The White Star Division - Wisła Kraków

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna
Nazwa użytkownika
Hasło

Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny.

Reklama
Zakłady na Wisłę? Legalni bukmacherzy w Polsce - ranking i recenzje. Sprawdź też STS kod promocyjny.
Odpowiedź

Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
Karherop
Socios Wisła Kraków

Od: 02.2006

Ignoruj użytkownika Pomoc
Stary 01.11.2020, 15:10
Ani Skowronek nie jest taki beznadziejny jak niektórzy widzą, ani taki zajebisty jakby niektórzy chcieli.
Prawda leży pośrodku. To trener skrojony na aktualne aspiracje klubu. W dodatku w czasie "pandemicznym". Tutaj nikt by nie osiągnął sukcesów, gdy im korona wytnie 10 zawodnikow. Z perspektywy czasu najlepiej wyszła na tym Pogoń której zachorowała jednocześnie cała drużyna i mogli w 3 tygodnie zrobić kompletny reset. A nam do końca rundy będzie co mecz wypadało losowo 3-5 zawodnikow.

Skowronek będzie u nas na bank do zimy. Jeśli ugra 8-11miejsce będzie u nas dalej, jeśli 12 czy niżej to się pewnie będą w klubie zastanawiać co dalej.

Na razie zapowiada się sezon bez kibiców do kwietnia/mają a co za tym idzie milionowe straty dla klubu. I to nie trener jest teraz największym zmartwieniem w klubie.
Odpowiedz cytując
El'kabat
Senior Member

Od: 04.2009

Stary 01.11.2020, 15:57
Palownik dajcie do ch.uja człowiekowi spokojnie pracować i robić swoje.

Wiem, że każdy w Polsce ma zdanie na każdy temat, pomimo tego że czasem kompletniie ch.uja o czymś wie - ale gadanie typu "mam wrażenie" albo "Kuba coś w nim widzi" to .......olo i takie wróżenie z fusów, że ręce opadają.

Zacznij może książki pisać albo chociaż jakiś magazyn krymialny.
Odpowiedz cytując
czaro
Senior Member

Od: 11.2004

Stary 01.11.2020, 17:55
El'kabat napisał(a):Wyświetl post
Zacznij może książki pisać
Proszę, nie.
Konta "czaro" na innych portalach (w tym tt) nie są moje. Nie odpowiadam za publikowane tam treści.
Odpowiedz cytując
Ogryzek
Senior Member

Od: 03.2004
Skąd: Pod koniec VIII wieku powstało państwo Wiślan. Stolicą Wiślan jest Kraków

Stary 01.11.2020, 18:31
Drozd
Dyskusję o piłce z tobą to jak z moim emerytowanym ojcem.
- dlaczego oni (Wisła) nie grają jak Barcelona?
- bo to słabi piłkarze, niski budżet nie ma na lepszych
- pewnie jakby był dobry trener i im się chciało to graliby tak samo i wygrywali w pucharach!
- ale cała Wisła (zawodnicy) jest tyle warta co najtańszy z pierwszej 11 Barcelony
- ty mi tu nie mów, ja wiem swoje!

Taka z tobą i z twoimi "klonami" na forum wygląda rozmowa. Wystarczy dobry trener i chęci i LM nasza.
Zawsze kończę rozmowę w tym punkcie, bo po co dalej rozmawiać z kimś kto nie ogarnia kwestii budżetów klubowych, możliwości finansowych itd?

Jak ktoś ma wymagania co do zespołu, pisze o aktywach w kadrze i tym co wg niego powinno być (kupione) zawsze się pytam o pasywa. O źródła finansowania. W większości bajoki piszący o MP pucharach ambicji zbywają ten punkt machnięciem ręki, jak mój stary ojciec. Oj tam o tam, pieniądze nie grają itd

Używasz nadętych słów o ambicji itd a twoim idole jest Kaziu "remis"
O czym mamy rozmawiać? O estetyce gry? Nie ze mną takie pitu pitu. Mało mnie to interesuje.

Możemy rozmawiać to co tu i teraz jest realne. Np. chciałbyś Kazka na miejscu Skowronka. OK, czemu nie. Kaziu to może nie jest mój ulubiony trener, ale może być. Nie mój "rodzaj piłki" z pierdylionem podań, ale może być. Ujdzie.

