The White Star Division - Wisła Kraków

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna
Nazwa użytkownika
Hasło

Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny.

Reklama
Zakłady na Wisłę? Legalni bukmacherzy w Polsce - ranking i recenzje. Sprawdź też STS kod promocyjny.
Odpowiedź

Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
Chorynatrzykolory
Senior Member

Od: 07.2007

Ignoruj użytkownika Pomoc
Stary 18.09.2020, 23:43
Najbardziej przykre jest to że ta drużyna wyglądała najlepiej jak w klubie był chaos i burdel I zarzadzala tym syfem Marzenka z Dukatem i szarakany.Matoly bez jakiejkolwiek wiedzy...
Odpowiedz cytując
WHITE*STAR
Senior Member

Od: 07.2007

Stary 18.09.2020, 23:48
Jaroo1 napisał(a):Wyświetl post
Wymagania takie, że tak jak mowię, nawet jak Wisła jest w kryzysie to tu się chce pucharów, chce zwycięstw, chce dobrej gry. Wymagania takie, że Wisła to jest marka, obecnie upadla ta marka, ale wiadomo, że to jest wielki klub i tutaj trzeba coś umieć i mieć wyniki. Niby walczymy o utrzymanie, o środek tabeli itd ale ciągle w glowie jest niedosyt, ciągle jak tylko nawet jest chwilę lepiej to zaraz jest gadanie o pucharach.
Myśle, że piłkarze to czują, gdzies z tyłu głowy to siedzi i się po prostu spalają.
nie usprawiedliwiam ich, szukam jedynie przyczyny. Po prostu większość z nich nie nadaje się do takiego klubu jak Wisła Kraków. A może się nadaje, a po prostu brakuje kilku osób z jajami, którzy pociągna ten klub, udźwigną presję i reszta przy nich zrzuci z siebie tę presję, odciążeni zostaną i będą grać lepiej.

Dla mnie jest bez sensu ciągle mowić, że trener ble, że jeden czy drugi i 10 piłkarz ble, bo jak widac, od prawie dekady, .... z tego wychodzi. Także glówny problem tkwi gdzie indziej.
Po lekturze forum, Twittera i rozmów z innymi Wiślakami sądzę, że jednak tylko Ty piszesz cokolwiek o pucharach. Reszta chce po prostu stabilizacji i budowania podstaw pod lepszą przyszłość.
Odpowiedz cytując
Karherop
Socios Wisła Kraków

Od: 02.2006

Stary 18.09.2020, 23:49
Chorynatrzykolory napisał(a):Wyświetl post
Najbardziej przykre jest to że ta drużyna wyglądała najlepiej jak w klubie był chaos i burdel I zarzadzala tym syfem Marzenka z Dukatem i szarakany.Matoly bez jakiejkolwiek wiedzy...
Jak rowniwz gdy ostatni raz Cupial wydawał kasę na prawo i lewo.

Najlepiej się wspomina hulankę i swawole ale latami się później dochodzi do siebie.

Przy tej okazji chciałem przyznać rację wszystkim którzy już dawno chcieli zwolnić Skowronka. Mieliście rację. Pozdrawiam.
Odpowiedz cytując
MaLk
Socios Wisła Kraków

Od: 08.2016

Stary 18.09.2020, 23:58
Karherop napisał(a):Wyświetl post
Przy tej okazji chciałem przyznać rację wszystkim którzy już dawno chcieli zwolnić Skowronka. Mieliście rację. Pozdrawiam.
Jeszcze kilka dni temu chciałem dać mu miesiąc szansy i wtedy oceniać.

Dzisiaj uważam, że to już nie ma sensu. Pomijając już fakt, że sportowo jest coraz gorzej, a to, nad czym niby ostatnio pracował żeby "poprawić" dało efekt dokładnie odwrotny od zamierzonego, ewidentnie stracił szatnię. Po dzisiejszym meczu, zbluzgany przez kibiców, zapewne stracił też autorytet, oczywiście zakładając, że jeszcze jakiś miał.

To już raczej nie ma szansy wypalić, a jeśli wypali, to raczej wbrew trenerowi niż dzięki niemu. Chciałbym się mylić...
Odpowiedz cytując
czaro
Senior Member

Od: 11.2004

Stary 19.09.2020, 00:14
W moim przypadku ten jeden mecz zaważył na zmianie optyki.

Trener jest konfliktowy, nie umie przygotować drużyny, notuje bardzo słabe wyniki, a drużyna gra bardzo złą piłkę (w zasadzie nie gra).

