The White Star Division - Wisła Kraków

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna
Nazwa użytkownika
Hasło

Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny.

Reklama
Zakłady na Wisłę? Legalni bukmacherzy w Polsce - ranking i recenzje
Odpowiedź

Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
wolfy
Senior Member

Od: 01.2005

Ignoruj użytkownika Pomoc
Stary 15.11.2019, 10:24
raindog - ja nie będę komentował Twoich domysłów ani urojeń, zwłaszcza nt. Carillo. Za Carillo nie grali Lis, Koral, Kostal, Kort, Wojtkowski, Pietrzak, Basha i Ondrasek grali mało co przez kontuzje, a Brożka zwyczajnie pożegnał. Teoria spiskowa jak większość innych, rozłazi się przy bliższej analizie kto i jak grał.
Ostatnio edytowane przez wolfy : 15.11.2019 o godz. 10:26.
D.O.A.
No one likes me, no one likes me, no one likes me
I don't care

Orbit napisał(a):
Mieliśmy inicjatywę, byliśmy w posiadaniu piłki, a czwarta bramka ustawiła praktycznie cały mecz.
Odpowiedz cytując
czaro
Senior Member

Od: 11.2004

Stary 16.11.2019, 11:51
Czas działa na korzyść Carrillo. Za pięć lat nikt nie będzie pamiętał zmian w składzie i zawirowań w klubie, kiedy drużynę prowadził Stolarczyk. Wszyscy będą pamiętali świetną rękę trenera Carrillo!

A dla mnie ta ręka ma twarz Mitrovica!
Konta "czaro" na innych portalach (w tym tt) nie są moje. Nie odpowiadam za publikowane tam treści.
Odpowiedz cytując
guardian_angel
Member

Od: 05.2010

Stary 16.11.2019, 12:57
Wszyscy co tęsknią za Carillo niech popatrza jak Mitrovic gra w Fulham a jak u nas to wyglądało. Nie potrafil chlop wyciagnac z piłkarzy co najlepsze.
Odpowiedz cytując
KOALIK
Senior Member

Od: 02.2004

Stary 16.11.2019, 13:37
Pomylić Aleksandara Mitrovicia - znanego napastnika z Serbii, byłego gracza Anderlechtu oraz Newcastle z donosicielem i amatorem Nikolą Mitroviciem, który co chwilę zmienia kluby jest dużą sztuką.
Odpowiedz cytując
silver03
Senior Member

Od: 05.2005

Stary 16.11.2019, 14:14
KOALIK
Odpowiedz cytując
raindog
Senior Member

Od: 02.2008

Stary 16.11.2019, 14:31
czaro napisał(a):Wyświetl post
Czas działa na korzyść Carrillo. Za pięć lat nikt nie będzie pamiętał zmian w składzie i zawirowań w klubie, kiedy drużynę prowadził Stolarczyk. Wszyscy będą pamiętali świetną rękę trenera Carrillo!

I z tym Mitrovicem, Cywką, Halilovicem i Palciciem rewelacyjnie punktował, mimo fatalnego terminarza. W zasadzie dwa razy grał z prawie samą czołówką. Chciał stawiać na Wojtkowskiego, ale był kontuzjowany. W lecie doszedł tylko Pietrzak i Kort. Reszta przygotowywana przez Carillo. Chyba, że zakładamy, iż te osoby, na treningach tylko leżakowały.

Do 8 kolejki tą drużyną graliśmy rewelacyjnie. Pierwszy mecz z Arką, to była dominacja i masa sytuacji + Rafał spaprał karnego. Ogólnie - wszyscy czekaliśmy na skuteczność, bo gra wygalała naprawdę dobrze - Imaz marnował na potęgę. Strzelanie zaczęło się od 5 kolejki, a skończyło na 8. Runda miała 20 kolejek. Pod względem przygotowania wyglądaliśmy nieźle, ale nie było pomysłu na grę. No i tradycyjnie przestaliśmy stwarzać zagrożenie pod bramką rywala.

Cztery wygrane pod rząd na początku rundy sprawiły, że pojawił się mit pięknie grającej Wisły i świetnie rozwijających się piłkarzy. Tyle, że nikt nie pamięta, że 12 kolejnych spotkań to była męczarnia dla oczu i przegrane z Koronami, remisy z Sosnowcami u siebie itp.

Faktem jest, że mieliśmy wtedy szatnie, było zaangażowanie, ale zorganizowana drużyna z początku sezonu, dwa miesiące później grała totalny piach i nie była w stanie wymienić 3 podań (było to samo co teraz). Nawet przed-ostatni mecz z Wisłą Płock - dosłownie wyszarpane 3 pkt - każdy walczył za trzech, to był w kwestii organizacji gry dramat. Innymi słowy - Wisła z 1 kolejki potrafiła fajnie grac, a 10 kolejek później wyglądała, jakby celowo sabotowała grę.
Cała wiosna słaba - 3-4 mecze przyzwoite. Tradycyjnie pierwsza połowa jako taka (1-2 akcje), a później obrona Częstochowy i kompletna bezsilność. Jedna taktyka i brak jakiejkolwiek organizacji gry.
Odpowiedz cytując
guardian_angel
Member

Od: 05.2010

Stary 16.11.2019, 15:38
Niestety taki Palcic to był gracz o klase lepszy od Niepsuja, a Cywka z Tiborem zjadają obecnego Vukana z Bashą (i kuresko przykro mi to mówić, bo obaj potrafią przecież grać zupełnie co innego).

