The White Star Division - Wisła Kraków

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna
Nazwa użytkownika
Hasło

Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny.

Reklama
Zakłady na Wisłę? Legalni bukmacherzy w Polsce - ranking i recenzje. Sprawdź też STS kod promocyjny.
Odpowiedź

Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
Drozd
Senior Member

Od: 03.2005

Ignoruj użytkownika Pomoc
Stary 03.12.2020, 20:16
Mógł powiedzieć, że wszyscy mają jednakową szansę, nie odnosząc tego akurat do wieku
Hej Nasz TS !!
Odpowiedz cytując
czaro
Senior Member

Od: 11.2004

Stary 03.12.2020, 20:17
A skąd oni mu wezmą nowych piłkarzy?
Konta "czaro" na innych portalach (w tym tt) nie są moje. Nie odpowiadam za publikowane tam treści.
Odpowiedz cytując
PAWEŁ
Senior Member

Od: 09.2012

Stary 03.12.2020, 20:24
czaro napisał(a):Wyświetl post
A skąd oni mu wezmą nowych piłkarzy?
Jak to skąd Z kontowni od managera. Większość odejdzie to będzie kaśka na transfery
Odpowiedz cytując
Jaroo1
Senior Member

Od: 03.2009

Stary 03.12.2020, 21:24
Chciałoby sie oszukiwać ale już tej wiary nie ma... Dla mnie gościu ma niby ciekawe CV z drugiej strony coś równia pochyła w jego życiu i nie wypłynał na niemieckie drogi z trenerką, tylko gdzies tam zaczął wsiąkać w słabsze ligi, a już praca na wschodzie Europy to raczej spory regres a nie rozwój i chyba to, że wylądował u nas tez o czymś świadczy...
Sukcesów też większych nie ma, raczej tułaczka od klubu do klubu. Także dla mnie czegoś mu brakuje, taki typowy trener, jak typowy kopacz, który kraży od klubu do klubu i nie robi żadnej rożnicy.
Ale może u nas wypali i się sprawdzi. Oby tak było i obym się mylił co do jego oceny.

Dla mnie trener, który przepracował w jednym klubie 1-2 sezony to żaden trener, na jakiej podstawie możemy tu mówić o budowaniu zespołu, jakiejś myśli rozwoju jak chlop nigdzie, nigdy w życie takiej wizji nie wprowadził bo nawet czasu nie miał na budowę klubu ponieważ już go zmieniał na inny...
młode pokolenie - stare przekonania
Odpowiedz cytując
Drozd
Senior Member

Stary 03.12.2020, 21:52
Jaroo1 napisał(a):Wyświetl post
Chciałoby sie oszukiwać ale już tej wiary nie ma... Dla mnie gościu ma niby ciekawe CV z drugiej strony coś równia pochyła w jego życiu i nie wypłynał na niemieckie drogi z trenerką, tylko gdzies tam zaczął wsiąkać w słabsze ligi, a już praca na wschodzie Europy to raczej spory regres a nie rozwój i chyba to, że wylądował u nas tez o czymś świadczy...
Sukcesów też większych nie ma, raczej tułaczka od klubu do klubu. Także dla mnie czegoś mu brakuje, taki typowy trener, jak typowy kopacz, który kraży od klubu do klubu i nie robi żadnej rożnicy.
Ale może u nas wypali i się sprawdzi. Oby tak było i obym się mylił co do jego oceny.

Dla mnie trener, który przepracował w jednym klubie 1-2 sezony to żaden trener, na jakiej podstawie możemy tu mówić o budowaniu zespołu, jakiejś myśli rozwoju jak chlop nigdzie, nigdy w życie takiej wizji nie wprowadził bo nawet czasu nie miał na budowę klubu ponieważ już go zmieniał na inny...
Ale za przeproszeniem pieprzysz trzy po trzy...

Równia pochyła? Tułaczka? Krąży od klubu do klubu? Nie robi żadnej różnicy? Tydzień temu nie miałeś pojęcia, że taki facet istnieje i silisz się na oceny 24 godziny po podpisaniu umowy? Puknij się kolego w czoło.

