The White Star Division - Wisła Kraków

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna
Nazwa użytkownika
Hasło

Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny.

Reklama
Zakłady na Wisłę? Legalni bukmacherzy w Polsce - ranking i recenzje. Sprawdź też STS kod promocyjny.
Odpowiedź

Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
skarabeus
Senior Member

Od: 02.2019

Ignoruj użytkownika Pomoc
Stary 31.08.2020, 19:42
Mysle, ze mozna taka rewolucje robic jesli jest ona zaplanowana i zawczasu przygotowana.
Tzn kiedy w styczniu kontraktujemy przynajmniej 3/4 zawodnikow a ten ostatni przychodzi latem i to tez szybko.
Tak zeby mozna bylo cale przygotowania pracowac z nowa ekipa.
Ale to trzeba wiedziec kogo sie chce sciagnac. A czy my jako klub wiemy kogo bedziemy chcieli do obrony?
W normalnych klubach sa listy potencjalnych wzmocnien. Lista a, lista b, c itd... Osobne dla wolnych transferow jak i gotowkowych. Czy my mamy taka liste i obserwujemy zawodnikow na nich obecnych? Nie sadze.

Dlatego pewnie masz racje ze za rok bedzie placz ze druzyna nie miala kiedy sie zgrac.
Odpowiedz cytując
Karherop
Socios Wisła Kraków

Od: 02.2006

Stary 31.08.2020, 20:51
Co w takim razie robi Głowacki od 2 lat jak nie obserwuje potencjalne wzmocnienia? Może i mamy w klubie dopiero namiastki profesjonalizmu ale coś choćby ten facet musi robić.
Odpowiedz cytując
skarabeus
Senior Member

Stary 31.08.2020, 21:03
A co moze zrobic jedna osoba? Ile meczow jest w stanie obejrzec na wlasne oczy? TV nie daje tego co obecnosc na meczu, obserwowanie zawodnika poza kadrem telewizji itd.
Odpowiedz cytując
Karherop
Socios Wisła Kraków

Stary 31.08.2020, 21:09
skarabeus napisał(a):Wyświetl post
A co moze zrobic jedna osoba? Ile meczow jest w stanie obejrzec na wlasne oczy? TV nie daje tego co obecnosc na meczu, obserwowanie zawodnika poza kadrem telewizji itd.
Chyba nie uważasz że praca Głowy sprowadza się tylko do oglądania spotkań w tv/internecie?
Odpowiedz cytując
skarabeus
Senior Member

Stary 31.08.2020, 21:10
No wlasnie o tym mowie. Ze ile spotkan na zywo w ciagu tygodnia moze obejrzec jedna osoba? 5? 7? 9? Musialby tyrac nascie godzin dziennie bo jego praca to nie tylko ogladanie potencjalnych wzmocnien.
Odpowiedz cytując
X-Ray
Senior Member

Od: 10.2010

Stary 31.08.2020, 21:38
Jarek Królewski kilka razy mówił o ludziach, którzy współpracują z Arkiem Głowackim, kim są Ci ludzie, jak wyglądają i co robią? Nie wiem do dziś.

Nie oszukujmy się, nasz scouting polega na szukaniu zawodników na WyScout i InStat.
Wiślacki kumplu, wpadnij na mój profil na Twitterze - TUTAJ.

Cytat:
Jak wy będziecie mieć moje lata, to będziecie o kiju srać chodzić.
Odpowiedz cytując
Karherop
Socios Wisła Kraków

Stary 31.08.2020, 21:46
X-Ray napisał(a):Wyświetl post
Jarek Królewski kilka razy mówił o ludziach, którzy współpracują z Arkiem Głowackim, kim są Ci ludzie, jak wyglądają i co robią? Nie wiem do dziś.

Nie oszukujmy się, nasz scouting polega na szukaniu zawodników na WyScout i InStat.
Jak wyglądają to chyba nie jest potrzebne do oceny ich pracy.

Z tego co pamiętam mówił o siatce kilkunastu osób na całym świecie które pracują nie tylko dla Wisły i raczej każdy z nich woli zachować anonimowość.
Odpowiedz cytując
skarabeus
Senior Member

Stary 31.08.2020, 22:00
To takie slodkie pierdzenie ze mamy tak swietnych fachowcow, ze chca pozostac anonimowi.
W normalnych klubach jest pelna transparentnosc, zatrudnia sie na etacie czlonkow sztabu scoutingowego i Ci ludzie 100 proc czasu poswiecaja klubowi.

