The White Star Division - Wisła Kraków

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna
Nazwa użytkownika
Hasło

Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny.

Reklama
Zakłady na Wisłę? Legalni bukmacherzy w Polsce - ranking i recenzje
Wyświetl wyniki ankiety: Podczas okienka transferowego latem 2018 roku Wisła:
wzmocni się 28 22,76%
osłabi 78 63,41%
zmiany kadrowe nie będą odczuwalne 17 13,82%
Głosujących: 123. Nie możesz głosować w tej ankiecie

Odpowiedź

Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
Krystian168
Banita

Od: 07.2008

Ignoruj użytkownika Pomoc
Stary 28.07.2009, 08:58
FredzIo napisał(a):Wyświetl post
Ale kandydat jest z Włoch, a nie jest Włochem. Więc wszystko się zgadza.
sory jeszcze śpię nie doczytałem

Stuani i Bajzat... który lepszy ? obecnie skuteczniejszy Bajzat ale Stuani młodszy i ew. można na nim potem zarobić...
Odpowiedz cytując
kristos
Senior Member

Od: 11.2002

Stary 28.07.2009, 09:07
2,5 mln€ za Brożka to bardzo głupi pomysł.
Nie sprzedaje się zawodników nie będących w optymalnej formie a Brożek będzie w takiej za miesiąc.
Na tej operacji zarobi tylko kupujący i manager piłkarza.
Takie jest moje zdanie.
"Ścieżka sprawiedliwości wiedzie przez nieprawości
samolubnych i tyranię złych ludzi"......
Odpowiedz cytując
fanfan
Senior Member

Od: 09.2008

Stary 28.07.2009, 09:09
Ja mam nadzieję ,że Bajzat to Wisły nie przyjdzie . On ma już 28 lat, jest za stary, potrzebujemy kogoś młodego na kilka co najmniej lat. Nie gramy już w tym sezonie w LM więc nie jest nam tak bardzo potrzebny doświadczony napastnik, kupmy jakiegoś młodego utalentowanego ale już z pewnymi umiejętnościami które wystarczą na pierwszą 11 a z czasem ten młody napastnik się rozwinie . Bajzat to byłby podobny transfer do Paulisty - wypełni swój kontrakt i pójdzie a my potrzebujemy zawodnika który będzie miał potencjał taki jak kiedyś Żurawski.
Odpowiedz cytując
Edo
Senior Member

Od: 09.2005

Stary 28.07.2009, 09:24
Szkoda, że u nas nie myśli się poważnie o zapleczu i że gracze młodej Wisły nie pukają do drzwi pierwszej drużyny, albo po prostu presja wyniku nie pozwala na dawanie im szans.m Sprowadzać młodych szkolić przez "dobrych" trenerów i potem wpuszczać ich do pierwszej drużyny - to było by coś !
Odpowiedz cytując
el Nuero
Senior Member

Od: 02.2009

Stary 28.07.2009, 09:34. Licząc na rozsądek i szybkie działanie Bossa
Jeśli chodzi o napastnika, ja byłbym jednak za tym Stuanim. W przeciwieństwie do Węgra nie jest stary (23 lata), a w kadrze ekipy z Reggio di Calabria ścisk. W dodatku Włosi mają na celowniku (nel mirino) dwóch kolejnych graczy ofensywnych. Stuaniego pewnie chętnie oddadzą - oczywiście za kasę. Suma byłaby jeszcze "w zasięgu" Wisły. Może jeśli Bednarz zostanie, otrzyma "mission difficult" - jak najdrożej sprzedać Brożka, i jak najtaniej kupić Stuaniego.

Kwestia aklimatyzacji - myślę że taki zawodnik u nas by się dość szybko odnalazł. Wisła jest częściowo hiszpańskojęzyczna (Cantoro, Diaz, teraz Alvarez, nie wiem, czy Marcelo zna hiszpański), więc z komunikacją językową nie byłoby kłopotu. Co najwyżej, w styczniu i lutym mogłoby mu być nieco zimno, ale przyzwyczaiłby się chłopak. Pytanie brzmi tylko - czy nasz klub stać w chwili obecnej na bardzo szybkie, a jednocześnie przemyślane, działania?
Odpowiedz cytując
Edo
Senior Member

Od: 09.2005

Stary 28.07.2009, 09:40
jeśli Bednarz zakontraktował by bramkarza i napastnika w obecnej sytuacji to znaczy, że jest "debeściak"
Odpowiedz cytując
funkykoval
Socios Wisła Kraków

