The White Star Division - Wisła Kraków

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Jak? Gdzie? Kiedy?
Nazwa użytkownika
Hasło

Jak? Gdzie? Kiedy? Pokój z informacjami na temat cen biletów, sposobu dojazdu do stadionu i tym podobnym. Jeśli szukasz informacji na taki temat - sprawdź najpierw tu. Pokój moderowany.

Reklama
Zakłady na Wisłę? Legalni bukmacherzy w Polsce - ranking i recenzje. Sprawdź też STS kod promocyjny.
Odpowiedź

Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
SV_
Senior Member

Od: 10.2008

Ignoruj użytkownika Pomoc
Stary 16.03.2014, 01:53
Udało sie komus oddać karnet?
Odpowiedz cytując
DeadOrAlive
Senior Member

Od: 03.2007

Stary 17.03.2014, 18:42
SV_ napisał(a):Wyświetl post
Udało sie komus oddać karnet?
podbijam pytanie.
Po co iść na łatwiznę, warto czasem złapać bliznę od życia..

We were the Kings and Queens of promise... !
Odpowiedz cytując
Arkas
Senior Member

Od: 02.2007

Stary 18.03.2014, 11:05
Z ciekawości wszedłem sobie zobaczyć jak schodzą bilety na mecz z Zawiszą. I jedna rzecz mnie zdziwiła, C5 - od wejścia na trybunę do góry praktycznie zajęte miejsca, wie ktoś czym jest to spowodowane?
Nie wstydź się patriotyzmu.
WP.
Odpowiedz cytując
antekkw
Socios Wisła Kraków

Od: 07.2010

Stary 18.03.2014, 11:08. odp
Arkas napisał(a):Wyświetl post
Z ciekawości wszedłem sobie zobaczyć jak schodzą bilety na mecz z Zawiszą. I jedna rzecz mnie zdziwiła, C5 - od wejścia na trybunę do góry praktycznie zajęte miejsca, wie ktoś czym jest to spowodowane?
To są karnety
Odpowiedz cytując
domin_czyzyny
Socios Wisła Kraków

Od: 09.2010

Stary 18.03.2014, 11:13
karnetami, które klub sprzedawał przed meczem z Cracovią. Zarezerwował tam miejsce dla osób, które kupią karnet,a nie tylko bilety na 1 mecz z Cracovią. Chociaż ten karnet to w praktyce okazał się tym samym co pojedyńczy bilet na C ... :( nikt kto się szanuje w tym sezonie na C nie pójdzie...
Odpowiedz cytując
mitmichael
Socios Wisła Kraków

Od: 11.2008

Stary 18.03.2014, 16:57
Na pewno karnety? bo juz miałem pisac, ze policjanci po cywilnemu
Odpowiedz cytując
staszek2309
Senior Member

Od: 09.2008

Stary 18.03.2014, 17:36
bilety schodzą tak szybko, że chyba będzie komplet . Zamiast napinać się w necie, to pędźcie po bilety.
Odpowiedz cytując
OpEnTaNy
Senior Member

Od: 01.2009

Stary 18.03.2014, 18:08
staszek2309 napisał(a):Wyświetl post
bilety schodzą tak szybko, że chyba będzie komplet . Zamiast napinać się w necie, to pędźcie po bilety.
hahahaha rozbawiles mnie a beda race ? bo bednarz na zawiszy zezwolil
Zostałeś zabanowany (nałożono blokadę na Twój dostęp do forum) z następującego powodu:
Cycki na shoutboksie

Odpowiedz cytując
robby51
Member

Od: 02.2012

Stary 19.03.2014, 08:39
Frekwencja bedzie dramatycznie niska.Chyba najnizsza od czasu oddania całego stadionu do uzytku.
Odpowiedz cytując
cash_X
Senior Member

Od: 01.2007

Stary 19.03.2014, 09:58
Dla zainteresowanych: Regulamin sprzedaży karnetów zawiera klauzule niedozwolone, czyli nie mające mocy prawnej, tj. brak możliwości zwrotu karnetu i brak możliwości zwrotu pieniędzy za niewykorzystaną jego część. W związku z tym każdy może zwrócić karnet i domagać się zwrotu pieniędzy, za mecze na których nie był. W razie odmowy ze strony klubu polecam rzecznika konsumentów.
Odpowiedz cytując
Krav
Senior Member

