The White Star Division - Wisła Kraków

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna
Nazwa użytkownika
Hasło

Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny.

-->
Zakłady na Wisłę? Legalni bukmacherzy w Polsce - ranking i recenzje. Sprawdź też STS kod promocyjny.
Odpowiedź

Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
s1mone
Senior Member

Od: 03.2007

Ignoruj użytkownika Pomoc
Stary 20.07.2021, 23:22
W ataku jest najgorzej.

Pozbywamy się Forbsa, który mimo swoich mankamentów w wielu meczach napędzał naszą grę do przodu i był maszyną do pressingu i biegania (wyniki biegowe predysponujące go do gry w pomocy, a nie na szpicy). Dołożył do tego przyzwoitą ilość trafień.

Za niego bierzemy Klimenta, który również nie jest maszyną do zdobywania goli - raczej gościem, który przy dobrych wiatrach zakręci się koło 10 trafień w sezonie. Tylko, że Kliment jest bardziej statyczny of FBF, bardziej mi Ondraska przypomina tylko trochę mniej nabuzowanego.

Cały czas brakuje nam kogoś kto byłby w stanie zagrać w stylu Turgemana. Nawet z ciut słabszej ligi niż nasza, ale mającego 'gola'. Będącego w gazie. Lub nie tak dawno będącego w gazie do odbudowy po jakimś nieudanym wojażu zagranicznym. Generalnie kogoś kto ma nosa do strzelania goli.

O ile podobała mi się gra FBF - bo nigdy nie widziałem by napastnik był tak walczący i wybiegany - to to był klasyczny 'defensywny napastnik'.

Podobnie jak Kliment. Z tymże wątpię aby Jasiu nawiązał do poziomu zaangażowania Felicio.
Nie podoba mi się ta tendencja.

Jeśli chcemy walczyć o coś więcej niż bezpieczne utrzymanie potrzebujemy tylko i wyłącznie napastnika. Pomocników, obrońców i bramkarzy mamy wystarczającą ilość. Potrzebujemy snajpera. Przez duże S. Tam powinny podążyć wszelkie środki jakie jeszcze mamy w rezerwie na wzmocnienia.
Ostatnio edytowane przez s1mone : 20.07.2021 o godz. 23:29.
Odpowiedz cytując
krysztal
Senior Member

Od: 05.2011

Stary 21.07.2021, 07:16
Całkiem prawdopodobne że na napastnika będziemy czekać aż nadarzy się jakaś okazja.Być może nawet do września
Odpowiedz cytując
Patryko
Senior Member

Od: 12.2002

Stary 21.07.2021, 09:28
Ciężko mi sobie wyobrazić sprowadzenie do Wisły snajpera przez duże S. Turgeman to był łut szczęścia jak Carlitos. Goście z takim potencjałem zazwyczaj lądują w klubach z topu naszej ligi, bądź też idą do słabszych klubów w Turcji/Grecji. Napastnik, który ma umiejętności na strzelenie 15-20 bramek w sezonie to też bardzo wysoki kontrakt (myślę, że byłby to zdecydowanie najwyższy kontrakt w Wiśle), a zarząd zdaje się bardzo bronić przed tworzeniem kominów płacowych.
Jeśli odejdzie Forbes, to dostaniemy w zamian +- napastnika z jego potencjałem, który będzie posiadać poważne mankamenty techniczne/fizyczne, przez które odbił się od poważniejszych lig.

[26/42]
Odpowiedz cytując
topamers
Member

Od: 06.2013

Stary 21.07.2021, 10:08
Było brać Bilińskiego U Nas 10 goli to by na luzie trafił
Odpowiedz cytując
Hermond
Senior Member

Od: 02.2007

Stary 21.07.2021, 10:14
Nie musimy mieć kompletnego napastnika za miliony. Wystarczy nam zawodnik idealnie skrojony na naszą taktykę. Jeśli będziemy utrzymywać się.przy piłce i często dostarczać ją na 5 metr to wystarczy nam drobny spryciarz wart nie wiele ze względu na swoje braki. Jeśli będziemy grać jak Cracovia to potrzebujemy drąga z dobrą grą głową itd.
Napastnika który ma więcej wad niż zalet spokojnie można pozyskać za darmo. Ważne aby te nieliczne zalety które będzie posiadał były dla nas kluczowe.
Ad augusta per angusta
Odpowiedz cytując
wolfy
Senior Member

