The White Star Division - Wisła Kraków

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna
Nazwa użytkownika
Hasło

Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny.

Reklama
Zakłady na Wisłę? Legalni bukmacherzy w Polsce - ranking i recenzje
Odpowiedź

Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
JendrusNH
Senior Member

Od: 01.2007

Ignoruj użytkownika Pomoc
Stary 28.09.2018, 14:14
Karherop napisał(a):Wyświetl post
Stolarczyk już to potwierdził?

No to witamy środek Arsenic Kort. Będzie ciężko.

Wg mnie Plewka jako DP nie ogarnie, bo jednak jest mu blizej do 8 i ostatnim meczem zreszta pewnie jest wypruty.
Powinien w koncu na ławce znaleźć sie natoniast Laskos bo chlopak w tym sezonie CLJ gra rewelacyjnie i moze na 15 minut dostałby szansę? Kiedy jak nie teraz?

W zasadzie juz przed sezonem bylo oczywiste że jak nas gdzieś dopadna problemy, to właśnie w środku pola.
Później przyjdzie problem z obsadą ataku..
Co do Laskosia to widziałem 4 mecze Wisły CLJ w tym sezonie i raczej bym się pod tym nie podpisał. Przede wszystkim głównie gra na stoperze ale jest wolny, ociężały i dużo lepiej od niego gra np. Szot.

Jeśli chodzi o Plewkę to raczej nie martwiłbym się o jego siły bo wydolnościowo to jest to zawodnik który ma jedne z najlepszych wyników badań tego parametru w drużynie. Potwierdził to zresztą sam Stolarczyk w którejś z wypowiedzi. Myślę, że nie zagra od pierwszych minut na DP i jeśli dostanie w przyszłości szansę w pierwszym składzie to raczej w miejsce Korta u boku Bashy.
Odpowiedz cytując
Levis88
Senior Member

Od: 02.2015

Stary 29.09.2018, 10:38
Scyzoryki jakoś osłabione przed meczem? My musimy uważać na stałe fragmenty gry.
Odpowiedz cytując
pepe72
Senior Member

Od: 08.2005

Stary 29.09.2018, 12:17
http://sport.lovekrakow.pl/aktualnos...rza_27358.html

Chyba jednak Lis w bramce.
"Mamy Patryka Plewkę, Tibora Halilovicia i Zorana Arsenicia, którzy mogą zastąpić Bashę"
Nowe cele Wisły na sezon (2019/20)
1. wyjść na finansową prostą
2. pozbyć się gó...a, przez które tonęła od kilku lat
3. zdobyć co najmniej 13 (trzynaste!) miejsce

W tym sezonie spadają 3 drużyny więc, do utrzymania potrzeba 42 punktów w 37 meczach.
Odpowiedz cytując
Skawa Wadowice
Senior Member

Od: 09.2007

Stary 29.09.2018, 22:25
Mam nadzieję, że to czytasz Lisek.

Dzięki że zje**łeś mecz. Wypie***aj na ławke na kilka spotkań
Buchal zasłuzył na bramke po meczu w PP.

Nie byłem tak wkur***ny jeszcze w tym sezonie. ja pierd**e
Odpowiedz cytując
Levis88
Senior Member

Stary 29.09.2018, 22:27
Lis super chłopak. Stawiajmy dalej na niego! Będą $$
Odpowiedz cytując
Kamson
Senior Member

Od: 04.2008

Stary 29.09.2018, 22:32
Lis, Imaz i Boguski odstawiali dziś taką parodię, że człowiek nie wiedział czy śmiać się czy płakać. Reszta drużyny niewiele lepsza. Tylko Kostal szarpał i powinien dziś mieć dwie asysty, gdyby tylko inni potrafili dostawić nogę to piłki.
Stolar OUT
Odpowiedz cytując
Levis88
Senior Member

Stary 29.09.2018, 22:35
Minimalizm w postaci Arsenica też swoje zrobił. craxa .....o derby blisko!!
Odpowiedz cytując
bridgeburner
Senior Member