Wisła jest tak przeciętną drużyną, że będzie grała w kratkę fatalnie i trochę lepiej, notując odpowiednie do tego wyniki. Pod wodzą Skowronka gra jednak poniżej tego niskiego potencjału: porażki i okazjonalne remisy, a z każdym meczem coraz gorzej to wygląda na boisku.

Jak tak dalej pójdzie zacznie nam się robić ciepło.

Wymieniany tu Kazek Moskal nie jest niemożliwy (chociaż jest ryzykowny, patrząc na sposób gry i wyniki), bo ma sentyment do klubu i może chcieć pomóc, a klub do niego nie, więc zawsze łatwiej byłoby go po sezonie zastąpić sami wiecie kim

Aczkolwiek ja bym wolał jakiegoś strażaka, który to wszystko uporządkuje, a nie będzie notował piękne porażki. W Skorżę nie wierzę, bo różnie z nim bywa, nie stać nas, za bardzo chce się rządzić i popadłby w konflikt ze swoim kapitanem-pracodawcą. Z Nawałką pewnie podobnie.
Ostatnio edytowane przez czaro : 19.09.2020 o godz. 00:24.
Konta "czaro" na innych portalach (w tym tt) nie są moje. Nie odpowiadam za publikowane tam treści.
Odpowiedz cytując
R33
Socios Wisła Kraków

Od: 06.2007

Stary 19.09.2020, 00:47
Drozd napisał(a):
Dwa remisy w obu meczach ugrane w dziesiątkę. Zwolnili go na 6 miejscu w lidze, zatrudnili pajaca Probierza i skończyliśmy na 12.
Na 7-dmym, a nie 12-tym poza tym wtedy też do tego się Bednarz przyczynił ze swoją ,,wspaniałą" konferencją w trakcie sezonu na której oznajmił, że wszyscy w Wiśle są na sprzedaż poza dwoma zawodnikami. Aczkolwiek i tak cieszę się, że Probierza w Wiśle nie ma.

Kac napisał(a):
juz to slyszalem kilka razy, Wdowiec sie nie poddawal po swojej serii porazek, Stolar mowil to samo i teraz kolejny "kozak" Skowronek sie nie poddaje cudzym kosztem...
No i po serii tych 7 porażek Wdowczyk zanotował w lidze 4 zwycięstwa i 3 remisy, a w PP na wyjeździe w Poznaniu remis. Dodatkowo przy serii 7 porażek był zawirowania właścicielskie (pierwsze w Wiśle od co najmniej 19 lat).

czaro napisał(a):
W Skorżę nie wierzę, bo różnie z nim bywa, nie stać nas, za bardzo chce się rządzić i popadłby w konflikt ze swoim kapitanem-pracodawcą. Z Nawałką pewnie podobnie.
Przecież na obu nas nie stać. Skorża to nawet dziś w wywiadzie dla Weszło FM mówił, że bardziej go zagranica interesuje.
Odpowiedz cytując
czaro
Senior Member

Stary 19.09.2020, 00:57
Przecież napisałem, że nas nie stać.
Konta "czaro" na innych portalach (w tym tt) nie są moje. Nie odpowiadam za publikowane tam treści.
Odpowiedz cytując
R33
Socios Wisła Kraków

Od: 06.2007

Stary 19.09.2020, 01:10
Fakt, nie doczytałem dokładnie.
Odpowiedz cytując
Griszka30KR
Senior Member

Od: 06.2005

Stary 19.09.2020, 01:25
Ogryzek napisał(a):Wyświetl post
1 osoba a zwłaszcza skonfliktowana ze Skowronkiem to mało.

To nie były wywody a zwykłe pomówienia.
Nie wiem o kim Ty mówisz(o Dyji?),ale obowaiam się,że o kimś innym i w zasadzie nie wiem o czym piszesz.Przeczyaj jeszcze raz mojego posta,A wracając do tematu,to można by rzec ,że dzisiaj widzielismy jakby kilkunaście osób było skonfliktowanych... z Nim, ze sobą...
Bednarz=Landryna=......
Odpowiedz cytując
Blixa
Senior Member

Od: 08.2006

Stary 19.09.2020, 02:57
Kazdy nastepny dzien z tym trenerem bedzie strata czasu i nie tylko. Zastanawia mnie ze byl w stanie nas wyprowadzic z kryzysu zeby to wszystko tak szybko i latwo roztrwonic.
Odpowiedz cytując
Dive Pirate
Socios Wisła Kraków

Od: 03.2004

Stary 19.09.2020, 03:25
Myślę że poczuł się zbyt pewnie, zrobił "porządki" w sztabie szkoleniowym.
A potem pewnie coraz więcej swojej filozofii czego efekt teraz staje się widoczny. Ubrali go w za duże buty.
Ostatnio edytowane przez Dive Pirate : 19.09.2020 o godz. 04:05.
socioswisla.pl
Odpowiedz cytując
Colin
Senior Member

Od: 07.2004

Stary 19.09.2020, 04:40
Drozd napisał(a):Wyświetl post
Dwa remisy w obu meczach ugrane w dziesiątkę. Zwolnili go na 6 miejscu w lidze, zatrudnili pajaca Probierza i skończyliśmy na 12.

