The White Star Division - Wisła Kraków

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna
Nazwa użytkownika
Hasło

Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny.

Reklama
Zakłady na Wisłę? Legalni bukmacherzy w Polsce - ranking i recenzje. Sprawdź też STS kod promocyjny.
Odpowiedź

Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
krysztal
Senior Member

Od: 05.2011

Ignoruj użytkownika Pomoc
Stary 14.09.2020, 18:27
kgain napisał(a):Wyświetl post
Zdefiniuj najprostsze ustawienie i najprostsza taktyke?

Jaka jest najprostsza formacja? 442, 4231, 433 czy jeszcze jakaś inna?
Zdefiniuj kto ma grać i na jakiej podstawie?
Jaki sposób atakowania? Jak otwierać grę? Konterka czy atak pozycyjny? Bronimy wysoko czy nisko? Przy SFG strefa, czy indywidualnie? Przy definiowaniu modelu gry pytań jest mnóstwo, a jakoś trzeba wytłumazyć zawodnikom co od nich oczekujemy.

U nas standardem jest umniejszanie każdemu trenerowi, a każdy inny jest lepszy. Padają nazwiska Moskala, Wdowczyka, Carillo, Kiko, czy Stolara i każdy nagle był lepszy niż skowronek.

Też jestem w....iony po wczorajszym meczu, uważam że trener mógł lepiej panować nad meczem i może byśmy wygrali. Natomiast zauważyłem MIMO WSZYSTKO też jakieś plusy. Z konferencji wynikało, że trener też był niezadowolony z tego, że sie tak gleboko cofnelismy, zakladam ze nie planowal takiej desperacji.

Krytykujmy merytorycznie, bo większość uwag jest opartych na przypuszczeniach. A czemu nie grał tamten itd. Nie wiemy w jakiej formie są ci niegrający, nie wiemy też, czy np. taki yeboah nie zszedł z konieczności.
Był taki trener który sie nazywał Petrescu i też jechano z nim bo zabijał w Wiśle "krakowska piłkę". Gdzie dzisiaj jest Dan a gdzie Wisła to każdy widzi.Wtedy tez tak jak napisałes każdy inny był lepszy
Odpowiedz cytując
kopaczoholik
Senior Member

Od: 07.2009

Stary 14.09.2020, 18:40
Nie jestem fanem Skowronka po kompromitacji w Pucharze Polski...

Nie rozumiem jego decyzji w trakcie meczu... nie potrafię zrozumiem jaki jest tok rozumowania naszego trenera, tj. ściągania najlepszego/najlepszych zawodników z placu gry.... a potem to zdziwienie, że albo przegrywamy albo remisujemy mecz...
Odpowiedz cytując
zbyszek93
Senior Member

Od: 06.2020

Stary 14.09.2020, 18:43
https://sport.lovekrakow.pl/aktualno...nek_37593.html
Odpowiedz cytując
caucus
Socios Wisła Kraków

Od: 11.2018

Stary 14.09.2020, 18:44
Niesamowite .......enie ten tekst.
Odpowiedz cytując
skarabeus
Senior Member

Od: 02.2019

Stary 14.09.2020, 19:13
Cytat:
Ja bym jeszcze poczekał, choć oczywiście nie podoba mi się to co gramy. Sezon jest przejściowy, ciężko spaść, więc do końca rundy dał bym mu szansę. Pamiętajcie że mamy składaka a nie zgrany team który uzupełnia się tylko.

:OOOOOO O czym ty facet bredzisz?
Wyjsciowa jedenastka z Pogonia:

Lis

Sadlok - Klemenz - Janicki - Szot
Basha-Zhukov
Chuca
Yeboah - Abramowicz
Carlos

2!! Slownie DWOCH nowych zawodnikow. Z czego obaj byli wyrozniajacymi sie zawodnikami meczu.
Odpowiedz cytując
Lemoniadowy Joe
Socios Wisła Kraków

Od: 12.2002

Stary 14.09.2020, 19:50
skarabeus napisał(a):Wyświetl post
Joe,

bzdury piszesz. Kiedy gralismy tiki take jak to ujales od tylu, to strzelilismy druga bramke. Potem stanelismy 10 trzydziesci metrow od bramki i kopalismy przed siebie.
Zmien okuliste bo obecny robi Cie w balona.

