The White Star Division - Wisła Kraków

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna
Nazwa użytkownika
Hasło

Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny.

Reklama
Zakłady na Wisłę? Legalni bukmacherzy w Polsce - ranking i recenzje
Odpowiedź

Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
Arked
Senior Member

Od: 01.2003

Ignoruj użytkownika Pomoc
Stary 17.08.2019, 08:58
Gdy patrzę na Brożka i to jak prezentuje się fizycznie to mam wrażenie, że ciągnące się przez kilka lat kontuzje mogą zapewnić mu... drugą młodość. Miał naprawdę dużo czasu na regenerację, zaleczenie urazów i ... złapanie świeżości. Zarówno fizycznie jak i psychicznie.

Poza oczywistymi oczywistościami bardzo podobała mi się zmiana jaką dał Buksa. Po raz pierwszy zobaczyłem w nim iskrę i materiał na poważnego piłkarza. Szkoda, że ten strzał mu nie wpadł.
(...) MY KIBICE POMOŻEMY!!! (...)
Odpowiedz cytując
szprotson
Socios Wisła Kraków

Od: 06.2005

Stary 17.08.2019, 09:48
od końca :
Dawno nie pamiętam takiego wejscia 16 latka. na dzieb dobry pięta do kolegi, potem 2x klepka i malnia przerzut, na koniec bardzo trudny strzal lewa noga w slupek. Chcialoby sie powiedziec - Panie, wpuszczaj mnie go na polowke, ale w sumie to nie wiem za kogo.

Ogólnie mecz dla mnie wygrywa trener Stolarczyk. To co dzis zagralismy taktycznie to poezja. Zageszczenie totalne srodka, wyelimonowany Ramirez i Łks zmuszony do grania na wrzutke ktorej nie potrafia. Dlatego bili z dystansu, bo nasza linia mażiniota tak madrze sie ustawiala, ze przed soba jeszcze miala linie pomocy i zasieki na tip top. Oczywiscie na pochwały zasluguje Michal Buchalik. Tak pewnego meczu w jego wykonaniu nie pamietam, a moglo byc roznie (Ramirez z 5 metra strzela mu po klepce - instynktownie zlapał, a co najwazniejsze, niczego nie wypluł)

co dalo sie zauważyć : Super rozegranie pod pressingiem. z 3x zagrali taki ze buchal gra do boku, potem dalej leca w obwod i granie do srodka. Wygladało to naprawde na plan, a nie na udo. No i wychodziło to poprawnie.
Tak samo rozegranie roznego (gdzie ktos zgrywal a nie strzelal) i wolnego (akcja sadlok/wasyl pokazuje ze cos tam chłopaki cwicza, a to ....a jest najwazniejsze. Powtarzalnosc. nawet jak nie bedziemy wygrywac co mecz, to gramy swoje, mamy swoj okreslony styl, a nie jak czesto bywalo, ze ile meczy tyle styli, i z reguly to styl pijanego mistrza.Stolarczyk jest pierwszym trenerem od dawna ktory zaimplementował swoją wizję i sie tego trzyma.

Ogólnie ten dziwny mecz wygladał dla mnie tak:
0-15 Łks hura bura, i na nich !!
15-35 dobra zydy, troche spokoju, przejmujemy piłke ale oddajemy srode pola, wy se atakujecie a my kontry po profesorsku dzieciaki
35-45 Klemenz na kontuzji
45-50 hura bura, łks w natarciu
50-55 łks odcięty prąd
55-90 dominacja nad wami wy ku*wy,

Ogólnie ten mecz rozegralismy jak profesorowie.
Dla mnie pan krolik z kapelusza, czyli czlowiek o trzech imionach Jean Carlos Silva, jest najrowniej grajacym pilkarzem Wisly. Taki wniosek mialem ok 35 minuty, gdzie juz bylo wiadome ze Chuka w srodku o defensywie to wie tyle, ze istnieje. Silva to taki człapak, duze kroki, dobra technika, wyglada jak Cantoro z dluższymi nogami Imho w 1 polowie wygladal najlepiej, mimo ze srodek pola byl tragiczny. Chuka zagubiony jak dziecko na openerze.