Z Kazkiem zawsze prowadziliśmy grę, problem był ze skutecznością ale wybijanie na pałę nie istniało.
Pamiętam, że swego czasu bardzo podobała mi się gra Wisły Moskala. Parę lat temu to były czasy kiedy Wisła Moskala grała wizualnie praktycznie najładniejszy futbol w lidze. Nie przekładało się to co prawda na wyniki tak jak wszyscy by chcieli bo było dużo remisów. Wtedy w momencie kiedy Moskal został zwolniony to tego żałowałem, ale teraz mam wątpliwości czy ze swoim warsztatem, stylem gry jego zespołu kierując potencjałem ludzkim który obecnie ma Wisła prędzej czy później to nie skończyłoby się tak jak przygoda z Wisłą Stolara. Stolar też próbował grać ofensywnie, ładnie dla oka, tylko z czasem to się zaczęło obracać przeciwko niemu: piłkarze próbując wychodzić spod pressingu robili głupie błędy podarowując bramki rywalowi i tak zaczęła się seria porażek która omal nie zepchnęła nas w niebyt. Tutaj myślę potrzeba kogoś z charyzmą, kogoś kto potrafi i ma sztab by optymalnie przygotować drużynę fizycznie i potrafi zachować ten złoty balans między grą ofensywną i ładną dla oka ale jednocześnie bezpieczną z tyłu. Taki złoty środek. A generalnie to zawsze chodzi o to żeby zdominować rywala w środku, przygotowaniem fizycznym, determinacją, zdolnością piłkarzy, formacji do pozostawania w niedalekich odległościach.

Żeby był jakiś pozytyw odnośnie meczu z Płockiem to bardzo podobał mi się znowu Yeboah. To jak potrafi dryblować, zastawiać piłkę, jego motoryka i gra na małej przestrzeni. Pomijając brak strzału z pola karnego w tym meczu kiedy się prosiło o próbę to można już powiedzieć, że gość jest strzałem w dziesiątkę. Ciekaw jeszcze jestem jakby on wyglądał na lewym skrzydle, bo to lewonożny zawodnik (możliwe, że przypomniałyby się czasy hasającego na lewym skrzydle Kamila Kosowskiego .
Powód: ...
Ostatnio edytowane przez Colin : 19.09.2020 o godz. 04:52.
Colin McRae[*] Żegnaj Mistrzu. Teraz pewnie ścigasz się z Ryśkiem i Januszem pilotowany przez "Beefa" po niebiańskich OSach...

"Heroes don't die, they just move on to the next stage"
Odpowiedz cytując
jaszczur90
Senior Member

Od: 07.2006

Stary 19.09.2020, 06:29
Problemy zaczęly się w marcu 2020 gdy sezon został przerwany, a Skowronek zaczął wymieniać sztab szkoleniowy. Od tego czasu i przerwa przed tym sezonem pokazuje, że Skowronek źle przygotował zespół pod względem taktycznym i fizycznym. Według mnie piłkarze sami widzą co wyprawia Skowronek i już sami nie wierzą w jego wybory i pomysły i wygląda to jak wygląda.

Wnioski ?
1) Wiemy już, że Skowronek z własnej woli nie odejdzie. Tu zarząd musi stwierdzić czy stać ponownie klub na opłacanie dwóch trenerów bo Skowronek napewno nie zrezygnuje ze swojej pensji bo to nie ten typ człowieka. Doskonale wie, że nikt go nie weźmie do końca sezonu, więc broni się rękami i nogami przed dymisją.
2) Kazimierz Moskal ? Czy my musimy cały czas się kręcić wokół swoich byłych trenerów ? No chyba co jest pewnie plusem to mało by kasy wziął za trenerkę więc może budżet by wytrzymał.

3) Skorża, Nawałka ? Nie stać nas na pewno na ich pensje i dodatkowo ich ludzi do sztabu . No chyba, że znalazłby się jakiś tajemniczy sponsor który by ich opłacił.

