The White Star Division - Wisła Kraków

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Inne > Hyde Park (moderowane)
Nazwa użytkownika
Hasło

Hyde Park (moderowane) Pokój również moderowany, jednak tu nie trzeba mówić o piłce nożnej i kibicowaniu. Chcecie pogadać o czymś "niepiłkarskim" - wejdźcie tutaj.

-->
Zakłady na Wisłę? Legalni bukmacherzy w Polsce - ranking i recenzje. Sprawdź też STS kod promocyjny.
Wyświetl wyniki ankiety: Co zrobić gdy kanary wejdą do autobusu?
Uciekać gdzie pieprz rośnie 224 29,20%
Udawać Cudzoziemca 176 22,95%
Wdawac się w przepychanki 153 19,95%
Przyjąć karę jak mężczyzna i poprostu zapłaćić 214 27,90%
Głosujących: 767. Nie możesz głosować w tej ankiecie

Odpowiedź

Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
StelmiOriginal
Senior Member

Od: 08.2007

Ignoruj użytkownika Pomoc
Stary 25.04.2012, 15:04
Ten system z pokazywaniem karty czy biletu przy wejściu absolutnie by się nie sprawdził, bo byłyby opóźnienia. Zawsze znajdą się niegramotne osoby szukające w torbie/plecaku/torebce/portfelu karty lub biletu.

Ja osobiście uważam, możecie mnie zjebać teraz, ale jazda na gapę to po prostu obciach. Nie uwierzę, że ktoś nie ma 1zł lub 2zł dla dorosłych na przejechanie paru przystanków komunikacją miejską. Nie raz widziałem wycieczki studentów spod AWF w kierunku dworca w tramwaju, każdy z walizką itd. Za każdym razem canarinhos łapali po paru delikwentów, zawsze się tłumaczyli że brak kasy itd. Przecież to 1zł!! Potem skuczą, że musza płacić po sto-parę złotych kary... Zasada prosta: jedziesz-płacisz. Ciekawe co by się działo jakbyś pojechał taksówką, a potem nagle zwiał z samochodu, bo nie miales kasy... wstyd!

Kiedyś słyszałem od osoby zorientowanej w krakowskim ZIKiT, że chcieli wprowadzić bilety dzielnicowe. Np. płacisz 15zł na miesiąc, i masz od pon-pt w dzień przejazdy w ramach jednej dzielnicy w której mieszkasz. Na przykład ktoś mieszka w XVIII Nowa Huta. To w ramach dzielnicy za 15zl na miesiąc jeździ sobie tam i spowrotem. Wtedy niebyłoby tłumaczenia "ale to tylko jeden przystanek" itd.
WISŁA!!!
Odpowiedz cytując
saklak1906
Senior Member

Od: 06.2007

Stary 25.04.2012, 15:22
Voin napisał(a):Wyświetl post
Na zachodzie sprawdza się taki system, że od razu po wejściu do tramwaju/autobusu się kupuje bilet u kierowcy i jest dobrze. Ale w Polsce by to nie przeszlo, no bo wszyscy mieli by kłopot z przygotowaniem obliczonej kasy przed wejściem do autobusu. Fajny jest też system z którym się spotkałem w Stambule, czyli żeby już wejść na przystanek musisz mieć bilet. Jazda na gapę jest wtedy niemożliwa.
Tak jest w Anglii ale tylko w malych miastach gdzie komunikacja nie jest az tak zatloczona.Bilet kupujesz u kierowcy albo okazujesz np tygodniowke.

Lepszym rozwiazaniem sa karty typu oyster gdzie placisz za przejechany dystans. Przykladasz do czytnika przy wejsciu i wyjscu a system sam nalicza odpowiednia kwote za przejazd.
A jak jestes cwaniak i nie odbiles przy wejsciu to cie kanar czytnikiem sprawdzi, a jak przy wyjsciu nie skasujesz to masz z automatu kare np 20 zl.
,
Odpowiedz cytując
Pablo84
Senior Member

Od: 03.2004

Stary 25.04.2012, 15:48
BoBaSbK napisał(a):Wyświetl post
Jak dla mnie kto jeździ bez biletu jest złodziejem i okrada mieszkańców Krakowa... dziwnie utarła się że kanary to jest to złe a ktoś kto jedzie bez biletu jest ok- okupacja i komuna już się skończyła , na zachodzie ludzie jak skasują bilet to wszystkim pokazują a nawet bilet miesięczny też.
Na zachodzie ludzie nie odczuwają tak cen biletów.
Nie tak dawno wracałem z urzędu pracy i panowie spisywali bezrobotnego i gówno ich obchodziło, że pokaz im kwitek że szuka cały czas pracy.

Tak ....a, wysylajcie go by zapierdalał na nogach...

Jak zniszczyć Państwo wg Sun Tzu(„Sztuka wojny”):
http://wolnemedia.net/polityka/instr...korzyc-narody/
Odpowiedz cytując
StelmiOriginal
Senior Member

Stary 25.04.2012, 16:33
Pablo84, ostatnio byłem pod urzędem pracy, zauważyłem ciekawą rzecz, idąc do urzędu niektórzy udają biednych, pokrzywdzonych przez życie itd. Wychodzą z budynku, idą w kierunku tramwaju to od razu smartfony w dłoń, papieros w gębę i głośne rozmowy nt najbliższych zakupów w galerii... Niektórzy panowie zaczęli świętowanie (nie wiem czego), siadają na przystanku i łoją browarka.... Nie uwierzę, że nie stać ich na jeden bilet żeby skasować... Potem mogą sobie pomachać papierkiem kanarowi.

