2010 o godz. 23:19.
Odpowiedz cytując
jova
Senior Member

Od: 07.2003

Stary 15.06.2010, 00:12
Ogryzek napisał(a):Wyświetl post
Arek kiedyś też zaczynał karierę i też nie wszystko na początku potrafił. Ludzie - Sobolewski jak pisał "mędrzec" Pablo84 też nie był "czekoladą" od samego początku a "gównem" jak teraz Sadlok. (Cytat z "przemądrej" wypowiedzi Pablo84)
Jeśli dobrze pamiętam to Sobol tak naprawdę zaistniał w ekstraklasie dopiero grając w Grodzisku, gdy miał już z 25 lat. Przed tym większość postrzegała go najwyżej jako zwykłego solidnego ligowca.
Ostatnio edytowane przez jova : 15.06.2010 o godz. 00:25.
Odpowiedz cytując
mrawczu
Senior Member

Od: 01.2006

Stary 15.06.2010, 00:36
sovinho_02 napisał(a):Wyświetl post
A odtwarza wam się wogóle to ?
się odtwarza więc raz jeszcze: http://kiks.tv/2010/06/wisla-krakow-z-nowym-bramkarzem/

swoją drogą widać że gość dobrze się czuje w blasku reflektorów... oby tak na boisku, bo czeka go nie lada wyzwanie zadowolić nasze piekiełko
Za mało jest cudownych chwil, by bać się tych pozornie złych!
Odpowiedz cytując
rw88
Senior Member

Stary 15.06.2010, 00:45
Wasiu napisał(a):Wyświetl post
Bez jaj, nie wierze, ze Barca sciaga zawodnikaz ligi slowackiej.
Obawiam się, że jednak z jajami - jego kolegę klubowego, Nemanję Maticia w poprzednim sezonie zagarnęła Chelsea, pierwsza drużyna najlepszej ligi świata...
Odpowiedz cytując
KOALIK
Senior Member

Od: 02.2004

Stary 15.06.2010, 01:02
rw88 napisał(a):Wyświetl post
Obawiam się, że jednak z jajami - jego kolegę klubowego, Nemanję Maticia w poprzednim sezonie zagarnęła Chelsea, pierwsza drużyna najlepszej ligi świata...
Dla Wisły byłby niewielkim wzmocnieniem... Czemu go nie ma MŚ? Taki talent, że wyląduje w Barcelonie, ale tej z Ekwadoru...
Odpowiedz cytując
rw88
Senior Member

Stary 15.06.2010, 01:07
KOALIK napisał(a):Wyświetl post
Dla Wisły byłby niewielkim wzmocnieniem... Czemu go nie ma MŚ? Taki talent, że wyląduje w Barcelonie, ale tej z Ekwadoru...
Nie wiesz co mówisz, Serbia ma takie bogactwo indywidualności w linii pomocy, że utalentowany 21-dno letni Maticiowi nie było łatwo się przebić w gronie takich zawodników jak Krasic, Jovanovic, Stankovic, Tosic, Kuzmanovic, Ninkovic - po prostu postawiono na bardziej doświadczonych zawodników. Ale warto wspomnieć, że Matic był w szerokiej, trzydziestoosobowej kadrze na mistrzostwa, odpadł w ostatniej chwili. Poza tym mówimy o realności odejścia Milinkovicia do FC Barcelony i wydaje mi się, że skoro Matic potrafił z Koszyc do Chelsea, to Milinkovic może śmiało trafić do Hiszpanii - oczywiście początkowo do drużyny rezerw, lub jako zawodnik szerokiej kadry.
Ostatnio edytowane przez rw88 : 15.06.2010 o godz. 01:10.
Odpowiedz cytując
ardianek
Senior Member

Od: 08.2003

Stary 15.06.2010, 01:15

wszystko jasne.
Jazda, Jazda, Jazda - BIAŁA GWIAZDA!!!!
Odpowiedz cytując
twardybidon
Senior Member

Od: 04.2009

Stary 15.06.2010, 01:22
Reasumując po wypowiedzi Jarosza wynika, że nasze cele transferowe to sześciu graczy. Zebrałem wklejane tu informacje ze stronek plus "przecieki" forumowe:

1) Bramkarz - Milan Jovanić (24 lata, Spartak Subotica).

