The White Star Division - Wisła Kraków

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna
Nazwa użytkownika
Hasło

Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny.

Reklama
Zakłady na Wisłę? Legalni bukmacherzy w Polsce - ranking i recenzje
Odpowiedź

Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
czaro
Senior Member

Od: 11.2004

Ignoruj użytkownika Pomoc
Stary 17.06.2018, 21:38
FraMat napisał(a):Wyświetl post
To nie ma ŻADNEGO znaczenia.

W każdej standardowej umowie zawieranej pomiędzy stronami posługującymi się różnymi językami jest klauzula o języku umowy, czyli o tym, która wersja (polska czy hiszpańska) jest obowiązująca.A jeśli jej nie ma to jest domyślna.
Taka też jest praktyka rozstrzygania - liczy się język strony, na ternie której zwarto umowę i właściwość sądu miejsca siedziby klubu.
Nieprawda.

1. Mylisz pierwszeństwo wersji językowej, prawo właściwe dla interpretacji umowy i klauzulę prorogacyjną (wybór sądu właściwego dla sporów związanych z umową). To są trzy odrębne kwestie. W przypadku braku wyboru prawa/sądu przez podmioty pochodzące z różnych państw, zastosowanie mają normy kolizyjne określone w przepisach prawa powszechnie obowiązującego (ustawy, rozporządzenia ue, umowy międzynarodowe, być może są też jakieś przepisy prawa sportowego - nie wiem). W każdym razie w zależności od rodzaju stosunku prawnego i osobowości stron różnie to może wyglądać, chociaż strzelam, że w tym wypadku prawem właściwym najprawdopodobniej będzie polskie, jako że w Polsce zawodnik ma grać, umowa została zawarta z polskim klubem etc.
2. W przypadku nieuregulowania przez strony pierwszeństwa wersji językowej, sąd będzie próbował interpretować obie na równi, a w przypadku sprzeczności, które nie będą mogły zostać pogodzone, ustalał będzie, który język "tak naprawdę" był wiodący (język negocjacji etc.).
3. Niewpisanie określonego postanowienia do jednej z wersji umowy nie jest przypadkiem rozbieżności w wykładni językowej, ale wynikiem omyłki, podstępu bądź wprowadzenia w błąd. Przynajmniej teoretycznie ten stan rzeczy można analizować na wielu płaszczyznach, a w przypadku sporu strony mogą przyjąć wiele strategii, np. powoływać się na wadę oświadczenia woli, winę w kontraktowaniu etc. W praktyce pewnie będzie prościej.
4. Wątpię, żeby taka rozbieżność rzeczywiście istniała. Ktoś gdzieś coś napisał, a Wy to roztrząsacie.

edit:
W międzyczasie dodałeś ten post wyżej i widzę, że konsultowałeś się z mec. Google. Ok!
Konta "czaro" na innych portalach (w tym tt) nie są moje. Nie odpowiadam za publikowane tam treści.
Odpowiedz cytując
regan
Senior Member

Od: 05.2004

Stary 17.06.2018, 21:42
Nie wiem jak wy, ale ja powoli przekonuje sie do nowego projektu "Wiślackiej" Wisły
Tylko Wisła!
Odpowiedz cytując
MaLk
Socios Wisła Kraków

Od: 08.2016

Stary 17.06.2018, 21:50
regan napisał(a):Wyświetl post
Nie wiem jak wy, ale ja powoli przekonuje sie do nowego projektu "Wiślackiej" Wisły
Ja powiem tak, na tę chwilę nie jestem w stanie określić co się właściwie dzieje i z jakiego powodu. Bez tej wiedzy mogę sobie wyobrazić kilka scenariuszy, zarówno korzystnych, jak i niekorzystnych dla Zarządu (no dobra, tych ostatnich więcej ), więc z rzucaniem kamieni zaczekam jeszcze trochę.

Tym niemniej jeden obraz wyłania się jednak dosyć konkretnie - trzeci kolejny trener, który ma problem z dogadaniem się z Zarządem, niezależnie od całej otoczki finansowej, sugeruje, że problem "komunikacji międzyludzkiej" może leżeć niekoniecznie po stronie trenerów.