Ale oczywiście nie wszyscy tak się zachowują. Dlatego jest miesięczny bilet dla bezrobotnych, 50zł za miesiąc, wszystkie linie w mieście, właśnie po to, żeby móc swobodnie szukać pracy nie patrząc na to, ile się skasowało biletów.... Jak ktoś rzadko jeździ po Krakowie to myślę, że jak skasuje pare biletów na miesiąc to nie pogorszy się jego stan majątkowy, skoro ma na fajki, piwko i zakupy...

Raz byłem świadkiem jak kobieta w średnim wieku jechała z dwojką dzieci w wieku przedszkolno/podstawówkowym, absolutnie nie wyglądała na bezrobotną, ładnie ubrana itd, zaczela sie kontrola biletow, babka wrzeszczała w niebogłosy ze jest bezrobotna, że musi utrzymywać sama dzieci itd, kanar jej odpuścił, jak wysiadł to wyjęła najnowszego ipoda i miała wszystkich gdzieś. Ludzie patrzyli się jak na idiotkę... Najciekawsze, że NIC nie pokazała kanarowi, że jest bezrobotna, zadnego papierka, nic... Ludziom naprawdę zaczyna odpierdalać...
WISŁA!!!
Odpowiedz cytując
gypsy
Senior Member

Od: 08.2010

Stary 25.04.2012, 16:49
U mnie w mieście jest tak, że trzeba pokazać bilet przy wejściu do autobusu (wchodzi sie jedynie pierwszymi drzwiami). No ale można też się wcisnąć innym wejściem, jak ktoś wychodzi. Z tym, że teraz liczba kanarów znacznie wzrosła, podobnie jak w Krakowie, więc ludzie raczej się próbują.

Raz jechałam autobusem, mało osób było w autobusie, więc kierowca się przypieprzył do chłopaka, który wsiadł i nie skasował biletu. Ten mu oczywiście bileciku nie pokazał, bo nie miał, pieniędzy też nie posiadał, wiec nie mógł kupić. I tak stali przez pięć minut i się kłócili, młody chciał kierowcę wybłagać o litość, ale kierowca był nieugięty. Prawie siłą wyrzucił gostka z autobusu
Odpowiedz cytując
neq.
Senior Member

Od: 02.2010

Stary 25.04.2012, 17:46
dyskusja dyskusją ale każdy kij ma dwa końce. i tak samo jest prawdą to że ktoś ma kasę na fajki, ipody itd, a nie kasuje biletów i tak samo prawdą jest to że zdarzają się ludzie którzy nie piją, nie palą i nie mają....i to samo jest z kanarami jeden puści jak zobaczy karte kibica Wisły, albo jest wyrozumiały i jak widzi gościa z plecakiem o 7:30 i mówi się mu że jade do szkoły i mam KKma tylko zapomniałem, bo tak było i puści, a drugi się przyjebie jak człowiek wsiada do komunikacji i nawet nie pozwoli skasować biletu i już wpisuje mandat znam takie przypadki i nic nie pomagało
"Jeżeli walczysz możesz przegrać, jeżeli nie walczysz już przegrałeś"

"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustępliwej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali was za niegodnych... podania ręki."

Odpowiedz cytując
michael
Senior Member

Od: 04.2011

Stary 25.04.2012, 17:51
Ja zawsze wychodzę z założenia, że lepiej wydać 1zł na bilet, niż potem 150 na mandat.
Polecam taką filozofię, skuteczna
Zresztą jak ktoś ma za gruby portfel i mu to przeszkadza to już jego sprawa że płaci mandat. Wolny kraj
Odpowiedz cytując
SV_
Senior Member

Od: 10.2008

Stary 25.04.2012, 18:34
Co wy sie tak uparliscie ze 1zl?

Średnio zeby gdzies dojechac trzeba kupic bilet jednorazowy 30 min za 3.20!!! Nie mowmy o ulgowych bo za gimbusy i studencikow i tak placa rodzice.

3.20 za zajebane do pelna, smierdzace, nie umyte, spóźnione tramwaje i wiecznie stojace w korkach autobusy.

100 zl za karte na jazde w takich warunkach to jest wstyd a nie to ze nie skasuje biletu.
Odpowiedz cytując
adam_09
Senior Member

Od: 11.2010

Stary 25.04.2012, 18:37
przez takich jak Ty wkrótce bilet będzie kosztował 5 zł i dalej będzie w środku syf, kiła i mogiła.
Odpowiedz cytując
wiselka16
Junior Member

Od: 03.2011

Stary 25.04.2012, 18:50
michael napisał(a):Wyświetl post
Ja zawsze wychodzę z założenia, że lepiej wydać 1zł na bilet, niż potem 150 na mandat.
Polecam taką filozofię, skuteczna
Zresztą jak ktoś ma za gruby portfel i mu to przeszkadza to już jego sprawa że płaci mandat. Wolny kraj
Ja mam do zapłacenie 150 zł za to że automat w tramwaju nie chciał wydać kilkadziesiąt groszy ...
TYLKO WISŁA
Odpowiedz cytując
StelmiOriginal
Senior Member

Stary 25.04.2012, 19:01
SV_ napisał(a):Wyświetl post
Nie mowmy o ulgowych bo za gimbusy i studencikow i tak placa rodzice.

