The White Star Division - Wisła Kraków

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna
Nazwa użytkownika
Hasło

Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny.

Reklama
Zakłady na Wisłę? Legalni bukmacherzy w Polsce - ranking i recenzje. Sprawdź też STS kod promocyjny.
Odpowiedź

Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
robert777
Senior Member

Od: 11.2013

Ignoruj użytkownika Pomoc
Stary 22.02.2021, 21:40
To dlatego strzelil. Obiecał trenerowi że strzeli to próbował nawet z 30 metra bo się bal ze już może nie mieć sytuacji
Odpowiedz cytując
_ukoL
Lokalny Patriota

Od: 05.2005

Stary 02.03.2021, 13:04
Hyballa krzyczący do Urosa, że trening jutro o 10:30 - bezcenne.
Lengyel - Magyar két jó barát együtt vív, és issza borát!
Odpowiedz cytując
LucjuszWielki
Socios Wisła Kraków

Od: 02.2012

Stary 08.03.2021, 19:06
na SB było juz 10 razy, więc przekazuję.

https://twitter.com/RafSkrzypczyk/st...728316929?s=20

wygląda mi to na farmazon

Odpowiedz cytując
Drozd
Senior Member

Od: 03.2005

Stary 08.03.2021, 20:34
Co raz będą próby udowadniania że pomysł Hyballi to szklane domy i w naszej lidze "najważniejsze to nie stracić bramki".

W ostatnim meczu drużyna z dolnej połówki tabeli, zremisowała z drużyną która od początku sezonu plasuje się w czubie, ale "komentatorzy" oceniają, że ta drużyna z dołu zagrała słabo, a ta z topu bardzo dobrze.

Dlatego Hyballa powiedział wprost, że bronimy się przed spadkiem, bo zaraz zaczną go zwalniać za to, że nie załapał się do pucharów.

Tak jak już pisałem w innym wątku. Wisła z trenerem Hyballa jest zagrożeniem dla skostniałych zasad naszej skopanej. I będa nam robić pod górkę na wszelkie sposoby...
Hej Nasz TS !!
Odpowiedz cytując
krysztal
Senior Member

Od: 05.2011

Stary 09.03.2021, 09:15
O i to jest ta Twoja konsekwencja.Brawo...
Jak poprzedni trenerzy mówili że gramy o utrzymanie to byli minimalistami .Jak powiedział tak Hyballa to ściąga presję z zawodników no i broni chyba samego siebie żeby czasem za dużo od niego nie wymagać.
W ostatnich dwóch meczach-nie tylko w ostatnim-druzyna grała właśnie głównie żeby bramki nie stracić.Z górnikiem się udało z nafciarzami niestety nie i trzeba było w końcówce zaatakować .Skoro można było w końcówce to dlaczego nie można było wcześniej?OK wytłumaczeniem znowu mógł być stan murawy w Płocku ale na R22 mamy jedną z najlepszych w kraju.No to mamy znowu usprawiedliwienie postawy drużyny tym że przeciwnik miał lepsze warunki fizyczne a no i wiadomo-drwale.Przy czym trzeba zaznaczyć że żadnych wymówek Hyballa nie używa.Powiedział wprost że zagrali słabo i koniec kropka.Być może doszedł do wniosku że trzeba przede wszystkim nauczyć się dobrze bronić ?Nie szukajmy tanich wymówek bo sam trener takich nie szuka.Bredzenie o jakimś spisku jest po prostu śmieszne
Odpowiedz cytując
pawlozm
Senior Member