Ja mam wrażenie, że teraz trójca właścicielska i Kuba Błaszczykowski będą brnąć w ten wybór, bo przecież Kuba w wywiadach przekonywał, że to oni mieli rację w kwestii Skowronka, a nie Obidziński. I teraz Obidziński może powiedzieć : " a nie mówiłem ? ... "

Brniemy w coraz większe bagno pod względem sportowym. Ktoś powie, że w lidze jest tylko jedne miejsce gwarantujące spadek. I wiecie co ? mamy większe szanse właśnie spaść przy tym jednym miejscu niż przy poprzednim sezonie.

I tutaj raczej nikt nie wymaga pucharów i mistrzostwa tylko poprostu przyzwoitej gry. Rozumiem, że będą przegrywać bo taki sport, ale wczoraj na stadionie to miałem już ochotę wyjść po pierwszej połowie meczu bo już nerwowo nie wytrzymywałem .
Odpowiedz cytując
Konrad.
Socios Wisła Kraków

Od: 07.2003

Stary 19.09.2020, 07:18
Co do tego czy nas nie stać na "normalnego" trenera, przypomnę dwa fakty :

Cytat:
Ile Nawałka zarobi w Lechu Poznań?
Szefowie Lecha Poznań zatrudniając Nawałkę musieli głębiej sięgnąć do kieszeni. Miesięczna pensja 61-latka ma wynosić około 150 tys. zł. Były selekcjoner stał się w ten sposób najlepiej zarabiającym trenerem Lecha w historii. Do tej pory najwięcej w Kolejorzu inkasował Nenad Bjelica, na którego konto co miesiąc trafiało 120 tys. zł.
Drugi fakt: rok temu socios przegłosowało dofinansowanie w wysokości 30 tys miesięcznie do 75 tysięcy całego kontaktu, rezerwowego obrońcy Wasilewskiego.

Na pewno Nawałka po nie udanej przygodzie z Lechem i sentymentem do Wisły zszedłby z kwoty jaką chciał od Lecha. Może wcale nie jest takie nie realne, dogadanie się z nim? Ja na pewno zwiększył bym swoja kwotę w socios, jeśli byśmy pokrywali kontrakt jego czy kogoś z nazwiskiem.

Bo np trener Pogoni :
Cytat:
Kierownictwo Pogoni jest zadowolone z jego pracy, dlatego na początku marca 2019 roku przedłużyło z nim kontrakt na następne trzy lata. 48-letni Runjaic zarabia przynajmniej 40 tysięcy złotych miesięcznie.
A jakieś tam doświadczenie w niemieckiej piłce miał...
Urodzinowa zbiórka na rehabilitację Martynki

https://zrzutka.pl/r64vya
Odpowiedz cytując
Merkury
Senior Member

Od: 06.2011

Stary 19.09.2020, 07:25
Ta cała święta Trójca nadaje się co najwyżej do zarządzania warzywniakiem a nie klubem piłkarskim. Wyciągnęli Skowronka z kapelusza jak wcześniej Sarapata i Głowa Stolarczyka i co mamy ten sam efekt. Trio w ogóle coś ogarnia w tym klubie czy wyłącznie liczy kasę ze sprzedaży akcji Wisły. Królewski śmiał się z Obodzinskiego a się okazuje że transfery i wybór trenera przez święte krowy nie był lepszy. Sama zmiana trenera zakończy się kolejna najdalej na wiosnę także może niech lepiej trzech Panów usiądzie i pogada z mądrzejszymi.
Odpowiedz cytując
Konrad.
Socios Wisła Kraków

Stary 19.09.2020, 07:31
Z kim mądrzejszym?

Był ktoś inny chętny kupić Wisle? Czy może trio miało wyłożyć miliony a teraz oddać Merkuremu władze? Jak Obi chce niech wyłoży kasę i odkupi udziały. Bo doradzać, a podejmować decyzje ryzykując własną kasą, to coś zupełnie innego.

Trio zatrudniło do tej pory jednego trenera, uważasz że ten jeden błąd ich dyskwalifikuje?

Odpowiedz cytując
Konrad.
Socios Wisła Kraków

Stary 19.09.2020, 07:33
I jeszcze jedno : jesteś pewien, że gdyby zostawiono Stolarczyka - tak jak chciał Obi - to dzisiaj gralibyśmy w Ekstraklasie? Bo ja jestem na 99% pewien, że tylu punktów w grudniu 2019 co ze Skowronkiem byśmy nie zdobyli i mogło by trochę braknąć do utrzymania...