A jak straciliśmy pierwsza a jak ze Slaskiem zamiast wyjeba.. pilke to jakieś ryzykowne zagrania za Stolara multum tak meczów przegraliśmy.

Końcowe 20 minut to faktycznie było proszenie sie o strate to prawda.
alejasienieznam
Odpowiedz cytując
Karherop
Socios Wisła Kraków

Od: 02.2006

Stary 14.09.2020, 20:22
FraMat napisał(a):Wyświetl post
A czy ja piszę o "robieniu wyników"?
Mam tylko wrażenie (zresztą nie tylko ja), że jak na razie to trener wydaje się przeszkadzać tej drużynie, głównie przez błędne zmiany i taktykę: "przez pierwsze 10-15 minut każdej połowy robimy szum, a jak się uda wtedy strzelić, zamykamy się przed polem karnym".
Być może się mylę, ale tak to dla mnie wygląda.
Jeśli uważasz inaczej, pokaż, że drużyna ze Skowronkiem mają jakiś inny, widoczny plan.
Jakby trener tak przeszkadzał tej drużynie to byśmy przerzneli wszystkie spotkania. A tak mieliśmy na patelni Pogoń. Toczyliśmy wyrównane boję z Jagiellonia i Śląskiem.

Mam duże pretensje do Skowronka do wielu rzeczy, ale że poziom krytyki sięgnął już dna, to będą go bronił.

Krytykujemy błędy OK, ale powiedzmy też o dobrych decyzjach na ten mecz. A przecież jechano już przed pierwszym gwizdkiem po nim jak po burej suce za skład który desygnował.
Odpowiedz cytując
Merkury
Senior Member

Od: 06.2011

Stary 14.09.2020, 20:45
Zmiany trenera teraz nie ma się co spodziewać a nikt przy zdrowych zmysłach nie będzie trenerowi wypłacać odszkodowania za wcześniejsze rozwiązanie umowy. Mamy przeciętnych zawodników i żaden trener na jakiego nas stać nie zagwarantuje nam lepszych wyników sportowych, poprawy stylu, nie nauczy zawodników wykonywania podstawowych zagrań na boisku. Mnie bardziej od trenera obchodzi to w jaką stronę jako klub idziemy, czy można tu mówić o jakiś pozytywach w zakresie organizacji i zarządzania tym projektem. Na dzień dzisiejszy niestety nie widać w działaniach Trio jakieś odmiany od tego co było. Jakby oceniać transfery od lipca zeszłego roku do teraz ocena byłaby dostateczną, ilość błędnych decyzji jest ogromna.
Odpowiedz cytując
1q2
Socios Wisła Kraków

Od: 02.2005

Stary 14.09.2020, 21:09
skarabeus napisał(a):Wyświetl post
:OOOOOO O czym ty facet bredzisz?
Wyjsciowa jedenastka z Pogonia:

Lis

Sadlok - Klemenz - Janicki - Szot
Basha-Zhukov
Chuca
Yeboah - Abramowicz
Carlos

2!! Slownie DWOCH nowych zawodnikow. Z czego obaj byli wyrozniajacymi sie zawodnikami meczu.
Dobra ale zauważ że w każdym meczu są jakieś roszad, pomijam że co to za obrona, |Carlos jako jedyny napastnik to też norma?

Ja nie bronie Skowronka. Być może można potraktować go jak Stolara - ok wypełnił misje ale potem już przestało 'żreć' ale nie wiem czy jest sens robić zmianę przed końcem rundy.Gdyby nie ten przypadek w 94, to bylibyśmy na 6 miejscu.

Zaraz gramy z naszą imienniczką z Płocka, zobaczmy jak to będzie wyglądało.
94 - Allah Akbar!!
Odpowiedz cytując
Drozd
Senior Member

Od: 03.2005

Stary 14.09.2020, 22:23
Wiadomo że trudno oczekiwać że go zwolnią. Natomiast należy oczekiwać że przestanie sabotować grę drużyny. On potrafi powiedzieć że szkoda, że nie zostaliśmy wysokim pressingiem w 93 minucie meczu utrudniając przeciwnikowi podejście pod nasze pole karne. No faktycznie SZKODA. Tylko że takie zachowanie nie bierze się z sufitu. Ktoś zawodnikom takie debilne odruchy wczytuje. Nie patrzeć co się dzieje tylko biegiem pod bramkę. A pod tą bramką całkowicie odpuszczone skrzydła, wszyscy stoją na szerokość szesnastki. Wystarczy ze znajdzie się ktoś kto potrafi wrzucić i będą nam pakować po 4 bramki w każdym meczu.