Od: 01.2005

Stary 21.07.2021, 10:39
Oczywiście że odejście Forbesa to potencjalne osłabienie, ale nie było innej opcji na sprzedaż zawodnika.
Opowiadanie że potrzebujemy super napastnika jest bez sensu - nie stać nas na takiego. Jak ktoś odpali to przypadkiem, jak Carlitos. Tugerman to był zawodnik za drogi dla nas i z olbrzymią wadą - brak zdrowia. Zatrudniliśmy go w akcie desperacji żeby ratować ligę.
Jesteśmy finansowo gdzie jesteśmy i trzeba mieć realne oczekiwania. Myślę że okolice środka tabeli i spokojne utrzymanie będzie celem na ten sezon.
Już za cztery lata,
Już za cztery lata,
Może będzie Ekstraklasa!
Odpowiedz cytując
sevenheaven
Senior Member

Od: 12.2008

Stary 21.07.2021, 10:44
Takim snapierem mógł być ten chorwat z 2 ligii co strzelił ponad 30 goli w zeszłym sezonie.. szkoda, że nie udało się go zakontraktować.. nie wiem czy odpuściliśmy, czy oferowaliśmy za mało przez tą kontuzję.. ale tyle goli w jeden sezon to nie jest przypadek i gość musiał mieć smykałkę do strzelania.. kogoś takiego brakuje właśnie
Odpowiedz cytując
Patryko
Senior Member

Od: 12.2002

Stary 21.07.2021, 11:10
Patrząc na liczby Drzazgi z sezonu 18/19 można powiedzieć, że przegapiliśmy napastnika z papierami na duży transfer. Jak to się później potoczyło i gdzie teraz gra Krzysiek wszyscy wiemy...
30 goli w drugiej lidze często gęsto nie znaczy nic, inna fizyczność i intensywność gry, więcej miejsca na boisku, dużo słabsi obrońcy etc. Przychodzi później taki magik do Ekstraklasy, dostaje parę razy sanki od obrońcy i odechciewa mu się czarowania.
Wydaję mi się, że nasz zarząd powoli odwraca się od sprowadzania zawodników po ciężkich kontuzjach i/lub do odbudowy, których przyszłość to jedna wielka niewiadoma.
Ostatnio edytowane przez Patryko : 21.07.2021 o godz. 11:14.

[26/42]
Odpowiedz cytując
Adasss
Senior Member

Od: 11.2002

Stary 21.07.2021, 11:16
topamers napisał(a):Wyświetl post
Było brać Bilińskiego U Nas 10 goli to by na luzie trafił
Gość znany z tego, że jak czasem (bardzo rzadko) znajdzie się we właściwym miejscu i czasie, to zwykle zrobi to co trzeba. A przez resztę czasu korzyść z jego obecności na boisku dla drużyny niebezpiecznie bliska jest zeru.
W dodatku ma już 33 lata.
Współwłaściciel
Odpowiedz cytując
Karherop
Socios Wisła Kraków

Od: 02.2006

Stary 21.07.2021, 11:28
Patryko napisał(a):Wyświetl post
Ciężko mi sobie wyobrazić sprowadzenie do Wisły snajpera przez duże S. Turgeman to był łut szczęścia jak Carlitos. Goście z takim potencjałem zazwyczaj lądują w klubach z topu naszej ligi, bądź też idą do słabszych klubów w Turcji/Grecji. Napastnik, który ma umiejętności na strzelenie 15-20 bramek w sezonie to też bardzo wysoki kontrakt (myślę, że byłby to zdecydowanie najwyższy kontrakt w Wiśle), a zarząd zdaje się bardzo bronić przed tworzeniem kominów płacowych.
Jeśli odejdzie Forbes, to dostaniemy w zamian +- napastnika z jego potencjałem, który będzie posiadać poważne mankamenty techniczne/fizyczne, przez które odbił się od poważniejszych lig.
Turgeman to nie był żaden łut szczęścia.

