The White Star Division - Wisła Kraków

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna
Nazwa użytkownika
Hasło

Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny.

Reklama
Zakłady na Wisłę? Legalni bukmacherzy w Polsce - ranking i recenzje
Odpowiedź

Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
serek.c2
Socios Wisła Kraków

Od: 03.2004

Ignoruj użytkownika Pomoc
Stary 21.05.2019, 09:42
30 zł za wejście na mecz Wisły to skandal? Ja pierdzielę, wychodzisz na piwo i wydajesz więcej...
Odpowiedz cytując
rdunia87
Member

Od: 03.2018

Stary 21.05.2019, 10:09
iamironman napisał(a):Wyświetl post
W czym Wisła jest lepsza od mistrza Polski,

źródło:oficjalna strona klubów
Kolega z 2 strony że tak absurdalne pytania zadaje?
Odpowiedz cytując
sndr
Socios Wisła Kraków

Od: 03.2008

Stary 21.05.2019, 10:13
Ceny biletów jednorazowych -normalnych: Płock - 10zł. Piast - 15 zł.
W czym Wisła jest lepsza od mistrza Polski, że żąda minimum 30 złotych za bilet?

To już teraz jest SKANDAL!

źródło:oficjalna strona klubów
A w czym jest gorsza, że płaci za stadion +-2,5mln a nie dostaje 12 mln zł tak jak wspomniany przez Ciebie Piast*? Obawiam się, że wspomniane 15 zł nie pozwoli nawet na wynajęcie obiektu i poniesienie kosztów związanych z organizacją meczu (przy założeniu niezłej frekwencji z minionego sezonu). Gdzie utrzymanie drużyny i spłacanie długów? Moim zdaniem obecne ceny nie są przesadnie wygórowane. Kupując całoroczny karnet na sezon 2018/19 można było wejść na pojedynczy mecz za nieco ponad 19 zł...

P.S. Jestem przeciwnikiem utrzymywania klubów z pieniędzy podatników.

* kwoty z pamięci
Odpowiedz cytując
Dive Pirate
Socios Wisła Kraków

Stary 21.05.2019, 10:14
Ile meczy jest na karnecie ? Pewnie nie więcej niż 10.
540 zł dla nowych karnetowiczów za boczne sektory to trochę dużo zważywszy na dodatkowe koszta około meczowe oraz jakość samego widowiska. Środek stadionu cena ok ale miejsca bliżej bramek lub wysoko pod dachem powinny być tańsze, powinni to zróżnicować.
Cena na sektory za bramką jest w porządku.
socioswisla.pl
Odpowiedz cytując
rafalek
Senior Member

Od: 11.2007

Stary 21.05.2019, 10:18
W karnecie rocznym masz 15 meczow ligowych plus pewnie mecze PP jezeli odbywalyby sie w Krakowie...
Косово је СРБИЈА!!
Odpowiedz cytując
maciekkk
Senior Member

Od: 06.2012

Stary 21.05.2019, 10:19
Na karnecie masz 15 meczy + spotkania w grupach po dzieleniu punktów (czyli 3 lub 4) oraz dodatkowo mecze pucharu polski. Więc sporo więcej niż 10.
Odpowiedz cytując
Dive Pirate
Socios Wisła Kraków

Stary 21.05.2019, 10:23
To zmienia postać rzeczy, karnety są tanie a na sektory za bramką bardzo tanie
socioswisla.pl
Odpowiedz cytując
sandomingo
Senior Member

Od: 03.2005

Stary 21.05.2019, 10:25
Wydawało mi się, że po ostatnich miesiącach każdy kibic Wisły zdaje już.sobie sprawę z tego, jakie są różnice w realiach funkcjonowania naszego klubu od zdecydowanej większości pozostałych w Ekstraklapie.
Że w przeciwieństwie do Piasta, Zagłębia czy innego Śląska (wyliczenie przykładowe) my musimy płacić miastu za to, że gramy w Krakowie a nie miasto dopłaca nam...
Coś, co w większości klubów Ekstraklapy jest czystą abstrakcją u nas jest rzeczywistością.
Ciekawe co by zrobili prezesi takiego Płocka, Piasta czy nawet Lechii, gdyby nagle zamiast kilku-kilkunastu milionów przychodu pojawiło się kilka milionów kosztu z tytułu gry na miejskim obiekcie? Gdzie byłyby wtedy takie kluby?

