The White Star Division - Wisła Kraków

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna
Nazwa użytkownika
Hasło

Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny.

Reklama
Zakłady na Wisłę? Legalni bukmacherzy w Polsce - ranking i recenzje. Sprawdź też STS kod promocyjny.
Odpowiedź

Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
Drozd
Senior Member

Od: 03.2005

Ignoruj użytkownika Pomoc
Stary 16.11.2020, 13:29
Arkadiusz.Czerepach napisał(a):Wyświetl post
ale wkrada sie brak logiki

był moskal , jest stawowy - liczy sie to co było - zasluga moskala
byl stolario , jest skowronek - liczy sie to co teraz - wina skowronka

drzesz szaty w obronie swoich tez i uciekasz sie już do grubej sofistyki
Nic nie drę. Tylko przy okazji wczorajszego popisu kadry przypominam, że osoba TRENERA jest kluczowa jeżeli myśli się o poprawie czegokolwiek w funkcjonowaniu klubu.

W swoich założeniach nie zwróciłeś uwagi na dwie rzeczy raz, że istotną rolę gra czas i dwa jakie skutki miała zmiana. W pierwszym przypadku zasługa Moskala bo przez dwa lata pracy poukładał drużynę i Stawowego bo potrafi to wykorzystać co też nie jest łatwe. W przypadku Stolarczyka i Skowronka sytuacja jest inna, rozbitą ale próbująca grać drużynę przejął Skowronek, postawił na obronę całym zespołem i kontry. Na początku przynosiło to efekty bo rozegranie w przodzie było wypracowane za Stolarczyka. Po roku dawne schematy przestały funkcjonować, a nowych nie ma. Dlatego gra do przodu to jedynie chaos. A chaosem można coś ugrać jedynie z kelnerami. Dlatego na wyjazdach jako tako to wygląda bo remis 0:0 to dobry wynik. U siebie jeżeli próbujemy zaatakować to dostajemy bęcki albo nie wychodzimy z połowy.

Nie ma się co oszukiwać staczamy się i tyle. Frydrych zaraz dostosuje się poziomem do reszty i znowu będzie płacz ze słaby. A to nie żołnierze są słabi tylko dowódca bez pojęcia...
Hej Nasz TS !!
Odpowiedz cytując
Arkadiusz.Czerepach
Senior Member

Od: 11.2016

Stary 16.11.2020, 14:27
zasadniczo chodzi o to że konsekwentnie broniąc swoich poglądów umknęło ci że Moskal już nie prowadzi ŁKS-u
reszta to już sprawna sofistyka żeby ten błąd zamaskować jak sprawa się rypła

niepotrzebnie, ciekawiej sie dyskutuje merytorycznie , niż tracąc energie na taką gimnastyke
Odpowiedz cytując
Drozd
Senior Member

Stary 16.11.2020, 15:22
Oczywiście Arkadiuszu umknęło mi ...

Może tak zrozumiesz.

Istnieje coś takiego jak inercja jak coś jest rozpędzone to wystarczy nie hamować żeby dalej nie zmieniało swojej prędkości i tak jest z ŁKS Moskalem i Stawowym.

My w zeszłym sezonie z poziomu rozpędzenia dającego okolice ósmego miejsca od meczu z Płockiem zaczęliśmy hamować (odejście Sobolewskiego) przyniosło to serię porażek i zmianę trenera. Ten bazując na posiadanym jeszcze rozpędzie utrzymał nas w lidze, ale od roku cały czas zwalniamy. O ile już nie stoimy. Tak jest z Wisłą Stolarczykiem i Skowronkiem.

ps. Prędkość to w tym porównaniu: gra do przodu, umiejętność utrzymania się przy piłce, zdolność współpracy graczy w ataku, umiejętność asekuracji w ataku, szybkość wyprowadzenia kontry po przechwycie, efektywność kontrataku. Czyli aspekty umożliwiające grę inną niż kopanie na pałę do przodu.
Hej Nasz TS !!
Odpowiedz cytując
Arkadiusz.Czerepach
Senior Member