Od: 05.2011

Stary 19.03.2014, 12:11
Cytat:
Dla zainteresowanych: Regulamin sprzedaży karnetów zawiera klauzule niedozwolone, czyli nie mające mocy prawnej, tj. brak możliwości zwrotu karnetu i brak możliwości zwrotu pieniędzy za niewykorzystaną jego część. W związku z tym każdy może zwrócić karnet i domagać się zwrotu pieniędzy, za mecze na których nie był. W razie odmowy ze strony klubu polecam rzecznika konsumentów.
Robiłeś już może coś w tej sprawie ? i czy możesz coś więcej powiedzieć apropos tego co napisałeś w kontekście zapisów regulaminu ?

Jakby się ktoś zabierał za to (zwracanie karnetów) to niech da znać, jak się do tego zabrać (iśc po prostu do kasy i domagać się zwrotu kasy, jakieś pismo wystosować coś jeszcze innego) ?
„Wiślaku - nie pytaj, co Wisła dała Tobie, pytaj, co Ty dałeś Wiśle”
Odpowiedz cytując
Marcin_fan
Senior Member

Od: 05.2009

Stary 19.03.2014, 12:18
Kiedyś ktoś pisał, chyba na sb że w regulaminie jest zapis że nie można zwrócić karnetu. Z naciskiem na chyba więc trzeba jeszcze zweryfikować mój wpis.
Odpowiedz cytując
cash_X
Senior Member

Stary 19.03.2014, 12:48
Cytat:
Art. 3853. W razie wątpliwości uważa się, że niedozwolonymi postanowieniami umownymi są te, które w szczególności:

...

12) wyłączają obowiązek zwrotu konsumentowi uiszczonej zapłaty za świadczenie nie spełnione w całości lub części, jeżeli konsument zrezygnuje z zawarcia umowy lub jej wykonania,

13) przewidują utratę prawa żądania zwrotu świadczenia konsumenta spełnionego wcześniej niż świadczenie kontrahenta, gdy strony wypowiadają, rozwiązują lub odstępują od umowy,
Fragment art 385 Kodeksu cywilnego.

Krav mnie osobiście ta sprawa nie dotyczy, jechałem na biletach, ale stwierdziłem, że pokrzywdzonych przez bednarza Braci po szalu może to zainteresować.

Najlepiej, gdyby SKWK sporządziło liste osób objętych zakazem, włączając osoby, które dobrowolnie rezygnują i pisemnie wezwało Wisłe Kraków SA do wyłączenia niedozwolonych klauzul z regulaminu, a jednocześnie sporządziło wniosek do rzecznika konsumentów o zbadanie sprawy.

P.S Specjalistą od prawa cywilnego nie jestem, więc licze na opinie kogoś, kto w tym siedzi
Powód: doprecyzowanie
Ostatnio edytowane przez cash_X : 19.03.2014 o godz. 12:50.
Odpowiedz cytując
Brozinho_23
Senior Member

Od: 10.2007

Stary 19.03.2014, 15:45
Marcin_fan napisał(a):Wyświetl post
Kiedyś ktoś pisał, chyba na sb że w regulaminie jest zapis że nie można zwrócić karnetu. Z naciskiem na chyba więc trzeba jeszcze zweryfikować mój wpis.
http://www.wisla.krakow.pl/pl/bilety/Regulamin_karnetow
Punkt 9, paragraf 3.