Przecież naszej sytuacji nie da się z tym w ogóle porównać.
I chociażby dlatego bilety muszą być droższe, kiełbasa mimo że niedopieczona (cóż, stadion za który płacimy krocie to bubel i to bez możliwości zmiany) też musi być droższa niż gdzie indziej.
I takie są realia funkcjonowania Wisły a kto tego nie zrozumie, cóż....
Być może to jeszcze przyzwyczajenia z czasów dobrego wujka Bogusława, który jednak też potem przestał płacić pewne rachunki a na stosunki z miastem miał do zawsze wywalone.

Teraz my kibice musimy sobie wszystko kupić i za wszystko odpowiednio zapłacić - od tego nie ma odwrotu.
Przy czym podnoszenie cen karnetów nie ma sensu - musimy iść w ilość a nie w cenę, zachęcając przy tym zniżkami do pozostawienia dodatkowej kasy w klubowych gadżetach tym, którzy mają takie możliwości.
Odpowiedz cytując
ArturBarlinek
Socios Wisła Kraków

Od: 10.2011

Stary 21.05.2019, 10:28
dla nowych:

540 / minimum 18 meczów = 30,00 zł na E
345 / minimum 18 meczów = 19,16 zł na C,D,G

dla przedłużających:
500 / minimum 18 meczów = 27,77 zł na E
320 / minimum 18 meczów = 17,77 zł na C,D,G

w przeliczeniu na mecz całkiem tanio, ale jako jednorazowy wydatek - sporo ?

Sarapata o Głowackim i Brożku: Dziękuję za szacunek do kibiców, wierność barwom, siłę charakteru, wyrozumiałość i klasę. Za stawianie zawsze na pierwszym miejscu dobra klubu. Jesteście Wisłą Kraków. Jej siłą, historią i legendą na zawsze!

Odpowiedz cytując
Karherop
Socios Wisła Kraków

Od: 02.2006

Stary 21.05.2019, 10:31
ArturBarlinek napisał(a):Wyświetl post
w przeliczeniu na mecz całkiem tanio, ale jako jednorazowy wydatek - sporo ?
przecież możesz kupić w ratach przez payu
Odpowiedz cytując
Dive Pirate
Socios Wisła Kraków

Stary 21.05.2019, 10:31
Ile płacimy za wynajem stadionu na jeden mecz ?
socioswisla.pl
Odpowiedz cytując
Karherop
Socios Wisła Kraków

Od: 02.2006

Stary 21.05.2019, 10:35
Dive Pirate napisał(a):Wyświetl post
Ile płacimy za wynajem stadionu na jeden mecz ?
123 tys zł brutto

Do tego najem powierzchni biurowych ok 50 tys na miesiąc
Odpowiedz cytując
krysztal
Senior Member

Od: 05.2011

Stary 21.05.2019, 10:35
Amen.K..wa chyba kilka osób się dopiero ze snu zimowego przebudziło albo mieli totalnie wyj...ne na to co się działo na przełomie roku ,na informacje który każdy normalny kibic Wisły powinien przyswoić i na chłodno przemyśleć.Może przestał by wtedy pi...olić farmazony że 30 złotych za mecz to dużo
Odpowiedz cytując
Slash
Senior Member

Od: 12.2003

Stary 21.05.2019, 10:52
Ej oburzeni, ale wiecie że nadal jesteśmy w dupie i w tym momencie jeśli po raz kolejny nie nastąpi "all hands on board" to będziecie kupować bilety za piątaka na IV ligę na stadionie ale nie na Reymonta tylko np. na Kmicie Zabierzów? Tu już nie trzeba pamiętać ostatniego Bożego Narodzenia, wystarczy przejrzeć ostatnią stronę-dwie tego wątku.
Nie pozdrawiaj antypolskich ruchów.
Odpowiedz cytując
Aalcman
Member

Od: 06.2008

Stary 21.05.2019, 12:27
A od dwóch lat Wisła nic nie robi tylko ten portfel doi przypominam
mam nadzieję, że po wyjaśnieniach kolegów, odszczekasz te słowa. Ja wiem, że poprzedni zarząd dowalił do pieca, ale pisanie o dojeniu portfela w sytuacji w jakiej jesteśmy obecnie (nieznacznie lepszej niż w grudniu/styczniu) podpada pod ostrego bana.
Geniusz w swej istocie może napotkać przeszkody. Niestety, głupota nie jest tak upośledzona....
Odpowiedz cytując
iamironman
Member