Ale nadęte teksty o ambicji, o tym że pieniądze nie grają itd, i tym podobne daruj sobie do mnie. Teksty oderwane od realiów klubu, budżetu itd. Od tego mam "głupie" gadki z ojcem. Z tobą nie mam zamiaru rozmawiać jak nie widzisz kontekstu w jakim jest Wisła.
„Pierwotnie polską barwą narodową był »karmazyn« uważany w średniowieczu za najszlachetniejszy z kolorów. Wykorzystywany był on jako symbol dostojeństwa i bogactwa. Z uwagi na cenę barwnika potrzebnego do uzyskania tego koloru mało kto mógł sobie na niego pozwolić...
Odpowiedz cytując
skarabeus
Senior Member

Od: 02.2019

Stary 01.11.2020, 19:25
Nadety to jestes ty.
Nikt nie mowi o pucharach i lidze mistrzow, ale o paru pozycjach wyzej i zadowolenia z zespolu. Czaisz?
Odpowiedz cytując
Ogryzek
Senior Member

Stary 01.11.2020, 19:38
skarabeus napisał(a):Wyświetl post
Nadety to jestes ty.
Nikt nie mowi o pucharach i lidze mistrzow, ale o paru pozycjach wyzej i zadowolenia z zespolu. Czaisz?
Szkoda że ty nie czaisz nadęty "chrząszczu" co pisał Drozd.

btw
Ty tez marzysz o Kaziu Moskalu?
Ostatnio edytowane przez Ogryzek : 01.11.2020 o godz. 19:41.
„Pierwotnie polską barwą narodową był »karmazyn« uważany w średniowieczu za najszlachetniejszy z kolorów. Wykorzystywany był on jako symbol dostojeństwa i bogactwa. Z uwagi na cenę barwnika potrzebnego do uzyskania tego koloru mało kto mógł sobie na niego pozwolić...
Odpowiedz cytując
Drozd
Senior Member

Od: 03.2005

Stary 01.11.2020, 19:53
Ty faktycznie nie rozumiesz tekstu. Co niby pisałem? Że chcę gry jak Barcelony?

CHCĘ ŻEBYŚMY NIE BRONILI SIĘ DESPERACKO Z PODBESKIDZIEM U SIEBIE.

Może drukowanymi zrozumiesz.

A od Kazia Moskala to się prostaku odczep. Bo takie podśmichujki są koronnym dowodem na to, że masz pusto we łbie.

ps. Od jakiego poziomu zarobków piłkarz potrafi kopnąć prosto na 10 metrów. Jak mu dorzucisz 50% to będzie już umiał prosto kopnąć na 15 m? Więc nie pieprz że kasa ma decydujące znaczenie. Bo to wymówka minimalistów bez ambicji.
Ostatnio edytowane przez Drozd : 01.11.2020 o godz. 20:09.
Hej Nasz TS !!
Odpowiedz cytując
FraMat
Senior Member

Od: 03.2003

Stary 01.11.2020, 20:07
Drozd napisał(a):Wyświetl post

A od Kazia Moskala to się prostaku odczep. Bo takie podśmichujki są koronnym dowodem na to, że masz pusto we łbie.

10 znaków
To tylko moje zdanie, z którym nikt nie musi się zgadzać

Odpowiedz cytując
Ogryzek
Senior Member

Stary 01.11.2020, 20:17

ps. Od jakiego poziomu zarobków piłkarz potrafi kopnąć prosto na 10 metrów. Jak mu dorzucisz 50% to będzie już umiał prosto kopnąć na 15 m? Więc nie pieprz że kasa ma decydujące znaczenie. Bo to wymówka minimalistów bez ambicji.
Pusto we łbie to masz ty. Przez tygodnie męczysz swoimi tekstami o nie wiadomo jakich oczekiwaniach w grze, że zespół Kasperczaka by ich nie spełnił. A jak przyszło co do czego to trener Kazik to ideał. Szkoda że ten ideał nigdzie sukcesów nie odnosił.

Nie, nie śmieje się Kazia. Nie uważam pusty łbie że jest słabym trenerem. Są słabsi. Mógłby byc naszym trenerem. O tym zresztą pisałem wcześniej (cytując ciebie - czytanie ze zrozumieniem się kłania)

Śmieje sie z ciebie.
Odpowiedz cytując
Drozd
Senior Member

Stary 01.11.2020, 21:44
Ogryzek napisał(a):Wyświetl post
Pusto we łbie to masz ty. Przez tygodnie męczysz swoimi tekstami o nie wiadomo jakich oczekiwaniach w grze, że zespół Kasperczaka by ich nie spełnił. A jak przyszło co do czego to trener Kazik to ideał. Szkoda że ten ideał nigdzie sukcesów nie odnosił.