2) Prawy obrońca - Alemão (27 lat, Adelaide) lub ktoś inny testowany jeżeli Brazylijczyk obleje testy.

3) Środkowy obrońca - zagraniczny zawodnik, Kamil Glik (22 lata, Piast), Maciej Sadlok (20 lat, Ruch) - według GK stranieri ma pierwszeństwo, wg PS jednym z kandydatów jest Ante Aračić (28 lat, Hajduk Split).

4) Środkowy pomocnik - Mario Đurovski (24 lata, Vojvodina Nowy Sad) - oferta potwierdzona m.in. przez zawodnika.

5) Lewy pomocnik - Marko Milinković (22 lata, MFK Koszyce) - na razie chyba jedyny znany kandydat na tę pozycję ("przeciek" forumowy).

6) Napastnik - Stephen Ayodele Makinwa (26 lat, Lazio), Papa Babacar Diawara (22 lata, Maritimo), Jonathan Soriano Casas (24 lata, Barcelona B), Mame Ousmane Cissokho (23 lata, Auxerre B) - negocjacje z Makinwą potwierdził Jarosz, o Diawarze pisała wisla-online.pl, o Cissoko i Soriano pisały i gazety i portale.

Kogoś przeoczyłem?
Odpowiedz cytując
Wojtas
Senior Member

Od: 06.2006

Stary 15.06.2010, 02:16
Szkoda Glowy ,ale coz ,takie zycie,lata lecą ,chciał cos zmienic i zarobic ...musimy to uszanowac

teraz trzeba skupic sie na obroncy i napastniku bo tu mamy duze braki
z tym zeby to nie byli kolesie z łapanki,mam nadzieje ze Basałaj zna sie na rzeczy i w koncu to okienko jakos bedzie wygladało.
WISŁA KRÓLOWA POLSKI
Odpowiedz cytując
1q2
Socios Wisła Kraków

Od: 02.2005

Stary 15.06.2010, 02:40
Jeśli chodzi o rachunek ekonomiczny to znakomity transfer.Natomiast daleka droga do tego by stwierdzić że przełoży się to na wzmocnienie zespołu.
Mamy bramkarza - miejmy nadzieje że będzie solidny ale mamy też rozmontowaną obronę i zero w przodzie.
W ubiegłym sezonie przegraliśmy 6 meczów w lidze - wszystkie 0-1.
Pozytywna ocenę całej polityki sportowej, będziemy mogli wystawić dopiero wtedy gdy na boisku okaże się że w defensywie się nie osłabiliśmy a w ofensywie wzmocniliśmy.
94 - Allah Akbar!!
Odpowiedz cytując
wolfy
Senior Member

Od: 01.2005

Stary 15.06.2010, 02:46
Znowu widzę paszporty a nie gra.... A Jirsak, Kirm czy legendarny Hristov ile tych meczy mieli dobrych?

Glik to drewniak, Sadlok to drewniak.
Jirsak i Kirm to przy nich prawdziwi geniusze piłki, technicy. Tyle, że to piłkarze kreatywni, a tacy mają o wiele trudniejsze zadanie na boisku.
Ile musielibyśmy zapłacić za któregoś z tych dwóch "stoperów"? I czy przypadkiem - za te same pieniądze - nie dałoby się sprowadzić jakiegoś solidnego piłkarza? Tu naprawdę nie trzeba dużo - Cleber też w wielkich klubach nie grał. Wystarczy nam przeciętny/słaby stoper z silnej ligi. Ile taki może kosztować? Zakładając oczywiście, że nie można mieć go za darmo.

Paszporty nie grają? Ależ - grają, grają, czego przykładem Klose i Podolski. Jak myślicie, czy gdyby trenowali w Polsce byliby tak samo dobrymi piłkarzami?
Nie sądzę.

Czy na Dudce Wisła zarobiła? Tak, zarobiła. Tylko strach go było na obronie wystawić, bo był denny technicznie i słaby mentalnie (pamiętny mecz z Blackburn).