Na jakiej podstawie możemy mówić? Ano choćby na takiej że w wieku 44 lat ma 26 lat doświadczenia jako trener. Na różnych poziomach w pięciu krajach, na dwóch kontynentach. Chłop większość życia zajmuje się trenerką, jako najmłodszy Niemiec zdobył certyfikat UEFA Pro. Jego warsztat jest doceniany na poziomie narodowych związków, mimo że nie jest koniunkturalistą. Hyballa jest po prostu fachowcem i trzeba mu to oddać, a nie bredzić.

ps. To rozumiem, że na tej równi jesteśmy poniżej Dunajskiej Stredy?
Hej Nasz TS !!
Odpowiedz cytując
Jaroo1
Senior Member

Stary 03.12.2020, 22:31
A Ty na jakiej podstawie tak go zachwalasz skoro dwa dni temu nie wiedzialeś, że taki chlop istnieje?

To jest moja ocena jego cv i tyle. Oczywiście na papierze to ladnie wygląda ale jak się zastanowić to takie wnioski wyciagam jak napisałem. A przyjście do klubu, który gra na dnie polskiej ligi i nie ma grosza to też świadczy o czymś. No chyba, że nasz nowy trener ma takie wzięcie i miliony na koncie, że postanowił się zabawić w życiu i przyjść reanimować polskiego trupa za poł darmo i ma taki talent i ambicje, że pokaże, że umie czynić cuda.
26 lat doświadczenia, uznawany na całym świecie i co osiągnął? Przyszedl do Wisły, ktora z roku na rok od prawie dekady staje się cieniem swojego cienia? No coś mi tu nie gra po prostu, czaisz?

A takiego kocura jak Maaskant pamiętasz? Tez byl mlody zdolny, czlowiek z zachodu, talent wśrod mlodego pokolenia trenerów... I co? I nic.
realnie trzeba patrzec a nie się napalac jak dziecko 10 letnie na prezent od Mikolaja.
Oczywiście lepszy on niż Skowronek, jak na nasze realia to nic więcej oczekiwac nie możemy ale jeśli ktoś myśli, że to jakiś cudotwórca i wielki trener to moim zdaniem się myli. Przewiduję po chwili "sukcesów" i efektu nowej miotły pyty i dośc szybkiego rozstania się z trenerem. Być może chlop nawet jeszcze nie wie w co sie wpakował... Na zdrowy rozum to nikt normalny nie wytrzyma w ten lidze i w naszej biednej (obecnie) Wiśle.
No ale chce się mylić i niech nas zaprowadzi prosto do pucharów.
Odpowiedz cytując
Ajax
Socios Wisła Kraków

Od: 05.2003

Stary 03.12.2020, 22:40
AgresywnyChomik napisał(a):Wyświetl post
Dla mnie najwazniejsze pytanie to czy Rafal bedzie brany pod uwage przy ustawianiu 18 meczowej.

Mam nadzieje ze tak i Boguski po raz kolejny przekona do siebie kolejnego trenera udowadniajac niewiedze co poniektorym uzytkownikom forum.
Moim zdaniem Boguski często łapał miejsce bo na treningach się przykłada i realizuje założenia taktyczne trenera. (jego niskie umiejętności to inna sprawa) nie zdziwię się jak wyjdzie na środku.
Odpowiedz cytując
Drozd
Senior Member

Stary 03.12.2020, 22:56
Nie "lepszy on niż Skowronek" tylko najlepszy od czasów Maaskanta czyli 10 lat. A to tylko z tego powodu, że jest spoza naszego rodzimego burdlu. Ma warsztat, obiektywne spojrzenie i ambicje. To w połączeniu z normalnymi, nie złodziejskimi władzami klubu musi spowodować marsz w górę. I nie mówię o tabeli. Tylko o klubie jako całości od spraw sportowych, przez organizację, marketing, na finansach kończąc. Bo nie da się rozwijać w jednym z tych aspektów, albo wszystko jest lepsze albo wszystko kuleje.

Ten facet za sterami to zamiana kobyły na nowoczesny traktor z klimą, a Ty płaczesz, że nie nówka sztuka tylko używany.

