The White Star Division - Wisła Kraków

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna
Nazwa użytkownika
Hasło

Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny.

Reklama
Zakłady na Wisłę? Legalni bukmacherzy w Polsce - ranking i recenzje. Sprawdź też STS kod promocyjny.
Wyświetl wyniki ankiety: Podczas okienka transferowego latem 2018 roku Wisła:
wzmocni się 33 24,09%
osłabi 82 59,85%
zmiany kadrowe nie będą odczuwalne 22 16,06%
Głosujących: 137. Nie możesz głosować w tej ankiecie

Odpowiedź

Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
Dive Pirate
Socios Wisła Kraków

Od: 03.2004

Ignoruj użytkownika Pomoc
Stary 17.09.2020, 13:21
Stoper to lekko powinien grać do 35 lat na tej pozycji nie trzeba wielkiej szybkości, więc możemy jeszcze zarobić na naszym knedliku.
socioswisla.pl
Odpowiedz cytując
Ogryzek
Senior Member

Skąd: Pod koniec VIII wieku powstało państwo Wiślan. Stolicą Wiślan jest Kraków

Stary 17.09.2020, 13:34
Dive Pirate napisał(a):Wyświetl post
Stoper to lekko powinien grać do 35 lat na tej pozycji nie trzeba wielkiej szybkości, więc możemy jeszcze zarobić na naszym knedliku.
Na takich piłkarzach z naszej ligi się nic nie zarabia. A jeśli to symboliczne grosze.

Zresztą on nie przyszedł tu jako "inwestycja" klubu a piłkarz z jakością do grania.
„Pierwotnie polską barwą narodową był »karmazyn« uważany w średniowieczu za najszlachetniejszy z kolorów. Wykorzystywany był on jako symbol dostojeństwa i bogactwa. Z uwagi na cenę barwnika potrzebnego do uzyskania tego koloru mało kto mógł sobie na niego pozwolić...
Odpowiedz cytując
krysztal
Senior Member

Od: 05.2011

Stary 17.09.2020, 15:11
Ch..a mnie obchodzi w tym momencie z jaką rolą on tu przyszedł.Ale niech nikt nie mówi że na 30-32 latku nie można zarobić
Odpowiedz cytując
Ogryzek
Senior Member

Stary 17.09.2020, 15:37
krysztal napisał(a):Wyświetl post
Ch..a mnie obchodzi w tym momencie z jaką rolą on tu przyszedł.Ale niech nikt nie mówi że na 30-32 latku nie można zarobić
Z polskiej ligi to to rzadkość. Zarabia się największe pieniądze na młodym polskim drewnie, potem mniejsze na wybijających się piłkarzach różnej maści.

Na graczach powyżej 30 to są to relatywne "grosze". Poszukaj listę najwyższych transferów z naszej ligi to się przekonasz a nie zaklinaj rzeczywistości.
Ostatnio edytowane przez Ogryzek : 17.09.2020 o godz. 15:40.
„Pierwotnie polską barwą narodową był »karmazyn« uważany w średniowieczu za najszlachetniejszy z kolorów. Wykorzystywany był on jako symbol dostojeństwa i bogactwa. Z uwagi na cenę barwnika potrzebnego do uzyskania tego koloru mało kto mógł sobie na niego pozwolić...
Odpowiedz cytując
Jay jay
Member

Od: 05.2016

Stary 17.09.2020, 16:12
ten Mehremic nie bedzie jakims wybitnym stoperem, niestety.
https://transfery.info/aktualnosci/w...jsciach/138718
Odpowiedz cytując
Karherop
Socios Wisła Kraków

Od: 02.2006

Stary 17.09.2020, 20:00
krysztal napisał(a):Wyświetl post
Na pewno Wisła nie zarobi ....a nie czekaj a Wisła nie zarobiła czasem na 31 letnim Głowackim koło miliona euro?
Były takie trzy przypadki że sprzedaliśmy obrońców po 30-stce: Guzmics, Głowacki i Cleber.

Guzmics- wieloletni kadrowicz
Głowacki - wieloletni kadrowicz
Cleber - Wisła była czołowym klubem, rozpoznawalnym w Europie, szczególnie po dwumeczu z Barcelona

Jednakże w momencie gdy Frydrych trafił do przeciętnego polskiego klubu, jakim dzisiaj jest Wisła, jzwyczajniej w świecie nie będzie można go już wypromować. Gość nie gra w reprezentacji, polska liga jest na 30 miejscu w Europie, puchary nam się nie szykują.