Od: 06.2009

Stary 29.09.2018, 22:44
Dwie najbliższe kolejki to derby i (L) na wyjazdach
Dobre wrażenie z początku sezonu może być odległym wspomnieniem
A i dostrzegam tutaj spora niekonsekwencje
Jeżeli promujemy młodych to dlaczego wystawiamy stopera w środku pola zamiast Plewki ?
A jeżeli najważniejsze są wyniki to co jeszcze w pierwszym skladzie robi Lis?
"Czy mogłem sie cofnąć - cofnąć do czego, do kogo, do jakiego mnie ? Nie ma żadnego momentu w przeszłości, który, cudownie zmieniony, odwróciłby bieg mojego życia, żadnej katastrofy, która mi sie przydarzyła, wskutek czego jestem inny, niż byc powinieniem; niczego takiego nie potrafie wskazać"
Odpowiedz cytując
szprotson
Socios Wisła Kraków

Od: 06.2005

Stary 29.09.2018, 22:50
kolejny raz utwierdzam się w tym ze Pietrzak jest chujowym obronca.
Tak jak Lis srednim bramkarzem. No ale mlody, trzeba na niego stawiac.
Szacun dla Stolarczyka ze sie nie ugiał i to co powie jest świete. Szkoda tylko ze gorszy gra kosztem lepszego
cały nasz chuligański trud tobie ukochana ojczyzno

Odpowiedz cytując
Vinci
Socios Wisła Kraków

Od: 03.2005

Stary 29.09.2018, 23:06
Skoro Lis nadal ma problemy z adaptacją na poziomie naszej pseudoekstraklasy, to aż strach pomyśleć, jak miękkie nogi będzie miał na parchatych...
"Kradzione szczęścia nie daje..."
Odpowiedz cytując
Patryko
Senior Member

Od: 12.2002

Stary 29.09.2018, 23:14
Bramka 80% Lisa 20% Pietrzaka - dwa katastrofalne błędy. Po tym golu Korona mogła spokojnie się cofnąć i zamurować bramkę.
Kolejny (trzeci?) bezbarwny, ligowy mecz Rafała (nie zmienia tego bramka z Lechią), który moim zdaniem zasługuje na ławkę. Arsenić na defensywnym to niestety nie jest Basha w formie, Kort też spuścił z tonu i gra wygląda dużo gorzej niż na początku sezonu.

[20/39]
Odpowiedz cytując
Pulpet
Senior Member

Od: 03.2003

Stary 29.09.2018, 23:16
Jak można tak puścić piłkę jak dzisiaj nasz bramkarz to jest dla mnie niepojęte...
Czasami czytam, że Buchalik łapie tylko to co w niego leci. No to gdyby grał dziś to mielibyśmy 0 z tyłu...
Drugi ananas: Kort. Trzeci mecz gdzie gościa po prostu nie ma. Coś złego się z nim dzieje i może kuracja ławkowa by mu się przydała.
Trochę zawiódł mnie Stolarczyk. Arsenic i Kort byli do zmiany i to jak najszybciej.
Odpowiedz cytując
fansorina
Senior Member

Od: 06.2013

Stary 29.09.2018, 23:35
Chyba czas trenerze na odświeżenie pierwszej jedenastki. Mam kilku faworytów do wymiany, są nimi: Lis, Pietrzak, Kort, Boguś.
Odpowiedz cytując
Charlie
Senior Member

Od: 05.2007

Stary 29.09.2018, 23:45
Czy dobrze zrozumiałem (byłem na E), że w "My chłopcy z Reymonta" zmieniono "boi się na chorzowski Ruch", na "boi się nas ŁKS Łódź" ? Generalnie byłem w szoku jak usłyszałem tę przyśpiewkę, nie było jej chyba od 2016 roku.
kacpaw91 napisał(a):Wyświetl post
Lepiej odpaść z Levadią niż z Podbeskidziem w Pucharze Polski,
Odpowiedz cytując
AS82
Senior Member

Od: 07.2005

Stary 29.09.2018, 23:49
Niestety wyszło zmęczenie po 120 minutach z Lechią. Nie mamy szerokiej ławki i dziś nie miał kto zastąpić wypompowanych kopaczy.Oczywiście gdyby Imaz i Boguski strzelili swoje sytuacje to byłoby inaczej. Arsenić środku pola to kryminał.
Odpowiedz cytując
kbr
Senior Member

Od: 08.2015

Stary 30.09.2018, 00:21
Dzisiaj wezmę w obronę Lisa. Mocno go skrytykowałem za dotychczasową postawę, nawet sporo osób za to się na mnie rzuciło w poprzednim meczowym. Dzisiaj jednak nie winiłbym go za utracona bramkę. Piłka niefartownie przeszła mu między nogami, najlepszym bramkarzom to się zdarza.