Od: 08.2015

Stary 21.05.2019, 12:57
Cytat:
mam nadzieję, że po wyjaśnieniach kolegów, odszczekasz te słowa. Ja wiem, że poprzedni zarząd dowalił do pieca, ale pisanie o dojeniu portfela w sytuacji w jakiej jesteśmy obecnie (nieznacznie lepszej niż w grudniu/styczniu) podpada pod ostrego bana.

Kolego szczekają psy, a doi się krowy. Z którym z tych zwierząt się identyfikujesz to Twoja indywidualna sprawa.

Tak samo jak indywidualną sprawą każdego jest to ile wydaje na bilet i czy za taką a nie inną cenę przyjdzie na stadion czy nie i czy uzna, że były to dobrze wydane pieniądze.
Poglądy o tym, że jesteśmy lepsi bo miasto nam nie dopłaca, do mnie nie trafiają. Liczy się wynik sportowy. Poza tym moim zdaniem miasto powinno dopłacać do sportu.
Też jestem zdania, że powinniśmy iść w ilość, a nie w cenę.
Odpowiedz cytując
szym_ek
Socios Wisła Kraków

Od: 05.2007

Stary 21.05.2019, 13:05
Kolego szczekają psy, a doi się krowy. Z którym z tych zwierząt się identyfikujesz to Twoja indywidualna sprawa.

Tak samo jak indywidualną sprawą każdego jest to ile wydaje na bilet i czy za taką a nie inną cenę przyjdzie na stadion czy nie i czy uzna, że były to dobrze wydane pieniądze.
Poglądy o tym, że jesteśmy lepsi bo miasto nam nie dopłaca, do mnie nie trafiają. Liczy się wynik sportowy. Poza tym moim zdaniem miasto powinno dopłacać do sportu.
Nikt Ci nie każe wydawać kasy na Wisłe tylko później nie narzekaj, że gra na Clepardii czy innym Pcimiu.

Ktoś wyżej wyliczył, że z karnetem mecz masz za 17 złotych. No jak to jest dużo to nie mam pytań.
Odpowiedz cytując
Porter
Senior Member

Od: 08.2003

Stary 21.05.2019, 13:18
MaLk napisał(a):Wyświetl post
Eeee... ale zdajesz sobie sprawę, że żeby wyemitować nowe akcje do poziomu 49% kapitału zakładowego trzeba praktycznie podwoić to, co już teraz jest, czyli potrzebna byłaby emisja na poziomie ok. 75 milionów złotych...?
tak, do 49%... może być mniejsza, ale też zakładam że te 75 mln (ufam Twoim wyliczeniom, choć na oko mi się zgadza) to byłby już projektem na: ośrodek treningowy, hotel, modernizacja stadionu pod komercję, taki dywersyfikujący przychody.
Porter
Odpowiedz cytując
Aalcman
Member

Stary 21.05.2019, 13:32

Jeżeli Cię doją, to najwyżej nie odszczekasz, ale wydasz odgłos krowy paszczą.
To, że nie trafiają do ciebie logiczne argumenty, to problem twój, a nie mój.
Nasz czynsz za stadion, był/jest, drugim najwyższym w ekstraklasie (po ległej). Każdy inny klub jest wspierany przez miasto w taki lub inny sposób, więc jeśli nie z biletów, to z czego mamy ten czynsz opłacać? Z czego zapłacisz za media, ochronę?

Twoim zdaniem, miasto powinno dopłacać do sportu. Obudź się!!! W Krakowie tego nie ma i nie będzie. Miasto jest współwłaścicielem klubiku z drugiej strony Błoń i nie może nam dopłacać. Zresztą, o czym my piszemy, skoro miasto nawet nie jest skłonne pójść nam na rękę w kwestii starych długów.
Geniusz w swej istocie może napotkać przeszkody. Niestety, głupota nie jest tak upośledzona....
Odpowiedz cytując
Arkadiusz.Czerepach
Senior Member