Nie, nie śmieje się Kazia. Nie uważam pusty łbie że jest słabym trenerem. Są słabsi. Mógłby byc naszym trenerem. O tym zresztą pisałem wcześniej (cytując ciebie - czytanie ze zrozumieniem się kłania)

Śmieje sie z ciebie.
Jak to nie wiadomo jakie? Wiadomo...
Faktycznie to przerosłoby nawet zespół Kasperczaka.

Wymień mi ilu to polskich trenerów grało z polskimi drużynami w pucharach na wiosnę, panie "budżet"? Bo widzisz Trener Moskal grał i nawet meczu na wiosnę nie przegrał. Pamiętasz jakie były wyniki ?
Hej Nasz TS !!
Odpowiedz cytując
Ogryzek
Senior Member

Stary 01.11.2020, 22:22
Jak to nie wiadomo jakie? Wiadomo...

Faktycznie to przerosłoby nawet zespół Kasperczaka.

Wymień mi ilu to polskich trenerów grało z polskimi drużynami w pucharach na wiosnę, panie "budżet"? Bo widzisz Trener Moskal grał i nawet meczu na wiosnę nie przegrał. Pamiętasz jakie były wyniki ?
Taaa a jaki miał skład po Maaskancie? Ile tamten zespół zarabiał? I dlaczego tak dużo? To a propo ćwoku że pieniądze nie grają. Lejesz wodę aż miło i manipulujesz. Myślisz że każdy jest taki głupi żeby nie pamiętać faktów?

Mówmy o sezonie 2015. Jakie tam były wyniki i dlaczego odszedł. To bardziej pasuje do dzisiejszej sytuacji, a nie KONIEC czasów złotej ery Cupiała manipulancie.
Odpowiedz cytując
skarabeus
Senior Member

Od: 02.2019

Stary 01.11.2020, 22:50
ogryzek,

ja rozumiem dlaczego twoj Dziadek do ciebie tak prosto i dosadnie mowi. On juz nie ma (pewnie po wielu probach) cierpliwosci do ciebie, tlumaczyc ci rzeczy oczywiste, skoro ty i tak rozumiesz co chcesz rozumiec ze zdan prostych (nawet nie zlozonych).

Dramat.
Odpowiedz cytując
Ogryzek
Senior Member

Stary 01.11.2020, 22:53
skarabeus napisał(a):Wyświetl post
ogryzek,

ja rozumiem dlaczego twoj Dziadek do ciebie tak prosto i dosadnie mowi. On juz nie ma (pewnie po wielu probach) cierpliwosci do ciebie, tlumaczyc ci rzeczy oczywiste, skoro ty i tak rozumiesz co chcesz rozumiec ze zdan prostych (nawet nie zlozonych).

Dramat.
A do ciebie ojciec woła - do nogi, chrząszczu gównotoczku, do nogi

Tyle mądrości wysrałeś bucowa pało?

Po co sie wpierdalasz do rozmowy jak hooja masz do powiedzenia gównotoczku?
Odpowiedz cytując
Książę Palownik
Senior Member

Od: 12.2006

Stary 02.11.2020, 02:08
....a ludzie czy wy nie potraficie ze sobą normalnie rozmawiać bez ubliżania? Na tych samych trybunach jesteśmy, opamiętajcie się trochę bo wstyd.
Demokracja: mówisz co chcesz, robisz co ci każą.
Odpowiedz cytując
Drozd
Senior Member

Stary 02.11.2020, 07:45
Imć Ogryzek alias budżet bez epitetów nie potrafi. Taka uroda. Przytoczyć fakty to uważa je za manipulację. Bo mu do jego farmazonów nie pasują. Więc nie wrzucaj wszystkich do jednego worka, bo o to pyskaczom często chodzi...
Ostatnio edytowane przez Drozd : 02.11.2020 o godz. 08:26.
Hej Nasz TS !!
Odpowiedz cytując
Ogryzek
Senior Member

Stary 02.11.2020, 08:42
Imć Ogryzek alias budżet bez epitetów nie potrafi. Taka uroda. Przytoczyć fakty to uważa je za manipulację. Bo mu do jego farmazonów nie pasują. Więc nie wrzucaj wszystkich do jednego worka, bo o to pyskaczom często chodzi...
Nie przytaczasz faktów - tylko dobierasz tendencyjnie fakty z czasów naszej złotej ery (Maaskant) i porównujesz z czasem smuty czyli obecnej biedy. To nazywam manipulacją. Wtedy mieliśmy 1 albo 2 budżet płacowy w lidze kiedy imć Moskal grał z Standartem Liege. Teraz mamy budzet bliżej końca tabeli. To a propo budżety nie grają. Jeśli to nie jest manipulacja to czym jest? I podajesz to cwaniaku jako przykład (no żenada) że pieniadze nie grają. Ty rozumiesz co piszesz?