Niech mu może ktoś podpowie czy Kuba czy Głowa, ktokolwiek bo szkoda wszystkiego. Dlaczego nie wpuścił Kuliewica 190 cm wzrostu tylko Boguskiego i Maka dwóch konusów skoro planował się bronić w szesnastce? Aż dziwne że można aż tak robić sobie pod górkę...
Hej Nasz TS !!
Odpowiedz cytując
czaro
Senior Member

Od: 11.2004

Stary 15.09.2020, 00:53
Drozd napisał(a):Wyświetl post
Wiadomo że trudno oczekiwać że go zwolnią. Natomiast należy oczekiwać że...
Przecież od dwóch dni jest awantura, żeby go zwolnić i jak ktoś ośmiela się mówić, że pomimo wad poczekać do końca sezonu na poprawę/pożegnanie z zakończeniem kontraktu, to jest wielkie oburzenie.

O, trener wystąpił w programie Weszło: https://www.youtube.com/watch?time_c...&v=EJ2c3L3ekBs

Oprócz standardowych formuł, których nie ma co komentować, trener jest zadowolony z gry z Pogonią, chociaż nie planował cofać się w ostatnich 20 min. (tak wyszło). Nie zgadza się, że zespół źle wygląda fizycznie (trenuje tak samo, jak trenował Dyja, po prostu teraz on to robi).
Ostatnio edytowane przez czaro : 15.09.2020 o godz. 01:30.
Konta "czaro" na innych portalach (w tym tt) nie są moje. Nie odpowiadam za publikowane tam treści.
Odpowiedz cytując
Konrad.
Socios Wisła Kraków

Od: 07.2003

Stary 15.09.2020, 01:46
Zastanawia mnie fenomen Janickiego - nie będę ukrywał, że piłkarza, którego z Wisły pierwszego bym odstrzelił.

Nie chodzi o błędy indywidualne w których lideruje (choć z Pogonią przebił go Klemenz), ale o jego "durne" zachowania i wyjścia do ataku:

https://www.youtube.com/watch?v=9sgISpuPvNI

Oglądałem takich piłkarzy jak Głowcki, Cleber, Marcelo i wielu innych porządnych środkowych obrońców i nie przypominam sobie takiej próby rajdu z ich strony...

Nawet za czasów gdy z palcem w dupie wygrywaliśmy po 6-0 - nie kojarzę takiej sytuacji.

A tutaj mamy 10 minutę meczu, wynik otwarty, a nasz stoper, leci jak debil do ataku. Nawet przez chwilę jest przy piłce - ale ponieważ jest stoperem i techniki nie ma za grosz - to odbija się od niego jak od ściany i ją traci...

Czy ktoś może mi wyjaśnić, czy to jakiś "modern football" i tak się teraz gra, czy jemu się coś w głowie przestawia w trakcie meczu?

Bo czy naprawdę, widzicie jakiś sens w takim zagraniu?

Szanse na przejęcie piłki są nie wielke...
Nawet jeśli to się uda, to przecież i tak obrońcy Pogoni mają przewagę...
Nawet gdyby nie mieli przewagi, to Janicki nie ma techniki, szybkości, podania, strzału - ani żadnych innych argumentów aby brać się za konstruowanie akcji ofensywnych...

Bardziej prawdopodobne jest, że przeciwnik minie Rafała, a wtedy w naszej (słabiutkiej) obronie, brakuje jednego z dwóch środkowych obrońców...
Siłą rzeczy ktoś z dwójki Basha/Żukow musi się wrócić do obrony... Ale wtedy pojawia się luka na defensnym pomocniku i całe nasze ustawienie to jedna wielka improwizacja...

I niech sobie nikt nie myśli, że znalazłem jeden taki moment w całej karierze Janickiego. On to robi regularnie w niemal każdym meczu (z Pogonią koło 58-60 minuty, drugi raz szarżuje)...