Ale przydałby się jakiś ogarnięty prawnik bo może jest to jakoś niezgodne z innymi regulaminami prawnymi.
Odpowiedz cytując
wislak2119
Member

Stary 19.03.2014, 15:47
Wg mnie wybronią się tak czy tak swobodą zawierania umów, która jest nadrzędna nad przepisami szczególnymi.
Odpowiedz cytując
cash_X
Senior Member

Stary 19.03.2014, 16:04
wislak2119 a nie jest czasem tak, że swoboda jest ograniczona aktami prawnymi?
Odpowiedz cytując
wislak2119
Member

Stary 19.03.2014, 16:16
Jest ograniczana, ale idąc tokiem rozumowania przedmówców praktycznie każdą umowę sprzedaży dałoby się wypowiedzieć powołując się na art. 385 KC. Istotna tu jest też kwestia przejrzystości i łatwości zapoznania się ze wszystkimi warunkami tej umowy sprzedaży. Regulamin jest, można się łatwo z nim zaznajomić. Wiesz o zapisie mówiącym o braku możliwości zwrotu, a mimo to kupujesz karnet. Umawiasz się więc ze sprzedającym (Klubem) na m. in. takie postanowienie. Wg mnie nie można tego podciągnąć pod 385 KC, ale jak chcecie to mogę przysiąść i za jakieś 2 godzinki coś dłużej i konkretniej napisać i wyjaśnić.
Odpowiedz cytując
wislak2119
Member

Stary 19.03.2014, 16:43
Cytat:
12) wyłączają obowiązek zwrotu konsumentowi uiszczonej zapłaty za świadczenie nie spełnione w całości lub części, jeżeli konsument zrezygnuje z zawarcia umowy lub jej wykonania
W tym wypadku chodzi o obowiązek zwrotu uiszczonej kwoty. A w regulaminie nic takiego nie ma. Jest brak możliwości zwrotu karnetu. Nikt nie zastrzegł brak możliwości zwrotu kwoty. "Jeżeli konsument zrezygnuje z zawarcia umowy lub jej wykonania". Nikt tutaj nie zrezygnował z zawarcia umowy, z wykonania też nie - uiściliście kwotę za karnet , a karnet otrzymaliście więc umowa została wykonana.

Cytat:
13) przewidują utratę prawa żądania zwrotu świadczenia konsumenta spełnionego wcześniej niż świadczenie kontrahenta, gdy strony wypowiadają, rozwiązują lub odstępują od umowy
Tutaj kluczem jest ten fragment - " gdy strony wypowiadają, rozwiązują lub odstępują od umowy". Zapis w regulaminie mówi o braku możliwości wypowiedzenia, rozwiązania, odstąpienia o umowy, więc tym bardziej zwrotu jakiegokolwiek świadczenia.

Podsumowując umowa została zawarta. Ci którzy kupili karnet wykonali swoją cześć - zapłacili za niego. Klub też wykonał - wydał wam karnet. Regulamin mówi o braku możliwości zwrotu, więc oba powyższe punkty nie dają się zastosować w tym wypadku.
Próbować możecie, ale na moje oko sprawa jest z góry przegrana. Mogę się oczywiście mylić.
Odpowiedz cytując
wislak2119
Member

Stary 19.03.2014, 17:01
cash_X napisał(a):Wyświetl post
wislak2119 jeśli to nie problem, to prosiłbym o to wyjasnienie
Masz w poście powyżej wyjaśnione wszystko odnośnie cytowanych przez Was punktów artykułu 385 KC.

Ale powtórzę jeszcze raz. Klub nie zastrzegł w umowie sprzedaży karnetu braku możliwości zwrotu pieniędzy, tylko brak możliwości zwrotu karnetu. W dodatku umowa została zawarta i wykonana - karnet otrzymaliście, zapłaciliście za niego. Więc to odpada. Co do kolejnego punktu, to musisz zbadać przesłanki:
- klauzula zawierająca brak możliwości prawa żądania zwrotu świadczenia konsumenta spełnionego wcześniej niż kontrahenta
- gdy strony wypowiadają, rozwiązują, lub odstępują od umowy.

Pierwsza przesłanka: Ty swoje spełniłeś, zapłaciłeś za karnet. Klub też swoje spełnił wydał Ci karnet. Więc już odpada cały punkt.
Druga przesłanka także jest niespełniona, bo masz w regulaminie że nie można oddać karnetu, czyli wypowiedzieć umowy.

Edit: Ostatnio miałem podobną sytuację kupując bilet lotniczy. Okazało się, że muszę lecieć wcześniej i chciałem zwrócić. Linie zastrzegły sobie jednak brak możliwości zwrotu biletu. Musiałem kupić nowy. Tamtego nie mogłem oddać, więc oczywiście pieniędzy też nie" powąchałem".

