The White Star Division - Wisła Kraków

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna
Nazwa użytkownika
Hasło

Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny.

-->
Zakłady na Wisłę? Legalni bukmacherzy w Polsce - ranking i recenzje. Sprawdź też STS kod promocyjny.
Odpowiedź

Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
VanBasten
Senior Member

Od: 06.2010

Ignoruj użytkownika Pomoc
Stary 19.12.2018, 16:36
Jak wszyscy obserwuje temat od wielu dni i czekam co przyniesie los . Jednak jak widze tą huśtawkę i popadanie ze skrajności w skrajność to śmiać mi się chce , chociaż w sumie to nie śmieszne a raczej smutne .
Nowy właściciel jaki jest to się dopiero okażę ale co my mamy do stracenia ? Nic. Gdyby do transakcji nie doszło to wiadomo bankrutujemy i zaczynamy od IV ligi . Ale na szczęście doszło i mamy nowego właściciela . Moim zdaniem nawet zakładając te Wasze czarne scenariusze to co może nas złego spotkać ? Nic . Oczywiście oprócz tego co i tak nam groziło . Natomiast do zyskania mamy wiele bo dalsze istnienie Wisły !
Nijak nie mogę się dopatrzeć co mieliby zyskać nowi właściciele gdyby mieli okazać się oszustami co im się już zarzuca .Wisła SA nie ma majątku , nie ma terenów , nie ma nieruchomości , nie ma nawet stadionu . Jedyną trwałą wartością są karty zawodnicze .Ale umówmy się nie mamy w składzie tuzów na kilka baniek euro . Podejrzewam , że nawet gdybyśmy sprzedali ich wszystkich to nie są warci kwoty pierwszego przelewu , który nowy właściciel musi zrobić żeby się nim stać do końca .
Po przejściach z ostatnich lat też staram się ostrożnie podchodzić do tematu ale naprawdę nie jestem w stanie dopatrzeć się zagrożenia większego niż groziło nam jeszcze do wczoraj . Nie mówię , że wierzę w te 130 mln i wielkie plany .W to uwierzę jak zobaczę ale tez zarzucanie nowemu właścicielowi że jest oszustem , że to mafia i bóg wie co jeszcze to chyba lekka przesada i nie świadczy dobrze o nas jako kibicach . I tak sobie myślę , że gdyby nowy właściciel wszedł na to forum to mógłby sobie pomyśleć , że nieźle się wpakował .
Ludzie weźcie sobie na wstrzymanie ! Nie mamy nic do stracenia a możemy tylko zyskać .
Odpowiedz cytując
petred
Socios Wisła Kraków

Od: 07.2008

Stary 19.12.2018, 16:37
Snow napisał(a):Wyświetl post
że w tym wszystkim maczał palce także BC (co może tłumaczyć zachowanie sztabu, zawodników oraz starej gwardii) to możemy snuć jeszcze bardziej dalekosiężne teorie.

Więc... kto pierwszy?

To jest też ciekawe o tyle że

@KiewiczKrz też pisał, że Cupiał o Wiśle nie zapomniał. Ja w odróżnieniu od wszystkich snujących tu jakieś katastroficzne teorie uważam, że będzie dobrze i mam przeczucie, że kasa na koncie piłkarzy będzie już do piątku
Odpowiedz cytując
Wojtas
Senior Member

Od: 06.2006

Stary 19.12.2018, 16:42
.

Wszyscy zignorowali też to co napisałem wcześniej. Piłkarze, sztab oraz stara gwardia, która jest poza klubem (Kłos, Baszczu) bardzo mocno naciskała lub reklamowała właśnie opcje. Z tego co wiem nawet bardziej niż polskich biznesmenów. Co każe się zastanawiać nad tym czy są aż tak bardzo naiwni czy może wiedzą coś więcej?

Jeśli dodamy do tego, nagły powrót aktywności zbymaka (w jakim okresie miał najlepsze info, co?) oraz info które sprzedawał Ernest Kasia (co by nie mówić zgodziło się przynajmniej z zapowiedziami Pietrowskiego), że w tym wszystkim maczał palce także BC (co może tłumaczyć zachowanie sztabu, zawodników oraz starej gwardii) to możemy snuć jeszcze bardziej dalekosiężne teorie.