Wojtkowski imho gra i tak mega poprawnie jak na niego.
Dawid Niepsuj - odnosze wrazenie ze gosc ma niezla technike uzytkowa i szybka nozke.

Na plus polowka Clemenza, był skałą (ale widac przy glowkach ze ma kwadratowy łeb)
Janicki - w koncu spokoj, jednak jedna rzecz ktora u niego zauwazylem, to ze przy pilkach typu "skok do glowki i wybicie jej w ....u" Janicki jakby nie kontrolowal tego gdzie sie znajduje i gdzie moze spac pilka, bo 2x byla sytuacja ze stal jak kolek i nie wiedzial w ktora strone biec. Cos jakby podjecie decyzji zajmowalo mu 2 sekundy a nie 1

Brawa dla calej druzyny, chcialoby sie powiedziec ze JA .......E, ale gramy...no ale to liga polska. za tydzien Jaga, i moze byc calkowcie co innego, w koncu taka logika, aczkolwiek....trzeba wierzyc w Stolara.
cały nasz chuligański trud tobie ukochana ojczyzno

Odpowiedz cytując
Cygan82
Member

Od: 08.2018

Stary 17.08.2019, 10:03
Brawo druzyna, w końcu dobry mecz.Czyli co trenerze,ruszamy od 5 kolejki co rundebo jak narazie to się sprawdza. Wynik super ,forma zespołu również, ale prawdziwa weryfikacja formy i naszej siły w najbliższych 3 kolejkach Jaga, Zagłębie i Korona,będę zadowolony jeśli zrobimy na nich7 pkt.
Odpowiedz cytując
Patryko
Senior Member

Od: 12.2002

Stary 17.08.2019, 11:20
Super wynik, należy jednak pamiętać że osiągnięty z beniaminkiem grającym otwartą piłkę. Mały kamyk do Bogusiowego ogródka, reszta zagrała bardzo dobrze

[19/39]
Odpowiedz cytując
Toeju
Socios Wisła Kraków

Od: 04.2017

Stary 17.08.2019, 11:25
Zagraliśmy z ŁKSem, który lubi grać piłką, schematy mają wypracowane, wykonawców u nich brak. I to jest największa bolączka drużyny Moskala, tam nie ma kto strzelać, jeden Ramirez robiący różnicę w środku pola to za mało, by drużyna strzelała gole. Skoro już przy Ramirezie, wczoraj był znakomicie wyłączony z gry. I to co wszyscy wiedzą, nie ma Ramireza, ŁKS nie istnieje. Sprawdziło się. Kilka prostopadłych piłek, pokopali z dystansu i to tyle.

Buchal pewny mecz, to co miał złapać, to złapał. Resztę sparował. Dobry występ.
Z każdym kolejnym meczem nasza linia defensywy wyglądać będzie pewniej, oni potrzebują tego zgrania. Miło oglądać pewnego siebie Klemenza, który jest nie do przejścia. Wierzę, że z każdym kolejnym meczem pewność siebie u Janickiego będzie rosła i dorówna on do poziomu Lukasa. Wasyl po wejściu na boisko pewnie, w swoim stylu, szkoda kartki Sadlok w końcu dobry mecz, z przodu coraz lepiej, boli brak zrozumienia z Chucą. Potrzebuje gry na tej pozycji by przypomnieć sobie automatyzmy. Niepsuj mecz poprawny, cieszy bramka, szkoda że w 1 połowie koledzy nie grali częsciej jego stroną, bo miał naprawde wiele wolnej przestrzeni.

W drugiej linii bardzo dobre mecze Silvy oraz Vukana. Jestem zbudowany grą Kamila. To co gra w tym sezonie, aż miło się to ogląda. Oczywiście czasem świruje, podejmuje złe decyzje, niepotrzebne kółeczka. Czasem jednak wyprowadza nam takie akcje, od 3:20
http://ekstraklasa.org/aktualnosci/s...-kolejki-14027

Chłopak potrzebuje gry, gry i jeszcze raz gry, a nie jeden mecz w sezonie jeszcze nam wygra.
W stosunku do ubiegłych lat poprawił fizyczność i to co Vuković lubi najbardziej, widać że zapieprza na boisku. Jest pierwszym co biegnie do pressu.