Liczę na jego dobra grę, natomiast liczenie ma transfer? To naiwność.
Odpowiedz cytując
Drozd
Senior Member

Od: 03.2005

Stary 17.09.2020, 20:25
Przecież on przychodzi żeby uspokoić tyły, a nie żeby myśleć o kasie z jego sprzedaży. Długość kontraktu to pewnie jego warunek, a my będąc na musiku nie mieliśmy wyjścia. Z ładującymi swojaki stoperami nie da się grać...
Hej Nasz TS !!
Odpowiedz cytując
WHITE*STAR
Senior Member

Od: 07.2007

Stary 18.09.2020, 11:35
Drozd napisał(a):Wyświetl post
Przecież on przychodzi żeby uspokoić tyły, a nie żeby myśleć o kasie z jego sprzedaży. Długość kontraktu to pewnie jego warunek, a my będąc na musiku nie mieliśmy wyjścia. Z ładującymi swojaki stoperami nie da się grać...
No tak i jest to niestety krok potrzebny, oraz niestety dość kosztowny.

Mnie martwi, że kolejny raz bierzemy wielu zawodników ok. 30-letnich:
- Bequraj (r. 1988);
- Frydrych (r. 1990)
- Abramovic (r. 1991);
- Mehremic (r. 1992);

Minimalna szansa jest na jakiś zarobek z Savica (r. 1994).
A jedynym naszym sprowadzonym w tym oknie "przyszłościowym" piłkarzem jest Yeboah (r. 1997), który zaraz będzie mieć 24 lata.

Wiem, że jest jeszcze Madembo, ale to uzupełnienie do juniorów i nawet nie łapie się jeszcze na ławkę.

Ogółem polityka transferowa przypomina mi tę, która przez ostatnie lata była w Śląsku Wrocław. Dopiero w ostatnim sezonie wrocławiacy się opamiętali i już spijają śmietankę ze swoich zmian. Dobre wyniki + dwa dobre gotówkowe transfery z klubu.
Odpowiedz cytując
Konrad.
Socios Wisła Kraków

Od: 07.2003

Stary 18.09.2020, 11:53
W skrócie : potrzebujemy zawodników młodych, żeby można było na nich zarobić, ale nie za młodych, bo jednak muszą być gotowi na "już" nie ma czasu na ogrywanie.

Czyli jakiś 21-23 letnich ligowców z ugruntowaną pozycją w klubie.

Np. taki Jóźwiak z Lecha.

Jestem przekonany, że jeśli przelejesz podobne pieniądze do klubu (ok. 3-5.milionów euro), oraz będziesz opłacał jego kontrakt, to klub ściągnie takiego piłkarza.

Skontaktuj się z socios, oni pomogą Ci w formalnościach.
Urodzinowa zbiórka na rehabilitację Martynki

https://zrzutka.pl/r64vya
Odpowiedz cytując
WHITE*STAR
Senior Member

Stary 18.09.2020, 12:23
Konrad. napisał(a):Wyświetl post
W skrócie : potrzebujemy zawodników młodych, żeby można było na nich zarobić, ale nie za młodych, bo jednak muszą być gotowi na "już" nie ma czasu na ogrywanie.

Czyli jakiś 21-23 letnich ligowców z ugruntowaną pozycją w klubie.

Np. taki Jóźwiak z Lecha.

Jestem przekonany, że jeśli przelejesz podobne pieniądze do klubu (ok. 3-5.milionów euro), oraz będziesz opłacał jego kontrakt, to klub ściągnie takiego piłkarza.

Skontaktuj się z socios, oni pomogą Ci w formalnościach.
Nazwisko, rocznik, klub i kwota sprowadzonych zawodników POTĘŻNEGO Górnika Zabrze:
- Wojtuszek, 2001, Pogoń Siedlce, ?
- Michalski, 2000, GKS Katowice, 0 zł
- Sobczyk, 1997, Spartak Trnava, 0 zł
- Masouras, 1996, Olympiakos, wypożyczenie
- Nowak, 1994, Stal Mielec, 0 zł.
To ich wszystkie dotychczasowe transfery. Pewnie za kasę z Bochniewicza kogoś sprowadzą.