Odpowiedz cytując
Manhunt.
Socios Wisła Kraków

Od: 10.2015

Stary 19.09.2020, 08:22
Wywalenie skowronka i zatrudnienie kolejnego polskiego gamonia z naszej wspaniałej myśli szkoleniowej mija się z celem. Jak to jest, że u nas trener ma dobre tylko początkowe miesiące, a potem zasysa? Wraz z skowronem powinny odejść osoby podpisujące się pod nowymi transferami jak i pod przedłużeniami. Transfery na podstawie youtuba? Stracilismy kase przedłużając Bogusia, Klemenza, a fatos i mehremic nie powinni znaleźć się w naszym klubie. Ręczniki w bramce, sadlok/janicki/klemenz w obronie, słaba pomoc i brak napastnika. Zamiast tej bandy pozorantów powinni wychodzić sami młodzi+ yeboah, może im by sie chociaż chciało.
Odpowiedz cytując
qaro
Junior Member

Od: 06.2011

Stary 19.09.2020, 08:23
Zamiast zwalniać Skowronka trzeba mu pomóc teraz jest najlepszy moment na rozmowę i zatrudnienie kogoś na wzór Sobola jako asystenta facet trafił do nas w ciężkich czasach nie ma doświadczenia i potrzebuje wsparcia od klubu
Odpowiedz cytując
Elefant
Senior Member

Od: 08.2010

Stary 19.09.2020, 09:38
Konrad. napisał(a):Wyświetl post
Z kim mądrzejszym?

Był ktoś inny chętny kupić Wisle? Czy może trio miało wyłożyć miliony a teraz oddać Merkuremu władze? Jak Obi chce niech wyłoży kasę i odkupi udziały. Bo doradzać, a podejmować decyzje ryzykując własną kasą, to coś zupełnie innego.

Trio zatrudniło do tej pory jednego trenera, uważasz że ten jeden błąd ich dyskwalifikuje?
Nie zamierzam w najmniejszym stopniu umniejszać roli trio w ratowaniu Wisły. Była ogromna.

Jednakże należy przypomnieć, bo pamięć jest ulotna, że trio pożyczyło 4,5 mln zł, w zamian za co dostało pełną kontrolę nad klubem. Przypomnę jednocześnie, że kibice na same akcje wydali do tej pory 7 mln zł + co najmniej kilka milionów w innych formach wsparcia (socios, linia życia itd). Często te drobne kwoty to był przysłowiowy "wdowi grosz".
Nie twierdze, że kibice mają rządzić klubem, ale odrobina szacunku i wsłuchiwanie się w ich zdanie jest im należna jak psu kość.
"Kup se klub" to mógł powiedzieć Cupiał.
Wiele osób uczestniczyło w akcji ratowania także w nadziei na budowę profesjonalnego klubu. Dzieje się coś takiego ? Czy po prawie dwóch latach jesteśmy gdzieś dalej niż wówczas. Poza spłaceniem części długów, co zresztą działo się za czasów Obi-ego. Pogaduszki na twiterze to nie wszystko, a wszystkiego nie da się usprawiedliwić skromnym budżetem.

W temacie trenera wszystko zostało powiedziane. Nie ma żadnych podstaw (doświadczenie, zeszłe sukcesy, wyciąganie wniosków itd). do tego by twierdzić, że cokolwiek ogarnie czy poprawi. Wczoraj drużyna została ośmieszona i upokorzona przez mocno przeciętną drużynę z Płocka. Z sportowego punktu widzenia każdy dzień jego pobytu na stanowisku trenerskim to ogromne ryzyko katastrofy.
Odpowiedz cytując
ciastek88
Member

Od: 12.2018

Stary 19.09.2020, 09:42
jaszczur90 napisał(a):Wyświetl post

Ja mam wrażenie, że teraz trójca właścicielska i Kuba Błaszczykowski będą brnąć w ten wybór, bo przecież Kuba w wywiadach przekonywał, że to oni mieli rację w kwestii Skowronka, a nie Obidziński. I teraz Obidziński może powiedzieć : " a nie mówiłem ? ... "

.
Obidziński nic nie powie, chyba , że znowu zostanie wywołany do tablicy. Niestety błąd popełnił Kuba udzielająć wywiadu gdzie go krytykował. Nie będę wspominał co robił Jaro , żenadę i gimbazę na twitterze - o dziwo teraz siedzi cicho.

Pycha kroczy przed upadkiem.
Odpowiedz cytując
dziki
Senior Member

Od: 12.2002

Stary 19.09.2020, 09:49
Ale niektórzy tu pieprzą.głupoty.

Skowronek jest do ostrzału, bo wbrew oczekiwaniom nie widać jakichkolwiek zalążków planu na tę drużynę. Wisła gra chaotycznie, piłkarze wyglądają jakby się zastanawiali gdzie mają się ustawić, widać brak zgrania i zrozumienia tego o czym ma być ta taktyka. Zgadzam się z tym, że niestety to wypadkowa tej słynnej polskiej szkoły trenerskiej, bo to od lat obserwowalne u innych trenerów: kilka miesięcy coś działa, a później na jakimś etapie wychodzi brak pomysłu na całościowe funkcjonowanie zespołu.