Boguś jak to Boguś, zaangażowanie max, swoje wybiega powalczy, potrzebuje bramki, może wtedy się odkorkuje i z przodu będzie również skuteczny. Zarówno dziś, jak i w Szczecinie miał 2 okazje.

Chuca, dziś nie ma co mówić słaby występ. Kompletnie nie rozumie się z Sadlokiem z lewej strony. W defensywie zagubiony, casus Woja z poprzedniego sezonu. W drugiej połowie jeden rajd, liczyłem na więecej. Potrzebuje jeszcze czasu, by zgrać się z zespołem, wypali

Brożek, dwa gole, technika użytkowa, zgrania do partnerów. Liczę na powtórkę z Jagą.

Kuba.. piszecie Pan piłkarz, zawodnik nie na tą ligę. Już zapomnieliście gdzie grał? Lata spędzone z BVB nie biorą się z niczego, jeden z lepszych skrzydłowych Reprezentacji, jeżeli będzie zdrowy, będzie robił różnicę i to żadna niespodzianka.

Buksa, fajny odważny występ, szkoda że piłka niewpadła, tylko odbiła się od słupka. Będziemy mieli z niego pocieche.

Ogółem fajny mecz, mądrze rozegrany taktycznie, od bramki na 3:0 to już w zasadzie egzekucja.
Pamiętajmy, że to jednak tylko beniaminek, teraz czeka nas sprrawdzian w Białymstoku. Nie popodajmy w hurraoptymizm.
Odpowiedz cytując
wolfy
Senior Member

Od: 01.2005

Stary 17.08.2019, 13:19
Cygan82 napisał(a):Wyświetl post
Brawo druzyna, w końcu dobry mecz.Czyli co trenerze,ruszamy od 5 kolejki co rundebo jak narazie to się sprawdza.
Trudno żeby było inaczej, skoro co rundę (nawet nie sezon) całkowicie przebudowujemy skład. Z przyczyn finansowych.

Od siebie dołoże tyle, że wymiana Chuki za Maka, mimo braku zgrania zmieniła nasz styl na lepsze. Żal mi to pisać ale Mak słabo się sprawdza w kombinacyjnej piłce granej przez resztę składu. Brakuje mu nie tyle techniki, co myślenia i przeglądu pola. Może trener coś z niego wyrzeźbi.

ŁKS to typowa drużyna Moskala, z nami chyba jednak wyglądała najgorzej w tym sezonie i myślę że to nie przypadek. Po prostu Stolarczyk jest lepszym trenerem. I ustawienie 433 działa, i defensywa dobrze funkcjonuje, wystarczy zgranie i optymalny skład na boisku.

Metryka się nie liczy jeśli umiesz dwa-trzy razy więcej niż większość parapiłkarzy w tej śmiesznej lidze. Brożek, Boguski, Sadlok, Wasilewski i przede wszystkim Kuba dają tej lidze jakość, podobnie jak 3 ligowi Hiszpanie. Brożek samym podchodzeniem pod linie obrońców wywoływał panikę w ŁKS-ie po tym jak im obebrał piłkę i poszedł sam na sam. W wieku 36 lat on tą ligę i jej piłkarzy zwyczajnie ośmiesza, również tych którzy przegrywają z nim i Boguskim walkę o miejsce w składzie.
D.O.A.
No one likes me, no one likes me, no one likes me
I don't care

Orbit napisał(a):
Mieliśmy inicjatywę, byliśmy w posiadaniu piłki, a czwarta bramka ustawiła praktycznie cały mecz.
Odpowiedz cytując
grogoriogreg
Senior Member

Od: 06.2007

Stary 17.08.2019, 13:29
Jeszcze jedno w naszej nowej taktyce jest warte podkreślenia - boczni obrońcy grają bardzo ofensywnie i Niepsuj, poza bardzo słabymi dośrodkowaniami, świetnie potrafi zagrać piłkę po ziemi, czy to w pole karne, czy to na środek boiska. Nie "głupieje", nie gra np. jak Pietrzak, który znany jest z ofensywnej gry, ale jednak nie umiał obrócić z piłką w stronę własnej bramki, czy ściąć do środka (co np. potrafi Sadlok), tylko w trudnej sytuacji, bez miejsca na rajd, na ogół słał piłkę na alibi, wzdłuż linii bocznej, gdzie nie było nikogo z naszych piłkarzy. Niech profesor Kuba pokaże Davidowi swoje płaskie dośrodkowania na 11 metr od bramki rywala (Boguski też świetnie potrafi w ten sposób wycofać piłkę) to będziemy mieli z niego dużo pociechy, bo wydolność (dużo przebiegniętych kilometrów i znowu najwięcej - 19, sprintów), szybkość (której braku bardzo się obawiałem, patrząc na posturę zawodnika) i świetne warunki siłowe ten zawodnik ma i piłka mu w prostych zagraniach nie przeszkadza.

