The White Star Division - Wisła Kraków

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna
Nazwa użytkownika
Hasło

Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny.

Reklama
Zakłady na Wisłę? Legalni bukmacherzy w Polsce - ranking i recenzje. Sprawdź też STS kod promocyjny.
Odpowiedź

Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
seta
Socios Wisła Kraków

Od: 11.2002

Ignoruj użytkownika Pomoc
Stary 27.07.2018, 11:32
serek.c2 napisał(a):Wyświetl post
Zakładamy, że kropelka to będzie na samym początku - w niedługim czasie (przynajmniej wg mnie) uda się rocznie osiągnąć 5-10% obecnego budżetu SA.
Niestety nie jestem takim optymistą jak kolega, jest nas w tym momencie 193 (słownie: stu dziewięćdziesięciu trzech) z czego większość deklaruje wpłaty na poziomie 50 zyla miesięcznie....
Lepiej siedizeć cicho i wyglądać na idiotę, niż powiedzieć jedno słowo i rozwiać wszelkie wątpliwości.

Odpowiedz cytując
serek.c2
Socios Wisła Kraków

Od: 03.2004

Stary 27.07.2018, 11:36
To tylko osoby z tego forum, wiemy o większej liczbie zainteresowanych

edit. "w niedługim czasie" - czyli rok minimum
Ostatnio edytowane przez serek.c2 : 27.07.2018 o godz. 11:38.
Odpowiedz cytując
7 kotów
P.N.R.I.

Stary 27.07.2018, 11:45
serek.c2 napisał(a):Wyświetl post
To tylko osoby z tego forum, wiemy o większej liczbie zainteresowanych

edit. "w niedługim czasie" - czyli rok minimum
super!

mysle, ze aby ten strumyk pieniedzy mial sens powinnismy celowac w liczbe socios ; 1 - 1.5 tys ?
Boia chi molla !
Odpowiedz cytując
xiondz77
Socios Wisła Kraków

Od: 11.2007

Stary 27.07.2018, 11:57
przy 1k socios a mysle ze od poczatku roku 2019 to mozliwe, przy minimalnej wplacie daje nam kwote 600tys rocznie , a ze wiekszosc deklarowala wiecej to okolo JEDNEGO MILIONA ZLOTYCH co juz daje nam spore mozliwosci.
Odpowiedz cytując
As
Senior Member

Stary 27.07.2018, 13:16
Ogarniecie 1000 socio pewnie potrwa pare lat. Nawet taka Barcelona przy ponad 120 letniej historii, mnostwem trofeow oraz politycznym tlem bycia socio ma ich jedynie 143000.

Kiedys bylem w muzeum Barcelony i tam byla grafika, ktora pokazywala wzrost liczby socio i tez im troche zajelo zanim dobili do konkretnych liczb
Odpowiedz cytując
funkykoval
Socios Wisła Kraków

Od: 05.2005

Stary 27.07.2018, 14:55
najpierw trzeba pewne rzeczy sformalizować - czyli przyjąć statut i zarejestrować stowarzyszenie - kolejnym krokiem będzie przyjmowanie członków do stowarzyszenia z deklaracją wpłaty określonej składki - płatnej rocznie/kwartalnie/miesięcznie. Jeżeli udałoby się tego dokonać do końca sierpnia br. to podejrzewam, że do końca roku w skład stowarzyszenia może wejść 200-300 członków rzeczywistych (takich, którzy będą opłacać składki w zadeklarowanej wysokości). Oczywiście przy założeniu, że każdy płaci minimalną składkę (50zł mies. - 600 zł rocznie) daje to wpływy stosunkowo niewielkie, ale dające pozytywną podstawę i dalszą szansę rozwoju.
Myślę, że zebranie 1000 członków rzeczywistych będzie trwało, ale odnoszę wrażenie, że może to być w granicach 1 do 1,5 roku....
JAZDA, JAZDA, JAZDA BIAŁA GWIAZDA !!!!!!!!!!!!!!!!!!
Odpowiedz cytując
wiesniak842
Socios Wisła Kraków