Gol w 1000% obciąża konto Pietrzaka. Takie bramki straci się na podwórku, bo nawet nie w okręgówce. Dośrodkowanie typu zawiesinka - piłka leciała długo i powoli. Pietrzak miał czas dobrze się ustawić, nikt mu nie przeszkadzał w wyskoku. Musi zgarnąć taką piłkę i tyle. Nie ma żadnej dyskusji. A on źle obliczył lot piłki i dzięki temu zawodnik Korony mógł spokojnie przyjął piłkę, opanować, ustawić do strzału i wreszcie uderzyć. Sytuacja miała miejsce kilka metrów przed bramką. Ręce opadają przy takiej gościnności...

Jak chodzi o przebieg gry, to mecz do złudzenia przypominał mecze ze Śląskiem, Pogonią, i sporą część meczu z Lechią. W zasadzie można skopiować to co pisałem po tamtych spotkaniach. Przegraliśmy rywalizacją w środku boiska, Korona zagrała agresywnie, szybko doskakiwała do naszych. u nas nie było pomysłu jak rozegrać piłkę, jak poradzić sobie z takim pressingiem. Graliśmy przerażająco wolno, nawet jak trzeba było gonić wynik. Kolejny raz nasi pomocnicy nie stanęli na wysokości zadania. Dlatego dziwi mnie, że Stolar uparcie trzyma się żelaznej jedenastki, choć wpływ na to mogły mieć urazy Tibora i Wojtkowskiego. Nie ma co mieć złudzeń, że w derbach sąsiadka zagra inaczej.. Dlatego bardzo się obawiam tego meczu, remis wziąłbym w ciemno.

Plus to występ Kostala, dzisiaj kilka razy ładnie błysnął. Sposób w jaki radzi sobie z rywalami bardzo przypomina mi Błaszczykowskiego, choć nawet Kuba nie miał takiego odejścia.

Zostaliśmy sprowadzenie na ziemię i majaczenia o tytule wyglądają teraz śmiesznie. Taka jest rzeczywista wartość naszej drużynie. jesteśmy zespołem przeciętnym. Raz zagramy świetnie, a potem bez powodu beznadziejnie. I nie my jedni w naszej pięknej ekstraklasie.
Odpowiedz cytując
AntyMod
Senior Member

Od: 05.2012

Stary 30.09.2018, 00:46
wygrac derby 2 x - i sie utrzymac w lidze - nie ma innych priorytetow
Ostatnio edytowane przez AntyMod : 30.09.2018 o godz. 10:04.
Odpowiedz cytując
krzywy
Banita

Od: 07.2003

Stary 30.09.2018, 01:17
Do usunięcia
Ostatnio edytowane przez krzywy : 30.09.2018 o godz. 08:03.
Odpowiedz cytując
Cygan82
Member

Od: 08.2018

Stary 30.09.2018, 05:21
A ja mam dziwne wrażenie że drużyna zaczęła grać przeciwko pani prezes............,dziwnie wszyscy nagle zjechali z formą, co do meczu szacun dla Sadloka za pamięć i gdy nie ma Bashy to mamy wyrwe w pomocy jak po bombie atomowej
Odpowiedz cytując
Matejas_
Senior Member

Od: 09.2005

Stary 30.09.2018, 07:28
Kto radośnie i ochoczo dopisywał 3 pkt przed meczem, ma instynkt gorszy od Lisa, skuteczność Imaza i jest wiekszym ślimakiem niż RB9. Korona od kilku lat ma na nas patent. Historia kołem się toczy i zgodnie z ubiegłym sezonem... po liderze równia pochyła w dół
Odpowiedz cytując
ślimak
Senior Member

Od: 04.2004

Stary 30.09.2018, 07:52
Pulpet napisał(a):Wyświetl post
Kort. Trzeci mecz gdzie gościa po prostu nie ma. Coś złego się z nim dzieje i może kuracja ławkowa by mu się przydała.
Pojechał raz do Szczecina i wróciły stare demony. Następnym razem zostaje w domu.
"...morał: rób dobrze innym, Tobie też ktoś zrobi..."
Odpowiedz cytując
brylant17
Senior Member