Od: 05.2005

Stary 28.07.2009, 09:51
Panowie a czy nie pomysleliście, że trwają rozmowy dotyczące rozliczeń i pismaki tradycyjnie nie wiedzą jakie zapadły ustalenia, wobec czego piszą cokolwiek - co być może jest bardzo prawdopodobne - aby pokazać, że oni to wiedzą: Brożek do Fulham za 2,5 mln, itd

Apropos konia - tylko Legia i WIsła mają zawodników o zarobkach w polskiej lidze - 200-300 tys euro i to nie pojedyńczych graczy tylko kilku w swoich składach. W Lechu najwyższe kontrakty sięgały raptem 200 tys w przypadku Murawskiego i Regnifo........ to jest spora różnica w obciążeniach finansowych.....

Dla wszystkich jest oczywiste, że Brożek odejdzie jak nie w tym okienku transferowym (zachód) to w przyszłym (wschód) i dlatego pismaczki o tym piszą.

Również jest taka możliwość, że P. Cupiał sprzedając Brożka wyda z tej kasy trochę grosza na 2-3 przyzwoitych graczy.
JAZDA, JAZDA, JAZDA BIAŁA GWIAZDA !!!!!!!!!!!!!!!!!!
Odpowiedz cytując
skeba
Senior Member

Od: 04.2006

Stary 28.07.2009, 10:04
Cytat:
za swojego piłkarza 80 tysięcy euro, Krakowianie są skłonni zapłacić połowę tej sumy
Mistrz Polski traguje się o 40tysięcy euro. Brawo !!!
Odpowiedz cytując
skeba
Senior Member

Stary 28.07.2009, 10:19
Z bośniackim bramkarzem też próbowali obniżyć cenę i ten im szybko ..... uciekł.
Wiesz, jest takie powiedzenie, bez ryzyka nie ma zabawy
Inaczej rzecz ujmując. Arsenal kupuje 10 zawodników po 500 tys euro, trenują sobie, a później wyłowią jednego i sprzedają za 10, 15 milionów, albo staję się jednym z wiodących piłkarzy w drużynie.
Trzeba zainwestować w piłkarzy jak się chce sukcesy osiągać.
Co to jest k....a 40 tys euro, jak my placilismy Dawidowskiemu 5 razy tyle, a on nic nie grał. Niedzielanowi też, Vardze itd. Jak oszczędzamy to trzeba pomyslec od postaw.
Nie przesadzajmy, 40 tys euro to jest mała kwota nawet jak na Mistrza Polski.
Vaszek pewnie zrezygnuje, albo Banik się wycofa i Pawełek Numero uno
Odpowiedz cytując
Kamson
Senior Member

Od: 04.2008

Stary 28.07.2009, 10:22
Nie moge uwierzyć, że tyle osób skreśla Pawła po 3(!) meczach. Mamy teraz taką kadre, że sprzedaż każdego zawodnika jest samobójstwem a co dopiero naszego najlepszego napastnika. Zostanie Małecki który gra w pomocy, Ćwielong który nie potrafi strzelać bramek i kontuzjowany Boguski. A przyjście jakiegoś tam napastnika to wielka niewiadoma. Nie wiadomo czy sie zaaklimatyzuje, czy będzie strzelał...

Pawełek (Cebanu) - Alvarez (Singlar), Głowacki (Jop), Marcelo, Piotr Brożek (Diaz) - Małecki (Łobodziński), Sobolewski (Cantoro), Garguła (Jirsak), Kirm - Boguski (Ćwielong), Paweł Brożek

Mamy 19 wartościowych graczy, myśle, że to absolutne minimum.
Ostatnio edytowane przez Kamson : 28.07.2009 o godz. 10:25.
Odpowiedz cytując
Waldi69
Senior Member

Od: 09.2007

Stary 28.07.2009, 10:48
Tylko ciekawe czy ten Vaszek to lepszy bramkarz od Pawełka. Ja mam duże wątpliwości, a nawet 40 tys Euro drogą nie chodzi...
"...Równowaga ciała jest najważniejszą troską postawy gotowości..." Bruce Lee
Odpowiedz cytując
Pan Jotka
Senior Member

Od: 12.2004

Stary 28.07.2009, 10:55
element napisał(a):Wyświetl post
Jakby tak podchodzili do tematu jak Ty to po dwóch sezonach komornik zapukałby do drzwi przy Reymonta.

Trzeba walczyć i negocjować. A nie walić hajsem w ciemno nie licząc się ze skutkami w przyszłośći.