To może przykład z poprzedniego sezonu
- Kaziu Moskal to świetny trener wg ciebie - miał na tapecie ŁKS. Jakby pieniądze nie grały to dlaczego nie tylko nie utrzymał ŁKS w lidze, ale nawet nie zajął pozycji w środku tabeli jak Raków? Wszak pieniądze nie grają. ŁKS miał najniższy budżet w lidze wtedy.

Zatem:
- albo Kaziu Moskal to jednak słaby trener
- albo pieniądze grają i ŁKS miał za słaby (tani) skłąd na utrzymanie
1 z tych 2 jest prawdziwe, drugie fałszywe

To a propo twojego bredzenia że pieniadze nie grają . Niestety grają a dobry trener może w jakiejś tylko części skorygować ich wpływ na zespół. Ale statystycznie grają - dlatego Legia jest w ostatnich latach statystycznie najczęściej MP bo ma najwyższy budżet w ostatnich latach i to pomimo jednorazowego wyskoku Piasta.

Napisałem - jak chcesz wyskakiwać z Moskalem - czemu nie zanalizujesz sezonu 2015 gdzie częściowo prowadził Wisłę. Było to już po czasie złotej ery i bardziej nadaje się do porównania z czasem dzisiejszym.
Ostatnio edytowane przez Ogryzek : 02.11.2020 o godz. 09:09.
Odpowiedz cytując
Konrad.
Socios Wisła Kraków

Od: 07.2003

Stary 02.11.2020, 09:54
Cytat:
Dokładnie. Żeby chociaż nawiązać jakiś kontakt z takim Podbeskidziem, chcociaż strzelić honorowego gola...

Nie ma szans na to. Przypomnij ilo bramkowe zwycięstwo Podbeskidzie z nami wyciągło?
Urodzinowa zbiórka na rehabilitację Martynki

https://zrzutka.pl/r64vya
Odpowiedz cytując
Drozd
Senior Member

Stary 02.11.2020, 11:02
Przypomnij z kim to wygraliśmy poza beniaminkiem. Bo desperacko bronimy się z każdym przeciwnikiem. I zwykle tak szczęśliwie jak z PBB się to nie kończy.
Hej Nasz TS !!
Odpowiedz cytując
Jagul
Senior Member

Od: 06.2007

Stary 02.11.2020, 12:02
Ludzie po co wy dyskutujecie z tym człowiekiem. Przecież ona ma dwa ołtarze w domu:
1) Rafała Boguskiego
2) Kazimierza Moskala
I możecie tutaj wypisać ze 100 argumentów (obiektywnych lub subiektywnych),a Drozd i tak zdania nie zmieni. Przecież to typowy beton. A nawet jakby ktoś mu wytknął, że któryś z wyniesionych na ołtarze jest zły, to Drozd szybko przeskoczy na inny temat albo przypomni wam, że w 2008 roku jeden zrobił asystę, a drugi akurat wygrał mecz jako trener.

Dla mnie Skowronek był do wy.......enia po poprzednim sezonie. Jednak nikt nie miał odwagi z władz tego zrobić i temat jest zamknięty. Nikt go obecnie nie wyjebie, bo:
a) gość jest nad kreską
b) ogolił potencjalnych przeciwników w walce o utrzymanie
c) jest sezon przejściowy i nikt nie będzie dokładał do interesu, żeby utrzymać dwóch trenerów
d) aktualni właściciele mają do niego zaufanie
e) 99% kibiców ma w dupie styl
f) nie ma kasy
Odpowiedz cytując
X-Ray
Senior Member

Od: 10.2010

Stary 02.11.2020, 18:37
Przypomnij z kim to wygraliśmy poza beniaminkiem. Bo desperacko bronimy się z każdym przeciwnikiem. I zwykle tak szczęśliwie jak z PBB się to nie kończy.
Mecz z Pogonią pamiętamy i kto szczęśliwie uratował w nim punkt?
Wiślacki kumplu, wpadnij na mój profil na Twitterze - TUTAJ.

Cytat:
Jak wy będziecie mieć moje lata, to będziecie o kiju srać chodzić.
Odpowiedz cytując
Drozd
Senior Member

Stary 02.11.2020, 20:21
Do usunięcia...
Ostatnio edytowane przez Drozd : 02.11.2020 o godz. 20:59.
Hej Nasz TS !!
Odpowiedz cytując
Drozd
Senior Member

Stary 02.11.2020, 20:53
I o czym to ma niby świadczyć?