Wolę kolejnego Clebera czy Singlara niż przereklamowanego drewniaka z polskiej ligi, którego uniwersalność polega na tym, że może grać na kilku pozycjach, ale na każdej słabo...

Już czytałem twoje peany na cześć Jodłowca, który też jest drewniany czy Pazdana, o którym nie chcę nawet pisać.

Wiesz, co mają obrońcy sprowadzeni z zagranicy czego brak naszym? Wyszkolenie techniczne. Taki Cleber czy Singlar nie kopią się po czole. O Marcelo nie będę nawet pisał, bo gość jest nie z tej ligi.

Ja nie rozumiem - jak można napalać się na rodzimych przecinaków, którzy są zwyczajnie nędzni? Co oni takiego sobą prezentują?

P.S. Nie dodałem, że polscy piłkarze to w większości mentalni inwalidzi, ale jaki jest sens powtarzać oczywistości? Nie chciałbym nigdy oglądać po bolesnym łomocie od jakiejś topowej drużyny leszcza bez godności osobistej biegnącego po koszulkę do swojego idola. Mogę przeżyć zasłużoną porażkę, nawet wysoką, ale braku honoru i ambicji u piłkarzy Wisły już nie.
Ostatnio edytowane przez wolfy : 15.06.2010 o godz. 03:05.
D.O.A.
No one likes me, no one likes me, no one likes me
I don't care

Orbit napisał(a):
Mieliśmy inicjatywę, byliśmy w posiadaniu piłki, a czwarta bramka ustawiła praktycznie cały mecz.
Odpowiedz cytując
Kryniu
Senior Member

Stary 15.06.2010, 02:59
Muszę stwierdzić że zaczyna coś się dziać i to mnie cieszy, z przymusu bo po stracie Głowy i Alvareza nasza obrona się osłabiła więc klub czy chce czy nie musi coś z tym zrobić. Najgorsze jest to że wzmocnień potrzebujemy nie tylko na tyłach ale także w ofensywie. Swoją drogą liczę na powrót do formy Singlara i Garguły a kto wie może i Kirm wróci po mistrzostwach z nowym powerem. Zmęczony jestem więc za możliwy brak spójności w pisowni przepraszam
Odpowiedz cytując
K4millo
Senior Member

Od: 05.2003

Stary 15.06.2010, 03:02
Nie wiem jaki filmik zmontował menadżer tego Alemao, że Jarosz tak pochlebnie się o nim wypowiada, ale sprawdziłem na szybko jego osiągnięcia i nie wygląda to za dobrze.

Na oficjalnej stronie Adelaide facet ma wpisane że w 2003 zdobył mistrzostwo i puchar Brazylii z Cruzeiro. Rzeczywiście Cruzeiro zdobyło te tytuły tylko że Alemao nie zagrał wtedy ani jednego meczu w Serie A i pucharze.

To samo tyczy się wygrania Campeonato Mineiro i uczestnictwa w Copa Libertadores w 2004 roku. Alemao również nie grał w tych rozgrywkach.

W 2007 roku był bez klubu, nigdzie nie grał. W 2008 przeszedł do brazylisjkiego Juventusu i tam też nie grał w lidze stanowej.

Na poważnie zaczął grać w przeciętnej lidze australijskiej i tam też nie zachwycił. Znalazłem artykuł o graczach zagranicznych w A League i jego autor tak napisał

Cytat:
One club leading the way with Brazilians is Adelaide, who had some success with Fernando Rech, Diego and Cassio, while Cristiano and Alemao are still on the books.

Interestingly, they have shown patience with Alemao, who failed to impress last season. If he does come good, it will be a reward for their patience.
Wygląda na to, że w sezonie 2009/2010 również nie zachwycił ponieważ musi sobie szukać nowego klubu.

Jak wiemy odchodzi Arek Głowacki, klub nie wykupi Alvareza tak więc w formacji obrony potrzebujemy naprawdę solidnych wzmocnień. Nie bardzo rozumiem na co liczy klub testując piłkarza który nie potrafił przebić się nawet w przeciętnych klubach brazyliskich i który również nie wybijał się w lidze australijskiej, w dodatku jest już wiekowy.

