The White Star Division - Wisła Kraków

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna
Nazwa użytkownika
Hasło

Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny.

Reklama
Zakłady na Wisłę? Legalni bukmacherzy w Polsce - ranking i recenzje. Sprawdź też STS kod promocyjny.
Odpowiedź

Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
pepe72
Senior Member

Od: 08.2005

Ignoruj użytkownika Pomoc
Stary 25.07.2018, 01:06
Martinus napisał(a):Wyświetl post
Biorąc pod uwagę sytuację finansową Wisły nie widzę najmniejszego powodu dla którego ktoś miałby być zainteresowany wejściem w tym momencie do klubu. Oprócz wykupienia akcji potrzeba na dzień dobry dobrych kilku/kilkunastu baniek na wyjście na prostą. A aktywa jakie ewentualni nabywcy mieliby przejąć są bardzo małe.
Dwa razy już go przerabialiśmy, na trzeci raz ochoty nie mam.
Najgorsze jednak jest to, że chociaż tak mało prawdopodobny to jednocześnie jedyny wariant przy którym Wisła może przetrwać w ekstraklasie.
Ja to widzę inaczej.
Teraz jest jedyna szansa by odkupić Wisłę od "kibiców". O ile nie pokręciłem to jeden się ukrywa, drugi siedzi. Wisła została przeczołgana przez "miasto". Więc jej pozycja negocjacyjna jest dość słaba.
Jakby sytuacja była stabilna to przejęcie pakietu kontrolnego nie byłoby możliwe.
Odpowiedz cytując
serek.c2
Socios Wisła Kraków

Od: 03.2004

Stary 25.07.2018, 05:30
pepe72 napisał(a):Wyświetl post
Ale TS już kilka razy pokazał, że nie zamierza sprzedać SA.
Kiedy i w jaki sposób?
Odpowiedz cytując
ciacho
Senior Member

Od: 06.2007

Stary 25.07.2018, 06:09
donecki napisał(a):Wyświetl post
Dukat na TT właśnie stwierdził że przez Jadczaka pewien inwestor odpuścił. Wg mnie Bragiel out
Tak tak.. inwestor odpuścił bo jakiś nieznany dziennikarzyna (kuźwa kto to w ogóle jest Jadczak?) źle pisał o Wisle Niech ten człowiek przestanie się już kompromitować i zamilknie.
Odpowiedz cytując
Krotochwila
Senior Member

Od: 07.2011

Stary 25.07.2018, 07:47
ciacho napisał(a):Wyświetl post
Tak tak.. inwestor odpuścił bo jakiś nieznany dziennikarzyna (kuźwa kto to w ogóle jest Jadczak?) źle pisał o Wisle Niech ten człowiek przestanie się już kompromitować i zamilknie.
Według Dukata winny jest ten, który krzyczy "złodziej" a nie sam złodziej. Ciekawa retoryka. I znów, połowa forum przytaknie.
vel HatefulRespect
Odpowiedz cytując
Lukasz
Senior Member

Od: 08.2010

Stary 25.07.2018, 09:46
czaro napisał(a):Wyświetl post
Żeby stwierdzić, że TS nie jest chętne sprzedać SA - pozostawiając już na boku wiarygodność i efektywność nowego właściciela - musiałoby albo wydać stosowne oświadczenie albo odrzucić kilka korzystnych ofert. Wynika to z tego, że możemy komentować i oceniać czyny, a nie domysły dotyczące stanu cudzego umysłu. Nie ma żadnych informacji, że do takich zdarzeń doszło. Proszę o dowody, wypowiedź potencjalnego inwestora, cokolwiek.
Proszę, zacytuje wypowiedź eksperta:

wolfy napisał(a):Wyświetl post
(..) Zresztą Cupiał zrobił to samo za co krytykujecie Sarapatę, tylko razy dziesięć.(..)
I żeby nie było - zgadzam się z tym całkowicie, tylko bardziej uogólniam. Dla mnie jeśli wynik pracy/próba sprzedaży A i B jest zadziwiająco podobny a nie powinien być to znaczy że na pewno problem nie leży w osobach A i B tylko zwyczajnie w czymś/kimś poza.

funkykoval napisał(a):Wyświetl post
Czy zdajesz sobie sprawę, że budynek w którym znajduje się siłownia jest własnością TS WISŁA a nie Wisła S.A. czyli zupełnie innego podmiotu ?
I masz całkowitą rację!

Jest innego podmiotu. Nic SA do tego. Tylko dlaczego jest taka dziwna asymetria? Z jednej strony budynek jest TS, wiec SA wpływu na umowę i wynajem nie ma a z drugiej strony jest tak że SA podejmuje decyzje odnośnie Surmy i musi z jakiegoś nieznanego powodu położyć uszy a przecież tylko SA jest władna w tych sprawach. Nic TS, Miśkowi, Majchrowskiemu czy takiemu Trumpowi do tego kto jest trenerem w Wiśle. Nic a nic.