Prawda jest nieubłagana jedyne wygrane dotąd mecze to z beniaminkami. Reszta remisy albo w pałę nieważne czy u siebie czy na wyjeździe. Wszystko w bardzo marnym stylu. I o ile wyniki mniej załamują bo o nic ambitnego nie gramy, to styl każe porzucić nadzieję, że będzie lepiej. Co nie napawa optymizmem.

Przez będzie lepiej nie mówię o mistrzostwie czy pucharach. Rozumiem przez to nadzieję na oglądanie Wisły grającej w piłkę, a nie męczącej się przez 90 minut.

Nie przytaczasz faktów - tylko dobierasz tendencyjnie fakty z czasów naszej złotej ery (Maaskant) i porównujesz z czasem smuty czyli obecnej biedy. To nazywam manipulacją. Wtedy mieliśmy 1 albo 2 budżet płacowy w lidze kiedy imć Moskal grał z Standartem Liege. Teraz mamy budzet bliżej końca tabeli. To a propo budżety nie grają. Jeśli to nie jest manipulacja to czym jest? I podajesz to cwaniaku jako przykład (no żenada) że pieniadze nie grają. Ty rozumiesz co piszesz?

To może przykład z poprzedniego sezonu
- Kaziu Moskal to świetny trener wg ciebie - miał na tapecie ŁKS. Jakby pieniądze nie grały to dlaczego nie tylko nie utrzymał ŁKS w lidze, ale nawet nie zajął pozycji w środku tabeli jak Raków? Wszak pieniądze nie grają. ŁKS miał najniższy budżet w lidze wtedy.

Zatem:
- albo Kaziu Moskal to jednak słaby trener
- albo pieniądze grają i ŁKS miał za słaby (tani) skłąd na utrzymanie
1 z tych 2 jest prawdziwe, drugie fałszywe

To a propo twojego bredzenia że pieniadze nie grają . Niestety grają a dobry trener może w jakiejś tylko części skorygować ich wpływ na zespół. Ale statystycznie grają - dlatego Legia jest w ostatnich latach statystycznie najczęściej MP bo ma najwyższy budżet w ostatnich latach i to pomimo jednorazowego wyskoku Piasta.

Napisałem - jak chcesz wyskakiwać z Moskalem - czemu nie zanalizujesz sezonu 2015 gdzie częściowo prowadził Wisłę. Było to już po czasie złotej ery i bardziej nadaje się do porównania z czasem dzisiejszym.
Pisałeś że Moskal nie miał żadnych sukcesów. To ci przypominam że wyszedł z grupy Ligi Europejskiej. Manipulacja straszna. To, że nie potrafisz przyporządkować którym argumentem prostuję którą brednię to nie moja wina.

Nie utrzymał ŁKS bo grał w Ekstraklasie pierwszoligowym składem i nie muszę ci przypominać kto mimo to przez długi czas był w lidze na ostatnim miejscu. Gdyby go nie zwolnili nie wiadomo co by było. A o tym czy trener jest słaby nie decydują jedynie wyniki, tylko to czy prowadzony przez niego zespół gra na miarę swoich możliwości, powyżej swoich możliwości czy poniżej swoich możliwości. Czy zawodnicy stają się lepsi czy notują regres, czy jest atmosfera w drużynie czy jej nie ma, itd. Kto miał lepsze wyniki w ŁKS Moskal czy jego następca? Kto miał lepsze wyniki w Wiśle Moskal czy jego następcy ? Przeanalizuj sobie i nie opowiadaj więcej głupot

Oczywiście, że pieniądze nie grają. Bo kopać się po czole może i ten za 10 000 i ten za 100 000. Jeżeli wypłaty są na czas, jest ciepła woda pod prysznicem i zorientowany sztab od masażysty po pierwszego trenera, to są warunki do rozwoju każdy piłkarz i ten tani i ten droższy dla własnego dobra powinien dążyć do poprawy swoich umiejętności. I taka musi być kolejność jestem lepszy więcej zarabiam. A nie pitolenie, że jak więcej zarobie to będę lepszy.

Dlatego wysokość budżetu to nie jest podstawa. Można wydać miliony i za przeproszeniem g... z tego mieć. I nie stawiaj mi za przykład Legii która ma za sobą czarnych od zawsze. Wytłumacz mi jak Górnik wygrał na Legii. Dlaczego Raków jest na pierwszym miejscu.
Ostatnio edytowane przez Drozd : 02.11.2020 o godz. 21:00.
Hej Nasz TS !!
Odpowiedz cytując
Ogryzek
Senior Member

Stary 02.11.2020, 21:28
I o czym to ma niby świadczyć?