Więc... kto pierwszy?

Wlasnie o tym pomyślałem ze za tymi ludzmi ktos stoi,bo oni sami watpie zeby dysponowali kwotami jakich Wisla potrzebuje.czyli słupy.
Przeciez tu na samo dzien dobry potrzeba 12 mln zl, byle gołodupce tyle nie mają.A gdzie dalej...A ukraść z Wisly nawet nie ma co.dalej nie widze zadnego powodu dla ktorego ktos bez kasy mialby pakować sie do Wisly.
czyli prześwietlamy nie tych gosci ktorych trzeba,byc może.A i tak nic do stracenia nie mamy.
Ostatnio edytowane przez Wojtas : 19.12.2018 o godz. 16:48.
WISŁA KRÓLOWA POLSKI
Odpowiedz cytując
MaLk
Socios Wisła Kraków

Od: 08.2016

Stary 19.12.2018, 16:49
Nie mam zielonego pojęcia jak będzie, ale realnie oceniając mamy teraz do wyboru upadłość i IV ligę pod egidą TS od nowego sezonu przy niespłaceniu zobowiązań licencyjnych oraz w inwestorskim wariancie pesymistycznym upadłość i IV ligę pod egidą TS sezon później przy spłaceniu obecnych zobowiązań licencyjnych lub szybki powrót do wersji pierwszej. Z samego porównania dwóch najgorszych wariantów wypada, że warto zaczekać. Gorzej nie będzie.
Odpowiedz cytując
Jontek
Senior Member

Od: 12.2018

Stary 19.12.2018, 16:50
Czyli co - BC wysłał słupy, by kupiły mu 40% i załatwił gościa z Kambodży, by wziął większość 60% i ładował w nas hajs? Do tego zmierzacie czy to już jakieś wasze chore heheszki?
Odpowiedz cytując
For_FuN_
Senior Member

Od: 08.2004

Stary 19.12.2018, 16:52
Wy już taką pokraczną logikę stosowaliście kiedy pojawiły się tutaj wiadomix(że to musi być słup)... Żaden poważny podmiot nie bierze za słupa ludzi o dziwnej i nieznanej reputacji. To są mniejsze podmioty, ale o uznanej renomie.
Odpowiedz cytując
Arkadiusz.Czerepach
Senior Member

Od: 11.2016

Stary 19.12.2018, 16:59
chyba nie czytacie co sie tu pisze

jak ci dziwni panowie moga sie na lewo wzbogacic jest bardzo proste:

znalezli sobie jelenia którego będą doić , prosciej tego nie można ująć

no i powiedzmy sobie szczerze - to dla nas optymistyczny scenariusz

pesymistyczny , to że całe towarzystwó łącznie z wanną łazienkową to gołodupce i przekrętasy
Odpowiedz cytując
brylant17
Senior Member

Od: 07.2006

Stary 19.12.2018, 17:01
Czytam i oczom nie wierzę ledwie co klub został sprzedany,a nowi właściciele zmieszani z błotem. przecież nikt wam nie broni kupować klubu
Piggy oddaj hajs
Odpowiedz cytując
Arkadiusz.Czerepach
Senior Member

Stary 19.12.2018, 17:04
o dawno Ciebie nie było
Odpowiedz cytując
raf2
Junior Member

Od: 08.2016

Stary 19.12.2018, 17:06
mieszani z błotem? raczej słusznie jest zwracana uwaga, że to totalne anonimy o których nic nie wiadomo poza tym, że ten cały Mats i Pietrowski wyglądaja na niezłych gagatków(działalność Hartlinga w spółkach widmo z minimalnym wkładem i czwartoligowy agent Pietrowski który wszystkich zna ale jego nikt )

i w końcu nie wiadomo nic o samym Panu/Pani(wszak w niektórych miejscach widnieje jako "Madame" Vannie Ly)

ale i tak nic gorszego nas nie spotka, co najwyżej wpłacą 12 milionów, przejmą klub a potem w jakichś bankach w krajach trzeciego świata wezmą na klub kredyty na miliony euro i znikną czyli i tak wylądujemy w 4 lidze
Odpowiedz cytując
Jontek
Senior Member