Przecież to totalny absurd twierdzić że SA ma lub mogłaby mieć wpływ na decyzje TS. Bo to tak jakby twierdzić że Trump ma wpływ na cokolwiek innego niż to co się dzieje w USA vel Ameryce.
Ostatnio edytowane przez Lukasz : 25.07.2018 o godz. 09:48.
JM:"Życie jest jak rower - nie kręcisz nie jedziesz" TF: "Dziś Wisła Kraków ma zapewnione optymalne warunki prowadzenia działalności sportowej."
"... jakieś dziwne wizje zagłady (..) Nie wiem czym to jest spowodowane, nie wnikam w to, ale trochę mnie to niepokoi"
TS: Zajmujemy się sportem, nie sprawiedliwością, ani praworządnością.(..) Towarzystwo Sportowe „Wisła” Kraków informuje, iż od godziny 16.00 nie jest już właścicielem piłkarskiej spółki Wisła Kraków SA
Odpowiedz cytując
wester
Senior Member

Od: 08.2016

Stary 25.07.2018, 10:35
Krotochwila napisał(a):Wyświetl post
Według Dukata winny jest ten, który krzyczy "złodziej" a nie sam złodziej. Ciekawa retoryka. I znów, połowa forum przytaknie.
Oczywiście zawsze winy jest cały świat tylko nie my "Wielka Wisla", winni są źli dziennikarze, winny jest Stanowsk i weszło, winny jest Miga, Jadczak, winny jest Majchrowski, winna jest Legia, Gazeta Wyborcza, Cracovia, PZPN i Boniek wszędzie jest spiek mający pogrzebać Wisłę.

Zdaję się że to pewna grupa kibiców wrzuciła na sztandar Wisly rekina co oczywiście było wizerunkową katastrofą, do tego dodam podzielenie własnego środowiska liczne strzały PRowe w stopę, sami dawali preteksty dziennikarzom aby nakręcali ten negatywny PR Wisłę Kraków.

Jeśli jest jakieś ziarnko prawdy że grupa inwestorów z małopolski ma jakieś plany względem Wisły to musieliby zacząć od pewnych podstaw. We współpracy z kibicami trzeba kreować Wisłę na taki klub który walczy i potępia krakowskie patologie kibicowskie. Po prostu trzeba to jakoś wszystko próbować odkręcać na tej płaszczyźnie jednocześnie nie doprowadzając do konfliktu na trybunach.
Odpowiedz cytując
donecki
Senior Member

Od: 08.2005

Stary 25.07.2018, 10:59
W ogóle Dukat nie bije się w pierś że to jego wina na tym wczorajszym TT i dalej jedzie z nami jak z osłami
Trzeba ich wszystkich rozgonic bo to ślepe osoby
Odpowiedz cytując
nesta
Senior Member

Od: 11.2002

Stary 25.07.2018, 11:06
U Dukata mnie zadziwia całkowity brak samokrytyki i refleksji. Tak w oświadczeniu jak i we wczorajszych wpisach na TT. Jeszcze po tej akcji z wakacjami... Naprawdę jest ostatnią osobą, która powinna się teraz wypowiadać. To, że nie jest w zarządzie nic tu nie zmienia, bo wprost jest z klubem kojarzony. I klubowi, który ma tak duże problemy w sferze PR jeszcze bardziej szkodzi. Jątrzy i insynuuje. Sugerowanie, że Jadczak przekonał Bragiela do nie inwestowania w Wisłę to jakiejś kuriozum i obraża elementarną logikę. Zakładając, że Jadczak coś Bragielowi pokazał, to gdyby wszystko było ok to ten drugi by się nie wycofał. Zatem winny nie jest Jadczak tylko sytuacja w klubie.

Na weszło.fm właśnie Karcz potwierdził, że jest coś na rzeczy ze zmianą właściciela i wiele może się okazać w najbliższych dniach.
Ostatnio edytowane przez nesta : 25.07.2018 o godz. 11:08.
Odpowiedz cytując
Sylwus1988
Member

Od: 03.2018

Stary 25.07.2018, 11:26
Tez słuchałem. Mowili coś ze w sobote konferencja i może dowiemy sie czegoś więcej. Mówili o jakimś gosciu z Niepołomic ale nie zapamiętałem nazwiska. Mówili ze Ziętek pomaga zakulisowo.
Oglądałem też wczoraj powtorke ligi plus z prezes Sarapatą i kurcze szkoda mi się jej zrobiło. Moze to tylko moje wrażenie ale tak mi się zdaje ze ta kobieta to kłębek nerwów.
Odpowiedz cytując
Guzik
Senior Member