Dla mnie to Skowronek ma właśnie 2 cele, naprawdę nic więcej, ogarnąć ustawienie w obronie i przywrócić Bashę z Savicevicem. To spokojnie by wystarczyło do utrzymania.
Odpowiedz cytując
wolfy
Senior Member

Stary 16.11.2019, 23:37

Za kilka lat nikt nie będzie pamiętał Carillo, bo w sumie za co? Tylko raindog będzie tworzył alternatywną rzeczywistość, ale kogo to obchodzi...

Mnie się zwyczajnie ulewa przez to umniejszanie zasług Stolarczyka, w imię czego? Jeżeli już ktoś skorzystał, to Carillo na transferach Kiko, sam sprowadził tylko lebiegę Mitrovicia, miał gotowy skład.

Ja już napisałem kto grał i decydował o wynikach za czasów Stolarczyka, ale jest też taki drobiazg braku wypłat dla zawodników i sztabu przez pół roku. Trzeba być debilem lub mendą żeby nie docenić tego co dokonali Stolarczyk i jego współpracownicy.
D.O.A.
I don't care

Orbit napisał(a):
Mieliśmy inicjatywę, byliśmy w posiadaniu piłki, a czwarta bramka ustawiła praktycznie cały mecz.
Odpowiedz cytując
Delgado
Senior Member

Od: 12.2006

Stary 17.11.2019, 00:39
Daj spokój, ten cały raindog to jakiś niespełniony trenerski talent.. z FM-a xD
Odpowiedz cytując
raindog
Senior Member

Stary 17.11.2019, 05:08
I tak mam go ignorowanych, wiec nie wiem, co tam skrobie.
BTW w FM nie grałem od 2008 roku.
Ostatnio edytowane przez raindog : 17.11.2019 o godz. 05:11.
Odpowiedz cytując
czaro
Senior Member

Od: 11.2004

Stary 17.11.2019, 08:55
wolfy napisał(a):Wyświetl post
Za kilka lat nikt nie będzie pamiętał Carillo, bo w sumie za co?
Tak, ja trochę żartowałem.

Raindog: ja nie uważam, żeby Carrillo był złym trenerem. Na pewno był trochę toksyczny, wymagał nakładów, skreślił Pawła Brożka. A to trzy wielkie minusy Do tego nic szczególnego z tamtym składem nie zrobił. Zwłaszcza, jeśli porównać co zrobił mniej doświadczony i zapewne gorzej przygotowany od niego Stolarczyk ze składem słabszym.

Innymi słowy, on nie pasował do tamtej Wisły tak, jak pasował do tamtej Wisły Stolarczyk. Gdyby Carrillo został, Wisły już by nie było. Dzięki Stolarczykowi jeszcze jest.

Nie wiem, ile razy można wałkować to o przygotowaniu drużyny Stolarczykowi przez Carrillo. W ciągu roku wywiało stąd większość składu, więc musieliby się zarażać wirusem przygotowania trenera Carrillo, żeby Stolarczyk wciąż korzystał z jego pracy.
Konta "czaro" na innych portalach (w tym tt) nie są moje. Nie odpowiadam za publikowane tam treści.
Odpowiedz cytując
raindog
Senior Member

Stary 17.11.2019, 10:27
Raindog: ja nie uważam, żeby Carrillo był złym trenerem. Na pewno był trochę toksyczny, wymagał nakładów, skreślił Pawła Brożka. A to trzy wielkie minusy Do tego nic szczególnego z tamtym składem nie zrobił. Zwłaszcza, jeśli porównać co zrobił mniej doświadczony i zapewne gorzej przygotowany od niego Stolarczyk ze składem słabszym.
Prawdopodobnie był toksyczny. Na pewno nie było mu po drodze ze starszyzną typu Brożek i Głowacki. Przypomnę jednak, że zanim przyszedł, opinia ówczesnych obrońców Kiko była taka, że mamy skład na pierwsza ligę, a ze sprowadzonych zawodników, nadaje się tylko Llonch i Carlitos - reszta to szrot nadający się do tarcia chrzanu.

Dobrze to pamiętam, bo pisałem to samo co teraz (Kiko miał wielu wyznawców), że grając taką padakę, jaką zaserwował Kiko, nie jesteśmy w stanie poznać realnego potencjału zawodników. Byliśmy w dolnej części tabeli, przegrywaliśmy wszystko i mieliśmy fatalny terminarz.