Od: 02.2017

Stary 09.03.2021, 10:38
To tak jakby 30 meczów w lidze miało zawsze być grane jednym z góry znanym schematem. Ludzie to jest piłka. Mecz meczowi nierówny, a w naszej ogórkowej lidze to już zwłaszcza. Hyballla ma od początku pomysł na drużynę. To, że nie w każdym meczu będzie wszystko wychodzić, że pojawią się słabsze itd, to normalne. Przeciwnicy nas z grubsza rozczytają, przygotuję się na grę pod nas - normalne. To, że Hyballa ostudził emocje tym tekstem, że Wisła gra o utrzymanie to akurat fajnie. Sprowadził trochę niektórych na ziemię. Facet zna się na swoim fachu jak mało kto w tej lidze więc spokojnie. Kto jak kto, ale on najlepiej widzi jakie zawodnicy mają niedoskonałości i ograniczenia. Jakby miał w kadrze szybkiego mobilnego napastnika to grałby silnym Forbesem? Raczej nie. Jeśli miałby dynamicznego skrzydłowego to za Starzyńskiego albo Yeboaha wchodziłby statyczny Silva? No nie. Jeśli zdrowy byłby Kuveljic to eksperymentowałby z chuą? No nie. Jeśli Dawid Szot byłby zdrowy, albo Wachowiak do gry na już to przestawiałby Burego na lewą strone? Nie. Mamy totalne ograiczenia kadrowe, w czerwcu będzie czystka, może dojdzie 3 wartościowych graczy i będzie wieksze pole manewru.
Odpowiedz cytując
enzo
Senior Member

Od: 02.2005

Stary 09.03.2021, 11:34
Ja też nie byłem usatysfakcjonowany ostatnimi dwoma meczami. Ale z drugiej strony kiedy trener ma sprawdzać piłkarzy na różnych pozycjach, próbować zmian w formacji i samym ustawieniu, jeżeli nie w momencie, gdy udało nam się podreperować liczbę punktów, a dodatkowo i tak jesteśmy osłabieni przez kontuzje, więc chąc nie chcąc - trzeba kombinować?

Realnie gramy maksimum o środek tabeli, a drużyna jest przecież w ciągłej przebudowie. Tylko tyle i aż tyle. Jeżeli te eksperymenty sprawią ostatecznie, że dzięki temu pożegnamy za kilka tygodni zawodników, którzy się po prostu nie sprawdzają (z jakichkolwiek względów), to nie będę za to krytykował Hyballi.

Zwłaszcza jeśli w ich miejsce trafią piłkarze bardziej wybiegani, którzy będą gwarantowali utrzymanie wyższego tempa niż ci, których mamy w składzie dzisiaj. Obecnie wygląda to tak, że męczymy się z zawodnikami, na których i tak większość kibiców dawno postawiła krzyżyk. Nie ma przecież szans, żeby wszyscy oni nagle weszli na zupełnie inny (wyższy) poziom.
Odpowiedz cytując
krysztal
Senior Member

Stary 09.03.2021, 11:41
Skoro podreperowaliśmy stan punktowy to ja oczekiwałem odważnej gry choćby takiej jak z piastem nawet kosztem porażki no bo przecież tego się niektórzy głównie domagali-grac swoje nawet jeśli czasem to nie przyniesie punktów
Odpowiedz cytując
Drozd
Senior Member

Stary 09.03.2021, 12:25
Jeżeli nie widzisz różnicy w grze z Górnikiem w porównaniu do Skowronkowej patologii to współczuję. A o spisku to pogadamy na koniec rundy...
Hej Nasz TS !!
Odpowiedz cytując
krysztal
Senior Member

Stary 09.03.2021, 12:39
O Skowronku nie powiedziałem ani słowa...Jeśli natomiast pod uwagę weżmiemy dwa ostatnie mecze to główna różnica to przygotowanie fizyczne.Jeśli chodzi o poczynania ofensywne to śmierdziało to mocno właśnie póżnym poprzednikiem i mam nadzieję że już w Gdańsku zaczniemy grac może nie tak jak w meczu z piastem ale przynajmniej tak jak z jagą czy pogonią
Odpowiedz cytując
Qadou
Senior Member

Od: 01.2015

Stary 09.03.2021, 13:12
Cieszy to że teraz w końcówkach meczów my dociskamy wszystkich do muru a nie na odwrót, Górnik ostatnie 10 min to oddychał przez rękawy już, szkoda że nie udało się wcisnąć tej bramki.
Odpowiedz cytując
LucjuszWielki
Socios Wisła Kraków

Od: 02.2012

Stary 09.03.2021, 13:29
Ja myślę, że mecz z Górnikiem można porównać do Skowornkowego meczu z Płockiem u siebie na stadionie (w sensie progresu). Płock też drwale, wtedy nas zmasakrowali, nie stworzyliśmy ŻADNEJ sytuacji , nie było niczego. Z Górnikiem czyli z podobnymi drwalami graliśmy jak równy z równym, a w końcówce zdecydowanie przeważaliśmy.
Ostatnio edytowane przez LucjuszWielki : 09.03.2021 o godz. 13:34.