Choć nie można oczywiście zapominać o słabszych 2 poprzednich występach Niepsuja, mecz z Jagą będzie kolejnym testem jego możliwości.
Odpowiedz cytując
pepe72
Senior Member

Od: 08.2005

Stary 17.08.2019, 16:30
Arked napisał(a):Wyświetl post
Gdy patrzę na Brożka i to jak prezentuje się fizycznie to mam wrażenie, że ciągnące się przez kilka lat kontuzje mogą zapewnić mu... drugą młodość. Miał naprawdę dużo czasu na regenerację, zaleczenie urazów i ... złapanie świeżości. Zarówno fizycznie jak i psychicznie.

Poza oczywistymi oczywistościami bardzo podobała mi się zmiana jaką dał Buksa. Po raz pierwszy zobaczyłem w nim iskrę i materiał na poważnego piłkarza. Szkoda, że ten strzał mu nie wpadł.
Lodu. Proponuję wywiad w Interii. https://sport.interia.pl/klub-wisla-...eo,vId,2737785
Brozio mówi wyraźnie, że fizycznie PESELu nie przeskoczy.
Nowe cele Wisły na sezon (2019/20)
1. wyjść na finansową prostą
2. pozbyć się gó...a, przez które tonęła od kilku lat
3. zdobyć co najmniej 13 (trzynaste!) miejsce

W tym sezonie spadają 3 drużyny więc, do utrzymania potrzeba 42 punktów w 37 meczach.
Odpowiedz cytując
pepe72
Senior Member

Stary 17.08.2019, 16:33
Z innych miłych rzeczy. Dzięki Śląskowi właśnie przeskoczyliśmy w tabeli sąsiadkę (ilością bramek)

W tym sezonie spadają 3 drużyny więc, do utrzymania potrzeba 42 punktów w 37 meczach.
Odpowiedz cytując
raindog
Senior Member

Od: 02.2008

Stary 17.08.2019, 18:25
wolfy napisał(a):Wyświetl post

ŁKS to typowa drużyna Moskala, z nami chyba jednak wyglądała najgorzej w tym sezonie i myślę że to nie przypadek. Po prostu Stolarczyk jest lepszym trenerem. I ustawienie 433 działa, i defensywa dobrze funkcjonuje, wystarczy zgranie i optymalny skład na boisku.
Myślę, że można byłoby ich oceniać i porównywać, gdyby mieli podobne składy. U nich najlepszy zawodnik, to odpad ze Stomilu Olsztyn - połowa zawodników bodajże to zbieranina z województwa Łódzkiego, która ledwo ledwo awansowała do I ligi. W zasadzie każdy od nas z ławki, bez problemu łapałby się u nich do I składu. Jaki jest wynik, każdy widzi, ale mimo wszystko, jak spojrzy się na statystyki, to widać, że mimo, iż grają półamatorami, to jednak lepiej operowali piłką.

Dla mnie Moskal, jeśli chodzi o ustawienie zespołu jest n bezkonkurencyjny. Niemniej jednak, gdybyśmy to jego zatrudnili rok temu, Wisły by obecnie nie było, gdyż Stolarski ma lepsze zdolności mentalne i żaden inny trener nie byłby w stanie zrobić w Wiśle takiej szatni i sprawić, by zawodnicy tak utożsamiali się z Klubem, jak teraz. Można się śmiać, ale jestem zdania, że gdybyśmy mieli ich dwóch - tak jak teraz duet Stolar-Jop, to max za dwa lata gralibyśmy w LM.
Ostatnio edytowane przez raindog : 17.08.2019 o godz. 18:28.
Odpowiedz cytując
Karherop
Socios Wisła Kraków