Stary 19.12.2018, 17:07
"Ma m.in. udziały w Manchesterze City i już mogę zdradzić, że jest taki plan, żeby Wisła nawiązała współpracę z tym klubem.
– Dobrze, że poruszył Pan ten temat, bo w rozmowie z „Przeglądem Sportowym” stwierdzi Pan, że Vanna Ly działa pod parasolem City Football Group, tymczasem podział udziałów w tej grupie jest jasny. 87 procent należy do Abu Dhabi United Group, a 13 do China Media Capital. Gdzie zatem tutaj jest miejsce Vanna Ly?
– Już wyjaśniam. Współpracuje on z Abu Dhabi United Group i poprzez te powiązania ma udziały właśnie w klubie z Manchesteru."

Jezu, ale debil z tego gościa xD Wg. niego jak Vanna Ly współpracuje z Abu to JUŻ ma udziały w M City, a jak sam debil raz zamienił dwa zdania z Bońkiem i zrobił sobie z nim fotkę na pamiątkę to JUŻ jedli razem obiad. No i kiedyś próbował zaproponować Matusiakowi klub niemieckie, więc JUŻ był agentem Matusiaka. To pokazuje, że debil kieruje się debilną, a co ważne POKRĘTNĄ logiką, by wszystko wyolbrzymiać. Więc na wszystko co powie patrzcie przez OGROMNY filtr i pomniejszajcie kilkukrotnie tego znaczenie. Stosując ten filtr to Vanna Ly zainwestuje, ale nie 130, a 13 milionów w skali roku albo i nic
Odpowiedz cytując
VanBasten
Senior Member

Stary 19.12.2018, 17:08
[QUOTE=

[/QUOTE]

Aha ....a w jaki sposób mieli by nas doić ? Bo żeby kogoś doić to ten ktoś musi coś mieć . Wisła nie ma nic oprócz długów które trzeba spłacić na starcie żeby tym właścicielem się stać .Więc w jaki sposób ?
Odpowiedz cytując
Arkadiusz.Czerepach
Senior Member

Stary 19.12.2018, 17:09
JacekFan napisał(a):Wyświetl post
Zaraz się inwestor wycofa po tej nagonce

nieee, dopiero jak spalimy flagi Lecha
Odpowiedz cytując
Jontek
Senior Member

Stary 19.12.2018, 17:09
Cytat:
Więc w jaki sposób ?

Doić gościa z Kambodży. Czytaj forum ze zrozumieniem...
Odpowiedz cytując
Arkadiusz.Czerepach
Senior Member

Stary 19.12.2018, 17:10
VanBasten napisał(a):Wyświetl post
Aha ....a w jaki sposób mieli by nas doić ? Bo żeby kogoś doić to ten ktoś musi coś mieć . Wisła nie ma nic oprócz długów które trzeba spłacić na starcie żeby tym właścicielem się stać .Więc w jaki sposób ?

nie nas, tylko Wanne
Odpowiedz cytując
petred
Socios Wisła Kraków

Od: 07.2008

Arkadiusz.Czerepach napisał(a):Wyświetl post
chyba nie czytacie co sie tu pisze

no i powiedzmy sobie szczerze - to dla nas optymistyczny scenariusz

pesymistyczny , to że całe towarzystwó łącznie z wanną łazienkową to gołodupce i przekrętasy
po co chcą się z Majchrowskim widzieć? Myślą, że wszyscy w Krakowie do debile i zaufają im na piekne oczy? Ludzie, ta umowa ma być ważna jak przeleją gruba kasę. Poza tym śledczy Jadczak będzie ich miał na oku od początku, jak coś zaczną kręcić zaraz wyniucha on abo jemu podobni.
Odpowiedz cytując
MB1906
Senior Member

Od: 05.2017

Jak nas cupial sprzedawal kolarzowi, to firme krzak w UK zalozyl aby transakcje przeprowadzic. Powazny biznesmen.

Do przemyslenia.

...lub mamy tu mega przekret (tylko po co...)
Odpowiedz cytując
Revenge_vo2
Member

Stary 19.12.2018, 17:11
Dzień dobry wszystkim po długiej przerwie.

Tak jak poprzednio uaktywniłem się przy zmianie właściciela z TT na Meresińskiego tak i dziś mnie naszło. Wtedy niestety wszystkie informacje jakie posiadałem i przypuszczenia choć były absurdalne - sprawdziły się.