Poza tym mimo wszystko nie widac tego w transferach, ktore przeprowadzono. Yeboah i co najwyzej Turgeman mogli byc podpowiedzeni przez kogos z zewnatrz (zagranicy), ale pozostale transfery to ewidentnie kwestia proponowanych zawodnikow przez managerow.
Odpowiedz cytując
czaro
Senior Member

Od: 11.2004

Stary 31.08.2020, 22:14
X-Ray napisał(a):Wyświetl post
Jeżeli ktoś czytał/oglądał Good Omens, to może kojarzy na jakiej zasadzie funkcjonowała Witchfinder Army : )
Konta "czaro" na innych portalach (w tym tt) nie są moje. Nie odpowiadam za publikowane tam treści.
Odpowiedz cytując
caucus
Socios Wisła Kraków

Od: 11.2018

Stary 31.08.2020, 22:48
To takie slodkie pierdzenie ze mamy tak swietnych fachowcow, ze chca pozostac anonimowi.
W normalnych klubach jest pelna transparentnosc, zatrudnia sie na etacie czlonkow sztabu scoutingowego i Ci ludzie 100 proc czasu poswiecaja klubowi.

Poza tym mimo wszystko nie widac tego w transferach, ktore przeprowadzono. Yeboah i co najwyzej Turgeman mogli byc podpowiedzeni przez kogos z zewnatrz (zagranicy), ale pozostale transfery to ewidentnie kwestia proponowanych zawodnikow przez managerow.
Nie do końca. Powstało w ostatnich latach mnóstwo agencji skautingowych czy statystycznych, którzy dostają zlecenia od klubów. Część ma ekskluziwy z danymi klubami z ligi, niektóre po czasie staje się częścią klubu.

Bez problemu można to wszystko outsourcować i korzystać z doświadczeń i umiejętności ludzi, którzy z tego żyją i niczego nie muszą się uczyć od zera.

I też nie jest tak, że tylko u nas managerowie podpowiadają piłkarzy. To się dzieje w każdej lidze. Agent daje cynk klubowi, że piłkarzowi robi się za ciasno, że może pomóc i wtedy klub sięga po odpowiednie raporty i rozeznaje się, czy akurat ten zawodnik mu się przyda. Najlepsze przykłady ostatnio to Willian w Arsenalu czy Doherty w Tottenhamie.

Mam jednak wrażenie, że u nas nie ma tego najważniejszego elementu - weryfikacji.
Odpowiedz cytując
Karherop
Socios Wisła Kraków

Stary 31.08.2020, 22:49

Gadasz bzdury.
Każdy z wielkich klubów świata ma posiada od kilkunastu do nawet 50 skautów na całym świecie. Proszę dostarcz choć jedną taka listę ktoregokolwiek zachodniego klubu. Nikt nie udostępnia takich informacji.

Owszem sporo nam brakuje do profesjonalizmu, ale nie popadajmy ze skrajności w skrajność,
Odpowiedz cytując
MB1906
Senior Member

Od: 05.2017

Stary 01.09.2020, 09:58
Tylko pismaki przebiegłe wiedzą, że na meczu są scouci X i Y
Odpowiedz cytując
Karherop
Socios Wisła Kraków

Stary 01.09.2020, 11:09
MB1906 napisał(a):Wyświetl post
Tylko pismaki przebiegłe wiedzą, że na meczu są scouci X i Y
Jak wyżebraja akredytację i wejście za free to się szybko wieść rozniesie w klubie i otoczeniu że dany skaut jest na meczu.
Odpowiedz cytując
MB1906
Senior Member

Od: 05.2017

Stary 01.09.2020, 12:46
Sadze raczej, ze to obustronny dobry zwyczaj i moze list sie nie publikuje ale to te nie sa informacje tajne/poufne.
Odpowiedz cytując
Marcinnno
Senior Member

Od: 10.2007

Stary 02.09.2020, 08:48
Moim zdaniem wyznacznikiem trenera jest to, czy poszczególni zawodnicy robią jakiś postęp. Przy Skowronku żaden zawodnik oprócz Buksy i wydaje mi się Klemenza nie zrobił żadnego postępu. Mało tego, Żukow jak przychodził wydawało się, że pogra u nas najwyżej pół roku, a jego forma obecna to tragedia. Trener jest pogubiony, chaotyczny, wystawia zawodników na swoich pozycjach i szczególnie dziwi mnie brak reakcji na to co się dzieje na boisku. Kadrowo wyglądamy bardzo dobrze, a nie przekłada się na ani na wynik, ani na grę.
Odpowiedz cytując
Griszka30KR
Senior Member