Prawda jest nieubłagana jedyne wygrane dotąd mecze to z beniaminkami. Reszta remisy albo w pałę nieważne czy u siebie czy na wyjeździe. Wszystko w bardzo marnym stylu. I o ile wyniki mniej załamują bo o nic ambitnego nie gramy, to styl każe porzucić nadzieję, że będzie lepiej. Co nie napawa optymizmem.

Przez będzie lepiej nie mówię o mistrzostwie czy pucharach. Rozumiem przez to nadzieję na oglądanie Wisły grającej w piłkę, a nie męczącej się przez 90 minut.

Pisałeś że Moskal nie miał żadnych sukcesów. To ci przypominam że wyszedł z grupy Ligi Europejskiej. Manipulacja straszna. To, że nie potrafisz przyporządkować którym argumentem prostuję którą brednię to nie moja wina.

Nie utrzymał ŁKS bo grał w Ekstraklasie pierwszoligowym składem i nie muszę ci przypominać kto mimo to przez długi czas był w lidze na ostatnim miejscu. Gdyby go nie zwolnili nie wiadomo co by było. A o tym czy trener jest słaby nie decydują jedynie wyniki, tylko to czy prowadzony przez niego zespół gra na miarę swoich możliwości, powyżej swoich możliwości czy poniżej swoich możliwości. Czy zawodnicy stają się lepsi czy notują regres, czy jest atmosfera w drużynie czy jej nie ma, itd. Kto miał lepsze wyniki w ŁKS Moskal czy jego następca? Kto miał lepsze wyniki w Wiśle Moskal czy jego następcy ? Przeanalizuj sobie i nie opowiadaj więcej głupot

Oczywiście, że pieniądze nie grają. Bo kopać się po czole może i ten za 10 000 i ten za 100 000. Jeżeli wypłaty są na czas, jest ciepła woda pod prysznicem i zorientowany sztab od masażysty po pierwszego trenera, to są warunki do rozwoju każdy piłkarz i ten tani i ten droższy dla własnego dobra powinien dążyć do poprawy swoich umiejętności. I taka musi być kolejność jestem lepszy więcej zarabiam. A nie pitolenie, że jak więcej zarobie to będę lepszy.

Dlatego wysokość budżetu to nie jest podstawa. Można wydać miliony i za przeproszeniem g... z tego mieć. I nie stawiaj mi za przykład Legii która ma za sobą czarnych od zawsze. Wytłumacz mi jak Górnik wygrał na Legii. Dlaczego Raków jest na pierwszym miejscu.
1. Zdążyłeś sobie zaprzeczyć 2 razy i nawet tego nie widzisz....

Co to jest I ligowy skład? Kur.wa! To jest TAŃSZY skład! Bo w I lidze grają STATYSTYCZNIE słabsi piłkarze zarabiający sporo mniej!
(Założenie jest takie że zarobki piłkarzy są adekwatne do poziomu gry - pomijamy statystycznie przepłaconych lub niedopłaconych)

Czyli co pieniądze nie grają ale miał I ligowy skład? Tak? Ty wiesz co to jest logika 2 wartościowa klasyczna, czy tak sobie radośnie pierdzisz i nawet tego nie ogarniasz.

Podsumowując - wg Drozda pieniądze grają (Moskal miał I ligowy skład - dlatego ŁKS tak mega słabo punktował) - dziękuję że przyznałeś mi rację. Też uważam gduby Moskal miał lepszy (w futbolu znaczy droższy skład) to by utrzymał lamusów z Łodzi.

2. Świetnie, ale czy przeanalizowałeś jak Moskal radził sobie w tym 2015 roku? To jest lepszy empirycznie materiał do porównań niż dosłownie kilka meczy w 2013 w (brawa za awans) i potem wyjebanie? Mamy skład chociaż w połowie tak opłacany i dobry jak wtedy?

Proszę, wróć jeszcze raz do 2015 i pogadamy

btw
Nie jestem jakimś przeciwnikiem Kazka jako naszego trenera. Może byłby lepszy, może gorszy niz teraz Skowronek. Można dywagować, tak jak twoje dywagacje czy ŁKS by spadł.
Odpowiedz cytując
Drozd
Senior Member

Stary 03.11.2020, 21:09
Świetnie, ale czy przeanalizowałeś jak Moskal radził sobie w tym 2015 roku? To jest lepszy empirycznie materiał do porównań niż dosłownie kilka meczy w 2013 w (brawa za awans) i potem wyjebanie? Mamy skład chociaż w połowie tak opłacany i dobry jak wtedy?