3.20 za zajebane do pelna, smierdzace, nie umyte, spóźnione tramwaje i wiecznie stojace w korkach autobusy.

100 zl za karte na jazde w takich warunkach to jest wstyd a nie to ze nie skasuje biletu.

Mistrzu, nie wiem skad wiesz za kogo płacą rodzice a za kogo nie. Większość przyjezdnych, którzy studiują w Krakowie sami zarabiają na swoje utrzymanie itd, więc nie ....... o 'studencikach' za których płacą rodzice. Powiedz mi, ile razy spotkałeś jebiącego i obsranego żula w tramwaju/autobusie? Ja jeżdżę linią 5 codziennie po 4 razy na prawie całej długości, i ostatni raz spotkałem takiego delikwenta w listopadzie...

Co do spóźnień tramwajów: owszem, dzisiaj był godzinny blackout na Mogilskim, Grzegorzeckim i Małym Płaszowie. Jeździły tylko autobusy. Korek tramwajów albo autobusów rzadko się zdarza. Ale powiedz mi, jak przesiądziesz się królewiczu do swojego bolidu na 4 kółkach i w nim cos się zespuje to co, dzwonisz po taxi i bulisz 30zł za drogę do pracy, czy wsiadasz pokornie w MPK i jazda? Jak wybierasz taksówkę to nie oceniaj innych kto za kogo płaci i kto jeździ komunikacją miejską... Jak wracasz z imprezy to taxi czy wsiadasz w nocnego?

Śmieszą mnie najbardziej ci 'młodzi, wyksztalceni, wyborcy peło' którzy wsiadają w A6 czy innego pożeracza paliwa i jadą do pracy godzinę stojąc w korku, zamiast wsiąść w tramwaj i być tam po 30 minutach... Oczywiście potem objeżdżając 10 minut uliczki wokół pracy żeby znależć miejsce do zaparkowania...
WISŁA!!!
Odpowiedz cytując
El'kabat
Senior Member

Od: 04.2009

Stary 25.04.2012, 19:17
Tak jak napisał Pablo84 cena biletu zwykłego - 3,20 zł jest troche nieproporcjonalna do zarobków w Polsce.
Tak czy siak,Ci co maja płacić to płacą a Ci co nie to jezdza bez.
Ostatnio zauwazylem sporo wiecej kanarów,w tym młodych chłopaków. Mandaty wyzsze to i trochu wiecej wypada dac na przystanku do kieszeni kanarowi

Najepsza akcje pamietam jak wleźli parę lat temu do pierwszego nocnego o 23.30 jak wszyscy już ostro na.......eni w piątek na rynek jechali tak samo szybko wyszli...
GENERALNIE TO WIADOMO CO
Odpowiedz cytując
StelmiOriginal
Senior Member

Stary 25.04.2012, 19:28
Najgorzej ze nie trudno jest natknąć się na ogłoszenia że przyjmują na kanarów. Teraz jak pracy deficyt, pieniędzy też, to każdy bierze się do roboty. Nawet najgorszej. Za zapłacony mandat płacą 30zł kanarowi, więc się nie dziwcie, że polują cały czas. Do tego pojawiają się 'kontrolerzy kontrolerów', raz koło galerii była akcja, bo kanar wziął 20zł łapówy i była akcja, ze przyjechała policja itd. Znajomy dał kanarowi X 20zł, miesiąc później też go złapał, chciał wcisnąć 20zł, ale kanar uparty, że nie...
WISŁA!!!
Odpowiedz cytując
piotrek1325
Senior Member

Od: 04.2008

Stary 25.04.2012, 20:45
Mi kiedyś odpowiedzieli "to już nie te czasy" jak kumpel bez biletu jechał i próbowałem się z nimi dogadać...generalnie nie warto jeździć bez biletu tak mi się wydaje bo już trzeba miec farta żeby się na kanara nie natknąć ani razu, prawda jest taka że też nie rozpoznasz najcześciej...
Odpowiedz cytując
crazykaro
Senior Member

Od: 01.2007

Stary 25.04.2012, 21:55
A co wyście sie tak przyczepili tych biletów jednorazowych. Płacisz raz to płacisz wiecej. 4 zł to nie majątek a jeśli jedziesz to nie po to aby zwiedzać Krakow. A jak chcesz zaoszczędzić możesz jechać busem.
A kto rzeczywiście jeździ komunikacją to płaci 90 zł i ma z głowy problem przez 30 dni. A 90 zł/mies. za jedną z najlepszych komunikacji w Europie to nie takie straszne
Odpowiedz cytując
StelmiOriginal
Senior Member

Stary 25.04.2012, 22:47
Dokładnie, jedna z najlepszych komunikacji miejskich w Europie, a i tak znajdą sie tacy, co będą narzekać na spóźnienia, tłum, smród itd. Bo oczywiscie w Niemczech w tramwaju czy autobusie wszyscy wypachniali, ubrani w smokingi, nie?
WISŁA!!!
Odpowiedz cytując
fialo
Senior Member

Od: 11.2006

Stary 25.04.2012, 22:51
Taaa... Najlepszej na świecie od razu.