Stary 25.07.2018, 11:35
Szkoda że przy rozwiązaniu umowy nie można było zawrzeć klauzuli lojalnościowej, że nie może podpisać kontraktu z klubem z poza Hiszpanii. Oczywiście to są wywody po fakcie ��
Odpowiedz cytując
funkykoval
Socios Wisła Kraków

Od: 05.2005

Stary 25.07.2018, 11:47
Cytat:
Sedonh napisał:

Ależ pieprzenie.. nie ma tam Junco bo Junco nie był w zarządzie, serio wierzysz w bajeczki kobiety która okłamała Cię pare razy?
Wierzę we wpisy w KRS a tam w marcu 2017 roku wykreślono
Jose Manuel Junco Barbola - wiceprezes zarządu

Więc nie kłam Ty

Cytat:
Sedonh napisał:
Zastanawiające... jak dla mnie patologiczne, to ponad stuletni klub a nie sklep ....a osiedlowy, nie wiesz ile zarabia, a choćby zarabiała 2000zł miesięcznie to nadal jest to kolesiostwo, niedopuszczalne w profesjonalnie zarządzanym przedsiębiorstwie.
Jeżeli właściciel klubu (jest nim nadal TS) powołuje zarząd i daje mu wynagrodzenie, to Tobie jako nie właścicielowi delikatnie mówiąc g...wno do tego kogo powołuje i z jakim wynagrodzeniem....
Idź pod jakąkolwiek firmę prywatną i zapytaj się dlaczego tam prezesem został powołany syn właściciela firmy, a nie Ty.....

Nawet jak tego nie zrobisz to jesteś śmieszny.............

Cytat:
Sedonh napisał:
W oświadczeniu dukata za to było o "nieuzasadnionej krytyce", przypominam, że to oświadczenie menadżera Miśka, przestępcy.
Menedżera Miśka ? To znaczy, że to on zarządza Miśkiem i jego jakimiś przestępczymi interesami ? Może Dukat kazał mu rzucić w sędziego na meczu z Parmą ?
Damian Dukat był przez długi okres obciążeniem PR - owym klubu i temu nikt nie zaprzecza, ale znów zaproponuję: Idź pod siłownię i tłumacz wszystkim klientom siłowni, że płacąc Miśkowi przestępcy - są jego wspólnikami w popełnianych przestępstwach.....

Cytat:
Sedonh napisał:
Wisła to MY. Co widać najlepiej po obecnych działaniach kibiców, to nie Ci nieudolni działacze uratują klub, tylko MY kibice
Nieudolni działacze biorąc klub z zadłużeniem i bez kroplówek z reklam TFK i podmiotów powiązanych, zdołali ten klub utrzymać na powierzchni z przyzwoitym wynikiem sportowym, zdołali pozyskać sponsorów, a swoje powiedzieli też kibice - ale nie Ci na trybunach tylko tacy jak p. Targosz, bo jak widać frekwencja w ciągu tych 2 sezonów nie zwiększyła się wybitnie, a wielu kibiców tylko uzależniało nabywanie karnetów od konkretnych wzmocnień narzekając na "kłamstwa i bajeczki" zarządu w tej kwestii nie przyjmując do wiadomości faktu, że klub cały czas jest pod kreską....

Cytat:
Sedonh napisał:
Jasne, nie eksploatuje a hajsik za nic to kto bierze?
Przyjdziesz na członka zarzadu zrobisz więcej i zrobisz to za darmo? Mam wrażenie, że pierwsza praca to jeszcze długo przed Tobą....

Cytat:
Pero napisał:

oznacza to że jeżeli członków zarządu nie wiąże ze spółką inny stosunek pracy to odprowadzana jest tylko zaliczka na podatek dochodowy. Jeżeli zatem nasz zarząd jest tylko na tak zwanym powołaniu to nie są to kwoty do końca niskie.
Jeżeli - słowo klucz- nie wiesz, ale piszesz tak jakbyś wiedział. Wracając do kwoty 720 tys zł. (trochę daleko do 800 tys. zł kolego sedonh). Wątpię, aby przynajmniej Dukat nie był zatrudniony na zasadzie umowy o pracę, ale nawet biorąc pod uwagę tylko stosunek powołania - to odliczając same podatki wychodzi jakieś 21 tys zł netto na głowę. Ja wiem dla niektórych to oszałamiająca kwota, dla innych bliższa normy.....