Innymi słowy, on nie pasował do tamtej Wisły tak, jak pasował do tamtej Wisły Stolarczyk. Gdyby Carrillo został, Wisły już by nie było. Dzięki Stolarczykowi jeszcze jest.
Pod względem sportowym pasował. Faktem jest jednak, że gdyby nie Stolarczyk, który stworzył szatnię, Wisły by już nie było. I tu w pełni się zgadzam.

Nie wiem, ile razy można wałkować to o przygotowaniu drużyny Stolarczykowi przez Carrillo. W ciągu roku wywiało stąd większość składu, więc musieliby się zarażać wirusem przygotowania trenera Carrillo, żeby Stolarczyk wciąż korzystał z jego pracy.
Doszli Pietrzak i Kort (nota bene, moim zdaniem, ultracienki), reszta była przygotowywana przez Carillo. Chyba, że zakładamy, że rezerwowi nie brali udziału w treningach za czasów Carillo, tylko kazał im leżakować. Drzazga też najlepszy okres gry miał po tym, gdy wrócił z wypożyczenia i szybko zaliczył zjazd.

Szacunek dla Stolarczyka, za to, że uratował z Sobolem w zimie Wisłę, ale pod względem taktycznym i przygotowaniem sezonu, zawsze to była mizeria. Uważałem, ze graliśmy żenadę na jesień, ale nie można myśleć o zmianie trenera, z uwagi na warunki panujące w klubie. To samo na wiosnę. Na początku jesieni tego roku, otwarcie pisałem, że jednak Stolar jest co najwyżej przeciętnym trenerem, ale należy mu się granie do końca sezonu za "ZASŁUGI". Obecnie nie mam wątpliwości, że o trenerce - w sensie taktyka, ustawianie drużyny itp. - nie ma zielonego pojęcia. Ma dobre umiejętności zjednywania sobie zawodników, ale nie potrafi ich przygotować do meczu pod względem taktycznym i fizycznym. Nie potrafi analizować spotkań i wyciągać z nich wniosków.
Odpowiedz cytując
s1mone
Senior Member

Od: 03.2007

Stary 17.11.2019, 17:53
Gra za Carillo było dobra. To wcale nie był zły trener, mnie momentami wkurzało to zagęszczanie środka i pomijanie skrzydeł, bo to prokurowało małą ilość bramek (w obydwie strony). Taki typowy klin w środku pola.

Jego odejście pozostawia niesmak, ale ewidentnie po prostu przed czasem wyczuł pismo nosem i przytomnie spie.dolił z ringu. Poza tym był dla nas za drogi, jeśli plotki o jego gaży nie są przesadzone.

On dość zdrowo budował drużynę, potrafił odstawić weteranów i nadal lepić z tego co miał dobrze się prezentujący, a przy tym perspektywiczny zespół. Z drugiej strony miał kadrę, która na to pozwalała. Stolar tego komfortu nie miał w żadnym wypadku. Skowronek też go nie posiada.
Ostatnio edytowane przez s1mone : 17.11.2019 o godz. 17:56.
Odpowiedz cytując
wolfy
Senior Member

Stary 17.11.2019, 18:55
s1mone napisał(a):Wyświetl post
Gra za Carillo było dobra. To wcale nie był zły trener, mnie momentami wkurzało to zagęszczanie środka i pomijanie skrzydeł, bo to prokurowało małą ilość bramek (w obydwie strony). Taki typowy klin w środku pola.
Nie zauważyłem żeby ktoś podważał warsztat trenerski Carillo. Był tutaj pół roku, zaczął budować drużynę, ale opierał się na kłamstwach zarządu przyjmując tą pracę i nie było dla tego układu żadnej przyszłości. Padł ofiarą kłamstw zarządu Wisły, który obiecał mu normalne warunki pracy podczas gdy wiedział że wszystko się wali i klubowi grozi bankructwo.

Nie jest też prawdą że osiągnął cokolwiek godnego uwagi, ale był w klubie bardzo krótko.

W tamtym czasie adekwatnym trenerem był Kiko, którego atutem było znajdowanie za półdarmo dobrych na polskie warunki piłkarzy w niższych ligach hiszpańskich i przyzwoite punktowanie.
D.O.A.
I don't care

Orbit napisał(a):
Odpowiedz cytując
Nowicjusz
Junior Member

Od: 12.2016

Stary Wczoraj, 10:21
Stal Rzeszów rozmawia z Maciejem Stolarczykiem. To pewna informacja - usłyszałem kilka dni temu. - Stal Rzeszów? Pierwsze słyszę - powiedział mi następnie były coach Wisły Kraków, acz wielkiej stanowczości w jego głosie nie wyczułem.
https://nowiny24.pl/na-bocznym-torze...ar/c2-14588587
Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna

Odpowiedź
Narzędzia tematu
Tryby wyświetlania

Zasady wysyłania postów