Szczególnie komunikacja nocna jest świetna i wspaniała, autobusy jeżdżą często i o jakimkolwiek przepełnieniu nie ma mowy..
Some people think football is a matter of life and death. I assure you, it s much more serious than that. Bill Shankly

Listen fucking stars - you're breaking our hearts!!
Odpowiedz cytując
felipe
Senior Member

Od: 07.2005

Stary 25.04.2012, 22:57
crazykaro napisał(a):Wyświetl post
A co wyście sie tak przyczepili tych biletów jednorazowych. Płacisz raz to płacisz wiecej. 4 zł to nie majątek a jeśli jedziesz to nie po to aby zwiedzać Krakow. A jak chcesz zaoszczędzić możesz jechać busem.
A kto rzeczywiście jeździ komunikacją to płaci 90 zł i ma z głowy problem przez 30 dni. A 90 zł/mies. za jedną z najlepszych komunikacji w Europie to nie takie straszne
Ale wiesz, niektórym dalej się wydaje, że za złotówkę (a najlepiej za darmo) każdy ma mieć prawo przejechać się spod chałupy pod drzwi pracy, a jeszcze najlepiej metrem, bo przecież w tramwaju "tłoczno i śmierdzi plebsem". A w końcu jestem panem i za 3,20 mogę k***a wymagać 3,20, czyli coś koło ceny Rzeczpospolitej, trzech łyków piwa na Rynku w knajpce, czy tam 1/4 paczki papierosów. Faktycznie majątek...

Bądżmy poważni. Nie jest idealnie, ale akurat komunikację to Majchrowski poprawił. Ale wiadomo, zawsze trzeba ponarzekać. Na zakończenie (już to kiedyś piasłem) - permanentna i świadoma jazda na gapę (bo rozróżnić trzeba sytuację, gdy ktoś zwyczajnie zapomni biletu, zdarza się) ce..... typowe ku*wy. Nie ma o czym dyskutować.
Odpowiedz cytując
Fifiorek
Senior Member

Stary 25.04.2012, 22:58
fialo napisał(a):Wyświetl post
Taaa... Najlepszej na świecie od razu.

Szczególnie komunikacja nocna jest świetna i wspaniała, autobusy jeżdżą często i o jakimkolwiek przepełnieniu nie ma mowy..
Co mają Chińczyki powiedzieć
Odpowiedz cytując
Pablo84
Senior Member

Stary 25.04.2012, 23:02
StelmiOriginal napisał(a):Wyświetl post
Dokładnie, jedna z najlepszych komunikacji miejskich w Europie, a i tak znajdą sie tacy, co będą narzekać na spóźnienia, tłum, smród itd. Bo oczywiscie w Niemczech w tramwaju czy autobusie wszyscy wypachniali, ubrani w smokingi, nie?
Proszę cię chłopie, nie mów mi o jakiś Ipodach ,piwach czy papierosach, bo to jest przypadek 1 na 100.
TYmczasem bezrobocie w Polsce u młodych osób wynosi ponad 25%, a reszta to sa prace za psie pieniądze.Nie wierzysz, wejdz sobie na gumtree.Znajdziesz sobie prace za 6.50 brutto z legitymacją studencką, albo w callcentrer gdy komuś wcisniesz złodziejską umowę banku.
Ja osobiscie SRAM na nową komunikację- ona ma być dla mas , jako alternatywa dla aut i dobro publiczne w XXI wieku, a nie .......onym luksusem-dlatego np coraz większa ilośc miast wprowadza ją darmową.Na .... nam ciekłokrystaliczne kasowniki, lcd z trasą, nadajniki gps, klimatyzacja, itp.Bez większości z tych rzeczy da się objesc kosztem cen..Ludzi których nie stać i tak będa jeździć i nie płacić.Kontrolerzy będa wzywac psy?Trudno.Ciężko mi to napisać, ale często psy sa bardziej życiowe niż kanarzy.

Jak zwykle najbardziej cfani są Ci, którym się wiedzie- gorzej, jak gdy się pracuje na umowie śmieciowej,a tych osób jest coraz więcej.Cóż, dopóki ktoś głodu nie doznał, będzie .......ił 3 po 3.
To tak jak z podnoszeniem emerytur, czy leczeniem objawowym a nie przyczynowym.Lepiej podwyższyć wiek emerytarny lub wpieralać środki przeciwbólowe.
No ale nic.Róbmy dzeci,może będzie lepiej.
Ostatnio edytowane przez Pablo84 : 25.04.2012 o godz. 23:11.

Odpowiedz cytując
Watts
Senior Member

Od: 04.2005

Stary 25.04.2012, 23:24
Pablo84 tutaj poruszył bardziej socjalną stronę problemu, ja zwróciłem uwagę na inną. Ostatnimi czasy wszędzie się mówi, że w Krakowie jest zanieczyszczone powietrze, smogi nie smogi, dzieciorów z domu boją się wypuszczać. A tymczasem magistrat zamiast z tym walczyć, robi zupełnie na odwrót - jasne, że posiadanie samochodu w Krakowie dzisiaj się cholernie nie opłaca, ale tutaj się okazuje, że poruszanie się komunikacją miejską jeszcze bardziej. Robią jakieś ścieżki rowerowe, stojaki sraki, jak trzeba gęby nadstawić i kłapać ryjem dla PRu że miasto dba o środowisko to są pierwsi. Tymczasem zamiast promować bardziej ekonomiczne i ekologiczne poruszanie się komunikacją publiczną, włodarze miasta robią wszystko żeby tych ludzi zniechęcić, a jednocześnie próbować wyrównać straty finansowe poniesione na innym polu. Już pal licho zatłoczone pojazdy - to się zdarza. Ale nieustanne zmiany cen biletów, niedogodności typu kierowca który ci nie wyda reszty w okienku itd. - to z lekka żenada. Brakuje tylko obrotowego kowbojskiego buta wmontowanego w drzwi, żeby kopał w dupę osoby chętne na skorzystanie z publicznego transportu, dla oszczędności paliwa bo przecież jak cięższy to więcej spala.