Cytat:
Pepe72 napisał:

Ale TS już kilka razy pokazał, że nie zamierza sprzedać SA.
Nie chcieli sprzedać Stechertowi - oj jaka szkoda. O innych przypadkach ofert sprzedaży klubu jako całości nie słyszałem..... oświeć mnie....
Cytat:
tomaso napisał:

Dług w stosunku do miasta wzrósł dwukrotnie w przeciągu dwóch lat mało kto spłacony ...
Dług wobec miasta - pozostałość po TFK to sławetne 4,9 mln zł (Teraz o 1 mln zł mniejszy), Dług łączny wg miasta wynosił 6,5 mln zł - raczej nie mówimy tutaj o podwojeniu długu...
Cytat:
Lukasz napisał:
I masz całkowitą rację!
Jest innego podmiotu. Nic SA do tego. Tylko dlaczego jest taka dziwna asymetria? Z jednej strony budynek jest TS, wiec SA wpływu na umowę i wynajem nie ma a z drugiej strony jest tak że SA podejmuje decyzje odnośnie Surmy i musi z jakiegoś nieznanego powodu położyć uszy a przecież tylko SA jest władna w tych sprawach. Nic TS, Miśkowi, Majchrowskiemu czy takiemu Trumpowi do tego kto jest trenerem w Wiśle. Nic a nic.
Dosyć to dziwne co piszesz: Surmę zatrudniali Dukat z Sarapatą (TS i SA) i Głowackim (SA), część kibiców klubu wyraziła zdecydowaną dezaprobatę (delikatne ujęcie), a Łukasz Surma zrezygnował z zajmowanego stanowiska.

Rozumiem, że klub powinien na siłę go zatrzymywać...a wpływu TS na decyzję w prawie Surmy raczej nie miał , więc nie wiem do czego pijesz, podobnie odnośnie dygresji z Majchrowskim i Trumpem..
Cytat:
raindog napisał:

Zastanawiam się, czy osoby broniące tutaj TS i SA rzeczywiście nie wiedzą, jak wygląda sytuacja w klubie, czy może tylko udają - bo wszędzie tak jest i nie ma co robic szumu? Bragiel OUT to oczywiście wina dziennikarza, choć klub nie był w stanie przedstawić i skonfrontować wysuwanych przez niego zarzutów.
Podejrzewam, że każdy rozsądnie myślący ludzie o tym wiedzą, ba nawet wiedzieli o tym pół roku czy rok temu, kiedy inne osoby
1) obsobaczały zarząd za marne transfery uzależniając zakup karnetu od nowych zakupów
2) oczekiwały włączenia się do walki o europejskie puchary - bez względu na koszty
3) wyrażały radość z zatrudnienia "prawdziwego trenera w miejsce wuefisty" - znów bez względu na koszty;
Zarząd popełnił jeden zasadniczy i kosztowny błąd - zamiast walczyć z długami i minimalizując koszty walczyć o spokojne utrzymanie w ekstraklasie - rzucił się zgodnie z oczekiwaniami kibiców na puchary - efekt mamy dziś taki jaki mamy.....

To rzucenie sie do walki o puchary to: przerośnięta kadra w zeszłym sezonie, walka o uzyskanie licencji na puchary (spłaty nadprogramowe części zadłużeń wobec byłych zawodników) i do tego zatrudnienie trenera Carrillo....
JAZDA, JAZDA, JAZDA BIAŁA GWIAZDA !!!!!!!!!!!!!!!!!!
Odpowiedz cytując
BigLeb
Senior Member

Stary 25.07.2018, 12:10
Jeżeli właściciel klubu (jest nim nadal TS) powołuje zarząd i daje mu wynagrodzenie, to Tobie jako nie właścicielowi delikatnie mówiąc g...wno do tego kogo powołuje i z jakim wynagrodzeniem....
Idź pod jakąkolwiek firmę prywatną i zapytaj się dlaczego tam prezesem został powołany syn właściciela firmy, a nie Ty.....

Nawet jak tego nie zrobisz to jesteś śmieszny.............
TS WISŁA to jest ponad 110 letnie stowarzyszenie, a nie prywatna firma czy folwark pana zresocjalizowanego, jego prawej ręki, pana czystego jak łza nie gołodupca czy też figurantki. Sam nie bądź śmieszny i się nie dziw, że kibice i media będą patrzeć na to co się tam dzieje i będą w miarę swoich możliwości reagować i protestować przeciw takim praktykom.
Ostatnio edytowane przez BigLeb : 25.07.2018 o godz. 12:21.
Odpowiedz cytując
nesta
Senior Member

Stary 25.07.2018, 12:39
Sylwus1988 napisał(a):Wyświetl post
Tez słuchałem. Mowili coś ze w sobote konferencja i może dowiemy sie czegoś więcej. Mówili o jakimś gosciu z Niepołomic ale nie zapamiętałem nazwiska. Mówili ze Ziętek pomaga zakulisowo.
Oglądałem też wczoraj powtorke ligi plus z prezes Sarapatą i kurcze szkoda mi się jej zrobiło. Moze to tylko moje wrażenie ale tak mi się zdaje ze ta kobieta to kłębek nerwów.
Tak to zabrzmiało jakby w skład tej grupy biznesmenów zainteresowanych Wisłą miał wchodzić Ziętek - pytanie czy Stanisław czy jego syn.
Tu link do nagrania audycji:

http://weszlo.fm/audycje/tego-sluchaj-wislaku-18/
Odpowiedz cytując
sedonh
Banita

Od: 03.2015

Stary 25.07.2018, 12:54
Dyskusja z Tobą funkykoval mija się z celem, jesteś jedną z tych osób którym pluje się w twarz a oni mówią, że pada deszcz. Gdybyśmy spadli do 4 ligi funkykoval napisałby, że to wina Cupiała, gazety wyborczej, migi i warszawskiego spisku, w żadnym wypadku niekompetentnego Tsu który wydaje więcej niż ma w tak gównianej sytuacji.