Edit2: Inaczej sprawa ma się oczywiście do osób, które nic złego nie zrobiły, a dostały zakaz. Pewnie głownie z tego powodu Bednarz zrobił dla nich tę pseudofurtkę.
Ostatnio edytowane przez wislak2119 : 19.03.2014 o godz. 17:08.
Odpowiedz cytując
Mareq
Senior Member

Od: 04.2007

Stary 19.03.2014, 17:34
Cytat:
W dodatku umowa została zawarta i wykonana
Świadczeniem z ich strony jest karnet rzecz sama w sobie, czy dopuszczenie do oglądania poszczególnych meczów na żywo ?

M.in taka klauzula niedozwolona znajduje się w rejestrze prowadzonym przez UOKiK
Do wzięcia pod uwagę przy rozważaniach

,,"Zakupiony bilet nie podlega zmianie ani zwrotowi. Organizator zastrzega sobie prawo do odwołania Imprezy bez wcześniejszego uprzedzenia. Organizator nie będzie zobowiązany do żadnej rekompensaty lub odszkodowania wobec posiadacza Biletu poza zwrotem ceny wydrukowanej na Bilecie na odwołaną Imprezę" (pkt 32 Regulaminu)''

Nie znam treści wyroku na podstawie którego została wpisana do rejestru, więc ciężko się odnieść czy można jako taką klauzulę brać wyłącznie pierwsze zdanie.
Ostatnio edytowane przez Mareq : 19.03.2014 o godz. 17:40.
Odpowiedz cytując
WiślakMyślenice
Senior Member

Od: 07.2009

Stary 19.03.2014, 17:50
Wg regulaminu.

Klub nie jest obowiązany do zwrotów kosztów za karnet.

Cytat:
13. Wisła Kraków nie jest zobowiązana do zwrotu ceny za prawo przebywania na meczu piłki nożnej lub za bilet, które nie zostały wykorzystane w szczególności w sytuacji, kiedy:
a) Kibic nie posiada przy sobie własnego dowodu tożsamości lub Karty Kibica w momencie weryfikacji tożsamości i kontroli przy wejściu na mecz piłki nożnej, jak i w czasie meczu;
b) dane osobowe Kibica utrwalone na dokumencie prawa wstępu na mecz piłki nożnej lub na bilecie nie odpowiadają okazanemu dowodowi tożsamości;
c) wobec Kibica orzeczony został zakaz stadionowy, także po wydaniu przez Klub dokumentu potwierdzającego prawo wstępu na mecz piłki nożnej lub bilet;
d) Kibicowi odmówiono prawa wstępu na mecz piłki nożnej z przyczyn leżących po stronie Kibica (np. stwierdzono, że jest pod wpływem alkoholu lub stwierdzono, że w inny sposób zagraża bezpieczeństwu imprezy masowej ->m.in. spisanie w restauracji "u Wiślaków" to już tzw. "kwit" );
e) w przypadku rezygnacji Kibica z udziału w meczu. (np. bojkot)
Cytat:
Tak, pisałem ja z Patrycją bodajże.

Cytat:
Zakupiony bilet nie podlega zmianie ani zwrotowi
Karnet można im zwrócić. Elegancko, w kopercie z pozdrowieniami dla jaśnie wielmożnego prezesa xD

Tak na poważnie- grunt, żeby każdy chętny dostał za niego zwrot pieniędzy. A z tym jak widać powyżej będzie marnie.

Jeżeli ktokolwiek chciałby się gdziekolwiek odwoływać, z pomocą przyjdzie UOKIK. Tak zrobili fani stołecznej drużyny:

http://www.legia.net/index.php?typ=news&id=41942

Jeden z nich wystąpił indywidualnie na drogę sądową. Sprawę wygrał.
13.04.2013r. - mecz z poWIŚLEm Warszawa. "Rudy Włoch działa. Nie ufaj rudym ludziom, bo one rude są."

Odpowiedz cytując
MatMario
Senior Member

Od: 05.2004

Stary 19.03.2014, 17:54
Więc moja propozycja jest taka.

