The White Star Division - Wisła Kraków

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna
Nazwa użytkownika
Hasło

Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny.

Reklama
Zakłady na Wisłę? Legalni bukmacherzy w Polsce - ranking i recenzje. Sprawdź też STS kod promocyjny.
Odpowiedź

Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
Fugiel
Senior Member

Od: 12.2002

Ignoruj użytkownika Pomoc
Stary 23.09.2020, 00:32
Wydaje mi sie, ze stac nas na lepszego szkoleniowac od Skowronka i dlatego nalezy mu podziekowac
Odpowiedz cytując
Harcownik
Senior Member

Od: 08.2017

Stary 23.09.2020, 09:52
W kontekście krakowskiej Wisły wymieniało się ostatnio kilku kandydatów, w celu zastąpienia Artura Skowronka. Swojego faworyta ma Kosowski, przekonując jednak, że postawienie na tego szkoleniowca wpłynęłoby na solidne zmiany związane z grą zespołu.

Dziś mam wrażenie, że trudno znaleźć jego następcę. Pojawia się kilka nazwisk, mówi się o Jacku Zielińskim, Kazku Moskalu, a nawet Maćku Skorży. Moim zdaniem jedyną osobą, która mogłaby Wiśle pomóc, jest Leszek Ojrzyński. Tyle że wówczas ta drużyna całkowicie zmieniłaby styl gry. Ten ofensywny, krakowski, zostałby zastąpiony przez defensywny, oparty na stałych fragmentach gry. Nie wiem, czy kibice byliby zadowoleni, ale ratując ligę, nie zwraca się uwagi na takie rzeczy – napisał były piłkarz teamu z Miasta Królów.
Mimo słabej gry pewni siebie i jazda bo my jesteśmy Wisła Kraków i mamy rozpierdalać. W imię Boże ciąć frajerów równo z trawą. A po meczach chodzić na kremówki.
Naszym motto: Panowie, kiełbachy do góry, rąbiemy ich w kakao! Siekać frajerów, do piachu z nimi! Wślizg, wślizg, wślizg!
Odpowiedz cytując
Patryko
Senior Member

Stary 23.09.2020, 09:58
K***a tylko nie on, nie chcę żeby gra Wisły polegała na połamaniu nóg rywalowi...
Ostatnio edytowane przez Patryko : 23.09.2020 o godz. 10:18.

[22/42]
Odpowiedz cytując
tomytom
Senior Member

Od: 11.2014

Stary 23.09.2020, 12:04
Tja, styl defensywny bez choćby jednego sensownego obrońcy ...
Odpowiedz cytując
czaro
Senior Member

Od: 11.2004

Stary 23.09.2020, 12:12
I gryzienie trawy bez walczaków w składzie.
Konta "czaro" na innych portalach (w tym tt) nie są moje. Nie odpowiadam za publikowane tam treści.
Odpowiedz cytując
WHITE*STAR
Senior Member

Od: 07.2007

Stary 23.09.2020, 12:12
Jaroo1 napisał(a):Wyświetl post
Nie mówię, że teraz chcę puchary, albo, że ktoś chce teraz puchary. Jednak zawsze przed sezonem oczekiwania jakieś są, może nie tyle realne wymagania, co nadzieja. A jak w tamtym sezonie zaczęło iść lepiej i była seria wygranych, to już temat pucharów się zaczynał...

Dla mnie ewidentnie problem leży w głowach, jest jakaś bariera w nich, której nie potrafią przebić, zacinają się i wtedy się robi pyta.
W głowach? Klemenz był za słaby na Koronę Kielce, a Jaga nie chciała go nawet jako 3. stopera. Janicki był najgorszym środkowym obrońcą w ostatnich latach w Lechu. Przypomnę jego grę:
https://www.youtube.com/watch?v=HS7TbyZod4g&t=88s
https://www.youtube.com/embed/zxRQn346Lh0?start=182

Wasilewski nie nadawał się do gry już w końcówce sezonu 2018/19. Boguski dostał przedłużenie kontraktu o jednym dobrym meczu w ciągu 1,5 roku. Żukow (środkowy pomocnik) nie zanotował dla Wisły jeszcze żadnej bramki ani asysty w 17 dotychczasowych meczach, a przedłużono z nim kontrakt i gra w 1. składzie. Natomiast na trenera wzięto gościa, który w ciągu 8-9 lat swojej pracy trenerskiej nie osiągnął nic. Nawet w niższych ligach.