Każdy grosz należy liczyć. Czy to jest 10 tyś czy 40 tyś to należy z trzezwą głową do tego podchodzić a nie z ujebanym jęzorem do ziemi działać byle szybko, byle jak.
To że kazdy grosz sie liczy pokazali wzmacniając druzynę na puchary...
Odpowiedz cytując
szprotson
Socios Wisła Kraków

Od: 06.2005

Stary 28.07.2009, 10:57
Pokazali, pokazali, stało sie i ch**

Teraz trzeba sie zastanowić nad tym co jest/będzie a nie narzekać.
Daliśmy po raz kolejny dupy, trudno, ja wybaczam.

I tak że wogole jakies informacje o KIMKOLWIEK sie pojawiają, bo mógłby Cupiał sprzedać co sie da i grać Czekajami i Burligami lige.
cały nasz chuligański trud tobie ukochana ojczyzno

Odpowiedz cytując
Marszałek
Senior Member

Od: 11.2004

Stary 28.07.2009, 11:02
Waldi69 napisał(a):Wyświetl post
Tylko ciekawe czy ten Vaszek to lepszy bramkarz od Pawełka. Ja mam duże wątpliwości, a nawet 40 tys Euro drogą nie chodzi...
Za 40 tysięcy to Ty sie po bramkarzu nie spodziewaj,że podbijemy nim Europę. Klub tak mizernie go wycenia to też o czymś świadczy. Bynajmniej niczym dobrym.
Wydarzenia nie zawsze spełniają nasze oczekiwania, ale zawsze jest dla nich jakieś logiczne wytłumaczenie. Często nie jest ono krzepiące, ale zawsze logiczne.
Odpowiedz cytując
Pan Jotka
Senior Member

Od: 12.2004

Stary 28.07.2009, 11:20
szprotson napisał(a):Wyświetl post
Pokazali, pokazali, stało sie i ch**

Teraz trzeba sie zastanowić nad tym co jest/będzie a nie narzekać.
Daliśmy po raz kolejny dupy, trudno, ja wybaczam.

I tak że wogole jakies informacje o KIMKOLWIEK sie pojawiają, bo mógłby Cupiał sprzedać co sie da i grać Czekajami i Burligami lige.
Now lasdnie oto chodzi zeby przestali tak mysleć bo bedzie jeszcze nie jeden ch**j... Koniec tandeciarstwa i poczatek nowej jakości w dziedzinie transferów. Transfer ma być jak naturalne wzmocnienie druzyny , a nie łatanie dziur tańszym zmiennikiem.(o ile w ogóle jest taki zmiennik)
Odpowiedz cytując
skeba
Senior Member

Stary 28.07.2009, 11:32
Brożek odejdzie to o mistrza będzie strasznie trudno.
Nie będzie miał nam kto bramek zdobywać.
Wzmacniamy obronę - dobrze, ale przydałby się napastnik, który potrafi zdobywać bramki w tak silnej polskiej ldze. Czy to trudne ?
Jak Chini z Legii jest królem strzelców, to chyba jednak łatwo.
Odpowiedz cytując
royalmichael
Senior Member

Od: 04.2009

Stary 28.07.2009, 13:44
Ehh czy mu musimy sprzedać swojego najlepszego zawodnika z powodu dziury budżetowej 1mln euro?! (tyle chyba płacą ze wejście do LE)
Trzeba brać przykład z lepszych od siebie. Nie wiem jak to teraz wygląda ale jeszcze niedawno czytałem o kryzysie w Valencii, piłkarze przestali otrzymywać wynagrodzenie, zaległości klubu wobec piłkarzy wynosiły 16mln euro a wiceprezydent powiedział, że nie wie kiedy piłkarze otrzymają zaległe pensje. A mimo to nikomu do głowy nie przyszło żeby sprzedawać swoich najlepszych zawodników - Villa i Silva. Oczywiście były oferty z Barcelony i Realu ale piłkarze nie zostali sprzedani
Aktualnie nie wiem jak sobie radzą, czy wyszli z długów czy dalej je pogłębiają. Ale jeśli tak to pokazuje, że nie trzeba sprzedawać swoich filarów żeby wyjść na prostą
Odpowiedz cytując
kristos
Senior Member

Od: 11.2002

Stary 28.07.2009, 13:51
royalmichael napisał(a):Wyświetl post
Aktualnie nie wiem jak sobie radzą, czy wyszli z długów czy dalej je pogłębiają. Ale jeśli tak to pokazuje, że nie trzeba sprzedawać swoich filarów żeby wyjść na prostą
To jest dobre !
Jest takie staropolskie powiedzenie ;
pić ,bawić się nie przejmować - bida musi pofolgować .....
"Ścieżka sprawiedliwości wiedzie przez nieprawości
samolubnych i tyranię złych ludzi"......
Odpowiedz cytując
flamengista
Piknik

Od: 03.2004

Stary 28.07.2009, 14:00
skeba napisał(a):Wyświetl post
Mistrz Polski targuje się o 40tysięcy euro. Brawo !!!
Proszę bardzo, rzuć te 40 tysięcy skoro to taki pikuś.