Mam również nadzieję, że nazwisko które pojawiło się w PS - Ante Aracic to jest jakiś wymysł i nikt na poważnie nie myśli w naszym klubie nawet o testowaniu zawodnika z tak mizernymi dokonanami.
Wisła Kraków
Odpowiedz cytując
tranceaddict
Senior Member

Stary 15.06.2010, 05:42
Ja bym sie zainteresowal teraz Dannym Sztela bo jest bez klubu od marca, ma kontuzje kolanaczy czegos tam ale jak sie wykuruje to moze by sie zgodzil zagrac w tej naszej kochanej lidze
Ostatnio edytowane przez tranceaddict : 15.06.2010 o godz. 05:47.
Odpowiedz cytując
jova
Senior Member

Od: 07.2003

Stary 15.06.2010, 06:38
wolfy napisał(a):Wyświetl post
Glik to drewniak, Sadlok to drewniak.
Jirsak i Kirm to przy nich prawdziwi geniusze piłki, technicy. Tyle, że to piłkarze kreatywni, a tacy mają o wiele trudniejsze zadanie na boisku.
Jirsak jest słaby. Kirm jest słaby. Taki Peszko jest więcej wart niż ci dwaj razem wzięci.
Tak a propos Peszki. Kto z pary Peszko - Krivets jest ważniejszy dla Lecha?
Moim niezbyt skromnym zdaniem polski drewniak szarpie, ciągnie grę i potrafi w pojedynkę zapewnić Lechowi trzy punkty, a sprawdzony na poziomie LM, zagraniczny kopacz jest przyzwoity, ale jak na razie nie zachwyca.
Ile musielibyśmy zapłacić za któregoś z tych dwóch "stoperów"? I czy przypadkiem - za te same pieniądze - nie dałoby się sprowadzić jakiegoś solidnego piłkarza? Tu naprawdę nie trzeba dużo - Cleber też w wielkich klubach nie grał. Wystarczy nam przeciętny/słaby stoper z silnej ligi. Ile taki może kosztować? Zakładając oczywiście, że nie można mieć go za darmo.
Patrząc na przypadek Alvareza to taki zawodnik może kosztować ładną sumkę i do tego żądać wysokiego kontraktu.
Poza tym ci przeciętni, ograni w silnych ligach zawodnicy też mogą okazać się kompletną stratą pieniędzy. Np. pan Inaki Descarga.
To taka sama loteria jak w przypadku Polaków wracających z zagranicy. Raz trafi Ci się Kosowski, a raz Kukiełka. Raz Frankowski, a raz Mięciel. Na papierze mogą wyglądać podobnie, a w rzeczywistości?
Paszporty nie grają? Ależ - grają, grają, czego przykładem Klose i Podolski. Jak myślicie, czy gdyby trenowali w Polsce byliby tak samo dobrymi piłkarzami?
Nie sądzę.
Pewnie, że nie graliby na tym poziomie. Problem w tym, że porządnie wyszkoleni zawodnicy z zagranicy nie są zainteresowani grą u nas. Poza kilkoma rzadkimi wyjątkami nam dostaje się towar z defektami. Importowany czy krajowy i tak jest wadliwy.
Czy na Dudce Wisła zarobiła? Tak, zarobiła. Tylko strach go było na obronie wystawić, bo był denny technicznie i słaby mentalnie (pamiętny mecz z Blackburn).
Wymieniłbym Jirsaka na Dudkę z pocałowaniem ręki. Dareczek potrafił zaliczyć w obronie niesamowite wtopy, ale gdy grał w środku pola to walczył, odbierał i próbował rozgrywać. Szybko wygryzłby ze składu Diaza.
Wolę kolejnego Clebera czy Singlara niż przereklamowanego drewniaka z polskiej ligi, którego uniwersalność polega na tym, że może grać na kilku pozycjach, ale na każdej słabo...
Rzecz w tym, że zawodnicy, którzy przyjeżdzają do nas z zagranicy to nie zawsze kopacze na poziomie Clebera i Singlara. Często zdarzają się Handzicie, Zapotoki, Goliki, Cueta, Descargi, Aruacośtam, Eltony, Juniory (rozgrywający z Legii), Kirmy, Jirsaki, Barreta, Thwaity, itd. itp.