Od: 02.2006

Stary 17.08.2019, 23:24
I jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki szybko skończyły się narzekania na system 433.
Może się okazać, że wymienność pozycji w drugiej i pierwszej linii będzie dla przeciwników tak zaskakujaca, że Stolarczyk zrobi drużynę najtrudniejsza do rozpracowania w lidze. Widać zresztą, że próbuje przepchnąć system bardzo nowoczesny i w odróżnieniu od Carillo, wymaga od piłkarzy więcej kreatywności i wymienności pozycji, niż zabezpieczania stref i biegania jak u Hiszpana. Dobór nowych zawodników zresztą zdaje się to potwierdzać.

Co też warte zauważenia, druga linia dobrze współpracowała mimo braku Bashy. Jesli chodzi o wymienność pozycji, Albanczyk może mieć mocno pod górkę, ale wierzę że jego techniczne umiejętności i zmysł taktyczny wezmą górę nad starymi przyzwyczajeniami.

Na Jagiellonię widziałbym taki skład jak na LKS, ew. wymiana Kuby za Chuce i Bashe za Boguskiego. Choć ten ostatni zagrał wczoraj nie najgorsze zawody.
Odpowiedz cytując
Snow
Ave Wisła!

Od: 09.2003

Stary 17.08.2019, 23:50
Cytat:
Może się okazać, że wymienność pozycji w drugiej i pierwszej linii będzie dla przeciwników tak zaskakujaca, że Stolarczyk zrobi drużynę najtrudniejsza do rozpracowania w lidze.
Czekałem aż ktoś o tym napisze. Wymienność idzie nawet dalej - Vukan często schodził do obrony by pomóc w rozegraniu piłki, a Sadlok i Niepsuj bardzo mocno pracowali z przodu grając czasami w linii z atakującymi. Oczywiście te rzeczy są dość oczywiste i obecne w standardowym 4-4-2 ale w połączeniu z wymiennością zawodników z trójek ataku i pomocy rozpracowanie takiej drużyny staje się dość skomplikowane. I tak jak piszesz: zawodnicy też są dobierani pod ten system. Ceniona jest wszechstronność. Taki Silva może bez problemowo przemieszczać się zarówno po skrzydle w pierwszej jak i w drugiej linii, a nawet na środkowym pomocniku jak w meczu z ŁKSem. Podobnie sprawa ma się np. z Boguskim.

No i nie dziwi mnie tez to, że nowe grafiki przed meczowe ze składem nie mają rozrysowanych formacji.

Ciekawe jest też to, że Olek Buksa w praktyce wszedł do linii pomocy co zresztą nie przeszkodziło mu zasadzić pięknego rogala i posłać świetne podanie. W jednym ze sparingów Buksa grał na pomocy co trener Stolarczyk tłumaczył

"Przesunąłem go do tyłu pod kątem jego rozwoju. Znam jego możliwości ofensywne i wiem, że potrafi się znaleźć w polu karnym. Chcę jednak, by w drugiej linii popracował nad grą w defensywie i poprawił pracę w tłoku, między strefami. To musi ćwiczyć. Chciałbym, by w ten sposób rozwinął się na tej pozycji"

Wszystko wygląda na ułożony z góry plan. Oby zatrybił tak jak trzeba, a jestem spokojny o ten sezon.
Ostatnio edytowane przez Snow : 17.08.2019 o godz. 23:55.
Odpowiedz cytując
Arkadiusz.Czerepach
Senior Member

Od: 11.2016

Stary Wczoraj, 09:16
Karherop napisał(a):Wyświetl post
Co robiimy z palcem? Czerpach piłeś - nie pisz.

Mecz pod naszą całkowita kontrola, choć trzeba też oddać ze piłkarze LKSu mentalnie i sportowo są w 1 lidze. Nie życzę tego Moskalowi, ale będą wraz z Arka, Plockiem i Rakowem głównymi kandydatami do spadku. A przecież w tym sezonie spadają 3 drużyny.