Twoje podejście swietnie obrazuje wpis o pracownikach klubu, tak jak napisał BigLeb, Wisła to nie prywatny folwark i zatrudnianie do niej znajomych to jeba** patologia
Ostatnio edytowane przez sedonh : 25.07.2018 o godz. 12:57.
Odpowiedz cytując
funkykoval
Socios Wisła Kraków

Stary 25.07.2018, 13:11
Cytat:
BigLeb napisął:

TS WISŁA to jest ponad 110 letnie stowarzyszenie, a nie prywatna firma czy folwark pana zresocjalizowanego, jego prawej ręki, pana czystego jak łza nie gołodupca czy też figurantki. Sam nie bądź śmieszny i się nie dziw, że kibice i media będą patrzeć na to co się tam dzieje i będą w miarę swoich możliwości reagować i protestować przeciw takim praktykom.
TS to stowarzyszenie sportowe - jesteś członkiem tego stowarzyszenia ? Jesli nie to nie masz wpływu na jego funkcjonowanie ......
Rozumiem, że członkowie Rady Nadzorczej, którzy powołali p. Sarapatę i Dukata do Zarządu również współpracują z przestępcami - czyli L. Miętta-Mikołajewicz, T. Czerwiński i M. Stankiewicz - skoro powołali figurantów Miska

Rozumiem też, że współpracujący w zarządzie TS z Saraptą i Dukatem jego członkowie też są współpracownikami Miśka i figurantami
I kto tutaj jest śmieszny
Odpowiedz cytując
BigLeb
Senior Member

Stary 25.07.2018, 13:18
Ach jak to dobrze, że się można za Mięttę-Mikołajewicza schować, bo to przecież złe języki ludzkie i pomówienia są.
Odpowiedz cytując
MB1906
Senior Member

Od: 05.2017

Stary 25.07.2018, 15:08
Widzieli wpisy Dukata na TT z wczoraj?. To jest dzieciak, ktory nigdy nie powinien zostac vce prezesem.
Odpowiedz cytując
funkykoval
Socios Wisła Kraków

Stary 25.07.2018, 15:32
Cytat:
BigLeb napisał:

Ach jak to dobrze, że się można za Mięttę-Mikołajewicza schować, bo to przecież złe języki ludzkie i pomówienia są.
Ach jak to dobrze napisać kolejny farmazon, ale nie odnieść się do faktu, że ktoś wybrał duet Sarapata - Dukat w zarządzie Wisła S.A. oraz wśród członków zarządu TS i niestety nie był to Misiek, bo niestety zarówno spółka jak i stowarzyszenie kieruje się przepisami, które mówią o tym, kto dokonuje wyboru osób do organów.....

Tak się składa, że są to właśnie wskazane osoby.... chyba, że twierdzisz nadal usilnie, że są to kolejni figuranci Miska.....

Cytat:
Sedonh napisał:

Dyskusja z Tobą funkykoval mija się z celem, jesteś jedną z tych osób którym pluje się w twarz a oni mówią, że pada deszcz. Gdybyśmy spadli do 4 ligi funkykoval napisałby, że to wina Cupiała, gazety wyborczej, migi i warszawskiego spisku, w żadnym wypadku niekompetentnego Tsu który wydaje więcej niż ma w tak gównianej sytuacji.
Nie kolego, jeżeli ktoś tu pluje to właśnie Ty - jeżeli fakty nie pasują do teorii wydumanej przez Ciebie, to tym gorzej dla faktów....
Nie jeden raz pisałem, że zarząd popełnia błędy i to rażące - nie tylko wizerunkowe, ale przede wszystkim o charakterze zobowiązaniowym, więc nie piernicz mi swoich farmazonów....
Niekompetentny TS zadłużył Wisłę na kilka milionów złotych.....
Kompetentne zarządy TFK zostawiły zadłużenie sięgające kilkunastu milionów złotych i to tylko dlatego, że wcześniej podwyższono kapitał Wisła SA w zamian za wierzytelności w kwocie 62.656.300 zł .....
Niekompetentny zarząd TS nie dał się nabrać na działania Stecherta w zeszłym roku zmierzające do przejęcia klubu....
Kompetentni prawnicy TFK stwierdzili, że oferta Stechert Grupp jest rewelacyjna dla klubu i oczywiście wiarygodna.... podobnie twierdziło sporo forumowiczów oraz Mateusz Miga - ten to nawet z tego co pamiętam słowa przepraszam nie powiedział......