Być może zaistniał syndrom prawnika, czyli coś, co sprawia, że prawnicy często mają problem z dogadywaniem się z "normalnymi" ludźmi przy stosowaniu zwyczajów z sali sądowej i oficjalnych pism A my nie za bardzo jesteśmy w tej sytuacji, żeby móc pozwolić sobie na komfort takich relacji...
Odpowiedz cytując
KOALIK
Senior Member

Od: 02.2004

Stary 17.06.2018, 22:18
Dziwi mnie straszenie IV ligą, które ma miejsce od dwóch lat, a też to jest przedstawiane w formie jedynego wyjścia, aby się odbudować.

Podawany jest przykład Widzewa i ŁKS-u.

Oba te kluby od kilku lat grają na pastwiskach, co nie przystoi tak zasłużonym zespołom.

Dlatego Wisła nie może iść tą drogą, bo ona nie przyniesie nic dobrego, zmarnuje się kilka lat, a wróci się do punktu wyjścia - obecnej walki o miejsca 4-6.

Aby zrobić krok wyżej: trzeba inwestora.

Fajnie jest opowiadać o odbudowie klubów w Łodzi, o nowych stadionach, wysokiej frekwencji, itp.

Tylko za niedługo okaże się, że moment rozwoju skończy się (średniactwo w Ekstraklasie) i brakuje czegoś więcej - tego najważniejszego - zastrzyku finansowego, a frekwencja wcale nie jest lekiem na całe zło.

To widać w Wiśle.

Gdyby znalazł się konkretny inwestor, który chciałby mieć pełnię władzy, obawiam się, że obecnej ekipie nie spodobałoby się to i zablokowaliby temat.

W tym tkwi główny problem - TS nie odda nikomu władzy przy kłamliwym micie o ich bohaterstwie.

TS powinien być oceniany tak jak każdy, który byłby na ich miejscu. TS nie miałby oporów - pamiętam ich wyczyny w końcówce Cupiała.

Choć zawsze lepiej grać w Ekstraklasie niż z własnej głupoty ,,zacząć od nowa" w niższej lidze.

Dla TS-u Wisła jest potrzebna do robienia interesów.
Odpowiedz cytując
czaro
Senior Member

Od: 11.2004

Stary 17.06.2018, 22:36
Błagam, odpuść.

KOALIK napisał(a):Wyświetl post
Gdyby znalazł się konkretny inwestor, który chciałby mieć pełnię władzy, obawiam się, że obecnej ekipie nie spodobałoby się to i zablokowaliby temat.
Twoje obawy, kompleksy, odczucia, to są twoje prywatne fobie, które niekoniecznie mają podstawy w faktach.

Inwestora na dziś nie ma. Nic nie zapowiada, aby był. TS to jedyna opcja dla Wisły, która chce istnieć (bo, powiedzmy sobie prawdę, w IV lidze Wisłę też prowadziłby TS, a nie użytkownik Koalik przez internet).

Pomijam już fakt, że klub, któremu kibicujesz nazywa się Wisła Kraków i wywodzi się właśnie z tego TS-u. Wydaje się - naturalny kandydat na właściciela klubu Wisła działającego w formie spółki akcyjnej.

KOALIK napisał(a):Wyświetl post
Dla TS-u Wisła jest potrzebna do robienia interesów.
Jakich konkretnie? Przekonaj mnie.
Konta "czaro" na innych portalach (w tym tt) nie są moje. Nie odpowiadam za publikowane tam treści.
Odpowiedz cytując
Karherop
Socios Wisła Kraków

Od: 02.2006

Stary 17.06.2018, 22:49
Ktokolwiek kogo nie zadowala 6 miejsce w lidze i wolałby 4 ligę postradal zmysły... W Polsce istnieje kilkaset klubow sportowych i 99% z nich chciałoby mieć takie problemy jak teraz mają kibice Wisły.