Stary 16.11.2020, 15:31
dobra dobra , widzie przecież jak jest

a teraz w tej koncepcji widze kolejny element sie nie zgadza , bo skowronek musiałby mieć osiągnięcia wiosenne dzieki stolarowi , no ale stolar też ujowy , więc trzeba wprowadzić nową zmienną - asystenta
Odpowiedz cytując
Drozd
Senior Member

Stary 17.11.2020, 00:51
Nie trzeba wprowadzać tylko tak to właśnie wyglądało. Póki był Sobol to trzymał towarzystwo za twarz w sensie mentalnym. Jak go brakło to nagle jeden zaczął się oglądać na drugiego i w efekcie 0:7. Skowronek wprowadził tylko efekt nowej miotły wszyscy chwycili się za jaja i coś drgnęło, stąd odrobienie strat i utrzymanie. Niestety na go go go press, press, press bez pomysłu na granie daleko nie zajedziemy. Co potrafi Skowronek to widzimy od powrotu do gry po pandemii. Czyli osiedliśmy na dnie i powoli zakopujemy się w mule...
Hej Nasz TS !!
Odpowiedz cytując
Arkadiusz.Czerepach
Senior Member

Stary 17.11.2020, 08:36
to co piszesz oczywiści ma ręce i nogi , tyko że opiera sie na zmiennej , która nie jest potwierdzona , a jest tylko forumowa spekulacją
Odpowiedz cytując
FraMat
Senior Member

Od: 03.2003

Stary 17.11.2020, 08:45
Arkadiusz.Czerepach napisał(a):Wyświetl post
to co piszesz oczywiści ma ręce i nogi , tyko że opiera sie na zmiennej , która nie jest potwierdzona , a jest tylko forumowa spekulacją
Wszystko tutaj na forum jest forumową spekulacją i każdy może mieć i prezentować własne zdanie.
A choćbyśmy nawet w czymś wszyscy zgodzili się w 100% to i tak nie ma przełożenia na to, co zrobi się w klubie.
Zdaje się, że to chciałeś powiedzieć?
To tylko moje zdanie, z którym nikt nie musi się zgadzać

Odpowiedz cytując
Arkadiusz.Czerepach
Senior Member

Stary 17.11.2020, 09:12
FraMat napisał(a):Wyświetl post
Wszystko tutaj na forum jest forumową spekulacją i każdy może mieć i prezentować własne zdanie.
A choćbyśmy nawet w czymś wszyscy zgodzili się w 100% to i tak nie ma przełożenia na to, co zrobi się w klubie.
Zdaje się, że to chciałeś powiedzieć?
+ to że opierając swoje wywody na spekulacjach , należy zachowywać elementy pokory i nie traktować swojego zdania jak prawdy objawionej, a tego koledzie Drozdowi brakuje
Odpowiedz cytując
krysztal
Senior Member

Od: 05.2011

Stary 17.11.2020, 10:25
Drozd napisał(a):Wyświetl post
Oczywiście Arkadiuszu umknęło mi ...

Może tak zrozumiesz.

Istnieje coś takiego jak inercja jak coś jest rozpędzone to wystarczy nie hamować żeby dalej nie zmieniało swojej prędkości i tak jest z ŁKS Moskalem i Stawowym.

My w zeszłym sezonie z poziomu rozpędzenia dającego okolice ósmego miejsca od meczu z Płockiem zaczęliśmy hamować (odejście Sobolewskiego) przyniosło to serię porażek i zmianę trenera. Ten bazując na posiadanym jeszcze rozpędzie utrzymał nas w lidze, ale od roku cały czas zwalniamy. O ile już nie stoimy. Tak jest z Wisłą Stolarczykiem i Skowronkiem.