Po prostu widmo spadku zagladnelo nam w oczy i sięgnęliśmy głębiej do kieszeni.
Odpowiedz cytując
FraMat
Senior Member

Od: 03.2003

Stary 21.07.2021, 13:13
Chyba było mówione, że jak Forbes definitywnie odejdzie (czeka na chińską wizę), to kolejny napastnik będzie sprowadzony.
Byc może nawet zarząd już wie kogo wybrać tylko czeka na ostateczne rozstrzygnięcie z FBF
To tylko moje zdanie, z którym nikt nie musi się zgadzać

Odpowiedz cytując
Jaroo1
Senior Member

Od: 03.2009

Stary 21.07.2021, 16:12
Cytat:
Patrząc na liczby Drzazgi z sezonu 18/19 można powiedzieć, że przegapiliśmy napastnika z papierami na duży transfer. Jak to się później potoczyło i gdzie teraz gra Krzysiek wszyscy wiemy...
30 goli w drugiej lidze często gęsto nie znaczy nic, inna fizyczność i intensywność gry, więcej miejsca na boisku, dużo słabsi obrońcy etc. Przychodzi później taki magik do Ekstraklasy, dostaje parę razy sanki od obrońcy i odechciewa mu się czarowania.
Wydaję mi się, że nasz zarząd powoli odwraca się od sprowadzania zawodników po ciężkich kontuzjach i/lub do odbudowy, których przyszłość to jedna wielka niewiadoma.
A pamiętam jak niektórzy mówili, że Drzazga to większy talent od Piątka... nooo, pomijam, że Piątek obecnie też jest w czarnej dupie ale lepiej być w tej czarnej dupie w Bundeslidze i mieć te kilka goli niż być w tej dupie co Drzazga.

A co do goli w 2 lidze itd Myślę, że wszystko jest o wiele prostsze i... trudniejsze. Po prostu, jeden zawodnik ma swój top w wieku 18-20-25 lat, strzeli akurat wtedy dużo bramek w jakiejś słabszej lidze, albo i lepszej, każdy myśli, że się będzie dalej rozwijał, a po prostu jego granica w rozwoju przypadnie na np 22 rok życia, albo poziom 1 ligi i tyle. Np Lewy zrobił postęp bo? Bo on ciągle się rozwija, on nie mial sezonu gdzie stanął w miejscu, z roku na rok coś dokłada do swojego kunsztu. A Drzazga? Miał kilka fajnych zagrań i meczów w Wiśle, wydawało się, że wtedy odpali ale to po prostu był chwilowy przebłysk talentu i wrócił na swoje tory szybko. Rozwój, regularność, wielkiej filozofii w tym nie ma, tyle, że nikt nie jest jasnowidzem żeby przewidzieć, który piłkarz będzie się dalej budował, a który już tylko będzie szedł w dół.
młode pokolenie - stare przekonania
Odpowiedz cytując
Blixa
Senior Member

Od: 08.2006

Stary 21.07.2021, 17:23
Niestety tak to dziala, kazdy dochodzi do swojego sufitu. Brożek wymiatal w tej lidze ale zagranica sobie nieporadzil.
Odpowiedz cytując
czaro
Senior Member

Od: 11.2004

Stary 21.07.2021, 18:15
Gdzie Piątkowi do Brożka.
Konta "czaro" na innych portalach (w tym tt) nie są moje. Nie odpowiadam za publikowane tam treści.
Odpowiedz cytując
topamers
Member

Od: 06.2013

Stary 21.07.2021, 19:33
Adasss napisał(a):Wyświetl post
Gość znany z tego, że jak czasem (bardzo rzadko) znajdzie się we właściwym miejscu i czasie, to zwykle zrobi to co trzeba. A przez resztę czasu korzyść z jego obecności na boisku dla drużyny niebezpiecznie bliska jest zeru.
W dodatku ma już 33 lata.
Ale chociaż daje jakąś pewność, że wturla do bramki
Odpowiedz cytując
Adasss
Senior Member

Od: 11.2002

Stary 21.07.2021, 20:25
topamers napisał(a):Wyświetl post
Ale chociaż daje jakąś pewność, że wturla do bramki
Średnio jednej bramki co 3 mecz i kosztem grania w 10? Dziękuję, postoję
Współwłaściciel
Odpowiedz cytując
s1mone
Senior Member

Od: 03.2007

Stary 22.07.2021, 18:25
Ja tam Drzazgę lubiłem. Dopóki był w miarę młody to miał potencjał, żeby wejść na wyższy poziom, niestety nie wykorzystał go.