Odpowiedz cytując
Drozd
Senior Member

Stary 09.03.2021, 13:47
krysztal napisał(a):Wyświetl post
O Skowronku nie powiedziałem ani słowa...Jeśli natomiast pod uwagę weżmiemy dwa ostatnie mecze to główna różnica to przygotowanie fizyczne.Jeśli chodzi o poczynania ofensywne to śmierdziało to mocno właśnie póżnym poprzednikiem i mam nadzieję że już w Gdańsku zaczniemy grac może nie tak jak w meczu z piastem ale przynajmniej tak jak z jagą czy pogonią
Wcale nie. Przygotowanie fizyczne to środek do celu. W porównaniu ze Skowronkiem zmieniły się cele. I nie chodzi o puchary czy utrzymanie. Teraz chcemy grać w piłkę, to zasadnicza sprawa.
Hej Nasz TS !!
Odpowiedz cytując
xanti1906
Senior Member

Od: 07.2010

Stary 10.03.2021, 10:25
Inna sprawa, że w piłkę graliśmy w 3 pierwszych meczach na wiosnę. Później eksperymenty w składzie ze względu na absencje, w tym m.in. duet silnych napastników i granie długich piłek na nich. Uczciwie trzeba przyznać, że brakuje dokładności, żeby pograć na jeden kontakt i stworzyć akcje. Ciężkie nogi?
Odpowiedz cytując
pawlozm
Senior Member

Od: 02.2017

Stary 10.03.2021, 11:33
Proszę was nie piszcie o tych mitycznych ciężkich nogach. Są tak ciężkie, że piłkarze mieli parę w 93 minucie przycisnąć Górnika. Wcześniej biegali do 60 minuty, a potem trucht, nogi też nie były ciężkie tylko zwyczajnie nie było siły, kondycji. Teraz są przygotowani bardzo dobrze fizycznie. na 90 minut. Dzięki temu od 5 meczów nie przegraliśmy. Skończmy z tą polską szkołą trenerską, gdzie trener w pierwszych 5 meczach sezonu tłumaczył się, że słaba gra bo "ciężkie nogi", by za chwile po 15 kolejce słabą grę tłumaczyć tym, że długi sezon daje się piłkarzom we znaki
Dużo niedokładności w 2 ostatnich meczach, bo była wysoka intensywność, a drużyny przeciwne nie stały tylko również wychodziły wysoko i presowały, a niestety nie mamy Messich w składzie żeby z każdej takiej sytuacji wyjść tiki-taką z uśmiechem na ustach. Spokojnie. Automatyzmy dojdą. Ja od dawien dawna nie czekałem z taką niecierpliwością na kolejny mecz Wisełki, bo wreszcie widzę werwę, zaangażowanie piłkarzy i rękę trenera
Odpowiedz cytując
dziki
Senior Member

Od: 12.2002

Stary 10.03.2021, 12:28
Do tego dochodzi sporo kontuzji i zmian personalnych - on top tego, że wykonawcy raczej w ogóle nie należą.do wybitnych.
Life is short. Wear your passion!
Odpowiedz cytując
_ukoL
Lokalny Patriota

Od: 05.2005

Stary 12.03.2021, 10:46
Hyballa top.
Lengyel - Magyar két jó barát együtt vív, és issza borát!
Odpowiedz cytując
Jaroo1
Senior Member