Od: 11.2016

Stary 21.05.2019, 14:35
skoro stadion stoi pustawy , to znaczy ze bilety sa za drogo, to jest proste prawo cenowej elastycznosci popytu , i nie ma z czym wogle dyskutować, a jesli ktos ma mozliwosci i chec wspierac Wisle bardziej moze to robic na wiele sposobow : socios, darowizny , bilety/karnety kupowac na najdrozsze sektory a nie najtansze , albo np kupic 3 bilety (idac samemu) , a nie narzucac wyzsza cene wszystkim pozostalym
Odpowiedz cytując
iamironman
Member

Od: 08.2015

Stary 21.05.2019, 14:37
No właśnie to mnie najbardziej boli - ale na wynik wyborów nie ma wpływu. Pomimo mobilizacji całej rodziny i tak wygrał ż...
Odpowiedz cytując
lucker
Member

Od: 08.2018

Stary 21.05.2019, 15:04
Również postawiłbym na ilość. Ale tutaj potrzebna byłaby symulacja. Jaka musi być frekwencja przy obniżeniu ceny za bilet 5/10zł aby do skarbonki wpadło tyle co przy obecnych cenach i czy jest możliwe uzyskanie takiej frekwencji.
Gdyby to było realne, to później można śmiało doliczyć: więcej kibiców na stadionie = większa sprzedaż klubowych pamiątek czy też przysłowiowej kiełbasy. Pamiętajmy też, że wysoka frekwencja to powinien być bardzo mocny argument przy negocjacjach umów sponsorskich. Tutaj Wisła na pewno ma większe możliwości zarobku niż np. Wisła Płock czy Arka.
Odpowiedz cytując
Aalcman
Member

Stary 21.05.2019, 16:30
Czy wy czytacie co piszecie przed opublikowaniem?

30 PLN za mecz, w mieście z ponad milionem mieszkańców to dla was zbyt wiele? Już wcześniej pisałem, że to koszt porównywalny z wyjściem do kina, a niższy niż zwykłe wyjście na miasto.

Liczba kibiców zależy nie tylko od tego, jak gra zespół, ale też od tego, z kim gra. To tak dla przypomnienia narzekaczom.
Pełny stadion na derbach, Legii. Cztery razy przekroczone 20 tys w rundzie zasadniczej. Czyli jednak te 30 PLN, to nie taki wielki koszt. Niska frekwencja w rundzie finałowej to brak atrakcyjnych przeciwników i co również ważne, terminarz.
Odpowiedz cytując
krysztal
Senior Member

Od: 05.2011

Stary 21.05.2019, 16:53
Arkadiuszu ale pie...lisz.Klub powinien zrobic jeden mecz na który wstęp byłby za złotówkę.Na frekwencję i tak by to znacząco nie wpłynęło ale przynajmniej obalili by mit o drogich biletach.Stadion stoi pustawy by jest za duży jak na możliwości kibiców Wisły i tyle
Odpowiedz cytując
FraMat
Senior Member

Od: 03.2003

Stary 21.05.2019, 17:16
serek.c2 napisał(a):Wyświetl post
30 zł za wejście na mecz Wisły to skandal? Ja pierdzielę, wychodzisz na piwo i wydajesz więcej...
Powiedziałbym: nie idziesz raz do dziewczyny z roksy i już masz na karnet

To tylko moje zdanie, z którym nikt nie musi się zgadzać

Odpowiedz cytując
MaLk
Socios Wisła Kraków

Od: 08.2016

Stary 21.05.2019, 17:16
lucker napisał(a):Wyświetl post
Również postawiłbym na ilość. Ale tutaj potrzebna byłaby symulacja. Jaka musi być frekwencja przy obniżeniu ceny za bilet 5/10zł aby do skarbonki wpadło tyle co przy obecnych cenach i czy jest możliwe uzyskanie takiej frekwencji.
Ależ proszę Cię bardzo.

Załóżmy, że średni przychód z biletu jednego widza wynosi teraz ok. 25 zł netto (dla ułatwienia darujmy sobie wszelkie podatki itp.), opierając się na starych danych. Tym samym, aby osiągnąć ten sam przychód łączny z biletów po 5 zł, potrzeba sprzedać 5 razy tyle biletów (25/5). Czyli frekwencja musiałaby być 5 razy większa niż teraz, a teraz wynosi ponad 16 tys. na mecz. Czyli średnio na meczu musiałoby się pojawić ok. 80 tys. kibiców...