ps. Prędkość to w tym porównaniu: gra do przodu, umiejętność utrzymania się przy piłce, zdolność współpracy graczy w ataku, umiejętność asekuracji w ataku, szybkość wyprowadzenia kontry po przechwycie, efektywność kontrataku. Czyli aspekty umożliwiające grę inną niż kopanie na pałę do przodu.
Faktycznie Moskal tak rozpędził ŁKS,że Stawowy tym walcem zdobył 4 punkty w 11 meczach ekstraklasy.Sobol też nic z płockiem nie ugrał bo wedle twojego toku myślenia dobra gra nafciarzy która w pewnym momencie dawała im chyba nawet fotel lidera to zasługa poprzednich trenerów(w tej chwili wisła płock jest w tabeli za nami mimo że gładko nas o.......iła)
Odpowiedz cytując
Drozd
Senior Member

Stary 17.11.2020, 11:02
Nie spekulacjach tylko obserwacjach. Bo chyba każdy zauważył, że punktem zwrotnym było odejście Sobolewskiego. To był raczej fakt, a nie spekulacja, seria wtop która nastąpiła bezpośrednio po tym fakcie, to również fakt. Spekulacją można nazwać przyczynę utrzymania którą wymieniłem, ale zjazd poziomu gry od czasu przejęcia steru przez Skowronka to moim zdaniem znowu fakt. Dlatego drogi Arkadiuszu swoje zdanie opieram w przeważającej części na faktach z lekką domieszką spekulacji wynikającej z obserwacji. Może były i są inne przyczyny o których nie wiemy, nie wykluczam.

Natomiast nie rozumiem zdziwienia, że jestem przekonany co do swojego zdania. Bardzo chętnie poznam Twój punkt widzenia. O ile nie usłyszę, że mamy niski budżet, nikt nie chce u nas grać, sukcesem będzie jak nie spadniemy, trener nic nie może zmienić bo, mamy niski budżet, nikt nie chce u nas grać, sukcesem będzie jak nie spadniemy itd. Bo takie mantry słyszę już za długo i zupełnie się z nimi nie zgadzam.

krysztal napisał(a):Wyświetl post
Faktycznie Moskal tak rozpędził ŁKS,że Stawowy tym walcem zdobył 4 punkty w 11 meczach ekstraklasy.Sobol też nic z płockiem nie ugrał bo wedle twojego toku myślenia dobra gra nafciarzy która w pewnym momencie dawała im chyba nawet fotel lidera to zasługa poprzednich trenerów(w tej chwili wisła płock jest w tabeli za nami mimo że gładko nas o.......iła)
I teraz wytłumacz proszę dlaczego Stawowy ugrał wtedy 4 punkty, a teraz na 10 meczów wygrał 9? Dlaczego Płock po początkowym progresie wrócił na swoje miejsce? Dlaczego mimo, że są niżej w tabeli od nas aż tak nas zlali ? Bardzo jestem ciekawy twojego punktu widzenia...

Bo widzisz ja mam swoją odpowiedź ale jak ją przedstawię to znowu zajmiesz się jej krytykowaniem, a o swojej nie wspomnisz... Też chciałbym coś skrytykować...
Ostatnio edytowane przez Drozd : 17.11.2020 o godz. 11:34.
Hej Nasz TS !!
Odpowiedz cytując
sandomingo
Senior Member

Stary 17.11.2020, 12:04
Jak Kuba będzie chciał Brzęczka to będzie go miał.
Odpowiedz cytując
krysztal
Senior Member

Od: 05.2011

Stary 17.11.2020, 12:57
Nie spekulacjach tylko obserwacjach. Bo chyba każdy zauważył, że punktem zwrotnym było odejście Sobolewskiego. To był raczej fakt, a nie spekulacja, seria wtop która nastąpiła bezpośrednio po tym fakcie, to również fakt. Spekulacją można nazwać przyczynę utrzymania którą wymieniłem, ale zjazd poziomu gry od czasu przejęcia steru przez Skowronka to moim zdaniem znowu fakt. Dlatego drogi Arkadiuszu swoje zdanie opieram w przeważającej części na faktach z lekką domieszką spekulacji wynikającej z obserwacji. Może były i są inne przyczyny o których nie wiemy, nie wykluczam.