Tak jak w przypadku polskich zawodników, tak i piłkarze z zagranicy nie dają gwarancji gry na przyzwoitym poziomie. Zaryzykuję stwierdzenie, że niezależnie od narodowości na transfer każdego przydatnego kopacza przypadają minimum trzy kiepskie.
Już czytałem twoje peany na cześć Jodłowca, który też jest drewniany czy Pazdana, o którym nie chcę nawet pisać.
To może ja Ci przypomnę co pisałeś o Lewandowskim? Nie, nie Mariuszu. Tym Lewandowskim, który został kupiony za jakieś 300-400 tys. Euro, zrobił króla strzelców, pomógł wygrać mistrza, nieźle pograł w pucharach, a teraz został sprzedany za 4-5 mln Euro.

Patrząc na politykę transferową największych polskich klubów masz całkowitą pewność, że to na obcokrajowcach robią lepszy interes?
W ostatnich latach zarobiliśmy ładną sumkę na Dudce, Błaszczykowskim i Głowackim. Z obecnej kadry kiedyś możemy sprzedać Brożków, Małeckiego, może Boguskiego, jeśli przypomni sobie jak grał przed kontuzją. Była jeszcze szansa sprzedać Sobola za ponad 1 mln. Z drugiej strony mamy Marcelo, Diaza i Kirma (jeśli zagra dobrze w RPA i znajdzie się jakiś naiwny kupiec).
Legia zrobiła świetne interesy na Janczyku i Fabiańskim. Miała szansę zarobić zbliżone pieniądze na Muszce i Rogerze. Należy jednak zauważyć, że ten drugi stał się wartościowy dzięki temu... że został Polakiem.
Lech z jednej strony mógł zarobić/może zarobić/zarobił na Murawskim, Lewandowskim i Peszce, a z drugiej na Stiliciu, Rengifo i (może kiedyś na) Krivetsu.

Ja tu nie widzę przewagi obcokrajowców. To może pod względem sportowym zagraniczni zawodnicy przydają się swoim klubom bardziej niż Polacy?
Chyba zgodzimy się, że ostatnie godne odnotowania sukcesy w pucharach osiągała pierwsza Wisła Kasperczaka. Kto ciągnął ten zespół? Kosowski, Uche, Żurawski, Kuźba, Szymkowiak, Cantoro i Głowacki.
Potem Dyskobolia miała swoje pięć minut. Mila, Niedzielan, Rasiak, Sobol, Wieszczycki, Kriżanac, Sedlacek i Mynar.
Kim smudowy Lech osiągał najlepsze wyniki w pucharach? Murawski, Stilić, Rengifo, Lewandowski, Peszko, Arboleda.
Nie powiedziałbym, że pod względem sportowym w tych zespołach dominowali obcokrajowcy. W Wiśle z ostatniego sezonu też nie widziałem tej dominacji.

Polskie kluby już od kilku lat powtarzają, że nasi zawodnicy są drodzy i, że trzeba szukać piłkarzy za granicą. Co z tego wynika? Niewiele. Próbujemy budować zespoły złożone w większości z obcokrajowców, a nasze najlepsze drużyny to wciąż mieszanki polsko-zagraniczne i to raczej na Polakach nasze kluby zarabiają więcej.
W tej sytuacji największą zaletą obcokrajowców jest cena. Jeśli taki Sadlok ma kosztować 1 mln Euro to nie ma co sobie nim zawracać głowy. Jeśli byłaby to kwota w granicach 400 tys. to można taki transfer przemyśleć.
Ostatnio edytowane przez jova : 15.06.2010 o godz. 06:46.
Odpowiedz cytując
Pablo84
Senior Member

Od: 03.2004

Stary 15.06.2010, 08:26
Tak tak - pokazał też nie raz w reprezentacji Arek jak był wkręcany, a o samobójach nie wspomnę.

Marcelo miał się uczyć lata przy Cleberze a zaraz po sprzedaniu naszego (wydawało się niezastąpionego weterana) wykorzystał swoją szansę. Sadlok też swoją wykorzysta.