Mam teorię że wraz z odejściem Carrillo & Junco Zarząd porzucił opcję zagraniczną w odbudowie Wisły. Poprzednie okienko letnie przypominało zryw mający na celu wywalczenie pucharów. Po zawirowaniach z mersiem i fatalnej serii Wdowczyka nie było już śladu. Nie udało się, trzeba znowu zrobić mały krok w tyl, zacisnąć pasa i wyprostować kilka tematów. Mimo wszystko fajnie że do ostatniej kolejki byliśmy w grze.
Teraz radzę jednak pogodzić się z kolejnym sezonem na poziomie 6-10 miejsca. Emocji i tak nie będzie nam brakować.
Odpowiedz cytując
Savik
Socios Wisła Kraków

Od: 11.2002

Stary 18.06.2018, 03:13
Nowy projekt Wiślackiej Wisły , porzucenie opcji zagranicznej - brzmi pięknie
Inne wydarzenia to tylko zbieżność dat.
Nadzieja umiera ostatnia.
CZY WYGRYWASZ, CZY NIE !!! ZAWSZE JA KOCHAM CIĘ !!!!
Odpowiedz cytując
Arkadiusz.Czerepach
Senior Member

Od: 11.2016

Stary 18.06.2018, 07:29
Karherop napisał(a):Wyświetl post
Ktokolwiek kogo nie zadowala 6 miejsce w lidze i wolałby 4 ligę postradal zmysły... W Polsce istnieje kilkaset klubow sportowych i 99% z nich chciałoby mieć takie problemy jak teraz mają kibice Wisły.

Mam teorię że wraz z odejściem Carrillo & Junco Zarząd porzucił opcję zagraniczną w odbudowie Wisły. Poprzednie okienko letnie przypominało zryw mający na celu wywalczenie pucharów. Po zawirowaniach z mersiem i fatalnej serii Wdowczyka nie było już śladu. Nie udało się, trzeba znowu zrobić mały krok w tyl, zacisnąć pasa i wyprostować kilka tematów. Mimo wszystko fajnie że do ostatniej kolejki byliśmy w grze.
Teraz radzę jednak pogodzić się z kolejnym sezonem na poziomie 6-10 miejsca. Emocji i tak nie będzie nam brakować.

kilka tysięcy
Odpowiedz cytując
Hives4
Banita

Od: 06.2008

Stary 18.06.2018, 08:54
Najbardziej żałosna konferencja w historii Wisły już za nami. Brak odpowiedzi na pytania od kibiców (jedynie szopka z najbardziej wygodnymi - sklep, strona www), Stolar i Głowa wygladali i odpowiadali jakby nie wiedzieli co się dzieje i pewnie tak było, a Sarapata solidnie pracuje na miano najgorszego prezesa w historii Wisły.

Carillo? "Dla dobra klubu nie odpowiem" xDDDDD

Błagam, niech ktoś kupi ten klub...
Odpowiedz cytując
DeadOrAlive
Senior Member

Od: 03.2007

Stary 18.06.2018, 08:57
Czujecie to, co na nas w tym momencie spada z góry ?

To mocz zarządu, który na nas leje
Po co iść na łatwiznę, warto czasem złapać bliznę od życia..

We were the Kings and Queens of promise... !
Odpowiedz cytując
Stelio
Senior Member

Od: 09.2013

Stary 18.06.2018, 08:58
Wiemy tyle samo co przed konferencją, ja nie wiem co ci ludzie mają w głowach...... Po co się ośmieszać z tymi pytaniami od kibiców, skoro i tak nie ma ochoty się na nie odpowiadać? XDD
Odpowiedz cytując
Coglin
Senior Member

Od: 11.2002

Stary 18.06.2018, 08:59
Naprawdę spodziewałem się, że chociaż trochę się wysilą i jednak odpowiedzą na konkretne pytania albo udzielą jakiś informacji.

Skończyło się jak zwykle.
Zarząd sobie po.......ił, że w sumie jest nieźle a będzie lepiej, co z tego, że nie będziemy płacić na czas.

A kibice mieli jakieś pytania? - sorry, może innym razem.
Wisła Kraków
Odpowiedz cytując
szczepans21
Senior Member

Od: 05.2007

Stary 18.06.2018, 09:05
Sarapata i Dukat out.