Natomiast nie rozumiem zdziwienia, że jestem przekonany co do swojego zdania. Bardzo chętnie poznam Twój punkt widzenia. O ile nie usłyszę, że mamy niski budżet, nikt nie chce u nas grać, sukcesem będzie jak nie spadniemy, trener nic nie może zmienić bo, mamy niski budżet, nikt nie chce u nas grać, sukcesem będzie jak nie spadniemy itd. Bo takie mantry słyszę już za długo i zupełnie się z nimi nie zgadzam.

I teraz wytłumacz proszę dlaczego Stawowy ugrał wtedy 4 punkty, a teraz na 10 meczów wygrał 9? Dlaczego Płock po początkowym progresie wrócił na swoje miejsce? Dlaczego mimo, że są niżej w tabeli od nas aż tak nas zlali ? Bardzo jestem ciekawy twojego punktu widzenia...

Bo widzisz ja mam swoją odpowiedź ale jak ją przedstawię to znowu zajmiesz się jej krytykowaniem, a o swojej nie wspomnisz... Też chciałbym coś skrytykować...
Bo Stawowy po pierwsze gra o klasę rozgrywkową niżej więc nie rozumiem co w tym dziwnego że są wiodącą siłą w pierwszej lidze ale w ekstraklasie będą grać ogony-taki jest tam materiał ludzki.Wszyscy z resztą mówią że pierwsza liga jest obecnie dość słaba.Potwierdzają to w tej chwili drużyny które awansowały do ekstraklasy.Płock też wrócił na swoje miejsce bo taki jest tam potencjał-tacy piłkarze.Nas zlali bo mieli dzień konia taki jak my w mielcu a my tego dnia byliśmy w fatalnej dyspozycji.Nas zlali a z tym mielcem który my rozgromiliśmy nie potrafili wygrać u siebie.Nas zlali a od rakowa z którym my zremisowaliśmy lanie dostali.Sezon nie składa się z jednego meczu tylko z 30 kolejek.Rozumiem że ty przypisujesz sobie przywilej do krytykowania a innym nie wolno tego robić
Odpowiedz cytując
Jagul
Senior Member

Od: 06.2007

Stary 17.11.2020, 13:06
Rozumiem, że trener Sobolewski posiada jakieś cudowne moce, które sprawiały, że Wisła do czasu jego obecności w klubie trzymała się na w miarę przyzwoitym poziomie?

Z tego co pamiętam to punktem zwrotnym raczej była kontuzja naszego najlepszego zawodnika Pawła Brożka, który swoją świetną formę na początku sezonu opierał na:

"– W czerwcu przechodziłeś kompleksowe badania. Co sprawdzaliście?
– Do końca nie wiedzieliśmy co z moją łydką, bo przez cały poprzedni sezon zmagałem się z tym problemem. Raz było lepiej, raz gorzej, ale dość często pojawiał się ból i wypadałem z treningów na dzień lub dwa. Zdiagnozowaliśmy to i wiemy już, że chodzi o mięśnie krzyżowo-lędźwiowe, które są wyeksploatowane przez całą karierę. Dzięki zabiegom manualnym udaje się pokonać ten problem. Oczywiście, mój wiek sprawia, że regeneracja jest dłuższa, ale cały czas jestem w treningu z zespołem."

– Więc gaz jeszcze jest.
– Jest. Od 2,5 roku po raz pierwszy przepracowałem cały okres przygotowawczy i to chyba widać. Fajnie, że wreszcie się udało, bo w przeszłości, gdy koledzy z zespołu ciężko pracowali, ja leżałem u rehabilitanta.

Jak się Pan Paweł w Płocku rozsypał to już do końca sezonu nie zbliżył się do tego co prezentował na jego początku.