W obecnej sytuacji nie wiem czy się cieszyć czy nie ale panuje totalna cisza w eterze. Dziennikarze i ich newsy opierają się na domysłach i na informacjach Pana Pietrowskiego, więc Wiślacy - nie łykajcie tego. Sytuacja tutaj jest o tyle skomplikowana, że Mereiśnkiego można było prześwietlić mając kilka kontaktów, polak w Polsce

Jakie rzeczy można uznać za pewne:
1. Inwestorzy faktycznie przedstawili zabezpieczenia bankowe, m in. z Swiss Raiffeisen'a.
2. Pan Majchrowski dowiedział się o wszystkim dość szybko, ponieważ inwestorzy będą chcieli zainwestować kapitał w miasto. Mówi się o hotelu z Centrum Medialnym. Ale jest to dośc znany model marketingowy, informowania mocno na wyrost o inwestycjach by już na początkowych etapach wyciągnąć coś więcej. Stosowane to jest np przy leasingach flotowych.
3. Interia Sport kłamie jakoby do PZPN wpłynęły wnioski o rozwiązanie kontraktów.
4. Nie wiadomo czy na spotkaniu z przedstawicielami TS stawił się osobiście inwestor, którego dane na dzień dzisiejszy brzmią VANNA LY. Nie wiadomo bo owa osoba nie legitymowała się żadnym dowodem tożsamości.

5. Samo przejęcie wygląda jak kółko wzajemnej adoracji. Przewijają się nazwiska, Pietrowskiego, Stachowiaka oraz Dariusza Michalaka, który nie jest związany z branżą futbollu.

6. O Szwedzie i firmie Noble nie ma żadnych informacji w Polsce. Współpracowali z nim krótko ABP CI, które szybko zakończyło współpracę.

Wszystkie inne informacje to gdybania. Sieć kontaktów Alelega https://www.datocapital.lu/companies...ourg-Sarl.html jest bardzo zawiła i na obecną godzinę nie jesteśmy wstanie wyznaczyć jej powiązań o jakich się pisze np ManCity. Po prostu, wszystkie rejestry są bardzo pomieszane i nie ma pełnych danych co do właścicieli, osób odpowiedzialnych za spółkę.

Alelega została założona w 2013 i do 2017 było o niej cicho. Firma widmo.

Na plus, zdaje się, że faktycznie osoba podająca się za milionera z Kambodży jest wypłacalna.

Na minus, niestety system finansowania Wisły, o ile do takiego dojdzie będzie bardzo zagmatwany. Już sama kwestia przelewu jest ciekawa, bo będzie to przelew pośredni i prawdopodobnie z kilku spółek. Gwarancje finansowe zaś leżą po stronie tylko i wyłącznie Alelelegi, Szwed ze Swoim Noble nie ma żadnych środków.

Pozostaje mieć nadzieje, że nic 2 razy się nie zdarza i smutna historia jaka miała miejsce z Meresińskim nie powtórzy się.

Mam nadzieje, że TS postara się trzymać w rezerwie zarówno Pana Kwietnia jak i tajemniczego biznesmena, który od kilku dni zabiegał o spotkanie. Przewinęło mi się nazwisko Gierszewski.
Odpowiedz cytując
GregorTS
Senior Member

Od: 11.2002

Stary 19.12.2018, 17:15
Kambodża ma PKB 30 razy mniejsze od Polski...na pewno za to mają sponsorów gotowych do palenia pieniedzmi w piecu ekstraklasy ktorą przeciez zajarany jest cały świat czy Rafał the captain Boguski porwie swoją charyzmą chłopaków do walki z Piastem Gliwice. I tylko piłkarzy szkoda powinni spierdzielać - klase i tak juz pokazali. Klub powinien zbankrutować . Jako najwieksze wyzwanie powinno byc rozliczenie gangusów ktorzy doprowadzili do patologii tak zeby to sie sie powtorzylo i budować klub od podstaw sposob organiczny przez lokalnych inwestorow.