Analogiczne obliczenia możesz wykonać podstawiając inne interesujące Cię liczby.
Odpowiedz cytując
Wehrmacht
Socios Wisła Kraków

Od: 09.2009

Stary 21.05.2019, 17:22
Mam zamiar pierwszy raz w zyciu kupić karnet sezonowy, na H, i szczerze mówiąc jestem zaskoczony tym, że moze byc tak tani. Skoro tylko na poprzednią rundę kosztował 315zł, a tu widzę, ze na cały poprzedni sezon ledwie 185zł więcej, to ja sie nie dziwie, że ten klub ledwo zipie finansowo. Ja się nastawialem na wydatek 600-650zł za caly sezon.

Nie wiem czy tu sie wszyscy za duzo naogladali Premiershipow i innych La Lig i sie im moze wydaje, ze klub pilkarski to w 90% powinien byc utrzymywany albo przez sponsorow, albo przez wlascicieli a'la tych z Manchesteru City, ale niestety Wisla, to nie Barcelona, ze jej Nike placi 200mln euro rocznie przez kilka lat korzystania z koszulek. Wisla nie gra w Premiership, ze dostaje rocznie 90mln funtow za prawa telewizyjne. Wisla jeszcze to niestety nie Dinamo Zagrzeb, ze sprzeda co rok wychowanka za 10mln euro, ani Wisla niestety nie gra co roku w pucharach by dostawac od UEFY +- 10mln Euro za faze grupowa LE. Wiec sie pytam z czego ten klub ma te pieniadze brac, by nie funkcjonowac jak nie przymierzajac Puszcza Niepolomice? Kazdy normalny klub, ktory nie jest Juventusem czy Chelsea opiera sie na swoich kibicach.

Jezeli ktos w 2019 roku mowi, ze srednia cena biletu za mecz 30zl w Ekstraklasie (juz przemilcze specyficzne warunki Wisly - czyli koszt stadionu, obecna sytuacja itd), to sie chyba urwał z choinki podczas transmisji meczu PSG.
Ostatnio edytowane przez Wehrmacht : 21.05.2019 o godz. 17:31.
Odpowiedz cytując
semion
Junior Member

Od: 03.2017

Stary 21.05.2019, 19:15
Powiem tak - jeśli produkt jest dobry, to zapłacenie takich 50 czy 70zł za bilet to żaden problem. Mecze z legią czy derby pokazują, że stadion potrafi się wypełnić.

Jeszcze przy obecnych krakowskich zarobkach gdzie chyba nie ma już pensji poniżej 3-3,5 tys na rękę. Ludzie mogą sobie pozwolić teraz na wiele rzeczy. Natomiast jak sam klub gra piach i to jeszcze o pietruszkę, jest poniedziałek i przeciwnikiem jest takie Zagłębie S. czy inne Miedzie to ciężko znaleźć amatorów na bilety nawet i po 10zł.
Odpowiedz cytując
ciacho
Senior Member

Od: 06.2007

Stary 21.05.2019, 20:13
MaLk napisał(a):Wyświetl post
Ależ proszę Cię bardzo.

Załóżmy, że średni przychód z biletu jednego widza wynosi teraz ok. 25 zł netto (dla ułatwienia darujmy sobie wszelkie podatki itp.), opierając się na starych danych. Tym samym, aby osiągnąć ten sam przychód łączny z biletów po 5 zł, potrzeba sprzedać 5 razy tyle biletów (25/5). Czyli frekwencja musiałaby być 5 razy większa niż teraz, a teraz wynosi ponad 16 tys. na mecz. Czyli średnio na meczu musiałoby się pojawić ok. 80 tys. kibiców...

Analogiczne obliczenia możesz wykonać podstawiając inne interesujące Cię liczby.
Koledze @lucker raczej chodziło o obniżenie o 5 zł, a nie do 5 zł
Odpowiedz cytując
MaLk
Socios Wisła Kraków

Od: 08.2016

Stary 21.05.2019, 21:45
ciacho napisał(a):Wyświetl post
Koledze @lucker raczej chodziło o obniżenie o 5 zł, a nie do 5 zł
Mechanizm liczenia jest dokładnie taki sam.
Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna

Odpowiedź
Narzędzia tematu
Tryby wyświetlania

Zasady wysyłania postów