Tak się nie robi w takim mieście jak Kraków, oszczędzają na edukacji i na podstawowych udogodnieniach. A potem wielkie halo bo okazuje się, że jakieś Katowice są pod wieloma względami przyjaźniejszym i lepszym do mieszkania miastem.

Cieszę się, że nie mieszkam w Krakowie, jak przyjdę na studia albo coś w ten deseń to mam nadzieję, że to nie będzie mój problem. Bo w dzisiejszych realiach na samochód i stanie w korkach mnie tak czy owak nie stać.

A w Magicznym Krakowie w.......ono mi mandat, bo było późno, wszystko pozamykane na 4 spusty, automatu w wagonie, rzecz jasna, nie było, a to był jeszcze ten czas w którym kierowca nie chciał sprzedać biletu jak nie miałeś wyliczonego. Wiadomo, że nie będę obwiniał wszystkich oprócz siebie, ale czasem już tak jest że człowiek chciałby się dostać szybko do centrum i nie przewidzi tego przed wyjściem z domu, odliczając jak debil pięciogroszówki w woreczku na tramwaj po meczu bo jakiś cieć wielki radny miasta z porsche cayenne tak sobie wymyślił.
Ostatnio edytowane przez Watts : 26.04.2012 o godz. 01:16.
Odpowiedz cytując
1q2
Socios Wisła Kraków

Od: 02.2005

Stary 25.04.2012, 23:29
Masz rację Pablo ale nie zmienia to faktu że za komunikacje miejską należy płacić, no inaczej być nie może - oczywiście , wsiadasz do autobusu/tramwaju, gdzie nie ma gdzie szpilki włożyć - ok, zresztą nie sądzę by tam pchały się kanary bo i tak nie ma jak sprawdzić, ale w 90% innych przypadków, niestety
94 - Allah Akbar!!
Odpowiedz cytując
StelmiOriginal
Senior Member

Stary 26.04.2012, 08:08
Pablo84 napisał(a):Wyświetl post
Proszę cię chłopie, nie mów mi o jakiś Ipodach ,piwach czy papierosach, bo to jest przypadek 1 na 100.
TYmczasem bezrobocie w Polsce u młodych osób wynosi ponad 25%, a reszta to sa prace za psie pieniądze.Nie wierzysz, wejdz sobie na gumtree.Znajdziesz sobie prace za 6.50 brutto z legitymacją studencką, albo w callcentrer gdy komuś wcisniesz złodziejską umowę banku.
Ja osobiscie SRAM na nową komunikację- ona ma być dla mas , jako alternatywa dla aut i dobro publiczne w XXI wieku, a nie .......onym luksusem-dlatego np coraz większa ilośc miast wprowadza ją darmową.Na .... nam ciekłokrystaliczne kasowniki, lcd z trasą, nadajniki gps, klimatyzacja, itp.Bez większości z tych rzeczy da się objesc kosztem cen..Ludzi których nie stać i tak będa jeździć i nie płacić.Kontrolerzy będa wzywac psy?Trudno.Ciężko mi to napisać, ale często psy sa bardziej życiowe niż kanarzy.

Jak zwykle najbardziej cfani są Ci, którym się wiedzie- gorzej, jak gdy się pracuje na umowie śmieciowej,a tych osób jest coraz więcej.Cóż, dopóki ktoś głodu nie doznał, będzie .......ił 3 po 3.
To tak jak z podnoszeniem emerytur, czy leczeniem objawowym a nie przyczynowym.Lepiej podwyższyć wiek emerytarny lub wpieralać środki przeciwbólowe.
No ale nic.Róbmy dzeci,może będzie lepiej.
Proszę Cię, bywam w urzędzie pracy co pare tygodni, często przejeżdżam tramwajem koło pośredniaka, ile razy czekam tam na przystanku albo stoję przed budynkiem to prawie zawsze słyszę rozmowy o zakupach w galerii, o nowych bucikach, panowie umawiają się na piwko itd. Jestem świadomy, że bezrobocie w Polsce jest ogromne, że nie ma pracy, ludzie pracują na śmieciowych umowach, też tak pracowałem parenaście miesięcy. I za mniej niż 6.50. Ale nie uwierzę NIGDY że ktoś nie potrafi odłożyć 1.60zł/3.20zł na jeden bilet jednoprzejazdowy. Oczywiście są ludzie NAPRAWDĘ potrzebujący, i dla nich powinny powstać jakieś tanie bilety, ale tylko dla nich, nie dla wszystkich. Żeby chociaż skasowali za 1zł zamiast 3.20, to i tak miasto będzie mniej stratne.

Mówisz że komunikacja miejska "jest dla mas, jako alternatywa dla aut i dobro publiczne w XXI wieku, a nie .......onym luksusem-dlatego np coraz większa ilośc miast wprowadza ją darmową."