Cała reszta to bujda na resorach. Możecie mnie cytować za miesiąc , dwa , czy rok...
"W Wiśle Kraków nikt i nic nie jest ważniejszy niż klub"
Odpowiedz cytując
AntyMod
Senior Member

Od: 05.2012

Stary 19.12.2018, 17:16
do 28 grudnia nie ma nawet co pisac...scenariuszy moze byc tysiace ...rownie dobrze moga sie spotkac z czerwonym towarzyszem i chceiec od krakowa ziemie za bezcen - komuch sie nie zgodzi i po przejmowaniu Wisly , oczywiscie scenariuszy moze byc setki , wiec dyskusje i inne przepowiednie proponuje zawiescic do 28 grudnia
Odpowiedz cytując
rozarian
Senior Member

Od: 03.2009

Wszyscy zignorowali też to co napisałem wcześniej. Piłkarze, sztab oraz stara gwardia, która jest poza klubem (Kłos, Baszczu) bardzo mocno naciskała lub reklamowała właśnie opcje. Z tego co wiem nawet bardziej niż polskich biznesmenów. Co każe się zastanawiać nad tym czy są aż tak bardzo naiwni czy może wiedzą coś więcej?
Tak piszesz jakby Baszczyński, Kosowski i stara gwardia, to była jakaś oaza mądrości. Może tamci roztoczyli fajne wizje i nasi byli piłkarze to kupili-zwłaszcza, że pewnie kilku z nich dostało obietnicę fajnej pracy.
Myślisz, że Baszczu prześwietlił te firmy? Czwórka polskich biznesmenów z pewnością nie snuła aż takich mocarstwowych planów i nikomu nic wielkiego nie obiecywała. Może tylko krew, pot i łzy..oraz dokładne przetrzepanie szaf w S.A., co np. pani Marzence średnio mogło pasować.
Ostatnio edytowane przez rozarian : 19.12.2018 o godz. 17:18.
Odpowiedz cytując
blanco
Senior Member

Od: 06.2009

Ale mają pośmiewisko dziennikarze i kibice innych drużyn na twitterze. Niby nic nie możemy stracić ,bo dobrego wizerunku i pieniędzy już nie mamy,ale tracimy też resztki czasu przed upadkiem. Pan Pietrowski i Stachowiak chyba doszli do wniosku,że skoro nikt ich w środowisku nie zna to czas się pokazać by o nich mówiono, nie ważne czy dobrze czy źle, byle tylko nie przekręcano nazwiska. Na dniach okaże się,że inwestor jednak zrezygnował i nie przeleje ustalonej kwoty.

Sądziłem,że skoro Baszczu i Kłos już wiedzą co to za inwestor i uważają,że będzie dobrze to można być spokojnym. Jak widać poznali tylko nazwisko kambodżańskiego króla i wspaniałe plany. Kibicom wystarczyło 30 min w googlach, żeby te dyrdymały zweryfikować,a informatorzy z TSu pieją od kilku dni z zachwytu.
Odpowiedz cytując
tiXR
Member

Od: 03.2004

Stary 19.12.2018, 17:18
Wisła SA to teraz bankrut bez majątku, pierwsze 12 mln które mają wydać idą w piach. Jak chcą sobie robić lewe interesy to nie mogą sobie kupić klubu bez takich długów i robić przekręty? Negocjują od tygodni, gdyby nie mieli kasy nie podpisywali umowy sprzedaży. Po prostu Pan Azjata widzi jaki jest potencjał w Wiśle i w Krakowie (co pokazuje szum medialny w ostatnich dniach wokół klubu) i szuka okazji na dodatkowe biznesy co wprost powiedział ten cały Pietrowski. Nie wiem czy wyładują tyle kasy ile zapowiadają, ale jak spłaca te długi to już będzie dobrze. A jak mają jakieś złe intencje to przez pierwsze lata raczej nie bedziemy mieli o tym pojęcia.
Odpowiedz cytując
El'kabat
Senior Member

Od: 04.2009

Nie ma co dyskutować całymi dniami.

Część osób piszę, bo po prostu się martwi o swój klub. Część dziennikarzy i środowiska na pewno sympatyzuje z innymi frakcjami i nie na rękę im jest, żeby Ci gracze okazali się prawdziwi.

Przyjdą pieniądze, to zacznie się prawdziwa dyskusja co z tym fantem zrobić.