A pisze to w tym temacie, bo zastanawia mnie czy Skowronek tego nie widzi, czy imponuje mu to (wszak Janicki ma najwięcej minut z naszych obrońców) i chwali go za takie "podłączania się do akcji ofensywnych"?
Urodzinowa zbiórka na rehabilitację Martynki

https://zrzutka.pl/r64vya
Odpowiedz cytując
Arkadiusz.Czerepach
Senior Member

Od: 11.2016

Stary 15.09.2020, 10:36
Silva w ataku to strzał w "dziewiątke" , ogólnie brami Silvy, Chuci , asysta Sadloka z SFG !!! hitchcock by tego nie wymyślił

ale zmiany w drugiej połowie , pokazują że trafne wybory personalne chyba były przypadkiem

ogólnie w zalewie żenujących postów i niekonstruktywnej krytyki która zalewa forum , do mnie osobiście trafiają argumenty o zmianach które , są conajmnie dziwne...

praktycznie w każdym meczu w tym sezonie , łącznie ze słynnym KSZO , ściągane sa najlepsze ogniwa zespołu...
Odpowiedz cytując
w0lno.
Senior Member

Od: 06.2007

Stary 15.09.2020, 11:38
Arkadiusz.Czerepach napisał(a):Wyświetl post
Silva w ataku to strzał w "dziewiątke" , ogólnie brami Silvy, Chuci , asysta Sadloka z SFG !!! hitchcock by tego nie wymyślił

ale zmiany w drugiej połowie , pokazują że trafne wybory personalne chyba były przypadkiem

ogólnie w zalewie żenujących postów i niekonstruktywnej krytyki która zalewa forum , do mnie osobiście trafiają argumenty o zmianach które , są conajmnie dziwne...

praktycznie w każdym meczu w tym sezonie , łącznie ze słynnym KSZO , ściągane sa najlepsze ogniwa zespołu...
W video zamieszczonym przez czaro Skowronek tłumaczył, że zmiany Silvy, Chuci i Bashy były wymuszone. Wychodzi na to, że Klemenz był zdjęty ze względu na wybitną postawę na boisku, a nie problemy zdrowotne.
Odpowiedz cytując
FraMat
Senior Member

Od: 03.2003

Stary 15.09.2020, 11:38
Arkadiusz.Czerepach napisał(a):Wyświetl post
(...) do mnie osobiście trafiają argumenty o zmianach które , są conajmnie dziwne...

Może wytłumaczenie jest proste?
Przygotowanie fizyczne jest tak denne, że część piłkarzy z góry wie, ile mniej więcej czasu spędzi na boisku (wcale nie 90 minut) i w związku z tym dostaje zadanie, by w przydzielonym im czasie grać na 200%

Dlatego są w tym czasie najlepsi i dlatego są zmieniani.

Tak, wiem... bardzo spiskowa teoria.
To tylko moje zdanie, z którym nikt nie musi się zgadzać

Odpowiedz cytując
wściekłe pięści węża
Senior Member

Od: 02.2011

Stary 15.09.2020, 12:12
A kto odpowiada za przygtowanie fizyczne piłkarzy?
Odpowiedz cytując
Karherop
Socios Wisła Kraków

Stary 15.09.2020, 13:40
1q2 napisał(a):Wyświetl post
Ja nie bronie Skowronka. Być może można potraktować go jak Stolara - ok wypełnił misje ale potem już przestało 'żreć' ale nie wiem czy jest sens robić zmianę przed końcem rundy.Gdyby nie ten przypadek w 94, to bylibyśmy na 6 miejscu.

Zaraz gramy z naszą imienniczką z Płocka, zobaczmy jak to będzie wyglądało.
Oczywiście że nawet jak bylibyśmy na 6 miejscu to i tak by kibice chcieli jego zwolnienia. Bo przegraliśmy z KSZO i musi być jakiś kozioł ofiarny.

Płock (D)
Górnik (w)
Lechia (w)

6 punktów w tych meczach jest realne. Lechia i Płock zdają się być w porównywalnej lub gorszej formie od nas. Górnik to wiadomo - o ile nie zagramy tak jak w lipcu to będzie srogie lanie.

Po 6 kolejkach być może będziemy w okolicach 6-8 miejsca i to da Skowronkowi spokojna prace przynajmniej do końca rundy.

A jak mamy teraz robi byle jakie transfery byle kibicom się ilość transferów zgadzała, to lepiej zróbmy je na zimę tylko z głową i bez przypadku. Wiem że taka taktyka już raz nas zgubiła, ale wtedy na jesień było 20 spotkan, a nie 14 i na dziś nie zanosi się na aż taka plagę kontuzji.
Odpowiedz cytując
kopaczoholik
Senior Member

Od: 07.2009

Stary 15.09.2020, 16:12
Realistycznie podchodząc do sprawy to trenera Skowronka nikt nie zwolni. To zaś oznacza, że kibice mogą tylko gardłować nad jego zwolnieniem...