W Wiśle w pierwszej kolejności trzeba zabrać decyzyjność w kwestiach sportowych zarządowi - łącznie z Dawidem Błaszczykowskim - i zatrudnić dyrektora sportowego z wizją. Zaraz miną 2 lata od przejęcia Wisły, a na najważniejszym stanowisku wciąż jest wakat. Niestety - programista, manager zajmujący się mediami i aktywny piłkarz myślą, że na wszystkim znają się najlepiej, a prawdziwy świat to Football Manager.
Odpowiedz cytując
PhantomRanger
Senior Member

Od: 09.2007

Stary 23.09.2020, 12:13
Zmiana na Zielińskiego, bądź Ojrzyńskiego to żadna zmiana. Kazek Moskal na pół roku bądź rok jako strażak i w tym czasie spróbować szukać za granicą. Błaszczu z pewnością ma jakieś kontakty w Niemczech i tam moglibyśmy uderzyć.
"W meczach powinni dawać z siebie wszystko! Ze zmęczenia powinni rzygać, mdleć, z wysiłku narobić w spodnie, cokolwiek!"- ANDRZEJ IWAN
Odpowiedz cytując
masada
Senior Member

Od: 06.2006

Stary 23.09.2020, 12:29
PAWEŁ napisał(a):Wyświetl post
To może inaczej. Pomijając kwestie, ze nas nie stać a nowy trener nie gwarantuje postępu . Bo takie argumenty z dupy wzięte najczęściej się przewijają to.
Skowronek powinien zostać bo?
1)?
2)?
3)?
Dziękuję
Poproszę zwolenników pozostawienia skowronka na stanowisku o jakieś argumenty.
Super dyskusja ;D
To może zapytam Cię tak samo: pomijając kwestie, że Skowronek ma aktualnie fatalne wyniki, a gra drużyny wygląda słabo i nie widać choćby cienia rozwoju tej drużyny, bo takie argumenty z dupy się pojawiają, to Skowronka należy zwolnić bo: 1,2,3..
Ostatnio edytowane przez masada : 23.09.2020 o godz. 12:42.
Odpowiedz cytując
Fugiel
Senior Member

Stary 23.09.2020, 12:42
masada napisał(a):Wyświetl post
Super dyskusja ;D
To może zapytam Cię tak samo: pomijając kwestie, że Skowronek ma aktualnie fatalne wyniki, a gra drużyny wygląda słabo i nie widać choćby cienia rozwoju tej drużyny, bo takie argumenty z dupy się pojawiają, to Skowronka należy zwolnić bo: 1,2,3..
1) Trenerem jest tylko teoretycznie - chyba wszyscy liczyli, ze odpali - tak sie nie stalo - sorry - dla mnie to ta sama liga co Kulawik, Stolarczyk i inni.
2) Nie ma szans, aby przy tym trenerze jakis nasz zawodnik zrobil progres - widac jedynie zjazd formy.
3) Chodza sluchy ze do tego wszystkiego jest przekonany, ze wszystko wie najlepiej....
Odpowiedz cytując
Harcownik
Senior Member

Stary 23.09.2020, 12:43
Patryko napisał(a):Wyświetl post
K***a tylko nie on, nie chcę żeby gra Wisły polegała na połamaniu nóg rywalowi...
To cytat z Kosowskiego ze strony głównej.
A co do łamania nóg itp. to pamiętam dwie ciężkie kontuzje spowodowane bezpośrednio wejściami rywali. Żaden z Koroną, Arką, czy Podbeskidziem.