Proszę, wróć jeszcze raz do 2015 i pogadamy

btw
Nie jestem jakimś przeciwnikiem Kazka jako naszego trenera. Może byłby lepszy, może gorszy niz teraz Skowronek. Można dywagować, tak jak twoje dywagacje czy ŁKS by spadł.
Przejął drużynie po Smudzie w 23 kolejcena 6 miejscu. Zasadniczy sezon skończył na 5. Ligę ostatecznie na 6.

W kolejnym sezonie prowadził Wisłę w 17 meczach 5 wygrał, 9 zremisował, 3 przegrał zwolniony po przegranych derbach zostawił zespół na 6 miejscu w lidze. Jego następcy 3 mecze wygrali, 4 zremisowali, 6 przegrali. Zakończyli sezon zasadniczy na 11 miejscu.

Ciekawy jestem wniosków.

Bo moje zdanie jest takie, że Moskal był u nas traktowany jak wszyscy wychowankowie bez należytego szacunku, mimo, że sam zawsze był w porządku. I jak to określasz za wyjebywanie go zawsze płaciliśmy obniżką poziomu. Kazek to ze wie o co w piłce chodzi pokazywał i jako zawodnik i jako trener, niewielu jest takich. Dlatego porównywanie go do naszego aktualnego szkoleniowca to nieporozumienie.

A co do kasy i umiejętności. Dlaczego słabszy piłkarz z Niemiec jest droższy niż lepszy ze Słowacji? Bo chyba nie sądzisz że jest inaczej. Masz przykład Piątka za ile poszedł do Milanu i dlaczego teraz nie jest wart nawet 1/3 tego? Był świetny a teraz zapomniał jak się gra? To samo Krychowiak za ile poszedł do PSG ile w tym było umiejętności, a ile okoliczności. I tak jest właśnie z budżetem może ale nie musi gwarantować zwyżki poziomu. Bo o tym decydują w głównej mierze zupełnie inne czynniki. Przede wszystkim trener i ambicje zarządu, które przejawiają się w zapewnieniu odpowiedniego sztabu i warunków do treningu. Nikt nie pracuje na najwyższych obrotach jak od niego tego nie oczekują. Jak celem jest utrzymanie bez zwracania uwagi na styl, to postępu po prostu nie będzie.
Hej Nasz TS !!
Odpowiedz cytując
guardian_angel
Senior Member

Od: 05.2010

Stary 03.11.2020, 21:22
Ja bym bardzo chętnie zobaczył Moskala z obecną drużyną, mam wrażenie, że taki Chuca z Żukowem wskoczyli by śmiało przy nim na zupełnie inny, lepszy poziom (tzn Żukow nie musi wskakiwać na żaden poziom, niech wróci do tego premierowego...)

Zresztą z kim Moskal pracował? Z pozostałościami po maszynce Maaskanta i z przeciętną ekipą po Smudzie, wymieńcie mi piłakrzy z tamtego okresu co wskoczyliby teraz do pierwsze zespołu tak o, i z miejsca zrobiliby różnicę. Głowacki chyba tylko do obrony. Odkąd mamy Yeboaha za Sarkim czy Guerrierem nie tęśknię. A te wsyzstkie Garguły, Jankowskie czy Stepanowicze to kojarzą mi się z największym drewnem i przeciętniactwem jakie prezentowaliśmy odkąd oglądam Wisłę. Totalnie nie tęsknię za tamtym bezbarwnym okresem.
Ostatnio edytowane przez guardian_angel : 03.11.2020 o godz. 21:31.
Odpowiedz cytując
R33
Socios Wisła Kraków

Stary 04.11.2020, 10:57
11/12: Pareiko, Sobolewski, Melikson, Biton.

14/15: Brożek, Stilić, Guzmics, Jović, Głowacki, Sadlok (ówczesny), Cierzniak, Mączyński.

I czy ja wiem czy obniżką poziomu kończyło się jego zwalnianie? W 11/12 gorzej nie było, a oliwy dodał Bednarz, ze ,,wspaniałą" konferencją w trakcie rundy o tym, że prawie każdy piłkarz jest na sprzedaż. W 15/16 trenowali po nim asystenci, następny był Pawłowski (przy nim to każdy trener dobrze wygląda), a potem Wdowczyk zdecydowanie poziom poprawił (choć było to po transferach już).
Ostatnio edytowane przez R33 : 04.11.2020 o godz. 11:00.
Odpowiedz cytując
Ogryzek
Senior Member

Stary 04.11.2020, 11:41
Przejął drużynie po Smudzie w 23 kolejcena 6 miejscu. Zasadniczy sezon skończył na 5. Ligę ostatecznie na 6.