Ajax napisał(a):Wyświetl post
Moim zdaniem Boguski często łapał miejsce bo na treningach się przykłada i realizuje założenia taktyczne trenera. (jego niskie umiejętności to inna sprawa) nie zdziwię się jak wyjdzie na środku.
Paradoks, Boguski ze swoimi niskimi umiejętnościami jest w stanie realizować założenia taktyczne. Wyjaśnij dlaczego reszta posiadająca wysokie umiejętności założeń trenera nie potrafi realizować? Robią na złość sobie, kibicom czy trenerowi?
Ostatnio edytowane przez Drozd : 03.12.2020 o godz. 23:01.
Hej Nasz TS !!
Odpowiedz cytując
KOALIK
Senior Member

Od: 02.2004

Stary 04.12.2020, 00:31
Zawsze trzeba mieć nadzieję na lepsze jutro, bo po dwóch latach rządów należałoby wreszcie zacząć walczyć o coś więcej niż spokojne utrzymanie, biorąc pod uwagę, że ta konkurencja jest słabiutka i tu na serio nie trzeba dużo, aby walczyć o powrót na należne miejsca.

Wisła to nie byle jaki klubik, tylko największy klub w Polsce, więc nie wypada, aby prawie od dziesięciu lat nic nie osiągnąć, bo to jest mega, mega, mega wstyd.

Wisła niestety jest najbardziej zniszczonym klubem w wyniku działań wewnętrznych - działalności TS-u i środowisk kibicowskich.

Gdyby tu była jakaś w miarę ustabilizowana sytuacja na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat, to w mojej ocenie dzisiaj Wisła miałaby na koncie dwadzieścia kilka tytułów Mistrza Polski, zagrałaby minimum kilka razy w LM, ale z wiadomych powodów nie dało się i dalej się nie da wznieść klubu na wyższy, właściwy poziom.
Odpowiedz cytując
sandomingo
Senior Member

Stary 04.12.2020, 07:34
Nie wiem czy Hyballi się powiedzie - mam nadzieję, że tak.
Ale przy tej Skowronkowej Wiśle już mi się odechciewało, tego się nie dało ani oglądać ani w ogóle się tym emocjonować. Nowa miotła była bezwzględnie potrzebna.
Pozostaje mieć nadzieję, że gospodarze wiedzą, że sama miotła nie wystarczy.
Odpowiedz cytując
Mixu
Senior Member

Od: 01.2008

Stary 04.12.2020, 09:00
A ja bym chciał żeby w końcu Hybali dano popracować z drużyną kilka sezonów mimo kryzysów i spadków formy.
Tam ktoś pisał że nigdzie jakoś nie sprawił szału bo nigdzie nie zagrzał miejsca. Już pomijając aspekty pozasportowe to jak właśnie mamy go w miarę obiektywnie ocenić skoro nie dano mu wprowadzić swojej wizji trenerskiej w życie?
W takiej sytuacji jakiej jest Wisła, kogo najbardziej by potrzebowała jako fachowca? Zagranicznego trenera z normalnego piłkarsko kraju, który pracował z młodzieżą, pracował już na wschodzie, liznął poważnej ligi czy to jako asystent czy też jako 1 szkoleniowiec, jest młody, w....iony i ambitny a przy tym doświadczony..mimo wpadek i być może ciężkiego charakteru.
Ale ....a kogo mamy brać? Następnego lizodupa Błaszcza? Może mamy brać zagranicznego trenera z sukcesami? Ale za co? A może następnego giganta polskiej myśli szkoleniowej? Za ile siana?

Tak. Hyballa to dla nas na ten moment (nie boje się użyć tego słowa) trener idealny któremu trzeba ....a dać popracować mimo pojawiających (zapewne się pojawią) zgrzytów pozasportowych.
Odpowiedz cytując
dziki
Senior Member

Od: 12.2002

Stary 04.12.2020, 10:35
Ajax napisał(a):Wyświetl post
Przypominam sobie, że któryś z zawodników zapytany o to, kto robił na nim największe wrażenie na treningach Wisły, mówił o Boguskim. Biorąc to pod uwagę i przypominając sobie jego grę sprzed Borysiuka, jestem w stanie dość.pewnie napisać, że nie masz racji. Myślę, że jego problemem jest przede wszystkim wiek. Zgaduje, że w normalnej drużynie - która nie jest przebudowywana co chwilę, w której jest jakiś zamysł taktyczny i zawodnik wie co ma realizować na boisku - Boguś odgrywałby nieźle rolę weterana-jokera.
Life is short. Wear your passion!
Odpowiedz cytując
enzo
Senior Member