Od: 06.2005

Stary 02.09.2020, 09:31
Buksy,a jaki to było postęp? Talent (który miał już wcześniej) do strzelania ładnych bramek?To miał zaraz po przejęciu,teraz jak dla ,mnie zalicza zjazd w dół.
Bednarz=Landryna=......
Odpowiedz cytując
czaro
Senior Member

Od: 11.2004

Stary 02.09.2020, 10:30
Janicki i Klemenz przez chwilę grali lepiej, ale później zjazd - jak wszyscy.
Konta "czaro" na innych portalach (w tym tt) nie są moje. Nie odpowiadam za publikowane tam treści.
Odpowiedz cytując
AgresywnyChomik
Senior Member

Od: 01.2004

Stary 02.09.2020, 10:46
Wszyscy macie jakies roszczenia totalnie z dupy.

Jestesmy ciagle klubem ktory ma mega klopoty, ktory mogl nie istniec.

Dajcie ludziom ogarnac podstawy (niech je robia nawet 3-5 lat)
Przez ten czas bedziemy walczyc o utrzymanie, nie bedzie pucharow, ani mega gwiazd na juz.

Żmudna ciezka praca, byc moze co sezon wymiana 80% kadry.
Jesteśmy gdzie jesteśmy i dlugo sie nic nie zmieni.

To czy trener jest slaby czy zarząd ma kompentencje (w tej chwili przynajmniej dla mnie) schodzi na drugi plan a w obecnej sytuacji liczy sie uczciwosc i dążenie do wyciągnięcia z gówna w jakie dostalismy się po czasach kiedy tym klubem rzadzili najwierniejsi, najukochansi etc.

Podsumowując bedzie biednie byc moze chujowo przez jakis okres(Wisla nie musi miec wyniku tu i teraz - Mistrz czy Puchary) i radze sie do tego przyzwyczaic oraz miec nadzieje na lepsze jutro.

P.s. Krytyka tak ale jazda bez trzymanki po ludziach (w tym pilkarzach) ktorzy w zeszlym roku utrzymali Wisle w lidze to jakis zart.

Wisla z sezonu covidovego dokolonala niesamowitej rzeczy nie tylko wydawaloby sie niemozliwego utrzymania ale rowniez uratowala pilke przed upadkiem, radze o tym pamietac zanim zaczniecie wylewac kolejne pomyje.

Pozdrawiam
Malinowy król malowanych róż
Odpowiedz cytując
maciekkk
Senior Member

Od: 06.2012

Stary 02.09.2020, 10:51
Amen.

Pozdrawiam
Odpowiedz cytując
ramzes190
Senior Member

Od: 09.2014

Stary 02.09.2020, 10:55
AgresywnyChomik napisał(a):Wyświetl post

.....
Wisla z sezonu covidovego dokolonala niesamowitej rzeczy nie tylko wydawaloby sie niemozliwego utrzymania ale rowniez uratowala pilke przed upadkiem, radze o tym pamietac zanim zaczniecie wylewac kolejne pomyje.

Pozdrawiam
Totalnie z dupy to jest Twój post. Płacimy karnety, bilety, ciągle jakieś zbiórki, socios. Mamy prawo wymagać od kopaczy zaangażowania, a od działaczy rozsądnych ruchów transferowych.
Piszesz, że "Wisła dokonała niesamowitej rzeczy" i nie można jej krytykować. Sama jej dokonała? Bez udziału kibiców? Żyjemy w symbiozie i mamy prawo, a nawet psi obowiązek patrzeć działaczom na ręce i komentować ich decyzje.
Odpowiedz cytując
skarabeus
Senior Member

Stary 02.09.2020, 11:01
Chomik.

Nikt nie wymaga mistrzostwa, pucharu i superpucharu. Wymagamy, aby na boisku zespol prezentowal sie godnie a nie kompromitowal klub.
Masz racje, ze wychodzenie z problemow bedzie trwac. Ale niezbednym elementem tego wychodzenia jest transferowanie zawodnikow. Nie da sie transferowac jesli masz partacza trenera, ktory zamiast zawodnika budowac to go dojezdza i tlamsi. No i ciezko transferowac z druzyny ktora jest 4-5... od dolu.