Mnie też szkoda że Arek odchodzi (10 lat) cała epoka, ale czas płynie nieubłaganie. Sadlok podoła wyzwaniu

Tak jest. Uważam, że porównywanie, Sobolewskiego do Sadloka ma się tak,jak porównywanie gówna do czekolady. Wcale nie uważam, że Sadlok jest gównem, ynteligencie.Po pierwsze, grają na różnych pozycjach, po drugie umiejętności, doświadczenie, charakter charyzma to cechy Sobolewskiego, któe są warte więcej, niż wiek Sadloka, bo ja też jestem niby mlody a w Wiśle grać nie będę.
Piszecie tu o jakiś Sadlokach, Glikach czy innych wynalazkach, bo zostali przez holendra i Smude powołani, tylko co z tego skoro swoją postawą nic nie reprezentują.
Polscy kopacze są przepłącani, zyczajnie nie godni pieniędzy jakie oczekują.Za taką kasę można ściągnąć jakiegoś młodego-ambitnego z pół-wsch.A jakieś milony euro w przypadku dwójki z Ruchu to jakieś zajebiste nieporozumienie.

A co do posta jovy, to brak mi słów.
Chłopie, przypieprzasz się do Kirma, a mimo to jako jedyny gra na najważniejszej imprezie na świecie i całkiem nieżle mu idzie?Nie warty zastanowienia jest fakt, że w reprezentacji idzie mu o wiele lepiej, niż w naszej drużynie?

Co do argumentu z Lewandowskim, to mi ręce opadły.Chłopie, ile masz takich Błaszczykowskich, Żurawskich czy Lewandowskich w mniejszych ligach, skoro reprezentacja młodzieżowa przegrywa z reprezentacją Liechtensteinu?O czym my tu w o ogóle ****a mówimy?To jest ta meltaność, na której mamy budować przyszłą drużynę?
Ostatnio edytowane przez Pablo84 : 15.06.2010 o godz. 08:44.

Jak zniszczyć Państwo wg Sun Tzu(„Sztuka wojny”):
http://wolnemedia.net/polityka/instr...korzyc-narody/
Odpowiedz cytując
_Vodka
Senior Member

Od: 10.2006

Stary 15.06.2010, 08:43
Jeśli tylko całość kasy za Głowackiego zostanie przeznaczona na transfery to będę bardzo zadowolony z tego posunięcia. Zwróćcie uwagę, że to ostatni moment aby sprzedać Głowackiego za rozsądną kasę i wg mnie . 1,35 mln euro to bardzo dobra sumka za którą można kupić Sadloka i Sobiecha odkładając jeszcze trochę do klubowej kasy (nie chce mówić o zasadności tych ruchów tylko o wymianie doświadczonego obrońcy na dwóch młodych zawodników). Nawet jeśli przeznaczymy z tych środków 800k na pomocnika i 550k na stopera wyjdziemy na tym dobrze.

Odpowiedz cytując
Galonek
Senior Member

Od: 05.2009

Stary 15.06.2010, 09:04
Na zdjęciu z koszulką "Głowa" na najszczęśliwszego nie wygląda. Chyba mu się łezka w oku zakręciła
Odpowiedz cytując
willow
a.k.a. morgenes

Stary 15.06.2010, 09:08
rabi86 napisał(a):Wyświetl post
Czyli twierdzisz, że Głowacki był ostoją reprezentacji. Śmieszy mnie wyciąganie wniosków co do piłkarzy Polskich po meczu z Hiszpanią. To tak jakbyście oczekiwali zwycięstwa, albo równej gry Wisły z Barceloną. Głowackiego pewnie by Hiszpanie tak samo wkręcali. Trochę obiektywizmu by się przydało.
Jak Głowacki przychodził do Wisły z Lecha, był najlepszym stoperem w lidze. Czego o Sadloku na pewno nie można powiedzieć.

Nie oceniam Sadloka po jednym meczu, alel po tym, jak się rusza, jaki ma przegląd pola, jaką technikę, jak potrafi się zastawić czy blokować. Do Głowackiego lata świetlne. Nawet do młodego Głowackiego.