Od: 01.2015

Stary 27.07.2018, 15:44
Jeśli do końca 2019 roku będziemy mieć 500 osób, generujących średnio 100 zł na osobę to moim zdaniem będzie już bardzo dobrze. Tysiąc po roku to byłby dla mnie kosmos.
Odpowiedz cytując
Blaszczu16
Koneser

Od: 07.2009

Stary 27.07.2018, 19:33
Przecież już prawie 200 osób zadeklarowało chęć dołączenia do socios. Dojdą osoby spoza forum, twittera, może jacyś byli piłkarze, ludzie starsi, którzy nie korzystają z forum, czy internetu. Myślę, że liczba 1000 jest do zrobienia w niedalekiej przyszłości.
Odpowiedz cytując
Tomasson
Member

Od: 11.2007

Stary 27.07.2018, 20:09
Blaszczu, jeśli spośród tych 200 osób okaże się że 120-130 osób zostanie i będzie w naszej społeczności to wynik będzie dobry. Obiawiam się że jak to w życiu bywa jak przyjdzie co do czego to ludzie się wykruszą.
Przepraszam za interpunkcję, ale pisze spod kołowrotków
Odpowiedz cytując
As
Senior Member

Stary 28.07.2018, 09:32
Blaszczu16 napisał(a):Wyświetl post
Przecież już prawie 200 osób zadeklarowało chęć dołączenia do socios. Dojdą osoby spoza forum, twittera, może jacyś byli piłkarze, ludzie starsi, którzy nie korzystają z forum, czy internetu. Myślę, że liczba 1000 jest do zrobienia w niedalekiej przyszłości.
Wlasnie - zadeklarowalo. Na 100% tyle osob sie nie zapisze a czesc pewnie z jakichs powodow odpadnie po jakims czasie.
Odpowiedz cytując
Blaszczu16
Koneser

Od: 07.2009

Stary 28.07.2018, 09:34
To po diabla robia z mordy szmate? Jak ktos skapi to niech nie udziela sie w temacie socios, a nie deklaruje sie w ankiecie.
Odpowiedz cytując
As
Senior Member

Stary 28.07.2018, 09:36
Raz, ze tacy sa ludzie - wielu ma slomiany zapal a dwa, ze czasem spotyka cie wypadek losowy i potrzebujesz kase na cos wazniejszego. Zycie.

Zobacz po drugie o ktorej godzinie ludzie sie zapisywali - po paru browcach wydaje ci sie ze wszystko jest do zrobienia i chetnie zgadzasz sie na rozne inicjatywy.

"-Stary powinnismy totalnie uzbierac kase na na terenowke i pojechac przez syberie do Chin.
-Zajebisty pomysl, robimy to!"

Jesli wiesz co mam na mysli
Ostatnio edytowane przez As : 28.07.2018 o godz. 09:39.
Odpowiedz cytując
pzkwr
Senior Member

Od: 02.2006

Stary 29.07.2018, 08:54
As napisał(a):Wyświetl post
"-Stary powinnismy totalnie uzbierac kase na na terenowke i pojechac przez syberie do Chin.
-Zajebisty pomysl, robimy to!"
Skąd ja to znam
Myśle, że lepiej zrobić ostrożne założenia i się później ewentualnie pozytywnie rozczarować. Z drugiej stroy jest też spora grupa osób (w tym też ja), którzy z dużym zainteresowaniem przyglądają się pomysłowi socios i do niego prawdopodobnie pzystąpią po nabraniu bardzie realnych i konkretnych kształtów.
rrr
Odpowiedz cytując
Okid2
Junior Member

Od: 07.2018

Stary 29.07.2018, 10:21
Czytam, czytam i to jest dobra lektura do niedzielnej kawy Jakiś czas temu określiłem, oczywiście, chęć przystąpienia do inicjatywy... Wiele kwestii tu poruszono, natomiast mam póki co konkretniejsze przemyślenia co do dwóch:

-Wysokość wpłat. Chyba dobrym pomysłem jest zaproponowanie wpłaty minimalnej, np. te rzeczone 50 PLN. Ktoś da więcej? Super. Ja sam na tą chwilę na spokoju mogę zadeklarować 1200 - 2000 zł rocznie + ewentualnie jakieś "bonusy".