ALE

To powyższe nie implikuje, że trio jest [tu wpisz swoją inwektywę]. Ja jestem bardzo, ale to bardzo zadowolony z tego w jaki sposób buduje się Wisłę organizacyjnie w ostatnich miesiącach. Podoba mi się to, że każdy z trzech właścicieli ma inne doświadczenie i to, że mają inny styl obecności medialnej. Doceniami pomysły na przebudowę biznesową zespołu, skupienie się na wartościach, które są bliskie kibicom, ulepszenie marketingu, powolne drążenie w skale. Te długi po niecałych dwóch latach wydają się być już na najzwyklejszym, ogarnialnym poziomie, a to kluczowe w kontekście tego, żeby za rok, dwa czy trzy powoli budować drużynę na sukcesy.

I teraz tak: wydaje mi się, że właściciele przeszarżowali zakładając,.że Skowronkowi ta Wisła będzie grała. Bo, że tak zakładałi widać po ruchach marketingowych. Niestety zespół wygląda średnio i co najgorsze nie widać potencjału na poprawę - dawałem sobie kilka spotkań na to, żeby ocenić styl Skowronka, ale ostatnie spotkanie uzmysłowiło mi,.że ten projekt jest skazany na raczej przykre zakończenie. Wydaje mi się, że - stety, niestety - trzeba zainwestować w trenera, który dostanie taką pozycję jaką miałby mieć Skowronek, gdyby mu wychodziło, czyli plan na kilka lat, priorytet na rozwój młodzieżowców pod sprzedaż i w miarę-jakie-takie wyniki.

Powyżej ktoś pisał, że my musimy grać piękna pilkę. Nie no, fajnie by było, gdybyśmy grali jak za Kazka i remisowali ile wlezie, bo i tak jakoś.bymy doturlali na miejscach w środku tabeli. Ale równie dobrze możemy grać jak włoscy murarze, jak za Petrescu czy innego zamordysty, byle tylko ciułać tych punktów dużo i wprowadzać jakąś myśl taktyczna. Łatwiej jest ze zorganizowanej obrony, defensywnie nastawionego zespołu zbudować w przyszłości ofensywną machinę, niż z chaosu wprowadzić od razu konsekwencję jak u Kloppa.

Po cichu marzy mi się w końcu jakiś trener zzagranicy, najlepiej z młodej szkoły niemieckiej, albo z Włoch z ich poukładaniem taktycznym. W tej lidze naprawdę wystarczy poukładać grajków i przygotować ich pod kątem taktycznym, żeby mieć akceptowalne wyniki.
Life is short. Wear your passion!
Odpowiedz cytując
fansorina
Senior Member

Od: 06.2013

Stary 19.09.2020, 09:50
Napiszę tak, byłem jednym z nielicznych ludzi, którzy chcieli by Skowronek odszedł po ubiegłym sezonie. Nie wiem czy Skowronek teraz zostanie czy odejdzie, ale chciałbym tylko jednego (jakby został) niech da szansę Brodzie, Hoyo czy Buksie, jeśli mamy przegrywać to chociaż miejmy coś z tego na przyszłość, bo jak widać kolejne babole Lisów, Janickich, Sadloków i Carlosów nic ich nie uczą, a w przypadku młodych jest chociaż nadzieja. Bo za chwilę to może wyglądać na spaloną ziemię po Skowronku (obrońca w pomocy, pomocnik na obronie, pomocnik na ataku, nieprzygotowany zaden napastnik do gry, katastrofa przy stałych fragmentach, najlepszy młodzieżowiec? na wypożyczeniu...).

Ps. Co do ostatniego zdania, bez obaw pamiętam o utrzymaniu
Ostatnio edytowane przez fansorina : 19.09.2020 o godz. 10:00.
Odpowiedz cytując
adfurle
Member