Jeśli kupiłeś karnet przez internet a nie chcesz z niego już korzystać piszesz:

Dane wnioskującego (podajcie też pesel)

Dane sprzedawcy

Odstąpienie od umowy.

Odstępuje od umowy z dn. ......(dzień kiedy kupiłeś karnet) zawartej na odległość w związku z niepoinformowaniem mnie o 10 dniowym okresie na odstąpienie od umowy wynikającym z zapisów ustawy o ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny. Informacje o przysługującym mi prawie powziąłem w dniu dzisiejszym.

Zwrot kwoty zakupu proszę kierować na konto nr:............................................... .....

Drukujemy 2x i idziemy do klubu lub pocztą za zwrotnym potwierdzeniem odbioru.

Dodatkowo niech ktoś kto kupił tak bilet i nie został poinformowany zgłosi sprawę do UOKIKU to lysy zabuli jeszcze karę jak chce być taki hop hop przepisowy.

Tu artykuł o tym:

http://www.kike.pl/2013/12/16/warto-...-ciagu-10-dni/

a tu strona Uokiku

http://www.uokik.gov.pl/faq_umowy_za...e=1256#faq1256

ŻADEN REGULAMIN SKLEPU NIE JEST PONAD POSTANOWIENIAMI USTAWY!!!!! W REGULAMINIE MOŻNA SOBIE NAPISAĆ WSZYSTKO, ALE NIE ZAWSZE MA TO MOC WIĄŻĄCĄ!
Ostatnio edytowane przez MatMario : 19.03.2014 o godz. 17:59.
jackass: -Sęk w tym, że jak my im sprzedajemy bilety, to bierzemy pełną odpowiedzialność za nich.
Press: -Czyli to klub dystrybuowałby bilety na mecze wyjazdowe?
jackass: -I tak to musimy robić,zawsze tak jest.
Press: -Przed konfliktem SKWK się tym zajmowało?
jackass: -Tak, oni to robili.
Odpowiedz cytując
wislak2119
Member

Stary 19.03.2014, 18:00
Ale to jest regulamin sprzedaży biletów jednorazowych, nie karnetów.
Odpowiedz cytując
WiślakMyślenice
Senior Member

Stary 19.03.2014, 18:08
Cytat:
Ale to jest regulamin sprzedaży biletów jednorazowych, nie karnetów.
§2 pkt. 2 - Regulamin karnetów

Cytat:
Zakup Karnetu jest równoznaczny z akceptacją niniejszego Regulaminu, Regulaminu Stadionu, Regulaminu Kart Kibica 2011.
Wytyczne dot. prawnej strony znajdują się w ww. przeze mnie materiałach. Ten cały regulamin karnetów jest jedynie "na doklejkę".
13.04.2013r. - mecz z poWIŚLEm Warszawa. "Rudy Włoch działa. Nie ufaj rudym ludziom, bo one rude są."

Odpowiedz cytując
wislak2119
Member

Stary 19.03.2014, 18:33
Ok, §2 pkt. 2 - Regulamin karnetów mówi to, co napisałeś. Regulamin Karnetów , Regulamin Stadionu, Regulamin Kart Kibica 2011.
Ty jednak jako podstawę prawną podałeś to:

Cytat:
13. Wisła Kraków nie jest zobowiązana do zwrotu ceny za prawo przebywania na meczu piłki nożnej lub za bilet, które nie zostały wykorzystane w szczególności w sytuacji, kiedy:
a) Kibic nie posiada przy sobie własnego dowodu tożsamości lub Karty Kibica w momencie weryfikacji tożsamości i kontroli przy wejściu na mecz piłki nożnej, jak i w czasie meczu;
b) dane osobowe Kibica utrwalone na dokumencie prawa wstępu na mecz piłki nożnej lub na bilecie nie odpowiadają okazanemu dowodowi tożsamości;
c) wobec Kibica orzeczony został zakaz stadionowy, także po wydaniu przez Klub dokumentu potwierdzającego prawo wstępu na mecz piłki nożnej lub bilet;
d) Kibicowi odmówiono prawa wstępu na mecz piłki nożnej z przyczyn leżących po stronie Kibica (np. stwierdzono, że jest pod wpływem alkoholu lub stwierdzono, że w inny sposób zagraża bezpieczeństwu imprezy masowej);
e) w przypadku rezygnacji Kibica z udziału w meczu.
A to jest fragment Regulaminu sprzedaży biletów jednorazowych. To dwie różne rzeczy.