Tyle z mojej strony.
Odpowiedz cytując
Hives4
Banita

Stary 18.06.2018, 09:07
Cytat:
Sarapata i Dukat out.

Tyle z mojej strony.

Też bym tak chciał, ale niestety to najlepsze co TS ma do zaoferowania, więc nie ma wyboru.
Odpowiedz cytując
South
Senior Member

Od: 03.2006

Stary 18.06.2018, 09:08
szczepans21 napisał(a):Wyświetl post
Sarapata i Dukat out.

Tyle z mojej strony.

Typowy przykład idioty z tego forum.

Zarząd out.

Kto za nich ?

Umywam ręce, tyle z mojej strony.

Przecież chętni żeby przejąć sekcje piłkarska wala drzwiami i oknami...
Odpowiedz cytując
Hives4
Banita

Stary 18.06.2018, 09:10
Cytat:
I kto z nich? Majchrowski? Przecież oni w tym momencie są tak jakby właścicielami?

A nie Misiek?
Odpowiedz cytując
St Yabol
Socios Wisła Kraków

Od: 10.2010

Stary 18.06.2018, 09:10
Nie wiem gdzie, więc napisze tu

Głowa... po co Tyś w to wlazł...
Odpowiedz cytując
bridgeburner
Senior Member

Od: 06.2009

Stary 18.06.2018, 09:13
Wiecej sie dalo wyczytać z tego czego nie powiedzieli niz powiedzieli
W skrocie: wciaz jestesmy w czarnej du.pie
"Czy mogłem sie cofnąć - cofnąć do czego, do kogo, do jakiego mnie ? Nie ma żadnego momentu w przeszłości, który, cudownie zmieniony, odwróciłby bieg mojego życia, żadnej katastrofy, która mi sie przydarzyła, wskutek czego jestem inny, niż byc powinieniem; niczego takiego nie potrafie wskazać"
Odpowiedz cytując
Hives4
Banita

Stary 18.06.2018, 09:14
Cytat:
Głowa... po co Tyś w to wlazł...

Sarapata chce udobruchać kibiców wiślackim projektem, ale bardziej to wygląda na wycieranie sobie mordy legendami Wisły. Trzeba nie mieć wstydu, by ściągać legendy do siebie i wsadzać je na minę. Co innego, gdyby sytuacja była stabilna...
Odpowiedz cytując
szczepans21
Senior Member

Stary 18.06.2018, 09:14
To niech zatrudnią kogoś kto się zna.
Prezes Sarapta może czas wrócić do kancelarii. Klub uratowała, szacunek i sukces jest.
Wiceprezes Dukat może objąć ponownie we władanie siłkę pod nieobecność Miśka...
mówią o sklepie i innych mniej ważnych rzeczach a tutaj pożary na okręcie. Raporty finansowe pokazują że jesteśmy w dup&&. Teraz będzie rok zaciskania pasa. Bragiel analizuje kwity 5 msc..żaden inwestor po podpisaniu umowy wstępnej tak się nie zachowuje - wiem bo podpisywałem taką umowę.

Kurde, oglądałem i myślałem co tutaj się odwala...
Żenujące i smutne widowisko.

Ostatnie zdanie to o dziennikarzach. Poziom ich pytań to jakieś dno mułu mariańskiego.
Dobrego tygodnia.
Odpowiedz cytując
mitmichael
Socios Wisła Kraków

Od: 11.2008

Stary 18.06.2018, 09:16
No to kolejny test przed zarzadem. Zobaczymy co z tego wyjdzie, miejmy nadzieje, ze bedzie lepiej niz sie zapowiada. Ale z tymi pytaniami od kibicow to przesadzili, wybrali sobie najodpowiedniejsze dla siebie samych bo akurat teraz sklep czy nowa strona nie jest dla nas najwazniejsza informacją
Odpowiedz cytując
mr_kwolf
Senior Member

Od: 04.2006

Stary 18.06.2018, 09:17
szczepans21 napisał(a):Wyświetl post
To niech zatrudnią kogoś kto się zna.
Prezes Sarapta może czas wrócić do kancelarii. Klub uratowała, szacunek i sukces jest.
Wiceprezes Dukat może objąć ponownie we władanie siłkę pod nieobecność Miśka...
mówią o sklepie i innych mniej ważnych rzeczach a tutaj pożary na okręcie. Raporty finansowe pokazują że jesteśmy w dup&&. Teraz będzie rok zaciskania pasa. Bragiel analizuje kwity 5 msc..żaden inwestor po podpisaniu umowy wstępnej tak się nie zachowuje - wiem bo podpisywałem taką umowę.