Od: 09.2018

Stary 19.09.2020, 10:27
dziki napisał(a):Wyświetl post
Niestety zespół wygląda średnio i co najgorsze nie widać potencjału na poprawę
Dalej używajcie takich eufemizmów
Zespół wygląda jak banda jełopów vel przygłupów, bo nie dość, że zero umiejętności, zero przygotowania do sezonu, to jeszcze z pomyślunkiem u niektórych kopaczy jest fatalnie. Ich szef pie...doli głupoty po każdym meczu i doprowadza do szewskiej pasji kibiców, ale nie trzeba go zostawić minimum do końca rundy, bo trzeba byłoby mu płacić. Każdy dzień obecności tego niewydarzonego trenera przynosi ogromne straty dla klubu. Później mogą być już nieodwracalne. Jego trzeba natychmiast odsunąć od zespołu. Nie widzę ani jednego pozytywu pozostawania ptaszka w klubie. Ktokolwiek będzie lepszy od niego, skoro nie ma kasy na ogarniętego trenera. Choćby Marzec, który pewnie nie chciałby dużo, bo dostałby dużą szansę.
Odpowiedz cytując
skarabeus
Senior Member

Od: 02.2019

Stary 19.09.2020, 10:33
fansorina,
tez bylem w gronie niechetnych skowronkowi.
Mowilem, ze z tego nic dobrego nei wyjdzie.

Jestesmy gdzie jestesmy. Potrzebne sa natychmiastowe zmiany, bo tutaj nie ma zadnego progresu. Mozna akceptowac porazki kiedy widac jakas mysl, jest pomysl, brakuje realizacji, popelnilo sie blad w przygotowaniu i trzeba to odpracowac, ale zespol jest wyrazisty i wie o co chodzi w tym co ma grac. Albo kiedy stawia sie na mlodziez i ta mlodziez popelnia bledy z ktorych sa bramki. Ale tutaj nic z tego sie nie dzieje o czym napisalem.
Jest kompletna degrengolada.
Dziwie sie, ze nie zauwazaja tego TRIO. Ze sam Kuba nie widzi i nie przeszkadza mu, ze kopia sie po czolach.

Natychmiastowe zwolnienie skowronka to jest rzecz absolutnie niezbedna. Bez wzgledu na koszty. Skoro stac nas na Frydrycha to powinno stac na ratowanie sezonu i zwolnienie parodysty.

Niechby tymczasowym trenerem bedzie Jop. I szukac. Kogos kto zobowiaze sie do:

- stawiania na zawodnikow, ktorych Wisla ma szanse sprzedac (Buksa, Hoyo, Szot, Savic, Yeboah, Zhukov, Chuka)
- doprowadzenie calego zespolu do normalnej dyspozycji kondycyjnej
- nadanie zespolowi JAKIEGOKOLWIEK stylu

- gre o top 8 ale cel podstawowy utrzymanie i to co wyzej.
Odpowiedz cytując
czaro
Senior Member

Stary 19.09.2020, 10:46
Skowronek do pożegnania, pytanie jak szybko i na jak długo szukamy trenera.

Ale posty nt. BJK niepoważne. Oni się uczą zarządzania, to było wiadomo, nawet gdyby się nie uczyli, to efekty ich pracy będzie widać w długim okresie, zwłaszcza przy klubie na takim dnie finansowym i organizacyjnym, wreszcie jedyni chętni na przejęcie klubu zajmują się obecnie albo budową obwoźnego cyrku w okręgówce, albo powtarzaniem zeznań w celi, więc nie bardzo jest komu ten klub przekazać.
Odpowiedz cytując
bódyń
Senior Member

Od: 08.2005

Stary 19.09.2020, 11:16
Skowronek od jakiegos czasu widac, ze stal sie zarozumialy i pewny siebie. Co on opowiada w wywiadach oznacze ze oderwal sie od rzeczywistosci. Postep jest, wszystko idzie w dobra strone.
Niestety z wyrzuceniem go jest problem finansowy. Trzeba bedzie mu zaplacic. Sam nie poda sie do decyzji zarzadu. I tak bedziemy ciagnac to wszystko az nadajdzie mecz gdzie dostaniemy 0:5.
Prawica ogłupia
Lewica okrada

Andrzej Du*a
Odpowiedz cytując
Drozd
Senior Member

Od: 03.2005

Stary 19.09.2020, 11:25
dziki i fansorina

Uważam bardzo dobrze opisujecie realia. Skowronek pewnie ładnie opowiada jak to powinno być i Kubie się spodobał. Początkowe wyniki utwierdziły przekonanie stąd nowy kontrakt. Niestety gra drużyny to wiele różnych aspektów które muszą się zazębiać choćby przygotowanie fizyczne. Bez tego można sobie planować jak grać a efekt będzie w pałę. Do przerwy kiedy siła wynikała z poprzednich przygotowań jakoś to wyglądało...Po przerwie jest coraz gorzej.