Jezu, chłopie, skądś się urwał? Dobro publiczne? Dla mas? Darmowa komunikacja? Wieje mi tu socjalizmem...
MPK to jest normalna firma która wykonuje przewozy osób, zarabia na tym, i akurat mAJchrowskiemu się udało zmienic komunikację miejską na wielki plus. Skoro komunikacja miejska ma być dobrem publicznym, dla mas itd, to czemu nie chcesz, żeby np. mleko w sklepie było darmowe? Przecież nie każdego stać 3zł na karton mleka! Przecież to mleko od polskich krów = naszych krów! Mleko jest zdrowe itd. itd.

Narzekasz na ekrany LCD, klimę itd... Rozumiem, że dla Ciebie jazda Ikarusem w upale i w tloku to był szczyt marzeń, że dla starszych osób wsiadanie po schodach było czymś łatwym itd. Trzeba się cieszyć, że Kraków ma najlepszą komunikację miejską w Polsce, poczytaj w google, był nawet artykul że w pierwszej dziesiątce w Europie... Jezdżę dużo tramwajami, to widzę jak dla starszych osób niewygodne jest wsiadanie do tramwaju wysokopodłogowego. Dlatego wszystkie nowe tramwaje sa chociaż w części niskopodłogowe. Do tego część kasy za autobusy i tramwaje wykładała unia, więc Kraków nic nie dopłacił do luksusu.

Naprawdę nie rozumiem niektórych młodych. Narzekają że kasy im brakuje itd. Moge uwierzyć. Ale zaraz idą do kiosku po fajki, wieczorem na browarka i zycie toczy się dalej. Potem ojcowie takich jednostek siedzą wytatuowani pod blokiem żłopiąc browarka i .......ąc 3 po 3 na każdy temat, oczywiście narzekając że w Polsce nie ma pracy dla ludzi z ich wykształceniem.... W poprzednim ustroju cwaniactwo było w cenie, niestety wiele ludzi nie potrafi się przestawić na inne realia... Darmowe MPK? Taki ....!

I na koniec. Gdzie masz darmową komunikację miejską? Pytam z ciekawości...
Ostatnio edytowane przez StelmiOriginal : 26.04.2012 o godz. 08:12.
WISŁA!!!
Odpowiedz cytując
Kocur
semper fi

Od: 09.2003

Stary 26.04.2012, 08:27
A ja dodam że wszystko zależy jaką linią się jeździ.

Ja do roboty uderzam 152 w obie strony i mogę powiedzieć że naprawdę ta linia jest najbardziej zajebistą w Krakowie.

Rano często miejsce siedzące, w zimie grzeją, w lecie działa klimatyzacja.

I jeszcze jeden plus - ostatni jedzie z centrum po 23ciej - jak już wszystkie inne dawno stoją w zajezdniach
MOMENT OF TERROR IS THE BEGINNING OF LIFE
Odpowiedz cytując
wierny
Senior Member

Od: 11.2002

Stary 26.04.2012, 08:38
Bo nie obsługuje jej MPK
Odpowiedz cytując
Pablo84
Senior Member

Stary 26.04.2012, 09:12
Proszę Cię, bywam w urzędzie pracy co pare tygodni, często przejeżdżam tramwajem koło pośredniaka, ile razy czekam tam na przystanku albo stoję przed budynkiem to prawie zawsze słyszę rozmowy o zakupach w galerii, o nowych bucikach, panowie umawiają się na piwko itd.
Ja tam jestem co miesiąc i nic takiego nie słyszałem, a trochę się trzeba tam wysiedzieć.Ostatno byłem tam kolo 10 siedziałem tam 2.5 godziny .
StelmiOriginal napisał(a):
Jestem świadomy, że bezrobocie w Polsce jest ogromne, że nie ma pracy, ludzie pracują na śmieciowych umowach, też tak pracowałem parenaście miesięcy. I za mniej niż 6.50. Ale nie uwierzę NIGDY że ktoś nie potrafi odłożyć 1.60zł/3.20zł na jeden bilet jednoprzejazdowy
Widzisz, tylko że niektórzy za te 6.40 mają obiad w mleczaku .Są niby też bilety aktywacyjne ale one tak czy siak kosztują 50 zł.A zobacz sobie na osoby po 50 roku-jak jest dla nich robota...
Mówisz że komunikacja miejska "jest dla mas, jako alternatywa dla aut i dobro publiczne w XXI wieku, a nie .......onym luksusem-dlatego np coraz większa ilośc miast wprowadza ją darmową."