Cytat:
Sedonh napisał:
Twoje podejście swietnie obrazuje wpis o pracownikach klubu, tak jak napisał BigLeb, Wisła to nie prywatny folwark i zatrudnianie do niej znajomych to jeba** patologia
Napisałem - zbierzcie się , wpiszcie do TS Wisła jako członkowie stowarzyszenia, przegłosujcie odpowiednie kandydatury - będziecie mieli wpływ na działanie TS
Odpowiedz cytując
Lukasz
Senior Member

Stary 25.07.2018, 15:50
Dosyć to dziwne co piszesz: Surmę zatrudniali Dukat z Sarapatą (TS i SA) i Głowackim (SA), część kibiców klubu wyraziła zdecydowaną dezaprobatę (delikatne ujęcie), a Łukasz Surma zrezygnował z zajmowanego stanowiska.

Rozumiem, że klub powinien na siłę go zatrzymywać...a wpływu TS na decyzję w prawie Surmy raczej nie miał , (..)
Dlaczego raczej? Powinieneś być pewny.

Poza tym jeśli uważasz wpływu na decyzje nie miał TS, nie miała SA i sam Surma na siebie wpływu nie wywierał to kto ten wpływ miał?

Jeśli nie znajdziesz lepszego i prostszego wytłumaczenia, to zostanie nam przyjąć że Ci kibice którzy o ile wiem jako jedyni sprzeciwili się tej kandydaturze, mieli właśnie głos decydujący. Naj naj naj ważniejszy

MB1906 napisał(a):Wyświetl post
Widzieli wpisy Dukata na TT z wczoraj?. To jest dzieciak, ktory nigdy nie powinien zostac vce prezesem.
IMO Właśnie jest idealnym v-ce prezesem. Po to jest instytucja v-ce prezesa żeby posadzić tam swojego zaufanego człowieka/szarą eminencję do kontrolowania grubszych spraw lub/i słupa na którym ma ciążyć odpowiedzialność prawna za podpisywane dokumenty.
Jakoś nie znajduję innych powodów istnienia tej 'instytucji'.
JM:"Życie jest jak rower - nie kręcisz nie jedziesz" TF: "Dziś Wisła Kraków ma zapewnione optymalne warunki prowadzenia działalności sportowej."
"... jakieś dziwne wizje zagłady (..) Nie wiem czym to jest spowodowane, nie wnikam w to, ale trochę mnie to niepokoi"
TS: Zajmujemy się sportem, nie sprawiedliwością, ani praworządnością.(..) Towarzystwo Sportowe „Wisła” Kraków informuje, iż od godziny 16.00 nie jest już właścicielem piłkarskiej spółki Wisła Kraków SA
Odpowiedz cytując
funkykoval
Socios Wisła Kraków

Stary 25.07.2018, 16:06
Cytat:
Lukasz napisał:
Dlaczego raczej? Powinieneś być pewny.
Czego powinienem być pewny, że to TS zmusił go do złożenia rezygnacji ?

Cytat:
Lukasz napisał:
Poza tym jeśli uważasz wpływu na decyzje nie miał TS, nie miała SA i sam Surma na siebie wpływu nie wywierał to kto ten wpływ miał?
Chłopie do czego się odnosisz - bo ja do zarzutu jednego z forumowiczów, że odejście Surmy to wina Sarapaty i Dukata ....
Co zaś do tego dlaczego Surma zrezygnował - być może pod wpływem stanowiska kibiców, a może za tydzień wypłynie jako szkoleniowiec młodzieży w Arisie Saloniki - pytanie nie do mnie - biorąc pod uwagę wypowiedź Głowackiego - raczej mógł Surma liczyć na wsparcie ze strony zarządu.....
Odpowiedz cytując
Lukasz
Senior Member

Stary 25.07.2018, 16:38
Co zaś do tego dlaczego Surma zrezygnował - być może pod wpływem stanowiska kibiców, a może za tydzień wypłynie jako szkoleniowiec młodzieży w Arisie Saloniki .....
Ok. Umówmy się że jeśli wypłynie w Arisie Saloniki i przyzna że to był powód rezygnacji to jest na Twoje - dostał taka ofertę że Sarapata z Dukatem nie mieli szans go zatrzymać

Ale jeśli nie i będzie siedział na bezrobociu to może jednak przyznasz że mamy zarząd który nawet 'bezrobotnego' zadymi pieniędzmi i własnym wsparciem nie przekona do pracy w klubie, jeśli pewna grupa osób powie 'nie'. Ba nawet sam nie wyrazi oburzenia z tego powodu ze ktoś wchodzi w jego buty czy robi mu krecia robotę.