1 przypadek to Boguski w meczu z Legią (Borysiuk).
2 przypadek to Niedzielan meczu z Górnikiem (Danch).
Mimo słabej gry pewni siebie i jazda bo my jesteśmy Wisła Kraków i mamy rozpierdalać. W imię Boże ciąć frajerów równo z trawą. A po meczach chodzić na kremówki.
Naszym motto: Panowie, kiełbachy do góry, rąbiemy ich w kakao! Siekać frajerów, do piachu z nimi! Wślizg, wślizg, wślizg!
Odpowiedz cytując
Harcownik
Senior Member

Stary 23.09.2020, 12:45
czaro napisał(a):Wyświetl post
tomytom napisał(a):Wyświetl post
Tja, styl defensywny bez choćby jednego sensownego obrońcy ...
Podobnie zabawny byłby ofensywny styl Skorży czy Moskala z Beciraiem i Silvą na szpicy oraz Abramowiczem na skrzydle.

Powiedzcie jakich mamy sensownych graczy i jaka taktyka pod to pasuje? Wydawałoby się że przy braku jakichkolwiek piłkarzy ofensywnych w formie najłatwiej postawić na defensywę, a przynamniej należałoby na nią postawić w pierwszej kolejności.
Ostatnio edytowane przez Harcownik : 23.09.2020 o godz. 12:50.
Odpowiedz cytując
LucjuszWielki
Socios Wisła Kraków

Od: 02.2012

Stary 23.09.2020, 12:46
Harcownik napisał(a):Wyświetl post
Dziś mam wrażenie, że trudno znaleźć jego następcę. Pojawia się kilka nazwisk, mówi się o Jacku Zielińskim, Kazku Moskalu, a nawet Maćku Skorży. Moim zdaniem jedyną osobą, która mogłaby Wiśle pomóc, jest Leszek Ojrzyński. Tyle że wówczas ta drużyna całkowicie zmieniłaby styl gry. Ten ofensywny, krakowski, zostałby zastąpiony przez defensywny, oparty na stałych fragmentach gry. Nie wiem, czy kibice byliby zadowoleni, ale ratując ligę, nie zwraca się uwagi na takie rzeczy – napisał były piłkarz teamu z Miasta Królów.
No właśnie... to co pisałem: stały fragment gry - wrzutka, walka na głowe, bilard i kosa. Do tego jeszcze Korzyma wezmie ze soba bo napadziora nam brakuje To już uj, nawet o styl nie chodzi, a o człowieka jakim jest ojżyński dodatkowo nie wiem czy jego osobista tragedia nie wpłynęłaby negatywnie na jego pracę.

To już wole Kazia Moskala, wydaje mi się, że utrzymałby się bankowo (ale przecież nie o to tutaj chodzi).

czaro napisał(a):Wyświetl post
Mamy jednego: Zukov, akurat z Płockiem nie można powiedzieć,że stał jak cep bo widać było chyba tylko u niego jakąś większą chęć.
Ostatnio edytowane przez LucjuszWielki : 23.09.2020 o godz. 14:07.

Odpowiedz cytując
masada
Senior Member

Stary 23.09.2020, 12:53
Fugiel napisał(a):Wyświetl post
1) Trenerem jest tylko teoretycznie - chyba wszyscy liczyli, ze odpali - tak sie nie stalo - sorry - dla mnie to ta sama liga co Kulawik, Stolarczyk i inni.
2) Nie ma szans, aby przy tym trenerze jakis nasz zawodnik zrobil progres - widac jedynie zjazd formy.
3) Chodza sluchy ze do tego wszystkiego jest przekonany, ze wszystko wie najlepiej....
Pierwsze to tylko Twoja opinia, a nie fakt, drugie podobnie, a trzecie to plotka. I na tej podstawie poważnie chcesz zwalniać Skowronka?