Teraz Śląsk Wrocław:
- Praszelik, 2001, Legia, 0 zł
- Zylla, 2000, Bayern, 0 zł
- Janasik, 1997, Odra Opole, ?
- Makowski, 1996, Radomiak, 0 zł
- Piasecki, 1995, Zagłębie S., ?
- Szromnik (bramkarz), 1993, Chrobry, 0 zł
- Pawłowski, 1992, Gaziantep, ?
- Sobota, 1987, St. Pauli, 0 zł

Faktycznie, nie da się. Przecież zawodnicy 19-23 letni w Polsce to tylko pokroju Jóźwiaka, Modera czy Karbownika.

Niektórzy powinni się obudzić, bo wciąż mają mentalność Probierza, który od młodych wymaga, by od razu byli na poziomie Krzysztofa Piątka, by warto było w ogóle rzucić na nich okiem.
Odpowiedz cytując
skarabeus
Senior Member

Od: 02.2019

Stary 18.09.2020, 12:32
hehehehe
Konrada sie zarty trzymaja

Ja mysle, ze w klubie doskonale wiedza, ze potrzeba zawodnikow do sprzedazy.
Takimi zawodnikami jest Savic i Yeboah.
No i cala mlodziez, ktora jest a ktora w zalozeniu miala sie wybijac.
Hoyo kontuzja i miesiac ma z glowy z tego co czytalem.
Buksa zaleglosci kondycyjne.
Na razie gra Szot i widac w nim potencjal. Mam nadzieje, ze bedzie grac jak najwiecej, bo to mysle obecnie nasza najwieksza (sposrod wychowankow/mlodziezowcow) szansa na transfer.

Ja liczylem, ze przyjdzie taki grajek jak wklejalem czyli 26-27 latek, ktory rok, gora dwa u nas pogra i pojdzie za dobry pieniadz.
Ale rozumiem, ze byc moze Frydrych byl duzo tanszy niz mlodszy zawodnikow i jednoczesnie daje nadzieje na pewien poziom sportowy.
Mam nadzieje, ze przyszloroczne transfery wymieniajace parodystow i prawa obrone beda glownie nastawione zarobkowo czyli zawodnicy, ktorzy maja potencjal, ktory trzeba rozwinac i sprzedac

IMHO nie czepialbym sie tych transferow, ktore sa dokonane, bo moim zdaniem kazdy zawodnik, z wyjatkiem Mehremicia ktorego za wczesnie zeby ocenic, podniosl poziom sportowy zespolu.

Grunt to skupic sie na tych walorach, ktore sprzedaz mozemy za dobre pieniadze. Czyli Savic, Yeboah, Buksa, Szot.
Odpowiedz cytując
WHITE*STAR
Senior Member

Stary 18.09.2020, 12:40
skarabeus napisał(a):Wyświetl post
Ja liczylem, ze przyjdzie taki grajek jak wklejalem czyli 26-27 latek, ktory rok, gora dwa u nas pogra i pojdzie za dobry pieniadz.
Ostatnim zawodnikiem powyżej 27 roku życia, który odszedł z naszej ligi za dobre pieniądze był chyba Nikolić, a wcześniej Rafał Murawski i Maciej Żurawski... 25-letni Joel Valencia, najlepszy piłkarz ligi, odszedł za 2 mln €. Niby sporo, ale jak porównamy to np. z Bałkiem z Zagłębia, który odszedł za 5 mln €, to... niczego nie urywa.

Ogółem przypomnę za jakie kwoty odchodzili z Wisły czołowi zawodnicy w wieku 25+:
- Melikson 800 tys. €
- Guerrier 300 tys. €
- Guzmics 1 mln € (lata szalonych wydatków Chińczyków)
- Savicevic 350 tys. €

No niczego te wyniki nie urywają.
Odpowiedz cytując
skarabeus
Senior Member

Stary 18.09.2020, 12:47
White Star

Ja mysle, ze nie powinnismy liczyc na trasferu rzedu kilku milionow euro.
Taka kwota to tylko za Bukse i tylko zima, max nastepne lato jesli strzeli te kilka bramek. Im pozniej w las tym bedzie taniej. I Yeboaha. Ale on tez musi udowodnic swoje mozliwosci nie tylko kilkoma ladnymi zagraniami czy asysta drugiego stopnia i nie tylko przez 2 mecze. Jak rozegra dwie dobre rundy, gdzie w kazdym meczu bedzie wyrozniajacym sie zawodnikiem to te 1,5-2 mln euro jest za niego realne.