Osobiście jako kibic zwolnił bym go po kompromitacji w Pucharze Polski... Dodatkowo za osłabianie drużyny w trakcie meczu, vide mecz pucharowy, czy też mecze ligowe. Generalnie słabo gramy od powrotu z pandemii.

Jednak niezaprzeczalnym plusem trenera Skowronka jest to, że jakby nie spojrzeć, to on uratował nam eklape w poprzednim sezonie. Miał też imponującą serie meczów bez porażki...

Pamiętajmy też, że w tym sezonie ciężko jest spaść z ligi... oczywiście ciężko, nie znaczy, że to nie możliwe...

Tak na prawdę czekamy, aż drużyna odpali... czy to uczyni? Ciężko powiedzieć... Niestety drużynę ciągnie za uszy tylko i wyłącznie Kuba. Śmiano się, że strzela bramki tylko z karnych... a gdy jego zabrakło pod koniec sezonu...okazało sie, że pozostali mają z tym wielki problem.

Wydaje mi się, że jako kibice musimy uzbroić się w cierpliwość... liczyć ze transfery wypalą... ale to i tak będzie oznaczało w najlepszym razie środek tabeli...
Odpowiedz cytując
Cygan82
Member

Od: 08.2018

Stary 15.09.2020, 16:30
moze jestem jakims samobojca��ale chcialbym w piatek zobaczyc Wisłe w takim samym skladzie.Wedlug mnie duzym problemem jest to ze nie mozemy grac przez 3-4 mecze w takim samym ustawieniu,by wypracowac jakiegolwiek automatyzmy.Dla mnie Silva bedzie czarnym koniem tej rundy.
Odpowiedz cytując
WHITE*STAR
Senior Member

Od: 07.2007

Stary 15.09.2020, 16:34
kopaczoholik napisał(a):Wyświetl post
Pamiętajmy też, że w tym sezonie ciężko jest spaść z ligi... oczywiście ciężko, nie znaczy, że to nie możliwe...

Spadek jednej drużyny w tym sezonie w połączeniu z aż 3 beniaminkami (Arka w tym sezonie, by nas już lała) to najmocniejsze strony trenera Skowronka, obecnego składu i naszych właścicieli.

Mimo powyższego trzeba wciąż pamiętać, że różnica między zajęciem 8-9. a 15. miejsca to kilka milionów złotych w kasie od Ekstraklasy i Canal+ oraz kolejna potencjalna kasa z transferów zawodników - w sensie, że chętniej i drożej kupowani są piłkarze z drużyn walczących o czołowe lokaty.
Odpowiedz cytując
bridgeburner
Senior Member

Od: 06.2009

Stary 15.09.2020, 18:00
Za Bashe który złapał uraz wchodzi Boguski
W ostatniej minucie tracimy gola po sfg bo brakuje nam wzrostu w polu karnym a stopera Pogoni kryje Mak
Kuveljica brakuje na ławce za to jest 2 prawych obrońców bo tu cytat " Savic był przygotowywany do gry na 10"
Kurtyna
WTF?!
Nie, nie jestem za zwolnieniem Skowronka ale ktoś może by mu przetłumaczył że nie musi zgrywać wizjonera za każdym razem
"Czy mogłem sie cofnąć - cofnąć do czego, do kogo, do jakiego mnie ? Nie ma żadnego momentu w przeszłości, który, cudownie zmieniony, odwróciłby bieg mojego życia, żadnej katastrofy, która mi sie przydarzyła, wskutek czego jestem inny, niż byc powinieniem; niczego takiego nie potrafie wskazać"
Odpowiedz cytując
maciekkk
Senior Member

Od: 06.2012

Stary 15.09.2020, 20:18
A dajcież mu pracować normalnie... Rany już nie da się słuchać tego lamentu... Popatrzcie jakie zmiany robił Brosz 4 lata temu w Górniku i gdzie teraz są. Też robił głupoty, też nie żarło Górnikowi od początku, też chciano go pogonić.
Odpowiedz cytując
bódyń
Senior Member