Jeśli doliczymy do tego wiecznie kontuzjowanego Błaszczykowskiego (lub zdrowego bez jakiegokolwiek rytmu meczowego) i niezbyt rozsądną taktykę Stolarczyka (wyprowadzanie piłki od tyłu w oparciu o umiejętności Klemenza i Janickiego) to mamy przyczynę kryzysu. Cała nasza drużyna w tamtym okresie opierała się na dwóch weteranach, którzy pchali zespół do przodu lecz po pewnym czasie się rozsypali (wielkie zdziwienie). Niestety w drużynie nie było nikogo kto przejął liderowanie i otrzymaliśmy obraz nędzy i rozpaczy.

Oczywiście możemy też zaufać Twojemu przeczuciu i wierzyć w to od czego zapoczątkowałem swój post.
Odpowiedz cytując
luczyk
Member

Od: 12.2010

Stary 17.11.2020, 13:48. trener
nie znam się zbytnio jak wyżej wypowiadający się koledzy, widzę, że już inercja wchodzi w grę
ale odnosząc się do naszego trenera to przeczytajcie sobie wywiad z Papszunem po meczu z Rakowem jak i wypowiedzi przedmeczowe. Nie pamiętam dokładanie ale wydźwięk był taki, że Wisła to całkiem inna drużyna (niż te z którymi grali przed meczem z nami), poukładana taktycznie, piłkarze z jakością. Po meczu powiedział, ze rozegraliśmy (MY czyli Wisła) dobre spotkanie, zamykaliśmy dobrze przestrzenie (cokolwiek to znaczy), byliśmy groźni z przodu i potwierdziło się to co mówił przed meczem o Wiśle, a zakładam, że Papszun jednak nie jest na tym forum traktowany jak w-fista więc może z tym naszym trenejro nie jest tak źle
Odpowiedz cytując
Drozd
Senior Member

Stary 17.11.2020, 14:16
Jagul napisał(a):Wyświetl post
Rozumiem, że trener Sobolewski posiada jakieś cudowne moce, które sprawiały, że Wisła do czasu jego obecności w klubie trzymała się na w miarę przyzwoitym poziomie?
Tak właśnie uważam.

krysztal napisał(a):Wyświetl post
Bo Stawowy po pierwsze gra o klasę rozgrywkową niżej więc nie rozumiem co w tym dziwnego że są wiodącą siłą w pierwszej lidze ale w ekstraklasie będą grać ogony-taki jest tam materiał ludzki.Wszyscy z resztą mówią że pierwsza liga jest obecnie dość słaba.Potwierdzają to w tej chwili drużyny które awansowały do ekstraklasy.Płock też wrócił na swoje miejsce bo taki jest tam potencjał-tacy piłkarze.Nas zlali bo mieli dzień konia taki jak my w mielcu a my tego dnia byliśmy w fatalnej dyspozycji.Nas zlali a z tym mielcem który my rozgromiliśmy nie potrafili wygrać u siebie.Nas zlali a od rakowa z którym my zremisowaliśmy lanie dostali.Sezon nie składa się z jednego meczu tylko z 30 kolejek.Rozumiem że ty przypisujesz sobie przywilej do krytykowania a innym nie wolno tego robić
Niby pełna zgoda, ale dlaczego w takim razie ani Korona ani Arka nie błyszczą tak na tle tej słabej pierwszej ligi? Przecież w ekstraklasie byli lepsi od ŁKS? Czy nie czasem dlatego że ŁKS mimo materiału ludzkiego w ekstraklasie starał się grać w piłkę i o ile na tamtym poziomie często przez błędy indywidualne przegrywał to jednak nauka nie poszła w las? A Korona i Arka często murowały, na tamtym poziomie może dawało to lepsze wyniki ale przez to jak grać nie umieli tak dalej nie potrafią, niezależnie od poziomu przeciwników?

Skoro potencjał Płocka jest jaki jest, to co spowodowało fakt że wspięli się na fotel lidera? Bo moim zdaniem właśnie to z czego niektórzy śmieszkują. Czyli zdolności motywacyjne Sobolewskiego. I taka sama była przyczyna oklepu który dostaliśmy od płocka u siebie. Czy się to komuś podoba czy nie to jest element stanowiący moim zdaniem 60% sukcesu. Warunek konieczny ale niewystarczający do wygrywania. Drugim elementem musi być know how. Jeżeli tymi dwoma elementami dysponuje trener to prowadzony przez niego zespół zawsze się rozwija, a zawodnicy są coraz lepsi.