Dobra, może napiszę jaśniej, żeby uprzedzić kolejne tego typu posty.
Też bym już zwolnił Skowronka w tym momencie na miejscu trio.
Chodziło mi o to, że właśnie kwestie finansowe a także zapewne brak odpowiedniego kandydata, który jeszcze na dodatek byłby w zasięgu jeśli chodzi o pensję jest głównym powodem tego, że Skowronek pozostaje na stanowisku. Więc żądanie wymieniania powodów przemawiających za zwolnieniem POZA TYMI GŁÓWNYMI POWODAMI jest ciut bez sensu ;D
A same te powody nonsensowne nie są.

PS. Ale bym się śmiał, gdyby Skowronek został i jednak jakimś cudem odpalił. Spodziewam się, że ujawniło by się wiele osób, które zawsze, ale to zawsze w niego wierzyły.
Ostatnio edytowane przez masada : 23.09.2020 o godz. 12:56.
Odpowiedz cytując
stary dziad
Senior Member

Od: 04.2014

Stary 23.09.2020, 13:28
PAWEŁ napisał(a):Wyświetl post
To może inaczej. Pomijając kwestie, ze nas nie stać a nowy trener nie gwarantuje postępu . Bo takie argumenty z dupy wzięte najczęściej się przewijają to.
Skowronek powinien zostać bo?
1)?
2)?
3)?
Dziękuję
Poproszę zwolenników pozostawienia skowronka na stanowisku o jakieś argumenty.
Po pierwsze , ten trener wyciągnął nas z koszmarnej sytuacji w poprzednim sezonie

Po drugie , zmiany trenerów w okresie 2011-2020 generalnie nic nie dały . Było ich około 10 , niektórzy wielokrotnie , średnia długość realnego kontraktu to jeden rok a postępów nie ma .Dlaczego ich nie ma? Bo klub jest w permanentnym kryzysie , z którego (mam taką nadzieję) wreszcie wychodzi

Po trzecie , trener Skowronek stanie teraz "na uszach" aby wyprowadzić drużynę z kryzysu bo wie że tylko taka opcja pozwoli mu dalej być "na karuzeli" . Zakładając jako pewnik że kontrakt jego wygaśnie na koniec tego sezonu , jego pozycja na rynku będzie uzależniona od tego czy odejdzie z podniesionym czołem czy też zostanie mu przyklejona łatka nieudacznika ( tak zapewne będzie jak zostanie "pogoniony" teraz)

Po czwarte , uważam że jeżeli obecny prezes kontynuuje strategię poprzedniego prezesa czyli działania oszczędnościowe i szybkie pozbycie się długów (które są niesamowitym garbem) to czymś nierozsądnym jest opłacanie do czerwca przyszłego roku 2 trenerów

Po piąte , tego trenera namaścił mocno Kuba a więc można przyjąć że coś w nim widzi . No chyba że optyka mu się zmieniła ale wtedy warto kibiców o tym poinformować

Tyle...
Każdemu z cracovii to mówię- Wisła to klub z piękną , przedwojenną tradycją , założony przez Polaków .Po wojnie na parę lat został "siłowo" przejęty przez resort . Tak samo jak Polska została wbrew woli narodu przejęta przez komunę . I co , Polski też się wstydzisz i na nią plujesz ?!
Odpowiedz cytując
Patryko
Senior Member

Stary 23.09.2020, 13:35
Co do pensji Skowronka... Pensji do czerwca zostało 9-10, niech na okrągło będzie to 500k PLN (nie mam pojęcia ile zarabia, ale strzelam, że te 40k miesięcznie ma).
Bardziej się opłaca Wiśle trzymać gościa, który stracił na ten moment kontrolę nad drużyną (z grą, jaką prezentujemy obecnie, jesteśmy kandydatem do spadku), czy zaryzykować pensję dla innego trenera, który zawróci Wisłę z kursu głową w dół, wywalczy lepsze miejsce w lidze (a co za tym idzie, lepsze pieniądze z praw TV)?