-Jestem raczej przeciwny temu aby umniejszać w jakikolwiek sposób przynależność osób, które wpłacą 50 PLN/mies, względem tych, którzy wpłacą więcej. NIE O TO CHODZI W TEJ IDEI.

Na temat już trafiłem, więc będę bacznie śledził
Odpowiedz cytując
tedyy
Senior Member

Od: 08.2008

Stary 29.07.2018, 21:39
Oprócz członkostwa normalnego mogłoby być młodzieżowe dziecięce ze stawka 5-10 zł przypuszczam że byliby chętni
Odpowiedz cytując
siemstein
Senior Member

Od: 05.2007

Stary 30.07.2018, 23:12
A ja podejdę do tematu trochę z innej strony. Cała inicjatywa jest bardzo dobra, zgadzam się z nią w 100%. Chciałbym jedynie nakreślić w jaki sposób ja widzę funkcjonowanie socios w Wiśle.

Czy jest socios co do reguły? Zwykle jest to grupa kibiców, zrzeszona w stowarzyszeniu, którzy są faktycznymi właścicielami klubu. Oczywiście, taki stan rzeczy w Polsce nie będzie funkcjonował, a przynajmniej nie przez najbliższe parę, paręnaście lat (jeśli w ogóle). Są jednak reguły, dzięki którym socios jest wyjątkowe, a które można by przelać na rynek Polski. Czego bym oczekiwał od Socios Wisły Kraków? (biorę pod uwagę perspektywę czasową):

Przede wszystkim elitarności - rozumiem, że w tym momencie na pierwszym miejscu jest zasada "wszystkie ręce na pokład", ale tak jak już pisaliście wyżej, słomiany zapał czy inne czynniki spowodują, że jakość członków nie będzie najwyższa. Dobrze by było, żeby ta organizacja nabrała charakteru bardziej elitarnego, nie dostępnego dla każdego szaraka. Socios muszą być ludzie odpowiedzialni, którzy z dziadka na ojca, z ojca na syna, będą kultywować w rodzinie tradycje Wiślackie, dla których kupno karnetu nie będzie czymś unikalnym, ale czymś naturalnym. Przykład Realu Madryt - socios zostają ludzie, którzy albo prolongują ubiegłoroczne członkostwo, albo ktoś umiera, a najbliższy z rodziny dziedziczy członkostwo. Ilość miejsc w organizacji jest ograniczona dla ludzi, którzy już są sprawdzeni, którzy żyją życiem klubu.

Nie chciałbym, żeby socios Wisły stało się po prostu kontrstowarzyszeniem dla SKWK, albo w zasadzie sponsorem klubu. My jako socios musimy żyć tym co się dzieje w klubie, dlatego z biegiem czasu, bardzo ważne są rozmowy z klubem w ten sposób, żeby mieć realny wpływ na to co się tam dzieje - oczywiście w perspektywie 5 czy 10 lat.

Może i się zapędzam w przyszłość, może i jestem naiwny, ale w biedzie czasem wychodzą najlepsze pomysły - a taki pomysł podał ktoś, kto wymyślił temat socios na tym forum. Wiem, że pod spodem ktoś mi napisze, że jestem oderwany od rzeczywistości Dlatego piszę, myślę w perspektywie przyszłości, że tak to powinno wszystko wyglądać. W socios Wisły nie potrzeba ludzi, którzy deklarują chęć pomocy klubowi, rozpamiętując sukcesy Cupiała, oczekujące na nadejście tych sukcesów. Tacy ludzie wysypią się za chwilę, jeśli te sukcesy nie nadejdą - taka jest rzeczywistość. Polak z natury jednoczy się w sytuacjach kryzysowych, a zobaczycie co będzie za miesiąc/2 miesiące, jeśli sytuacja finansowa, sytuacja ze stadionem, jako tako się ustabilizuje. 50 % wszystkich, którzy zadeklarowali chęć pomocy nagle z forum zniknie.

Potrzeba ludzi z pomysłem, którzy będą mieli wizję w jaki sposób rozwijać socios. Chciałbym, żeby każdy jeden członek był równy drugiemu i czy to na walnym zgromadzeniu(jeśli takowe będą) czy na jakimkolwiek spotkaniu członków mógł się wypowiedzieć co zmienić, co usprawnić, co zrobić żeby i organizacja, a co za tym idzie i klub rośli w siłę.