EOT
Odpowiedz cytując
czaro
Senior Member

Od: 11.2004

Stary 25.07.2018, 19:41
Fajnie, że wpadł tu Koval i odpowiedział na te bzdury.

Posty typu "spierdalaj, nie mów mi, co mam robić" są poniżej krytyki i tak się rozmawiać nie da.

Nie wiem, czy jest to sens ciągnąć, ale do dwóch postów się odniosę.

Bardzo wysokie, niepoparte kompetencjami i umiejętnościami wynagrodzenie "zarządu" nazywasz uzasadnionym, prymitywny nepotyzm mądrymi wyborami personalnymi, menedżera siłowni, który w krytycznym dla klubu momencie poleciał sobie na urlop zaraz nazwiesz twórcą awangardowej szkoły zarządzania. Całej reszty długiej listy nieudolności jaśnie panujących nawet nie przytaczam, bo boję się ciężaru Twojej logiki.
Manipulujesz. Nie nazwałem tego wynagrodzenia uzasadnionym i nie wypowiadałem się na temat kompetencji zarządu. Napisałem, że wynagrodzenie nie jest skandalicznie wysokie.

Co do nepotyzmu - prima facie tak to wygląda, ale trzeba pamiętać, że Wisła jest spółką akcyjną i ma właściciela. Jeśli ten właściciel chce sobie strzelać w stopy, to jego sprawa. Kompetencje i warunki zatrudnienia warto jednak wyjaśnić w kontekście pomocy kibiców dla klubu. Jeżeli klub niegospodarnie wydawałby pieniądze, dając zarobić znajomym, to znacznie trudniej uzasadnić, byśmy mu pomagali. Natomiast nie wiem, na jakich warunkach ci ludzie pracują, więc nie drę się: nepotyzm, skandal, patologia. Jak się dowiem czegoś więcej i okaże się, że faktycznie jest tak, jak insynuujesz, to wtedy owszem, będę zły.

Wyjazd Dukata to inna sprawa i w tym temacie pisałem dwa razy, że to niepoważne i niegrzeczne.

Nie zauważasz lub nie chcesz zauważyć oczywistych faktów, co czyni Cię fatalnym obserwatorem i jeszcze gorszym rozmówcą.
Ale ja cały czas dopuszczam, że mogę nie mieć racji. Po prostu kultura wymaga, aby nie zakładać z góry, że ktoś jest złodziejem, szkodnikiem etc., wymaga, aby na sprawę patrzeć z wielu aspektów, wymaga, aby nie przybierać postawy roszczeniowej (dymisja etc.), kiedy nie ma się ku temu moralnego i formalnego prawa.

tomaso napisał(a):Wyświetl post
Dług w stosunku do miasta wzrósł dwukrotnie w przeciągu dwóch lat mało kto spłacony a pieniądze z praw tv , ze sprzedaży zawodników , z biletów ? Już wiesz skąd pieniadze ?
1. Jaka firma ma umowę na sprzątanie stadionu po meczach i czy są w stosunku do niej zaległości ?
2. Na jakiej podstawie została podpisana umowa z firma cateringowa skąd ta firma się wzięła i ile z tego klub zarabia ?
Dług nie wzrósł za TS, to spadek po TF - tak pisała prasa. Co do pozostałych spraw - jeżeli coś wiesz, to napisz. Ja na ten temat nic nie wiem, a chętnie się dowiem. Być może zrewiduję wtedy swoją opinię nt. zarządu i TS.
Konta "czaro" na innych portalach (w tym tt) nie są moje. Nie odpowiadam za publikowane tam treści.
Odpowiedz cytując
7 kotów
P.N.R.I.

Stary 25.07.2018, 23:19
Karcz został wkręcony.
Co gorsze, on o tym już wie, a pomimo tego brnie dalej w swoją historie.
Boia chi molla !
Odpowiedz cytując
wester
Senior Member

Od: 08.2016

Stary 25.07.2018, 23:22
Sytuacja z Franem Velezem pokazuje jak temu klubowi potrzebny jest twardy menadżer, który nie będzie dawał się po prostu oszukać a co istotne będzie potrafił zabezpieczyć interes klubu. Ciekawy jestem czy jeśli ktoś od Pani prezes Sarapaty czy już odwołanego wiceprezesa Dukata wyniósł bez pytania meble, telewizor, lodówkę to by zaprotestowali czy przyglądali się tylko ?

Jak widać na rynku transferowym panuje zasada że ten kto im bardziej gra brudniej tym więcej zyskuje. Velez zachował się tak że szkoda komentować ale Wisła niezabezpieczyła się na tą ewentualność, a powinna.