Od: 08.2005

Stary 16.09.2020, 06:12
Wywiad ze Skowronkiem
https://weszlo.com/2020/09/15/beqira...iedniej-wadze/
Prawica ogłupia
Lewica okrada

Andrzej Du*a
Odpowiedz cytując
Merkury
Senior Member

Od: 06.2011

Stary 16.09.2020, 07:31
Trenera mamy takiego jak zawodników czyli miernych. Coś cicho w mediach o naszych właścicielach, zero wywiadów etc a widać jak na dłoni że zarządzanie pozostawione Dawidowi skończy się klapą. Którejś z kolei słabe okienko transferowe, w ten sposób o żadnej budowie nie ma mowy. Niech sprzedadzą ten klub Kwietniowi lub komuś innemu.
Odpowiedz cytując
Szneka
Socios Wisła Kraków

Od: 11.2002

Stary 16.09.2020, 09:01
maciekkk napisał(a):Wyświetl post
A dajcież mu pracować normalnie... Rany już nie da się słuchać tego lamentu... Popatrzcie jakie zmiany robił Brosz 4 lata temu w Górniku i gdzie teraz są. Też robił głupoty, też nie żarło Górnikowi od początku, też chciano go pogonić.
popatrz jakich ludzi miał 4 lata temu Górnik jakich mamy my.i jakie to zmiany robił trener Brosz?
Kolegom raczej o oto chodzi, że zmiany są nieadekwatne do wydarzeń na boisku o raz, że wchodzą ludzie nie zawsze grający na swoich nominalnych pozycjach.
WISEŁKA KRAKÓW TO DUMA WSZYSTKICH POLAKÓW

Odpowiedz cytując
pawlozm
Senior Member

Od: 02.2017

Stary 16.09.2020, 09:04
Merkury napisał(a):Wyświetl post
Trenera mamy takiego jak zawodników czyli miernych. Coś cicho w mediach o naszych właścicielach, zero wywiadów etc a widać jak na dłoni że zarządzanie pozostawione Dawidowi skończy się klapą. Którejś z kolei słabe okienko transferowe, w ten sposób o żadnej budowie nie ma mowy. Niech sprzedadzą ten klub Kwietniowi lub komuś innemu.
Wstrzymałbym się z oceną, że Skowronek to trener mierny. Poczekajmy do oceny jeszcze kilka meczów, bo coś czuję, że za chwilę rozpoczniemy serię zwycięstw i klepanie trenera po plecach. Dano mu szansę na prowadzenie drużyny, bo pomógł w utrzymaniu rok temu. Też jestem zdania, że należało za tamto podziękować, za wykonanie zadania, a poszukać trenera, który zbuduje teraz drużynę na nowo. Ale w sumie to kogo jakieś opcje pewnie były, bo z karuzeli kilka nazwisk ciekawych wypadło więc ktoś by się znalazł. Ale zarząd postanowił, że da szanse Skowronkowi. Poczekajmy do końca rundy lub chociaż kilka meczów.
Brosz pracuje 4 rok w Zabrzu, zrobił awans, potem 2 sezony w czubie, ael ostatnio przypomnę, zajął 10 miejsce z Górnikiem. Też sie wiele mówiło, że powinien zmienić otoczenie, bo to wyjdzie na plus jemu i Górnikowi. Też w tamtym sezonie mieli długą serie bez wygranej. Został i robi dalej dobrą robotę. Więc spokojnie.
Co widać jak na dłoni odnośnie D. Błaszcykowskiego? jaką klapą? Spokojnie. Na prawdę spokojnie.
Słabe okienko? Sprowadzenie Savica i Yeboaha. Transfery, które nie miały prawa wypalić, wbrew wszelkiej logice przyszli do Wisły. To są kozacy, z każdym kolejnym meczem się będziesz o tym przekonywać.
Do tego bardzo dobry ruch ze sprowadzeniem Abramowicza. Na minus brak solidnego stopera, choć Mehremic możę jeszcze odpali. I drugi minus brak solidnego napsatnika. Bequiraj to póki co wielki niewypał, ale też możę zacznie strzelać i się obroni.
Więc 3 transfery na duży plus, 2 póki co na minus. Dobre okienko.
Odpowiedz cytując
kgain
Junior Member

Od: 03.2018

Stary 16.09.2020, 09:23
Brosz po 4 miejscu w 17/18 zrobił w 18/19 11 miesce (odeszli zawodnicy po dobrym sezonie), a ostatnio 10 miejsce. Ciężko jest zbudować drużynę od razu.