Nie chodzi mi o odsiewanie czy podział na lepszych i gorszych. Chodzi po prostu o nadaniu odpowiedniej nobilitacji tym, którzy na tą nobilitację zasługują. Przyjmijmy na początku wszystkich, to jasne, w tym momencie mamy inne priorytety. Zobaczycie jednak, że Ci ludzie, którzy będą trwali w członkostwie, będą stanować zajebistą podstawę dla funkcjonowania organizacji i może w przyszłości klubu. Punkt, w którym tylko takie osoby będą socios nakreśli się sam.

Uff, trochę się rozpisałem, tak czy owak, gratulacje dla pomysłodawcy, obyśmy to fajnie poprowadzili
Odpowiedz cytując
Konrad.
Socios Wisła Kraków

Od: 07.2003

Stary 31.07.2018, 11:23
Kolega wyżej odleciał w przyszłość za bardzo, ja chciałem przedstawić własną "wizję" na najbliższe miesiące...

Po pierwsze chyba wszyscy się zgadzamy co do kwot: 50, 100, 200. Choć tak jak ktoś tu pisał rozważył bym wprowadzenie kwoty dla młodzieży w wysokości 25 zł (warunek nie ukończone 18 lat). Pamiętam jaki problem był ogarnąć kasę gdy się miało 15 lat - trzeba było sobie najzwyczajniej czegoś odmówić. Jeśli jakiś chłopak jest gotów to robić, to jak najbardziej powinien mieć możliwość należenia do socios (aczkolwiek nie róbmy jaj z 5 złotymi miesięcznie)...

Dwa: jak przyciągnąć kibiców? Dać im poczucie elitarności i złudzenie wpływu na działania klubu.
Jeśli chodzi o pierwszą rzecz, to uważam, że super sprawą przyciągającą nie tylko pikników, byłby fakt, aby wszelkie newsy z klubu najpierw szły na maila do socios. Od ważnych jak nowy piłkarz/sponsor, po pierdółki typu odwołanie od kartki, czy zmiana terminu meczu. Wszystko co jest na fb, zanim tam się pojawi, godzine-dwie wcześniej jest wysyłane do socios.

Co do "złudzenia" zarządzania klubem - uważam, że klub mógłby prosić o opinię w danej sprawie taką grupę. Zanim ktoś wybuchnie śmiechem - nie chodzi mi o pytanie "jakiego napastnika kupić?" , tylko bardziej o "pojawiła się propozycja zatrudnienia w klubie p. Surmy, chcielibyśmy poznać waszą opinię na ten temat". Oczywiście opinia nie byłaby w żadnym wypadku wiążąca, pozwoliło by to jednak uniknąć pewnych wpadek (jak np. ta gdy zatrudniono juniora, który na FB miał anty-Wiślackie strony).

Prawo głosu miałby każdy aktywny członek, który nie ma zaległości za ostatnie 3 miesiące (w przyszłości wydłużyłbym to do 6 miesięcy).

Ostatnia rzecz, to komunikacja z klubem. Znowu: nie chodzi o pytanie, które są chronione tajemnicą handlową itp. Ale o normalne rzeczy na które pani prezes odpowiada w wywiadach - po co mam czekać dwa miesiące i wchodzić na jakieś weszło, skoro sam miałbym możliwość o to zapytania?

W nawiązaniu do tego: wiem, że pojawiła się propozycja spotkań z zarządem itp. Uważam, że jest to strata czasu i pieniędzy. Bo przecież trzeba ogarnąć salkę, oświetlenie, nagłośnienie, ktoś musi sprawdzać czy na spotkanie wchodzą tylko socios - potrzebne będą jakieś legitki itp. Co najważniejsze jednak - będziemy zabierać czas: zarówno zarządowi, jak i sobie. Sam będę jeszcze kilka na lat na emigracji i mega wyzwaniem jest dla mnie zgranie urlopu swojego, żony i dzieciaków, aby przylecieć do Polski, tak aby zaliczyć jakiś mecz. Zresztą kumpel ma podobny problem, mimo że mieszka w Krakowie - firma pochłania go na 18 godzin na dobę...