Od: 07.2006

Stary 30.09.2018, 09:39
Nie ma sianka nie ma granka proste.Czeprepach dalej bronisz Lisa ?
Piggy oddaj hajs
Odpowiedz cytując
filipowski
Member

Od: 06.2013

Stary 30.09.2018, 09:52
Problemem nie jest Lis,problemem jest obniżenie formy przez całą drużynę.Nawet jeżeli Lis zawalił,to straciliśmy jedną bramkę.W poprzednich meczach potrafiliśmy tracić po dwie bramki a i tak zdobywaliśmy ich kilka w meczu.
Pietrzak,Sadlok,Kort,Kostal,nie grają tego co grali w meczach które wygrywaliśmy.Trzeba zastanowić się co jest powodem tego,że mniej biegaja,nie walczą tak jak w poprzednich zwycięskich czy nawet remisowanych meczach domowych (gdzie mimo,że nie było zwycięstw,była walka o każdy metr,stwarzanie sytuacji,bieganie przez 90 minut) Wyniki badań podobno są dobre,więc może faktycznie chodzi o pieniądze?
Odpowiedz cytując
Ogryzek
Senior Member

Od: 03.2004
Skąd: Pod koniec VIII wieku powstało państwo Wiślan. Stolicą Wiślan jest Kraków

Stary 30.09.2018, 10:08
brylant17 napisał(a):Wyświetl post
Ale w czym masz problem? Ty też nie zauwazyłeś że gamy bardziej żeby wylansować młodych piłkarzy niż stawiać na rutyniarzy? Dlatego Lis gra. Bo jest modszy i perspektywiczny i potencjalnie możemy zarobic na nim kasę. Na Buchaliku nie zarobimy juz nic.

Najpierw finnanse, potem wyniki. Przyswój sobie to zdanie a nie będziesz sfustrowany.
„Pierwotnie polską barwą narodową był »karmazyn« uważany w średniowieczu za najszlachetniejszy z kolorów. Wykorzystywany był on jako symbol dostojeństwa i bogactwa. Z uwagi na cenę barwnika potrzebnego do uzyskania tego koloru mało kto mógł sobie na niego pozwolić...
Odpowiedz cytując
Arkadiusz.Czerepach
Senior Member

Od: 11.2016

Stary 30.09.2018, 10:16
brylant17 napisał(a):Wyświetl post

coś ci się po raz kolejny pomieszało

zadanie na niedziele , znajdź posta i wrzuć tu linka
Odpowiedz cytując
szprotson
Socios Wisła Kraków

Od: 06.2005

Stary 30.09.2018, 10:21
a moze chodzi o najprawdziwsza prawde ? najprostszą jaka moze być?
PRZECZYTALI NAS.
Kort juz nie jest kozakiem bo kazdy wyczytal ze schodzi po pilke do linii stoperow ktorzy rozchodza sie na boki, przez co nasi boczni staja sie wachadłami. Dobry mocny pressing w tym rejonie i mamy ciepło.
Pietrzak to ma ulożona noge nic wiecje, wiec tez jazda na niego. Kuba Bartkowski fajny chłop, najchętniej chyba by cała kariere na dupie przejezdził. Arsenic na srodku to mina jakich mało, dziwie sie Stolarowi ze nie dał Plewki. Arsenic musis miec przestrzeć i czas na to by sie nie zabił otrzymując piłke. Kostal super zwinny, ale dostanie dryblasa ktory sie w niego bedzie wpierdalał w kazdej akcji i mu sie odechce zwodów. Imaza trzeba bardzo krótko kryc to sam sie zirytuje. Bogusia nie przewidzisz. Zdanek to natomiast silny waleczny pilkarz...ktory sam nic nie zrobi. A ławki nie mamy

Nie ma co pisac ze biegamy gorzej czy cos, bo to jest .......enie. W meczu z Koroną mimo iz gralismy w PP przebieglismy ponad 120 km, a sprintów mielismy wiecej niz w meczu z Lechia.

Szkoda meczu bo jakby Zdenek miał swoj dzien to by ujebał gola (Np. ta akcja jak schodzi na prawo podaje do Imaza a ten se wyjebał strzelając, lub jak schodzi na znowu prawo i strzela w rece bramkarza) Imaza nie winie za to ze znowu nie strzelił dobrej pilki, czy Bogusia, bo to bez sensu miec do niech pretensje, Imaz przeciez zawsze ostatnie podanie czy strzal to .......i na potęge.