Ale transfery rzedu 500 tys - 1 mln euro sa mozliwe i w takie powinnismy celowac jesli chodzi o pozostalych zawodnikow.Jasne, na tle ligi to sie wydaja drobne, ale dla Wisly drobne nie beda. Pamietaj ze takie 500 tys E to okolo 2 mln zlotych, 1 mln E grubo ponad 4 mln zlotych.
Wisla nie wyjdzie z problemow jednym transferem, ale kilkoma takimi transferami mozna bardzo znacznie ograniczyc trapiace nas dlugi.
Odpowiedz cytując
WHITE*STAR
Senior Member

Stary 18.09.2020, 12:53
White Star

Ja mysle, ze nie powinnismy liczyc na trasferu rzedu kilku milionow euro.
Taka kwota to tylko za Bukse i tylko zima, max nastepne lato jesli strzeli te kilka bramek. Im pozniej w las tym bedzie taniej. I Yeboaha. Ale on tez musi udowodnic swoje mozliwosci nie tylko kilkoma ladnymi zagraniami czy asysta drugiego stopnia i nie tylko przez 2 mecze. Jak rozegra dwie dobre rundy, gdzie w kazdym meczu bedzie wyrozniajacym sie zawodnikiem to te 1,5-2 mln euro jest za niego realne.

Ale transfery rzedu 500 tys - 1 mln euro sa mozliwe i w takie powinnismy celowac jesli chodzi o pozostalych zawodnikow.Jasne, na tle ligi to sie wydaja drobne, ale dla Wisly drobne nie beda. Pamietaj ze takie 500 tys E to okolo 2 mln zlotych, 1 mln E grubo ponad 4 mln zlotych.
Wisla nie wyjdzie z problemow jednym transferem, ale kilkoma takimi transferami mozna bardzo znacznie ograniczyc trapiace nas dlugi.
Ja się z tym zgadzam. Chciałem po prostu naprostować, że cholernie ciężko jest zarobić dobre pieniądze na zawodniku 25+. W tym wieku czołowi piłkarze z ligi odchodzą za grosze (Savicevic - 350 tys. €). Z kolei przeciętniacy jak Łabojko, którego Śląsk wyciągnął z 1-ligowego wówczas Rakowa, dzięki metryce mogą odejść za 600 tys. €. Łatwo z tego wywnioskować w jakim wieku opłaca się sprowadzać piłkarzy. Czasem nawet kosztem ich jakości.
Odpowiedz cytując
Arkadiusz.Czerepach
Senior Member

Od: 11.2016

Stary 18.09.2020, 13:02
moim zdaniem to jedno z lepszych okienek póki co
Odpowiedz cytując
Szneka
Socios Wisła Kraków

Od: 11.2002

Stary 18.09.2020, 13:33
Arkadiusz.Czerepach napisał(a):Wyświetl post
Jestem tego samego zdania. Savić Yeboah Abramowicz a mam nadzieję, że i Beqiraj i Mehremić i Frydrych sprawią nam wiele radości.
Dodatkowo kilku fajnych młodych Madembo czy Starzyński
WISEŁKA KRAKÓW TO DUMA WSZYSTKICH POLAKÓW

Odpowiedz cytując
Arkadiusz.Czerepach
Senior Member

Stary 18.09.2020, 13:51
jedynym komediantem jest Mehremic , a mimo to nie odstawał na boisku od naszych asów w obronie
zdaje sobie sprawe (tzn domyslam sie) ze prawdopodobnie taki był deal ze musimy go wziasc w pakiecie
Odpowiedz cytując
skarabeus
Senior Member

Stary 18.09.2020, 14:09
Po czym wnosisz ze jest komediantem skoro widziales go raptem w jednym meczu i zaprezentowal sie niezle?
Odpowiedz cytując
WHITE*STAR
Senior Member

Stary 18.09.2020, 14:46
Szneka napisał(a):Wyświetl post
Jestem tego samego zdania. Savić Yeboah Abramowicz a mam nadzieję, że i Beqiraj i Mehremić i Frydrych sprawią nam wiele radości.
Dodatkowo kilku fajnych młodych Madembo czy Starzyński
Myślę, że to takie okienko w sam raz, by zająć 10-13 miejsce w tabeli, a przy tym utrzymać wysoką średnią wieku zespołu, zablokować kilku młodym możliwość gry (np. Hoyo-Kowalskiemu, który jest obecnie 5 w hierarchii) i przy dobrych wiatrach zarobić na wszystkich sprowadzonych zawodnikach łącznie tak z 300-400 tys. €.