Gdzie ja przypisuje sobie przywileje? Warto jednak po krytyce czyjegoś zdania, wspomnieć o własnym. Nic więcej.
Ostatnio edytowane przez Drozd : 17.11.2020 o godz. 14:26.
Hej Nasz TS !!
Odpowiedz cytując
Sylwus1988
Member

Od: 03.2018

Stary 22.11.2020, 19:02
szaaa..cichosza
Odpowiedz cytując
Padre1906
Senior Member

Od: 07.2008

Stary 23.11.2020, 09:34
Rokuszewski w lidze minus wczoraj celnie podsumował nasza sytuację. Nie trzeba nam na razie zmiany trenera bo nie ma na to kasy ani powodu. Najpierw trzeba zbudować pion sportowy który zajmie się sprowadzeniem konkretnych zawodników, a nie zbierać kadrę na zasadzie łapanki przeprowadzanej za pięć dwunasta. A później można sobie myśleć o zmianie trenera. Przy tej kadrze z gówna bata nie ukrecisz.
SIARKA - WISŁA - JAGIELLONIA!!!
Odpowiedz cytując
rafalek
Senior Member

Od: 11.2007

Stary 23.11.2020, 09:46
Wedlug mnie straszne .......enie. Wg mnie kadre mamy na miejsca... 5-8, moze w porywach 5-10.
Pilkarze, ktorzy przyszli naprawde maja jakosc, tylko pytanie dlaczego nie moga jej pokazac.
Косово је СРБИЈА!!
Odpowiedz cytując
wiesniak842
Socios Wisła Kraków

Od: 01.2015

Stary 23.11.2020, 09:50
Padre1906 napisał(a):Wyświetl post
Rokuszewski w lidze minus wczoraj celnie podsumował nasza sytuację. Nie trzeba nam na razie zmiany trenera bo nie ma na to kasy ani powodu. Najpierw trzeba zbudować pion sportowy który zajmie się sprowadzeniem konkretnych zawodników, a nie zbierać kadrę na zasadzie łapanki przeprowadzanej za pięć dwunasta. A później można sobie myśleć o zmianie trenera. Przy tej kadrze z gówna bata nie ukrecisz.
To miałoby sens jakbyśmy mieli pieniądze na tych konkretnych zawodników. Chyba, że zatrudnimy Kiko i znow nasprowadza nam jakichś Hiszpanów .... wie skąd.
Odpowiedz cytując
sanderuss
Socios Wisła Kraków

Od: 08.2006

Stary 23.11.2020, 09:52
rafalek napisał(a):Wyświetl post
Wedlug mnie straszne .......enie. Wg mnie kadre mamy na miejsca... 5-8, moze w porywach 5-10.
Pilkarze, ktorzy przyszli naprawde maja jakosc, tylko pytanie dlaczego nie moga jej pokazac.
No tak, ciekawe czyja to wina? Przeciez nie Napoleona z Radzionkowa? Przy nim to kazdy sie rozwija jak na drozdzach - taktyka Cruyffa i motywacja Mourinho.
Odpowiedz cytując
Drozd
Senior Member

Stary 23.11.2020, 11:04
Krawaciarzom pasuje, że mamy na ławce trenerskiego analfabetę. Bo zawsze się nas bali, a teraz kto by do nas nie przyszedł do gry to z czasem marnieje i można bredzić o gównie i bacie. Udając, że się nie widzi największego gówna.