Kurde, oglądałem i myślałem co tutaj się odwala...
Żenujące i smutne widowisko.

Ostatnie zdanie to o dziennikarzach. Poziom ich pytań to jakieś dno mułu mariańskiego.
Dobrego tygodnia.
Ale po co dziennikarze mają się produkować? Zapytali o Carrillo to "dla dobra klubu nie powiem nic". No to czego ty oczekujesz? Na każde trudne pytanie byłaby identyczna odpowiedź.

Człowiek liczył, że skoro zarząd "otworzył" się na kibiców to będziemy wyłożenie kawy na ławę i szczere odpowiedzi a tu jak zawsze. "Dzisiaj jeszcze nie, ale już jutro będziemy walczyć o najwyższe cele".

Z inwestorem też niech już dadzą sobie spokój. Chyba nikt nie wierzy, że on tu przyjdzie, a ci dalej opowiadają, że to normalne.

PS. Dobrze kojarzę, że nie było żadnego pytania o Junco i jego prawdziwych powodach odejścia?
"Nieważne, czy Wisła bedzie wtedy mistrzem Polski, czy ekipą I, II czy III ligową. Swe ostatnie mecze w karierze chcę rozegrać z Białą Gwiazdą na piersi."
Odpowiedz cytując
szczepans21
Senior Member

Stary 18.06.2018, 09:20
South napisał(a):Wyświetl post
Typowy przykład idioty z tego forum.

Zarząd out.

Kto za nich ?

Umywam ręce, tyle z mojej strony.

Przecież chętni żeby przejąć sekcje piłkarska wala drzwiami i oknami...
No tak "idiota" z forum.
Masz racje nie jestem kumaty, może nawet nie bystry. Rozumiem że obrażanie jest dla Ciebie normą. Ja nie mam zamiaru ludzi po szalu obrażać.

Byłem cierpliwy, wierzyłem, słuchałem i już NIE WIERZE I NIE SŁUCHAM.

Mamy kolejnych trenerów którym płacimy, przegrywamy sprawy w sądzie, piłkarze chcą spierd&&&&
Inwestor jest tak mityczny że nikt w niego już nie wierzy. Nawet strony internetowej nie potrafią skomunikować.
Mamy budżet płacowy 73% (!)

Wszyscy mówili o wizji, ja tam wizji nie widziałem

Może czas poszukać kogoś kto by to zaczął ogarniać. Może trzeba zatrudnić kogoś kto kompetencjami ogarnie obszary których oni nie ogarniają.

I wiecie co...za rok (jak daj Boże się utrzymamy) to nic się nie zmieni.

A motyw z pytaniami był kpiną i dla mnie obrazą KIBICÓW.

Dobrego dnia
Ostatnio edytowane przez szczepans21 : 18.06.2018 o godz. 09:28.
Odpowiedz cytując
wiesniak842
Socios Wisła Kraków

Od: 01.2015

Stary 18.06.2018, 09:20
Widac przynajmniej, ze ucza sie na bledach. Jedziemy teraz z oszczedniejsza wersja, celem na sezon bedzie przede wszystkim nie spadniecie i zajecie sie innymi wazniejszymi sprawami a nie Carrillo, puchary i wyniki. Powolutku i do przodu.
"Poszliśmy za głosem serca i wybraliśmy to co dla nas istotne
Nie jak większość na Wschodzie, to co było modne"
Odpowiedz cytując
sandomingo
Senior Member

Od: 03.2005

Stary 18.06.2018, 09:34
Zdecydowanie ważniejsze było dzisiaj to, co nie zostało powiedziane ale co można było wywnioskować:

Na dzień dzisiejszy płynności finansowej nie ma, wynagrodzenia nie są płacone - trzeba jak najszybciej sprzedać Carlitosa i dodatkowo kogo się da, żeby załatać te najpilniejsze dziury.