Cieszy "odblokowanie " drużyny. Rozkręcający się Silva. Kuba klasa sama w sobie. Brożek który pokazał że potrafi nie tylko asystować. I Buksa, ten młodzian miał kapitalne wejście. Same inteligentne podania, super strzał, wystawianie się do gry. To powinien być pierwszy zmiennik/partner dla Brożka w ataku.

Osobne brawa dla Stolarczyka, który świetnie nastawił mentalnie zespół. Widać było od pierwszych minut piane na ustach piłkarzy, pressing, dobre czytanie gry, walkę o każdą piłkę. Świetnie się nas wczoraj oglądało.

uchodzisz tutaj za zasłużonego forumowicza z tych 15% mądrych może nawet , to może przeczytaj na spokojnie mojego posta , bo to bardziej z myślą o brylantopodobnych aż użyłem w pewnym momencie dużych czcionek
Odpowiedz cytując
Adrio
Socios Wisła Kraków

Od: 12.2010

Stary Wczoraj, 09:44
Mecz bardzo dobry w naszym wykonaniu, Stolar bardzo dobrze przygotował do niego zespół. Wydaje się, że powoli wchodzimy na wyższy poziom. Wracają kontuzjowani, wraca rywalizacja o podstawową 11 co jest dobre dla zespołu.

Wreszcie dobry mecz Sadloka, Niepsuj pokazał co potrafi i ma dryg do gry kombinacyjnej i co ważne jest szybki co w takim ustawieniu jest bardzo pomocne. Brożek widać od początku sezonu, że jest świeżość i jest głód gry i chęć pokazania, że dalej potrafi. Kuba w 30 minut pokazał co potrafi i ile daje tej lidze i drużynie. JC Silva wraz z Saviceviciem profesura w środku pola(JCS chyba gracz meczu). Wojtkowski wreszcie pokazał się z dobrej strony chociaż jeszcze za dużo kółeczek i złych wyborów ale widać ze jak jest w podstawowym składzie to czuje się pewniej w grze. Buchal też wybronił co miał wybronić, wydaje się w bdb formie od początku sezonu.

Teraz zapytam gdzie płaczki które już widziały spadek w tym sezonie czy ostrą walkę o utrzymanie? Mamy dobry, wyrównany skład który w tej lidze może powalczyć i nie ma co rokować po początku sezonu kto będzie do spadku a kto będzie mistrzem.

Róbmy swoje, grajmy swoją piłkę i spokojnie będziemy w pierwszej 8 bo do tego dużo nie potrzeba.
Odpowiedz cytując
wolfy
Senior Member

Stary Wczoraj, 10:21
raindog napisał(a):Wyświetl post
Myślę, że można byłoby ich oceniać i porównywać, gdyby mieli podobne składy. U nich najlepszy zawodnik, to odpad ze Stomilu Olsztyn - połowa zawodników bodajże to zbieranina z województwa Łódzkiego, która ledwo ledwo awansowała do I ligi. W zasadzie każdy od nas z ławki, bez problemu łapałby się u nich do I składu. Jaki jest wynik, każdy widzi, ale mimo wszystko, jak spojrzy się na statystyki, to widać, że mimo, iż grają półamatorami, to jednak lepiej operowali piłką.

Dla mnie Moskal, jeśli chodzi o ustawienie zespołu jest n bezkonkurencyjny. Niemniej jednak, gdybyśmy to jego zatrudnili rok temu, Wisły by obecnie nie było, gdyż Stolarski ma lepsze zdolności mentalne i żaden inny trener nie byłby w stanie zrobić w Wiśle takiej szatni i sprawić, by zawodnicy tak utożsamiali się z Klubem, jak teraz. Można się śmiać, ale jestem zdania, że gdybyśmy mieli ich dwóch - tak jak teraz duet Stolar-Jop, to max za dwa lata gralibyśmy w LM.
Stolarczyk pokazał że umie coś ulepić z tego co ma, już trzeci raz. Moskal gra zawsze to samo bez względu na wykonawców.
Gra obronna ŁKS-u to była parodia, a do tego nie potrzeba wielkich techników, tylko dobrego ustawienia i asekuracji.
D.O.A.
I don't care

Orbit napisał(a):
Mieliśmy inicjatywę, byliśmy w posiadaniu piłki, a czwarta bramka ustawiła praktycznie cały mecz.
Odpowiedz cytując
Ogryzek
Senior Member

Od: 03.2004
Skąd: Pod koniec VIII wieku powstało państwo Wiślan. Stolicą Wiślan jest Kraków

Stary Wczoraj, 11:17
Stolarczyk pokazał że umie coś ulepić z tego co ma, już trzeci raz. Moskal gra zawsze to samo bez względu na wykonawców.
Gra obronna ŁKS-u to była parodia, a do tego nie potrzeba wielkich techników, tylko dobrego ustawienia i asekuracji.
Zgadzam się z tym w 100%. Moskal ma tylko jeden sposób grania. Żadnych wyjatków.