Gdybyśmy byli Realem Madryt, to może byłoby to śmieszne. Ale 40 tys. € to półroczne pobory niejednego zawodnika w tym klubie.
Uma vez Flamengo, sempre Flamengo
Odpowiedz cytując
el Nuero
Senior Member

Stary 28.07.2009, 15:06. Valencia i Wisła - rożne kluby, podobne kłopoty
royalmichel - Valencia próbuje wyjść z kłopotów w dość podobny sposób, jak robią to u nas. Kilku starszym piłkarzom wygasły kontrakty (np. Morientes), paru młodych wypożyczono (m.in. do belgijskiego Excelsioru), były też sprzedaże (Albiol poszedł do Realu za 15 baniek). Poza tym wygrali mini-turniej w Dortmundzie (z Borussią i Udinese), no i zagrają w LE. Trochę kaski za wszystko wpadnie.

Przekładając to na wiślackie warunki - u nas też już paru odeszło (chyba największa ulga po Dawidowskim, bo Baszczu i Zieniu przynajmniej grali), Cantorowi też wkrótce kończy się wysoki kontrakt. Bez sprzedaży Brożka raczej się nie obędzie, ergo - Bednarz jeszcze się przyda, jeśli jego działanie będzie pomocne przy łataniu dziury budżetowej. Dwa zakupy (bramkarz i napastnik) będą koniecznością - i na więcej ruchów nas nie będzie stać.

Valencia podsunęła mi pewne pytanie (do forumowych znawców). Czy gdzieś w Europie w najbliższych tygodniach będzie się odbywał jakiś mini turniej, lub któryś z zachodnich klubów nie poszukuje sparingpartnera przed pucharami? Wiem, że po tallińskiej kompromitacji nie jesteśmy ciekawym rywalem, ale może... Wpływów do budżetu (za bilety, TV) trzeba szukać we wszystkich kierunkach, więc kilka telefonów z zapytaniem chyba nie zawadzi.
Odpowiedz cytując
Krystian168
Banita

Od: 07.2008

Stary 28.07.2009, 15:10
el Nuero napisał(a):Wyświetl post
Valencia podsunęła mi pewne pytanie (do forumowych znawców). Czy gdzieś w Europie w najbliższych tygodniach będzie się odbywał jakiś mini turniej, lub któryś z zachodnich klubów nie poszukuje sparingpartnera przed pucharami? Wiem, że po tallińskiej kompromitacji nie jesteśmy ciekawym rywalem, ale może... Wpływów do budżetu (za bilety, TV) trzeba szukać we wszystkich kierunkach, więc kilka telefonów z zapytaniem chyba nie zawadzi.
teraz ? jak już jest liga to kiedy my mamy grać taki turniej zimą można pomyśleć
Odpowiedz cytując
royalmichael
Senior Member

Od: 04.2009

Stary 28.07.2009, 15:13
el Nuero napisał(a):Wyświetl post
Jest jeszcze inny sposób - krajowe podwórko. Za puchar ekstraklasy płacą coś ok 3mln zł czyli całkiem niezła suma. Myślę, że grając składem rezerwowym + kilku z podst 11. powinniśmy wyjść z grupy a potem z każdym meczem zwiększać ilość osób z podst 11. Biorąc pod uwagę, że nikt tego turnieju nie traktuje poważnie i większość gra rezerwami to może w ten sposób zdobyć troche kasy? Tak w ogóle to ile płacą za PP?
Odpowiedz cytując
sessegnon
Senior Member

Od: 07.2009

Stary 28.07.2009, 15:19
Pula nagrod to 3 miliony.Za zwyciestwo dostaje sie tylko milion.Reszta sumy to nagrody za zajecie np 1 czy 2 miejsca w grupie, awans do cwiercfinalu, polfinalu i finalu.
Odpowiedz cytując
el Nuero
Senior Member