[22/42]
Odpowiedz cytując
stary dziad
Senior Member

Stary 23.09.2020, 13:43
Patryko napisał(a):Wyświetl post
Co do pensji Skowronka... Pensji do czerwca zostało 9-10, niech na okrągło będzie to 500k PLN (nie mam pojęcia ile zarabia, ale strzelam, że te 40k miesięcznie ma).
Bardziej się opłaca Wiśle trzymać gościa, który stracił na ten moment kontrolę nad drużyną (z grą, jaką prezentujemy obecnie, jesteśmy kandydatem do spadku), czy zaryzykować pensję dla innego trenera, który zawróci Wisłę z kursu głową w dół, wywalczy lepsze miejsce w lidze (a co za tym idzie, lepsze pieniądze z praw TV)?
Klasyka podejmowania decyzji . Każda decyzja obarczona jest ryzykiem . Owszem , można snuć scenariusze że jak z nowym trenerem zajmiemy powiedzmy 6 miejsce a ze Skowronkiem 12 miejsce to różnica w przychodach z C+ przewyższy kasę "skowronkową" . Tylko że może być też odwrotnie albo że w sumie będzie to samo miejsce . Ale jakby nie było za te sprawy finalnie odpowiada Zarząd i , post factum , będzie chodził w glorii lub nasłucha się inwektyw . Taka jest rola właścicieli i zarządu , my se możemy tylko podyskutować
Odpowiedz cytując
masada
Senior Member

Stary 23.09.2020, 13:52
No i w ten sposób pewnie teraz kalkulują: ile potencjalnie dałoby się zarobić na lepszym miejscu w lidze, gdyby ktoś to lepiej poukładał i czy to się opłaci. Co do frekwencji i tak cudów się nie można spodziewać, widać to w całej Europie: za bilety fortuny nie zarobimy w tym sezonie nawet przy świetnej grze.
Ja do zwalniania Skowronka jestem aktualnie nastawiony bardzo entuzjastycznie, dopóki nie słyszę propozycji nazwisk zastępców, wtedy moje nastawienie do zwolnienia zmienia się na bardzo umiarkowanie pozytywne.
Odpowiedz cytując
WHITE*STAR
Senior Member

Stary 23.09.2020, 14:04
stary dziad napisał(a):Wyświetl post
Po pierwsze , ten trener wyciągnął nas z koszmarnej sytuacji w poprzednim sezonie

Po drugie , zmiany trenerów w okresie 2011-2020 generalnie nic nie dały
To zmiana Stolarczyka na Skowronka wyciągnęła nas z koszmarnej sytuacji czy zmiany nic nie dały? Zdecyduj się.

Po trzecie , trener Skowronek stanie teraz "na uszach" aby wyprowadzić drużynę z kryzysu
Problem w tym, że Skowronek w uszach jest za krótki.

Po piąte , tego trenera namaścił mocno Kuba
Świetny piłkarz i człowiek, nawet legenda naszego klubu. Nie traktujmy jednak każdej jego decyzji i słów w każdej kwestii jak prawdy objawionej. Na ten moment Kuba desygnował na stanowisko prezesa swojego 38-letniego brata, który nic w życiu nie osiągnął i znany jest z tego, że jest bratem Kuby. Oraz wybrał na trenera konfliktowego gościa, który w ciągu 9 lat swojej pracy ma taką samą liczbę sukcesów trenerskich co ja (wliczając w to niższe ligi i juniorów).
Odpowiedz cytując
stary dziad
Senior Member