Od: 03.2009

Stary 22.03.2021, 23:23
I co z tym Hyballą robimy? Wypierdalamy już czy jeszcze mu dac chwilę?
A tak serio, praktycznie sprawdza się czarny scenariusz i moje przewidywania. Póki co robi się to samo co za Stolarczyka i Skowronka, jest chwila podniecenia, bo nowa miotła, bo teraz to się uda, nowa wizja, nowa Wisła, bedzie zajebiście, a nagle sobie uświadamiają kopacze, że trzeba zapierdalać, że samo nic nie przychodzi, że trener za nich nie gra, że jak im wszystko pięknie trener powie, rozrysuje itd to i tak oni musza zapie...ć zeby wygrać, no i się odechciewa im żyć.
Poczatek napawał optymizmem, niestety znowu zataczamy to swoje blędne koło, w którym jesteś od x lat i x trenerów. Co prawda material ludzki co raz słabszy i to też ma oczywiście znaczenie ale schemat czy z tym, czy z lepszymi wykonawcami ciągle ten sam. Jest nowy trener, jest nadzieje,a potrafią chwilę dobrze pograć, już kazdy podniecony, że "to jest to", i znowu łapiemy doła, wpadamy w jakiś marazm itd
Czyli to co mówiłem, sam trener nic nie da, tutaj trzeba wykonawców i o ile wcale bym sie nie upierał przy tym, że potrzeba wielkich wirtuozów footbalu, co po prostu ludzi z inną psychiką, inną mentalnością. My mamy skład nie jakiś zaawansowany wiekowo, to nie sa ludzie 30 czy 35 lat +, którzy mają za sobą wielkie kariery, ktorzy już rzygają graniem w piłkę profesjonalnym i chca sobie dorobić, dograć te ostatnie lata na jakimś poziomie w fajnym klubie i jeszcze pospijać tę śmietankę, mamy chlopakow mlodych, w średnim wieku, a jakichś takich wypalonych w tym wszystkim, często bez większych ambicji. Oni pokazali już nie raz, że jak na polskie warunki to umieją grać, wystarczyło zapierdalać, a czasami to nawet ta gra wyglądała pieknie i się wszystko kleiło. Także oni umieją, problem w tym, ze głowa nie ta i nagle to wszystko przepada. I żaden trener tu nie pomoże, prędzej psycholog, a najlepiej to zmiana klubu, może liga niżej, może klub gdzie mniejsza presja i mniej się oczekuje?

Cały czas obstaję przy swoim, że w Wiśle jest duża presja (mimo już prawie dekady grania kichy, tu się zawsze wymaga więcej i w perspektywie 1,2,3 lat lepszej gry od razu się wymaga pucharów, nawet z tej naszej pozycji dolow tabeli od x lat) i obstaję przy tym, ze po prostu ci piłkarze nie umieją sprostać tym zadaniom, nie tyle sportowo co mentalnie. Oni się blokują i wtedy robi się zastój, a sa momenty gdzie im blokadę odcina i wtedy zapierdalają jak jedna wielka maszyna, tak jak teraz za początków Hyballi czy za poczatków Stolarczyka, gdzie nic się nie zgadzało a wyniki przez pół rundy były jak na tamte warunki mistrzowskie.

Oczywiście trener to polowa sukcesu ale myślę, że trener jest tylko dopełnieniem, pilkarze grają glowne skrzypce, natomiast zły trener już może sam wszystko zaprzepaścić - tzn dobry trener tylko dopełnia jakość, a zły może na starcie ich zdemotywować, sklocić i będa grali kichę - patrz Skowronek czy Brzeczek, za wysokie progi dla nich Wisła czy repra i od początku nie było wiary, że to ma sens.

I ja nie mowię, że my mamy Legię rozpierdalać, Lecha itp ale na litość boską, żeby się męczyć np z taką Stalą u siebie... To też nie może być tak, że my mamy gorszy okres i to jest na tyle zły okres, że każdy nas leje...
młode pokolenie - stare przekonania
Odpowiedz cytując
sevenheaven
Senior Member

Od: 12.2008

Stary 22.03.2021, 23:35
a po co siejesz farmazony i powtarzasz to co weszlo ?

nie jesteśmy Barcelona, mamy średnich kopaczy, a mimo słąbszych meczu punktujemy.. w rundzie wiosennej jesteśmy na 4 miejscu, 5 pkt za pierwszą legią.. gdzie Ty chłopie widzisz kryzys ? idz przerzuć się na barcelone... chociaz ona też miała kryzys na poczatku sezonu

może piłkarze mają w nogach, może Lis mniej śpi bo dziecko go pobudzi, ja jestem zadowolony i niech Hyballa spokojnie sobie pracuje i podpasowuje piłkarzy pod siebie
Odpowiedz cytując
Drozd
Senior Member