Jest w Krakowie mocna osoba który dalaby rade pokierować klubem. To osoba Marka Koźmińskiego który świetnie odnajduję się w zarządzaniu, odniósł sukcesy jako przedsiębiorca, bardzo dobrze rozumie piłkę nożna, kontakty, wiedza z zagranicy, wiceprezes PZPNu, dobry medialnie nie wygaduje bzdur, sympatyzuje z Wisłą. Dla mnie kandydat z samego topu, własnie takiego człowieka potrzebuje Wisła. Mam cichą nadzieje że kiedyś zobaczę go w roli prezesa Wisły. Tylko trzeba przestać się oszukiwać tego typu menadżer nie będzie chciał być kojarzony z jakiś smrodem dlatego potrzebne jest nowe otwarcie.
Ostatnio edytowane przez wester : 25.07.2018 o godz. 23:45.
Odpowiedz cytując
TIR_DO_SŁUBIC
Senior Member

Od: 05.2017

Stary 25.07.2018, 23:49
Wisła kolejny raz została brutalnie wyruchana, co tu dużo mówić. Nie pierwszy i nie ostatni raz.

Albo Velez jest skończonym sukinsynem (zmyślona przez siebie historia z chorobą córki) albo nasi decydenci to banda, przepraszam, kompletnych imbecyli (jeżeli prawdą jest to, co mówi Velez). Jeden lub zero, tutaj nie ma niczego pośrodku.

Coś za dużo osób Wisłę rucha od dłuższego czasu, to o czymś dobitnie świadczy, a mnie to kompletnie nie dziwi... Osobiście czekam z ogromną niecierpliwością na więcej informacji o sytuacji z Velezem.
Ostatnio edytowane przez TIR_DO_SŁUBIC : 25.07.2018 o godz. 23:58.
Probierz cwel! Ole ole ole! AUUU AUUU!
Odpowiedz cytując
czaro
Senior Member

Od: 11.2004

Stary 26.07.2018, 00:06
wester napisał(a):Wyświetl post
Jest w Krakowie mocna osoba który dalaby rade pokierować klubem. To osoba Marka Koźmińskiego który świetnie odnajduję się w zarządzaniu, odniósł sukcesy jako przedsiębiorca, bardzo dobrze rozumie piłkę nożna, kontakty, wiedza z zagranicy, wiceprezes PZPNu, dobry medialnie nie wygaduje bzdur, sympatyzuje z Wisłą. Dla mnie kandydat z samego topu, własnie takiego człowieka potrzebuje Wisła. Mam cichą nadzieje że kiedyś zobaczę go w roli prezesa Wisły. Tylko trzeba przestać się oszukiwać tego typu menadżer nie będzie chciał być kojarzony z jakiś smrodem dlatego potrzebne jest nowe otwarcie.
Koźmiński ze swoim ojcem rządzili Górnikiem Zabrze kilkanaście lat temu. Zabrze z tamtego okresu kojarzy się jako klub raczej nietransparentny, tam było coś nie tak, ale nie pamiętam szczegółów i nie chcę nikogo niesłusznie oskarżać. Teraz Koźmiński ma dobrą prasę (prasę, nie passę) jako wiceprezes PZPN. Wiesz o nim coś więcej i za niego ręczysz, czy tak piszesz?
Konta "czaro" na innych portalach (w tym tt) nie są moje. Nie odpowiadam za publikowane tam treści.
Odpowiedz cytując
heoij
Senior Member

Od: 12.2009

Stary 26.07.2018, 00:09
wester napisał(a):Wyświetl post
Podpisuję się pod tym, gość z głową do interesów i szerokimi znajomościami, tylko czy on będzie chciał? Raczej nie. Podobno Boniek szykuje go na swojego następcę w PZPNie, (nie może być 3 kadencję) dlatego nie sądzę, że do nas przyjdzie jak za parę miesięcy może być prezesem PZPN.
Odpowiedz cytując
wiesniak842
Socios Wisła Kraków

Od: 01.2015

Stary 26.07.2018, 00:19
Chyba sobie jaja robicie. Juz w Gorniku pokazal jaki z niego wlasciciel/zarzadca.
Odpowiedz cytując
heoij
Senior Member

Od: 12.2009

Stary 26.07.2018, 00:25
@wiesniak842- teraz radzi sobie znacznie lepiej Ale jak na razie nie jesteśmy raczej w kręgu jego zainteresowań, bo tak jak pisałem, jak wszystko pójdzie po myśli Bońka to zostanie jego następcą w PZPNie.
Ostatnio edytowane przez heoij : 26.07.2018 o godz. 00:28.
Odpowiedz cytując
wiesniak842
Socios Wisła Kraków

Od: 01.2015

Stary 26.07.2018, 00:30
Gdzie sobie radzi znacznie lepiej. Nie slyszalem zeby byl wlascicielem innego klubu.
Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna

Odpowiedź
Narzędzia tematu
Tryby wyświetlania

Zasady wysyłania postów