Stary 23.09.2020, 14:23
WHITE*STAR napisał(a):Wyświetl post
To zmiana Stolarczyka na Skowronka wyciągnęła nas z koszmarnej sytuacji czy zmiany nic nie dały? Zdecyduj się.
Naprawdę nie dostrzegasz kontekstu ? No to kawa na ławę ... Od 10 lat nie mamy realnych sukcesów sportowych i żaden trener nam ich nie zapewnił !Wyjaśnię ci też że sukces sportowy to bycie w pierwszej "trójce" , awans do pucharów ,itp . Zapytasz czy sukcesem jest więc utrzymanie ? Tak , ogromnym , szczególnie w naszej sytuacji bo może to uratowało byt naszego klubu. Ale , niestety , nie jest to sukces sportowy
Każdemu z cracovii to mówię- Wisła to klub z piękną , przedwojenną tradycją , założony przez Polaków .Po wojnie na parę lat został "siłowo" przejęty przez resort . Tak samo jak Polska została wbrew woli narodu przejęta przez komunę . I co , Polski też się wstydzisz i na nią plujesz ?!
Odpowiedz cytując
stary dziad
Senior Member

Stary 23.09.2020, 14:34

Problem w tym, że Skowronek w uszach jest za krótki.

Świetny piłkarz i człowiek, nawet legenda naszego klubu. Nie traktujmy jednak każdej jego decyzji i słów w każdej kwestii jak prawdy objawionej. Na ten moment Kuba desygnował na stanowisko prezesa swojego 38-letniego brata, który nic w życiu nie osiągnął i znany jest z tego, że jest bratem Kuby. Oraz wybrał na trenera konfliktowego gościa, który w ciągu 9 lat swojej pracy ma taką samą liczbę sukcesów trenerskich co ja (wliczając w to niższe ligi i juniorów).
Co do pierwszego to tylko twoja opinia
A co do Kuby to , przynajmniej ja , nie mam zamiaru traktować każdego jego stwierdzenia "jako prawdy objawionej " . Ale jednak , można założyć że z racji ogromnej kariery sportowej i współpracy z szeregiem wybitnych trenerów (np Klopp ) ma pojęcie o standartach pracy trenerskiej . W związku z tym zakładam że wybór Skowronka nie był przypadkowy .
A co do obecnego prezesa , dajże mu trochę popracować i wtedy oceniaj a nie z góry zakładaj że se nie da rady ! Przy okazji , wymień , sensownego prezesa z ostatnich 10 lat , oprócz oczywiście pana Piotra ?
Odpowiedz cytując
Fugiel
Senior Member

Stary 23.09.2020, 15:44
masada napisał(a):Wyświetl post
Pierwsze to tylko Twoja opinia, a nie fakt, drugie podobnie, a trzecie to plotka. I na tej podstawie poważnie chcesz zwalniać Skowronka?

Dobra, może napiszę jaśniej, żeby uprzedzić kolejne tego typu posty.
Też bym już zwolnił Skowronka w tym momencie na miejscu trio.
Chodziło mi o to, że właśnie kwestie finansowe a także zapewne brak odpowiedniego kandydata, który jeszcze na dodatek byłby w zasięgu jeśli chodzi o pensję jest głównym powodem tego, że Skowronek pozostaje na stanowisku. Więc żądanie wymieniania powodów przemawiających za zwolnieniem POZA TYMI GŁÓWNYMI POWODAMI jest ciut bez sensu ;D
A same te powody nonsensowne nie są.

PS. Ale bym się śmiał, gdyby Skowronek został i jednak jakimś cudem odpalił. Spodziewam się, że ujawniło by się wiele osób, które zawsze, ale to zawsze w niego wierzyły.
Oczywiscie, ze jest to tylko moja opinia - i nikt z nia zgadzac sie nie musi - Generalnie nie przekonuje mnie ten ziom - ja szukalbym kogos z autorytetem, wizja, doswiadczeniem w najwyzszej lidze rozgrywkowej. Wydaje mi sie, tez - ze Skowronek pewnie za frytki tu nie jest i zapewne dobra kase zarabia - pytanie kto przyjdzie trenowac Janickiego i spolke....
Odpowiedz cytując
kristos
Senior Member