Stary 23.03.2021, 07:07
Widzę że defetysta już nie może wytrzymać. Kryzys dostrzegł, jak za poprzedniego figuranta kopaliśmy się po czole to winy trenera nie było. Teraz kiedy gramy atrakcyjnie, boją się nas wszyscy, z każdym mamy optyczną przewagę to postanowił dowodzić tezy zwolenników PMS. Ręce opadają.
Hej Nasz TS !!
Odpowiedz cytując
maxx304
Senior Member

Od: 03.2006

Stary 23.03.2021, 08:16
sevenheaven napisał(a):Wyświetl post
a po co siejesz farmazony i powtarzasz to co weszlo ?

nie jesteśmy Barcelona, mamy średnich kopaczy, a mimo słąbszych meczu punktujemy.. w rundzie wiosennej jesteśmy na 4 miejscu, 5 pkt za pierwszą legią.. gdzie Ty chłopie widzisz kryzys ? idz przerzuć się na barcelone... chociaz ona też miała kryzys na poczatku sezonu

może piłkarze mają w nogach, może Lis mniej śpi bo dziecko go pobudzi, ja jestem zadowolony i niech Hyballa spokojnie sobie pracuje i podpasowuje piłkarzy pod siebie
Akurat Lis to chyba ostatnio na amfie lata, bo piłki wyciąga coraz trudniejsze. Albo mu dzieciak refleks ćwiczy
Prawda - nie mamy wirtuozów, ale mamy siły żeby zapierdalać i wcisnąć TRZY bramki w ciągu 10-15 minut!
A że karny? Nie byłoby presji na rywalu, nie byłoby karnego.
Ciśniemy do 95 minuty - i za to Hyballa ma szacunek. Nauczył ich walczyć.
Czasem nie wyjdzie, to nie ta Wisła, co goliła wszystkich w lidze po 4-0.
Za to teraz jak tracimy bramkę, to jest wiara, że zaraz strzelimy.
Za Skowronka nawet jak strzeliliśmy, to było pytanie, czy obrona Częstochowy przez 60 minut się powiedzie.
Tak więc Jaroo - sorry, ale tak jak często mówisz z sensem, tak teraz .......olo.
Zresztą w wypowiedzi sam potwierdzasz, że to nie wina trenera, tylko materiału piłkarskiego, który nie realizuje założeń.
Więc sprawa dość prosta. I nie - trener nie jest dopełnieniem. Trener jest generałem, wodzem - ma wizję gry, albo jej nie ma.
Albo potrafi ją przekazać zespołowi, albo nie. Albo zespół wie co ma grać od 1 do 95 minuty, albo nie.
Albo potrafi reagować na wydarzenia na boisku, albo nie. Albo potrafi powiedzieć krótko i dosadnie na konferencji co nie zagrało, albo nie.
Więc odpowiedz - Twoim zdaniem - czy Hyballa ma pojęcie o tym, co robi? Bo jak na razie to czepiasz się gościa, bo styl nie za ładny.
Wielu pisało - nieważny styl, nieważny przebieg meczu, ważne 3pkt.
Mission completed.
Ostatnio edytowane przez maxx304 : 23.03.2021 o godz. 08:21.
Odpowiedz cytując
Jagul
Senior Member

Od: 06.2007

Stary 23.03.2021, 08:24
Dla mnie sprawa jest jasna.
Jeżeli to ma być docelowy styl jaki ma prezentować Wisła, to musimy zacząć dobierać zawodników odpowiednich do założeń trenera.
Obecnie mieliśmy sytuacje, że trener przyszedł do gotowej drużyny i musiał ulepić zespół z tego co miał. Teraz należy oddzielić ziarna od plew i w miarę możliwości dziękować piłkarzom, którzy do tego stylu nie pasują i sukcesywnie zastępować ich zawodnikami pasującymi do koncepcji.
Odpowiedz cytując
Dive Pirate
Socios Wisła Kraków