Moskal to najlepiej by się sprawdził jako specjalista od ataku w sztabie innego trenera, bo o grze obronnej to on nie ma pojecia. (Tak jak w sztabach klubów NBA -specjalista od obrony, ataku itd)

Z taką radosną grą to ŁKS jest na prostej drodze do I ligi. I co z tego że ładnie graja... grac trzeba tak żeby punktować.
„Pierwotnie polską barwą narodową był »karmazyn« uważany w średniowieczu za najszlachetniejszy z kolorów. Wykorzystywany był on jako symbol dostojeństwa i bogactwa. Z uwagi na cenę barwnika potrzebnego do uzyskania tego koloru mało kto mógł sobie na niego pozwolić...
Odpowiedz cytując
raindog
Senior Member

Od: 02.2008

Stary Wczoraj, 11:51
Tylko Stolarczyk "MA" teraz tyle, że właśnie na shoutbox'ie toczy się dyskusja, czy Basha obecnie powinien łapać się do I składu. Bez napinki: idąc Twoim tokiem rozumowania, Stolar jest słabym trenerem i pokazał, że nie potrafi lepić z tego co ma, bo Wisła niedawno przegrywała co drugi mecz w grupie spadkowej (już nie mówiąc, że nawet nie złapała się do 8), a obecnie ma dwa razy mniej punktów niż Śląsk Wrocław. Co tu dużo mówić, Sa Pinto był dużo lepszym trenerem od Stolara, bo Legia była wyżej w tabeli. ...nie mówiąc już o Probierzu

Powtórzę, Kazek awansował 2 ligową drużyną do ekstraklasy, bez większych wzmocnień, gdzie stawiono mu jedynie wymóg utrzymania się w niej. Tą sama drużyną (wystarczy zobaczyć na transfery ŁKS'u), obecnie radzi sobie całkiem nieźle. Wygrana z Cracovią, remis z Lechią (choć byli bliżej 3 pkt. niż my), do tego pechowa porażka z Piastem. Jestem przekonany, że gdybyśmy mieli skład ŁKS'u, skazywano by nas na 3 ligę i derby z Garbarnią.

ŁKS ustawia się jak nikt w tej lidze. Nasi po końcowym gwizdku ledwo trzymali się na nogach, a i liczba przebiegniętych km była rekordowa. ŁKS miał więcej, ale dla nich to była norma.

Cholera... Panowie, o czym My w ogóle dyskutujemy? Możemy murować ze średniakiem z ligi niemieckiej i i tak dostaniemy wpierd**. Bo taktyka zła? Nie. Kuba, który siedział na ławce w spadkowiczu z Bundesligi, u nas jest gwiazdą i zawyża poziom. Taka sama różnica jest między nami i ŁKS'em.
Ogólne przekonanie jest takie, że jak Moskal utrzyma się tym składem w lidze, to jest cudotwórcą.
Ostatnio edytowane przez raindog : Wczoraj o godz. 11:56.
Odpowiedz cytując
pepe72
Senior Member

Stary Wczoraj, 13:40
Adrio napisał(a):Wyświetl post
...

Teraz zapytam gdzie płaczki które już widziały spadek w tym sezonie czy ostrą walkę o utrzymanie? Mamy dobry, wyrównany skład który w tej lidze może powalczyć i nie ma co rokować po początku sezonu kto będzie do spadku a kto będzie mistrzem.

Róbmy swoje, grajmy swoją piłkę i spokojnie będziemy w pierwszej 8 bo do tego dużo nie potrzeba.
Ale masz świadomość, że dokopaliśmy beniaminkowi, który jest głównym kandydatem do spadku?
Owszem, powinniśmy grać o top8 ale polecam poobserwować wątek statystyczny. Będę dostarczał kontent dopóki komputer Adasssa nie dźwignie rachunków.