Ja jeszcze chciałbym słowko o mitycznej super grze przed pandemią. Wyniki były super, ale czy gra była jakaś niesamowita?
Jaga 3-0: bramki po katastrofalnych błędach rywala, Imaz miał dwie setki przy 1-0 bodajże, raz trafił w słupek, mogło być różnie.
Zagłębie 1-0 na wyjeździe dokładnie to samo co teraz. Gramy dobrze do 60-70 min, potem oddaliśmy pole, tyle, że tam się udało dowieźć wynik.
Korona 2-0: wygrywamy po super strzale na 2-0 z wolnego, goście mieli sporo sytuacji.
Płock 2-2, też bez szału
Derby 2-0, niezły mecz, ale probierz wtedy chyba przejebał 6 meczów pod rząd
Lech 1-1, tutaj akurat nie pamiętam dokładnie
Na jesieni wymęczone 1-0 z pogonią i 4-2 z cieniującym ŁKS

Także moim zdaniem to nie jest tak, że graliśmy zajebiście, tylko mieliśmy więcej szczęścia, a obrońcy nie odwalali takiego kryminału.
Odpowiedz cytując
Karherop
Socios Wisła Kraków

Stary 16.09.2020, 09:25
Co do Brosza warto zauważyć że po rewelacyjnym sezonie gdzie zajął z Górnikiem 4 miejsce (bodajże), to 18/19 klepał straszna biedę. Pamiętam jak na luzie z nimi u siebie wygraliśmy 3-0. Oczywiście to był sezonie kiedy stracili Kurzawę, Kądziora i kogoś tam jeszcze. Wszyscy w klubie presję wytrzymali, pamiętając z tyłu głowy jakie mają ambicje, a jaka jest rzeczywistość. W sezony w grupie spadkowej wcale ich nie zmotywowały do zmiany trenera, widząc że ma też poparcie kibiców. Do tego dochodzi wyciskanie maksa z dość przeciętnych zawodników co naprawdę jest sztuką.

Myślę że u nas też wytrzymają presję choćby z jednego powodu, nie brać nikogo z łapanki.
Odpowiedz cytując
!!IRIVER!!
Senior Member

Od: 08.2007

Stary 16.09.2020, 09:40
Karherop napisał(a):Wyświetl post
Co do Brosza warto zauważyć że po rewelacyjnym sezonie gdzie zajął z Górnikiem 4 miejsce (bodajże), to 18/19 klepał straszna biedę. Pamiętam jak na luzie z nimi u siebie wygraliśmy 3-0. Oczywiście to był sezonie kiedy stracili Kurzawę, Kądziora i kogoś tam jeszcze. Wszyscy w klubie presję wytrzymali, pamiętając z tyłu głowy jakie mają ambicje, a jaka jest rzeczywistość. W sezony w grupie spadkowej wcale ich nie zmotywowały do zmiany trenera, widząc że ma też poparcie kibiców. Do tego dochodzi wyciskanie maksa z dość przeciętnych zawodników co naprawdę jest sztuką.

Myślę że u nas też wytrzymają presję choćby z jednego powodu, nie brać nikogo z łapanki.
No tylko właśnie widzisz - Brosz, podobnie jak Fornalik, robi wyniki ponad stan lub wyniki dostosowane do stanu osobowego. Regularnie osłabiany zespół, teraz też, tymczasem grają chłopaki swoje i jadą frajerów ile trzeba. Wiem, że Piast źle wystartował, ale za chwilę pewnie wrócą na właściwe tory. Górnik za chwilę pojedzie nas. Tam widać rękę trenera w grze, jest jakiś pomysł, przygotowanie fizyczne i taktyczne. U nas jest gówno. Poza chwilowym zrywem który dał utrzymanie, wróciliśmy do poziomu gry z czasów późnego Stolara. Punktujemy ostatnio też podobnie.
Odpowiedz cytując
skarabeus
Senior Member

Od: 02.2019

Stary 16.09.2020, 09:44
Ze skowronkiem jest jeszcze zupelnie inny problem.
On nie dostrzega tego, co dostrzegaja wszyscy dookola. Pierwszy przyklad z wywiadu z weszlo:

"Rzeczywiście – ostatnie 3-4 minuty nie były takie, jak powinny. Doprowadziły do rzutu rożnego, zrobiła się przewaga liczebna i zrobiły się problemy."