Do pewnego momentu dawał sygnały, że się jeszcze rozwinie. Niestety miewał tylko przebłyski (fantastyczny mecz z Koroną), nie potrafił ustabilizować formy, a potem jeszcze przyszła ta makabryczna kontuzja.

W przypadku Klimenta ostatni sezon był udany, ale to było jedynie 15 bramek w lidze Słowackiej. I OK, to niezły wynik, z tymże to był w ogóle jedyny raz kiedy nasz napastnik przebił gdziekolwiek granicę 10 goli w sezonie, a młodzieniaszkiem nie jest. Pachnie mi sezonem życia. Jednorazowym wyskokiem. Mam nadzieję, że się mylę. Oby.
Odpowiedz cytując
Karherop
Socios Wisła Kraków

Stary 22.07.2021, 20:09
Napoli zamiast BVB i osobiście ... Cieszę się z takiego obrotu sprawy.

Wszystko wskazywało na to że jeśli BVB przyjechalaby do Polski na początku września podczas przerwy na kadrę to mielibyśmy jej 3 garnitur...

A tak pierwszy skład Napoli, w przygotowaniach do sezonu, pomiędzy sparingiem z Bayernem Monachium. Szacun dla naszych działaczy za szybka reakcję. Szkoda że klub planuje wpuacic max 50% publiczności.
Odpowiedz cytując
R33
Socios Wisła Kraków

Od: 06.2007

Stary 22.07.2021, 20:20
Skąd masz informacje o tym limicie 50 procent publiczności? Bo na oficjalnej napisali, że spodziewają się minimum 50 procent publiczności.

https://www.wisla.krakow.pl/aktualno...awita-przy-r22

Cytat:
Zaproponowany termin 4 sierpnia to gwarancja rozegrania meczu przy udziale co najmniej 50 procent publiczności, co daje możliwość wspólnego celebrowania tych wyjątkowych chwil.
Odpowiedz cytując
LucjuszWielki
Socios Wisła Kraków

Od: 02.2012

Stary 26.07.2021, 13:25
Czy mi się wydawało, czy przypadkiem ten marokański Holender (albo holenderski Marokańczyk) nie grał chałki ala Krzysztof M. ? Coś na ten wzór, takie odniosłem wrażenie. Chodzi o ostatni sparing.

Odpowiedz cytując
Karherop
Socios Wisła Kraków

Stary 03.08.2021, 08:35
Mecz już jutro, może warto odświeżyć temat..

Patrząc jak Napoli ostatnio rozbiło Bayern można się zastanawiać na ile poważnie podejdą do sparingu z nami, ale jak nasi zagrają jak z Termalika to wiadomo jak się skończy.

Bardzo ciekaw jestem występu na tle Napoli El Mahdiouiego, Yawa czy Hugiego. Przydałoby się sprawdzić kilku dublerow, jak Kuveljicia czy Szota. Zobaczymy.

Typuje sielankowy, wakacyjny remis bramkowy.
Odpowiedz cytując
FraMat
Senior Member

Od: 03.2003

Stary 03.08.2021, 09:05
Skoro Napoli pojechało Bayern to jaka jest szansa, ze potraktuje nas jak przerwę na łomżing?
To tylko moje zdanie, z którym nikt nie musi się zgadzać

Odpowiedz cytując
wolfy
Senior Member

Od: 01.2005

Stary 03.08.2021, 22:31
FraMat napisał(a):Wyświetl post
Skoro Napoli pojechało Bayern to jaka jest szansa, ze potraktuje nas jak przerwę na łomżing?
Spora. Inna sprawa że to może wystarczyć na nas, jak i każdą inną drużynę ekstraklasy.
Już za cztery lata,
Już za cztery lata,
Może będzie Ekstraklasa!
Odpowiedz cytując
robert777
Senior Member

Od: 11.2013

Stary 04.08.2021, 18:57
Na plus Biegański, Na minus Hugi. Reszta na tyle ile potrafi
Odpowiedz cytując
Colin
Senior Member