Od: 03.2004

Stary 23.03.2021, 08:38
Niektórzy to się muszą na konsultacje do okulisty wybrać bo przynajmniej staramy się budować akcje od bramki, zmieniać strony i jest to grane w miarę ok bez strat i sprawnie, nawet mimo pressingu drużyny przeciwnej problem pojawia się dopiero pod polem karnym przeciwnika, imo jakościowy ale powoli wymienimy i te klocki.
Do tego mamy siły na 90 min gry. Dla mnie to jest zdecydowany progres, kultura gry oraz aspekty fizyczne mocno poprawione.
socioswisla.pl
Odpowiedz cytując
Drozd
Senior Member

Stary 23.03.2021, 11:33
Nie wiem czy pamiętacie, że nawet w czasach kiedy wygrywaliśmymy ligę z 10 punktami przewagi wiele meczów do pierwszej strzelonej przez nas bramki też wyglądało jak bicie głową w mur. I końcowy wynik 3:0 czy 4:0 nie oddawał faktu że do 70 minut ty było 0:0.

Gdyby bury nie spalił raz że wszyscy doceniliby świetną akcję i ładny strzał Plewki o której teraz się zapomina, a dwa mecz zupełnie inaczej by się ułożył. I nie byłoby pitoleniaia że męczymy się ze Stalą.
Ostatnio edytowane przez Drozd : 23.03.2021 o godz. 11:35.
Hej Nasz TS !!
Odpowiedz cytując
pepe72
Senior Member

Od: 08.2005

Stary 23.03.2021, 15:41
Ludzie, na 90minut.pl jest taki fajny ficzer.
Wchodzimy na tabelę i zapodajemy daty pracy trenera.
Dostajemy taki obrazek.

Wniosek na dziś.
Jak ktoś ma ale do pana trenera to niech wy...a
Nowe cele Wisły na sezon (2020/21)
1. wyjść na finansową prostą
2. zdobyć co najmniej 15 (piętnaste!) miejsce
3. pozbyć się gó...a, przez które tonęła od kilku lat
Odpowiedz cytując
maciekkk
Senior Member

Od: 06.2012

Stary 23.03.2021, 15:55
Jeśli do drużyny dołączy 3 graczy którzy potrafią grać piłka to powinno być ok w nowym sezonie. Przede wszystkim silna 9 do konkurencji z Forbesem. Sobol pewnie będzie jako 3 napastnik, ale zdecydowanie potrzeba w napadzie kogoś kto będzie mógł zluzować Forbesa, który nie chciałbym aby odchodził, bo jest mega pożyteczny dla drużyny.
Odpowiedz cytując
Blixa
Senior Member

Od: 08.2006

Stary 23.03.2021, 16:18
To co lubie u Hyballi jest to ze jest bardzo proaktywny i nie jest bojazliwy. Jak cos nie idzie od razu reaguje i nie boi sie ryzyka. Decyzje nie zawsze sa trafne ale czesciej niz nie daja duzy impuls druzynie. Nie ma przypadku ze druzyna w ciagu miesiaca wygrala dwa mecze strzelajac po trzy gole od 75 min.
Odpowiedz cytując
tedyy
Senior Member

Od: 08.2008

Stary 23.03.2021, 18:16
pepe72 napisał(a):Wyświetl post
Ludzie, na 90minut.pl jest taki fajny ficzer.
Wchodzimy na tabelę i zapodajemy daty pracy trenera.
Dostajemy taki obrazek.

Wniosek na dziś.
Jak ktoś ma ale do pana trenera to niech wy...a
W punkt
Odpowiedz cytując
Blixa
Senior Member

Od: 08.2006

Stary 23.03.2021, 18:22
Patrzac jak sedzia nas wydymal w meczu z Piastem powinnismy byc na trzecim miejscu.
Odpowiedz cytując
skarabeus
Senior Member

Od: 02.2019

Stary 23.03.2021, 18:46
Mialem pisac zeby wszyscy, ktorzy narzekaja na Hyballe wzieli wiadro wody, wylali sobie na leb, a pozniej tym wiadrem sie .......neli gdyby zimna woda nie wystarczyla.

Ale Pepe objasnil tabela wszystko.
Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna

Odpowiedź
Narzędzia tematu
Tryby wyświetlania

Zasady wysyłania postów