Ja bym byl za tym, aby poswiecic jednego seniora (jego kontrakt) na rzecz trenera z prawdziwego zdarzenia. Niech gra kolejny junior, byle byl tutaj ktos kto ma pojecie o rozwoju druzyny, zawodnikow. Tymczasem jest parodysta, przy ktorym KAZDY sie zwija. Zobaczymy co bedzie po przerwie na reprezentacje. Wtedy bedzie mozna wrocic do tej dyskusji, ale obstawiam, ze ci ktorzy bronia parodyste nie beda mieli nowych argumentow.
Odpowiedz cytując
Marcinnno
Senior Member

Od: 10.2007

Stary 02.09.2020, 11:44
Griszka30KR napisał(a):Wyświetl post
Buksy,a jaki to było postęp? Talent (który miał już wcześniej) do strzelania ładnych bramek?To miał zaraz po przejęciu,teraz jak dla ,mnie zalicza zjazd w dół.
No generalnie można powiedzieć, że za Skowronka Buksa zadebiutował bardziej oto mi chodziło chciałem znaleźć jakieś plusy. Trochę na siłę, ale jednak.
Odpowiedz cytując
luke1906
Senior Member

Od: 11.2002

Stary 02.09.2020, 12:45
Wydaje mi się, że ojebanie 4 ligowca to nie jest roszczenie z dupy. KSZO poległo z Sokołem Sieniawa, Avią Świdnik i Podlasiem Biała Podlaska. Na nasze gwiazdy jednak wystarczyło.
Za dużo kibice wyłożyli własnej kasy w ostatnie 2 lata, żeby nadal tolerować dziadostwo, bylejakość i tumiwisizm ze strony kopaczy.
the future's uncertain
and the end is always near
Odpowiedz cytując
FraMat
Senior Member

Od: 03.2003

Stary 02.09.2020, 13:04

Dajcie ludziom ogarnac podstawy (niech je robia nawet 3-5 lat)
Przez ten czas bedziemy walczyc o utrzymanie, nie bedzie pucharow, ani mega gwiazd na juz.

Jesteśmy gdzie jesteśmy i dlugo sie nic nie zmieni.

To czy trener jest slaby czy zarząd ma kompentencje (w tej chwili przynajmniej dla mnie) schodzi na drugi plan a w obecnej sytuacji liczy sie uczciwosc i dążenie do wyciągnięcia z gówna w jakie dostalismy się po czasach kiedy tym klubem rzadzili najwierniejsi, najukochansi etc.

Podsumowując bedzie biednie byc moze chujowo przez jakis okres(Wisla nie musi miec wyniku tu i teraz - Mistrz czy Puchary) i radze sie do tego przyzwyczaic oraz miec nadzieje na lepsze jutro.

P.s. Krytyka tak ale jazda bez trzymanki po ludziach (w tym pilkarzach) ktorzy w zeszlym roku utrzymali Wisle w lidze to jakis zart.

Pozdrawiam
A ja sobie myślę po prostu, że tym wszystkim krytykującym ( w tym i mnie) nie chodzi wcale o to, żeby:
- Wisła zaczęła teraz wygrywać wszystkie mecze pod rząd
- zdobyła już w tym sezonie MP
- zarząd nagle znalazł środki zrównujące przynajmniej nasz budżet z budżetem eLki

Nam chodzi tylko o to, żeby z tymi piłkarzami, jakich teraz mamy, wychodzić na boisko z takim przygotowaniem (fizycznym i taktycznym), żeby nie musieć się potem wstydzić za takie babole jak porażka z KSZO, czy niezrozumiałe decyzje trenera, które doprowadzają do tego, że drużyna wygląda na boisku jak stado kurczaków z uciętymi głowami, biegających w tę i z powrotem bez sensu.

Nie bolą mnie porażki, gdy widzę, że nie odstajemy drastycznie od rywala, który w tej siermiężnej lidze nie ma szans nawet na zbliżenie się poziomem do średniej drużyny w jakiejśkolwiek innej lidze europejskiej.
Boli mnie, gdy widzę, albo przechodzenie obok meczu, albo zarządzanie drużyną w taki sposób, że każda inna ekipa, niezależne od poziomu rozgrywkowego (czy to KSZO czy to Jaga, czy ro Śląsk), wchodzi w naszą obronę jak w masło, ogrywa nasz środek i drwi sobie z naszego sposobu atakowania.