Od: 11.2002

Stary 23.09.2020, 16:32
Skowronek musi odejść jak najszybciej.
1. Drużyna nie ma pojęcia jak się poruszać po boisku.
2.Gra jest bardzo wolna.
3.Atak pozycyjny praktycznie nie istnieje.
4.Nie ma żadnych schematów gry.
5.Ten trener, choćby dostał Messiego, Van Dijka czy Szczęsnego po 2 miesiącach, by ich s.......ił.
"Ścieżka sprawiedliwości wiedzie przez nieprawości
samolubnych i tyranię złych ludzi"......
Odpowiedz cytując
gizmowisla
Senior Member

Od: 08.2006

Stary 23.09.2020, 16:42
Skowronek powinien odejsc bo .......gorzej juz byc nie moze , bo i tak jestesmy obecnie najslabsza druzyna tej smiesznej ligi
Odpowiedz cytując
buczo85
Junior Member

Od: 01.2006

Stary 23.09.2020, 17:04
Musi odejść. Nie możemy dopuścić znowu do serii iluś tam meczów bez wygranych. Później znowu będzie sraczka na wiosnę, że szorujemy dno tabeli.
Odpowiedz cytując
Arkadiusz.Czerepach
Senior Member

Od: 11.2016

Stary 23.09.2020, 17:06
mecz pojutrze , skoro jeszcze nie poleciał , to juz raczej po Górniku
Odpowiedz cytując
Ajax
Socios Wisła Kraków

Od: 05.2003

Stary 24.09.2020, 10:52
Arkadiusz.Czerepach napisał(a):Wyświetl post
mecz pojutrze , skoro jeszcze nie poleciał , to juz raczej po Górniku
W tym tygodni na bank nie poleci. Do Stolarczyka zarząd miał też wyjątkowy spokój. Ja szczerze wątpię czy w ogóle w październiku poleci o ile będzie cokolwiek punktował.
Odpowiedz cytując
Karherop
Socios Wisła Kraków

Od: 02.2006

Stary 24.09.2020, 11:20
Ajax napisał(a):Wyświetl post
W tym tygodni na bank nie poleci. Do Stolarczyka zarząd miał też wyjątkowy spokój. Ja szczerze wątpię czy w ogóle w październiku poleci o ile będzie cokolwiek punktował.
Jak na kolejny mecz domowy przyjdzie 5 tys osób to Skowronek dogoni bociany wylatujące do ciepłych krajów. Przecież tu nie chodzi tylko o wyniki choć i te są fatalne.

Górnik o ile nas nie zlekceważy i nie będzie jakiegoś farfocla to przegramy z kretesem, choć też pewnie Kuba będzie chciał wstrząsnąć kolegami w drużynie. Nawet jeśli tak zrobi to nie nadrobi przygotowania fizycznego.

Mecz z Lechią byłby do wygrania, ale.. i tu się zatrzymajmy.

Szukanie dobrego zastępcy który w dodatku zgodzi się przejąć zespół to jak nic 2 tygodnie. Moskal/Jop/Marzec pewnie by wzięli drużynę od strzała ale na pewno szukają kogoś lepszego.

Z Lechia
Odpowiedz cytując
enzo
Senior Member

Od: 02.2005

Stary 24.09.2020, 11:21
Każdego można bronić, każdy zasługuje na szansę ogarnięcia kryzysu. Bo że kryzys każdą drużynę w końcu dotyka, to naturalna kolej rzeczy.

Ja mam jednak taki problem z obecnym trenerem, że nawet zawodnicy, którzy stanowili trzon tej drużyny, grają od dawna po prostu słabo i są bez formy. Basha, Żukow, a nawet często krytykowany Klemenz potrafił nieźle trzymać obronę wespół z Janickim. Doszło do takiego paradoksu, że na prawej obronie gdzie mamy dwóch piłkarzy do grania na zmianę (Burliga, Niepsuj), w składzie wybiega Szot (nic do niego nie mam, wierzę, że się sprawdzi). W środku był obiecujący Pawłowski, mający fajne przebłyski w grze do przodu Kuveljic - gdzie są ci piłkarze (pytam o ich formę)?