A tekst, że nie ma powodu do zmiany trenera mówi wszystko o autorze tych wypocin.
Hej Nasz TS !!
Odpowiedz cytując
sandomingo
Senior Member

Stary 23.11.2020, 11:04
Praktycznie każdy mecz pokazuje, że pomysły Skowronka kończą się wraz z pierwszym gwizdkiem sędziego.
Coś takiego jak zarządzanie drużyną w zależności od przebiegu meczu u niego nie istnieje. Mecz z Wartą po raz kolejny dobitnie to pokazał.
Po drugie - nie jest on w stanie w jakikolwiek sposób wpłynąć na sferę wolicjonalną piłkarzy. Ja wiem, że oni to powinni mieć we krwi, ale funkcjonujemy w takich a nie innych realiach.

Skoro nie mamy ani pomysłu ani pieniędzy na nowego trenera - na etacie w klubie jest Mariusz Jop. Zrobił uprawnienia. Nie jest kompletnym beztalenciem, skoro Stolarczyk wziął go na asystenta do U-21.
Przynajmniej w tych dwóch aspektach gorszy od Skowronka nie będzie.
A ta drużyna potrzebuje bardzo szybkiego impulsu.
Odpowiedz cytując
ciastek88
Member

Od: 12.2018

Stary 23.11.2020, 11:35
Rokuszewski już piał z zachwyty po naszej wygranej ze Stalą twierdząc , że to dowód na to , że warto trenerowi zaufać to co ma teraz powiedzieć ? Będzie się trzymał swojej opinii , że nie należy zwalniać Skowronka do samego końca.

Nie kupuję argumentów Rokuszewskiego. O ile ma rację , że w Wiśle brakuje pionu sportowego o tyle brak dyrektora sportowego nie może być wymówką na takie porażki jak z Wartą.
Na początku sezonu Skworonek mógł jechać na wymówce dot. braku zgrania zespołu itp. - pomijam porażkę z KSZO bo ten mecz powinni zawodowi piłkarze wygrać nawet w sytuacji kiedy cała 11 po raz pierwszy gra ze sobą.

Dostał do obrony Frydrycha i Mehremica i Abramowicza. Dostał zawodników do ofensywy - Savić , Yeboah, Beciraj, Forbes.

Osobą kwestią jest ile z nich możemy uznać za udane transfery ale mimo wszystko po kilku miesiącach już nie możemy mówić o braku zgrania - powinny być widoczne schematy, zgranie, pomysł na grę - tego dalej nie widać . Od momentu przyjścia nowych graczy minęło kilka miesięcy , kilkadziesiąt treningów, kilka przerw na "reperentację" a mimo to każdy kolejny mecz to loteria - nikt nie jest w stanie przewidzieć co zespół zaprezentuje. Każdy kolejny mecz to widoczne cofanie się w rozwoju i tak jest począwszy od pierwszej przerwy covidowej na wiosnę.

Dla mnie skandalem jest porażka z Wartą. Jakim cudem można przegrać z zespołem znacznie słabszym kadrowo, który miał spore problemy z doborem piłkarzy na mecz. Kwintesencją żenady jest fakt , że Warta ze względu na swoje problemy kadrowe nie dokonała żadnej zmiany - przy naszych 5.

PS. Przepraszam, widoczny jest jeden schemat - zmiana strony boiska przez obrońców. Lewy obrońca -> stoper -> stoper -> prawy obrońca -> stoper itd.. i tak k... wygląda nasza gra kiedy jesteśmy w posiadaniu piłki. Potem wielkie zdziwienie , że w meczu oddajemy 3 strzały na bramkę w tym 1 celny.
Ostatnio edytowane przez ciastek88 : 23.11.2020 o godz. 11:39.
Odpowiedz cytując
KOALIK
Senior Member

Od: 02.2004

Stary 23.11.2020, 12:32
Każdy dzień trwania tego szkodnika jest jawnym sabotażem.
Odpowiedz cytując
kristos
Senior Member

Od: 11.2002

Stary 23.11.2020, 15:13
Dla mnie lepiej będzie, jak zagramy bez trenera, niż z tym osobnikiem. Bazujemy na przebłyskach formy pojedynczych zawodników. Jako drużyna praktycznie nie istniejemy.
Przychodzi nowy zawodnik, gra dobry mecz a po paru treningach z naszym trenerem zaczyna się zjazd w dół.
Nie ma zawodnika, który miałby ustabilizowaną formę.
"Ścieżka sprawiedliwości wiedzie przez nieprawości
samolubnych i tyranię złych ludzi"......
Odpowiedz cytując
crux.a
Senior Member