Inna sprawa to styl grania. Niby się cofamy i bronimy ale to nie jest bronienie, samym przesuwaniem się w niczym nie przeszkadzamy. Wczoraj Płock w trójkę jeździł między naszymi obrońcami jak miedzy tyczkami. Tam musi być doskok do chłopa z piłką i dwóch najbliższych, tego nie ma. W ataku nie ma nic wymiana piłki miedzy stoperami i długa za obronę, żadnego pomysłu na rozegranie, obawa przed wzięciem odpowiedzialności. Nawet strzelać się boją. Myślę że to pokłosie KSZO. Winnym stał się Boguski bo nie strzelił, po Śląsku Fatos bo nie strzelił, W Szczecinie znowu winny bo nie strzelił. To teraz żaden nie strzelał do 80 minuty i wreszcie nie ma winnego. Sprawa załatwiona.

Od zawsze wiadomo że wszystko zaczyna się w głowie, jak nasi słyszą że są słabi, celem jest utrzymanie, nie mogą grać jak ludzie w piłkę bo to ryzyko, strata i darowanie bramek, to się dostosowują. O ile Yeboach w szczecinie grał odważnie to już wczoraj widać było że ma powiązane nogi. Jak padła trzecia bramka? Zamiast grać do przodu Bascha musiał wycofać bo z przodu nikt nie chciał piłki. Zrobił to bezmyślnie ale to była tylko konsekwencja całości.

Potrzeba trenera z wizją grania do przodu dlatego wspomniałem o Moskalu. On nawet z ŁKS grał w piłkę mimo że mieli tam jednego piłkarza. Przy takim trenerze młodzi mogą się rozwinąć bo pojawia się ryzyko, konieczność zagrań bezczelnych, obrony wysoko. Bez tego w dzisiejszej piłce nie ma szans. Może dostalibyśmy w pałę raz czy drugi ale czegoś by nas to nauczyło, a czego nauczyła nas wczorajsza wtopa?

Trzeba odwagi, a nie pieprzenia o budżecie i zasłaniania się słabościami. Jesteś dokładnie taki dobry jak uważasz, że jesteś. Możesz się przeceniać, ale nie możesz być lepszy niż myślisz. Dlatego pierwszym krokiem jest wiara w swoje możliwości. Trzecia bramka we wczorajszym meczu jest tego dowodem.

ps. A jak komuś Moskal nie pasuje to może być Kasperczak !!
Hej Nasz TS !!
Odpowiedz cytując
pan_premier
Senior Member

Od: 01.2003

Stary 19.09.2020, 11:36
nie da sie obronic Skowronka, wział wszystko na klate od wiosny .

Dynamikę mamy fatalna, biegamy w normie ale za wolno i bez sensu.

Pytanie tylko czy w takim układzie z nadzawodnikiem i to jeszzcze z trudnym charakterem da sie cokolwiek zrobić. Bylismy w czarnej dupie, euforia minęła została druga strona medalu gestu Kuby i popieprzona struktura włascicielska.

W szatni wszyscy czuja ze to nei trener jest bossem, to bardzo zła sytuacja. W zeszłym roku Kuba ciagnał to na boisku jeszcze, w tym bedzie pewnie gorzej.
Ci kibice potrafią uczynić niesamowity kocioł rytmicznie uderzając nogami - informuje Wojciech Łobodziński, który grał na tym obiekcie z reprezentacją Polski.
Odpowiedz cytując
Arkadiusz.Czerepach
Senior Member

Od: 11.2016

Stary 19.09.2020, 11:37
MENTAL MENTAL MENTAL

kilka razy pisałem : jedynym racjonalnym powodem do zwolnienia trenera , to moment w którym "straci szatnie"

śmieszą mnie wasze rozważania na temat "stylu" (prosze o definicje) czy jakiejś taktyce w drużynie zbudowanej z odpadów w 30 lidze europy

tu chodzi o to że AS stracił szatnie, piłkarzom sie grac odechciało , nie wierzą w niego , tutaj każdy jego dzień pracy powoduje szkody dla tej drużyny

następny mecz będzie przegrany jeszcze wyżej tu trzeba działać DZISIAJ !

tu lepszy będzie nawet Krzoska , jesli po prostu bedzie potrafił zgrać drużyne, zintegrowac ją wokół jednego celu : zwycięstwa , potrzebne sa natychmiastowe zmiany i trener motywator

nie pieprzcie o taktyce bo trenerzy którzy naprawde to ogarniają za frytki nie pracują i do tego też pasowałoby kilku piłkarzy w obronie , którzy zagwarantują ofensywie że ci będą mogli realizować taktykę , a nie tylko patrzeć czy nie trzeba z tyłu ratować baboli parodysty Sadloka

TLDR; Skowronek OUT
Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna

Odpowiedź
Narzędzia tematu
Tryby wyświetlania

Zasady wysyłania postów