Od: 02.2005

Stary 04.12.2020, 10:37
sandomingo napisał(a):Wyświetl post
(...)
Ale przy tej Skowronkowej Wiśle już mi się odechciewało, tego się nie dało ani oglądać ani w ogóle się tym emocjonować.
To prawda. Nie dość, że mamy epidemię i klimatu meczowowego nie sposób w lidze poczuć, tak jeszcze w dodatku nasz sposób grania w ostatnich miesiącach był na tyle męczący, że już się zaczynałem zastanawiać, czy aby na pewno ze mną wszystko okej.

Niczego specjalnego nie oczekuję dzisiaj od trenera i zespołu, bo to byłoby niepoważne. Chciałbym jednak, żeby Hyballa dobrze wykorzystał nadchodzące trzy ciężkie mecze na przeanalizowanie kadry, indywidualnych umiejętności zawodników oraz ich potencjału. Tak, aby od momentu przygotowań mógł szlifować "swoją grę" z wybranymi piłkarzami. Rotowanie składem to jedno, ale ciągle zmieniając elementy układanki, trudno o zgranie i automatyzmy.

A uważam, że trzon zespołu mamy jak na polskie warunki naprawdę ciekawy. Szkopuł w tym, że ci zawodnicy przestali pokazywać swoje atuty. I na domiar złego popełniali podobne błędy w kolejnych meczach. Ja tutaj najmocniej obwiniam przygotowanie fizyczne, ponieważ jeśli nie masz siły i wiesz, że może braknąć ci tchu na powrót do defensywy, to naturalnie nie narzucasz wysokiego tempa. I w dodatku czujesz się mniej pewnie w bezpośrednich pojedynkach.
Odpowiedz cytując
skarabeus
Senior Member

Od: 02.2019

Stary 04.12.2020, 11:42
Enzo,

zgadzam sie z Toba. Jak nie masz przygotowania fizycznego to nie masz czucia gry. Spozniasz sie, nie wchodzisz w tempo, odpuszczasz z powodow o ktorych napisales, grasz zachowawczo i bezpiecznie zeby nie zrobic babola a i tak go zrobisz bo patrz poczatek.

Przed laty, slabe przygotowanie mozna bylo tuszowac umiejetnosciami. Dzisiejszy futbol juz tego nie wybacza. Bez biegania nie ma wynikow, bez wytrzymalosci rowniez.

Nasi zawodnicy kolo 60 minuty padali. Niestety tak to wygladalo. I niestety po zmianach gra nie wygladala wcale lepiej lecz gorzej, o ile one byly robione. I to ejst zdumiewajace, bo w wiekszosci meczow mimo covidu parodysta mial rozne opcje wyboru, a mimo widoczne zjazdu fizycznego brak reakcji.
Odpowiedz cytując
Arkadiusz.Czerepach
Senior Member

Od: 11.2016

Stary 04.12.2020, 12:19
jak chyba każdy od czasów Kasperczaka (pierwszego) mam nadzieje ze wreszcie będziemy mieć trenera na lata

oby teraz

btw wykorzystawanie Maskaanta jako argument przeciwko mlodemy trenerowi z zagranicy troche nie na miejscu, w ciemno biore takie wyniki (MP + prawie LM)
Odpowiedz cytując
JudasPriest
Socios Wisła Kraków

Od: 04.2017

Stary 04.12.2020, 13:10
Przy takim budżecie jaki wtedy mieliśmy
Odpowiedz cytując
Drozd
Senior Member

Stary 04.12.2020, 15:11
Pamiętaj z kim odpadliśmy. Cypryjczycy byli wtedy czarnym koniem w swojej grupie LM i o ile się nie mylę wyszli z grupy.
Hej Nasz TS !!
Odpowiedz cytując
JudasPriest
Socios Wisła Kraków

Od: 04.2017

Stary 04.12.2020, 16:08
Tylko ze byliśmy najsłabszym MP od wielu lat. Mi nie chodzi o przegrany mecz na Cyprze tylko o całokształt
Odpowiedz cytując
guardian_angel
Senior Member