Od: 02.2011

Stary 23.11.2020, 22:18
Sobolewski do nas, Skowronek do Płocka!
Odpowiedz cytując
Revolver
Senior Member

Od: 05.2012

Stary 23.11.2020, 23:31
JASNE. Aż szkoda, że Skowronek nie ma do dyspozycji tak klasowych piłkarzy, jak Kuzdra, Grzesik, Kiełb, Czyżycki, Jakóbowski, Laskowski, Trałka albo Kuzimski, którzy przecież nie tylko są mega kopaczami, ale w dodatku grają ze sobą od trzech lat i rozumieją się bez słów.

No i jak w ogóle ktoś śmie wymagać od trenera, który jest TYLKO od roku na stanowisku, żeby wprowadził jakiekolwiek schematy taktyczne/tożsamość/myśl/charakter? W ciągu roku, to trener może najwyżej powiedzieć zawodnikom, jak ma na imię i rozstawić słupki do treningu. Ludzie, cierpliwości.

A tak na poważnie, to w tym roku nie spadamy tylko dlatego, że Stal i Podbeskidzie grają tak niewyobrażalny paździerz, że nawet z wuefistą jestem relatywnie spokojny.
Odpowiedz cytując
Griszka30KR
Senior Member

Od: 06.2005

Stary 24.11.2020, 09:03
Tak celnie jak Bacjeraj strzela ...
Rokuszewski autorytet w weszło który gdzieś ma Wisłę.
Ba nawet w interesie wielu lepiej żeby Skowronek pozostał w Wisle,tak jak w naszym kiedyś Vuko w Legii,czy Stawowy z Craxie
Tak mamy gorszy potencjał niż Warta.
Bednarz=Landryna=......
Odpowiedz cytując
DeadOrAlive
Senior Member

Od: 03.2007

Stary 24.11.2020, 09:14
Tego trenera nie broni absolutnie nic.

Nie broni go styl. Nie broni go taktyka. Nie bronią go decyzje w trakcie spotkania. Nie bronią go decyzje kadrowe. Zero. Gramy na poziomie 1-ligowego średniaka i takie są fakty. Czas przejrzeć na oczy.

Byłem od początku przeciwnikiem Skowronka. Obiecałem, że przeproszę, jeśli zobaczę poprawę, jego rękę. Nic takiego się nie stało, wręcz przeciwnie. Jest co raz gorzej, z tygodnia na tydzień.
Po co iść na łatwiznę, warto czasem złapać bliznę od życia..

We were the Kings and Queens of promise... !
Odpowiedz cytując
it
Senior Member

Od: 02.2005

Stary 24.11.2020, 11:42
DeadOrAlive napisał(a):Wyświetl post
Tego trenera nie broni absolutnie nic.

Nie broni go styl. Nie broni go taktyka. Nie bronią go decyzje w trakcie spotkania. Nie bronią go decyzje kadrowe. Zero. Gramy na poziomie 1-ligowego średniaka i takie są fakty. Czas przejrzeć na oczy.

Byłem od początku przeciwnikiem Skowronka. Obiecałem, że przeproszę, jeśli zobaczę poprawę, jego rękę. Nic takiego się nie stało, wręcz przeciwnie. Jest co raz gorzej, z tygodnia na tydzień.
Aż sobie nie wyobrażam ilości pomyj wylanych na Skowronka, gdyby kazał bronić przy wolnych w sposób zaprezentowany wczoraj przez Wisłę Płock prowadzoną przez Sobola...
No wyobraźcie sobie, że tracimy bramkę w taki sposób. Przecież Skowronek musiałby w przebraniu do domu piechotą wracać bo samochód miałby już spalony.
Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna

Odpowiedź
Narzędzia tematu
Tryby wyświetlania

Zasady wysyłania postów