W przypadku gdyby to była ściema to tylko odwlekaliśmy nieuniknione.
Odpowiedz cytując
Bene Nati
Senior Member

Od: 01.2015

Emocjonalny rollercoaster dla kibiców Wisły.

5 minut przed degradacją klubu do IV ligi zajezdza Książe Kambodży i chce w nią inwestować grube miliony.
Nie wierzę.

Z drugiej strony. Co mamy do stracenia, a oni do zyskania?
Co miały inne kluby czego nie ma Wisła, a w którą zainwestowano wielkie pieniądze.
Oszaleć można.
Odpowiedz cytując
royalmichael
Senior Member

Od: 04.2009

Stary 19.12.2018, 17:19
Pietrowski tyle już mówi, ze weryfikacja tak naprawdę tego wszystkiego nie powinna być trudna dla pismaków.

Druga sprawa, że dla mnie osobiście dużo bardziej podejrzanie wygląda to cale Noble Capital Partners LTD niż Kambodża, bo o ile pan Ly Vanna faktycznie jest chociaż na zdjęciach z preziem Genoi (niby o niczym nie świadczy ale zawsze coś) to ci drudzy to jakieś wydmuszki.

Być może jedynie przylepili się z tym całym Pietrowskim do cycka bogacza żeby im coś czasem skapnęło? Druga opcja to, że to jednak nadal są słupy i ten 45% pakiet akcji pójdzie do kogoś innego (taka wersja krążyła pocztą pantoflową). Do kogoś kto robił interesy z panem z Kambodży.

Jeśli dodamy do tego, nagły powrót aktywności zbymaka (w jakim okresie miał najlepsze info, co?) oraz info które sprzedawał Ernest Kasia (co by nie mówić zgodziło się przynajmniej z zapowiedziami Pietrowskiego), że w tym wszystkim maczał palce także BC (co może tłumaczyć zachowanie sztabu, zawodników oraz starej gwardii) to możemy snuć jeszcze bardziej dalekosiężne teorie.

Więc... kto pierwszy?
No to akurat ciekawa sprawa że "Ernestowi Kasi" sprawdziło się dotąd chyba wszystko czyli w jakimś stopniu czyni go to wiarygodnym, a pisał że w czwartek w rozmowach brał udział sam Cupiał

A jeśli piłkarze byli i obecni naciskali na tę opcję Szwecja-Kambodża to musieli znać jakieś szczegóły, czyli ta tajemnica nie była w aż tak wąskim gronie, aż dziwne że to nie wyciekło
Odpowiedz cytując
Arkadiusz.Czerepach
Senior Member

Stary 19.12.2018, 17:28
zadanie dla kogoś z nadmiarem wolnego czasu:

porównać nicki osób które uważają że ci "właściciele" są poważni , z osobami które rok temu mieszały TS z błotem w obronie Bernatzkiego i Stecherta
Odpowiedz cytując
VanBasten
Senior Member

Stary 19.12.2018, 17:29
Przekonaliście mnie , to rzeczywiście spisek pisany grubymi nićmi . Nie wiem jaki był sens kupowania przez milionera z Kambodży klubu piłkarskiego w polsce . Ale wiadomo , że wielki sens ma kupienie klubu piłkarskiego w polsce po to tylko żeby pozbyć się 12 mln i doprowadzić klub do upadku . Myslę że pragnieniem Vanny było zapisać się dla potomnych jak ten który skutecznie wreszcie udupił Wisłę . Bo przecież powszechnie jest wiadomo , że całą rodzina królewska w Kambodży kibicuje pasiastym i wreszcie mogą spełnić swoje marzenia za jedyne 12 baniek Dla nich to nie wiele a sława ogromna .
Ja wiem jedno , tak naprawdę oni nic nie zyskują na oszustwie bo Wisłą nic nie ma a w razie spełnienia się czarnego scenariusza czeka nas upadek i IV liga co i tak by nas spotkało bez tej transakcji .
Odpowiedz cytując
MB1906
Senior Member

Od: 05.2017

Stary 19.12.2018, 17:30
Arus zadanie dla Ciebie porownaj swoj nick z nickami obroncow Sarapaty
Odpowiedz cytując
ABGwislakABG
Senior Member

Od: 06.2009