Odpowiedz cytując
Adrio
Socios Wisła Kraków

Od: 12.2010

Stary Wczoraj, 15:15
Mam świadomość i mam świadomość z kim graliśmy 4 poprzednie mecze, jak w nich wyglądaliśmy i jak wyglądały drużyny z którymi graliśmy. Co z tego że beniaminek? Przypomnij mi proszę wyniki z beniaminkami z tamtego sezonu? Ta liga jest tak nieprzewidywalna, że nawet na koniec możemy bić się o mistrzostwo. Nie pierwszy raz piszę o górnej ósemce i swoje zdanie będę podtrzymywał nawet jeżeli przegralibyśmy z Jagą.

pepe72 napisał(a):
Adrio napisał(a):
...

Ale masz świadomość, że dokopaliśmy beniaminkowi, który jest głównym kandydatem do spadku?
Owszem, powinniśmy grać o top8 ale polecam poobserwować wątek statystyczny. Będę dostarczał kontent dopóki komputer Adasssa nie dźwignie rachunków.
Odpowiedz cytując
wolfy
Senior Member

Stary Wczoraj, 15:17
pepe72 napisał(a):Wyświetl post
Nie sądzę żeby akurat o Ciebie chodziło, a statystyki które przedstawiasz zawsze na propsie. Jest kilku gówniarzy i prowokatorów których jedyny wkład to obrażanie trenerów, piłkarzy, pracowników klubu. Możemy spaść, jak i zdobyć mistrzostwo. Aktualnie wszyscy grają na zbliżonym poziomie (poza Arką i beniaminkami), każdy może wygrać z każdym. Może z czasem pojawią się liderzy, na razie to wróżenie z fusów.

raindog - mam inne zdanie, próby grania do przodu bez odpowiedniego materiału to samobójstwo. Drużynę buduje się od tyłu, inaczej każdy ogarnięty zespół (fakt że mało takich w naszej lidze) cię wypunktuje.
Ostatnio edytowane przez wolfy : Wczoraj o godz. 15:24.
D.O.A.
I don't care

Orbit napisał(a):
Odpowiedz cytując
picasso
Senior Member

Od: 07.2005

Stary Wczoraj, 15:29
dla mnie cichym bohaterem meczu jest Sylwia.mnóstwo dobrej roboty odwalił.drugi plus to Wojtkowski duzo lepszy mecz niż wszystkie do tej pory.może będa jeszcze z neigo ludzie.i trzecia rzecz to Buchal.gdyby puścil dwa nikt nie miałby do niego pretensji...ale on to wszystko wybronił.z tym,ze nadal nie lubię jak jest zmuszony do gry nogami.oprócz tego ładnei wprowadzil sie Buksa,Kuba klasa sam dla siebie.jedyny dla mnei zawód to Chuca.zobaczymy co będzie dalej.
dziękuję za uwagę
Odpowiedz cytując
Karherop
Socios Wisła Kraków

Od: 02.2006

Stary Wczoraj, 17:41
Adrio napisał(a):Wyświetl post

Po wygranym meczu najtaniej wrzucać innym tonowanie nastroju.
Nasza drużyna może mieć jeden problem - wąska kadrę przy kontuzjach. 4 lata temu to nawet BVB była na jesień na miejscu spadkowym w Bundeslidze gdy 1/3 kadry leżała w szpitalu.

Podobnie u nas na wiosnę po Legii wszyscy kibice byli w euforii a jak się to skończyło? Walka w grupie spadkowej.

Jeśli na początku grudnia drużyna będzie w czubie tabeli to będzie można być w miarę spokojnym o grupę mistrzowska . Jeśli będziemy oscylować wokol 6-9 miejsca to nie stawiałbym majątku o nasz awans, bo i dysproporcje sportowe pomiędzy dolem a góra tabeli sa u nas zbyt małe.
Ostatnio edytowane przez Karherop : Wczoraj o godz. 17:44.
Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna

Odpowiedź
Narzędzia tematu
Tryby wyświetlania

Zasady wysyłania postów