Czyli po staremu, z wyjątkiem okienka sprzed roku, które akurat wyróżniało się na minus.
Odpowiedz cytując
Drozd
Senior Member

Od: 03.2005

Stary 18.09.2020, 14:48
Nowe nabytki będzie można oceniać po pół roku. Narazie jest obiecująco ale wyniki obniżają opinię. Pamiętajcie że Żuraw przez rok kopał się po czole zanim rozkwitł...
Hej Nasz TS !!
Odpowiedz cytując
Arkadiusz.Czerepach
Senior Member

Stary 18.09.2020, 15:26
Po czym wnosisz ze jest komediantem skoro widziales go raptem w jednym meczu i zaprezentowal sie niezle?
po Curiculum Vitae
Odpowiedz cytując
skarabeus
Senior Member

Stary 18.09.2020, 15:27
A co to?

10 znakow
Odpowiedz cytując
Ogryzek
Senior Member

Stary 18.09.2020, 15:37
jedynym komediantem jest Mehremic , a mimo to nie odstawał na boisku od naszych asów w obronie
zdaje sobie sprawe (tzn domyslam sie) ze prawdopodobnie taki był deal ze musimy go wziasc w pakiecie
Tak mogło być jak piszesz. Był w pakiecie.
Odpowiedz cytując
Arkadiusz.Czerepach
Senior Member

Stary 18.09.2020, 15:53
A co to?

10 znakow

CV

2 znaki
Odpowiedz cytując
skarabeus
Senior Member

Stary 18.09.2020, 15:59
Aaaa to chodzilo Ci o CuRRIculum Vitae

Moze lubi zwiedzac a pilka to dodatek do fajnego zycia? To nie oznacza, ze nie jest niezlym kopaczem (na standardy naszej ligi)
Odpowiedz cytując
siara
Socios Wisła Kraków

Od: 11.2002

Stary 18.09.2020, 17:09
Gdyby Frydrycha kupił Piast, czy Raków - byłoby gadanie że oni potrafią znaleźć takie "perełk" a my nie.....Nie dogodzisz.
Odpowiedz cytując
ciastek88
Member

Od: 12.2018

Stary 18.09.2020, 18:54
siara napisał(a):Wyświetl post
Gdyby Frydrycha kupił Piast, czy Raków - byłoby gadanie że oni potrafią znaleźć takie "perełk" a my nie.....Nie dogodzisz.
Chłop nie zagrał jeszcze minuty a forum zdążyło się pokłócić w kilku kwestiach m.in.
- ogór czy nie ogór ?
- stary czy może doświadczony ?
- czy na nim zarobimy w przyszłości ? - mój faworyt
Odpowiedz cytując
Harcownik
Senior Member

Od: 08.2017

Stary 18.09.2020, 19:05
Wziąć. Sześć znaków.
Mimo słabej gry pewni siebie i jazda bo my jesteśmy Wisła Kraków i mamy rozpierdalać. W imię Boże ciąć frajerów równo z trawą. A po meczach chodzić na kremówki.
Naszym motto: Panowie, kiełbachy do góry, rąbiemy ich w kakao! Siekać frajerów, do piachu z nimi! Wślizg, wślizg, wślizg!
Odpowiedz cytując
sevenheaven
Senior Member

Od: 12.2008

Stary 18.09.2020, 19:10
jak na nasze możliwości i stan (janicki,klemenz) to dla mnie transfer genialny, wystarczy poczytać na oficjalnym tt slavii jak kibice ciepło go żegnają.. z jedną nogą będzie grał lepiej od tych parodystów
Odpowiedz cytując
WHITE*STAR
Senior Member

Stary 18.09.2020, 22:26
sevenheaven napisał(a):Wyświetl post
jak na nasze możliwości i stan (janicki,klemenz) to dla mnie transfer genialny, wystarczy poczytać na oficjalnym tt slavii jak kibice ciepło go żegnają.. z jedną nogą będzie grał lepiej od tych parodystów
Też mi się zdaje, że akurat ten piłkarz może nam dać dużo radości. Warto jednak zaznaczyć, że to już trzeci podpisany środkowy obrońca w tym okienku. Przedłużono Klemenza, podpisano Mehremica i teraz dochodzi Czech. W dodatku 30-letni, gdzie już 3 zawodników w podobnym wieku sprowadziliśmy w tym okienku.

Ja tu widzę non stop gaszenie pożarów. Zero planu czy "polityki" transferowej.
Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna

Odpowiedź
Narzędzia tematu
Tryby wyświetlania

Zasady wysyłania postów