Jezu, chłopie, skądś się urwał? Dobro publiczne? Dla mas? Darmowa komunikacja? Wieje mi tu socjalizmem...
MPK to jest normalna firma która wykonuje przewozy osób, zarabia na tym, i akurat mAJchrowskiemu się udało zmienic komunikację miejską na wielki plus. Skoro komunikacja miejska ma być dobrem publicznym, dla mas itd, to czemu nie chcesz, żeby np. mleko w sklepie było darmowe? Przecież nie każdego stać 3zł na karton mleka! Przecież to mleko od polskich krów = naszych krów! Mleko jest zdrowe itd. itd.
Trochę z dupy argument.Mleko to produkt, tymczasem te drogi, po których porusza się autobusy, esakady przystanki jak i tabór został zakupion z piniędziędzy podatników, prawda?Może z darmową komunikacją przesadziłem, ale dlaczego my w Krakowie mamy praktycznie najdroższe bilety w Polsce (nieznacznie wyprzedza nas Warszawa) a zarobki praktycznie najniższe ze wszystkich największych miast?Kosztem wodotrysków?W takim razie brawo dla zarządu...
Narzekasz na ekrany LCD, klimę itd... Rozumiem, że dla Ciebie jazda Ikarusem w upale i w tloku to był szczyt marzeń, że dla starszych osób wsiadanie po schodach było czymś łatwym itd. Trzeba się cieszyć, że Kraków ma najlepszą komunikację miejską w Polsce, poczytaj w google, był nawet artykul że w pierwszej dziesiątce w Europie... Jezdżę dużo tramwajami, to widzę jak dla starszych osób niewygodne jest wsiadanie do tramwaju wysokopodłogowego. Dlatego wszystkie nowe tramwaje sa chociaż w części niskopodłogowe. Do tego część kasy za autobusy i tramwaje wykładała unia, więc Kraków nic nie dopłacił do luksusu.
Ale niskopodłogowe pojazdy kupowaliśmy z ogromnymi dopłatami z Uni Europejskiej w ramach programu transport, więc argument za tymi chorymi cenami, trochę odpada.W takim razie, może zamiast kupować 50 wypasionych bombardierów z Niemiec, warto by przycisnąc pasa i kupi ich trochę mniej, lub te w ogóle sprowadzić używane i odświeżyć? Ale nie.Robmy wszystko na pokaz, płacmy chorą kase za przejazd, byle by mieć 9 komunikację w Europie,na którą coraz mniej osób stać.Ważne że szanownemu Panu z Mercedesa będzie się podobał mijany niebieso czarny Bombardier.Sytuacja mi się trochę kojarzy z bardzo wesolym artykułem na interii, gdzie przeczytałem, że Polacy coraz więcej wydają na święta.No wydają, skoro benzyna jest po 6 zł, a sraj taśma w kiosku jest po 1.50, to trudno by więcej mnieji.
Naprawdę nie rozumiem niektórych młodych. Narzekają że kasy im brakuje itd. Moge uwierzyć. Ale zaraz idą do kiosku po fajki, wieczorem na browarka i zycie toczy się dalej. Potem ojcowie takich jednostek siedzą wytatuowani pod blokiem żłopiąc browarka i .......ąc 3 po 3 na każdy temat, oczywiście narzekając że w Polsce nie ma pracy dla ludzi z ich wykształceniem.... W poprzednim ustroju cwaniactwo było w cenie, niestety wiele ludzi nie potrafi się przestawić na inne realia... Darmowe MPK? Taki ....!

A ja naprawdę nie rozumiem niektórych starszych, którym się wydaje, że Polska to w tej kraina mlekiem i miodem płynąca a wcześniej "to dopiero było ciężko".Według nich, ci którzy nie mają kasy - są albo tłukami albo leniami i nie chce im się pracować- ale napewno żłopią piwsko i palą Marlboro, A CO GORSZA są wytatuowani!!!! - to dopiero zwyrodnialstwo .
.A może do problemu trzeba podejść troszkę inaczej?Bardziej pro społecznie?Skoro jest kryzys- który dotyka zwłaszcza ludzi młodszych, to warto im trochę ułatwić życie, bo Ci się wkoncu w....ią i wyjadą z tego kraju- nie będzie biletów, nie będzie podatków, nie będzie dzieci a MPK będą utrzymywać sami starsi, ze swoich pięknych BMW i Mercedesów.Powinno być taniej nawet kosztem .......onych pomników Majchrowskiego- czyli hal widowiskowo sportowych za 400 mln.No ale nic "boso ale w ostrogach to typowa Polska mentalność.

P.S
Chociazby w Talinie, albo tu:
http://internacjonalista.pl/ekologia...-bezpatny.html
Ostatnio edytowane przez Pablo84 : 26.04.2012 o godz. 10:34.

Odpowiedz cytując
saklak1906
Senior Member

Od: 06.2007

Stary 26.04.2012, 10:28
Powiedz mi, ile razy spotkałeś jebiącego i obsranego żula w tramwaju/autobusie? Ja jeżdżę linią 5 codziennie po 4 razy na prawie całej długości, i ostatni raz spotkałem takiego delikwenta w listopadzie...
No ale no to czy ktos nie lubi wody i mydla chyba zadna komunikacja na swiecie nie ma wplywu.
Lecialem samolotem i od goscia tak jeba.o ze chej i co tez mam zadac lotu za darmo czy za 1 zl
,
Odpowiedz cytując
StelmiOriginal
Senior Member

Stary 26.04.2012, 10:36
Pablo84 napisał(a):Wyświetl post
Ale niskopodłogowe pojazdy kupowaliśmy z ogromnymi dopłatami z Uni Europejskiej w ramach programu transport, więc argument za tymi chorymi cenami, trochę odpada.W takim razie, może zamiast kupować 50 wypasionych bombardierów z Niemiec, warto by przycisnąc pasa i kupi ich trochę mniej, lub te w ogóle sprowadzić używane i odświeżyć? Ale nie.Robmy wszystko na pokaz, płacmy chorą kase za przejazd, byle by mieć 9 komunikację w Europie,na którą coraz mniej osób stać.Ważne że szanownemu Panu z Mercedesa będzie się podobał mijany niebieso czarny Bombardier.Sytuacja mi się trochę kojarzy z bardzo wesolym artykułem na interii, gdzie przeczytałem, że Polacy coraz więcej wydają na święta.No wydają, skoro benzyna jest po 6 zł, a sraj taśma w kiosku jest po 1.50, to trudno by więcej mnieji.