Od: 07.2004

Stary 04.08.2021, 20:05
Biegański rzeczywiście na duży plus w dzisiejszym meczu. Bardzo fajnie się pokazał na tle słynnego rywala. Pokazał, że ma spory potencjał. Świetnie obronił karnego, dobrze wychodzi 1 na 1, dobrze wyprowadza piłkę, gra nogami. Oczywiście ma jeszcze małe doświadczenie na poziomie ekstraklasy, europejskim ale czas i minuty w bramce będą tylko działały na jego korzyść. Ok. Obecnie może mieć problem jeszcze w grze na przedpolu czy może jeszcze się źle ustawiać w pewnych sytuacjach ale błędy które popełni zaprocentują w przyszłości a mam wrażenie, że już obecnie może nam pewne sytuacje wybronić. Trochę zazdroszczę Jadze, że tak śmiało postawiła na Dziekońskiego - dwa lata jeszcze młodszego, który jak wchodził do bramki w ekstraklasie też był żółtodziobem. Obecnie jest w zupełnie innym miejscu, ale trzeba zaznaczyć, że w Białymstoku zaryzykowali z pozycją nr 1 i to ryzyko się opłaciło.
Colin McRae[*] Żegnaj Mistrzu. Teraz pewnie ścigasz się z Ryśkiem i Januszem pilotowany przez "Beefa" po niebiańskich OSach...

"Heroes don't die, they just move on to the next stage"
Odpowiedz cytując
Drozd
Senior Member

Od: 03.2005

Stary 04.08.2021, 20:13
Nie widziałem meczu... ale ze skrótu wynika że znowu dostał dwie bramki po krótkim. No ale obronił karnego więc kto by się duperelami przejmował, niech się uczy .
Hej Nasz TS !!
Odpowiedz cytując
loco86
Junior Member

Od: 05.2011

Stary 04.08.2021, 20:19
Drozd napisał(a):Wyświetl post
Nie widziałem meczu... ale ze skrótu wynika że znowu dostał dwie bramki po krótkim. No ale obronił karnego więc kto by się duperelami przejmował, niech się uczy .
To na drugi raz oglądnij w okularach
Odpowiedz cytując
Colin
Senior Member

Od: 07.2004

Stary 04.08.2021, 20:21
Drugą bramkę puścił Rosa, który zmienił Biegańskiego. Przy czym Rosa nie miał zbyt wiele do powiedzenia w tej sytuacji. Więcej można było wymagać od Szota czy Szoty, którzy mieli zły timing w swoich interwencjach i nie zablokowali bomby pod poprzeczkę.
Colin McRae[*] Żegnaj Mistrzu. Teraz pewnie ścigasz się z Ryśkiem i Januszem pilotowany przez "Beefa" po niebiańskich OSach...

"Heroes don't die, they just move on to the next stage"
Odpowiedz cytując
Karherop
Socios Wisła Kraków

Stary 04.08.2021, 20:23
Jak już oceniać interwencje to wypada rozpoznawac chociaż kto która bramkę puścił. Wstyd.

Co do samego meczu, można być zbudowanym postawa Biegańskiego, Dudy czy Starzyńskiego. Fajnie wyglądali na tle Włochów.

Forbes i Kuveljic powinni grać od początku.

Hugi sam mógł strzelić 2 bramki. Dzisiaj same złe decyzje.

Ogólnie szkoda że nie remis, ale nie wynik był w tym meczu najważniejszy.
Ostatnio edytowane przez Karherop : 04.08.2021 o godz. 20:25.
Odpowiedz cytując
Drozd
Senior Member

Od: 03.2005

Stary 04.08.2021, 21:07
Wybacz ale skrót nie pokazuje raczej zmian, zwłaszcza bramkarzy w trakcie połówki. Nie zmienia to faktu że obaj mają problem z pilnowaniem krótkiego rogu. Z tym że przy drugiej było to mniej rażące. Znaczy stał dobrze ale zafiksował się na strzał dołem.

Racja że to w dużej mierze bramka Szota. Zamiast wypchnąć atakującego w stronę autu to cofnął się we własne pole karne zupełnie mu nie przeszkadzając.

No i cały czas, to już odnośnie Biegańskiego, po rzuceniu się w bok ląduje na brzuchu. Przy bramce żeby tak się nie skończyło podpierał się nawet ręką. Dużo pracy żeby z tego coś było...
Ostatnio edytowane przez Drozd : 04.08.2021 o godz. 21:25.
Hej Nasz TS !!
Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna

Odpowiedź
Narzędzia tematu
Tryby wyświetlania

Zasady wysyłania postów