Dlatego uważam, że tego typu rzeczy powinniśmy ogarniać przez internet. Jest to najlepsza forma komunikacji, zarówno strona pytająca i odpowiadająca ma czas aby ładnie i rzetelnie sformułować wypowiedź. Nie usłyszymy wtedy "nie pamiętam", "wydaję mi się", "muszę sprawdzić" itp...

Fizyczne spotkanie można ogarnąć raz w roku, w sezonie urlopowym...

Co do płatności - nie wiem kto będzie to ogarniał od strony technicznej (rav?), ale pamiętajcie proszę o płatności kartą, nie tylko przelewach. Ja konta w polskim banku nie mam i nie będę miał, a przelew na polskie konto kosztuje mnie więcej niż użycie kredytówki. No chyba, że to jakieś mega koszty i prowizje.
Urodzinowa zbiórka na rehabilitację Martynki

https://zrzutka.pl/r64vya
Odpowiedz cytując
paralaksa
Member

Od: 04.2018

Stary 01.08.2018, 13:48
1. na jakiej zasadzie mialoby dzialac socjos?
2. jakie by byly obowiazki i kompetencje czlonka?
3. czy mozna dolaczyc i lozyc skladki zza granicy
4. kiedy macie zamiar 'ruszyc' z tematem?

pozdro : )
Odpowiedz cytując
As
Senior Member

Stary 01.08.2018, 13:56
Nie zebym dzielil skore na niedzwiedziu ale tak sobie luzno myslalem jakie cele powinnismy postawic przed socios i jak dozyc do ich realizacji. Przy zalozeniu, ze na poczatek bedziemy dysponowac mniej wiecej PLN10k miesiecznie.

Cele krotkoterminowe:
Przede wszystkim na poczatku powinnismy podjac taka forme pomocy klubowi, ktora rownoczesnie zapewni nam jakis poziom rozglosu w mediach tak abysmy podejmowanymi akcjami nie tylko pomagali klubowi ale tez przyciagali nowych czlonkow. Zwykle wplacanie kasy do klubu jest oczywiscie dobre ale nie zapewni nam artykulow na poczytnych portalach czy w social media. Uawazam, ze powinnismy podjac cele male ale widoczne dla kibicow zeby ludzie pomysleli "fajne to, tez sie przylacze". Przykladowo moglibysmy:
- Zaplacic za wymine lub umycie krzeselek (info na telebimie podczas meczu "Krzeselka na sektorze A23 zostaly wymienione ze srodkow Socios Wisla")
- Zorganizowac na placu przed stadionem "Strefe Kibica" - polaczyc srodki wlasne oraz zachecic sposnorow, ktorzy mogliby rozlozyc swoj namiot, promowac swoj produkt a takze zorganizowac np konkurs dla kibicow. Dmuchane zamki dla dzieci lub jakis plac zabaw, moze ogrodek piwny zeby mecz dla ludzi nie byl jak msza w kosciele "Przyszedl odbebnil poszedl". Tesknie za czasami kiedy spotykalo sie na schodach instytutu AGH na piwko przed meczem. Mysle, ze wiele ludzi za tym teskni. To pewnie by tez podnioslo frekwencje na samym meczu. Mysle, ze sporo ludzi, ktorzy teraz wybieraja sofe i piwo przyszliby na stadion zeby przed meczem spotkac sie z kumplami, pogadac o meczu i wypic piwko.

Cele dlugoterminowe:
I to jest cos na co powinnismy sie uzbroic w cieprliwosc zakup akcji klubu. Nawet jesli by to miala byc ilosc symboliczna to da nam nie tylko poczucie wspolwlascicielstwa to rowniez da nam prawo do zabierania glosu na temat klubu, ktory jako glos akcjonariusza bedzie nieco powazniejszy niz oswiadczenia SKWK. Druga rzecz, ze posiadanie akcji klubu powaznie nakreciloby wzrost czlonkostwa - kazdy chcialby choc po czesci wlascicielem klubu. Bedzie to jednak cholernie trudne do zrealizowania i pewnie bedziemy na to pracowac kilka lat. Najpierw bedziemy musieli pokazac sie jako wiarygodne stowarzyszenie bo nikt raczej nie sprzeda akcji jakiejs zbieraninie. Poza tym bedziemy musieli zaoszczedzic $$$.