Rozumiem, że stawiamy w tym sezonie na spokojne utrzymanie się, niwelowanie długu, pracę u podstaw... Ale, do cholery, nawet z takimi założeniami można drużynę przygotować tak, by walczyła jak równy z równym z dowolną drużyna w tej lidze, raz wygrywając, raz przegrywając, ale coś soba prezentując.
Tak, żeby nie było wstyd.
To tylko moje zdanie, z którym nikt nie musi się zgadzać

Odpowiedz cytując
Blixa
Senior Member

Od: 08.2006

Stary 02.09.2020, 14:40
Nie ma zadnego usprawiedliwienia na porazke z KSZO.
Odpowiedz cytując
skarabeus
Senior Member

Stary 02.09.2020, 17:50
FraMat

Lepiej bym tego nie ujal.
Odpowiedz cytując
Merkury
Senior Member

Od: 06.2011

Stary 02.09.2020, 20:26
Mi się wydaje że nasze patrzenie na Trio z biegiem czasu zmienia się z początkowo pozytywnego w stronę jakby deja vu tego co było wcześniej. Ilość błędnych decyzji, dziwne ruchy kadrowe może w krótkim czasie skończyć się dla nas niemilo, kolejny sezon bylejakości to z kolei brak kasy, transferów etc.
Odpowiedz cytując
MaLk
Socios Wisła Kraków

Od: 08.2016

Stary 02.09.2020, 20:59
Wymiana 80% kadry w sytuacji, gdy nie ma sianka na transfery, a doświadczenie pokazuje, że coraz słabsi są zastępowani jeszcze słabszymi?

To je*nie.

W tym sezonie musi się zacząć budowa czegoś trwałego, nawet kosztem wolniejszego spłacania długów. Wierzyciele spółki, racjonalnie oceniając sytuację (nie dotyczy miasta Kraków) muszą sobie zdawać sprawę z tego, że jak spadniemy do I ligi przez nadmierne cięcie kosztów, to prawdopodobieństwo odzyskania przez nich kasy drastycznie spadnie. Zarządzający, nauczeni doświadczeniem poprzedniego sezonu, też powinni sobie zdawać sprawę z tego, że niby to tylko polska ekstraklasa, ale poniżej pewnego poziomu nie da się zejść.

Nie wspominając już o tym, że wymiana kadry kosztuje, nawet jeśli przebiera się w odpadach i darmowych transferach, trzeba rzucić kasę za podpis czy prowizję menedżerską, a i odsetek wyrzuconych pieniędzy w błoto jest przy takiej polityce transferowej spory.

Oszczędzać też trzeba umieć.
Odpowiedz cytując
masada
Senior Member

Od: 06.2006

Stary 02.09.2020, 21:23
A ja się zgadzam z Chomikiem i bym jednak dalej proponował nosić Kubę na rękach, nawet jeśli nie chodzi po wodzie i nie zamienia wody w wino. Powolutku idziemy w dobrym kierunku.
Odpowiedz cytując
X-Ray
Senior Member

Od: 10.2010

Stary 03.09.2020, 00:13
Merkury napisał(a):Wyświetl post
Mi się wydaje że nasze patrzenie na Trio z biegiem czasu zmienia się z początkowo pozytywnego w stronę jakby deja vu tego co było wcześniej.
To chyba tylko w głowach tych oderwanych od rzeczywistości, ciągle tańczący na chmurach ze wspomnieniami złotych czasów. Słusznie zauważył Mateusz Rokuszewki w ostatniej Lidze Minus - niektórzy kibice Wisły powinno sobie zrobić Ice Bucket Chalenge. Dwie kolejki ligowe, dokładnie 180 minut i powstała już ocena - wszystkie transfery to dno, strata kasy, kupiliśmy szrot. Całkiem to zabawne przyznaje.
Ostatnio edytowane przez X-Ray : 03.09.2020 o godz. 00:15.
Wiślacki kumplu, wpadnij na mój profil na Twitterze - TUTAJ.

Cytat:
Jak wy będziecie mieć moje lata, to będziecie o kiju srać chodzić.
Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna

Odpowiedź
Narzędzia tematu
Tryby wyświetlania

Zasady wysyłania postów