Głowie należał się ten transfer za zasługi. Cena również dobra, byle by została przeznaczona na kogoś równie wartościowego, co on.

P.S. Coś mi podpowiada, że z Głową będzie jak z Mirkiem
K.I.Gałczyński

Odpowiedz cytując
rw88
Senior Member

Stary 15.06.2010, 09:22
Pablo84 napisał(a):Wyświetl post
Piszecie tu o jakiś Sadlokach, Glikach czy innych wynalazkach, bo zostali przez holendra i Smude powołani, tylko co z tego skoro swoją postawą nic nie reprezentują.
Polscy kopacze są przepłącani, zyczajnie nie godni pieniędzy jakie oczekują.Za taką kasę można ściągnąć jakiegoś młodego-ambitnego z pół-wsch.A jakieś milony euro w przypadku dwójki z Ruchu to jakieś zajebiste nieporozumienie.
Najśmieszniejsze jest w tym wszystkim to, że gdyby Sadlok czy Glik nazywali się Sadlokovski, Glikovski i grali na tym samym poziomie co teraz grają np. w Crvenie Zvezdzie, to jestem w 100% pewien, że wszyscy by piali z zachwytu nad tymi transferami. Glik grał świetne mecze przeciwko Berbatovowi, Panteliciowi, czy Zigiciowi, dwudziestoletni Sadlok tworzy wraz z innymi obrońcami aktualnej trzeciej siły naszej ligi Ruchu Chorzów jedną z najlepszych defensyw w Ekstraklasie. Sobol, Głowacki czy Brożek też są według Ciebie przepłacani? W końcu polscy piłkarze...

A co do posta jovy, to brak mi słów.
Chłopie, przypieprzasz się do Kirma, a mimo to jako jedyny gra na najważniejszej imprezie na świecie i całkiem nieżle mu idzie?Nie warty zastanowienia jest fakt, że w reprezentacji idzie mu o wiele lepiej, niż w naszej drużynie?
Szczerze mówiąc nie dostrzegłem nic ciekawego w jego grze na mistrzostwach, różniącego się od tego, co pokazuje w Wiśle.

Co do argumentu z Lewandowskim, to mi ręce opadły.Chłopie, ile masz takich Błaszczykowskich, Żurawskich czy Lewandowskich w mniejszych ligach, skoro reprezentacja młodzieżowa przegrywa z reprezentacją Liechtensteinu?O czym my tu w o ogóle ****a mówimy?To jest ta meltaność, na której mamy budować przyszłą drużynę?
Trudno powiedzieć, że była to choćby nasza ósma, czy dziewiąta reprezentacja młodzieżowa...Była to zlepka zawodników mających za sobą pół roku przyzwoitej gry w ME i chłopaków z niższych lig, często nie mieszczących się w składach swoich drużyn. A Luksemburg - a nie Liechtenstein, ten w oficjalnym meczu kilka miesięcy temu pokonaliśmy 5:0 - sprawiał już podobne niespodzianki, typu murowanie bramki i przypadkowy gol w oficjalnych meczach eliminacji mistrzostw europy U-21, gdzie m.in. pokonał 1:0 Bośnię i Herzegowinę, zremisował z liderem grupy Walią 0:0, minimalnie przegrał z Węgrami 0:1, z Włochami 0:2 i rewanż z Bośnią 0:1 - a wszystkie te reprezentacje grały swoimi silnymi zestawieniami.

Nie żebym wybielał tych chłopaków, ale komuś w PZPN się coś zdrowo w główce pomyliło wysyłając taki skład na mecz międzypaństwowy - skończyły się czasy, kiedy możemy wysłać swój nawet nie dziesiąty, a dalszy sort zawodników (co śmieszniejsze wysłali na ten mecz właściwie reprezentację do lat 20...) na Luksemburg i w klapkach wbić im 5 bramek, te drużyny z małych krajów są bardzo dobrze zorganizowane, zgrane, przygotowane fizycznie i przyjeżdżając tak słabymi zawodnikami na ten mecz tylko naraził nas Zamilski się na kompromitację...
Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna

Odpowiedź
Narzędzia tematu
Tryby wyświetlania

Zasady wysyłania postów