To tyle, takie luzne przemyslenia na temat "a co dalej?".
Ostatnio edytowane przez As : 01.08.2018 o godz. 14:04.
Odpowiedz cytując
adq93
Junior Member

Stary 02.08.2018, 23:19. Może
No to może dopóki jest akcja to zobaczymy jak by to zadziałało , i ile by było tak naprawdę osób ? Kupmy po 4 bilety dla domu dziecka i screeny dodamy tu dla potwierdzenia . Zobaczysz czy będzie nadal 200 osób
Odpowiedz cytując
Radekrrrrrr
Junior Member

Stary 07.08.2018, 08:45
Wszystko Fajnie, jest ponad 200 chętnych, a to tylko na forum gdzie nie każdy z chętnych w ogóle wie o tym temacie, natomiast sprawa trochę obecnie ucichła, niby jest lepiej w Wiśle, więc i zainteresowanie jest mniejsze, natomiast ten temat trzeba wdrożyć w życie. Jeśli Wisła to MY to My też musimy wziąć za nią odpowiedzialność!
Odpowiedz cytując
funkykoval
Socios Wisła Kraków

Od: 05.2005

Stary 07.08.2018, 09:19
Po pierwsze dzieje się
Po drugie - statut, rejestracja stowarzyszenia socios musi chwilę potrwać
Po trzecie - nie od razu Kraków zbudowano - liczba członków może zacząć wzrastać
Po czwarte - jeżeli będzie odpowiednia liczba członków, która przełoży się na odpowiednie kwoty zasilające klub regularnie, to wówczas można myśleć o dalszych działaniach i pomysłach...
Na dzień dzisiejszy czekamy na rejestrację i otwarcie przyjmowania nowych członków bo założyciele już się zebrali.....
JAZDA, JAZDA, JAZDA BIAŁA GWIAZDA !!!!!!!!!!!!!!!!!!
Odpowiedz cytując
DeadOrAlive
Senior Member

Od: 03.2007

Stary 07.08.2018, 09:27
Panowie, 200 osób po 50 zł to juz daje 10 000 miesięcznie
Po co iść na łatwiznę, warto czasem złapać bliznę od życia..

We were the Kings and Queens of promise... !
Odpowiedz cytując
As
Senior Member

Stary 07.08.2018, 09:54
Wczoraj byla lekka gownoburza na twitterze odnosnie naszej inicjatywy.

Ktos wrzucil tweeta odnosnie Socios, ze niby startujemy za kilka dni, jakie beda stawki itd. Wielu Wislakow z TT nie siedzi na forum i nie maja pojecia o naszych dyskusjach tutaj. tym bardziej, ze wiazace decyzje nie zostaly jeszcze podjete.

Apelowalbym zatem o pewien rodzaj ladu korporacyjnego w kwestii pisania na TT. Jesli bedziemy publikowac tweety sprzecznej tresci lub o niejasnym przekazie to mozemy stracic wiarygodnosc zanim tak naprawde wystartujemy. Ludzie juz zaczeli spekulowac, ze to jakis walek, kwestionuja transparentnosc finansow, niektorzy zakladaja przejecie akcji klubu a calkiem sporo osob pyta co bede z tego mial.

Mysle, ze powinnismy otworzyc profil na TT - nie wiem czy teraz czy pozniej ale napewno bedzie nam potrzebny.
Pewnie nalezaloby tez miec oficjalny przekaz odnosnie obecnych celow i zalozen naszego stowarzyszenia:

- bezinteresowna pomoc klubowi - oprocz satysfakcji nic z tego nie bedziesz mial.
- Finanse beda w 100% rozliczane
- Nie planujemy zakupu akcji klubu w najblizszej przyszlosci.
- Konkretny rodzaj pomocy klubowi jeszcze nie zostal potwierdzony.

^^To oczywiscie tylko przykladowe podpunkty. Fakt jednak jest taki iz przekaz w social media powinien byc spojny.
Odpowiedz cytując
romano14
Socios Wisła Kraków

Od: 06.2011

Stary 07.08.2018, 10:00
I tą DYSZKĘ na młodzież. Niech rosną na chwałę Wisły!
Odpowiedz cytując
ArturBarlinek
Socios Wisła Kraków

Od: 10.2011

Stary 07.08.2018, 10:17
A niektórzy deklarują nawet 200 i więcej, będzie moc!