Od: 05.2010

Stary 04.12.2020, 16:09
I tak naprawdę wszystko przez ten jedyny gorszy dzień Pareiki.
Odpowiedz cytując
Arkadiusz.Czerepach
Senior Member

Stary 05.12.2020, 07:54
Fryzura na żywo imponująca !
Odpowiedz cytując
krysztal
Senior Member

Od: 05.2011

Stary 05.12.2020, 08:30
guardian_angel napisał(a):Wyświetl post
I tak naprawdę wszystko przez ten jedyny gorszy dzień Pareiki.
W Atenach Majdan też miał słabszy dzień
Odpowiedz cytując
Pulpet
Senior Member

Od: 03.2003

Stary 05.12.2020, 08:55
Trener w tej stylówie z białymi adidasami i grzywą a'la Thomas Anders z Modern Talking i od razu widać, że niemiecka szkoła
Odpowiedz cytując
Arkadiusz.Czerepach
Senior Member

Stary 05.12.2020, 12:05
do Thomasa to musporo brakuje
Odpowiedz cytując
Ogryzek
Senior Member

Od: 03.2004
Skąd: Pod koniec VIII wieku powstało państwo Wiślan. Stolicą Wiślan jest Kraków

Stary 05.12.2020, 12:47
Mnie się podoba to na co chce stawiać Hyballa - pressing i dobre przygotowanie kondycyjne zespołu. Jeśli do tego dodać grę do przodu i po ziemi, może być z tego "piorunująca mieszanka"

Mam nadzieję że nasz gra będzie na szybszych obrotach niż za czasów naszych poprzednich trenerów.
„Pierwotnie polską barwą narodową był »karmazyn« uważany w średniowieczu za najszlachetniejszy z kolorów. Wykorzystywany był on jako symbol dostojeństwa i bogactwa. Z uwagi na cenę barwnika potrzebnego do uzyskania tego koloru mało kto mógł sobie na niego pozwolić...
Odpowiedz cytując
leszekm
Senior Member

Od: 07.2005

Stary 05.12.2020, 13:20
Ciekawy artykuł o Hyballi:
"To piłka, która wymaga ofiar. Grana na dużej intensywności. Treningi Hyballi są czasem mordercze, ale i on sam jest pracoholikiem. Gdy pracował w Sturmie Graz czy w RB Salzburg... ani razu nie był w centrum miasta. Jeden z jego znajomych trenerów opowiadał, że on zawsze jest w pracy, a gdy nie jest, to cierpi.

Każdy moment chce wykorzystać na pracę. - Trener dużo uwagi poświęca pracy indywidualnej z piłkarzami. Dla młodych piłkarzy to był trener idealny. W DAC wielu zawodników zrobiło duże postępy - zauważa Satka...."

https://sportowefakty.wp.pl/amp/pilk...mpression=true
Odpowiedz cytując
silver03
Senior Member

Od: 05.2005

Stary 05.12.2020, 14:16
Ogólne jego nastawienie i założenia (jeśli faktycznie takie są) bardzo mi się podobają. W jednym z artykułów wspomniane było, że trener lubi jeśli piłkarz nie boi się dryblować i tym samym stwarzać przewagę dla drużyny, nasz Yeboah może wyrosnąć na sporą gwiazdę przy nim.
Odpowiedz cytując
Jaroo1
Senior Member

Stary 05.12.2020, 14:36
W teorii to wygląda ładnie, na papierze nie wygląda źle, niemniej jak pisałem wczesniej, obawiam się, że więcej w tym teorii i marzeń niż czegoś co przeklada się na wynik w praktyce.
Niemniej w sumie chlop jak na trenera jest mlody, doświadczenie ma duże, z roku na rok jeszcze się rozwija i nabiera doświadczenia więc jego wyniki na boisku moga być co raz lepsze w przyszłości.
Odpowiedz cytując
szorstki
Senior Member