[/url]
Akurat Kraków ostatnio nie kupowal nowych tramwajów, tylko remontował stare. Ten nowy kolos co jeździ na 1/50 to są po prostu 3 wagony 'akwaria' i łączniki między nimi. Koszt - 5mln zł. Za nowy tramwaj wydaliby 15mln zł. Te bombardiery co jeżdżą na linii 50 to są z mega dopłatą z unii.
WISŁA!!!
Odpowiedz cytując
SV_
Senior Member

Stary 26.04.2012, 10:45
Proszę Cię, bywam w urzędzie pracy co pare tygodni, często przejeżdżam tramwajem koło pośredniaka, ile razy czekam tam na przystanku albo stoję przed budynkiem to prawie zawsze słyszę rozmowy o zakupach w galerii, o nowych bucikach, panowie umawiają się na piwko itd. Jestem świadomy, że bezrobocie w Polsce jest ogromne, że nie ma pracy, ludzie pracują na śmieciowych umowach, też tak pracowałem parenaście miesięcy. I za mniej niż 6.50. Ale nie uwierzę NIGDY że ktoś nie potrafi odłożyć 1.60zł/3.20zł na jeden bilet jednoprzejazdowy. Oczywiście są ludzie NAPRAWDĘ potrzebujący, i dla nich powinny powstać jakieś tanie bilety, ale tylko dla nich, nie dla wszystkich. Żeby chociaż skasowali za 1zł zamiast 3.20, to i tak miasto będzie mniej stratne.

Gówno wiesz. Zresztą widać ze trafiłem w sedno że jesteś kolejnym studencikiem żyjącym na garnuszku mamusi.

Czytaj sobie dalej artykuły i udawaj ze życie jest takie jak je tam opisują.
Zaczniesz pracować to poznasz smak co to jest 3.20 za bilet, czy nawet ta 100 za kartę.

A wracając do Twojej wcześniejszej odpowiedzi : średnio codziennie jeżdzać przez centrum spotykam takich obsranych żuli, kanary ich nawet nie wyrzucają z tramwaju. Nie raz widziałem jak lali pod siebie na te super extra nowoczesne i luksusowe siedzenia pokryte materiałem. A jako że nikt tego nie czyści nie ma co się dziwić że we wszystkich nowych tramwajach tak śmierdzi. Wyschło to po co czyścic nie?
Nowoczesne tramwaje z klima? Okien otwierać nie wolno (w nowych tramwajach nie ma jak nawet!) bo wtedy klima nie działa jak należy ale co z tego skoro i tak jej nikt nie włącza?
Materiałowe siedzenia są po to że nie trzeba ich sprzątać a nie dlatego że ładnie wyglądają.
Życzę Ci żebyś sobie siadł na takim miło wilgotnym krzesełku.

Bajki koło pośredniaka? Takich ludzi to tam nie ma, bo jak mają kase na galerie to nawet zysków w postaci karty aktywacyjnej za 50 zł czy ubezpieczenia zdrowotnego nie potrzebują. Prędzej spotkasz tam "Ferdków Kiepskich" śmierdzących tanim piwem którym się nic nie chce robić.

Czemu wycofali obowiązek płacenia za bagaż powyżej jakichś tam rozmiarów? Niech te jebane studenty które wiozą z wiosek po 3 wielkie Torby płacą za nie, będzie kasa, nie trzeba będzie podnosić cen.
Co weekend całe MPK zajebane torbami, szczególnie na trasach dworzec - akademiki.

Zresztą, jak we wstępie, gówno wiesz a .......isz.

P.S. Do pośrednika chodził, teraz dostał robotę, pewnie został kanarem po godzinach po studniach, sumienie gryzie to szuka najgłupszych wytłumaczeń.

P.S. 2 - Kocur racja, jest parę lini - głównie te zółte nie od MPK w których da się jechać w normalnych warunkach. To tylko pokazuje ze jakby się chciało to się da. Tylko ze MPK się nie chce.
Ostatnio edytowane przez SV_ : 26.04.2012 o godz. 10:50.
Odpowiedz cytując
Arkas
Senior Member

Od: 02.2007

Stary 26.04.2012, 11:00
SV_ napisał(a):Wyświetl post

P.S. 2 - Kocur racja, jest parę lini - głównie te zółte nie od MPK w których da się jechać w normalnych warunkach. To tylko pokazuje ze jakby się chciało to się da. Tylko ze MPK się nie chce.
To miałeś jakiegoś farta bo ja w żółtych autobusach rzadko zastawałem klimatyzacje jak jeszcze autobusami jeździłem. Najczęściej to te Mercedesy miały włączoną.

A co do kar za jeżdżenie na gapę powinny być takie, że złapany raz już do końca życia będzie miał zapas biletów w portfelu.
Każdy chce nowe autobusy itd ale kupować biletu to ciężko, a jeśli się nie podoba to jest jeszcze rower albo spacer.
Nie wstydź się patriotyzmu.
WP.
Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Inne > Hyde Park (moderowane)

Odpowiedź
Narzędzia tematu
Tryby wyświetlania

Zasady wysyłania postów