Czy my gralismy w 10 ze zrobila sie przewaga liczebna? Nie. Problemem byly zmiany, ktorych wasc mosc dokonal. Nie bylo ani wzrostu, ani operowania pilka tylko rabanie na pale do przodu.
I to nie byly 3-4 minuty. To bylo 20(!!!) minut.

To jest dramat, ze trener tego nie widzi, albo udaje, ze nie widzi. Albo robi z siebie idiote celowo, albo po prostu idiota jest.

Dalej:

"
A jaki był wpływ na te zmiany, jakie dotyczyły zmian w pana sztabie? Po pierwsze – odejściu Leszka Dyi. Po drugie – Dawida Szulczka. To też często podnoszony temat, szczególnie patrząc na to – choć to często łatwa wymówka – jak Wisła wygląda fizycznie. Często wraz z upływem minut słabnie.

Nie, ja się z tym nie zgodzę. Trening się nie zmienił, zmienili się ludzie. I to duża grupa ludzi – dziesięciu. Cała linia ofensywna to tak naprawdę nowi ludzie. Nie wszyscy przyszli w jednym momencie, przychodzili w różnych etapach. Trzeba było to zrównoważyć."

Trening sie nie zmienil, zmienil sie ludzie, a ludzie przychodzili w roznych momentach, wiec mieli rozne potrzeby treningowe, ale my treningu nie zmienilismy, trenujemy tak jak trenowal Dyja.
Nosz kur.... rece opadaja. To jest zlota malina roku dla debila roku.
Teraz mamy odpowiedz dlaczego zespol wyglada jak wyglada kondycyjnie i dam sobie reke odciac ze za 2-3 tygodnie Yeboah nam zgasnie jak bolid na niebie.

Dalej:
"Pojechaliśmy większą grupą ludzi, trzeci z młodzieżowców nie znalazł się w kadrze meczowej, bo potrzebowaliśmy w każdej formacji alternatywę do ewentualnych zmian czy nieprzewidzianych problemów. Damian Pawłowski to środkowy pomocnik, a my w środku pola mamy bardzo dużo możliwości i rozwiązań. Basha, Żukow, Kuba, Chuca, Kuveljić, Savić, który może grać też w środku – to piłkarze, którzy po prostu zabieraliby mu minuty."
Potrzebowalismy alternatywe w kazdej formacji, dlatego za Bashe wchodzi Boguski, ktory nie zostal wymieniony w gronie opcji do srodka pola
Jprdl... to juz nie jest nawet smieszne.

"To wynikało tylko z tego, że wiedzieliśmy, że nie mamy Kuby i Savić był szykowany na pozycję numer dziesięć. Z nominalnych skrzydłowych mieliśmy tylko Maka. David Niepsuj dawał opcję, by być skrzydłowym w tym meczu, mogliśmy zrotować w pionie Niepsuja, Burligę czy Szota. Dlatego znaleźli się ci piłkarze w kadrze. Wiedząc o tym, że mamy uniwersalnych Boguskiego i Savicia, w tym środku pola były dwa miejsca na ławce."

Szykowany byl Savic na 10, ale zagral Chuca, i mimo, ze szykowany Savic byl na lawce to dalszych rezerwowych wybralem tak jakby Savic gral na 10

"Zawsze można zrobić coś lepiej. Każdą analizę meczu zaczynam od siebie. Opcja pięciu zmian jest bardzo dobra, ale często też niebezpieczna, bo można zrobić krzywdę zespołowi. Po meczu możemy o wielu rzeczach gadać, ale przed meczem wiemy, jakie mamy ewentualne problemy i jakie zmiany planujemy. Oczywiście, gdy napędza się maszyna, nie należy wyciągać ogniw. Ale chociażby w Szczecinie, to nie były decyzje planowane, a wymuszone, jeśli chodzi o zmianę Carlosa, Chuci czy Bashy. A nie planowane przez trenera."

Czyli zdjecie Yeboaha nie bylo przymusowe, tylko planowane
Ktos tu pisal, ze skowronek przed meczem ma zaplanowane zmiany i w sumie ta wypowiedzia dokladnie to potwierdzil.

Dramat ku&wa panie, dramat.
Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna

Odpowiedź
Narzędzia tematu
Tryby wyświetlania

Zasady wysyłania postów