Od: 11.2002

Stary 05.12.2020, 18:20
Zanim wiedział, że wyląduje w Krakowie powiedział kilka ciekawych rzeczy.
Teraz musi pokazać, że ma najdłuższego

z fb Michała Treli:
Mentalność gangsta i udowadnianie, kto ma dłuższego. Peter Hyballa o zawodzie trenera
Tak się złożyło, że w poniedziałek, dwa dni przed objęciem Wisły Kraków, Peter Hyballa wziął udział w programie „Bohndesliga”, podsumowującym kolejkę w Niemczech. W trakcie rozmowy podzielił się wieloma ciekawymi przemyśleniami, które mogą wiele powiedzieć o nim jako trenerze. Teraz, będąc zatrudniony w nowym klubie i w nowym kraju, pewnie będzie się wypowiadał ostrożniej, więc tym bardziej warto zajrzeć do tego, jak myśli o piłce i prowadzeniu drużyny.
O zawodzie trenera: - Zawód trenera także dlatego jest interesujący, że czasem ty wołasz głośno przy linii, że wszyscy wracamy do obrony, a dwóch stoi z przodu i udaje, że nie słyszy. To taki moment, w którym musicie sobie ustalić, kto z was ma dłuższego. Typowe starcie samców w stadzie. Dla ciebie jako trenera jest wtedy pytanie: stracę jednego zawodnika, czy stracę całą drużynę. To samo, gdy masz konflikt z prezesem albo dyrektorem sportowym i cały zespół wie potem, że skład ustawiasz nie tak, jak sam uważasz, tylko tak, żeby się im przypodobać. Jesteś spalony. Jako trener też zawsze chcesz się ustawiać w jakiejś pozycji. Jeśli przychodzisz do klubu jako ktoś z doświadczeniem i nazwiskiem, na początku masz łatwiej, bo drużyna czuje do ciebie respekt. Jeśli tego nie masz, musisz jak najszybciej zacząć wygrywać. Wtedy za tobą pójdą. Muszą jednak zobaczyć efekt.
O jedności drużyny w trakcie kryzysu: Jedność drużyny i wszystkie te slogany DFB jak „Die Mannschaft” to nie jest coś dla mnie. Bardzo ważne, by w zespole był ferment. By była mentalność „gangsta”. Potrzeba ludzi z krwi i kości. Trener musi wiedzieć, że ten ferment to coś pozytywnego. Że gorsze od tego, że ktoś kogoś obraził, jest totalna rezygnacja i cisza w szatni. Zwłaszcza ofensywni gracze mają swoje humory. Trenerowi płacą sporo pieniędzy właśnie za to, by okiełznał ludzi, którzy są trochę inni niż reszta. Jeśli pewnego dnia ktoś w stanie w szatni i mówi swoje zdanie, musisz jako trener umieć rozpoznać, czy przesadził, pozwolił sobie na zbyt wiele, czy nazwał rzeczy, które wymagały nazwania. Opowiadamy ciągle, że tęsknimy za piłkarzami z charakterem, ale gdy się tacy pojawią, sami ich deptamy, bo mówimy, że potrzebujemy jedności i zgody. Nie, potrzebujemy fermentu. Można oczywiście wyrzucić zawodnika z drużyny, czasem trzeba to zrobić. Sam to czasem robiłem. Ale jakoś nie mogę powiedzieć, żeby po tym coś się poprawiło.
O tym, jak młodzi piłkarze odlatują: - Długo byłem trenerem młodzieży. Da się u młodych zawodników zauważyć syndrom studenta, któremu dobrze poszło na egzaminie. „Jakoś sobie zawsze dam radę”. Gdy wygrają dwa mecze, od razu czują się trochę lepsi. Zaczynają tracić kontakt z rzeczywistością. Jeśli ktoś już przeżył kryzysy, wie, że za tydzień jest następny mecz i historia zaczyna się od nowa. W takich sytuacjach kluczowe jest, jak twardy jesteś jako trener. Czy trochę się ciebie boją. Trzeba ich czasem przycisnąć. Szatnia musi płonąć zwłaszcza po zwycięstwach.
O tym, dlaczego niektórzy trenerzy zwlekają ze zmianami: - Czasem chcą wykazać trochę cierpliwości, wykazać zaufanie względem zawodników. Przy okazji stworzyć przed rywalem pozory pewności siebie. „Niczego nie zmieniam, bo wiem, że i tak wygramy”. Młodzi trenerzy są z natury mniej cierpliwi. To kwestia pokoleniowa. Ja też kiedyś zmieniałem nawet po kwadransie. Choćby po to, by pokazać, że to ja tu jestem szefem.
O defensywnych stałych fragmentach gry: - Najważniejsze wydarzenia zwykle odbywają się na bliższym i dalszym słupku. Środek służy głównie do tego, by zablokować różne korytarze dostania się w okolice słupków (…) Wielu zawodników, kryjąc, stoi dziś z tyłu i obserwuje, co się dzieje przed nimi. Brakuje często wskoczenia w decydującym momencie przed rywala albo stanięcia chociaż obok niego.
O zmianach trenerów: - Z mojego doświadczenia wynika, że na zmianę trenera zawsze są pieniądze. Nawet w klubach, w których nie ma ich na pensje. Trenerzy pakują się nawet w najtrudniejsze sytuacje, bo każdy myśli, że akurat on wie, co zrobić, by sobie poradzić. Większość trenerów ma dobrze pojętą pewność siebie. Czasem idącą w kierunku narcyzmu.
O piłkarzach spoza systemu: - Wout Weghorst (napastnik Wolfsburga – przyp. MT) nie przeszedł przez żadną akademię, tylko przez amatorskie kluby. Bardzo często słyszał w młodości, czego nie potrafi. Tymczasem przypudrowani piłkarze z akademii od 15 roku życia słyszą od swoich siedmiu agentów, jacy są super. Weghorst pierwszy raz usłyszał, że coś potrafi, jak miał 23 lata. Wtedy wiedział już jednak, że trzeba zasuwać, żeby do czegoś dojść.
O tym, czy dałoby się wychować Maradonę w akademii: - Gangsta-trener by sobie poradził, bo też jest inny niż wszyscy. Takiemu indywidualiście trzeba pozwolić działać. Dać mu wolność. W akademiach nie ma wolności. Jest zbyt dużo opiekunów. W sztabie drużyny jest dziesięciu specjalistów i każdy coś chce ci wpoić. Trener przygotowania fizycznego dba, byś był dobrze przygotowany atletycznie. Dietetyk stara się, żebyś uważał na każdą kalorię. Psycholog próbuje sprawić, że w tym wszystkim zachowasz jeszcze cząstkę normalnego dzieciństwa. Ci chłopcy słyszą za dużo wskazówek. Poza tym, trenerzy młodzieży ciągle widzą tylko drużynę. Ich wzorami są Guardiola i Klopp, więc prowadzą drużynę jakby składała się z seniorów. W efekcie, jeśli młody Maradona nie zamknie półprzestrzeni, następnym razem może stracić miejsce w składzie. Możliwe, że w końcu da sobie spokój z futbolem.
Kibic z sektora A wizytówką klubu
Odpowiedz cytując
Fugiel
Senior Member