Jeśli chodzi o to co napisał MatMario (kupno przez internet), macie 3 miesiące od momentu zakupu karnetu, o ile Bednarz wcześniej się nie obudzi - wtedy 10 dni od momentu jak da znać

Wzór oświadczenia o odstąpieniu mogę wysłać na priv jeśli ktoś potrzebuję.
Odpowiedz cytując
WiślakMyślenice
Senior Member

Stary 19.03.2014, 18:47
Cytat:
A to jest fragment Regulaminu sprzedaży biletów jednorazowych. To dwie różne rzeczy.
Nie. W prawie nie ma 2 różnych rzeczy w momencie, gdy w §2 pkt. 2 masz odnośnik do wcześniejszych pism.

Regulamin karnetów jest jedynie uzupełnieniem do pozostałych "aktów".

Jeżeli dalej masz, jakieś wątpliwości, to proszę bardzo:

Cytat:
§6 pkt 3. Sądem właściwym do rozstrzygania sporów wynikających ze stosowania Regulaminu jest sąd właściwy dla siedziby Klubu.
Więc tak, czy siak klub wybiera sobie tzw. akt właściwy dla danej sprawy. Regulamin stadionu, ustawa. o bezp. imprez masowych, regulamin kart kibica.

A jeśli nawet, to:

Cytat:
9. Wisła Kraków nie przewiduje możliwości zwrotu Karnetów.

Odpowiedz cytując
wislak2119
Member

Stary 19.03.2014, 18:51
Jezu. Regulamin sprzedaży biletów jednorazowych i regulamin sprzedaży karnetów to DWIE RÓŻNE RZECZY. Mam odnośnik do Regulaminu Kart Kibica i Regulaminu stadionu. Nie ma tam nic o Regulaminie sprzedaży biletów jednorazowych, który zacytowałeś.
Odpowiedz cytując
CH.
Senior Member

Od: 01.2006

Stary 19.03.2014, 18:57
Ale sie kuzwa przejmujecie.
Ja juz dawno podtarlem sobie tym karnetem dupe i sram na Bednarza.

Tez mi 30 zl roznicy robi, i tak ch.uja meczow zostalo. To co najwazniejsze juz za nami.
Odpowiedz cytując
Lechista69
Senior Member

Od: 01.2008

Stary 20.03.2014, 07:47
Ktoś wie ile osób z tych 400 z zakazami już się od nich odwołało ? Były takowe ?
"Ciągle powtarzam to piłkarzom: Lechia to nie imienny u cioci Jadzi. To symbol daleko wykraczający poza sport." - Bobo K.
Odpowiedz cytując
MatMario
Senior Member

Od: 05.2004

Stary 20.03.2014, 08:09
Słuchałeś Bednarza w OS? Słyszałeś co jest do podpisania?

Przecież to jest identyczna zagrywka jak z SKWK. Dać warunki które wiadomo że nikt nie spełni a później opowiadać, przecież chciałem, wyciągnąłem rękę, to oni, kibole, nie chcieli podpisać a to przecież normalne zobowiązanie, jeśli by nie mieli nic na sumieniu to by podpisali...

Kupujesz karnet-zgadzasz się na regulamin. Po co jakieś oświadczenia że z chęcią pomożesz policji, będziesz grzeczny, popierasz Bednarza, potępiasz race itp itd?
jackass: -Sęk w tym, że jak my im sprzedajemy bilety, to bierzemy pełną odpowiedzialność za nich.
Press: -Czyli to klub dystrybuowałby bilety na mecze wyjazdowe?
jackass: -I tak to musimy robić,zawsze tak jest.
Press: -Przed konfliktem SKWK się tym zajmowało?
jackass: -Tak, oni to robili.
Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Jak? Gdzie? Kiedy?

Odpowiedź
Narzędzia tematu
Tryby wyświetlania

Zasady wysyłania postów