Ani nie jesteśmy dobrze przygotowani fizycznie, aby zespołowo "zabiegać" przeciwnika, ani indywidualnie pojedynczy piłkarze nie zaskakują nas pozytywnie formą.

Nie dziwi mnie więc krytyka Skowronka. Bo zwalanie wszystkiego na słabszą całościowo ekipę niż wcześniej albo powtarzanie do upadłego, że poszczegolni piłkarze nie dają jakości, to na pewno nie jest cała prawda.
Odpowiedz cytując
WHITE*STAR
Senior Member

Stary 24.09.2020, 13:06
Naprawdę nie dostrzegasz kontekstu ? No to kawa na ławę ... Od 10 lat nie mamy realnych sukcesów sportowych i żaden trener nam ich nie zapewnił !Wyjaśnię ci też że sukces sportowy to bycie w pierwszej "trójce" , awans do pucharów ,itp . Zapytasz czy sukcesem jest więc utrzymanie ? Tak , ogromnym , szczególnie w naszej sytuacji bo może to uratowało byt naszego klubu. Ale , niestety , nie jest to sukces sportowy
Dla mnie różnica między zajęciem 6, a 13 miejsca w lidze jest ogromna. Dla naszych finansów, potencjalnych kupców naszych piłkarzy i większości kibiców też. Więc to "nic" nie jest dla mnie takim "nic".

Już Junco sprowadzał lepszych piłkarzy i konkretniejszego trenera. Obecny zarząd tego nie potrafi, a to co utrzymuje go na powierzchni to większe wsparcie finansowe kibiców (crowdfounding, karnety i Socios) + brak wyprowadzania pieniędzy.

Sam bilans operacyjny z działalności sportowej jest gorszy niż za Sarapaty (SERIO!), a koszty utrzymania 1. drużyny większe (pisał o tym na Twitterze Obi i powtórzył w Hejt Parku) Trochę wstyd jak na tak wspaniałych biznesmenów... Nie piszę tego, bo tęsknie za czasami Miśka. Chcę jedynie zasygnalizować, że w kwestiach zarządzania sportowego drużyną jest obecnie naprawdę ch**owo.
Odpowiedz cytując
Karherop
Socios Wisła Kraków

Od: 02.2006

Stary 24.09.2020, 14:30
Już Junco sprowadzał lepszych piłkarzy i konkretniejszego trenera. Obecny zarząd tego nie potrafi, a to co utrzymuje go na powierzchni to większe wsparcie finansowe kibiców (crowdfounding, karnety
Sam bilans operacyjny z działalności sportowej jest gorszy niż za Sarapaty (SERIO!), a koszty utrzymania 1. drużyny większe (pisał o tym na Twitterze Obi i powtórzył w Hejt Parku) Trochę wstyd jak na tak wspaniałych biznesmenów... Nie piszę tego, bo tęsknie za czasami Miśka. Chcę jedynie zasygnalizować, że w kwestiach zarządzania sportowego drużyną jest obecnie naprawdę ch**owo.
Kto utrzymywał Sarapate i Dukata? Kibice . O akcji fubs4club zapomniałeś?

Junco sprowadził trenera ze swoim sztabem który nas kosztował rocznie ponad miliony złotych. Tyle to nie kosztuje 10 Skowronków.

Koszt utrzymania pierwszej drużyny jest mniejszy niż za Sarapaty i jeśli twierdzisz inaczej jesteś w grubym bledzie. I znajdź mi cytat Obiego który to potwierdzi bo najzwyczajniej pomyliłeś fakty i sobie tworzysz swoje historie.
Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna

Odpowiedź
Narzędzia tematu
Tryby wyświetlania

Zasady wysyłania postów