Myślę, że około 300.000 spokojnie możemy zbierać przy ledwie 200 osobach

Sarapata o Głowackim i Brożku: Dziękuję za szacunek do kibiców, wierność barwom, siłę charakteru, wyrozumiałość i klasę. Za stawianie zawsze na pierwszym miejscu dobra klubu. Jesteście Wisłą Kraków. Jej siłą, historią i legendą na zawsze!

Odpowiedz cytując
rav
Socios Wisła Kraków

Stary 07.08.2018, 12:37
- bezinteresowna pomoc klubowi - oprocz satysfakcji nic z tego nie bedziesz mial
To bym jakoś inaczej zredagował. Wydźwięk jest taki: dawaj kasę i sp..aj. Nie podoba mi się to nie tylko z PR-owego punktu widzenia, ale także dlatego, że tak po prostu nie jest. Oczywiście, że punktem wyjścia jest jest chęć pomocy klubowi. Natomiast przewidywane są m.in.:
- mechanizmy pozwalające na kontrolę tego na co przekazywane będą środki,
- możliwość uczestniczenia we wspólnych projektach z klubem.

- Nie planujemy zakupu akcji klubu w najblizszej przyszlosci.
Nie planujemy w najbliższej przyszłości, ponieważ nie można podjąć takiej decyzji tylko na podstawie szacunków ilu socios będzie. Gdyby okazało się, że socios jest bardzo dużo i wsparcie dla klubu jest znaczące, to zakup akcji klubu nie jest niemożliwy.
Jeśli ktoś wymaga od socios deklaracji, czy grupa zakupi akcje klubu to powiem: Nie. Ale nigdy nie mów nigdy.

- Konkretny rodzaj pomocy klubowi jeszcze nie zostal potwierdzony.
Są pomysły w jaki sposób pomóc klubowi, natomiast wiążące decyzje nastąpią, gdy grupa socios zostanie utworzona i właśnie ona zdecyduje.
Ostatnio edytowane przez rav : 07.08.2018 o godz. 12:41.
Odpowiedz cytując
pan_premier
Senior Member

Od: 01.2003

Stary 07.08.2018, 13:06
rav- dobrze napisane.
mając porządną bazę członków i zasoby na pewno trzeba by iść w stronę wspólwłasności/minimalnej decyzyjności co co kierunków działania klubu.
Po pierwsze dlatego żeby członkostwo dawało jakąś realna namiastkę wpływu, a po drugie, i pisze to z przykrością, klub jest słaby jak nigdy, jeśli stworzymy realną siłę, to teraz jest czas na wynegocjowanie więcej
Ci kibice potrafią uczynić niesamowity kocioł rytmicznie uderzając nogami - informuje Wojciech Łobodziński, który grał na tym obiekcie z reprezentacją Polski.
Odpowiedz cytując
As
Senior Member

Stary 07.08.2018, 13:17
@rav te podpunkty napisalem tylko jako uogolnione przyklady - chodzi mi bardziej o to, ze musimy miec spojna wizje, zeby jakas przypadkowa osoba nie rozsiewala nieprawdziwych badz niepotwierdzonych informacji.

Co do akcji klubu to raz, ze bedziemy musieli najpierw pare lat dzialac i summiennie zapracowac na zaufanie TSu zanim w ogole rozwaza sprzedaz akcji. Po drugie gdyby klub jednak zostal sprzedany to nowy inwestor zapewne tak czy inaczej nie bedzie zainteresowany odsprzedaniem pakietu.

Nie mam poza tym watpliwosci, ze nawet gdyby udalo sie za pare lat kupic akcje to bylaby to ilosc symboliczna. Bardziej sprawa prestizu niz faktycznego wplywu na klub.
Odpowiedz cytując
KOMINEK
ANAJNARAB

Od: 05.2004

Stary 07.08.2018, 13:33
Panowie i Panie dzieje się . Jutro pewnie więcej informacji damy
Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna

Odpowiedź
Narzędzia tematu
Tryby wyświetlania