W kolejnym sezonie prowadził Wisłę w 17 meczach 5 wygrał, 9 zremisował, 3 przegrał zwolniony po przegranych derbach zostawił zespół na 6 miejscu w lidze. Jego następcy 3 mecze wygrali, 4 zremisowali, 6 przegrali. Zakończyli sezon zasadniczy na 11 miejscu.

Ciekawy jestem wniosków.

Bo moje zdanie jest takie, że Moskal był u nas traktowany jak wszyscy wychowankowie bez należytego szacunku, mimo, że sam zawsze był w porządku. I jak to określasz za wyjebywanie go zawsze płaciliśmy obniżką poziomu. Kazek to ze wie o co w piłce chodzi pokazywał i jako zawodnik i jako trener, niewielu jest takich. Dlatego porównywanie go do naszego aktualnego szkoleniowca to nieporozumienie.

A co do kasy i umiejętności. Dlaczego słabszy piłkarz z Niemiec jest droższy niż lepszy ze Słowacji? Bo chyba nie sądzisz że jest inaczej. Masz przykład Piątka za ile poszedł do Milanu i dlaczego teraz nie jest wart nawet 1/3 tego? Był świetny a teraz zapomniał jak się gra? To samo Krychowiak za ile poszedł do PSG ile w tym było umiejętności, a ile okoliczności. I tak jest właśnie z budżetem może ale nie musi gwarantować zwyżki poziomu. Bo o tym decydują w głównej mierze zupełnie inne czynniki. Przede wszystkim trener i ambicje zarządu, które przejawiają się w zapewnieniu odpowiedniego sztabu i warunków do treningu. Nikt nie pracuje na najwyższych obrotach jak od niego tego nie oczekują. Jak celem jest utrzymanie bez zwracania uwagi na styl, to postępu po prostu nie będzie.

Nie tylko Moskal nie był miło potraktowany, Nawałka z tego co pamiętam również.

1. Tak jak pisałem, jakby Kaziu był naszym trenerem nie było by źle. Nie jest to trener z mojej "bajki" z racji gry olbrzymią ilością podań, choć wiem że niektórzy nie tylko lubią taką grę, co wręcz utożsamiają taką grę jako jedyną dobrą. Wg mnie to rzecz gustu.

2. Porównania tak jak pisałem, kiedy Moskal nie miał topowego składu pozwalają go porównać z innymi naszymi trenerami jak choćby ze Skowronkiem.

3. Żyjemy w czasach globalizacji, gdzie przepływ piłkarzy między ligami jest wolny i niczym nie ograniczony. Pomijając losowe przypadki. Liczenie ze na Słowacji grają świetni piłkarze powyżej 25 roku życia tańsi i przez nikogo niezauważeni to iluzja
Zresztą spójrzmy na naszą ligę, wszyscy którzy przedstawiają dla klubów Zachodnich jakąkolwiek wartość wyjechali w bardzo młodym wieku = zostali przeciętniacy + odpady stranierosów za słabych na ligi Zachodnie. Czasem się tam zdarzy jakaś perełka, albo piłkarz który chce się odbudowac, albo jak Błaszczykowski wrócić na starość do naszej ligi. Ale większość to słabi Polacy i słabi stranierosy. Jest tylko 1 grupa gdzie mogą byc gwiazdy - młodzieżowcy którzy JESZCZE nie wyjechali na Zachód. Już teraz około 40% piłkarzy w naszej kopanej to obcokrajowcy.
Podsumowując = przy globalnej gospodare piłkarzami ceny są porównywalne.

4. Nie wiem skąd masz przekonanie że nasi piłkarze nie grają o nic i nikt od nich niczego nie wymaga? Bo nie gadają a o tym w wywiadach? To że grają jak grają nie znaczy że nikt od nich nic nie wymaga.
Odpowiedz cytując
Griszka30KR
Senior Member

Od: 06.2005

Stary 04.11.2020, 12:09
Dajcie już spokój z tym Moskalem,bo raz ,że to żadna opcja na +,a dwa to temat jest o Skowronku....
Bednarz=Landryna=......
Odpowiedz cytując
Jagul
Senior Member

Stary 04.11.2020, 15:13
Dla dobra niektórych użytkowników, a w szczególności ich zdrowia psychicznego Pan Moskal powinien dożywotnio zrzec się posady trenera w Wiśle.
Odpowiedz cytując
krysztal
Senior Member

Od: 05.2011

Stary 05.11.2020, 10:55
Moskal pracowal jeszcze w Termalice Sandecji Pogoni czy GKS Katowice jakoś nigdzie nie zagrzał miejsca.Może wymiana Skowronka na Moskala wyszła by na lekki plus ale bez szału...
Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna

Odpowiedź
Narzędzia tematu
Tryby wyświetlania

Zasady wysyłania postów