Stary 28.07.2009, 15:32. Transfery, waluta - czyli jak przeżyć ten rok
Krystian168 napisał(a):Wyświetl post
teraz ? jak już jest liga...
Chodziło mi o czas, kiedy jest przerwa na reprezentację (we wrześniu)

royalmichael napisał(a):Wyświetl post
Jest jeszcze inny sposób - krajowe podwórko.
Dobry pomysł, tylko czy z naszą zdziesiątkowaną (w obecnej chwili) kadrą bylibyśmy w stanie złapać "trzy sroki za ogon"? Jak dla mnie, to już samo wygranie PP byłoby dużym osiągnięciem. Mam nadzieję, że jak się wszyscy wyleczą, będzie ku temu większa szansa. Jednak i za samą ligę można sporo zarobić (wyższe miejsce = więcej pieniędzy).

Nieskromnie marzę o tym, aby i sami piłkarze "raczyli" partycypować w kosztach ostatniej klęski (przynajmniej "rada drużyny" taką możliwość sygnalizowała). Wiem, fantasta ze mnie. Ten ciężki rok musimy tak przetrwać / przewegetować, przy okazji przebudowując drużynę. Oby tylko Bossowi wystarczyło cierpliwości, i ze złości nie rozsprzedał kadry.
Odpowiedz cytując
!!IRIVER!!
Senior Member

Od: 08.2007

Stary 28.07.2009, 16:16
sessegnon napisał(a):Wyświetl post
Pula nagrod to 3 miliony.Za zwyciestwo dostaje sie tylko milion.Reszta sumy to nagrody za zajecie np 1 czy 2 miejsca w grupie, awans do cwiercfinalu, polfinalu i finalu.
Przy obecnym kursie EURO byłoby to 230 tys. Euro. Myślę, że przy obecnej 'dziurze budżetowej' (śmieszy mnie to pojęcie) taka kasa też by się przydała.
Odpowiedz cytując
wielka.wisla
Banita

Stary 28.07.2009, 17:59
chcecie sprzedac Pawła? to kto nam pozostanie ?! Piotrek ... i tyle.

kupcie jakiegoś młodego utalentowanego napastnika z warunkami, wysokiego, skutecznego z nizszej ligi i niech się uczy, niech gra trenuje i za 2-3 lata bedziemy mieli z niego swietny pozytek - boguski i blaszczykowski sie sprawdzili
Odpowiedz cytując
Romek92
Junior Member

Stary 28.07.2009, 18:36
wisła jak sprzeda Brożka teraz to bedzie jedna wielka porażka chyba że pan Bednarz sprowadzi napastnika lepszego od Pawła, a w to raczej wątpie.
Odpowiedz cytując
Selene
Senior Member

Od: 12.2007

Stary 28.07.2009, 21:10
Jak Cupiał ma olej w głowie to owszem powinien sprzedać Brożka. Ale zamiast niego musi kupić Brożka z przed 3-4lat(czyli piłkarza o podobnym potencjale). Nie ważne czy wyda 400tys Euro czy 1mln Euro. Czy to będzie Stauni czy inny piłkarz. Za 1mln Euro powinno się drugiego młodszego Brożka znaleźć. Cupiał też jest winien tego stanu rzeczy pucharowego i w ramach rekompensaty i w celu budowy drużyny pod nowy stadion powienien do kasy z Brożka coś dorzucić.
Odpowiedz cytując
Ejdzbiol
Senior Member

Od: 07.2007

Stary 28.07.2009, 21:35
Zgadzam się z Selene choć to nierealne ;p wzmocnienia tylko darmowe albo prawie darmowe to wina polityki klubu i przykazań pana Cupiała: za darmo ale mają być efekty. Mam nadzieję, że coś to Cupiała nauczy. Sprzedać Diaza i Brożka, kupić 3/4 zawodników (lewy obrońca, bramkarz, 2 napastników). Ze sprzedaży około 3,5 jak nie 4 miliony euro, za zawodników maks półtora, jakby nie patrzeć bylibyśmy na plusie o 0,5 miliona xD
Powód: błąd
Ostatnio edytowane przez Ejdzbiol : 28.07.2009 o godz. 21:36.
Odpowiedz cytując
Griszka30KR
Senior Member

Od: 06.2005

Stary 29.07.2009, 09:25
Jak dla mnie wczorajsze spotkanie Cupiała z "radą" drużyny Brozek,Sobolewski(dlaczego nie Głowa?) jest jasnym przekazem ,ze będą sprzedani.
Bednarz=Landryna=......
Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna

Odpowiedź
Narzędzia tematu
Tryby wyświetlania

Zasady wysyłania postów