Od: 12.2002

Stary 06.12.2020, 00:26
Ciekawe jak to jest z tymi trenerami - z jednej strony rozumiem, ze jak ma sie autorytet, to pilkarzom chce sie biegac po boisku - gdy wierza w to, ze to co robia ma sens. Z drugiej nie uwazam, ze starsi gracze moga i chca sie czegos nauczyc. Nauczyc Peter moze ewentualnie Bukse czy Szota

Serio myslicie, ze tacy wyjadacze jak Kuba, Sadlok, Burliga czy Boguski - oni nie wiedza co maja na boisku robic i trzeba ich uczyc czegos ? Ci goscie maja z 1000 meczow w eklapie zagranych - i dopiero teraz Peter im pokazal, przez dwa dni co znaczy pressing, podania, itp?

Ja licze, ze taktyka trenera bedzie skuteczna i bedzie zgodna z 'DNA' pilkarzy - licze na ofensywny futbol (Futbol na TAK ) - podobnie troche jak mialo to miejsce u Henia (zachowujac proporcje) czy Engela.
Ostatnio edytowane przez Fugiel : 06.12.2020 o godz. 00:29.
Odpowiedz cytując
Arkadiusz.Czerepach
Senior Member

Stary 06.12.2020, 07:41
no fajnie gadał , zobaczymy jak teoria sprawdzi się w (polskiej) praktyce
Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna

Odpowiedź
Narzędzia tematu
Tryby wyświetlania