Ogryzek : z tym lansowaiem mlodych pilkarzy to skad to wziałeś? Stolar raz chyba w weszło fm sie wypowiedział dlaczego broni Lis, mozesz cos wiecej o tym lansowanie i gdzie to wyczytalas/uslyszales?
cały nasz chuligański trud tobie ukochana ojczyzno

Odpowiedz cytując
Harcownik
Member

Od: 08.2017

Stary 30.09.2018, 10:37
Tak na osłodę. Do Mamrota dołącza Lettieri.

Wydaje się, że nie był to jakiś wyjątkowy mecz, okazje miały obydwie drużyny. Wiedzieliśmy, że Wisła Kraków jest piłkarsko lepszym od nas zespołem, przez to chcieliśmy zagrać z dużym sercem i ustawić się jak najlepiej taktycznie. I te dwie rzeczy nam się udały. Uważam, że zasłużyliśmy na to zwycięstwo, bo walczyliśmy do końca tego spotkania, walczyliśmy fair - mówił po zwycięstwie z Wisłą w Krakowie, trener zespołu z Kielc, Gino Lettieri.
- Naszej drużynie należą się komplementy, ale też wiemy, że piłkarsko musimy jeszcze potrenować. Dla nas Wisła to piłkarsko może i najlepsza drużyna w Ekstraklasie - dodał opiekun kielczan.

Trzeba wierzyć w ten zespół. Było nieco pecha i trochę błędów. W ostatnich meczach wcale nie było tak tragicznie, ale zawsze brakowało "tego czegoś" aby choćby zremisować. Karta w końcu się odwróci i mam nadzieję że już w najbliższym meczu. Myślę, że tak jak Lecha i Lechię, tak powieziemy icków.
Odpowiedz cytując
Arek95
Senior Member

Od: 07.2017

Stary 30.09.2018, 10:39
Arsenić na środku był jak dziecko we mgle. Z jednej strony może go tłumaczyć to, że nie gra regularnie przez co nie ma "czucia" tej piłki, a drugie to to, że nie grał na nominalnej pozycji. Dla mnie największym błędem jest stawianie Sadloka na środku obrony. Wiele osób go broni, ale ja się pytam ku**a za co !? Facet zrobił się niemal jak odbicie lustrzane Mitrovicia. Jest naszym pierwszym hamulcowym. Gość gra albo do bramkarza albo wszerz do Wasyla, a każde podanie w przód to laga na Ondraska (w 90% niecelna) albo podanie pod nogi przeciwnika.
Imaz, Pietrzak i Kort powinni iść na jakąś terapię wstrząsową bo to jednak od nich się najwięcej wymaga lub wymagać powinno, bo każdy z nich jest cieniem zawodnika sprzed miesiąca.
Odpowiedz cytując
Harcownik
Member

Od: 08.2017

Stary 30.09.2018, 10:44
Do filipowski;
"Pietrzak,Sadlok,Kort,Kostal,nie grają tego co grali w meczach które wygrywaliśmy."
No ja myślę, że Kostal powinien mieć diwe asysty - nie jego wina że inni nie potrafią wykorzystać jego bardzo dobrych podań. Nie jest Ronaldo - sam meczu nie wygra cytując klasyka.
Sadlok? Ja myślę, że akurat on cały sezon jak na razie gra poniżej normy.
Odpowiedz cytując
marcin19876
Senior Member

Od: 06.2008

Stary 30.09.2018, 10:57
Ale patrząc tak obiektywnie. Jeśli chodzi o linię pomocy to mamy 3 młodych zawodników Plewka, Laskos, Śliwa którzy prawie w ogóle nie grają. Do tego jedyny skrzydłowy to Kostal. A Imaz i Boguski to jedna wielka niewiadoma w każdym spotkaniu. Dlatego nie oczekujemy że będziemy wygrać w każdym meczu skoro mamy 12-13 zawodników. Efekty mogą przyjść ale po jednym dwóch sezonach a nie po miesiącu czy dwóch.
Ostatnio edytowane przez marcin19876 : 30.09.2018 o godz. 10:59.
Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna

Odpowiedź
Narzędzia tematu
Tryby wyświetlania

Zasady wysyłania postów