Zarówno Głowa jak i Stolarczyk będą prowadzić rozmowy z piłkarzami, żeby Ci zapomnieli póki co o pieniądzach a skupili się na grze - rozumiem, że ważnym argumentem ma być właśnie to, że namawiać ma Głowa.
Każdy kto tego nie "kupi" jest na sprzedaż, najlepiej jak najszybciej.

Jak powiedział Głowa - pewne działania doraźne zostały już podjęte - najprawdopodobniej chodzi o krótkoterminowe pożyczki, które mają być spłacone z transferu Carlitosa. Zarząd musi działać tak, żeby zapobiegać 3 miesięcznym opóźnieniom, które umożliwiłyby rozwiązania kontraktów.

Odejście Junco jest podyktowane najprawdopodobniej tylko i wyłącznie koniecznością umieszczenia na tym stanowisko kogoś takiego jak Głowa - osoby, która swoim autorytetem będzie uwiarygadniać wobec zawodników całe to "kredytowanie" i będzie brzmiała wiarygodnie opowiadając o "wiślackim charakterze".

Zarząd wie, że po kolejnym roku projektu "hiszpańskiego" sytuacja finansowa nie poprawiła się ani o jotę, czyli dalsze brnięcie w tym kierunku oznacza bankructwo w perspektywie kwartału.
Dlatego tniemy ile i co się da no i zobaczymy co będzie.

Na koniec, żeby nie było - kupiłem 2 karnety
Kto tylko może niech też kupuje, bo jeżeli miałoby się to skończyć 4 ligą to obawiam się, że pod rządami Majchrowskiego żaden szybki marsz do góry nie jest możliwy.
Odpowiedz cytując
pozowski
Member

Od: 03.2010

Stary 18.06.2018, 09:44
Uważam, że Zarząd osobą Arka Głowackiego zapewnił sobie tarczę ochronną na najbliższy sezon. Ciężej przyjdzie kibicom atakowanie i rozliczanie za ewentualne niepowodzenia sportowe dyrektora sportowego,który jest legendą klubu.
A obniżenie budżetu sugeruje o co będziemy walczyć w przyszłym sezonie.
Odpowiedz cytując
zim zum
Senior Member

Od: 04.2004

Stary 18.06.2018, 09:49
wiesniak842 napisał(a):Wyświetl post
Widac przynajmniej, ze ucza sie na bledach. Jedziemy teraz z oszczedniejsza wersja, celem na sezon bedzie przede wszystkim nie spadniecie i zajecie sie innymi wazniejszymi sprawami a nie Carrillo, puchary i wyniki. Powolutku i do przodu.
My się cofneliśmy, ale według niektórych dalej idziemy do przodu.

Klub stronę robi na umowie barterowej, to wiele wyjaśnia, gdzie my jesteśmy.
Odpowiedz cytując
szprotson
Socios Wisła Kraków

Od: 06.2005

Stary 18.06.2018, 09:50
zim zum napisał(a):Wyświetl post
My się cofneliśmy, ale według niektórych dalej idziemy do przodu.

mogli sie zgłosić do Wizarda - by im zrobił szybciej niż w 2 lata...
cały nasz chuligański trud tobie ukochana ojczyzno

Odpowiedz cytując
MaLk
Socios Wisła Kraków

Od: 08.2016

Stary 18.06.2018, 09:51
zim zum napisał(a):Wyświetl post
Kiedy niedawno pisałem o tym, że może nas nie być stać na stronę internetową, to ludzie tutaj chcieli mnie zjeść...
Odpowiedz cytując
tsw biała gwiazda
Senior Member

Od: 06.2009

Stary 18.06.2018, 09:52
Dlatego należy sprzedać szybko Carlitosa, trzymać kciuki za podobną rundę w wykonaniu Imaza i jego także opchnąć w zimie.
Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna

Odpowiedź
Narzędzia tematu
Tryby wyświetlania

Zasady wysyłania postów